Rumenië gevatte persoon inderdaad de moor denaar van den minister is, maar tooh zyn do vermoedens betreffende zyne schuld zoo Bterk, dat er wel aanleiding zal worden ge vonden om hem aan de Bulgaarsche regee ring uit te leveren. In het Hongaarsche regeerings orgaan „Nemzet" trekt een telegram uit Weenen de aandacht, dat over de stemming van Oos tenrijk-Hongarije tegenover Bulgarije eenige inlichting geeft. Tot nog toe had de officieuze pers zich niet uitgelaten over den val van Stambuloff en zyne gevolgen. Do laatste ver klaringen van vorst Ferdinand scbynon echter te Weenen aanstoot te hebben gegeven. Stam- buloffs aftreden, zegt de „Nemzet", beeft te Weenen geen gunstigen indruk gemaakt, omdat Stambuloff steeds heeft getoond een man van een vast karakter te zijn, terwijl z\jn opvolger Stoiloff en de vorst voor zwak worden gehouden, waarbij nog de omstan digheid komt dat de vorst van Rusland zijne erkenning poogt te verkrijgen. Hieraan wordt toegeschreven, dat de Russisch gezinde rich ting in Bulgarije wordt versterkt. Men wil nu afwachten welke houding de nieuwe Sobranje zal aannemen. Ook de voor offici us geldende „PestherLloyd" heeft zich in den iaatsten tijd oror Bulga rije zóó uitgelaten, dat Stambuloff's blad, de „Swoboda", er geheele artikels uit heeft over genomen. Vorst Ferdinand is er nog niet in geslaagd, Ruslands gunst te winnen; hy heeft slechts het wantrouwen van andere mogenheden gewekt. Italië. Uit Rome wordt gemeld dat de Rumeensche gezant aldaar eene merkwaardige audiëntie by den Paus heeft gehad, waarvan het vol gende wordt medegedeeld. De Paus zeide dat hy uit de geheele wereld met brieven en verzoeken werd overstelpt om zijne stem te verheffen ten gunste van den wereldvrede. Tot voor twee maanden stonden echter altijd bezwaren in den weg. In Frankryk wilde men daarvan niets weten. Toch heeft de Paus nu besloten over de vredesquaestie zijne meemng te zeggen en hy heeft reeds de grond trekken van eene op de ontwapening betrekking hebbende encyclica ontworpen. Zy zal hot licht zien na de encyclica over de vereeniging der schismatieke kerken met Rome, welke ongeveer over oene maand zal worden uitge geven, zoodat de vredesencyclica twee maan den later kan worden verwacht. De Paus zeide nog, dat, zoo al geene onmiddellyke gevolgen waren te verwachten, toch de moreele invloed van het Pausdom ten gunste van den vrede zwaar in de weegschaal zou vallen. Marokko, De correspondent van de „Figaro". Jules Huret, die naar Fez is vertrokken, ten einde den intocht van sultan Abdul Azis in de hoofdstad van Marokko by to wonen, beves tigt het bericht, dat de sultan zyn ouderen broeder, den gouverneur van Fez, in hech tenis heeft doen nemen. Ofschoon ouder dan sultan Abdul Azis, is toch Muley Omar nog niet zeer oud, want eerst onlangs bereikte hy den leeftijd van 18 jaren. In hoever Muley Omar inderdaad schuldig is aan het smeden van eene samenzwering tegen zyn broeder, is nog niet uitgemaakt. Alleen is het gebleken dat de gouverneur van Fez poogde gratie te verkrijgen voor de mi nisters, die onlangs in hechtenis werden ge nomen. Deze poging schijnt in de oogen des sultans een voldoend bewys geweest te zyn van de schuld van zijn broeder, die onmid dellijk na zyne aankomst gevat en met zijne voornaamste aanhangers in den kerker werd geworpen. Over het lot, dat Muley Omar ten deel zal vallen, is tot dusver nog niets beslist. Blijkens een in dit nommer voorkomend uit Melilla ontvangen telegram zyn ook in Noord Afrika onder de Kabylen-stammen weer onge regeldheden voorgevallen. Het schijnt derhalve, dat de toestand in Marokko, na de troons bestijging van den jongen sultan Abdul Azis, nog wel iets