Burgerlijke Stand. met de ion er boven, die den open landweg met de vrooiyke rijtuigen bescheen. Soms ontbrak ook de komische zijde niet In een der dorpen vroeg de burgemeester zeer familiaar aan de Koningin: „Wel, valt het je nogal mee?" Het vriendelijke gelaat, waarmede de Regentes de huldigingen aan vaardde, zal hem den moed gegeven hebben tot de vraag. Z\j viel dan ook in goede aarde en werd lachende beantwoord met een„O ja, bijzonder 1" Overal bouquetten, wier aantal bij de torugkomst te Middelburg tot een bloemberg was aangegroeid, en overal zonder onder scheid oene bevolking, hier en daar zeer schilderachtig gegroepeerd tegen de glooiing van het duin, die onmiskenbaar blijken gaf van onverflauwde liefde voor Oranje. In een ander dorp 6tonden een marechaussee, een rijks veldwachter en een gemeenteveldwachter, alle drie met gepresenteerd geweer, naast elkaar in verschillende uniformen, alsof ze nog uit den tyd van Napoleon waren blijven staan. Ze presenteerden het geweer en keken recht voor zich uit lang nadat de stoet voorbij was, als behoorden ze tot de dorpsversiering, die vastgetimmerd was. Om vijf uren kwamen de Koninginnen te Middelburg terug. Over het algemeen was in matigen draf gereden, daar de afstand zeer groot was. Sommige rijtuigen van particulieren honden dan ook den stoet niet volgen. In het Gouvernementshuis werd gister middag in intiemen kring gedineerd. Er waren geene gasten genoodigd. Gisteravond had een raout plaats, die zeer druk bezocht was. De dames hadden verreweg de meerderheid. In drie zalen werden de dames en beeren afzonderlijk ontvaDgen. De Regentes verscheen kwart over negenen, gekleed in 't zwart, ge decolleteerd, met rivière en diadeem van diamanten; van het diadeem hing een wit kanten sluier af. Alle dames werden door mevrouw De Brauw aan de Regentes voorgesteld en van de heeren de leden der eerewacht en de offi cieren der schutterij door den heer De Brauw. In eeno der zalen stond ter bezichtiging de schilderij van het Stadhuis, door Klinkenberg vervaardigd, en door het gemeentebestuur namens do burger^ 's middags aangeboden. Om tien uren trok zich de Regentes in hare vertrekken terug. Heden bezoek aan Vlis6ingen, om des avonds terug te keeren. Talloos zijn de Belgen, die gedurende het bezoek onzer Koninginnen een uitstapje maken naar Zeeland. Uit Antwerpen zijn door twee schepen van do .Telegraaf' 1200 passagiers te Mid delburg aangebracht, en door het stoomschip .Excelsior" 600 uit Gent. Daarbij komen nog de personen, die met de verschillende treinen zijn gearriveerd, zoodat het aantal vreem delingen gorust op 40,000 kan worden goscbat. De buitenlandscbe bladen, die hunne bericht gevers naar Zeeland hebben gezonden, zijn allen getroffen door de geestdrift, waarmede de Koninginnen worden begroet, „'t Is eene gedenkwaardige gebeurtenis,", zegt er een. Een ander is vol verbazing over onze schutterij. .Hot zijn kranige lui, die .garde civique"; geven eene hooge gedachte van de bur gerlijke militie." Daarentegen wordt door dienzelfden cor respondent echter ook opgemerkt: .Hot ls verbazend dat de autoriteiten in Zeeland zoo weinig hebben gedacht aan het vorschaften van faciliteiten aan de vertegen woordigers der buitenlandsche pors; slechts ton koste van ongehoorde