N°. 10569. JL>aiï@dag; T Augustus. A". 1894. feze tCourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. leiden, 6 Autustus. PBIJS DEZER COURANT: Voor Leidon per 3 maandenf 1.10. Franco per post. 1'*0' Afzonderlijke Nommors 0.05. PRIJS DER ADVERTENTEËN: Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel moor f 0.17^. Grootere letters naar plaatsruimto. wordt f 0.05 berekend. Voor het incasseeren buiten de stad Voor het oxamen in de Franscho taal (L. O.) zijn geslaagd de heeren E. J. Borali, van Leiden, en H. G. J. Van de Woijer, van Leimuiden. De Nederlandsche mail met berichten uit ïndie wordt hedenavond alhier verwacht. De Synode der Ned.-Hervormde Kerk heeft, naar aanleiding van een voorstel van den kerkeraad van Arnhem, volgens advies der rapporteerende commissie, besloten tot den minister van oorlog het verzoek te richten dat de Goede Vrijdag zou opgenomen worden onder die dagen, waarop art. 174 van den Inwendigen Dienst toepasselijk is en mitsdien aan Protestantsche militairen de gelegenheid zou worden gegeven alsdan de openbare godsdienstoefening bij te wonen. Van de ingekomen verslagen betreffende het kerkelijk hooger onderwijs werd konnis genomen. Daaruit bleek dat te Leiden in het album der kerkelijke hoogleeraren waren ingeschreven 47 studenten, te Utrecht 113, te Groningen 46, te Amsterdam, voordat met 1 Jan. 11. ten gevolge van het besluit van den Gemeenteraad de inrichting voor het kerkelijk hooger onderwijs vanwege de Hervormde Kerk aldaar is opgeheven, niet minder dan 73. Vanzelf kwam hierbij d© vraag ter sprake wat er kon gedaan worden in het belang der jongelieden, die zich tot dusver aan de Amsterdamscbe universiteit voorbereidden voor de Evangelie bediening in de Ned.-Herv. Kerk, waarbij van gedachten gewisseld werd over de quaestie of zij te Amsterdam hunne studiën zouden kunnen volbrengen en daarna zonder bezwaar het kerkelijk hooger onderwijs aan eene der oudste drie universiteiten konden genieten. Op voorstel van den president werd aan eene commissie, bestaande uit de beide praeadviseerende kerkelijke hoogleeraren en dr. Bronsveld, opgedragen om deze zaak nader te overwegen en daarover de vergadering te dienen van raad en voorlichting. Daarna werden nog de lijsten der lessen, die door de kerkelijke hoogleeraron in den aanstaanden cursus zullen gegeven worden, goedgekeurd en vastgesteld. De verlofgangers der gemeente Voor schoten Cornelis De Geus en Bertus Lubach zijn opgeroepen om den 17den Aug. a. s. bij hun corps (reg. grenadiers en jagers) in wor- kelijken dienst op te komen. Te Lisse zijn van de lichting 1891 tegen den 17den Augustus a. s. in werkelyken dienst opgeroepen, om in den wapenhandel te worden geoefend, do verlofgangers G. Dui- neveld, T. De Klerk en H. Wassenaar, bij het regiment grenadiers en jagers, en P. Van Etten, B. Van der Lans, N. Steenvoorden en G. Scheepmaker, bij het 4de reg. infanterie. Als bijzonderheid kan worden gemeld dat de bevolking der gemeente Lisse, welke op 1 Januari jl. 3125 zielen telde, gedurende de verstreken zeven maanden van dit jaar is vooruitgegaan met 128 zielen en op 31 Juli jl. alzoo bedroeg 3253. Zulk eene toeneming van bevolking zal men in plattelandsgemeenten niet dikwerf aantreffen. Wel een bewijs, dat Liöse een aantrekkelijk dorp is. Door den heer J. C. Van Kerkwijk, overleden te Aarlanderveen, zijn o. m. vermaakt ƒ2000 aan de diaconie der Herv. gemeente te Alfen, Lage Zijde, en ƒ1000 aan de armen der R. K. gemeente te Alfen. De verjaardag der Koningin-Regentes is ook te Interlaken niet onopgemerkt voorbij gegaan. Reeds