van D. Smit c. s., dat aan dit verzoek niet kan worden voldaan, omdat de straat zou moeten loopen over torreinen, die thans in recognitie zyn uitgegeven; dat door A. Degon nog eenig terrein in recognitie wordt gevraagd en wel het gedeelte, begrepen tusschen het verlengde van den voorgevel h, j, op de schetsteekening aan gegeven van de door Van Rooyen te bouwen perceelen, en het terrein, dat adressant thans reeds in recognitie heeft; dat daarop naar het inzien van B. en Ws. afwijzend zal moeten worden beschikt, omdat het niet gewenscht is dat de grond gebruikt wordt voor berging van materiaal en omdat het materiaal alsdan zou worden gelegd tegén de door Yan Rooyen te bouwen woningen; ten aanzien van het verzoek van de firma De Vries en Stevens, dat geen bezwaar bestaat hen van het gebruik en de betaling van recognitie to ontheffen zoodra het gebouwtje, op de teekening aangeduid met de letter Q, aan de zijde van de Oostdwarsgracht zal z\jn afgebroken tot 0.40 meter beneden den be- ganen grond, terwijl er geene termen bestaan om gebruik te maken van het door adressante gedaan aanbod om do dóór haar gemaakte klinkerbestratingen voor de gemeente over te nemen; ten aanzien van het verzoek van A. Van Rooyen, dat door adressant een bouwplan is ontworpen voor 'de oprichting van 8 woningen op het door hem aangekocht terrein, grenzende aan de gedempto Koolgracht, welke plannen door B. en Ws. zijn góodgekeurd. Als toegang tot die woningen zal moeten worden gebruik gemaakt van het gedeelte der Koolgracht, dat thaDs in gebruik is bij de firma De Vries en Stevens. Door adressant wordt gevraagd dat gedeelte grond als openbare straat van gemeontowege in te richton. Hiertegen bestaat bezwaar, terwijl het door adressant beoogde doel kan worden bereikt, wanneer hem die grond in gebruik wordt gegeven met bevoegdheid dien to doen bestraten en onder voorwaarde, dat voor do te bouwen huizen geen uitgang worde gemaakt aan het poortje, op de schets teekening met de letter P aangeduid, uit komende aan de Oostdwarsgracht, daar dit slechts eene breedte heeft van ongeveer 90 centimeters. De uitgang voor de te bouwen woningen zal derhalve moeten komen aan de gedempte Koolgracht. B. on Ws. geven alsnu in overweging: lo. afwijzend te beschikken op de verzoeken van D. Smit c. s., om de Koolgracht van ge meentewego aan te leggen tot openbare straat alsmede op het verzook van A. Degon, ter bekoming in gebruik van een gedeelte grond van genoemde gracht; 2o. hot gebruik van den grond, krachtens Raadsbesluit van 26 Mei 1887 in gebruik bij de firma De Vries en Stevens, overeenkomstig haar verzoek op te zeggen en haar te ont heffen van de daarvoor vastgestelde recogni tie, onder bepaling dat het gebouwtje Q moet worden afgebroken tot 0.40 M. beneden den boganen gronden afwijzend te beschikken op het aanbod tot overneming van de bestrating door de gemeente; 3o. aan A. Van Rooyen in gebruik te geven 'bet gedeelte grond van de gedempte Kool- gracht, op de schetsteekening aangeduid met do letters e, ga onder de voorwaarden vastgesteld krachtens Raadsbesluit van 26 Mei 1887 hierboven vermeld en onder bepaling dat die grond door adressant worde bestraat, dat voor rekening van adressant onder de te makon straat, op do schetsteekening aangeduid met de letters ht, kj, een riool van 0.40 bij 0.60 M. zal worden gemaakt naar het riool van de gedempte Koolgracht met de noodigo zijtakken naar de nieuwe woningen, be- nevons de gewenschte loozingen voor afvoer van hemelwater naar het riool, alles van dezelfde afmetingen en constructie als dit