moeilijkheden kon men do kloinsto inlichtingen verkrijgen." .Lo Petit Bleu", het kleine op blauw papier gedrukte Brusselscbe blad, bevat oenige teekeningetjes, betrekking hebbende op de Zeeuwscbe Koninginnonfeosten, o. a. portretten van H.H. M.M. de Koninginnen. Gemengd Nieuws. Aan de telophoon alhier zyn aangoslotonM. A. Rousel, Stationsweg, met No. 163; J. van Koolbergen, Zoetorwoudsche Weg, met No. 188, en A. C. Vink, Haarlem merstraat, met No. 211. Do schildersknacht N. Do Graaf, die tfidens den brand, welke by den heer Ephraïm, aan de Haarlemmerstraat alhier, in den vroegen morgen van den laatsten kor- mianacht gewoed heeft, zóódanig werd ver wond, dat zijne opneming in hot academisch ziekenhuis noodzakelijk was, is thans zóóver hersteld, dat hij het ziekenhuis weer heeft kunnon verlaten. Aan het aangezicht ver- toonen zich echter nog enkele kenteekenen van de wonden, welke by door zyn val had kokomen, zoodat hy voorloopig nog onder geneeskundige behandeling zal moeten biy ven. Omstreeks twaalf uren had alhier heden een acht jarige knaap het ongeluk van eeno brug in do Oranjogracht te vallen. De jongenheer Kees Quant, oud zestien jaren, ■prong dadeiyk in het water en bracht den knaap spoedig op het droge. Te Oegstgeest is een geval van miltvuur voorgekomen by eeno koe van den heer C. Dieben, to Leidof!. Op last van den districts-veearts is het doodo dier verbrand. By den l&ndbouwor H. Chardon, te Zeg waard, doet zich by eene koe een geval van mond- on klauwzeer voor. Dinsdag-middag omstreeks vier uren geraakto het jongste kind ran H. Lobman, naby de Kwakel, in de Hillogommerbeek te water en werd door den visscher W. Vreeken, die daar met eene schuit lag, na oenige oogen- blikken op het droge gebracht. By F. J. L. binnengedragen, werd onmiddeliyk genees- kundigo hulp ingeroepen en mocht het den heer Hengeveld, arts to Hillegom, gelukken, de levensgeesten weder op te wekken. Gistermorgen begaf zich de vrouw van P. K., te Lisse, op weg naar de Haarlemmermeer, ten einde hare familie te bezoeken. De vrouw, die ïydende was aan duizeligheid, is ter hoogte van den IJ weg in eene sloot geraakt en verdronken. Het ïyk is naar de echtelyke woning te Lisse overgebracht. Heden deden veertig leerlingen der openb. lag. 6chool te Zevenhoven een uitstapje naar Amsterdam en bezochten „Artis", daartoe in staat gesteld door den weledelgeb. heer N. Van Wienngen, te Mydrecht, on enkele ingezetenen van Zevenhoven. Als bewjjs, hoe zoo iets steeds steun vindt, kan dienen dat de Stoomboot-Maatschappy „De Volharding" te Leiden de 40 kinderen en 5 geleiders gratis van Vrouwenakker naar Amsterdam en terug vervoert. Op de te Woerden gehouden ten- toonstelling werden de volgende inzenders van vee bekroond: J. Freyers, Meern;C.Van Velzen, LeidenA. C. Van den Akker, Hazers- woude; G. Van Eyk, Kamerik; J. S. Vroege, Rietveld; P. Van Dam en P. Ryiaarsdam, Nieuwerbrng; T. Straver, LinschotenC. Streng en C. Vermeulen, Barwoutswaarder; J. P. Ver- wey, Woerden (Breeveld); J. F. De Gier, Woer den wed. J. Oskam, Linschoten; G. P. Baelde, Kamerik; W. Bokkersteyn en A. Pauw, WoerdenG. Van Ekris, MaartensdykA. Van Rooyen, Barwoutswaarder; A. Hoogendoom en Ph. Hoogendoom, Woerden; D. Van den Akker Nzn., Alfen aan den RynA. Krorawyk, Barwoutswaarder; H. Den