in de vroegte wapperde de Nederlandsche vlag van het hotel „Jungfrau- blick." Ook in andere hotels en in de Kur- zaal was do Nederlandsche vlag uitgestoken. Het meerendeel der vele Nederlanders, die zich op het oogenblik aldaar bevinden, was met eeno oranjecocarde getooid, 's Avonds werd in de Kurzaal het Nederlandsche volks lied gespeeld, dat door alle landgenooten staande werd aangehoord, en daarna ook door de overige aanwezigen luide werd toegejuicht. Op 1 September worden de navolgende 2de luitenants gedetacheerd bij de lste af deeling der krijgsschool te Breda: Artillerie h. t. 1.: H. A. Seijffardt, H. J. Verhuist, F. De Ridder, H. G. Rambonnet, D. C. M. Andró de la Porte, A. H. Van Zwjjndregt, J. c. J. Kompees, J. u. Feikema, M. C. Van Hoboken en A E. Kist! Genie h. t. 1.A. Heling, T. Bodenhausen! L. F. Van LVely, W. Sturms en A Gobée. Artillerie O.-I. leger: C. A. Ter Cock, G. L. J. Holle, C. J. Breton de Nys, M. J. A. Vari Gigh en L. Tielenius Rruythoff. Genie O. I. leger: V. L Slors en D. Merene. Blijkens een ontvangen telegraphisch bericht is do majoor H. E. U. Van Heutsz, van het Indisch leger, bevorderd tot luitenant kolonel. Te Stompwjjk is gekozen tot lid van den gemeenteraad de heer L. Van der Meer Lzn. Tot leeraar in de Fransche taal- en letterkunde aan het gymnasium te Assen is benoemd de heer G. J. Geuchard, te Gorkum. Benoemd is tot leeraar in de wiskunde en het boekhouden bij het middelbaar onder wijs te Nijmegen de heer H. Derksen, te Breda. Te Utrecht is overleden de bekende oud- hoofd ingenieur van den waterstaat, de heer P. J. De Quartel. Te Groningen zijn voor de vacature van leeraar in de Nederlandsche taal aan de rijkskweekschool voor onderwijzers zeventig sollicitanten opgekomen, Tijdens het verblijf Hare Majesteiten do Koninginnen in Zeeland zal door H. M. de Koningin-Regentes op een der avonden in het gouvernement^ hotel een Raout worden gegeven, waar de Zeeuwsche dames in de gelegenheid zullen worden gesteld aan H. M. de Koningin-Regentes te worden voorgesteld. De president van den Oranje-Vrijstaat, de heer Reitz, die, naar men weet, eenige dagen te Brussel heeft vertoefd, is naar Parijs vertrokken. De heer Reitz en zijne echtge- noote kwamen daar gisterochtend aan en werden aan het Noorder-station ontvangen door den heer Mosenthal, den consul-generaal van den Oranje-Vrijstaat te Parijs. De heer Reitz is voornemens eenige dagen te Parijs te vertoeven. De pogingen om de Pruisische regeering in de quaestie der Roermondsche archieven te betrekken, steunen, naar men aan de „Haarl. Crt." mededeelt, op eene bepaling van den vrede van Utrecht van 1713. Toen werd een gedeelte van het O verkwartier van Gelder aan Pruisen toegewezen, een gedeelte aan de Republiek der Vereenigde Nederlanden, terwijl omtrent het archief bepaald werd, dat het zou bewaard blijven te Roermond, d. w. z. het archief werd toegewezen aan den Nederlandschen Staat, tot welken immers ook de overige deelen van Gelderland be hoorden. Naar de „Midd. Ct." verneemt, bestaat bi) de commissie, welko zich gevormd heeft tot voorstelling aan HH. MM. van eenige vertegenwoordigers van de verschillende platte lands kleederdrachten in Zeeland, het voor nemen ora, bij genoegzame deelneming, tevens aan de Koningin eenig gouden of zilveren sieraad, aan die kleederdracht ontleend, be nevens een album met gekleurde of geschil derde photographieën van die kostumes, aan te bieden. Bij ministeriëele beschikking zijn benoemd tot buitengewoon opzichters de hoeren M. W. J. Heesterman, te Vrijenban, en C. Hollestelle, te