te wenschen laat. C'ongo-staat. De laatste mail uit den Congo-staat brengt het bericht, dat de commandant Dhanis er in geslaagd is, de drie moordenaars van Emin- Pacha in handen te krijgen. Zy hebben voor oen krygsraad terecht gestaan en zyn ter dood veroordeeld. Toorts zyn nog verscheiden Arabische hoof den gevangengenomen, o. a. Mserara en zyn zoon Amici, die betrokken zyn by den moord van majoor Hodister en zyne officieren. Commandant Dhanis rapporteert aan de regeermg van den Congo-staat, dat de toestand in de landstreek, die hy op de Arabieren heeft veroverd, hem veroorlooft naar Europa terug te keeren. Tot aan de oevers van het Tanganika- meer is het land geheel gezuiverd van de benden slavenjagers, die het onveilig maakten. China, en Japan. Of de oorlog tusschen China en Japan werkeiyk reeds is uitgebroken, is nog steeds niet uitgemaakt. De officiëele berichten zyn nog in stryd met de particuliere. Te Londen blyft de regeering, evenals de Chineesche en Japansche gezanten, volhouden, dat zy nog niets van eene oorlogsverklaring heeft vernomen, maar daarentegen zyn in verschil lende steden door particuliere firma's berichten ontvangen, dat de oorlog reeds eene uitge maakte zaak is. Dit is niet alleen het geval te Londen, maar ook te Hamburg. De Hamburger Bör- senhalle" deelt een particulier telegram mede tiit Hongkong, waarin wordt gemeld dat de vyandeiykhe^en tusschen de Chineezen en de Japanners reeds zyn geopend. Telegrammou, PARIJS, 27 Juli. De Senaat heeft met 205 tegen 34 stemmen het wetsontwerp aange nomen, dat de regeering tot bestryding van het anarchisme heeft ingediend, in den vorm, waarin het reeds door de Kamer is aangenomen. MELILLA, (Marokko), 27 Juli. Het is weer tot eene botsing gekomen tusschen de Kaby len en de troepen van den Sultan in Noord- Afrika. By dit gevecht werden 3 personen gedood en 30 gewond. LONDEN, 27 Juli. In het Lagerhuis deelde de minister Buxton mede, dat hy per telegraaf bericht heeft ontvangen van de EDgelsche vertegenwoordigers te Peking en te Tokio, gedagteekend 26 Juli, des avonds. De Engel - scho vertegenwoordigers spraken over de onderhandelingen, welke betreflende dezen twist worden gevoerd, maar uit deze berich ten bleek nog niet dat de oorlog tusschen China en Japan reeds is verklaard. BERLIJN, 27 Juli. De hoop wordt ver sterkt, dat het niet tot een oorlog tusschen Japan en China zal komen. De te Beriyn wonende Chineezen, zegt het „Berliner Tage- hlat.t", zijn overtuigd, dat het van het resul taat der te Londen gevoerd wordende onder handelingen zal afhangen, of de vrede zal worden gestoord. Zy zyn, zoo heet het verder, over den loop dier onderhandelingen niet ge rust, daar de Chineesche gezant te Londen, Goeng Tschao Joeang, eerst drie weken geleden zyn ambt heeft aanvaard en wel een groot geleerde is, maar een vreemdeling op het gebied der Europeesche diplomatie. Zyne tegen- party, de Japansche gezant, vicomte Aoki, heeft daarentegen in Europa gestudeerd en geldt in bevoegde kringen voor een geslepen diplomaat. LONDEN, 28 Juli. Het stoomschip „Soem- bing", van Batavia naar Rotterdam, zit sedert gisteren op eeno zandbank tusschen kilom. 