Hertog, Vleuten; H. P. F. Van Roosendaal, Kockengen; D. Op 't land, Nieuwerbrug; C. Christiaanse, Leiden Gebrs. Loman, Linschoten; wed. T. Ryns- burger, Leiderdorp; J. Brunt Pz., Woerden. By de harddraver;] te Woerden is de prys 150) gewonnen door de bruine bles „Buffalo Bill," eigenaar C. A. Habermehl, te Nieuw veen. De premiên if 60 en [40) werden niet in ontvangst genomen door de winners A. Van der Jagt, te Poortugaal, met bruine merrie „Jet", ex „Vitrie", en W. Ver boom, te Haastrecht, met vos „Victoria", daar de commissie om zekere redenen 25 boete op die heeren wilde toepassen. Ofschoon Haarlem zich niet kan verheugen in eene draversbaan zoo schoon gelegen als die te Alkmaar, biedt de Dreef toch eene zeer schilderachtige gelegenheid aan tot het houden van het Oud-Hollandscbe ver maak, dat langzamerhand een der belang rijkste onderdeelen van de sport is geworden. Wel trekken de wedrennen niet zooals men dat wenschte, wol wordt daarvoor geen vacan- tie dag uitgeschreven, maar toch wordt de belangstelling grooter. Hot is dan ook niet te verwonderen, dat, niettegenstaande don hoogst ongunstigen weerstoestand dor laatste dagen, by de gisteren gehouden harddravery, uitgeschreven door de Haarlemsche Hard draverij Veroeniging, het aantal toeschouwers tameiyk groot was; de tribune was evenwel matig, het zijterrein daarentegen goed bezet. Van de 14 paarden, welke waren ingo- schreven, viel al heel gauw een zestal af; de overbiyvenden gaven soms belangwekkende ritten te zien, zooals „Krylaty" van den heer Joh. De Mol, te 's-Gravenhage, en „Major Ulrick" van den heer A. A. Van den Berg, te Haarlem, waarby de laatste eindoiyk de vlag moest stryken. Dat „Krylaty", kortelings zwaar kreupel geweest zynde, tameiyk sterk is, biykt uit de omstandigheid, dat „Major Ulrick" de afgeloopen week te Oudewater den eerston prys behaalde. Later liep „Krylaty" tegen „Rejected", van de heereQ Th. J. Dop en Vermout, te Hilversum, waarby de laatste overwon, zoodat „Krylaty" de 2de premie, f 60, verwierf. Ofschoon „Plauney", mede van de heeren Dop en Vermout, reeds was aangewezen óf als prys- óf als l8te premiewinner, werd toch een rit tusschen de beide winnende paarden gehouden; daarby legde „Rejected", die in goede conditie was, de baan, lang 350 Meter, af in 294/s seconde, „Plauney" deed daarover 292/s seconde, zoodat aan de laatste den prys van f 250, aan „Rejected" de eerste premie van f 100 werd toegekend. Deze bedragen, in goud geld uitbetaald, waren besloten in eeno zwart lederen porte- monnaie, waarop in vergulde letters „Haar lemsche Harddravery-Vereeniging." Op doze wyzo hebben de overwinnaars een aardig souvenir van dezen wedstryd, welke als geslaagd kan worden gerekend. Het by uitstek heeriyke weder droeg daartoe dan ook niet weinig by. Poging tot vergiftiging. De vacantiekamer der arrondissements-rechtbank te Amsterdam doed heden uitspraak in do zaak van Pieter Johannes Van der Linden, oud 21 jaren, die op den 20sten Mei jl. ge poogd had zyn© moeder en zyn oom van het leven te berooven door arsenicum in de thee te doen, die hy wist dat zy zouden drinken. De rechtbank veroordoelde beklaagd© tot eene gevangenisstraf voor den tyd van vyftien jaren. De eisch van het O. M. was eene gevan genisstraf