N°. 10565. Donderdag 3 Augustus. A0. 1394. feze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van gon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Leiden, 1 Augustus. Feuilleton. De Misdaad in de Rue Lafltte. LEIDSCH DAGBLAD. Voor Leiden per 3 Franco per post Afzonderlijke Nommers PBIJS DEZER COURAET: maanden. 1 f 1.10. 1.40. 0.05. PRIJS DER AD VERTENTIÉN: 6 regels f 1.05. Van 1 letters naar plaatsruimte, wordt f 0.05 berekend. Iedere regel meer f 0.17J. Gtrootere Voor het incasseeren bulten de stad Eerste Blad. Officieel® Konnisgeyinffeii. Vergadering jan den Gemeenteraad Tan Leiden, Op Donderdag 2 Aug., dee namiddag* te twee uren. Ponten ter behandeling: 1°. Benoeming van een Regent van het H. G.- of Arme Weee- en Kinderhuis. (192). 2*. Idem Yan oone derde onderwyzoree aan de school 3de kl. No. 3. (201). 8*. Idem van een leeraar in de Franache taal aan het Gymnasium. (210). 4°. Verzoek van P. Alma Lzd. om ontslag als Plaatsvervangend lid Commissie van aanslag voor de bedrijfsbelasting. (212). 6*. Benoeming van een plaatsvervangend lid dier Commissie. (212). 6*. Verzoek van deu Kerkeraad der Doopsgezinde gemeente, omtrent het leggen van een riool in do Pieterskorkstraat (195J. 7*. Staat van af- en overschrijving op de begrooting voor 1894 ad ƒ180.Herstollingen in de Bank van Leening. (187 en 200). 8*. Verzoek van rnej. Otger, om eene brug te leggen ovor de sloot langs den Hoogen Rijndijk (198). 9*. Idem van de wed. J. W. F. Keiler Reoter. om vrijstelling van schoolgeld, Hoogere Burger school voor Meisjes. (199). 10°. Suppletoirs staat van begrooting, dienst 1894, van het Gereformeerd Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhui». (203). 11°. Verzoeken van D. Smit o. s., do firma De VrieB en Stevens, A. Degon en A. Van Rooyeo, in zake gebruik van de godempte Kool gracht. (207). 12°. Idem van verschillende eigenaren van perceelen, gelegen aan de Zijlsingelsloot, emtront dem ping dter sloot. (208). 13®. Staat van af- en overschrijving op de begrooling voor 1894 ad 233.PlaatsiDg van cono stellage in de Gehoorzaal. (209 en 216j. 11®. Verzoek van J. J. Hasselbach, ter bekoming van een strookjo grond aan do Binaenvesi- gracht bij bet Utreohteche Veer en tot het doe i reoion van boomen. (213). 15°. Idom van mr. O. A. Cau, tot net doen rooien van booinen aan de Binnenvestgracht bg de Plantage (213). 16®. Voorstol tot het doen verkoopen en rooien van vier boomen aan don Witten Singel. (196). 17®. Idem alaroren van een boom aan hot Kort- Raponburg. (205). 18°. Verzoek van C. J. Coster, om eene loozing te le, gon naar deu Ouden Singel. (211). 19®. Rekening van de Stedelijke Werkinriohting ovor 1893. (202). Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, 1ste alinea, der wet van den 2deu JuDi 1875 (8taatablad No. 95), tot regoling van het toeziobt bg het oprichten van inriolicingen, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken; Breugon bij doze tor algemeene kennis dat door hen op heden vergunning is verleend aan O. VAN HAASTEREN en reohtverkrygenden tot het oprichten van oene varkensslachterij in het perceel Nieuwe Rijn No. 106. Burgemeester en Wethouder» voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 30 Juli 1894. E. KIST, Seoretaris. Vrydag 3 Augustus a. s., zal het 25 jaren geleden zyn, dat de heer F. A. Verster van "Wulverhorst alhier voor de eerste maal tot lid van don gemeenteraad, waarin hij thans nog zitting heeft, benoemd werd. De eerste provoost H. J. L. De Tost, gedetacheerd by de Kweekschool voor Zeevaart alhier, is met ingang van 1 Augustus opge nomen in het vaste corps dek- en onder officieren bij de Kon. Ned. Marine. 