Leiden-Delft. ALLE HOEDERS Dankbetuiging. „Azia-Tüee" DMTfERMTISfi, HECKERS" 0AÏ1EAL KINDER WIJN, De Kinderkleeding, In de Koffiebaal P. J. KEULS Co., Wijnhandelaren, ftOOYKER's Boekhandel, PAKSCHU1TDIENST kiimuu GRATIS ter inzage bekomen: Prijs per kwartaal slechts 45 Gents. Chavannes Rollandet, Zee-Assurantiën. 1490 9 Kamers zuivere Preanger-Koffie, VERKOUW STOKUUYZEN, Openbare ferkooping, /1.30 per Kilo SPOEDIGE bezorging van KOFFERS, PAKJES, BRIEFJES, CIRCULAIRES, BOODSCHAPPEN, BESTELLINGEN, etc. Pakhuis en Kantoor: Burgsteeg No. 6, Vestigen de aandacht op de exquise Rijnwijnen. WAAROM UITSLUITEND HECKERS' HA VERMEEL JOHAN KOOPMANS Co., Amsterdam, Vraag uwen Geneesheer zijne meening over den door de Firma HERMAN F. A. DAMEN ZOON, WIJN HANDELAREN-HOFLEVERANCIERS, Vischmarkt 19, te LEIDEN, in den handel gebracht en bij alle Apothekers verkrijgbaar gesteld. 6030 24 Friesch-Groningsche Hypotheekbank, Vrijwillige Verkooping ITeuilleton. J>8 Misdaad in do Ruo Lailtte. munten; w\j zfjn er Tan overtuigd, dat in eene wezenlijke behoefte zou worden voorzien. Onder het „Overzicht der Geld- en Fondsen- markt" der Nieuwe Groninger Grt. komt o. a. hot volgende voor: Ergernis en verontwaardiging moeten zich van iemand meester maken btf het zien van de schandelijke praktijken, waaraan de Amerikaansche spoorweg directiön zich schuldig maken en die voor den bonafide geldbelegger het nemen ook der best geachte Amerikaansche spoorwegfondsen bijna onmo gelijk of althans onraadzaam maken. Niet slechts staat hij bloot aan de afwisselende kansen, die het onvermijdelijk gevolg zijn van de sterk uiteenloopende en hoogst veranderlijke toe- standen in de republiek, maar bovendien wordt zijn bezit bedreigd door een schandelijk mis bruik van vertrouwen, dat de voorzichtigste berekeningen doet falen en de meeste nauw gezette adviezen te schande maakt. Het nieuwste staaltje hiervan levert hetgeen thans omtrent de administratie der Atchison- maatschappij wordt gemeld. Het juiste dien aangaande is nog niet bekend, daar het rapport van den expert Little, die thans met bet onderzoek van de boeken der Maatschappij bezig is, nog moet verschijnen, maar uit voor- loopige mededeelingen bljjkt, dat de netto- opbrengsten door de directie sedert de reorgani satie van 1889 D. 8 mm. te hoog moeten zijn opgegeven door raiddel van onjuiste boeking der op de vrachtprijzen toegestane kortingen. Terwijl het dus in de opgaven der directie werd voorgesteld, alsof de Maatschappij na betaling harer lasten op belangrijke over schotten had te wijzen, zal thans bij verder onderzoek misschien blijken, dat daarvan geen sprake was, maar integendeel bij zuivere rekoning do betaalde rente der income-bonds niet geheel verdiend werd. Door deze ont hulling wordt tevens tot zekere hoogte opge- heldord, waartoe de belangrijke sommen hobben gediend, die ton govolge van het aangaan van vlottende schuld en het te gelde maken van obligatiön ter beschikking der directie kwamen, doch waarvan de bestemming tot nu toe duister was gebleven. Vervolg der Advertentiën. Wegens dringende concurrentie verande ring Ju den dienst. Vertrek van Leiden: Maandag, Woensdag en Vrydag, om één uur. Ligplaats Nieuwe Ryn, by de Beschuitsteeg. Vertrek van Delft: Dinsdag, Donderdag en Zaterdag, om één uur. Ligplaats: Oude