van tien jaar, terwyl do verdediger, mr. Rud. Benjamins, had gepleit een hernieuwd onderzoek naar de verstandelyke vermogens van beklaagde. Bekl. hoorde de uitspraak van het vonnis kalm en onverschillig aan. Het bericht van hot „Hbl." omtrent eene aanhouding in verband met den moord aan de Ceintuurbaan te Amsterdam, blykt op eene misvatting te berusten. Er heeft geene arrestatie plaats gehad. De zegsman, zegt het „Hbl." nu, is een geloofwaardig persoon en zyn bericht scheen aannemelyk, omdat de persoon by het onderzoek naar den moord vroeger reeds eenige malen was gehoord. Het schynt echter dat de berichtgever misleid is door het verhaal omtrent een mes, dat reeds voor eenige weken gevonden is, doch waaraan de justitie toen weinig waarde hechtte. In den afgeloopen nacht, om streeks twaalf uren, zag men van het Leidsche- plein en van den Parkweg te Amsterdam de vlammen hoog opgaan in de richting van den Overtoom. De Amsterdamsche brandweer van het Leidscheplein rukte er voor uit, doch keerde aan de grens der gemeente terug, daar de brand woedde aan don Overtoom (stille zyde), te Nieuwer- Amstel. Aldaar was brand ontstaan in perceel 66, een vry groot, doch laag gebouw, bewoond door twee gezinnen, dat van Van Geelen, die in het linkergedeelte eene kleine sigaren- makery had, on door het gezin Van Driel. Aan de zyde van Van Geel ens woning was achteruit nog een uitbouw, dienende voor keuken en grenzende aan arbeiderswoningen, zich bevindende op een pleintje, dat achter het gebouw ligt. De bewoners konden zich, door de buren, die de vlam zagen, gewekt, nog intyds, zy het dan ook met moeite, redden. Hoe de brand ontstaan was, ligt in 't duister; ver- moedelyk echter by Van Geelen, waar, naar men zeide, eene petroleumlamp was omgeval lenanderen beweerden dat een toestel, waarop pap voor het kind stond, in brand was geraakt. De Nieuwer-Amstelscho brandweer, ook de stoomspuit, die aan de Roelof-Hart-straat by het Concertgebouw staat, was vlug ter plaatse, doch kon niet verhinderen dat het geheele perceel uitbrandde. Gelukkig wist men te voorkomen dat de vlammen op de achter aangrenzende huizen oversloegen. Aan den Overtoom stond, daar het prachtige weer zich tot een wandelingetje leende, een groot aantal menschen den brand aan te zien. AH.) Te Amsterdam zyn weer drie nieuwe lyders aan Aziatische cholera in het Wilhelmina-Gasthuis opgenomen. De lyders, een man, eene vrouw en een knaap, zyn resp. op 17 en twee op 20 dezer ongesteld geworden. De burgemeester brengt tevens ter openbare kennis, dat gisteren een ingezetene der ge meente is aangegeven als op 20 dezer te zyn overleden aan Aziatische cholera. Te Schalkwyk (by Haarlem) is Aziatische cholera geconstateerd by den arbeider Stolker, wiens vrouw de vorige week aan de ziekte overleed; de man wordt in zyne woning ver pleegd. Te Haarlem heeft zich een nieuw geval van cholera voorgedaan by eene 43-jarige dienstbode, wonende aan de Baan. Te Maastricht is in het laatste etmaal óén persoon door cholera aangetast en zyn twee personen daaraan overleden. Buiten den besmet verklaarden rayon is in de gemeenten Hemelumer Oldephaort en Noordwoldo (Fr.) besmettelijke tongblaar voorgekomen by hot vee van den hoer A. Minnema. Do kring van de besmetting is nu uitgebreid. Het