IK 10584. "Vrijdag 34 Augustus. A0. 1894. §eze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (gon- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 23 Augustas. IEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per S maanden. 1.10. n '1.40. 0.05. Franco per post Afzonderlijke Nommers PRIJS DER AB VERTEN TIEN: Van 1-6 regels f 1.06. Iedere regel meer f 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren bulten dc stad wordt 0.05 berekend. Vóór den lsten September a. s. moet, ingevolge de artt. 3 en 4 der wet van 6 April 1870 (Staatsblad No. 63), door den gemeente raad aan den Commissaris der Koningin in deze provincie eene opgave worden ingezon den voor de benoeming van drie leden van het Colloge van zetters van 's Ri)ks directe belasting alhier, bestaande uit tweemaal zoo veel personen als er leden te benoemen z(Jn. Op den laatsten December van dit jaar moeten volgens den rooster aftreden de heeren J. P. J. Van Ewyk, C. Wassenaar en A. Boek- w()t, die evenwel herkiesbaar ztjn. B. en Ws. geven den gemeenteraad daarom In overweging tot de vaststelling van de opgaven over te gaan, waarvoor de volgende aanbeveling wordt aangeboden: X. lo. Johan Pieter Jacob Van Ewflk, woon plaats Leiden, geboren 26 October 1826, be hanger; 2o. Antonius Gerardus Hessels, woon plaat. Leiden, geboren 16 Juni 1813, oud- landmeter van het kadaster. II. lo. Cornelia Wassenaar, woonplaats Leiden, geboren 21 Juli 1837, fabrikant; 2o. Leendert Maas, woonplaats Leiden, geboren 15 April 1839, timmerman. III. lo. Abraham Boekwijt, woonplaats Leiden, geboren 2 Februari 1828, stukadoor; 2o. Willem Comelis Mulder, woonplaats Leiden, geboren 23 Februari 18^9, architect. Hoden herdacht de heer J. C. Kaper, alhier, thans assistent-chef van den uitvoerenden dienst bij de Rynlandscho en Noordwijksche Stoomtramweg-Maatschappijen, z(jn 25 jarig jubileum in dienst der H. IJzeren-Spoorweg- Maatschappij, welke die trams exploiteert. Vele bewijzen van vriendschap, erkentelijkheid en hoogachting vielen hem ten deel, ook stoffelijke, als: van de Maatschappij eene pen dule met coupes; van de ambtenaren van tram en station een paar gravures; van den dienst van tractie een spiegel en stoelen. De bij het 4de regiment infanterie be noemde majoor jhr. J. P. Bloyi van Treslong is bestemd voor commandant van het depot bataljon en komt dientengevolge te Leiden In garnizoen. Gereformeerde Kerken. Beroepen is te Haarlemmermeer de heer J. H. Donner J.Hz., cand. te Leiden. Er bestaat gelegenheid tot verzonding der correspondentie naar Nieuw-York, door middel van het stoomschip „Edam", van Rotterdam vertrekkende. Ten postkantore al hier moeten de brieven, enz. uiterlijk Vrijdag avond om 6.50 bezorgd zijn. De wijze van verzending behoort duidelijk op het adres vermeld te worden. De beroepen predikant der Ned.-Herv. feem. te Nieuwveen, de heer A. De Koe, cand. der Leidscbe universiteit, zal aldaar Zondag 2 Sept. a. s., des namiddags, zijne Intrede doen, na in de voormiddagure be vestigd te zijn door prof. dr. H. U. Meijboom, te Groningen. Beroepen is bij Ned.-Herv. gem. te Hokkum (vac.-dr. Knappert) en te Oostzaan ds. A. L. Th. Van der Ven, te Abbekerk c. a. Bedankt is voor het beroep by de Ned.