Ruslnud. Biykens een telegram uit St.-Petersburg is groothertog Nicolaas Miuhaelowitcb, die dezer dagen in het huwelijk trad met groot vorstin Xenia, do oudste dochter van Czaar Alexander, ternauwernood aan een ernstig gevaar ontkomen. Na de voltrekking van het huwelijk reed het jonge paar naar het paleis Ropschinski, dat tot hunne woning is ingericht. Ter eere van het huwelijk staken eenige personen ▼uurwerk af. De paarden van het rijtuig werden schichtig en maakten een zijsprong, waardoor het rijtuig in eene sloot geraakte. Grootvorstin Xenia, die bij den val uit het rijtuig werd geworpen, en de grootvorst kwamen met eenige schrammen en lichte kwetsuren vrij, maar de koetsier werd ernstig owond. Het ongeval gebeurde op eenigen -,tand van het keizerlijk paleis Peterhof. China en Japan. De berichten van het oorlogstooneel in Oost-Azië blijven tegenstrijdig. De correspon dent van do „Times" te Tientsin houdt vol, dat de almachtige onder koning van Petschili, Li Hung Chang, niet bij den keizer, of lie ver bjj de keizerin-moeder, die in werkelijk heid de teugels van het bewind in handen heeft, in onpenade is gevallen. Voor de Chi- neezen is dit zeker de beste tijding, welke voor het oogenblik te vermelden valt. Intusschen gaan China en Japan voort op groole schaal oorlogstoerustingen te maken. Vooral te Nieuw-York zijn van weerszijden groote bestellingen gedaan, in de eerste plaats ten einde te voorzien in de behoefte aan levens middelen voor de troepen, die naar Corea zullen worden gezonden. Terwijl China druk bezig is zijne troepen over land naar Corea to zenden, blijft de Japansche regee ring, welke voor het oogenblik nog de zee beheor8cht, ijverig in de weer om transport- booten uit te rusten, ten einde hare troepen in Corea langs dezen weg te versterken. Betreffende de gevechten, welke gedurende de laatste dagen zijn geleverd, is nog niets met zekerheid bekend. Naar alle waarschijn lijkheid zal het nog wel eenigen tijd duren, voordat beide partijen, hetzij t0 l011*! °f t01 zee, weer ernstig slaags raken. Voorloopig bepalen de oorlogvoerende partijen zich er toe, zich zoo goed mogeiyk ten strijde toe te rusten, ten einde gereed te zijn, zoodra de tijd voor een beslissenden slag is gekomen. Evenals de Engelsche en Nederlandsche regeeringen, heeft nu ook de Italiaanscho regeering ter openbare kennis gebracht, dat zij voornemens is by den oorlog tusschen China en Japan eene strikte onzijdigheid in acht te nomen. De Fransche en Russische regeeringen hebben zich tot dusver bepaald tot het afleggen van officieuze verklaringen betreffende hare neutraliteit. Voorloopig is echter van geen der Europeesche staten eene interventie by dezen strijd te verwachten. Eerst wanneer de oorlog verder is gevorderd, zal het met zekerheid blijken, welke houding de andere staten, welko belangen in Oost- Azie te v. rdeuigen hebben, zullen aannemen. De keiZ'.i van China heeft den onder koningen van alle provinciëD gelast als eene te heffen oorlogsschatting bijdragen naar Peking te zenden, tot bestrijding der oorlogs kosten, en daarbij blijven de geruchten aan houden, dat de Chineesche regeering in Europa pogingen blijft aanwenden tot het sluiten eener leening. Een groot deel van dit geld zullen de Yankees opstoken, want te Chicago, Minneapolis en Nieuw-York worden ontzaglijke bestellingen van meel en andere levensmid delen gedaan. De meeste van deze goederen zijn naar Hongkong geconsigneerd. De ongeregelde Chineesche troepen, die vroeger in den oorlog tegen Frankrijk werden gebruikt, bieden zich nu in grooten getale aan om togen de Japanners te vechten. Vooral