N°. 10574. Maandag 13 Augustus. A0. 1894. tgeze Qouiant wordt dagelijks, met uitzondering van gon- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 11 Augustus. Feuilleton. Gen verhaal uit de vierde eeuw ua Christus. LEIDSCH PAUKT. ATI PRIJS DEZER COURANT: Voor Leidon per 8 maandenf 1.10. Franco por postt 1.40. Afzonderlijke Nommers 0.05. PRIJS DER ADVERTENTTËN: Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17 j. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten do stad wordt f 0.05 berekend. Eerste Blad. Officiëol© Keanisjjovingen. Oproeping In werfceiyken dienst van Milicien-Verlofgangers der lich tingen van 1891 en 1892. Burgemeester ©b Wethouders v*n LeideD, Gezien do Circulaire van den Hoor Commissaris dor Koningin in d© Provincie Zuid Holland, v*d dtn léden April 1L, A. No. 1096 (2de afd.). Provinciaal blad No. 28; I-rengen t«r kennis van do navolgonde in deze gemeente gevestigde milicien-verlofgangers der licb tlngeu van 1891 en 1892, dat zy, krachtens art. 126 dor Militiewet, onder do wapenen worden geroepen en daar oe op do bier onder vermelde dagen, d6s Damiddags vóór vier uren, bg hunne corpeoo tegenwoordig moeten zjjn, in uniform gokleed en voorzien van al de voorwerpen ▼an kleeding en uitrusting, door i.en hg bun vertrek met groot verlof medegenomen, alstrm'- van verlof pas on zakboekje, zullende tU opgeroepen man- sohappen op de mede hieronder aangewezen tgd- stippon in het genot van onbepaald verlof wordeQ hersteld, als: die bohoorendo tot hit Regiment Grenadiers en Jagers, lichting 1891, van 17 Augustus tot 18 September 1894; het 1ste Regiment Infanterie, 6de bataljon, lichting 1891, van 13 Auguatu* tot 15 Septera1 er 1894; het 1ste Regiment Infanterie, 1ste, 2de 3de ©n éde bataljons, liohting 1891, van 17 Augnetns tot 18 September; het 2de Regiment Infanterie, 1ste. 2de, 3de en éde bataljons, alsmede de lste, 2de, en 3de Compagnieën van hot 6de bataljon, liohting 1891, van 20 Augustus tot 21 September; bet 3de Regiment Infanterie, liohting 1821, van 20 Augustus tot 21 September; het 4de en hot 6de Regiment Infanterie, liohting 1891, van 17 Augustus tot 18 September; het 0de Regiment Iofantorie, lete, 2de, 3de on 4de bataljons, alsmedo de 1st© en 2de Compagnieën van het 6de bataljon, liohting 1891, van 20 Augustus tot 21 September; het 7d© en bet 8sto Regiment Infanterie, lichting 1891, van 17 Augustus tot 18 September; het lste Regiment Volddrtillorie, lste, 3do en 5de bjttergen lichting 1891, van 17 Augueius tot 19 September; het 2de Regiment Veldartillorie, 2de, éde en 6do battorgen, al»mede de 2de treincompagnie, met uit sondering van ben, die van het wapen der cavalerie daarbij zyn overgeplaatst, lichting 1891, van 16 Au gustus tot 19 September; het 3de Eogiment Veldartillerie, allo batterijen, liobtiDg 1891, van 20 Augustus tot 22 September; het Corps Rgdende Artillerie, lichting 1891, vau 9 Augustus tot 12 Soptember het Corps Torpodisten, lste od 2de Peloton van de 2de Compagnie, liohting 1891, van 21 Augustus tot 22 September; het lste Regiment Huzaren, lichting 1892, van 16 Augustus tot 18 September; het 2de Regiment Huzaren, liobtiDg 1892, van 20 Auguetua tot 21 September; hot lste Regiment Vestingartillerie, 10de CompagDie, lichting 1802, van 21 Augustus tot 22 September; het 2de Regiment Vestingartillerie, lste on 9do Compagnieën, liohting 1892, van 17 Auguetua tot 18 Soptomber hst 2do Regiment Vestingartillerie, 2de, éde, 6de on 10de Compagnieën, llchtiDg 1892, van 21 Augustus tot 22 September; het 2de Regiment Vestingartillerie, 3de, 6de en 8ete Compagnieën, liohting 1892, van 1 September tot 2 Ootobor het Sdo Regiment