bij de ge meentewerken gebruikelijk is; dat de bouw plannon voor de oprichting van de acht wo ningen aan de goedkeuring van Burg. en Weth6. moeten worden onderworpen en dat door adressant Van Rooyen een voldoend hek worde gemaakt, op de schetsteekening aan geduid met de letters k, ter afsluiting van hot open terrein tusschen do woningon en de poort P, uitkomende aan de Oostdwarsgracht, van welk hok geene sleutels aan de bewoners mogen worden verstrekt, ter voorkoming dat de bedoelde poort worde gebruikt als toegang tot do woningen. Door adressant is in de vergadering van B. en Ws. medegedeeld dat hy met deze voorwaard3n genoegen neemt. Cicnicentcrnad van Voorschoten, Afwezig de heer Van Kempsn, met kennis geving. Ingekomen: a. Het proces-verbaal van gehouden kas- opneming, waaruit blijkt dat in kas aanwezig Was op 25 Juni 11. f 1488.92s. Aangenomen Voor konnisgoving. b. Missives van de Nederl. Prot. Landbouw- vereeniging in zake de invoering van schaal- rochten. Idem. c. Missives van Ged. Staten ten geleide van goodgekourde Raadsbesluiten in zake den aan koop van het perceel, bestemd voor raadhuis, het aangaan der goldleening daarvoor en af- ®n overschrijvingen. Idem. d. Missive van den Commissaris der Koningin, waarbij don burgemeester verlof wordt ver leend van 14 tot en met 26 Juli en van 1 Aug. tot en met 15 Aug. a. s. Idem. Vervolgens wordt eene suppletoire begroo- ^icg, dienst 1894, vastgesteld in ontvangst op f 9500 en in uitgaaf op hetzelfde bedrag, zijnde deze begrooting een uitvloeisel van de besluiten in zake het nieuwe gemeentehuis. Conform het voorstel van B. en Ws. wordt alsnu besloten eene commissie te benoemen, ten einde het Dagelyksch Bestuur te advisee- ren in zake de meubiloering van het nieuwe gemeentehuis. Doze commissio wordt aldus samengesteld: de Voorzitter en de heeren Hooymans en Van Kempen met den gemeente secretaris. De aanwezige heeren nemen hunne benoeming aan. De heer Van Kempen zal in kennis worden gesteld met zyne benoeming. B. en Ws. bieden aan de rekening der gemeente over 1893 met de daarbij behoorende bescheiden. Deze wordt in handen gesteld van eene commissie, ten einde daarover nader te rappor teeren. Tot leden dezer commissie worden benoemd de heoron Schoor en Van Kempen. De eersto neemt zijne benoeming aan. De laatste zal met zijne benoeming in kennis worden gesteld. Ten slotte wordt vastgesteld een besluit tot het voldoen van Onvoorziene Uitgaven dienst 1894 tot een bedrag van /"31.67, be treffende de vérnieuwing van kadastrale regis ters, en eene nota ad f 12.75 over 1893 wegens schatting van perceelsgedeelten voor het kiesrecht, welke nota te laat was inge komen om uit den dienst 1893 te kunnen wórden gekweten. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur l Wanneer mij de vraag werd gedaan, of het wenschelyk is, dat het voorstel Van Hoeken in zake de uitwonende ambtenaren wordt aangenomen, dan zou ik niet aarzelen om bevestigend te antwoorden. Het is mijns inziens onverantwoordelijk den tegenwoordigen toestand langer te bestendigen. Telken jare wordt een bedrag van p. m. f 1200 aan do gemeente en de gemeenschap onttrokken, gezwegen nog van de schade, welke de gemeente lydt, omdat ze van die 59 uitwonende ambtenaren ook de 50 opcenten op hot personeel moet missen, hetgeen veilig op f 1000 kan geschat worden, zoodat er f 2200 jaarlijks aan belasting door de ge meente wordt schade geleden. Geen enkele grond is tegen de billijkheid van het voorstel aan te voeren. Immers, het klinkt toch vrij absurd, dat hy, die betaald wordt uit do kas der