uit Mandschoerjje worden nog steeds troepen gezonden naar de Coreesche grens tot ver sterking van de Chineesche strijdkrachten. „Nu reeds" dus wordt uit Tientsin geseind „doen zich de moeilijkheden ge voelen, welke verbonden zijn aan eene mobi lisatie der troepen in een zoo groot rijk als China ia. Zeer langzaam vordert de mobili satie, maar de Chineesche regeering blijft bij haar voornemen om nóch moeite nöch kosten te sparen, ten einde in dezen oorlog een beslissenden slag te slaan". Het zal echter de vraag zijn, wannesrdeze slag zal worden geslagen, en dan nog, of teze ten gunste van de Chineezen zal uit vallen. Voorloopig sohijnen althans de Japan ü9rs nog steeds in het voordeel te zijn. Japan gaat bovendien voort met versterkin gen naar Corea te zenden; volgens berichten uit Yokohama zijn nu pas weer twee trans- portvloten naar Corea vertrokken. De eene was bestemd naar Chemulpo, van de andere is de bestemming niot bekend. Tegelijk met de troepen werd eene groote hoeveelheid proviand en ammunitie verzonden. De regeering heeft alle stoomschepen, die de Japansche vlag voeien, gerequireerd; sommige worden gebruikt ah transportschepen, en de snelst- varende worden met kanonnen gewapend om als kruisers dienst te doen. Inmiddels verkeert de bevolking van Corea in een treurigen toestand. De Coreesche ge zant te Philadelphia heeft verklaard, dat zijne landgenooten van honger sterven en hulp dringend noodig is. Er worden inschrijvingen geopend ten behoeve van de noodlijdenden; een blad te Nieuw-York heeft 1000 ton meel beschikbaar gesteld, en aan de regeering ver zocht, daarvoor vrijstelling van vracht te ver- leenen, van San-Francisco af. Terwijl steeds duidelijker Engeland zich China gunstig toont, trekken Russische bladen party voor Japan. Een Petersburger blad, dat veel aanzien geniet, wijst er op, dat de toestand der ongelukkige Coreanen niet kan blijven, zooals hy tot nu toe is geweest. De oorlog, zegt het bedoelde blad verder, kan een nieuw tydperk voor geheel oosteiyk Azië openen. Men behoeft slechts te denken aan de gevolgen van een uiteenvallen van China en het ontwaken van het volk tot een nieuw leven. Eene beslissende zegepraal van Japan zou eene gebeurtenis van zeer groote politieke beteekenis zyn, waarby de Coreaansche quaestie nauwelyks zou in aanmerking komen. Daaren tegen zou de zegepraal van China den hope- loozen toestand in het verre Oosten vereeuwigen en de handhaving der vriendschappelyke betrek kingen met het Hemelsche Ryk zeer moeiiyk maken. Over de vraag, wion de menschheid de overwinning moest toewenschen, kan dus geen twyfel bestaan. Ook de pers der Yereenigde Staten kiest party voor Japan. Telegrammen. LIMA, 10 Augustus. President Caceres heeft heden officiéél de regeering over Peru aanvaard. Er is een nieuw kabinet opgetreden met Chacaltama als eerste minister en minister van biunenlandsche zaken, Torrico voor oorlog en Grigoyen voor buitenlandsche zaken. LONDEN, 10 Augustus. In het Lagerhuis deelde de minister Grey mede dat de Engel sche regoering ter kennis van de Japansche regeering heeft gebracht, dat zaansprakeiyk zal worden gesteld voor de nadeel en, welke de Engelschen, wat personen en eigendom betreft, door den ondergang van het Chineesche transportschip „Kow-shung" hebben geleden. De Engelsche regeering heeft dezen eisch ge grond op de mededeelingen, welke de Japan sche regeering zelve over de vernieling van dit schip heeft openbaar gemaakt. WASHINGTON, 10 Augustus. Het Senaats lid Hill stelde eene motie voor, waarby de leden der Amerikaansche tariefconferentie werden uitgenoodigd zich te verklaren