Tolen, eerstgenoemde by den bouw van woningen aan het stoomgomaal aan den Arkelschendam, laatstgenoemde bij de werken aan het kanaal door Zuid-Beveland te Hans- weert en te Wemeldinge. De heer A. Sliedrecht is tot I Oct. a. s. gecontinueerd als buitengewoon opzichter bij de werken tot verlegging van de uitmonding van de rivier de Maas. Door den minister van koloniën is de hesr R. Van Rees gesteld ter beschikking van den gouverneur-generaal van Neaerlandsch- Indiö, om te worden benoemd tot adspirant- ingenieur bij den waterstaat en 's lands burgerlijke openbare werken daar te Jande. Het telephoonkantoor te Waddingsveon wordt op 9 dezer vervangen door een Rijks telegraafkantoor in vereniging met het post kantoor aldaar. De diensturen zjjn geregeld als volgt: op werkdagen, van 8 tot 12 uren 's voor- en van 2 tot 5 en 7 tot 8 uren 'snamiddags, op Zon- en feestdagen van7'/2 tot 8'/2 uur 's voor- en van 12'/, tot l'/a uur 's namiddags. De Stautscourant van 5/6 dezer bevat de volgende kennisgeving van het ministerie van buitenlandsche zaken: Bi) het uitbreken van den oorlog tusschen China en Japan heeft de Nederlandsche regeo- ring aan de oorlogvoerende mogendheden haar voornemen bekend gemaakt om met betrok king tot dien oorlog de strengste onzijdigheid te handhaven. De regeering herinnert de Nederlanders, ook, voor zooveel noodig, aan die, welke in den vreemde zijn gevestigd, dat zij zich behooren te onthouden van elke handeling, die, in strijd met de Nederlandsche wetten of het volkenrecht gepleegd, zou kunnen worden geacht vijandig te zijn aan eene der oorlogvoerende mogend heden of met strenge onzijdigheid niet te strooken. Het is hun aanbevolen de werkelijke blok kade en andere overeenkomstig het oorlogs recht gebruikelijke maatregelen der oorlog voerende mogendheden te eerbiedigen en zich daaraan te onderwerpen, en niet toegestaan voor de legers en zeemacht dier mogendheden te werven, tot de uitrusting van hare oorlogs schepen mede te werken, transportschepen en oorlogscontrabande aan baar te verstrekken en voor haar te vervoeren en kaapvaart of buifhandel uit te oefenen. De Regeering waarschuwt hen, dat zij slechts ö&n op hare bescherming en tusschenkomst te hunnen behoeve kunnen rekenen, wanneer zy hunnerzijds zich zorgvuldig onthouden van elke schending der neutraliteitsplichten, terwijl zy zich, by miskenning dier plichten, bloot stellen aan schade, moeilijkheden en vervol gingen voor den Nederlandschen of vreemden rechter. Het stoomschip „Anchises", van Singa pore naar Amsterdam, passeerde 4 Aug. Suez de „Gelderland", van Rotterdam naar Java, arriveerde 4 Aug. te Padang; de „Prins van Oranje", van Amsterdam naar Batavia, pas seerde 4 Aug. Pantellaria; de „Telemachus", van Amsterdam naar Java, arriveerde 3 Aug. to Liverpool; de „Utrecht" vertrok 4 Aug. van Rotterdam naar Batavia; de „Patroclus", van Amsterdam en Liverpool naar Java, is 2 Aug. Gibraltar gepasseerd; de „Bloemfontein", van Amsterdam naar Kaapstad, vertrok 4 Aug. van Londen; de „Jason", van Amsterdam via Liverpool naar Java, arriveerde 18 Juli te Jeddah en heeft 19 Juli de reis voortgezet; de „Kanzier", van Hamburg en Amsterdam naar Oost-Afrika, arriveerde 4 Aug. te Hozam bique; de „Prinses Amalia", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 4 Aug. Gibraltar; de „Prins Alexander", van Amsterdam naar Batavia, arriv. 