gemeenschap, zich heel leuk onttrekt aan de lasten en verplichtingen, welke die gemeenschap met zich brengt. Het is hier niet de woningnood, die de hoeren naar buiten dryft, maar 't is een voudig omdat zo aan de belasting ontkomen, die in de omliggende gemeenten aanzienlyk minder is, zoowel wat stads als rijkslasten betreft. Indien het voorstel-Van Hoeken werd aangenomen, zou ik het overgangstydperk in stryd met het advies van B. en Ws. zoo kort mogeiyk willen gesteld zien, maar ik zou daarby willen bepalen, dat de ambte naren, die verkiezen liever buiten te biyven; daartoe de bevoegdheid hebben, mits ze evenals de stedelingen den vollen aanslag in de stedelijke inkomsten-belasting betalen. Door die bepaling zullen de belanghebbenden geene schade lyden door de dubbele gemeente lasten, die ze alsdan zullen moeten betalen, omdat ze minder in de personeele lasten worden aangeslagen in de buitengemeenten dan in de stad. Hoewel B. en Ws. de hoop koesteren, dat het annexatieplan te eeniger tyd zal doorgaan, meen ik daaraan niet voel waarde te moeten hechten, getuigo de worsteling van Am sterdam met het naburige Nieuwer-Amstel. En voorts zouden, indien die annexatie plannen niet doorgaan, niet enkel tegen de stedeiyke ambtenaren, maar tegen alle buiten- wonenden, feiteiyk stedelingen, represaille maatregelen genomen worden, die in flagranten stryd zullen zyn met al de privileges, tor kwader ure toegestaan, waardoor het getal vluchtelingen zoo schrikbarend is toegenomen en waardoor het nog steeds zich verder uitbreidt. Het is dus wenscheiyk, dat het voorstel-Van Hoeken niet eerder ter tafel komt dan wanneer allo Raadsleden weer in de stad zyn, en dat onze vroede mannen door aanneming van dat voorstel toonen, dat ze er evenzoo over denken als te Haarlem is geschied, waar ook, indien ik my niet vergis, zulk een voorstel in bevestigenden zin is beantwoord. Met myn vriendelyken dank voor de op name dezer regelen: Uw geabonneerde X. Gemengd Nieuws. Een onzer lezers, die Zaterdag- avond, zegt de „Residentiebode", met den laatsten trein naai- Leiden vertrok, telde niet minder dan 138 personen, dio methunvisch tuig naar de Sleutelstad of Voorschoten togen, om gedurende den nacht in de omstreken dier gemeenten te visschen. Hy verzekert dat hem er minstens nog een tiental zyn ontsnapt. Rekent men hierby het groot getal henge laars, hetwelk men iederen Zaterdag-avond met vroegere treinen naar Leiden kan zien vertrekken, alsmode hen, die eerst Zondags morgens ter vischvangst gaan, wanneer de anderen huiswaarts keeren, dat zou men haast gelooven, dat de naam, dien meu aan de Leidenaars geeft, eigeniyk aan de Residentie bewoners toekomt. Toen de graanhandelaar Johs. Blonk, te Zegwaard, Zaterdag per rytuig van de Leidsche markt huiswaarts reed, had hy het ongeluk, dat de strop van de zwing van het rytuig brak, waardoor het paard op hol sloeg. Uit het rytuig sprongen twee mede passagiers, van wie de oen nogal kwetsuren aan hoofd en handen bekwam en de ander zich ernstig bezeerde aan de' knie. Het mocht echter, dank zy de behendigheid en tegen woordigheid van geest van den voerman, ge lukken het paard zonder verdere ongevallen tot staan te brengen. In den nacht van 29 op 30 Juli j. 1. zijn by verschillende personen te Hoofddorp baldadigheden gepleegd, waarnaar door de politie onderzoek' wordt gedaan. Enkele jongens hebben tegenwoordig de gewoonte des Zondags* onder ke'k'tyd' de ry- tuigen by de Prot. en Kath. kerken na te snuffelenook by de kasteleins, waar ze onlangs sigaren en bier hebben gestolen. Als eene groote