omtrent de waarschynlykheid van een vergeiyk en omtrent de punten van verschil. De president besloot dat de motie eerst morgen zal wordon besproken. Men gelooft dat de aanneming van de motie de verwerping van het tarief ten gevolge zou hebben. De toestand is ernstiger dan ooit. NIEUW-YORK, 10 Augustus. De heer Reinhart-president van den Atchison-Topeka- Santa Fó-Spoorweg, heeft hedenmiddag zyn ontslag genomen. SHANGHAI, 11 Augustus. Alhier loopt het gerucht, dat 12,000 man Japansche troepen te Fusan en 8000 man te Yuensan ontscheept zyn. Dezen zullen zich te Seoul vereenigen om tegenover de uit het Noorden komende Chi neesche troepen stelling to nemen. [Fusan is het dichtst by Japan gelegen punt van Corea en Yuensan of Chemulpo is de haven der hoofdstad Seoul aan de Gele Zee.] LONDEN, 11 Augustus. Uit Shanghai wordt aan de „Times" gemeld, dat de Tsung-li-Yamen (het Chineesche ministerie van buitenlandsche zaken) instaat voor de veiligheid der vreem- dolingen in het binnenland. SHANGHAI, 11 Augustus. Een bericht uit Chefoo meldt dat de Japansche vloot in den morgen van den lOden de Chineesche haven Wei Hai-Wei aangevallen heeft. De vloot werd by den eenen toegang teruggeslagen en be proeft nu door den tweeden binnen te dringen. [Chefoo ligt aan de uiterste punt van China tegenover Corea.] LEIDEN, II Augustus, Thermometerstandgisteravond om 8 uren 16° C. 60.8° Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uren 16.6° C. 69.9° F.; 's middags om 12 uren 18.5° C. 06.3° F.; 's namiddags 4 uren 18° C. 64.4° F. Thans is afgeloopen de cursus in Zweedsche hout-slójd, alhier gehouden onder de leiding van den heer P. T. v. d. Meulen. Een veertigtal dames en heeren, waarondor velen, die reeds den in het vorige jaar gegeven cursus volgden, namen er aan deel. Deze cursus, die voornameiyk ten doel had, de onderwyzers en onderwyzeressen in de gelegenheid te stellen door de practyk de opvoedkundige waarde van de slójd te leeren kennen, duurde drie weken. lederen dag werd er ruim zeven uren gewerkt. Voor het examen Fransche taal (L. O.) is geslaagd de heer J. Deinum, van Zegwaard. H. K. H. de hertogin van Mecklenburg, hedenochtend om 10 u. 27 m. per Staatsspoor te 's-Gravenhage aangekomen, werd aan het station harteiyk verwelkomd door den groot hertog van Saksen, haar vader, die zyne dochter in het hofwachtsalon leidde, alwaar zy verschillende dames uit de hooge kringen der residentie weerzag en onderscheidene officiëele personen ter harer begroeting aan wezig vond, o. a. den Duitschen zaakgelas tigde en den gouverneur der residentie. De beide vorsteiyke personen reden geza- meniyk in een open hofrytuig naar het „Hotel Kurhau8", te Scheveningen. Z. D. H. de groothertog van Saksen werd by zyne aankomst te Scheveningen aan de galery van het Kurhaua-hotel, welke met heestergewassen was versierd, ontvangen door den directeur-generaal van het „Zeebad Scheveningen," die Zyne Hoogheid geleidde tot de lift. Dezelfde ontvangst had heden plaats ten opzichte van de dochter van den vorst, de hertogin van Mecklenburg. De vorstelyke personen zyn vergezeld van den overste Pallezienne Falconet, adjudant en gravin Van Basewitz Van den vleugel, waar de vorstelyke gasten verblyven, wapperen de Saksische vlaggen. De heer J. C. Kaper, thans assistent chef van den uitvoerenden dienst by de Ryn- landsche en Noordwyksche stoomtramwegen, zal den 23sten Augustus a. s. gedurende 25 jaren in dienst zyn geweest by de Hollandsche IJzeren-Spoorweg Maatschappy, welke de ge noemde tramwegen ook exploiteert. Er is van Goes nog een tweede request aan H. M. de Koningin-Regentes