77) Vermoeid, ik? Och neenl Zooals ge ziet, ïk 'oen gereed een rit te paard te gaan maken." „A.ht Ge rydt zeker naar het bosch; zal ik ook het genoegen hebben miss Ketty daar te zien?" „Neen, myn waarde, myne zuster gaat heden niet uit." „Zool Is ze ziek?" „Ziek niet, maar erg vermoeidl" „Dus zullen we haar toch zeker morgen wel zien?" „Morgen zeker! Maar vaüdaag moet ze een weinig rust nemen. We zijn gisteren naar de villa Bertin gegaan en daar is ze dezen nacht blijven logeeren; morgen ga ik haar weder afhalen, tenzy ze liever nog daar wil blijven." Gedurende dit gesprek hield de baron De Materne8 Savignol den markies scherp in het oog, en hoezeer gewoon aan misdaden van allerlei aard, walgde hy van de koelbloe digheid van den bandiet, die met zooveel kalmte over eene vrouw kon spreken, die hy, naar hy meende, weinige uren te voren had vermoord. VII. De bekentenis van Miss Hetty. Zooals dokter Molonguet had voorzien, had miss Ketty in de crisis, die op haren slaap Het door andere bladen vermelde be richt betreffende de benoeming eener com missie van deskundigen tot onderzoek der qualiteit van het Leidsche duinwater, is ge bleken minder juist te zyn. Die commissie heeft nameiyk in opdracht het onderzoek, c. q. de goedkeuring, der plannen, ontworpen ten opzichte van de voorgenomen uitbreidings werken onder de gemeente Katwyk, als uit vloeisel van de tot stand gekomen minnelyke schikking tusschen de Leidsche Duinwater- maatschappy en de gemeente Leiden. Geiyk reeds is medegedeeld, bestaat bedoelde commissie uit de heeren dr. Bakhuis Roose- boom, te Leiden; J. Schotel, ingenieur te Rotterdam, en dr. Van der Sleen, te Haarlem. Beroepen is by de Geref. gemeenten te Nieuwdorp (Zeeland) en te Medemblik de heer J. H. Donner Jr., candiclaat te Leiden. Er bestaat gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Nieuw-York, door middel van het stoomschip „Werkendam", van Rotterdam vertrekkende. Ten postkantore al hier moeten de brieven, enz. uiteriyk Zaterdag morgen om 9.50 bezorgd zyn. De w\jze van verzending behoort duidelijk op het adres vermeld te worden. By beschikking van den minister van binnenlandsche zaken is bepaald, dat de commissie, aan welke wordt opgedragen het examineeren van hen, die akten van bekwaam heid wenschen te verkrijgen tot het geven van middelbaar onderwijs in de gymnastiek, voor het jaar 1894 zitting zal houden te Utrecht; is aan deze commissie tevens opge dragen het examineeren van hen, die in 1894 de akten van bekwaamheid verlangen, bedoeld in art. 65öts der wet tot regeling van het lager onderwys; on zijn benoemd: tot lid en voorzitter dier commissie dr. W. B. J. Van Eyk, inspecteur van het middelbaar onderwys te 's-Gravenhage; tot leden: G. H. Van Dissel, arts-prosector aan het anatomisch kabinet te Leiden; dr. A. Sikkel Azn., arts te Utrecht; P. C. Adrian, leeraar aan de hoogere burgerschool met 5-jarigen cursus te AmsterdamJ. H. Luiting, leeraar aan de eerste hoogere burgerschool met 3 jarigen cursus te AmsterdamH. Van Kreel, leeraar aan de Ryks-hoogere burger school te Utrecht; J. A. Van der Boom, on derwijzer aan do Ryks kweekschool voor on derwijzers te Haarlem; tot leden-plaatsvervangers: dr. T. Verwey, arts te Utrecht; J. A. Vrijheid, arts, oud offi cier van gezondheid der 1ste klasse, te Utrecht; R. M. Roemer, leeraar aan de vierde hoogere burgerschool met 3-jarigen cursus te Amster dam; J. A. H. Eckhardt, onderwijzer in do gymnastiek te Arasterdam; C. J. G Mieremet, leeraar aan de