5 Aug. te Padang; do „Spaarn- dam" arriveerde 4 Aug. van Rotterdam te Nieuw-York; de „Schiedam" vertrok 4 Aug. van Nieuw-York naar Amsterdam; de „Veen- dam" vertrok 4 Aug. van Nieuw-York naar Rotterdam de „Werkendam", van Rotterdam naar Nieuw York, passeerde 5 Aug. Wight. Bü koninklijk besluit is benoemd tot notaris binnen het arr. Amsterdam, ter stand plaats de gemeente Weesp, do heer L. C. E. Hermsen, thans notaris to Oosterblokker. Aan den Oost-Indischen hoofdambtenaar dr. R. D. M. Verbeek, hoofdingenieur by het mijnwezen in Nederlandsch Indië, vergunning verleend tot hot aannemen van het ordeteeken van ridder van de eerste klasse der orde van Albrecbt, hem door den koDing van Saksen geschonken. Praatjes over Kunst Vlokken. XXXII. De „Inleiding" van het „Tweemaandelijksch Tijdschrift voor Lettoren, Kunst, Wetenschap en Politiek", in het onlangs verzonden prospec tus afgedrukt, mag stellig als hoogst belang rijk worden aangemerkt. Onder redactie van Karei Alberdingk Thym (L. Van Dt-yssol) en Albert Vermeij worden als medewerkers genoemd: dr. A. Aletrino, J. F. Aukorsmit, G. J. P. J. Bollandt, Emma nuel De Bom G. Busken Huët, Cyriel Buysse, mr. Frans Coenen Jr., dr. Ch. M. Van Deventer, dr. H. Van Eek, Marcellus Emants, mr. F. Ereris, Etha Fles, C. V. Gerritsen, Josephine Giese, F. Van der Goes, dr. Herman Gorter, C. F. Van der Horst, dr. D. G. Jelgersma, dr. G. Jelgersma, André Jolles, dr. G. KalfF, Jan Kalff, dr. R. A. Kollewijn, J. De Roo, Prosper van Langendonck, Hélène Lapicotb- Swarth, Jac. Van Looy, mr. M C. L. Lotsy, Joh. De Meester, Hugo Muller, Frans Net schor, prof. dr. A. Pierson, Ary Prins, R. N. Roland Holst, Henriette Van der Schalk, J. Thorn Prikker, Jan Toorop, mr. M. W. F. Treub, Gust. Vermeylen, Jan Veth, dr. G. Van Vloten, F. M. Wibaut en Ph. Zilcken. De „N. Rott. Ct." heeft pas geleden een groot gedeelte van do inleiding afgedrukt; een paar zeer kenschetsende volzinnen liet zij echter achterwege. Deze neem ik hier nu over: „Wat vuurt in de bladen de wisseling van meeningen! Ja, ook de Staat moet veranderd, oplat ons levensbeeld gelijk aan ons leven, en ons leven weer gelijk zy aan ons levens beeld, En ónder de Staten, de groote Gemeen schap, do Maatschappij. De gelijkheid van allo menschen. Daar is ze weer, meesterend over alle andere, de wet van de Menschelykheid. Want dat is het eenige, wat wy allen gemeen hebben, de lach en de tranen, die verstaan, het gebaar dat be grepen wordt, het leed en de vreugd van te leven, het leven en de dood, onze geest en onze lichamelijkheid. De Grieken kenden haar, maar ze bloeide er op een slavenstaat. Christus leerde haar, maar als een troost en eene zaligspreking in eene wereld van ongelijkheid, met belofte van gelijkheid hierna. En als, de gelijkheid verleid naar de andere zy van dit leven, de Christen kerk één ding bevorderd heeft, dan is het do hiërarchie van hare ongelijkheid geweest. Gelijkheid, want menschelijkheid. Sinds den laatsten Januari van 1790, in een diep en donker Rhönedal, de tienduizend gewapenden op ééne knie, vertegenwoordigend de honderd duizenden, en op twee knieën er omheen de dertigduizend, die het aanzagen, denhoiligen eed deden, den eed van de heilige gelykheid, en het één schreien en juichen was tot de koperen toppen van Ardêche, sinds toen is de begeerte niet uit de lucht geweest, en wie daar tranen van blijdschap schrei len, zullen het nooit, nooit tevergeefs hebben gedaan. De storm, die hem omhoog droeg, mocht getemd worden door Napoleon, vertreden het gepeupel met zyne bloedende menschelykheid en de volken er omheen tot loon van hunne lauwheid, gekooid de verlamden door eene suffe Restauratie, en ten slotte alleen eene geldmacht met de vorsten één-machtig zyn en het jnk slaan op de halzen van de armen- de tranen en het bloed van