gezonden, houdende verzoek dat het der Goesche jeugd vergund moge worden aan H. M. Koningin Wilhelmina eene hulde te brengen, wanneer HH. MM. by haar bezoek aan Walcheren deze stad passeeren, hetzy op de heen-, hetzy op de terugreis. Wanneer hierop een gunstig ant woord mag worden ontvangen, zal ten spoe digste het programma worden vastgesteld. Te Alkmaar is overleden de heer J. P. B. Van der Mandere, griffier by het kanton gerecht aldaar. De heer D. Brocx, arts te Maassluis, is benoemd tot gemeente geneesheer te Voorst (Gelderland). Naar wy vernemen, heeft H. M. de Koningin-Regentes het voornemen vóór de opheffing der Pupillenschool eene stichting van wyien H. D. gemaal deze inrichting te komen bezoeken. (U. D.) In eene buitengewone zitting van de classis Amersfoort der Geref. Kerken met deputaten der Prov. Synode is met op één na algemeene stemmen besloten, ds. J. J. De Visser te Amersfoort het gevraagde eini- ritaat niet te verleenen, daar men hem nog krachtig genoeg oordeelt om de Kerk te Amersfoort te biyven dienen. Het stoomschip „Prinses Sophie" vertrok 11 Augustus van Amsterdam naar Batavia. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur I In het L. D. en andere bladen van gisteren komt een bericht voor uit Den Haag, waarin aan den heer W. Van der Linden, kapelmeester der Kon. Mil. kapel van het reg. Qren. en Jagers, eere wordt gebracht, omdat hy „het Wilhelmus volgens de oude toonzetting uit het stof der vergetelheid zou hebben opge dolven en door zyne zetting voor militaire muziek dit volkslied populair gemaakt". Sommige bladen voegden aan dit bericht evenwel de opmerking toe, dat de eer der opdelving toekomt aan Prof. A. D. Loman, te Amsterdam, die reeds voor jaren het oud- Wilhelmus met klavierbegeleiding deed uit geven. En wat nu de uitvoering van dit lied door militaire muziek betreft, deel ik u mede dat het oud-Wilhelmus met nog vyf andere oud- Nederlandsche liederen (o. a. het in den laatsten tyd zeer bekend geworden Berg-op-Zoom) zich reeds in de Bibliotheek van het 4de Reg. Inf. bevond (sechs Alt Niederl&ndische Lieder aus der Sammlung des Adnanus Valérius), toen ik in December 1885 de leiding van dit corps aanvaardde. Het oud-Wilhelmus werd door de kapel van het 4de reg. herhaaldelijk en in verschillende steden uitgevoerd vóór dat de heer Van der Linden (die eerst in 1888 den heer Völlmar bi) de Kon. Mil. kapel opvolgde) het voor zijn corps bewerkte. Hoogachtend, Leid rn, Uw Dw. Dr. 11 Aug 1894. Gottfried Mann. Gemengd Nieuws. In hot heden verschenen week blad „Semperviren8" deelt de heer H. Witte, hortulanus, de verwoesting mede, welke deze week door den hagelslag of ysv&l in 's Ryks Academietuin alhier is aangericht: In de Victoria kas, die pas geheel nieuw beglaasd was on uit dien hoofde dezen zomer buiten gebruik moest biyven, waren meer dan vyfhonderd ruiten gebroken. De grootste ruïne heerschte in de kweekkas. Alles was overdekt met glasscherven; de paden waren éen en al glas en 3tonden boven dien blank van bet ingestroomde water, zoo ook in de Orchideeénkas, terwyl in het photographisch atelier ui het geheel tine ruiten heel gebleven waren. Volgens een ruwe telling zyn er 2500 ruiten ingehageld. De kassen Nos 2, A en 5, die met horden, bedekt waren, hebben weinig geleden maar ongedeerd zyn ze er toch met afgekomen. Een calamiteit als deze is in de annalen van onzen ouden Hortus volkomen onbekend. De kweekkas en de Orchideeénkas moeten geheel nieuw beglaasd worden, want aan herstellen of inboeten valt niet te denken: Ze liggen nu letteriyk open. Op zichzelf hindert dit nu in dezen tyd zoo erg niet. Men zou by deze temperatuur alle planten in Augustus in de open lucht kunnen houden, als men ze maar tegen te sterk uit drogen kon beveiligen, en dit zal door doel matig schermen wel gaan. Maar soer nadeelig is het instroom en van het hemelwater, dat door de enkele heel gebleven ruiten werd opgevangen. Dat de directe schade, aan gebroken glas dus zeer groot is, valt licht te begrypenover de indirecte schade aan de planten kan nog niet geoordeeld worden; dat zal pas later blyken. 