bijzonderheid kan worden gemeld, dat in de laatste drie maanden te Wassenaar slechts vyf personen zyn overleden. Ook eene brandweer! Toen ver leden week te Aalsmeer de bliksem insloeg by den heer v. d. M., te Aalsmeer, een kwartier buiten de kom der gemeente, en de vlammen naar buiten sloegen, was de brand spuit ylings by de hand. Men zou water geven, doch in der haast had men vergeten de slang mede te nomen. Iemand, uitgestuurd om deze te halen, kwam weldra hygend en afgemat terug. Nu zou het blusschingswerk beginnen. Doch nu bleek de straalpijp absent te zyn. Een andere snelvoeter hygt naar het spuithuis. Toen deze gewapend met de straalpyp terug kwam, was juist de schuur, waarin de bliksem was geslagen, afgebrand, en kon men weer huiswaarts keeren. De hoofdprys in de Haarlemsche Paarden verloting is ten deel gevallen aan een Amsterdamsch heef. By vonnis van de arron d.-r ocht- bank te 's Gravenhage werden heden veroor deeld: de sjouwer aldaar, die zich schuldig maakte aan diefstal van kippen, tot 1 jaar; de gewezen postbode te Vryenban, die gelden verduisterde, door hem op postwissels ontvan gen, tot 1 jaar; en de slager uit de Celebes- straat te 's Gravenhage, dio moedwillig in een aldaar door hem bewoond benedenhuis brand stichtte, waardoor gevaar voor men- schenlevens en goederen te duchten was, tot 3 jarenen de vrouw aldaar, die zich schul dig maakte aan diefstal van rozen, tot fb boete. De Haagsche rechtbank ver klaarde zich heden onbevoegd om kennis te nemen van de zaak van Van Deth, daar deze woont to Amsterdam en te 's-Graven- hage niet gevonden is, en verwees de zaak naar de rechtbank te Amsterdam. Eene gelyke uitspraak deed de rechtbank in de zaak van dr. Louis Bfthler met ver- wyzing van diens zaal: naar do rechtbank te Groningen, omdat z\j het misdryf niet te 's Gravenhage, maar te Groningen gepleegd achtte. Een controleur, dienstdoende aan het strand vóór het Kurhaus te Scheve- ningeri, vond Zondag achter de tentjes aldaar eene portefeuille met eena aattzieniyke gelds waarde. De eigenaar, door hem opgespoord, schonk hem eerie goede belooning. Met ruw geweld is ingebroken in pand No. 21 aan de Zwarte Hondstraat, te Rotterdam. In dat pand bevinden zich o. m. in het benedenhuis, op de 1ste en 2de verdieping, de kantoren van de firma's Zuydor- hof CoCroon Co., Sam. Polak, Vink en Van den Sande. Na het verbreken van de buitendeur hebben de dieven zich tot al die kantoren toegang verschaft en daar een tien tal lessenaars opengebroken. Wat aan het breekyzer weerstand bood, werd stukgeslagen of stukgetrapt, zoodat de materiëele schade vry groot is. Het ontvreemde bepaalt zich tot een horloge, terwyi aan geldswaarde slechts drie kwartjes vermist worden by de firma Van den Sande. Eene portefeuille aan bank papier, ongeveer f 100 bevattende, hebben de inbrekers laten liggen, hoewel zy haar blyk baar In handen gehad hebben. Zonder twyfel door dezelfde personen, werd ingebroken in het kantoor van de firma Bent- ford «fc Co., aan de JufTerstraat No. 2, hoek Wynhaven Z.Z. Ook daar werd geweld ge pleegder zyn twee lessenaars en twee kastjes opengebroken. Ook hier is de straatdeur ge forceerd. Er werd slechts een stel koperen gewichten ontvreemd en geen geld. Ook is ingebroken in het huisje van de verificateurs van 's ryks belastingen, staande aan de Kleine Wynbrug. Hier heeft men zich op eene zeer vreemde wyze den toegang verschaft. Aan de achterzyde van dit huisje, doch daarvan deel uitmakende, bevindt zich een privaat, dat met oen deurtje aan de straat uitkomt. Dat deurtje is met