Vestingartillerie, lste, 2de, 8de, 4do en 6de Compagnieën, liohting 1892, van 28 Augue tua tot 29 September; het éde Regiment Vestingartillerie, 3de, 8de, 7de, 8ete, 9de en 10 Compagnieën, lichting 1892, van 13 Augustus tot 16 September; de lste, 2de en 8de Compagnieën Hospitaalsoldaten, liohting 1891, van 17 Augustus tot 18 September 1894; dat bodoelde milioiena mitsdien wordeu uitgeuoodigd, voor zoover zg ua 9 Augustus moeten opkomen, zioh op Maandag den 18den Augustus aanstaande, des voormiddage tuesohen 10 en 12 uren, voorzien van hnn zakboekje, aan te melden ter plaateelgke Secretarie, tot het ontvangen van aanwijzing van de plaats, waarheen ag zioh hebben te begeven, en van het hun eventueel toekomende daggeld of passage- biljet; en dat, bijaldien ziekte of ander© wettig# redenen hen mochten verhinderen aau deze oproeping te vol doen, zij daarvan tijdig ter plaatselijke Secretarie behooren ken is te geven, in het eoreto geval onder overlegging eeDer geneeskundige verklaring. Burgemeester en Wethouder» voornoemd, LeideD, F. WAS, Burgemeester. 31 Juli 1894. E. KIST. Seoretaris. Nader wordt gemeld dat de by hot 4de regiment inf. tot luit.-kolonel benoemde majoor Mac Leod aangewezen biyft om op te treden als commandant van bet, by mobilisatie, op te richten depot bataljon. Voor het examen Hoogduitsche taal (L. O.) is geslaagd de heer W. Goeman, van Leiden. De Nederlandsche mail, met berichten uit Batavia tot 10 Juli, kan 12 dezer alhier worden verwacht. Het lste bataljon van het 4de regiment infanterie, onder bevel vau den luit.-kolonel L. J. Krugers vertrekt den lOden September uit Delft naar Katwijk, alwaar het een kamp zal betrekken, ten einde deel te nemen aan de oefeningen van het geheele regiment in de omstreken van Leiden. De afloop van de aanbesteding van het opsteken der straatlantaarns to Zoeterwoude i- als volgt; Aangenomen die aan den Hoogen Rijndijk door J. Romijn voor 10.75 per stuk, die aan den Witten Singel, de Heerenstraat en op Vreewijk door L. Zonderop voor 10 68, en die op het dorp door D. Van Benten voor f 4.92£ Een perceel ia niet gegund (nl. die aan den Zoeterwoudschen Singel en Hoogen Rijndijk) en zal a. 8. Dinsdag opnieuw aan besteed worden. Burgemeester en Wethouders van Hille- gom geven by publicatie kennis: lo. dat de lyst van inkwartiering gedurende veertien dagen, van 217 Augustus 1894, ter secretarie ter visie ligt; 2o. dat op Woensdag 15 Augustus 1894 in de gemeenteschool gelegenheid zal worden gegeven tot kosteloozo inönting, des namid dags van halfvier tot halfvyf. De heer Hk. Van Waveren, lid van den Raad en wethouder der gemeente Hillegom, heeft uit eerstgenoemde betrekking ontslag genomen. De heer C. Van Essen, benoemd ondor- wyzer aan de openbare lagere school te Hil legom, heeft die betrekking niet aangenomen. Benoemd is tot onbezoldigd ryksveld- wachter do jachtopziener A. Witteman, te Sas8enhöim. Het classicaal bestuur van 's-Graven- hage doelt mede dat de commissie, benoemd om een onderzoek in te stellen naar de omtrent dr. F. Van Gheel Gildemeester in omloop zynde geruchten, hare taak zeer ernstig heeft opgevat. En het resultaat is, dat er niets ontdekt is, dat van eenige onzedelyke hande ling van dr. Gildemeester getuigt, dat zelfs het vermoeden van zoo iets ook maar eenigs- zins wettigt. Men seint uit Batavia aan de „N R. C.": ,De Sasaks, die aanvankeiyk geweigerd had den het Bali8ch bestuur weder te erkennen, hebben er thans in toegestemd. Aldus wordt op Lombok geen direct bestuur ingevoerd. De schatting, welke de vorst van Lombok aan ons gouvernement heeft te betalen, be draagt een millioen gulden". Terwyi de