Delft, by do Popersteog. Tegen concurreerondepryzon. Hopende op UEJs. gunst, 4995 15 Aanbevelend, J. P. VAN aCURAVUNflIJK. dc Is«c aflevering van het €cïll. Maandblad waarin modellen worden aangegeven van alle denkbare Kleedlngstukken voor een kind van den vrocgsten tot den ongeveer 12-jarlgcn leeftyd. Ieder nummer bevat 70 a 80 gravures. Voorhanden In 4908 21 NIEUWE RIJN 16. NIEUWE RIJN 3, AgentenderStoomvaartmaatschappij „Nederland." Zoowel voor passage-bespreking als verzending van goederen. gevraagd by stille menschen in Leiden of een der dorpen in den omtrek. Prijsopgave met en zonder Pension lett. J. J. b/d. Boekh. firma F. L. VAN AMMERS, 's-Bosch. 5049 6 Myn zoontje Maurits leed jarenlang aan eene neusontsteklng, waardoor onreine stof fen werden afgescheiden. De neus deed veel pjjn, was rood en gezwollen en scheidde, als gesogd, veel stof af. Nadat alle mogelijke middelen en methoden zonder resultaat ge bruikt en gevolgd waren, genas de Heer Dr. TOLBEUING, (e Duggcldorf, Künlggalloe 6, mijn] kind in korten tyd, slechts door inwendige middelen, waarvoor ik hem hoogst dankbaar ben. RICH. WEBTZ, Stations-assistent. Dornap (Rijnprovincie.) 6066 17 brandt men dagelijks op Duitsche wijze: 389 12 uitmuntende door geur en smaak. Prys per 6 ons SO Cents. NIEUWE RIJN 47. op Maandag den 13den Augustus 1894, 's mor gens te 10 uren, aan bet Sporthotel en Restaurant Botermarkt 17, Leiden, ten over staan van den Notaris J. J. TER LAAG Cz., te Leiden, van den geheelen Hotel- en Koffiehuis-Inventaris, bestaande inSlaap kamer-ameublementen, Weener en andere Stoelen, Tafels, Siemenslampen, Gaskronen en dito Ornamenten, Gaskachel, fornuizen, Kolen- en Turfbakken, Secretaire, BuffetCommode-, Linnen- en Nachtkasten, Mangel, Kopiöerpors, Schryfbureau, Over- en Valgordynen, Canapé, Vloerkleeden, Zeilen, Spiegels, Klokken, eenig Tafellinnen, Lepels, Messen en Vorkenvoorts een uitmuntend loopend Biljart met vier zakken en toebehooren, uit de gunstig bekende fabriek van den Heer DIESTELHORST, te Gouda, en eenig Porselein- Glas-, Blik- en Aardewerk en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. 5008 23 Te zien 10 en 11 Augustus, van 10 4 uren. Voorhanden: allerfijnste Goudsche, Leldsche en Edammerkaas. 6014 9 Adres: Wed. J. STEEN HAVER A ZONEN, Mandenmakerssteeg 4, by de Waag. heeft hare uitmuntende Theesoorten onder het merk 4508 13 verkrijgbaar gesteld bijB.PLANJER, Hoogewoerd 128, Leiden, J. H. JEDE- LOO, Haarlemmerstraat, Leiden. 7 lelephoonnnmnier 178. biyven voortdurend aanbevelen hunne gerenommeerde Wijnen van af f 84.tot en met f 100. per anker van 46 fl., 'elands impost inbegrepen; per okshoofd gebotteld wordt f*■- per anker minder berekend. Do Grossierdcrlj Burgslecg No. 3, tegenover het Kantoor, is steeds geopend van af des morgens 8 uren tot des avonds 11 uren, alwaar de Wynen, het Gedistilleerd, Likeuren, Bitters, enz. en Detail zyn te bekomen. 3032 26 (Amerikaanscli Havermeel) GOABRTJIKT P Omdat dit het BESTE, het gniKELIJKITE en bovendien het GWEDHOOrMTK is. Dit wordt bevestigd door verklaringen van met name genoemde Professoren, Doctoren, Scbeikundigon en de gezamenlijke Directrices der Nederiandsche Kookscholen (dus niet maar zoo in 't algemeen met een beroep op „verschillende autoriteiten"), waarvan afschriften alom verspreid worden en bjj de Wedorverkoopers te bekomen zjjn, of op aanvraag door de ondorgeteekenden gratis en franco worden toegegezonden. is verkrijgbaar by de voornaamste Handelaars in Comestibles, enz. in pakjos van 1 En8- pond. voor -lO 20 li G Cents met Hollandscho Gebruiksaanwijzing en Recepten der bovengenoemde Kookscholen, of in origineele Engelsche Kartons van 2 Eng. pond a 45 Cents. 