geweld geopend, waarna men door het privaat gekropen en zóó op het kantoor terechtgekomen is. Ook hier zyn een paar lessenaars opengebroken. Ontvreemd werden eenige koperen gewichten, eene koperen schaal, een paar ringen en eenige voorwerpen van minder waarde. Het comité te Amsterdam, dat eene werkstaking wil voorbereiden onder de timmerlieden, had de vakgenooten opgeroepen gisteravond te halfacht samen te komen op het Thorbeckeplein, om vandaar op te trekken naar een terrein aan de Nassaukade. Ongeveer duizend man kwamen op het be paalde uur by een, en voorafgegaan door het comité gingen zy naar „Constantia". Hier deelde één der leden meo, dat de oolitie het vergaderen op een open terrein had ver boden. Daarom waren zy getrokken naar het gebouw der socialisten. Na eene lange discussie werd besloten, dat de timmerlieden definitief hot werk zullen staken, by alle patroons, die op 1 Augustus minder dan 23 ets. loon per uur betalen. In een uitvoerig strooibiljet werd het voor- loopig plan uiteengezet. De stad zal worden verdeeld in vyf wyken. Ieder dier wyken heeft een vergaderlokaal, waarde timmerlieden heden weer zullen samen komen om de organisatie geheel te regelen. Tydens een hevig onweder van gisterochtend werd in de Mafnixstraat te Amsterdam oen man door den bliksem ge troffen en gedood. In de Watergraafsmeer zyn eene koe en een schaap door hot hemelvuur gedood. De B a k k o r y t e n t o o n s t e 11 i n g t e Amsterdam is de vorige week bezocht door 11,883'personen. Zondag stoeg het bezoek tot ruim 3500 personen. Het is thans beslist, dat de tentoonstelling nog eene week langer'geopend zal biyvendan aanvankelijk was bepaald. De sluitingsdag is dus nu Maandag 13 Augustus. De verzakking naby den Vuchter- uitgang te 's Hertogenlosch neemt nog steeds grooter proportion aan, niettegenstaande men poogt die door allerlei middelen te stuiten. Deskundigen vreezen dat de stad in groote kosten zal vervallen om de zaak in 't reine te brengen en de gezondheidstoestand der inwoners door hot verleggen van den stroom in ernstig gevaar zal worden gebracht. De Dieze, een water, waarop vele privaten uit- loopen, is sedert 24 uur geducht lager ge worden. Te Heer, by Maastricht, heeft eene vrouw door het omvallen van een petroleum- toestel zulke hevige brandwonden bekomen, dat zy aan do gevolgen daarvan is overleden Uit de Ringvaart, naby Sloten (N. His het lyk opgehaald van een net gekleed jongmensch, vermoedelyk uit Amster dam afkomstig en van omstreeks 18-jarigen leeftyd. Zondag avond zyn naby bet Veer, te Driel (O.-B twee jongelieden, 18 en 16 jaren oud, by het zwemmen in den Ryn verdronken. Te Hokendorp is een vyf jarig meisje in de Wiereke gevallen en verdronken. Gisternamiddag viel te Zwyndrecht het vyfjarig kind van A. V. van het stoomboo- tenveer in de Oude Maas zonder dat men het merkte. Eenigen tyd daarna werd het levenloos opgehaald. Zaterdag in den namiddag is de negen jarige C. H. G. by het baden in eene kolk op de Schans te Leuvenheim (gemeente Brum- men) verdronken. Te Helmond is gisteren een jongen van 14 jaar by hot zwemmen in het Eindho- vensch kanaal verdronken. Eene hem toege worpen lyn bleef buiten zyn bereik. Te Arnhem verdronk by bet zwemmen in den Ryn- een oppassend 21-jarig jongeling. Nauwelyks in het water gekomen, zonk hy, waarscbynlyk door kramp bevangen, in de diepte weg. Hot lyk werd tot dusver niet opgevischt. De tot levenslange gevange nisstraf veroordeelde ontslagen Harlinger predikant Barger beeft geene cassatie aange- teekend van het daartoe strekkend arrest van hot