't Kan meê- 't kan ook zeer tegen vallen dit hangt geheel af van het weder in de eerste wekenwant - en dit ie het beden kelijke van 't geval allee kao maar niet ineens weer hersteld wordon, daar het door de geheele stad en in de omstreken hetzelfde is, en dus allerwegen de beschikbare werk krachten gerequireerd worden. Zeer opraerkeiyk is het dat er tweeërlei stukken [is vielen. Het meerendeel bestond uit zuiver eivormige stukken, van zeer ver schillende grootte. Deze waren kristalhelder, en men zag er duideiyk een mat witte, groote hagelkorrel binnen in liggenuit wendig waren deze glad en zeer regelmatig van vorm. De anderen waren ruwe stukken ys, zooals men verkrygt wanneer men een groot ysblok stuk slaat, dus met zeer onregel matige hoeken en punten. Deze hebben zeer zeker hst meeste kwaad gedaan Het heeft er allen schyn van, dat een wolk in haar ge heel plotseling in ys veranderd, neergevallen en door de groote snelheid van haren val onder weg vergruizeld is. Aan het Watertje te Zoeterwoude viel het vyfjarig dochtertje van J. v. Vliet, metselaar, Hedenmorgen om halfelf al spelende in het water en dreef spoedig naar het midden der vaart. Het ongeluk werd opgemerkt door Cornelia Blom, die, met behulp van den toe geschoten C. Hilversum, eene schuit losmaakte, waarna het kind door C. Hilversum nog behouden op het droge gebracht werd. Hedenmorgen om halfzea kwam uit het gesticht „Meer-en-Berg", naby Haarlem, te Noord wyk aan Zee langs het strand loopen oen ma/.spersoon van ongeveer 30 a 35 jaar, die zichzelven by de politie aanmeldde. Hy had een net kostuum aan, doch was zonder schoe nen of hoed. Men schryft tas uit Noordwyk- B innen: Een 70-farlge. Als eene van de eigenaardigheden ?an het einde der 19de eeuw, zal de geschiedschryver der toekomst hebben te wyzen op de ge woonte om mannen van meerdere ef mindere beteekenis by hun 70sten geboortedag in het openbaar te huldigen. Onze dagbladen bevatten telkens verhalen van feestvieringen ter eere van 70 jarige ge leerden, ambtsbekleeaers, enz. Ook onze gemeente hoopt weldra een 70- jarige van beteekenis in haar midden te hebben. Op 16 Aug. 1894 zal bet ol. 70 jaren geleden zyn, dat onze tegenwoordige gemeente bode, Cornells Soetemante Ridderkerk het levenslicht aanschouwde. Dat deze eenvoudige beambte werkeiyk een man van beteekenis was en nog is, biykt reeds uit zyn „Staat van dienst." Als vrywiliiger in dienst getreden by het 5de reg. inf., verkreeg hy weldra den graad van korporaal en op 11 Sept. 1855 dien van sergeant, waarna hy op 13 Aug. 1859 in dien graad met paspoort en blanco straf register den dienst verliet. Op denzelfden dag (17 Aug. 1859), dat hy zyne echtgenoote houw en trouw zwoer voor 't echtaltaar, teekendo de Staatsraad Commis saris des Konings m Zuid-Holland, graaf Van Bylandt, de aanstelling van Soeteman als be zoldigd veldwachter der gemeente Noordwyk, eene betrekking, welke hy tot 23 Sept. 1887 vervulde, toen hy, met toekenning van een jaurlyksch pensioen, werd aangesteld tot ge meentebode en onbezoldigd veldwachter der gemeente, tevens belast met het toezicht op de havens en losplaatsen. In