berichten, te 's-Gravenhage ontvangen omtrent den gezondheidstoestand van prins Karadja, gezant van Turkye by ons Hof, die zich in het buitenland bevindt, aanvankeiyk konden doen verwachten zyn herstel van eene zeer ernstige ziekte, waar door hy was aangetast, zyn de laatste tydin gen van dien aard, dat er weinig hoop op herstel meer bestaat. Naar wy vernemen, zal de heer A. G. v. Poeteron, hoofdcommies by het Departement van Marine, binnenkort den dienst mot pensioen verlaten. {Tel.) H. M. de Koningin heeft 300 en H. M. de Koningin Regentes 200 geschonken aan de gekwetsten te Kykduin. De officieren der landmacht in Den Helder hebben f 430 en die der zeemacht 270 voor hen byeenge- bracht, terwyi de milicienkanonnier Van Nugteren, wiens beide bandon door kunst handen zyn vervangen, in het genot gesteld zal worden van ongeveer 700. De provinciale inspecteur dor directe belastingen enz., voor Noord-Holland en Utrecht hooft van den minister van financiën eene aan- schryving ontvangen, om de executoriale ver- koopingen te Amsterdam tot nader order te staken. De groothertog van Saksen is gisteravond te 's-Gravenhage aangekomen. Gedurende het aanstaand verblyf van HH. MM. de Koningin en do Koningin-Weduwe Regentes te Vlissingen zullen de fregatten „De Ruytor" en „Atjeh" en do pantserschepen „Gunea" en „Stier" daarheen worden ge dirigeerd. De minister van binfionlandsche zaken mr. S. Van Hou ton vertoefde gisteren te Utrecht en woonde do opening by der ver gadering van de „Astronomische Gesellschaft." Hedenmiddag biedt het studentencorps deü congresleden eene ryparty naar Zeist Drie borgen aan, terwyl de Regeering hen heeft uitgenoodigd tot een diner, te geven in het Oranje-Hotel op Zondag 12 Augustus. In de gistermorgen te Utrocht geopendo vergadering waren aanwezig, behalve onze landgenooten de heeren prof H. G. Van de Sande Bakhuyzen, prof. Oudemans, prof. J. C. Kapteyn, dr. E. Van de Sande Bakhuyzen, dr. Kam, Wilterdïnk, Pannekook, Weder, Du Cellié Muller, Bolt en Nyiand, profossoren en doctoron uit Duitschland, Zweden, Denemarken, Hongaryo, Rusland en Oo3tenryk, de heeren Gyldén, Repsold, Weiss, Lehman, Filhés, Burrau, Von Oppolzer, Schur, Ambronn, Hartwig, Bruns, Seeliger, Wislicenus, Von Konkoly, Nyren, Brendel, WolfT, Schmidt, Ristenpart, Winkler, D.. en Schrader. De minister Van Houten hield in do Duitsche taal eene rede, waarin by betoogde, dat hoe wel de astronomie minder zijn speciaal vak was, hy toch zeer veel sympathie voor de exacte wetenschappen koesterde, daar ze den steun van zooveel andere takken van weten schap vormen. Hy nam voor heden afscheid van de heeren, maar riep hun een „tot weer ziens in Scheveningen" toe. By monde van de heeren Gyldén, Bruns en Seeliger werd nu verslag gegeven van den toestand der „Astr. Gesellschaft" en van het door haar uitgegeven Vierteljahr8schrift. Een „General- register" daarop is in bewerking en zal eerst daags verschenen. Vervolgens werden 23 nieuwe leden aan genomen. Commissarissen der Stads Bank van- leening te Amsterdam hebben aan B. en Ws. voorgesteld, iemand eenigo steden, waaronIer Parys en Gent, te doen bezoeken, hoofdzakelyk om een onderzoek in te stellen omtrent de werking van kostelooze beleening van kleino panden, ten einde dat stelsel te Amsterdam in te voeren, indien daarvoor voldoende rede nen gevonden worden. Wegens ontwapening van Hr. Ms. stoom- kanonneerbooten „Ever," „Gier," „Vos," „Das," „Havik," „Lynx," „Sperwer," „Raaf" en „Geep," met het kanon van 21 c. M. A, hetwelk na transformatie bestemd is tot be wapening van de in aanbouw zynde oor logsbodems „Kortenaer," „Piet Hein" en „Evertsen," zullen