64 en Ismaila aan den grond, waardoor de vaart door het Suezkanaal is gestremd. Assistentie wordt verleend en een deel der lading gelost. LEIDEN, 29 Jnlfl. In den flink bezetten Leidschen Schouwburg werd gisteravond opgevoerd „Zwarte Griet", drama in vijf bedryven. Prachtig werd er gespeeld, de titelrol werd vervuld door mevr. Cath. Beersmans. Kranig was de houding van haar als heks, iedereen hatende en verachtende; haar zoon Jozef (den heer F. Tartaud) haat inprentende om zich te wreken op Noorman (den heer J. Haspels), opzichter op een landgoed in het dorp Zuid- wyk, die haren man had doodgeschoten. Haar zoon, later verliefd geworden op de dochter van Noorman, Anna (mevr. Marie Van Eysden-Vink), ziet in dat hy 6lecht is en van jongs af aan slocht is opgevoed door zyne moeder. Hy vertrekt als soldaat naar Indië. Dat kan Zwarte Griet niet verdragen. Zy ziet nu ook in dat zy altyd slecht is geweest. Treffend is het oogenblik waarop zy den priester van het dorp vraagt haar te leeren bidden. Zy gevoelt wel dat zy gaat sterven, doch haar verlangen is alleen nog haren zoon Jozef slechts één maal terug te zien. Haar wensch wordt ver vuld, zy ziet haren Jozef terug, hy heeft één arm, de andere is in Indië hem door een kogel ontnomen. Nogmaals, keurig werden de rollen vervuld het spel van Jozef, zoon van zwarte Griet (den heer Tartaud) was eenig, evenals dat van Zwarte Griet zelve. Hoogst voldaan verliet ieder den schouwburg. De 8chouwburgloge van de heeren Van Lier op de Doezastraat was veel beter bezet dan den vorigen avond. En dat verdient „de kleine Taikoen" ook, want de operette, nu voor de tweede maal vertoond, doet het publiek van het begin tot het eind amuseeren en de wyze, waarop de vertooning plaats heeft, by her haling applaudisseeren. De Weener Elite-Dames-kapel, onder directie van mevr. Mary Smeschkall, dat gedurende deze week in het schouwburglokaal Vondel hoven hare concerten geeft, mag zich by voortduring in een zeer groot aantal belang stellenden verheugen. Het gisteravond uitge voerde programma werd weder met veel aandacht gevolgd; na het einde van ieder nommer ging er een oorverdoovend applaus op, hetgeen de directrice niet onbeantwoord liet, maar onmiddeliyk één, somtyds zelfs twee extra-nummers, ten beste gaf. Voor hen, die dus van goede, degelyke muziek willen profiteeren, en nog eens een rustig uurtje willen doorbrengen buiten de kermisdrukte, is een bezoek aan het schouw burglokaal dubbel aanbevelenswaardig. Het Cagliostro-theater van de heeren Alher en Bascli op de Doezastraat was gisteravond stampvol. Daverend waren de toejuichingen, welke aan hetgeen vertoond werd ten deel vielen. De voorstellingen kunnen dan ook bepaald interessant genoemd worden. Iu de Stadszaal was het programma met enkele nieuwe nommers aangevuld, hetgeen ook by de volgende voorstellingen het geval zal wezen. Deze behouden dus hare aantrek- kelykheid. Al is het heden de laatste dag van de kermis, daarom nemen jil de voorstellingen van avond nog geen einde. Blykens verschillende in dit nummer voorkomende aankondigingen worden ze nog morgen-, en zelfs Maandagavond voort gezet. De gelegenheid om uit te gaan, al ie het dan op straat minder druk geworden, blyft dus met een paar dagen verlengd. Voor de hoofdakte slaagde heden te 's Gravonhage de heer Fred. H. Duyverman, van Leiden. De Raad der gemeente Leiden zal op Donderdag 2 Augustus as. eene vergadering houden. Heden is te 's-Gravenhage voor het staats-examen geslaagd de heer A. Engel, van Leiden. De Fransche mail met berichten uit Indië wordt morgenochtend alhier verwacht. Gedurende de 1ste helft der maand Juli zyn aan het postkantoor alhier bezorgd de volgende brieven, welke, door onbekendheid der geadresseerden, niet besteld konden worden: E. J. Cadozo, F. Raemaekers, Nidschelm Vermeulen, J. De Jong, Weides, Amsterdam J. Horsman, 's-GravenhageHekman, Gro ningen; A. Jakops, Leiden; A. Lebbink, Maas tricht; L. B. J. Dommers, Nieuw-Amsterdam; Cornelissen, wed. Boogers, Zelé, Rotterdam; Lebug, Scheveningen; S. v. d. Syp, Wamel; wed. R. Bartels, Weert; K. Langendyk, niet vermeld. Briefkaarten: B. Van Erk, 's-Gravenhage; G. J. Rutgors, Rotterdam. Brieven, verzonden geweest