3939 52 Importeurs van HECKERS' Oatmeal. Slechts het gehrviili van een wer-heliju goede, degelijke Zeep waarborgt het be houd van een fi-iscli teint. Koopt daarom voor Uw Toilet UOERIISTGS ZEEP met den UIL.. Zachte huid, schoon teint zult ge be houden. Kost slechts 25 Cents. 4645 12 gevestigd te Groningen. De 3£-pCt.-Pandbrieven van boven genoemde Maatschappij zyn verkrijgbaar ten kantore van den Heer H. M. SASBB, in Effecten en Assurantiën, Rapenburg 9, by wien tevens nadere inlichtingen zyn te bekomen. 6765 9 in bet Notarishuis aan den Burg, te Leiden, by opbod op Zaterdag 4 Augustus en bfj afslag op Zaterdag 11 Augustus 1894, beide dagen des namiddags te halfacht, ten over staan van Mr. L. M. J. H. KERSTENS, Notaris to Leiden, van: Een perceel BOUWTERREIN, thans TUIN LAND, gelegen aan de Heerenlaan, even buiten de voormalige Heerenpoort der stad Leiden, onder Leiderdorp, groot 10 aren, 14 centiaren. Te veilen in drie perceelen. Breeder by biljetten omschreven. Verhuurd tot Kerstmis 1894. Te aanvaarden na de betaling der koop penningen den lsten September 1894, onder gestanddoening der huur. Toegang tot het perceel wordt verleend door den Heer J. KORS, Bloemist, Heeren laan, des Dinsdags en Donderdags van iedere week, van 10 4 uren. 4881 22 31 in het Notarishuis aan den Burg, te Leiden, by opbod op Zaterdag 4 Augustus 1894, by afslag op Zaterdag 11 Augustus 1894, telkens des avonds tebalf- acht, ten overstaan van J. F. MEINERS, Notaris te Leiden, van: Een ruim, goed onderhouden en zeer ge makkelijk ingericht HUIS, aan de Noordzijde van de Langegracht, Nommer 58, te Leiden, kadastraal bekend Sectie B, Nommer 489, groot 57 centiaren, bevattende bon eden: Zykamer met Bedstede en Kast, Binnenkamer met Bedstede, Kast en Stookplaats, Keuken en Binnenplaatsje; boven: Voorkamer met Bedstede en Ka6t, groote Achterkamer met Stookplaats, Bedstede en Kast, en Keuken, verder netten Zolder. Het perceel heeft Duinwater en is verhuurd by de week: beneden a f 2.10, boven a 2.— De grondlasten bedragen f 5.45. Te bezichtigen op Maandag en Donderdag, van 10 tot 12 uren. Aanvaarding by de betaling der koop penningen op Zaterdag 1 September a. s. Nadere inlichtingen zyn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris, Noord einde 22, alwaar tusschen den dag van veiling on dien van afslag, van 9 8 uren, verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van één vijfde der verhoogsom. 4843 33 (om contant geld), op Woeiadae 8 Augustas 1894, des voormiddags te ÏO uren, voor het Huis, staande aan de Plantage No. 10, te Gelden, ten overstaan van den Deurwaarder J. F. TECNI8, van een gedeelte van een netten INBOEDEL, waarby: diverse Noten en nahenie Salontafels, Canapés, Stoelen, Jlahonle Chiffon nière, Noten Sehr||f burean, dlioWasch- commode, dito Buffet met marmeren blad, eene «eer welluidende Palissan derhouten Pianino, Ledikanten; voorts Gordfjnen, Kleeden, Prenten In ljjslen, fioper-, Verlakt-, Glas- en Aardewerk, Inslnlthaard, Kachels, Bad met gas- toestellen, Ijskast, 5 Veerenbeddcn met toebehooren, eenig Zilverwerk en hetgeen meer ten verkoop zal worden aangeboden. 