gemeentelijke hoogere burger school met 3 jarigen cursus te Utrecht; G.J. Mullers Jr., onderwijzer aan de Ryks-kweek- school voor onderwijzers te Deventer. Voor de betrekking van hoofd der op te richten school voor Geref. lager onderwijs te Oost en West Souburg is uit de 76 sollici tanten een viertal opgemaakt, waarop als nummer twee voorkomt de heer J. Holtrust, te Katwfik aan Zee. De gemeenteraad van Koudekerk heeft aan den hoer E. H. Sonnega, op verzoek, met ingang van 1 September, eervol ontslag ver leend als onderwijzer aan de openbare school en tot opperbrandmeester benoemd den heer R. Treur. De rekening der gemeente werd vastgesteld tot een bedrag van ƒ9442.37 in ontvang, ƒ8489 98Va in uitgaaf, alzoo met een batig saldo van 952.38'/j. Gedurende de maand Juli is ten postkan tore te Warmond ingelegd tot een bedrag van f 2994.25, verdeeld over 61 inlagen. Terugbe taald werd er 256, verdeeld over 9 terug betalingen. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 353. Blijkens het Provinciaal Verslag over 1893 bedroegen de werkelijke ontvangsten der gemeente Woubrugge over 1892 14,447.10 en de werkelijke uitgaven f 12,798.75; batig saldo ƒ1648.35. De voornaamste posten van ontvang warenopcenten directe belastingen ƒ2904.345, uitkeering */s ad 4365.655, hoof- deiyke omBlag e. a. ƒ3025.795. De voornaamste posten van uitgaaf waren: huishoudelijk be stuur ƒ3077 07, lager onderwijs ƒ3457.09, rente en aflossing ƒ1496.56. Meer dan ooit werd in Haarlemmermeer behoefte gevoeld aan de oprichting van een gesticht voor ouden en jongen van dagen. Het armbestuur heeft reeds uit zyn midden eene commissie gevormd, die voor dat doel zal werkzaam zijn en giften wil inzamelen om het doel te bereiken. Ongoveer 25 jaar geleden heeft een ver mogend menschenvriond buiten de gemeonte uit eigen middelen dit beproefd, door het stichten van een gebouw, dienende tot evangelisatie en weeshuis. Ondanks de groot ste zorg, is de opvoeding van een paar weezen, waarmede dit werk begon, mislukt. Van af dien tyd is men in Haarlemmer meer met het oude stelsel van uitbesteden gaan breken. Zeer wordt nu dit plan toe gejuicht en van ganscher harte hoopt men dat het burgeriyk armbestuur het doel bereike; dan is de schoone Haarlemmermeer, by de meesten nog onbekend, een monument rijker. Hot Museum Meermanno-Westreenianum, Prinsessegracht No. 30, te 's Gravenhage, zal gedurende Augustus 1894 voor het publiek geopend zyn den 2den en 16den. Op die dagen zjjn toegangskaarten, zoowel aan het Museum zelf als aan de Koninklijke Bibliotheek (Voorhout No. 34), te verkregen. Op de aanbeveling voor de benoeming van een gemeente ontvanger te Gouda staan de heerenJ. Snellen, gemeente secretaris te Zieriksee, en N. Cos, ontvanger te Monster. Gistermiddag nam de vice-admiraal N. Mac Leod, directeur en commandant der marine te Amsterdam, afscheid van de onder zjjne bevelen gediend hebbende officieren en ambte naren. In korte woorden dankte hy hen voor de medewerking, welke hy had mogen onder vinden; ïn het bijzonder bracht hy hulde aan den griffier J. Van de Ven, die hem steeds bij zyne verschillende werkzaamheden trouw ter z(jde had gestaan. Daarna had de offlciëele voorstelling aan zjjn opvolger, den schout-by-nacht C. Ten Bosch, plaats. By gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin-Regentes op Donderdag a. s. zal aan het personeel der hofhouding in den tuin van het paleis te Soestdyk een feest worden aangeboden. De leiding daarvan is weder opgedragen aan den heer M. P. Okhuysen, hof-prestidigitateur, mechanicus, illusionist, opticus, enz., te