naar België: Directeur Casino, Hoyst; naar Engeland: H. C. Juta, Bradford; naar Frankryk: Bokh, Farys; naar Oost-Indië: J. Gnocchi, Medan. Op de voordracht van onderwyzers aan de openbare lagere school te Sassenheim (vacature-Knynenburg) zyn geplaatstde heeren H. L. Posthumus, te Gouda; A. C. Van Bostelen, te Spaarndam, en C. Steen, te Haarlem, en voor de vacature-Peereboom, de heeren P. L. Van Amerom, te Schiedam; J. Kats en P. Van der Lyn, beiden te Haarlem. De rekening van de inkomsten en uit gaven der gemeente Woubrugge, over het dienstjaar 1893, die den 24sten dezer! aan den Raad is overgelegd, ligt tot den 7den Augustus a. s. ter gemeente-secretarie aldaar ter inzage. Hedenmiddag is het te 's-Gravenhage sedert eenige dagen gehouden Internationaal scheepvaart-congres afgeloopen. Na het riemen van verschillende besluiten volgden de dankbetuigingen aan de Konink- lyke familie en aan de Regeering van Neder land, door gedelegeerden van verschillende natiën vertolkt. Na de redevoeringen werd overgegaan tot bepaling van het land, waar het volgende Congres zal worden gehouden en daartoe aan gewezen Italië. De minister van waterstaat bracht vervolgens hulde aan de grondige wyze, waarop het Congres de verschillende vraagstukken heeft behandeld, betuigde dank aan de Koningin-Regentes voor de aanvaarding van de bescherming over het Congresaan do gemeenten speciaal Amsterdam en Rotterdam voor de ontvangst der leden by hunne bezoeken aldaar; aan de dames voor hare gewaardeerde tegenwoordigheid, zoomede aan de vertegenwoordigers der vreemde mogendheden en verklaarde het Congres voor gesloten. Thans is in druk verschenen het Steno- graphisch verslag van de meeting, den 18den Juni jl. gehouden te 's-Gravenhage ter\be- spreking van het vraagstuk van het bimétal- lisme. Het boekje, 4 vel druks, is uitgegeven vanwege de Hollandsche Maatschappy van Landbouw en het Hoofdbestuur dier Maat schappy heeft er aan toegevoegd een naschrift, waarby het den indruk weergeeft, dien het gesprokene op hen heeft gemaakt. Die indruk is, dat zyne meening na het debat versterkt is, dat het uitstooten van zilver als muntstandaard hoofdoorzaak is van den steeds achteruitgaanden landbouw in de landen, welke dien maatregel hebben genomen. De Regeering zal de maatregelen van herstel moeten beramen en ten uitvoer brengen. De taak van het hoofdbestuur blyft het de oogen te openen van hen, die den ernst van het vraagstuk niet beseffen. Verder worden eenige feiten geresumeerd, welke kracht by zetten aan het gevoelen van het hoofdbestuur, en eenige opmerkingen van mr. N. G. Pierson tegengesproken. De poging, door de gehuwde onder officieren op touw gezet, om Rykspensioen voor hunne weduwen te erlangen, kan „voor- loopig" als mislukt worden beschouwd. Hedennamiddag wordt door den Belgi schen gezant te's-Gravenhage, baron d'Anethan, een diner aangeboden aan de Belgische ge delegeerden op het internationaal congres voor de binnen-scheepvaart. Tot deelneming aan dit diner zyn ook ge- noodigd de heeren Conrad, Leemans, De Marez Oyenu en Teding van Berkhout. Aan de Koningin Regentes zyn toege zonden de statuten eener vereeniging tot be scherming van kinderen, in den geest als de Engelsche „National Society for the prevention of cruelty to children." De vereeniging heeft haar ontstaan te danken aan de pogingen van eene vrymetselaarsloge te Amsterdam, de loge „la Charité." Er gingen vanochtend tal van personen uit de residentie naar Bussum, ter by woning van de wedrennen, welke heden aldaar wor den gehouden in tegenwoordigheid van Hare Majesteiten. De minister Sprenger Van Eyk ver toefde heden te Apeldoorn. Hr. Me- fregat „De Ruyter", uit