gerechtshof te Leeuwarden. Te Arnhem is by het badenin den Ryn een 20 jarige man uit deVlytstraat verdronkeri. Biykens bacteriologisch onder zoek van prof. Spronck, te Utrecht, hebben zich tot dusvor 7 sterfgevallen aan cholera asiatica te Maastricht voorgedaan. Uit oen botter te Ransdorp is f 1600 ontvreemd. De politie doet onderzoek. Zondagnacht werd de kapitein adjudant Kamerling van het 1ste regiment infanterie, tydeiyk te Assen vertoevende, op de Torenlaan aldaar aangevallen. De heer Kamerling kwam te halftwaalf ongeveer van eene familie aan den Beilerweg, waar hy den avond had doorgebracht, en ging langs den Beilerweg, Van der Feltz-park, om verder zich naar de nieuwe kazerne te begeven. By het gymnasium sloeg hy, onbekend met de richting, waarin hy zich begeven moest, in plaats van links-, rechts af. Reeds eenige oogenblikken had de heer Kamerling bemerkt, dat hem een persoon op den voet volgde, welke persoon niet geheel nuchter scheen te zyn en eindelyk naast hem kwam loopon. Toen de kapitein nog daarop bemerkte, dat deze persoon naar een ander persoon, die op het houten hek van het gymnasium zat, ging en met dezen fluisterde, versnelde hy eenigszins zyn pas om van het onaangename gezelschap te worden bevryd. Op de Torenlaan echter, juist op het duisterste gedeelte van die laan, hoorde hy twee per sonen haastig achter zich aankomen en kreeg, terwyi hy zich omwendde en de personen hem aanpakten, een vuistslag voor het hoofd. Hy kwam op den grond terecht, maar wist spoedig weder op de been te komen en, door zyne sabel te trekken en zich te verweren, de twee mannen op een afstand te houden. Eén van hen ontving nog een slag met de sabel. De kapitein verloor by de worsteling zyne uniformpet, welke niet is teruggevonden. Van het gebeurde is by de politie aangifte gedaan. Het zal echter niet gemakkeiyk zyn de daderB te vinden, daar de kapitein de gelaats trekken der personen wegens de duisternis niet heeft kunnen zien. Of de dryfveer in deze roof zucht is geweest en de aanvallers wisten, dat de kapitein eene groote som, f 1500, by zich had. of dat wraakzucht van iemand, die mis schien vroeger onder zyne bovelen heeft gestaan en zich verongelykt rekent, in het spel is, zal dientengevolge wel niet aan 't licht komen. Volgens nader ontvangen bericht werd het stoomschip „Castor" (zie vorig nommer), tusschen het 3de en 4de luik door de Duitsche bark ingoloopen en is het binnen 15 minuten in diep water gezonken. Een deel der bemanning van de „Ca6tor" sprong op de „Ernst" over, terwyi de overigen in eene der booten aan de ramp ontkwamen. Niets werd gered, zelfs was er geen tyd om do scheepspapieren te bergen. De lading van de „Castor" bestond uit 554 ton roz\jnen, 356 ton olie, 150 ton valonoa; 207 ton amaril, 180 ton krenten, 53 ton diversen; totaal 1500 ton. In het noorden en midden van Italië is het buitengewoon heet. Te Florence wees de thermometer Vrydag 38'/,C. in de schaduw en 51° in de zon. De zaken ori het verkeer staan' overdag stil. De voorbygangers stonden by de fonteinen stil om zich het hoofd te bevochtigen. Er kwamen vele gevallen van zonnesteek voor. Te Milaan en te Como stond de thermo meter op 36.5° C.in eerstgenoemde plaats werden eenige personen ten gevolge van de hitte krankzinnig. Te Bologna was het 37° C. in de schaduw. In Zuid Italië is de hitte betrekkelyk gering, de thermometer wyst daar gemiddeld 33° C. in de schaduw. De Parysche editie der „New-York Herald" wydt weer eenige regelen aan Neder land, en wel naar aanleiding van de pogingen van eenige Amsterdamscho socialisten