5066 24 Daags te voren van ID—9 uren te zien. 76) „Wat gebeurt hier?" riep hy verschrikt. „Wat? Eon moord, eene misdaad! Spoedig oeno lantaarn 1" Deze was dra gehaald en by het echyn- sol heek men de oppervlakte van het water 'angs, doch kon niets ontdekken. „En toch is hier een wensch verdronken," hiep Andró. „Hy zal door den stroom meegevoerd zyn," Sprak Zezette. „Dan moeten wy verderop zoeken," bracht Je schipper in het midden; „wacht, ik zal de riemen halen." „Zal ik helpen, meester?" vroeg Bamboula. „Ja, zoek mede, maar wees voorzichtig." De neger ontdeed zich spoedig van jas en hoed en sprong in het water. Gedurende cenige oogenblikken, die den anderen uren toeschenen, bleof hy onderein delijk kwam hy weder boven om adem te halen. „Niets gevonden, meester!" „Zoek verder, ge moet de ongelukkige vinden." Weer dook hy onder en bleef ge- ruimen tyd onzichtbaar. Zezette huiverde. „Ach," riep ze, „als hy maar niet verdron ken isl" „Geen nood," antwoordde de kapitein, „eer zouden do visschen verdrinken; geen beter zwemmer dan hy." En werkeiyk verscheen hy na nog eenige oogonblikkon van angstige spanning weder aan de oppervlakte, vrooiyk roepende: „Gevonden, moester! Hot is eene vrouw!" In zyn eenen arm hield by een hoofd, dat hy al zwemmende boven water hield. Spoedig had hy den oever bereikt en wer den hem aller handen toegestoken, om hem te helpen zyn last op het droge te brengen. By hot schynsel van de lantaarn beschouwde men het gelaat van do ongelukkige en aan aller horst ontsnapte dezelfde kreet: „Ketty, miss KettyI" terwyi de kapitein uitriep: „Duizend duivels, weer eene misdaad van Bosco 1" Zondor een oogenblik tyd te verliezon, paste men op de ongelukkige de behandeling toe, voor drenkelingen voorgeschreven, en dank zy de spoedig aangebrachte hulp, keerden de levonsgeesten weder en was ze gelukkig gered. „Hebt ge hier niets by de hand, om haar verder te verzorgen?" vroeg de kapitein aan den schipper. „Noen, mynheer, maar ik zal de lieden in het café wekken 1" „Niet noodig, wy zullen haar medenomen." En op een wenk van zyn meester nam Bam- boula de nog half bewustolooze in zyno armen en droeg haar naar de villa Varlay. Toen Zezette de drenkelinge zoo in de armen van den neger zag, riep ze, door de herinnering aan haar eigen wedervaren ge troffen: „Zoo heeft hy my ook godragen, toen ik op den boulevard neergevallen was." Terwyi André Naugy en kapitein Caatillac zich met den dokter onderhielden, ontdeed Zezette de joDge vrouw van hare doorweekte kleederen en wikkelde haar in een ruim, warm gewaad, waarna zy haar voorzichtig op de sofa nederlogdo. Onder de bekwame behandeling van den ouden dokter kwam ze weldra weder tot bewustzyn; toen echter door don invloed van de warmte haar bloedsomloop weder geregeld was, vertoonde zich een akelig schouwspel; hare rechterhand was geheel gekneusd. „Ach", riep Zezette huiverend, „zie eens, hoe dat monster haar toegetakeld heeft 1" De dokter trad naderby. „Ja", sprak hy, „die hand is verloren, ai de vingers zyn vermorzeld, ik zal genood zaakt zyn, ze alle af te zetten." Om Zezette by deze