deze betrekkingen is hy nog steeds werkzaam met eon fiver en toewyding, welke velen anderen ten navolgenswaardig voorbeeld mag strekken. Met jeugdig vuur zien we hem nog dage- ïyks zyn dienst verrichten. De kroon der grijsheid schynt huiverig, zich op zyn 70-jarig hoofd te plaatsen. En toch hy heeft veel doorleefd, deze trouwe beambte. Men moet hem hooren verhalen over de dagen, toen de gemeenten nog accfinzen moch- teD heffen op sterke dranken en gemaal en de veldwachters als buitengewoon commies op de smokkelaars hadden te letten; over de tyden, toen de verschrikkelijke veepest onze veestapels scheen te zullen vernietigen 't Was toen dienst doen nacht en dag. In onzen jubilaris wandelt een stuk Noord wyksche historie dagelyks langs 's Heeren straten. En oog steeds is hy preeent aan het raad huis on aan de havens en losplaatsen en weldra weder in zyne volle kracht, wanneer de kermisweek aanbreekt en hy als markt meester alles regeR en bestuurt op meester- ïyke wyze. Vier Burgemeesters, de heeren jhr. De la Bassecour Caan, Pické, graaf Van Limburg Stirum en jhr. Quarles Van Ufford waren achtereenvolgens zyne chels en ongetwyfeld zullen zy zoover zy nog in het land der levenden zyn - zich steeds met achting den ouden Soeteman herinneren. Deze maand Augustus is voor hem dan ook ryk aan herinneringen: 70 jaar oud, 35 jaar gehuwd en 35 jaar in functie ais ge meente-ambtenaar. Wy houden ons overtuigd dat velen be hoefte zullen gevoelen den jubilaris op den 17den Augustus 1894 even de hand te drukken, en wy gunnen ons de eer hem reeds nu onze hartelyke gelukwenschen aan te bieden en de hoop uit te drukken dat God hem nog tal van jaren moge sparen, te midden van allen, die hem hof xyo en dierbaar. Het 3de regiment huzaren uit Den Haag, onder commando van kok>nol ROmer en voorafgegaan door de muziek, maakte hedenochtend een wandelrit naar Scheveningen en langs den strandweg. Le régiment qui passe liet ook ditmaal niet na een levendigen mdruk te maken op de vreemde en Nederlandsche badgasten, die het militaire schouwspel met belangstelling volgden. De werkman v. B., uit Amersfoort, te Woudenberg bezig met de bestrating van den ryksweg, begaf zich ki den hooiberg van C. V. ter ruste en viel in den slaap daaruit. Zwaar gekneusd is hy per rytuig naar Amers foort overgebracht. Zyn toestand is bedenkelijk. Eergisteravond werd in het zieken huis te Rotterdam gebracht een knaapji van acht maanden, wonende aan de Rechte Rotte- kade No. 48, dat door het omvallen van een ketel met kokende koffie brandwonden had bekomen aan het hoofdje en den linkerarm. Gisterochtend is het kind aan de gevolgen overleden. In Friesland heeft het gisteren en eergisteren weer erg geonweerd, vergezeld van hevige regens. Soms geleek het op eene wolkbrwuk.Te Bovenknype is eene koe van den veehouder A. De Vries door den bliksem ge dood, hier en daar werd een boom getroffen, van branden hoorde men niet. Maar het water, de regen, doet zeer groote schade. In de hooimaden is alle werk gestaakt; de boeren en arbeiders konden daar niets meer uitvoeren, zoo hoog is daar het water gestegen. In plaats van groen land, ziet men niets dan water, waarin het gras verrot. Er zyn dan ook boeren, die niet weer naar de maden gaan, al wordt het weer beter en is het water verdwenen, want het hooi of gras loont de kosten niet van transport. Het is niets meer waard, en de pachters zfin niet gehouden het gras of hooi van de gehuurde perceolen te halen; wel zeggen de bepalingen, dat de huurder verplicht is, de perceelen te maaien. Dat het booge water enorme schade voor de veehouders meebrengt, is