om gerechtelijke verkoopen te beletten. Het blad vindt daarin aanleiding om nog eerts in her innering te brengen, dat de sociaal democra tiscbe party in Nedorland staat onder leiding van „Domela Neuvenpuis". Do pest hoerscht nog te Hong kong, maar toch blyft de ziekte steeds af nemen. De toestand geeft nu geene aanleiding meer tot ongerustheid. Het stadje Cottel, in Bulgarye, in de nabyheid van Slivno gelegen, is geheel door brand vernield. Ten gevolge van de lang durige droogte, verspreidde het vuur zich zoo snel, dat byna alle woningen afbrandden. De inwoners kampeoron nu voorloopig in de open lucht, in de nabyheid der stad. Te Montgomery, in Illinois, zyn tydens een kerkelijk feest 52 personen ten gevolge van het gebruik van vanielje ys ver giftigd. Eene vrouw is overleden; drie ver giftigden verkeerden in groot levensgevaar. BUITENLAN D. üuïtsclilandL De Duitsche regeering is ernstig van plan op te treden ten behoeve van de rechten der Duitsche schuldeiSchers van Griekenland. In toongevende kringen te Beriyn acht men het zelfs waarscbynlyk, dat de regeering zich te dezen opzichte niet uitsluitend tot diplomatieke vertoogen zal bepalen, maar, zoo noodig, ook verder zal gaan. Eenige Duitsche bladen deelden mede dat prins Von Bismarck, die zich te Varzbi bevindt, ernstig ziek is. De oud-kanselier haast zich dezo ongunstige mededeolingen tegen te spreken. Hy verzekert dat hy zich volkomen wèl bevindt. "Wel is het waar, dat prinses Von Bismarck ongesteld is, maar de ziekte der echtgenooto van den „yzeren kanselier" is niet van eenige beteekenis. Prinses Voh Bismarck werd plotseling onge steld op een familiefeestje, dat Von Bismarck gaf ter eere van de herdenking van den dag, waarop vóór 47 jaren zyn huweiyk werd voltrokken. Keizer Wilhelm toohde zyne be langstelling in dit huiseiyk feest van den oud kanselier door het zenden van een telegram. Groot-Brltauniëk Het Hoogerhuis beeft gisteren de begroo ting by derde lezing aangenomen. Sir William Harcourt kondigde in het Lager huis aan, dat hy heden eene motie zou voor stellen om de beraadslaging over het wets ontwerp tot herstel der verdreven lersche pachters te bespoedigen. De vice-minister van buitenlandsche zaken deelde mede dat het handelstractaat met Japan geteekend is en dat de onderhande lingen met Rusland over de Pamir quaestie ten einde loopen en tot eene bevredigende oplossing zullen leiden. Ooetenryk-Hong.-Monarohie. Betreffende den dood van den Oostenryk- schen aartshertog Wilhelm te Baden worden nog eenige bijzonderheden medegedeeld. De bejaarde aartshertog, die een gedeelte van den zomer doorbracht op zyn buiten- vorbiyf te Helenentbal, reed te paard naar de stad. In de Reinierstraat schrikte het paard voor een electrischen tramwagen en begon te steigeren. De aartshertog wilde terstond afstappen, maar een zyner sporen bleef haken in den stygbeugel, zoodat de aartshertog viel en door het voorthollende paard werd medegesleept. De aartshertog bleef bewusteloos een eind verder liggen, met eene diepe wond aan het hoofd. Eenige voorbygangers droegen den aarts- hertog naar een ziekenhuis, waar hem ter stond geneeskundige hulp werd verleend. Er was echter niets meer aan te doen. De patiënt vertoonde alle verschynselen, dat hy eene hersenschudding had gekregen. Terstond werd toen de pastoor van St.-Heienen ont boden, die den aartshertog het laatste oliesel toediende. Na deze plechtigheid werd de aartshertog naar zyn buitenverbiyf vervoerd. Professor Weinlechner. terstond uit Weeuen

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2