Maandblad van de Friesche Maatscbappy van Landbouw richt, naar aan leiding van het uitbreiden dezer ziekte, tot de veehouders eene waarschuwing. Voorop stollende dat do ziekte alleen het gevolg is van besmetting, ontraadt het blad vee aan te koopon, in goen geval buiten Friesland, en streng to zorgen, dat geene per sonen, werktuigen, zuivelproducten, erz. van besmette plaatsen, met het vee in aanraking komen. Vertoonen zich verschynselen der zoozeer gevreesde ziekte, dan geschiede direct aangifte by den burgemeester, en zorgo men dat een persoon, die niet met het andere vee in aan raking komt, met de verzorging der dieren worde belast en daarvoor afzonderlyke emmers, enz. gebruiko. Te Nieuwerbrug is mond- on klauwzeer uitgebroken onder het vee van den heer J. De Kruif. Op de tafel van den machinist W., te Lemmer, stond een pot met kokende koffie. De oudste dochter stiet tegen de tafel, waardoor de pot van de tafel viel en terecht kwam op de borst van haar driejarig broertje, dat by de tafel op den vloer lag te spelen. Het knaapje bekwam daardoor erge wonden aan de borst, waarop de dochter het in een emmer met koud water stak, meenende daar door een goed werk te verrichten. Na eenige uien was echter het knaapje overleden. De geneesheer verklaarde dat het door de dochter aangewende middel geheel verkeerd was geweest. By de voorjaarsexamens van dit jaar slaagde in Noord Holland als onderwijzeres eene jonge dame, die indertyd door eeno gift van H. M. de Koningin in staat is gesteld hare lessen voort te zetten. In de afgeloopen week is zy benoemd tot onderwijzeres aan eene openbare school. Door de edelmoedig heid van H. M. is zy dus in haar pogen ge slaagd. Schipper B. Vlaming, met de Tessolsche blazerschuit „T. X. 11" uit de Noordzee te Nieuwediep binnengekomen, bracht hot treurig bericht mede, dat de aan boord der schuit dienende knecht W. Boon buiten de Haaksgronder. door een ongelukkig toeval is over boord geslagen en verdronken. Er waren terstond pogingen aangewend om den ongelukkige te redden, maar deze bleven vruchteloos. De omgekomene is pas 24 jaren oud; hy laat eene weduwe en een zeer jong kind onverzorgd na. De „Britannia" geslagen. By de „Royal Albert Yacht Club "regatta heeft Dinsdag hot bekende jacht „Britannia" in den stryd om de Albert-Cup de nederlaag geleden tegen het Engelsche jacht „Satanita". De race was zeer mooibeide vaartuigen zeilden byna geiyk op, doch de „Britannia" scheurde in de tweede ronde het lofzeil en bleef daardoor eenigszins achter. De tyden waren: „Satanita" 3 uur, 3 min., 45 sec. en „Britannia" 3 uur, 5 min., 30 sec. De „Vigilant" was ingeschreven, doch niet uitgekomen. De erfprins van Oldenburg ging, blykens bericht uit Weenen, met een jacht de Middellandsche Zee in en is niet teruggekeerd, zoodat men vreest dat de prins met het slechte scheepje is verongelukt. In Juli werd van eene Brussel- sche familie de moeder naar hare laatste rustplaats gebracht, den vader achterlatende met twee jeugdige meisjes en éón jongen, werkzaam by de telegraphie. De vader was zóó door den slag getroffen, dat hy in een oogenblik van wanhoop zich ophing aan het kruis, dat op het graf zyner vrouw was geplaatst. De jonge telegraphist werd geroepen om de indentiteit van zyn vader te