- Herv. gem. te Waverveen door de. R. Bennink Bolt, te Zwammerdam. Op het twaalftal voor Lekkerkerk komt voor ds. H. J. Van Nouhuys, te Oudshoorn. Z. D. R e Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Egmonden den w.eerw. heer F. C. Van Beukering; tot kapelaan te Nes en Zwaluwenbuurt den weleerw. hoer P. Meyer; tot kapelaan te Hoofddorp (Haar lemmermeer) den weleerw. heer G. A M Waterreus, en tot kapelaan te Nieuwkoop den weleerw. heer F. A. Lucassen, allen op 15 Aug. 11. tot priester gewyd. Door den particulieren arbeidsraad, waarin groote Haarlem8che werkgevers zitting hebben, die door de bouw- en aanverwante vakken te Haarlom opgericht is, is aan den Raad dier gemeente een verzoekschrift gericht met verzoek om voor werken, door of vanwege de gemeente uit te voeren, eene richtige regeling van loonen voor te bereiden, waar door den werklieden als minimum loon de thans vigeerende loonstandaard worde ver zekerd, en een normale werkdag van ongeveer da? "en worde bePaald. tnet dien verstande, dat by den korteren werkdag het thans be Bt-aande dagloon behouden zal bleven Men schryft aan het „Nbl. v. Ned uit Soestdyk: Do reden, waarom HH. MM. de Koningin en de Regentes de opening van den nieuwen Schouwburg te Amsterdam niet komen by- wonen, is van heelwat ernstiger en ook van heelwat treuriger aard, dan men n uit is ovo.^ m 0f de Rsgentes ontstemd de oprichting eener tweede Neder- landsche Opera, kan in 't midden gelaten worden; maar niet daarom zou H. M. weg gebleven ztjn. De zaak ia, dat de jeugdige Koningin, wier teeder zenuwgestel weinig verdragen kan, nog voortdurend zeer onder den indruk is van den moord van Camot. Men had getracht dit voor Haar geheim te houden; maar zelfs aan 't Hof schtjnt zoo iet6, althans btj een schrander meisje van veertien jaren, niet mogolyk te zyn. En toen der jonge Koningin eenmaal iets van den moord ter ooren was gekomen, werd beter geoordeeld Haar alles te vertellen. Het geval maakte een kolossalen indruk op Haar jeugdig gemoed. Zy begreep er al de beteekenis van, en in tranen uitbarstende, riep Zy uit: „Dat was het dus ook, wat men verleden jaar in Amsterdam bedoelde I" H. M. doelde op het tumult, dat by het laatste koninkiyk bezoek aan de hoofdstad op het Damrak ontstond, toen eenige sociaal democraten beproefden strooibiljetten in Haar rytuig te gooien. Hoe men het Haar ook uit het hoofd trachtte te praten, de kleine Koningin bleef by dat idee en zelfs nu nog kan zy over Amsterdam niet hooren spreken, of een zenuw achtige schok doortrilt Haar en Zy barst in snikken uit. Dit is de éónige reden, waarom H. M. de Regentes er van heeft afgezien, om de opening van den Schouwburg by te wonen. Tot surnumerair by de Staatsspoorwegen zyn benoemd de heeren jhr. G. Stem, te Zutfen, ter standplaats Lochem; W. A. Hamel berg, te Maastricht, ter standplaats Boksmeer; I. Duparc, te Leeuwarden, ter standplaats Hardegaryp, en E. J. G. Dubois, te Maastricht, ter standplaats Beek-Elsloo. Door den minister van koloniën z\jn de heeren mrs. H. Jelgerhuis Swildens, A. C. H. Graafland, B. Heyman, A. D. Coomans de Ruiter, H. Rahder, T. Dykstra, W. Bok, N. Dirkzwager, jhr. T. C. Gevers en C. M. Yan Troostenburg de Bruyn gesteld tor be schikking van den gouverneur-generaal van Ned.-Indié, om in rechteriyke betrokkingen daar te lande te worden geplaatst Naar men van doorgaans wélingelichte zyde mededeelt, zouden de Koninginnen voor nemens zyn by haar aanstaand bezoek aan de gemeente Helder, ook een bezoek te brengen aan het militair hospitaal in de Artilleriestraat aldaar, waar de drie manschappen worden verpleegd, die by de onlangs plaats gehad hebbende ontploffing op de battery „Kaaphoofd" deeriyk werden verminkt. De Israëlietische gemeente heeft het plan opgevat, om, wanneer HH. MM. op wegnaar het Hospitaal de Synagoge passeeren, daar voor haar een plechtig gebed ten hemel te zenden. Yan dat voornemen is aan H. M. de Koningin-Regentes mededeoliDg gedaan. Te Baam zal, behalvo de feestvieringen voor de kinderen, op Koningins verjaardag een groote fakkeloptocht naar het