Rotterdam, Heden heeft oene belangryke verandering in ons leger plaats. Met ingang van 1 Augustus is namelijk aan den luitenant generaal Ridder Alewyn, chef van den Generalen Staf, op zyne aan vrage, onder dankbetuiging voor de vele en goedo diensten, door hem bewezen, een eer vol ontslag uit den dienst verleend en treedt in die functie, de gewichtigste in het leger, op de generaal-majoor A. Kool, tot dusverre sous-chef van den Generalen Staf. Aan de Tweede Kamer is bij wetsont werp gevraagd de bekrachtiging van den ver koop van eene strook gronds voor het post- en telegraafkantoor te Haarlem aan de gemeente Haarlem, ten einde by den bouw van het nieuwe post- en telegraafkantoor aldaar het gemeentebestuur gelegenheid te geven de gevels van dit gebouw aan de Zyistraat en aan de Nobelstraat, ter verbreeding van die straten, achter de oude rooiiynen te plaatsen en de daarvoor vryvallende strook gronds te koopen. De prys bedraagt per M". zooveel als de Staat betaald heeft voor de ten dienste van dezen bouw aangekochte erven met hunne opstallen. Yan de zes adspirant-administrateurs by de marine der 1ste afd. hebben de heeren B. M. Taverne en J. A. Van Veen voldaan aan het eindexamen en zullen eerstdaags tot adjunct-administrateur worden bevorderd. Do kapiteins jhr. F. A. G. Beelaerts van Blokland en De Ronde, van het reg. gren. en jagers, zullen binnenkort den dienst met pensioen verlaten. De kapitein L. Brender Brandis, adjudant van den gen.-majoor K. Eland, com mandant der stelling van Amsterdam, wordt van deze functie eervol ontheven en belast met het bevel over eene compagnie van het 7de reg. inf. Te Doesburg is op 56-jarigen leeftyd overleden de heer G. A. J. Baum, arts, gep. luit. kol., dirigeerend offic van gezondheid. Deze hoofdofficier, die wegens zyne kunde en hulpvaardigheid ook buiten het leger zeer was geacht, genoot zyne opleiding aan de Ryks Kweekschool voor Militaire Geneeskun digen te Utrecht en werd 16 Juni 1859 be noemd tot officier van gezondheid 2de klasse. Hy werd 4 Febr. 1875 bevorderd tot offic. van gezondh. late klasse, 11 Juli 1886 tot dirig. offic. van gezondh. 3do klasse en 29 April 1890 tot idem 2de klasse (luit.-kolonel). De laatste 20 jaren was hy achtereenvolgens chef van het milit. hospitaal te Groningen, te Dordrecht en te Breda, en heeft in die betrekkingen veel bygedragen tot verbetering dier ziekeninrichtingen Het vorig jaar wer<f hy, wegens lichaamsgebreken, op zyn verzoek gepensionneerd. De overledene was drager van het onder- 8cheidingsteeken van 30 jarigen offlciersdlenst en van de Duitsche medaille voor niet stryden- den, ter belooning van vrywillig bewezen diensten by de verpleging van zieken en ge wonden tydens den Fransch-Duitschen oorlog van 1870—1871. By koninkiyk besluit van 26 Juli jl. (Stsbl. 139), is op de voordracht van den minister van binnenlandsche zaken bepaald, dat het besluit van den gemeenteraad van Roermond van 2 Juli jl., het besluit van B. en Ws. dier gemeente van 2 Juli jl. en het besluit van id. van 3 Juli jl. - het laatste met uitzondering van het gedeelte, hetwelk strekt tot het nemen van gerecbteiyke maat regelen alsmede het besluit van den ge meenteraad van Roermond van 19 Juli jl., (alle welke besluiten ten doel hebben do verplaatsing van Ryksarchieven uit Roermond te verhinderen), worden geschorst tot 1 Juli 1895, met overweging dat het wenscheiyk is om, hangende het onderzoek naar de wettigheid van die besluiten, het in werking biyven daarvan te beletten. Sts.