oen volk zyn eene erfenis, die in zékere handen is, want het volk in zijn geheel sterft nooit. Gelijkheid, want menschelykheid. Als het verlangen in de harten is zich te vinden in lachen en tranen, wat maakt het dan of on gelijkheid van goederen en landen het een tijdlang onmogelijk maakt. De wet van de menschelykheid zal vervuld worden over Europa. Wy hebben de gelykheid te lief van leed en blijdschap. En of toij ze bereiken of onze kinderen, de menschheid bereikt zo, om dat ze 't wenscht." „Ook bij ons zijn de wenschen van ryken en armen eigenlijk de eenige tegenstrijdige. Deze en de belangen van het huis van Oranje do eenige, die moeten worden verzoend. Want uit de ons eerwaardigste tyden heeft eene ark van pronkende traditie dit Koningskind omhoog gedragen, en dit meisje in den droom van hare onwetendheid en de glorie van ver molmde vaders als op eene rots boven do zee van een volk gesteld, tot de moest tragische figuur van Nederland. En hoe zal zij lach in lach en traan in traan met den minste van hare onderdanen doen spiegelen, in een tijd dat de traditie als niets geacht en elk genomen wordt voor wat by is? Hoe zal zij er toe komen to voelen dat, gemeten naar de maat van zuivere menschelykheid, de minste van die zy hare onderdanen zal noemen, haar gelijke of haar meerdere zal kunnen zijn?" Het slot luidt: „Het leven stolt zich in vaste vormen, en ook als het tyd van die to broken is, zijn er oprechte menschen, die er aan hangen met hun heele hart. Eet bestaande is het eenige wat is, en niet van elk kan gevergd worden dat hy vertrouwen in het wordende heeft. Er zijn in het voriedono schoonheden, waarvan men noode gelooft dat zy hun tyd gehad hebben, en die den wee moed nalaten van een zonsondergang, zonder de zekerheid, dat ze er morgen wéér zullen zyn. Wie die liefde tot het voorbijgaande uit wil spreken, zullen wy eene plaats in dit tijd schrift niet weigerenmaar van Toekomst mensch en Behouds man wenschen wij dat het enkel liefde zal zyn, die hen drijft. En hiermede zijn wij terug by dat waar we van uitgingen. Dit Tijdschrift wil zyn eene verdedi ging van het goed recht van alle gezindten. Evenzoo in Staat- als Staathuishoudkunde, in kunst als in letteren, in wetenschap als in wijsbegeerte. Zoo zal het best zijn wat hot wezen moet: een Spiegel van onzen Tyd." Een idealistisch program, voorwaar! V. Gemengd Nieuws. In het bassin der zweminrich ting „Rhynzigt" bij Leiden, aan het Galge water, had gisternamiddag de aangekondigde onderlinge en nationale gekostumeerde zwem wedstrijd plaats. Het waterfeest begon om halfóün en werd door het fraaiste weder, dat men verlangen kon, begunstigd, niettegenstaande des morgens de zware regenbuien en de s'erke wind niet veel goeds deden verwachten. Eene heldere zon bescheen nu hot met vlag gen en wimpels getooide terrein, dat bovendien werd getooid door lieve toiletjes der dames, die met hunne heeren waren meegekomen om van hunne belangstelling in dezen wedstrijd te getuigen. Dat de muzikanten van het 2de reg. veld artillerie uit Den Haag, die het feest door bet spelen van verschillende nummers op- luisterdon, ook het bekende „en al onder deze parapluiel" deden hooren, was daarom meer eene persiflage op het weder der vorige dagen on nog van 's morgens, zoodat sommigen der toeschouwers het nu, beschenen door de hel' dere zonnestralen en den regenscherm aai kant gezet, met hartelust meezongen. De jury bestond uit de heeren C. W. Et. Verster, voorzitter, E. Th. Witte, A. Sala, jhr. A Rappard, jhr. M. Rappard en H. Sala.' De deelnemers waren opgekomen uit