constateeren en daarna keerde hy terug naar de ouderlooze woning, waar hy nu de eenige steun was voor zyne beide kleine zusjes, voor wie hy beloofde met al zyne kracht te zullen werken. Hy hield woord, doch de slagen, welke het huisgezin hadden getroffen, hadden ook hem zóó aangegrepen, dat de arme jongen ziek werd en korten tyd daarna stiorf. Een paar dagen geleden hebben de ambtenaren on de bestellers hem naar het kerkhof gebracht. De beide meisjes staan nu alleen op do wereld, doch één van haar is thans ook ziek geworden en men twyfelt aan haar behoud. Noord te Scbagcn. Aan hot „N. v. d. D." wordt bericht dat de moordenaars van de wed. Bute en hare nicht gevat zyn. Het zijn twee inwoners van Schagen, Simon Alot, oud 29 jaar, die als de dader, en Klaas Boes, 17 jaar, die als mede plichtige moet worden beschouwd. Het ge stolen© i6 in hun bezit gevonden. Alot ontkent alles, Boes heeft bekend. Bei den zyn per rytuig naar Alkmaar gebracht. ALFEN. Bevallen: H. Slot gob. Van Beij- ningen D. AARLANDERYEEN. Bevallen: O. De Bruin gob. Vlaekamp D. Overleden: M. Do Kok Buitere 67 j. P. Rührwiem Sopjes 36 j. F. J. Yen YJiet Z. 17 d. J. Idenburg De Groef 67 j. Gehuwd: H. P. Van 't Wout jm. 23 j. en C. C. Huurmau jd. 18 j. BODEGRAYE. Bevallen: J. Yan Egdom gel». Oosterom D. Overleden: J. Lagas 0 m. H. Hagen, wed. van C. Yan de Vegt, 80 J. M. Yorsl ot, wednr. van M. Yan dor Lindou, 73 j. A. Van der Geest, wed. van H. Regtvoort, 88 J. A. Verboom 15 J. BOSKOOP. Bovallon: M. Kromhout geb. Van Nes Z. M. Paling geb. Van 'l Rïet Z. A. W Guldemond geb. Koetor D. C. Ramp geb. Yer- moul D. G. A. W. Boer gob. Steinvoort D. J. Yan Tol geb. Yerkado Z. M. E. De Wilde geb. Vos D. L. Do Loos geb. Lammens Z. J. Van den Tooren geb. Do Kator D. E. Lapaor geb. Verboom D. N. Hoogendoom geb. Yan Veen D. A. Zaal geb. Yan Leeuwen twee Z. H. C. Do Groot geb. Wildenburg D. A. J. M. Uiten- broek geb. Mathot D. W. v. d. Velden geb. Van der Starro D. Overleden: A. Loef 14 d. J, Conprio 17 d. T. Jongojan geb. d. Witlik 39 j. J. W. Moivogol 3 m. J. J. Booij 3 m. A. E. Boer 20 d. Gehuwd: T. Booi 21 j. on B. W. Van Wi.gerden 18 j. J. Grocnewege 26 j. en J. O. Rdffs 28 j. HAZERSWOUDE. Overleden: A. Verte aal, eobtgOD. van M. Vordegaal 61 J. C. J. Yan Am' eto dam D. 4 m. KOUDEKERK. Bevallen: O. De Jong geb.Yan Klaveren Z. Overleden: L. v. Giohoven, eobtg. van J. G. Snel, 22 j. T. Haan, echtg. van C. Spek, 32 J. A. Yan der Landen, wed. van C. Moojj, 66 j. LEIDERDORP. Bevallen: G. De Jong geb. Ouwerkerlt D. G. v. d. Hoeven geb. Scholten D. Overloden: 8. Boom D. 2 m. Gohuwd: R J. Wijkniot 29 J. en G. Burggraaf 23 J. P. Staüeu 27 J. on E. G. Delfos 23 j. NIEUWKOOP. Beval Ion: A. Kwakkenboa geb. Yan den Heiden Z. Gehuwd: J. Slingerland en P. De Pater. OUDSHOORN. Bo val len: M. P. Yan der Laan geb. Yan dor Boogt Z. G. Do Jou gob. De Vries D. Overleden: J. Van Muijon Z. 22 j. G e b u w dA. T. Kablman jm. 22 j. en C. S. M. JaDsen Jd. 26 j. TER-AAB. Bevallen: H. Den Hartog geb. 8na- terso Z. Overleden: M. O. Jansen D. 6 m. Gehuwd: J. Hofstede jm. 27 j. on M. Yan Veen jd. 26 J. Familie berichten uit verschillende bladen. Gehuwd: J. Mattijsen en K. Hook, Pretoria; S. Visser en H. Do Carpentier, Vlieland. Bevallon: A. M. H. Yan der Lugt—Yan Pelt, z., Rotterdam; M. H. A. Yan