Oost- Indië teruggekeerd, zal vooreerst niet uit dienst worden gesteld, doch is bestemd om by het bezoek van HH. Majesteiten aan Zee land te Vli88ingen te verblyven, tydens de onthulling van het standbeeld. De heer Schalkwyk, te Ellemeefc, dezer dagen benoemd tot ridder van den Neder Lo3uw, vierde 'toen zyn gouden jubilé als heemraad van Schouwen. Het waterschap bood hem eene schildery, een „gezicht op den vuurtoren van Renesse," aan. Het stoomschip „Prins Hendrik", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 28 Juli van Padang; de „Veendam" arriveerde 27 Juli van Rotterdam te Nieuw-York. Gemengd Nieuws. Er schijnt hier ter stede van nacht weer te zyn ingebroken, thans in de op de Doezastraat staande schouwburgtent van de heeren Van Lier. Hedenmorgen kwam men er tot de ontdekking dat een bedrag van 65 gulden aan specie uit het plaatskaar- tonbureel was ontvreemd. Het is niet kun nen blyken boe de dader in de tent, welke echter des nachts onbeheerd staat, is gekomen. Gisteravond omstreeks tien uren is naby Scheveningen ter hoogte van het „Hotel Royal" een 52 jarige bediende van dat Hotel door de stoomtram aangereden en oogenblikkelyk gedood. De man stapte uit een rytuig en liep over de rails, juist toen eene tram aankwam. Hy werd door de machine met zulk eene kracht tegen den grond geworpen, dat de dood weldra volgde. Zyn lyk werd door de politie per raderbaar naar de Algemeene Begraafplaats vervoerd. Uit een café aan de Raamstraat te 's-Gravenhage is door de politie weder een minderjarig meisje gehaald, 't Is eene Duitsche, die nog geen 24 uren in Holland was. Zy is over de grenzen gebracht. In den nacht van Donderdag op Vrydag is uit den tuin voor het huis van den heer R., aan den Ryswykschen weg, een fontein met waterbuizen gestolen en het bloemenperk, waarin dit tuinsieraad geplaatst was, geheel vernield. De aanvoerbuis van de waterleiding was geiyk met den grond afge sneden. De heeren C. Witteveent e Haar lem en D. W. Van Ees te's-Gravenhage gaan naar Frankryk, om 5 Aug. deel te nemen aan den grooten amateurs-wieler-wedstryd Parys-Tréport. Dit zal de eerste maal zyn, dat Hollanders in een Franschen wegwedstryd uitkomen. De heer W. J. Rademaker, die door zyn welberekend optreden het heeft mogeiyk gemaakt, dat Eden zyn tegenstander Lehr te Leipzig heeft geslagen, is naar Kopenhagen vertrokken om deel te nemen aan de aldaar te houden wedstrijden. Gisteren beschuldigde op het postkantoor te Rotterdam eene dame een kantoorbediende, die naast haar gestaan had, dat by hare portemonnaie, een aanzieniyk bedrag inhoudende, had gerold. Op hare aan- wyzing werd dit jonge mensch daarna door den in het postkantoor dienstdoonden politie agent gevisiteerd, doch deze vond noch porte monnaie, noch geld op hem. Toen daarop opnieuw een onderzoek naar het vermiste werd ingesteld, kwam de portemonnaie met al het geld uit de parasol van de dame te voorschyn. Op het postkantoor veroorzaakte dit geval een heelen oploop. Door de politie te Maastricht is aangehouden een ontslagen werkman der telephoonmaatscbappy aldaar, die zich, onder voorgeven van gezonden te zyn om naar de telephoongeloiding te komen zien, toegang tot verschillende woningen had weten te ver schaffen en daaruit wat van zyne gading was, had medegenomen. Hy is ter beschikking der justitie gesteld. By Coblenz is dezer dagen een meisje door een bliksemstraal uit helderen hom el doodgeslagen. Te Pau is "Woensdag de 23-jarige Noray, die wegens den moord van eene oude vrouw ter dood was veroordeeld, door den beul Deibier terechtgesteld. De gebeurtenis gaf des te meer opschudding in de stad, daar sedert 1851 geene executie was voor gekomen, en dit moest