Leiden, Arnhem, Rotterdam, Amsterdam, Zwolle,' Haarlem, Oosterbeek, Utrecht en Delft. De wedstrijd had met veel opgewektheid plaats en de uitslag or van was als volgt: Af deeling A. Snelzwemmen op den buik. I. Ongeoefend. - Leden van „Rhynzigt" beneden 15 jaar. Lengte der baan: 30 Meter. Niet doorgegaan. II. Geoefend. Leden van „Rhynzigt" beneden 16 jaar. Lengte der baan: 80 Meter. Zeven deelnemers. Prys Een lux9-artikelC. De Sturler in 1 m. 37J/2 sec. I Premie: Een luxe-artikel: M. Horst in 1 m. 42j/4 sec. J III. Leden en liefhebbers. Juniores. j Lengte der baan: 80 Meter. Veertien deel-, nemers. Prys: Zilveren medaille: E. A. Kruysse, van Amsterdam, in 1 m. 221/, sec. PremieBronzen medailleEmil Luning, van Rotterdam, in 1 m 22s/4 sec. Beiden hebben in dit nommer moeten over zwemmen, omdat zy de eerste maal ieder de baan hadden afgelegd in 1 m. 21 sec., dus in denzelfden tyd. Zy bleken wel tegen elkaar opgewassen, want zelfs in den beslisseuden stryd was het verschil nog slechts */4 seconde. IV. Leden en Liefhebbers Seniores. Lengte der baan 240 Meter (5 keerpunten). Tien deelnemers. Prys: Groote Verguld-Zilveren medaille; J. C. Wienocke, van Oosterbeok, in 4 m. 381/, 8. lsto PremieGroote Zilveren medailleW. F. Engelborts, van Amsterdam, in 4 m. 41!/4b. 2de Premie: Groote Bronzen medaille: W. Mensens, van Arnhem, in 4- m. 4472 S0C' De winnaar van de groote verg.-zilv. med. had reeds het kampioenschap van Nederland. Afdccling B. Snelzwemmen op den rug. I. Leden van „Rhynzigt" beneden 17 jaar. Lengte der baan40 Meter. Vier deelnemers. Prys: Zilveren medaille: D. G. Draayer in 53'/4 86c. Premie: Bronzen medaille: W. Zuurdeeg in 1 m. 77* sec. De beide andore deelnemors waren afgo- vallen, als zijnde buiten de baan gegaan. II. Leden en Liefhebbers. Juniores. Lengte der baan60 M. (1 keerpunt). Twaalf deelnemers. Prys: Zilveren medaille: H. M. P. Koore man, van Leiden, in 58'/a sec. Promie: Bronzen medaille: A. Stibbe, van Arnhem, in 1 m. s/4 sec. III. Leden en Liefhebbers. Soniores. Lengte der baan80 Meter. (1 keerpunt). Acht deelnemers. Prys: Verguld Zilveren medaille: J. F. De Vogel, van Rotterdam, in 1 m. 18V2 sec. lste PremieZilveren medaille: H. P. Kelder, van Leiden, in 1 m. 19 sec. 2do Premie: Bronzen medaille: W. F. Engelborts, van Amsterdam, in 1 m. 2ö,/2 s. Laatstgenoemde had deze bronzen medaille niet zonder zwaren strijd verworven, want een sterke tegenpartij voor hem was J. C. Wienecke, uit Oosterbeek, die do eerste maal evenals hij zwom in i m. 20,/a s©c. Engelborts won echter, toen zij dus overdeden, in 1 m. 25'/a secterwyl Wienecke er toen 1 m. 2672 sec dus slechts 1 sec. langer, over deed* Afdceling C. Buikeyx. Leden on Liefhebbers. Diepte pl. m. 37j Meter. - Zestien deelnemers. Prijs: Zilveren medaillo: H. M. P. Koore man, van Leiden, in 207* S6C* Promie: Bronzen medaille: G. VanMusscheo- broek, van Delft, in 22i/1 80C. Afdeeling D. Waterspelen. I. Sleuteltrekken in kano's. Leden van „Rhynzigt". Zes deelnemers. Prijs: Een luxeartikel: W. Zuurdeeg in 5472 sec. Premie: Een luxeartikel: J. M. Obreen in 1 m. 8*/4 sec. II. Wedstrijd met hindernissen. Leden en liefhebbers van elders. Achttien deelnemers. Prijs: Een luxeartikel: G. J. Sala, van Leiden, in 1 m. 47* 8ec. Premie: Een luxe-artikel: W. F. Engel terts, van Amsterdam, in 1 m. ll/2 sec. Tot slot werd gegeven eene pantomime: „Julia, of „de Hardvochtige of de Vochtige harten", welk stuk speelde boven en onder water en menigmaal groote hilaiiteit ver wekte, terwijl het eindigde blijkbaar met

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 1