der Maden—Yan Krieken, z., Soerabaia; mevr. Scholten—Wamaore, d., Driebergen; C. Timmermans—Yan Steennis, l.a., Utrecht. Ovorleden: P. Muller, m., 81 j., Den Haag; wed. G. A. J. Yan der HncbtPryce, 64 J., Sant poort; A. Yan Gogh H.Ha., m., 55 j., Don Baag; J. M. Van Alkemade, v.. 75 j., Loosduinen; J. J. Bo-rlageVlamingh Kiobort, 67 j.t Yelsen; B. M. Gijsbsrts v. Den Haag; G. J. Van Gelder, m., 70J., Nieuaer-Ametel; J. AI. BeijenaOetgens van Waveren Pancrae Clifford, Den Haag; A. AltODa—Booling, 70 j., Rott rdam; C. L. Gcorke—Ezerman. 50 j., Zeist; L. Haneveer, m., 32 j., Zaandam; Wed. C. Kramer De Boer, 66 J., Schermer; H. M. Olg, d., 15 j., Bosaum wed. O. Spigt—Burjen, 70 j., Tdburg; wed. R. J. De LangeEngels, 79 j., Vriezcnveen. BUITENLAND. Frankryic. Do toestand van den Franschen minister president Dupuy biyft gunstig. Er bestaat allo kans, dat de minister spoedig gohoel hersteld zal wezen. Voorloopig zal de heer Dupuy nog te Vernet-les-Bains biyven. Te Parys worden dagelyk6 personen ingerekend, die zich voor anarchisten uitgeven en onverholen hunne bewondering voor Caserio en andere moordenaars aan den dag leggen. Gewooniyk blykt het dat deze anarchistische gevoelens door misbruik van sterken drank zyn opgewekt; als zy hun roes hebben uitgeslapen, willen de arrestanten niets meer weten van het anarchisme. Een politieagent werd dezer dagen onver hoeds door een dronkaard overvallen, die drie maal met een mes naar hem stakhet moord-1 tuig gleed echter op de uniform af. Do aan valler werd naar het bureau gebracht, hy zeide Dadey te heeten en verklaarde dat hy sinds den dood van Emile Henry slechts ééa doel nastreefde: dit „arme slachtoffer van eene verrotte maatschappy" te wreken. Hy had gedacht den politie agent Boisson to treffen, die Henry na den aanslag in café Terminus arresteerde. „Ik heb hem nu g© mist", zeide hij, „maar anderen zullen hem treffen. En evenals Carnot, mosten Casimir Pórier en Dupuy er ook aan gelooven." Men liet hem zyn roes uitslapen; den volgenden morgon verklaarde hy, zich niets meer te herinneren van het gebeurde en geen anarchis' te zyn. Hy zal niettemin krachtens de anar chisten wet vervolgd worden en is voorloorig achter slot en grendel gebracht. DnltsohlaiMV Uit Beriyn wordt gemeld dat de Pruisi sche regeering voornemens is maatregelen te nemen tot versterking der politie, naar aanleiding van de ontdekkingen, welke dezer dagen ten huize van den anarchist Schewe aldaar zyn gedaan. De Beriynsche correspond dent van de „Frankfurter Zeitung" acht dit bericht niet zeer waarschynlyk, vooral omdat het nog niet eens is uitgemaakt, dat erwer- kelyk sprake kan wezen van eene anar chistische samenzwering. Op 21 October zal de sociaal-democratische partydag te Frankfort aan don Main gehouden worden. Groot-B ï'llnxiTilö. Eergisteren is in het Lagerhuis van Enge land van 's namiddags 1 uur tot 's nachts 4 uren de quaostie van de hervorming van het Hoogerhuis aan de orde geweest. De tegen standers van het Huis der Lords wilden do regeering noodzaken tot eene verklaring. Het is bekend, dat enkele leden van het kabinet, vooral John Morley, eene radicale hervorming wenschen, maar welke houding het kabinet zal aannemen, is nog onbekend en de radicalen en de Ieren drongen