-Ct Het stoomschip „Bloemfontein", van Amsterdam naar Kaapstad, arriveerde 29 Juli te Londen; de „Drente", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 30 Juli van Perim; de „Kaiser", van Oost Afrika naar Rotterdam en Hamburg, vertrok 29 Juli van Lissabon; de „P. Caland", van Amsterdam naar Nieuw- York, passeerde 30 Juli Lizard; de „Bromo", van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 81 Juli te Marseille; de „Amsterdam", van Nieuw- York naar Rotterdam, passeerde 31 Juli Lizard de „Prinses Amalia", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 31 Juli van Southampton. De gewone audiëntie van den minister van koloniën zal op 3 dezer niet gehouden worden. By koninkiyk besluit is benoemd de heer J. Möllor, koloniaal ontvanger op Curasao, met ingang van den dag, waarop hy zyne furjctiën zal aanvaarden, tot gezaghebber van St.-Martin (Nederlandsch gedeelte). Op den voet van het koniDkiyk besluit van 3 Oct. 1877, voor hettydvak van 1 Sopt. 1894 tot en met 31 Aug. 1895, ter ondersteuning in hunne studiën, van Rykswege eene beurs van 800 verleend aan de studenten by de Ryksuniversiteit te: a. Leiden: K. C. Crucq, in de faculteit der geneeskunde; b. Utrecht: L A. Van Melle, in de faculteit der god geleerdheid en der letteren en wysbegeerte. Programma van Muziekuitvoeringen. MU8IS SACRUM. Donderdag 2 Aug., te halfaoht, door liet Stafaiuziokcorpe van het 4de regiment InfdDterie Directeur de Heer W. Yan Erp. Eerete afdeelin No. i. „Souvenira Agréablee" Mara;h (lete Uit/.), Noeat; 2. Ouvertnre „La Muette do Portici", Auber; 3. „Yerbotone Früchto", Walser, arr. Van Erp, Mann; 4. „La Corto de Granada". Fantaiaie Maurtaqne, Chapi. Tweedo afdeeling: No. 5. Symphouie (Unvollendete), Sohubert; 6. „Serenade" (late Uitv.) arr. Van Erp, Widor; 7. a. Zwei Molodien (late Uitv.) arr. Oo-telaar, Grieg; b. Wilhelmus van Naaaaue, uit de Oud-Nederlandecho Volksliederen, Valoriua; 8. Fantaaio over eigen Liederen, Mann; 9. „11 21 81 41", Polka Humoreaquo, Neumann. volgde, verscheidene aanvallen van yiende koorts. Zy schreeuwde, riep om hulp en uitte onsamenhangende kreten. Verscheidene malen richtte ze zich op den divan overeind en riep luidkeels: „Bosco! laat af! Hulp, hulp! Boscol" Middelerwyl gutste haar het angstzweet langs het hoofd en staarde ze ieder met ver wilderden blik aan „O!" riep ze, „het schavot, de bjjl, Bosco, ziet ge, hy is het, Boscol Neen, ik wil niet, red my, red myi" Ze verweerde zich krampachtig tegen een denkbeeldigen vyand en slechts de sterke armen van Bamboula waren in staat, haar te bedwingen. Jarilot en Castillac sloegen haar oplet tend gade. „In haren waanzin zal ze de waarheid zeggen", sprak de commissaris, „en zullen we alles te weten komen." André Naugy, aan eene kleine tafel ge zeten, schreef nauwkeurig alles op, wat hy vernam, terwyi de dokter een geneesmiddel gereedmaakte, dat hy haar, zoodra ze tot kalmte was gekomen, toediende. Daarop richtte ze zich langzaam in hare kussens overeind. „Stil", sprak do dokter, „laat haar begaan, van deze laatste crisis hebben wy niets te duchten." En werkelyk richtte miss Ketty na weinige oogenblikken het hoofd op, doch zonder dat haar gelaat eenige uitdrukking van woede of vertwyfeling vertoonde. Alleen eene uitdruk king van droefheid en hare oogen vulden zich met tranen. Ze vouwde de handen als tot het gebed en op langzamen toon en met diep bewogen stem, als verhaalde ze eene droevige geschiedenis, vloeiden haar de vol gende woorden van de lippen: „Arme vader! Hy wist het nietl Hy heeft slechts de misdaad gezien, zonder den mis dadiger te kennen; en my heeft hy gevloekt, en toch was