deze bodems, welker ge- vechtswaarde niet zeer groot was, niet meer worden gerangschikt onder de ongepantserde schepen, doch in den vervolge dienst doen als instructie-schepen. In het arrondissement Meppel circuleert een adres aan de Tweede Kamer, waarin het wenschelyke eener pensioensregeling voor onderwyzersweduwen en -weezen wordt uit gesproken. Naar men aan het „H. Dgbld." mededeelt, wordt met ingang van 1 Januari aanstaande voor de traktementen der stationschefs by do Hollandscho IJzeren Spoorweg-Maatschappij eene algemeene verhooging ingevoerd. Na oen zeker aantal dienstjaren in eene der klassen wordt het traktement btywtyze van toelage per maand en per jaar met 5 verhoogd, tot het minimum salaris der hoogere klasse is bereikt. Volgens de „Etoile beige" zal, in plaats van den onlangs overleden baron Beyens, tot gezant te Parys benoemd worden baron d'Anethan, Belgisch gezant te 's-Gravenhage. Als opvolger van baron d'Anethan te 's-Gravenhage wordt reeds genoemd de heer Degrolle Rogier, do chef van het departement van Buitenlandsche Zaken by den Congo- Vrystaat. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer C. Van Nievelt zyno betrekking als redacteur der „N. R. C." aanvaardde Zoowel van de directie als van do redactie werden den jubilaris de harteiyksto bewijzen van ingenomenheid met zyn arbeid geschonken. De minister van binn. zaken heeft voor het tydvak van 10 Aug. tot en met 31 Dec. 1894, benoemd tot assistent voor de physio logie aan de ryksuniversiteit te Groningen R. G C. Schrödor. Het stoomschip „Amsterdam", van Rot tordam naar Nieuw-York, passeerde 10 Aug. Lizard; de „Prinses Wilhelmina", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 10 Aug. te Genua, de „Prins van Oranje", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 10 Aug. van Suez; de „Rot terdam" vertrok 9 Aug. van Nieuw York naar Rotterdam; de „Zaandam" arriveerde 10 Aug. van Nieuw-York te Arasterdam. - By koninklyk besluit is peneioen verleend aanmr. N. G. Pierson, minister van financiën, ƒ3589; J. A. Van der Hucht, ontvanger der directe belastingen en accynzen, ƒ2171; W. Foenstra 308 'sjaars. Benoemd: In het bestuur van de polders Oud- en Nieuw Reierwaard (Z. H.) tot dijkgraaf C. Van der Waal, en tot heemraad J. De Zwart. Met ingang van 1 October a. s. aan den ijker, chef van dienst, D. Visser, te Leiden, op zyn verzoek eervol ontslag verleend uit 's Rykc dienst. Uit het Gemeenteverslag over 1893. Scholen volgens de Wet tol regeling van het Middelbaar O.iderwys. Door het Ryk wordt by voortduring een jaarlyksch subsidie van ƒ7000 ten behoeve van de Hoogere Burgerschool voor Jongens verleend. De cursus 1893—'94 van do Jongonsschool ving aan met 194 leerlingen, die van do Meisjesschool met 85 leerlingen. De schoolgelden bedroegen in 1892 16,197.50, als. ƒ10,265 voer de Jongensschool en ƒ5932.50 voor de Meisjesschool. In 1893 ƒ16,443 75, als ƒ10,983.75 voor de Jongens school en ƒ5460 voor de Meisjesschool, zynde in 1893 aan restitutie van schoolgeld betaald ƒ107.50. De kosten van hot middelbaar onderwys. waren in 1892 Jongensschool f 36,767.90 en Meisjesschool ƒ17,195.215; in 1893 Jongens school 37,379.145 en Meisjesschool 17,316.24s, Het Genootschap Mathesis Scientiarum Gcni- trix. Het bestuur bestaat uit 11 leden; de schoolcommissie uit 4 leden. Hot onderwys wordt gegeven door den directeuren 18leeraren. Het aantal leerlingen bedroeg voor het vol ledig onderwys 161 en voor enkele leasen 35, te zamen 196. Het aantal leerlingen dor Volkszangschool van het „Nut" bedroeg 260, als 167 jongens en 103 meisjes. Gymnasium. De lessen van den cursus 189894 vingen aan met 109 