op nadere inlichting aan. Gisteren was weder het Hoogerhuis het on derwerp der discussie. By de behandeling van het budget van uitgaven stelde de heel Dal- riel opnieuw voor den post voor de beambten van het Hoogerhuis te schrappen en volgens een telegram zeide John Morley daarop het volgende: Met het oog op het ernstige en omvangrykö der quaestie van het vertrouwen in het Hoo gerhuis, weigert het gouvernement die quaestie te openen naar aanleiding van epn zoo onbe duidend punt als de jaarwedden van eenige ambtenaren. Do quaostie van do positie van het Huis der Lords zal door bel gouverne ment gedurende het reces worden onderzocht en beslist. Zondag zal in het Hydepark te Londen eene groote volksdemonstratio tegen het Hoo gerhuis plaats hebben. In het Lagerhuis heeft ook bij de behande ling van de bogrooting van koloniën de vice- minister Buxton in antwoord op klachten var. sir E Ashmead Bartlett en andere leden ovoï do houding der rogeering ten aanzien van de Britsche onderdanen in de Transvaal ver klaard, dat het de plicht der regeering was hare onderdanen allerwegen te beschermer, en erkend, dat in zeer groote mate aan den ondernemingszucht en de geestkracht van Engolschen de Transvaal hare tegenwooraige positie te danken had. Intusschen achtte hy zich verplicht op te merken, dat uitvallen geiyk die des heeren Ashmaad-Bartlett de strekking hadden om moeilykhedon te doen ontstaan, welko zich anders niet zouden voor doen en eene bevredigende schikking veel bezwaarlijker maakten. De vertoogen van het departement van koloniën, vervolgde hij, had den twee dingen bewerkt; vooreerst was do byzondere oorlogsbelasting, van Britsche onder danen geheven, geheel afgeschaft en nu waren zy ook vrygesteld van den krygdienst tegca de Kaffers. (Vat het kiesrecht betrof, be treurde ^cker do strenge uitsluiting op dit punt, maar dienaangaande waren by de re- georing door Britsche inwoners van de Trans vaal goene s-tappon gedaan. Do plicht der repu bliek bracht niol mee zich te mengen in de binnenlandsche aangelegenheden der ropu- bliek, ten ware zy meende daartoe krachtige en rechtmatigo redenen te hebben, en hy hoopte, zoo besloot do heer Buxton, dat zy ten allen tyde de Zuid-Afrikaansche republiek op vriendschappelyke, openhartige en be vredigende wyze behandtlen zou. De heer Ashmead-Bartlett merkte op, dat by den het Huis onwaardigen aanval des vice ministers op zyn persoon verachtte, maar daarby is de discussie verder gebleven. Bulgarye. Zankoff, de leider der Russisch gezinde party in Bulgarye, heeft van "Weenen nit tot zyne partygenooten eene oproeping gericht, waarin hy hun aanraadt, in vrede en vriendschap met Rusland te leven en betrekking te onder houden met de democratische party Uit Sofia wordt gomeld dat hot Kabinet zich zal verzetten tegen den terugkeer van Zankoff naar Bulgarye. Zankoff, die tot vorst Ferdinand een ver zoekschrift richtte, waarin by verlof vraagt om naar Bulgarye terug to keeren, heeft zich voorloopig in de nabyheid van Weenen metterwoon gevestigd. Blyft de Bulgaarscha regeering by haar besluit, om hem te weren, dan zal de partyleider zich begeven naar Rumenié, ten einde daar den loop der g*j beurtenissen in Bulgarye af te wachten.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2