paleis Soestdyk worden gehouden, in hoofdzaak door Baarn- 8che werklieden. In eene vergadering te Utrecht «besloten, dat den hoofden van scholen aldaar vryheid werd gelaten, het Koninginnefeest voor de schoolkinderen naar eigen goedvinden te rege len. Thans is door de hoofden der openbare scholen aldaar overeengekomen, samen te werken en do kinderen der hoogste klasse (te zamen ongeveer 600) 's avonds vóór den jaardag der Koningin in de kleine zaal van Tivoli te doen samenkomen en hen daar feest te doen vieren. Minstens ƒ1400 acht men voor eene goede feestviering noodig. In de groote zaal van Tivoli wordt de Floralia tentoonstelling gehouden. Ook uit verscheidene andere plaatsen van ons land komen berichten van aanstalten voor de viering van den Koninginnedag. Het stoomschip 0Burgemeester Den Texarriveerde 22 Aug. van Amsterdam te Batavia; de „Koningin-Regentes" vertrok 22 Aug. van Batavia naar Amsterdamde „Veen- dam", vertrok 22 Aug. van Rotterdam naar Nieuw-York en was des morgens 7 uren in zee; de „Lawoe", van Batavia naar Rotterdam, arriveerde 22 Aug. te Suez; de „Spaamdam", van Nieuw-York naar Rotterdam, vertrok 22 Aug. van Boulogne-sur-Mer; de „Deucalion", van Batavia en Singapore naar Amsterdam, passeerde 22 Aug. Gibraltar; de .Rotterdam" arriveerde 22 Aug. van Nieuw-York te Rot terdam. By koninkiyk besluit is benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw de heer W. J. Boelken, voorzitter van het hoofdbestuur van het Genootschap tot bevordering van den landbouw in Drente. Benoemd tot notaris binnen het arr. Assen. ter standplaats Hoogeveen, J. H. Van der Tuuk, candidaat-notaris te Groningen. Pensioen verleend aan: mr. U. De Haes, ƒ1936; C. Hommel, weduwe van den besteller by de Ryk8telegraaf F. Bruis, ƒ200; W. Goedel, wed. J. Spruit, ryksveldwachter 2de kl., /"92 jonkvr. T. E. C. V. De Kuyper, wed. jhr. F. J. J. Yan Ryckevorsel van Kessel, ontvanger der directe bel., ƒ400; S. P. Metten, wed. J. Sier, deurwaarder by 'sRyks bel., ƒ290; J. Tjoonk, wed. H. Leuverink, postbode, 180; B. G. Goes, wed. S. Burghout, bode by het bureau van den chef van den generalen staf te 's-Gravenhage, ƒ350; A. G. Groenendaal, wed. B. P. Jansen, commies 2de klasse by 's Ryks bel., ƒ256; P. Hellings, wed. A. Pyper, postbode, ƒ168; J. Weigraven, wed. F. C. Tieskens, brievenbesteller, ƒ143; M. A. Thys- sen, dochter van wyien J. T. Thyssen, com mies lste kl. by 'sRyks bel., 67 'sjaars. De Koninginnen ln Zeeland. Allen, die de ontvangst der Koninginnen in de hoofdstad van Zeeland by woonden, werden getroffen door de hartelykheid, de geestdrift, die de bevolking aan den dag legde. Tusschen eene man aan man geschaarde, ont- zagiyke men8chenmassa bewoog de stoet zich, over 't grootste gedeelte van den weg van 't station naar de Abdy stapvoets, door de versierde stad. Terwyi het déjeuner, na de komst der Vorstinnen in het hotel van den Commissaris der Koningin, werd opgediend, stelde zich op het Abdyplein de stoet schoolkinderen op, die aan de jonge Koningin de hulde van Middelburgs jeugd zou brengen. De vereeni ging .Uit het volk, voor het volk", die dit denkbeeld had opgevat, leidde ook de uitvoering en zy had van haar werk alle eer. Kinderen van alle openbare en byzondere scholen, geiyk wy reeds meldden, namen aan deze hulde deel, do meisjes meerendeels in 't wit gekleed, allen met oranje getooid. Allen zetten hun beste beentje voor; vooral doden zy hun best by de niet op het pro gramma vermelde toegift, het salvo van hoezees voor de Koninginnen, waarvan het Abdyplein daverde, toen de uitvoering der kinder-cantate op De Ruyter was afgeloopen. In de voorste ry van de kinderschaar