ik niet schuldig. O! zyn vloek vervolgt my overal, myn leven laDg. Ach, ik ïyd vreeselyk.Die man, die my mar telt; die ellendeling, die my myn vader heeft doen vermoorden. Omyn GodWant, ja, ik heb hem vermoordIk heb den armen, ouden Baptistin vergiftigd: dat glas, dat ik, zyne dochter, hem aan de lippen bracht, bevatte vergif. O, medeiyden!" Ze viel op de knieën, bedekte het gelaat met hare eenige ongekwetste hand, terwyi zy het hoofd in de kussens van den divan verborg en luide SDikte. Dit tooneel maakte op de toeschouwers een ontzettenden indruk; ze zagen elkander met verbystering aan. Eindeiyk bedaarde hare droefheid, hield ten slotte geheel op en hoorde men alleen hare ademhaling, eerst sterk, later geregeld en rustig. De dokter naderde haar, voelde haar den pols en sprak: „Zy slaapt, dek haar zacht toe en laat ons heengaanzoodra ze ontwaakt, kunt ge haar ondervragen en zal ze u ant woorden." Alleen de kapitein en Zezette bleven by haar, terwyi Jarilot, de dokter en André in eene andere kamer gingen, opdat ze, by haar ontwaken, geene vreemde gezichten om zich heen zou zien. Kapitein Castillac kende ze, daar ze hem ten huize van do familie Bertin enkele malen ontmoet had; en hoewel ze Zezette nooit had gezien, zou de aanblik van het lieve blonde meisje haar eerder ge ruststellen dan verschrikken. Na twee uren rustig geslapen te hebben, ontwaakte ze, zag om zich heen, als om zich rekenschap te geven, waar zo zich be vond, en vroeg: „Waar ben ik?" „By my, myn kind", antwoordde haar de kapitein, terwyi hy haar naderde. „By u? Wie zyt gy dan?" „Kapitein Castillacl Herkent ge my niet?" „Kapitein Castillac?Ah, ja, nu her inDer ik my, en.wie is dit meisje?" „Zezette, myne dochter." „Zezette! Ah!.... maar waarom ben ik hier? Wie heeft my hier gebracht?" Ze wilde zich oprichten; met eene onwille keurige beweging leunde ze op hare gewonde hand en uitte een kreet van smart. „Oriep ze, „myne hand, welk eene hevige pyn! Maar waar is myn broeder?" „Uw broeder", vroeg de kapitein.„Bosco?" Met eene heftige beweging vloog ze overeind. „Bosco", riep ze, „Bosco! 0!Gy weetalles, wee my; nu ben ik verloren „Ja, arm kind, wy weten alles, maar ge zyt niet verloren! Ge zyt gered! Go zyt hier by uwe vrienden, waar dio ellendeling uniet bereiken kan." „Gered? Eindeiyk dan verlost! O! heb dank, heb dank. Maar", vervolgde ze na eenige aarzeling: „Het is toch wel waar?G> bedriegt my toch niet? Dit alles is toch niol zyn werk?" „Stel u gerust, het is de zuivere waarheid, en ten bewyze hiervan, dit is Zezette: de zuster van Jacques Varlay." „Van den kassier, die in de gevangenis is O, nu geloof ik u, maar, ziet ge, myn geluk is zoo onverwacht, dat ik er byna niet aan gelooven kon. Maar nu, ja, nu geloof ik u, gy zyt een eeriyk man, gy zult de hand niet loenen tot de misdryven van die ellendeling." „Die hebben een eind genomen, verdui veld l Op dit oogenblik is hy misschien al gearresteerd." „Zullen dan eindeiyk zyne slachtoffers ge wroken worden? O, God is rechtvaardig!" „Ja, wel rechtvaardig, maar intusschen hebben wy, om den schurk te doen straffen, uwe hulp noodig." En op den heer Jarilot wyzende, die juist binnentrad, vervolgde hy: „Ziehier den commissaris van politie; vrees niets en antwoord hem gerust op alles, wat hy u vragen zal. Zoodoende helpt ge de justitie en wreekt ge tevens uzelvel" „My wreken?" riep ze. „Ja! wreken wil ik my. O, ik zal alles zoggen, alles! Te lang reeds heb ik moeten zwygen en alles moe ten verduren onder de helsche macht van dat monster. Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 1