te begrypen. Op sommige plaatsen is de boer genoodzaakt het vee te stallen, daar het water zelfs op de weilanden staat. Hy moet nu op stal het vee voederen met gras, dat niet zelden onder water gemaaid wordt Met alle sluizen wordt wel gestroomd, doch de regen brengt zooveel water aan, dat de stand van het water nog niet lager is. Treurig staat het er ook in de lage venen voor. Daar staat de turf in het water en van boven wordt 4) door den regen nat gehouden. (gT e Opheusden verkeerde het vyfjarig kind van den korenmolenaar A. eenige oogenblikken in een vreeseiyk gevaar. Het speelde met andere kinderen onder den molen en greep, toen deze zich in beweging zette, eene wiek. 't Kind hield zich stevig rast, terwyl 't langzaam omhoog ging. Het hulp* geschreeuw der andere kinderen maakte den molenaar, die zich op den molen bevond, opmerkzaam. Dadeiyk zag hy het gevaar, waarin zyn kind verkeerde, en zonder zich te bedenken, sprong hy van eene aanzienlyke hoogte naar beneden. Door de wieken eene tegenovergestelde richting te doen aannemen, kwam het kind, dat reeds de hoogte van den schoorsteen van den naastbyzynden stoom- molen bereikt had, ongedeerd naar beneden. Wonderiyk mag het genoemd worden, dat noch de molenaar door zyn yxingwekkenden sprong, noch het kind door de gevaarlyke luchtreis eenig letsel bekomen heeft. Voor de t e rochtste 11 ing van Ca8erio, waarschyniyk in het begin van de volgende week, zal het schavot op enkele passen van de gevangenis Saint-Paul te Lyon opgericht worden. De Turk8cbe regeering heeft bevolen dat de beroemde waterleiding van Salomo te Jeruzalem hersteld zal worden. Deze leiding voorziet de stad van water uit de fonteinen van Arroul; zy werd nog gebruikt tydens deD tyd van Christus' leven op aarde. Aan het Bureel van het „Leidsch Dagblad" liggen nog brieven, welke zijn ingekomen op de Advertentiën, geplaatst onder No. 213, 214, 228, 251, 253, 258, 259 en 270. De belanghebbenden gelieven deze af te halen. DE UITGEVER. ZOETEBWOUDE. Geboren: Helena, D. van A. P. Wallaard en O. O. W. VaD Leeuwen. Maria. D. van W. P. H. Tuinhof de Moed en M. Van der Mark. Gehuwd. P. A. Oata jm. 87 j. en G. Van Egmond jd. 85 J. Overleden: O. Van der Mey, weduwnaar vei M. Van iDgen, 70 J. K. Van den Borg Z. lm.— L. M. Mockinann D. 23 Uark tboriohteo. Lelden, 11 Aug. Granen werden heden ruim aan- geboden, met meer handel. Witte Tarwe kon gemakkelijk vorigo-weoke-pryzen opbrengen. Nieuwe Rogge en WiDtergerst in afwgkende qualiteit aangeboden. Vociartikc-leD meer gevraagd. Kanariezaad lager. Nieuw Koolzaad mot weinig koop lust, wegens wakke qualiteit. Witte Tarwo f 5.76 a f 6.80. Roodo 6.60 f6.90, Walla-Walla f 6.50 a f 6.80. Niouw-Zeolandache f a f per 80 KG. Boggo f 4.— a ƒ4.60 per 74 KG. Zomorgeret f 3.a f 3.30, Winter- ƒ8.34 S 8.90, Chevalier- ƒ6.— a ƒ6.76 por HL. Haver 2.90 a ƒ4.— por 60 KG. Bl&nwe Erwten ƒ6.80 5.76 per HL. Paardenboonon 5.ƒ6.50 por HL. Duivonboonea ƒ6.— a 6.76 per HL. Bruineboonen a por HL. Koolzaad ƒ6.25 a 7.10 per HL. Kanariezaad ƒ7.50 a 9.50 per HL. Hennepzaad ƒ6.76 a ƒ9.50 por HL. Boter: Aanvoer 8870 kilogr.; lete quallt. por l/4 vat f 44.— a 522de qualit. por l/4 vat 84 a 42. -late qualit. por kilogr. ƒ1.10 a ƒ1.30; 2de qualit. per kilogr. ƒ0.86 a ƒ1.05. Lange Zwarte Turf, 9000 dubh. HL., 0.20 a ƒ0.23. Schiedam, 10 Aug. (Officidelo InoUoriDg). Mout wijn per Nel. vat en zonder fust 6.25, dito Jenever ƒ9.25 Amet. Proof dito 10.75, eliea zonder fnet. Wegens den wier den Amsterdam* schea Bearsvaeantledag wordt Leden geen Pryscoarast der Efeelea uitge geven.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 9