was eene schilderachtige groep opgesteld: de jonge meisjes, die aan HH. MM. eene voorstelling zouden geven van do kleederdrachten der vrouweiyke bevolking van Zeeland. Nergens biedt die zulk eene verscheidenheid aan als op de Zeeuw8che eilanden, die, door breede stroomen van elkaar gescheiden, ieder hun eigenaardig karakter hebben bewaard en dat ook in de kleederdrachten der bewoners doen uitkomen. Zy vormde een allerbekoorlykst geheel, die groep van dertig jonge vrouwen en meisjes tusschen 14 en 23 jaar wier schilderachtige kleeding de frischheid en lief talligheid der jeugd op haar schoonst deed uitkomen. Hier volgen hare namen, aan de „Midd. Ct." ontleend; men kan uit dit lijstje zien, welk eene verscheidenheid van kleeder drachten men in Zeeland vindt. Walcheren: Johanna Dekker, van Middel burg, den 28sten September 1879 geboren te Oost- en West-Souburg; Dina Reynierse, van Grypskerke, den 23sten Oct. aldaar geboren; Tannetje Kodde, van Nieuw- en St.-Joosland, den 31sten Aug. 1880 geboren te Arnemuiden; Apollonia De Yos en Lena Bliek, beiden van Nieuw- en St.-Joosland en aldaar geboren, resp. 1 Juli en 11 Maart 1879; laatstgenoemde was gekleed in oen kostuum van vóór 100 jaren; Tannetje Jobse en Francina De Troye, beiden van Arnemuiden, en aldaar geboren, resp. 26 Juni 1878 en 24 Juli 1879; do eerste was uit den visschers-, de laatste uit den burgerstand; Cornelia Verhulst en Maria Minderhout, boiden van Westkapelle, en aldaar geboren, resp. 1 Febr. 1879 en 16 Aug. 1877 Maria Van der Meule, wonende en 25 Mei 1877 geb. te Aagtekerke, en Maatje Johanna Van der Meule, wonende en 30 April 1880 geboren te Domburg. Zuid-Beveland: voor het kostuum der pro testanten Maatje Geertruida Tolhoek, te Wil- helminadorp (gemeente Kattendyko), 23 Oct. 1876 geboren te Wolfaarsdyk, en Maria Ryn, wonende te Schoro, waar zy 24 Aug. 1877 geboren werdvoor de kleeding der roomsch- katholieken: Cornelia De Jonge, 2 Juni 1879 te 's-Heerenhoek geboren en aldaar wonende, en Maria Acda, van Baarland, waar zy 16 April 1880 geboren werd. Noord-Beveland: Josina Maatje Hoveyn, 31 Aug. 1880 te Wissekerke, hare woonplaats, geboren, en Elisabeth Adriana Pieternella Haringman, van Colynsplaat, waar zy 30 Nov. 1877 geboren werd. SchouwenMaria Johanna Van Zuyen, wonende en 12 Febr. 1876 geboren te Burgh, en Elizabeth Wilhelmina Boot, 30 Sept. 1878 te Haamstede, hare woonplaats, geboren. Duiveland: Pieternella Zoeter, van Ooster land, waar zy 10 Juli 1873 geboren werd, en Lena Romeyn, wonende te Ouwerkerk en 18 Nov. 1869 te Noordgouwe geboren. Tholen: Johanna Lena Geluk, 2 Juli 1876 te Tholen, hare woonplaats, geboren en Helena Jacoba Groenewege, 30 Sept. 1876 te St.-Maar- tensdyk geboren, waar zy nog woont. Land van AxelGeertruida Willemsen (stads-kostuum), 27 Sept. 1876 te Zaamslag, Johanna Maria Van Hoeve (dorps kostuum), 30 Sept. 1880 te Axel, en Adriana Scheele, 13 Maart 1876 te Terneuzen geboren en wonende. Land van Hulst: Maria Johanna Neeteson, en Maria Louisa Hiel, beiden te Hontenisse, wonende en geboren resp. 3 Febr. 1875 en 14 Mei 1880. Land van CadzandSuzanna Sara en Maria Kotvis, beiden van Zuidzande, waar zy gebo ren werden, de eerste 16 Mei 1877 en de tweede 28 Mei 1878. Photographische afbeeldingen van deze bekooriyke vrouwenschaar zullen later aan H. M. de Koningin worden aangeboden in een album, met een historisch overzicht en eene beschryving van de kostumes. Zy kwam in- tusschen niet met ledige handen, maar bracht Koningin Wilhelmina oen kostbaar geschenk, waartoe ingezetenen der provincie, meer dan 4000 in getal, hadden bygedrageneene ver zameling sieraden, die by de Zeeuwsche