operatie niet te doen tegenwoordig zyn, zond men haar naar eene andere kamer en ving de oude geneesheer spoedig zyn werk aan. Dit geschiedde met zooveel beleid, dat de patiënte er zelfs niet door uit hare verdooving gewekt werd. Spoedig was de vreeseljjk verwonde hand verbonden en hing de arm in een doek. Toen eerst kwam ze tot zichzelve, richtte zich op, wierp een verschrikten blik om zich heen en riep vol wanhoop uit: „Help, help, moord 1" Tol angst wilde ze zich verwyderen, maar viel uitgeput op don divan terug. „Zeer goodl" luidde de uitspraak van den dokter. „Nu zal ze tot morgen inslapen en dan ben ik tydig weer hier. Waarachjjniyk zal zich morgen de wondkoorts wel openbaren, maar heb daarvoor geene vrees, dat ia het gewone verloop." Daarop schreof hy oen recept, dat hy den advocaat verzocht by een apotheker te laten gereedmaken. „En", vervolgde hy, „daar ze waarschyniyk in de koorts een en ander zal spreken, dat ons in het onderhavige geval van nut kan zyn, is het goed, dat onze vriend Jarilot daarby tegenwoordig is; verzoek hem dus, hier te komen." De commissaris, met het advies van den doktor zeer ingenomen, volgde dien raad ge trouw op. Den volgenden morgen begaf hy zich vroeg- tydig, in gezelschap van André, naar Neuilly, terwyi hy tevens zyn getrouwen Savignol naar den markies zond, met de opdracht dezen geen oogenblik uit het oog te verliezen en inmiddels naar den welstand van zyne zuster te vernemen. Het rytuig, dat Jarilot en André naar Neuilly voerde, was in alle opzichten geiyk aan eene gewone fiacre, doch behoorde aan de politie; de koetsier, een stevige, ruwe kerel, was een agent. „Kent gy den markies De Montgerbois vroeg Jarilot hem. „Jawel, chefIk heb hem dikwyle gereden, als hy 's morgens vroeg met den baron De Maternes uit de club des Jambourins kwam. „Goed, als ge hem soms in het bosch mocht zien, waarschuw my dan en let wel op, of hy one volgt; in dat geval moet ge hem ons spoor byster maken." De commissaris wilde zyne maatregelen zoodanig nemen, dat by den markies geens vermoedens werden opgewekt, die hem op zyne hoede konden doen zyn. De agent-koetsier echter, een oud-gediende, in tal van geheimzinnige zaken ingewyd, wist zich naar de gegeven voorschriften uitstekend te gedragen. Wanneer hy zyne kameraden ontmoette, knipoogde hy even, wees met zyne zweep naar achteren en mompelde: „Een verliefd paartje", waarop zyno mak kere eveneens knipoogden, als wilden zy zeg gen „Ja, wy kennen dat I" Na eenige toeren door het bosch, reed hy eene laan in, liet het voorraampje van zyn rytuig sakken en riep naar binnen: „Niets gezien, chef; de markies is er niet en wy worden niet gevolgd." „Goed 1 Dan regelrecht naar de villa Varlay 1" Weinige minuten daarna opende Bamboula het portier en stegen de heeren Jarilot en Naugy uit. Intusschen had Savignol, alias baron De Maternes, zich naar het hotel De Montgerbois in do Rue de l'Université begeven. „Wil mynheer den markies verwittigen, dat de baron De Maternes er is", sprak hy tot den lakei, die hem de deur opende. De markies echter ontving hem reeds op den drempel. „Ah! myn waarde, heb ik u laten wachten „O neen, maar ik maakte me ongerust, daar ik u dezen morgen nog niet gezien had. Hos gaat het u? Zyt ge niet vermoeid?" Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 6