leerlingen. De schoolgelden brachten op in 1892 ƒ10,080, in 1893 ƒ10.105. De kosten bedroegen in 1803 ƒ28,995.535 als: 26,050 voor bezoldiging, 714.32 voor schoolboeken en schoolbehoefton, 317.25 voor vuur en licht, ƒ844.165 voor onderhoud van gebouw en meubelen en ƒ1069.80 voor diverse uitgaven. In 1892 29,142.62 als25,839 99 voor bezoldiging, 766.55® voor schoolboeken en schoolbehoeften, f 303 25 voor vuur en licht, ƒ1117.255 voor onderhoud van gebouw en meubilair en ƒ1115.55 voor diverse uitgaven. Het Rykssubsidie over 1893 bedroeg ƒ9876.64. De begrooting van het subsidie over 1894 bedraagt 9046, behoudens nadere verrekening. i) „Hé, zfit gy daar, Divitusl" „Weea gegroet, Baudol" En beide jongelieden schudden elkander harteiyk de hand. „Gaat gy naar de baden?" voer Baudo voort. „Ja, en gy natuuriyk ook?" „Zekor, hoe zou ik anders den langen dag doorkomen? Den geheelen voormiddag heb ik my met den landbouw beziggehouden, ▼oorloopig theoretisch, want het is de wensch van myn vader, dat ik later zyno goederen zal beheeren en de wynbergen." „Evenals ik. Maar myn vader wil, dat ik eerst Rome, Athene en Byzantium bezoek, om zooveel mogeiyk te leeren. Hy vindt dat men hier zoo weinig ziet." „Misschien heeft ha gelyk. Maar Trier wordt gaandeweg ook grooter, ons badhuis ie bona zoo groot als dat van Lutetia (Paras) en grooter dan dat van Moguntiakum (Mainz). Het zou hier wel uit te houden zan, als wa niet altyd-door last hadden van de Alle- mannen." „Bah, die hebben in langen tad niets van zich doen hooren." „Dat bewast alleeD, dat zy opnieuw tot kracht willen komen." „In elk geval hoop ik, vóór za weer komen 1° "allen, reeds in Rome te zan en weet ga reeds, dat CelsuB weer terug is uit Kon stan tinopel?" „Celsus? Marcus Celsus? Onzo oude school kameraad?" „DezelfdeI Ha wae nu acht jaren weg en is ook zeer veranderd. Wy zullen hem wel op het Forum aantreffen." Een tydlang gingen zy zwijgend verder. „Wat komt Celsus hier doen vroeg Baudo toen. „Zyne oudere zyn overleden, familie heeft hy hier ook niet hy is er wel treurig aan toe." „Hy sprak er van, om zyn huis te ver- koopen," antwoordde Divitus. „Dan wil hy terug naar Rome, hy is immers ryk dat gelukskind hy behoeft hier niet te blyven." „Nu, nu," zoi Baudo flegmatiek. „Het is by one toch ook wel uit te houden. Men vindt hier vrienden, een badhuis met den aankleve van dien, een circus en eene mooie omgeving buiten, men hoort hier veel, wy hadden hier zelfs keizers. Als de AllemanneD er maar niet waren. Hé, Celsuei" Bando ylde op een langen jongen man toe, die hun van het Forum af langzaam tege moetkwam. De vroegere provinciebewoner verschilde veel van de vrienden zyner jeugd een langdurig verblyf in Rome en andere groote steden had hem veel veranderd. Hy liep langzamer en met meer waardigheid, zyn kort zwart haar was zorgvuldig gekapt, 'de stof van zyne toga fijner en zyn gelaat bleeker. Daarby was hy by lange zoo toe- schieteiyk niet ais zyne vrienden. „Wel, Celsue, wat eene verrassingI" riep Baudo, hem omhelzende en kussende. „Wat is het lang geleden dat wy elkaar zagen 1 Ik vernam eerst heden dat gy in Trier z(jtals ik het eerder geweten had, wae ik udadelyk komen opzoeken." En toen hy uitgesproken had, viel hy hem opnieuw om don hals. Celsus liet het zich kalm welgevallen en vertrok zyn gelaat niet, by zichzelven denkende, dat Baudo er wel spoedig genoeg van zou hebben. Inderdaad hield de provinciaal alras met zyne handtas- telykbeden op, maar overstelpte hem nu met vragen naar zyne gezondheid en zyne reizeD en wat hy wol al gezien had. Celsus ant woordde droog, maar beleefd en zonder har telijkheid of deelneming, wat