de beul op onaan gename wyze ondervinden. Toen hy zyn intrek wilde nemen in een groot hotel, wei gerde de eigenaar hem logies te geven, zoodra hy den naam van den gast had gehoord. Daar de stad wegens den marktdag vol vreemdelingen was, moest Deibier uren zoeken voordat hy een onderkomen had gevonden. Toen hy de verplichte bezoeken aflegde by de gerechtelyke autoriteiten, werd by overal door honderden nieuwsgierigen nageloopen. Als voorzorgsmaatregel was het kleine plein voor de gevangenis, waar de terechtstelling plaats had, door eene sterke gewapende macht afgezet. De choler a-berichten beginnen gunstiger te luiden. Te St.-Petorsburg blyft de ziekte nog vry hevig heerschen, maar toch begint het aantal der dageiyksche ziekte- en sterfgevallen te verminderen. Men schryft deze verbetering van den toestand toe aan de hevige regens, welke sedert eenige dagen te St.-Petersburg aan de orde zyn. Ook te Danzig wordt de toestand niet erger. Evenwel blyft de ziekte ook daar nog heerschen evenals in Oostenryksch Galicië en in België, waar zich eiken dag nog nieuwe ziektegevallen voordoen. Te Mussy heeft een gezin by den maaltyd dolle kervel gebruikt, welk ge- vaariyk vergif men voor peterselie had aan gezien. Van de zeven leden van het gezin zyn reeds vier jonge meisjes overleden; de drie anderen verkeeren nog altyd in groot gevaar. Woensdag zyn te Weenen men- schen ziek geworden door de groote hitte. De oefeningen der soldaten *yn verminderd tot het strikt noodzakelijke. Te Temesvar teekend i do thermometer 42 graden Celsius in de schaduw en 50 in de zon. Het water was 28 graden. Te Pesth heeft de hitte een groot aantal slachtoffers gemaakt. In de straat, waar de volksbaden zyn, ontstond een oploop, omdat men de menigte niet kon toelaten. De soldaten moesten de orde herstellen. Het driehonderd en vyftigjarig bestaan der hoogeschool te Koningsbergen is daar feestelyk herdacht. In de aula der univer siteit las prins Frederik Leopold, een achter neef van den keizer, voor een gezelschap van hoogleeraren, studenten, oere gasten, enz., een door den minister van onderwys mede onder teekenden brief van keizer Wilhelm aan de Hoogeschool voor. De keizer zegt daarin, dat het hem eene be hoefte is de universiteit geluk te wenschen. Gesticht door hertog Albrecht had de „Alber- tina" (de naam der instelling), tyden beleefd, waarin haar roem de geheele beschaafde wereld doorstraalde, maar nooit had zy by doze verder strekkende aspiratiën de taak vergeten, die haar by hare oprichting gesteld was, de taak om in het grensland eene plaats voor de vorming van den Duit6chen geest en de Duitsche beschaving te worden. De brief besluit met de wenschen voor den bloei der universiteit. Nadat hy voorgelezen was, werd een luid hoera ingesteld op den keizer. Op het s o c i a 1 i s t i s cli congres te Dyon werd besloten, dat men de pogingen van enkele partyleden, om zich tot bourgeois op te werken, moest weerstaan. Bepaald werd dat alle socialistische leden der Kamer of van Provinciale Raden een deel van hun traktement of van hunne presentiegelden in de partykas moesten storten en slechts 4000 franken voor zichzelven mochten behouden. Aldus zal de party 5000 franken per jaar van een Kamerlid en 2000 franken van een lid der Provinciale Raden trekken. Men zegt dat verschillende afgevaardigden tegen dit party besluit geprotesteerd hebben. liet Nedcrlandsclie stoomschip „Castor" verongelukt. Volgens by de „Koninkiyke Nederlandsche Stoomboot Maatschappy" te Amsterdam ont vangen bericht, is het stoomschip „Castor," van de Middellandsche Zee op reis naar Am sterdam, hedenmorgen tydens dikken mist, tien myien van Dungeness door het Duitsche schip „Erns," kapitein Albrecht, 21 Juli van Hamburg naar Algoa-Baai vertrokken, aan gevaren en gezonken. Passagiers en bemanning zyn gered en te Folkestone aangebracht. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 18° C. 64.4° Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uren 18° C. 64.4° F.; 's middags om 12 uren 23° C. 73.4°F.; 's namiddags 4 uren 24.6° C. 76.1° F. ZOMERZORG. Dinsdag 81 Juli, te halfaebt, door het gemeentelijk muziekcorps ran Haarlem, onder leiding van den luitenant directeur, den heer Ch. P. W. Kriens. Eerste afdeoliDg: No. 1. Mareke do l'opéra „Le Prophéte", Meyerbeer; 2. Ouverture „Lo 1 ère Gaillard", Reber; 8. Vorspiel zum F übnen- weikfest spiel „Parsifal" (geïnstrumenteerd door Kriens), Wagner; 4. Concert, voor 4 olarineiten zonder accompagnement, Gade; 6. Grosse Fantaieic aas „die Walkure", Wagner. Tweede afdoeling: No. 6. Ouverture „Ein MorgeD, Mittag und Abend in Wien", Suppé; 7. Grande Fantaieio eur des mo ifs de l'opéra „Herodiade", Maesonet; 8. „Gesohickten aus dem Wiener Wald", Walzer, Strauss; 9. Ballot esp&gnol, Dessormes. Aangekomen badgasten te Katwijk a/Z. Hotel „du Rh in": De heeren Klein, J. J. M. De Borst Verdoorn, mej. A. Witkof, de hoeren K. Wagen? aekere en H. Koliï. „Groot-Badhotel": Messieurs E. Berlrand et A. Ohantallat, de heer en mevr. M. J. Baron Van Boetzelaar en gezin, de hoor on mevr. Dr. 0. A. Lamping, mej. Th. Tyndal, dames J. on E. VaD Bert, jhr. A. Lycklamaa Nijeholt cn gezin, do hoer on mevr. O. G. Crone en gezin. Hotel „Pension": Mej. E. Hoogvliet, heeren I. G. Colenbrander, W. O. G. Van Eijsinga, Karl Greg er. „Villa K r u ij t"Mevr. A. A. H. Enenius Grceff Slotemaker, mevr. Goekoop geb. Stokhuyzenen familie. Wyk B No. 29: De hoor I. v. d. Smit. Wijk B No. 46: Do hoor G. Gonggrijp en fam. Wfft B No. 183: De heor J. M. Krano en gezin. Wo'k B No. 188: Mevr. A. v. Leeuwen en gezin. Wijk B No. 190: Dames M. E. on W. Van der Veen. Wijk B No. 95: Mevr. M. Cots Buddo. Wrjk O No. 116: Mevr. A. M. H. H. Van WalBem^ De Booy en zoon. Wgk E No. 8: Horr Heinrioh Hegelor. SASSENHEIM. Geboren: Simon, z. van H. Ver- degaal on M. M. Zandbergen. Bernardns Antbon ua Franoisoas, z. van Th. J. Van Tol on J. H. Voets. Cornells Wilhelmus, z. van J. Boumer en W. O. Vaa Meurs. Cornelia, d. van J. Wassoniar en L. Van, Munster. Gehuwd: Willem Lo Malr, 54 jr., wednr. van WilhelmiDa Hasselmeijor, met Johanna Langmuur 40 j. Lelden, 28 Juli. Granen werden weinig aangeboden; de handel was stil. Witte Tarwe, meorendeola door speculanten aange boden, werd op te hoogen prijs gehouden. Rogge iu puike qualiteit niet meer voorhanden. Kanariozaad komt nog wel voor, maar meestal in afwijkende qualiteit met weinig handel. Van nieuw Koolzaad werden enkele partijtjes aangeboden. Witte Tarwe ƒ5.80 a f 6.40. Roodo 5.60 a 5.90, Walla-Walla 5.50 a 6.70. Nieuw-Zoelandsoho a per 80 KG. Rogge 4.30 a 4.60 por 74 KG. Zomcrgorst ƒ8.10 a ƒ3,40, Winter- a öhevalier- ƒ6.5.30 per HL. Haver ƒ2,90 a ƒ4.— por 50 KG. Blauwe Erwten ƒ5.30 a 5.65 per HL. Paardenboonen f 5.a ƒ5.40 per HL. Duivonboonen ƒ6.a ƒ0.76 per HL. Bruinoboonen ƒ7.— a ƒ8.50 per HL. Winter-Koolzaad ƒ7.a ƒ7.75. Zomer- f a per HL. Kanariezaad 7.50 a ƒ10.per HL. Hennepzaad 6.75 a ƒ9.60 por HL. Boter: Aanvoer 6800 kilogr.; lste qualit. per l/4 vat 44.a 522de qualit. per l/i vat ƒ34.— a 42.— leto qualit. por kilogr. ƒ1.10 ƒ1.30; 2de qualit. per kilogr. ƒ0.86 a ƒ1.05. Lange Zwarte Turf, 10,000 dubb. HL., ƒ0.18 a 0.20. Londen, 27 Juli. FrioBche Boter 88 a 92 sh. Wegens den derden Amsterdam* schen Bears vacantledag wordt heden geen PrJJscourant der Effecten uitge geven.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 9