kleedy behooren, eene beugeltasch, een knipje, eene zeldzame haarnaald (van Walcheren), een ceintuurgesp van gouden knoopjes, een snoer bloedkoralen met cantille-tonnetje, twee gouden ringen, eene zilveren pepermuntdoos, gouden haarspelden uit Walcheren, Zuid-Beveland, Tholen en Axel, verschillende broches, kraal- haken, dasspelden, oorknopjes en zyspelden, Thoolsche kussenbellen, een gouden mantel haakje, eene haarnaald, vervaardigd uit zilveren boerenknoopje8. Namens de Koningin betuigde H. M. de Regentes warmen dank voor de geschenken, die een heeriyk souvenir en eene blyvende herinnering aan Zeeland zullen zyn. De Koningin, die zich met velen der meisjes onderhield, tooide zich aanstonds met de beugeltasch. Op de na deze ovaties door H. M. de Regentes aan autoriteiten en corporatiën ver leende audlëntio, welke druk bezocht was, brachten enkelen geschenken mede; de burge meester van Aardenburg bood eeno verzame ling photographieên aan, gezichten uit al de gemeenten van Zeeuwsch Vlaanderen, weste- ïyk deel, de kerkeraad van de doopsgezinde gemeente te Middelburg photographische repro ductie8 van drie oude stukken, dateerende van 1578, 1582 en 1593, geteekend de beide eersten door prins Willem van Oranje en het laatste door prins Maurits, waarin den doops gezinden vrystelling verleend wordt van de eedsaflegging en het dragen der wapenen, hun vry handelsverkeer toegestaan en vryheid van geweten gewaarborgd wordt. Op de reis van Soestdyk naar Middelburg reed de koninklyke trein langzaam langs het station van 's-Hertogenbosch, waar de over heden van provincie en stad en onder vele anderen, ook de afdeeling van „Het Metalen Kruis" met haar vaandel, aanwezig waren en HH. MM. begroetten. Te Vli8singen is, behalve de byzondere afgezant van den koning der Belgen, ook aangekomen de broeder van koning Leopold, do graaf van Vlaanderen, die mede zal deel nemen aan het den Koninginnen aan te bieden déjeuner in het nieuwe bavenstatïon. Gisternacht plasregende het en gistermorgen had de lucht een dreigend aanzien. Te 9.45 reden de Koninginnen met gevolg en vergezeld van den Commissaris der Koningin, de Noord poort te Middelburg uit, om den voorgenomen tocht langs een aantal dorpen op Walcheren te doen, waarby de weg zóó geregeld was, dat het schoonste en eigenaardigste deel van hot eiland werd bezocht. De eerewacht dood den Koninginnen tot aan de grens der gemeente uitgeleide. De stoet, geopend en gesloten door een peloton cavalerie, reed o. a. allereest door de gemeenten Brigdamme, Gapinge, waar eere poorten opgericht en de huizen met groen varsierd waren. De Vorstinnen werden overal met gejuich verwelkomd, in vele dorpen door de schoolkin deren toegezongen, terwyl voor elk gemeente huis de gemeenteraad mot den burgemoester ter begroeting van HH. MM. stond geschaard. Te Vere werd balt gehouden. In deze anders zoo stiiJo plaats heerschte thans groote levendigheid. Nadat de Koninginnen by de groote kerk (vooraiJlig hospitaal), alwaar een eereboog prykte, door hét muziekgezelschap van Cortgene met het volkslied ontvangon waren, reden zy naar het raadhuis, om er zich in de voorhal door de vereenigde leor- lingen van de openbaro en de bJjzondero school een welkomstlied te hooren tociz'ngen. Door twee meisjes, dochters van de wethou ders, werden den Vorstinne?