Baudo wel wat tegenviel, zonder dat by dit echter durfde zeggen. Daar de meer verstandige Divitus zich voorzichtig achterafhield, liep het ge sprek al spoedig dood en gingen zy zwygend verder, Celsus onverschillig naar de huizen kykend, Baudo over zyn geheele gelaat lachend, Divitus oplettend om zich ziende, of zy ook iemand ontmoetten, dien hy diende te groeten. Do straten waren vry ledig. Ceisus dacht aan Konstantinopel en het bonte, drukke leven aldaar. Af en toe kwamen zij een winkel voorby, wiens eigenaar voor de deur stond en nieuwsgierig den ryk gekleeden vreemdeling nazag; of zy ontmoetten een hoogen ambtenaar, die den diepen groet van Baudo of Divitus uit de hoogte beantwoordde en zich ergerde aan den koeien hoofdknik van Celeus, dien hy niet herkende. Op een zeer levendigen hoek van de groote Mogun- tiacer-straat, die Trier geheel doorsneed, kwa men zy een draagstoel tegen, waaruit een bekoorlyk blond meisje den groet, van Baudo met een vriendelyken knik beantwoordde. „Wie wae dat?" vroeg Celeus onverschillig. „Lucia, dedochtervan Maricus", antwoordde Baudo vol geestdrift, „het mooiste meisje uit Trier, een Venus in houding en eene Minerva in verstand! Maar gy moet haar wel kennen, gy waart immers speelgenooten „Wel mogelyk", zei Celsus. „Maar dat is zoo lang geleden, or, zy is veel veranderd." „En dat zegt gy op oen toon", vervolgde Baudo verontwaardigd, „alsof het eene Ger- maanscho of Numidischo gold on niot hot mooiste meisje uit Trier." „Gy zeidet my gisteren toch", zoo wendde Divitus zich tot Celsus, „dat gy haar vader een bezoek hadt gebracht." „Ja, maar zy was niet thuia Voor hot overige zyn do Germaanschen niet zoo ver- werpeiyk, als zy maar eerst een bad hebben genomen", zei hy lachend tot Baudo. „Wel mogelyk, maar toch niet met Lucia te vergelyken!" Celsue trok met de schouders. „Ten slotte zyn toch alle vrouwen dom en eten zU veel." „De vrouwen zyn het heerlykste, dat hot leven ons biedt," zeide Baudo. „Ik bedank je, ik heb er genoeg van Op dat punt denk ik heel anders dan vroeger." „Hebt gy dan nooit bemind, Celsus?" Celsus zag zyn vriend van ter zyde aan en wachtte wat hy verder zou zeggen. „Als gy eens wist, hoe bekoorlyk zy is," vervolgde Baudo levendig, zonder op de ribbe- stooten te letten, die Divitus hem gaf; „haar te ontmoeten, baar te zeggen, dat men haar bemint Celsus begon te geeuwen, zoodat Eaudo ontnuchterond zweog. Daarop schudde hy hem lachend do hand en nam afscheid. Baudo keek hem lang na, toen hy verder ging. „Dat is iemand zonder eenig gevoel," zeido hy droefgeestig tot Divitus. Deze zeide echter niets. Den volgenden dag besteeg Celsus langzaam oen van do bergen, die in den omtrek van Trior door do Romeinen gebruikt waren, om er hunne zomerverblyven te bouwen. Het was een warme morgen, de zon stond reods hoog aan den hemel, want de jonge Romein had, naar de gewoonte in groote steden, eorst laat zyno legerstee verlaten. Hot klimmen viel hem bepaald zwaar, want hy bieef van tyd tot tyd staan, den afgelegden weg over ziende. Aan zyne voeten lag de stad, op en top eene provinciestad, klem. slaperig, rustig. Geen gedruisch drong tot hem door, zooala hy dat van do zuidelyke wereldsteden kende; het badhuis aan zyne voeten scheen hem even armzalig als de landhuizen boven hem, die niet voor het genoegen alleen, maar in hoofdzaak tot nut en voordeel moesten dienon. Zy lagen vrywel ter halverhoogte van de bergen, misschien iets daar beneden. Boven de landhuizen en wynbergen verhief zich hot woud, het sombere, Gerraaansche woud „om er melancholiek van te worden," dacht Celsus. Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 1