* bloemtuilen aar- geboden. De burgemeester, jhr. Van Doom de wethouders en de led**n van den R^ad waren hier natuurlyk aanwezig. Het meast belangwekkende in het stadhuis werd deer HH. MM. bezichtigd, in do eerste plaats de verguld-zilveren beker, door Maximiliaan van Bourgondië in 1551 aan de stad ten geschenk gegeven. Hierna ging de tocht over „Oranjezon" een kroondomein naar de buitenplaats „Zeeduin," alwaar de Koninginnen, uit handon van Maria Wilhelmina Lantsheer, dochter van den eigenaar, bouquetten aanvaardden en een weg inwydden, welke „Koningin EmmaJaDr!' gedoopt werd. Het bezoek aan „Zeeduin" en „Westbeveï" was een heeriyk intermezzo, langs de pr£c'> tige buitenplaatsen. De op „Westhoven" verpleegde kinder?!; zongen een keurig lied. Koningin en Regentes bezichtigden het kasteel met veel belangstelling. Het Koningin netje interesseerde zich byzonder voor cou beroemden lindeboom. Op het kasteel „Wecthoven" vertoefden cio Koninginnen eenige oogenblikken, om konri3 te nemen van het liefdewerk der tegen woordige eigenares, mevr. De BruynLol- daerd, die haar kasteel tot herstellingsoord heeft ingericht voor 20 arme kinderen. Ont vangen door den schoonzoon en de dochter van mevr. De Bruyn: graaf en gravin Van Lynden, die alweder den Koninginnen bloemen aanboden, geiyk daarna ook de verpleegde kinderen deden, bezochten de hooge gasten do speelzaal, eet- en slaapkamers en drukten by haar afscheid, voor bet edele werk, dat hier verricht wordt, hare hartelyke sym pathie uit. Over Oost-Kapelle ging het nu naar de badplaats Domburg. Aan de grens van de gemeente, waar een aantal Z6er fraaie eere poorten waren opgericht, werden de Koningin nen opgewacht door eene eerewacht van 20 ruiters, onder aanvoering van den burge meester, baron Van Hardenbroek, en door dezen naar het badhotel geleid. Uit naam der Duitsche badgasten er hadden in het badhotel veel Hollandsche eu Duitsche familiën verbiyf—boden tw6e dames fl.H. M.M. elk een ruiker van enkel orchideeön aan. De Koninginnen gebruikten er h6t déjeuner, waarby als gasten, behalve de Com missaris der Koningin, alleen de burgemeester aanzat. Het gezang der schoolkinderen ontbrak ook hier niet, de kapel der Middelburgsche schut- tery gaf tydens do lunch een concert in den tuin voor het badhuis en namens den schry- ver, den heer H. M. Kesteloo, secretaris der gomeente, werden den Vorstinnen twee pracht exemplaren aangeboden van „Domburg en zyno geschiedenis". De vestibule en het salon voor de ont vangst waren versierd met levende bloemen en planten en fraaie draperieën. De tafel, waaraan de Koninginnen sr.et hare gasten lunchten, was gedekt met fijn damast, waarin het Nederlandsche wapen met devies, en omgeven met oen rand van eikebladeren, was geweven; hetzelfde wapea was ook in de servetten aangebracht. Eet tafellaken en de servetten waren voor deze gelegenheid vervaardigd. Na afloop van 't déjeuner reed de koninklyko stoet door de smaakvol versierde Noordstraat naar het Bad paviljoen op hot duin, waar de Koninginnen een mooi gezicht hadden op de zee. By het vertrek van hier strooiden de dames van eeno zangvereeniging, welke by eene villa geschaard stond, onder het zingen van een feestlied, bloemen voor de Vorstinnen. De tocht werd weder vervolgd naar Westkappelle, vermaard om den zeedyk en om zyne eigen aardige bevolking, en verder over Zoutelande, Biggokerke en Koudekerks weer naar Middel burg. De rytoer is uitstokend afgeloopen, waar toe bet gunstige weer meewerkte. De geest der bevolking was overal uitmuntendin alle dorpen, vooral te Koudekorke, stroomde de menigte uit de straten en over de velden naar het rytuig der Koninginnen, dat steeds in draf reed, behalve op sommige byzonder mooie punten, wanneer stapvoets gereden werd om de prachtige vergezichten te bewon deren. Het landschap was soms van Zwit- serscbe schoonheid: rechts de blauw boscha- duwde duinen, spits en nevelig als bergeoi

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 1