Gemeenteraad Tan Alkemade. Tegenwoordig alle leden, uitgezonderd de hoer Th. Nigten. Do notulen van de vorige vergadering wor den onveranderd vastgesteld. De Voorzitter deelt mede: 1. Dat den 26sten Juli jl. de opname der kas by den gemeente ontvanger heeft plaats gehad; in kas was ƒ2484.276, terwijl de boeken, enz. door hen in behoorlijke orde zyn bevonden. 2. Dat bi) Koninklijk Besluit van 13 Juni jl. aan den heer R. Los, te Oude-Wetering, voor den tijd van 3 jaren vergunning is verleend tot heffing van veergelden, aan het pont- en schuitenveer tusschen deze gemeente en Haar- lemmormoer, overeenkomstig het bestaande tarief, hetwelk algemeen bekend is gemaakt. 3. Twee circulaires ontvangen van het be stuur der Nederl. Protect. Landbouw-ver- eeniging tot verkrijging van een invoerrecht op granen, enz., welke circulaires op verzoek van het bestuur aan de Raadsleden worden uitgereikt. Deze mededeelingen worden alle voor kennisgeving aangenomen. 4. Een adres van C. Borst, te Rjjp-Wetering daarbij den Raad verzoekende straf te stellen op het rijden met vélocipèdes, enz. over een voet- of kerkpad, gelegen over zijne landerijen, aldaar. Met algemeen goedvinden wordt dit adres gorenvoyeerd aan Burg. en Weths. om praeadvies. 5. De behandeling der eventuoele overname der brug te Oud-Ade, waarvan door den ge meente-opzichter eene begrooting van kosten van onderhoud en vernieuwing over eenige jaren, is overgelegd, wordt tot eene volgende vergadering uitgesteld. 6. Worden goedgekeurd de staten van onin bare of nog te verhalen posten over het dienst jaar 1893, als: hoofdelijke omslag; oninbaar 28 26, en nog te verhalen 9.schoolgeld; oninbaar 17.32'/a, nog te verhalen 8.65, nog te verhalen van het Rijk oeno som van 1B2.78'/j wogens bij voorschot betaalde kosten van besmettelijke ziekte. 7. Door B. en Ws. wordt onder overlegging der door den gemeente ontvanger aangeboden rekening met de daarbij behoorondo beschei den, verantwoording gedaan van do inkom sten en uitgaven dezer gemeente, over het dienstjaar 1893; do ontvangsten bodragen ƒ43201.39, de uitgaven 40854.20 en het batig saldo ƒ2407.19. Eenparig wordt goedgevonden deze reke ning to stellen in handen eener commissie van onderzoek, waartoe door den Voorzitter worden benoemd de heeren T. Elstgeost, A. Los en C. Van Rijzen, welke hoeren zich hunne benoeming laten welgevallen, zullende de verdere behandeling in eene volgende zitting plaats hébben. 8. Het in de vorige vergadering gedane voorstel van den hoer H. Van dor Poel, met betrekking tot het adres van dr. Rooswinkel, te Rijp-Wetering, om aan genoemden genees kundige eene toelage van 100 te vorleenon, waarover toen de stemmon staakten wordt wederom in stemming gebracht en met 6 tegen 4 stemmen verworpen; vóór stemden de heeren Van der Poel, Van der Voort, Van der Zon en A. Los. 9. Met betrokking tot het in de vorigo ver gaderingen besprokene, betreffende het brug getje by Reynders, deelt de Voorzitter namens B. en Ws. mede dat door Reynders is ver klaard, dat hy by eventueele overname en vernieuwing door de gemeente, daarvoor ƒ50 als afkoopsom wil geven; en dat het R.K.- Armbestuur van Roelofarendsveen heeft ver klaard 25 daarvoor beschikbaar tejstellen. B. en Ws. geven alsnu den Raad in overwe ging dit bruggetje voor gemoente-rekening over te nemen. Verschillende leden vinden 60 afkoopsom voor Reynders wel wat weinig allen zyn echter van gevoelen, dat de som van het Armbestuur voldoende is; na breed voerige besprekingen wordt het voorstel van B. en Ws. in omvraag gebracht, met den uitslag dat de stemmen staken, zoodat de beslissing hiervan, ingevolge art. 50 der Gemeentewet, tot eene volgende vergadering wordt uitge- stold. Tegen stomden de hoeren Elstgeest, v. d. Poel, v. d. Voort, A. Los en Oosthoek. 10. Betreffende het in de vorige vergade ring bohandeldo adres van J. Bonda, te Oude Wetering, om door don gemeenteweg aldaar rails te mogen leggen, bestaat by B. en Ws. geen bezwaar tegen inwilliging van dit ver zoek, waarom op hun voorstel met algemeene stemmen wordt besloten adressant hiertoe vergunning te vorleenen. 11. Wordt algemoon goedgevonden, dit jaar de jacht te Huigsloot niet te verhuren, daar dit verschillende bezwaren, vooral voor de huurders dior gronden aldaar, zou kunnen oplevoren. 12. Ton slotte doolt de Voorzitter nog mede het den leden reeds bokend overlydon van den gomeente-geneoshoor A. J, C. Frans, to Roelofarendsveen; B. en Ws. stellen voor aan do weduwe hot gemeente salaris over het Jooponde jaar nog uit te betalen, of tot zoo lang zy in de gemeente vertoeft, mits zy in den dionst doet voorzion en de vacature niet eerder vervuld is. Geen der leden meer het woord verlan gende, wordt de vergadering daarna door don Voorzitter gesloten. Gemeenteraad van Alten. Voorzitter: de Burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer J. Van der Eist. By nommertrekking wordt de rang orde van stemming bepaald. Do notulen van de laatst voorgaande ver gadering worden door den waarnemenden secretaris gelezen en daarna vastgesteld. Medegedeeld en voor kennisgeving aange nomen eene missive van de Gedeputeerde Staten, houdende toezending van het goed gekeurd Raadsbesluit tot instelling eener jaarlyksche paardenmarkt, en drie missiven van alsvoren, houdende toezending van goed gekeurde Raadsbesluiten, modellen A. en B., in de vorige vergadering genomen. Gelezen het proces verbaal der op 5 Juli j.l. plaats gehad hebbende opneming der boeken en kas van den Gemeente-ontvanger, aanwyzende een kassa-saldo van ƒ2941.225. Overgelegd de rekening van de inkomsten en uitgaven der gemeente over het jaar 1893 met de daarby behoorende bescheiden, benevens het ontwerpbesluit tot voorloopige vaststelling dier rekening in ontvangst tot een bedrag van 27,477.39 V* tegen eene gezamenlyke uit gaaf van 26,539.9572 en alzoo met een batig saldo van ƒ937.44, welke rekening ten fine van#dade)yk onderzoek en rapport wordt gesteld in handen der daartoe benoemde finantiëole commissie, bestaande uit de heeren A. Streng, J. De Bree en G. Van Dobben; zullende inmiddels de gezegde rekening op de secretarie der gemeente na openbare kennis geving van heden tot over veertien dagen voor het publiek ter visie worden gelegd en biervan konnisgeving geschieden aan de Gedeputeerde Staten. Mede ingediend en voor onderzoek en rap port gesteld in handen der voorschreven finantieele commissie de rekening der inkoms ten en uitgaven van het Burgeriyk Wees- en Armhuis over 1893, in ontvangst be dragende 3307.85, tegen 2937.26 in uitgaaf, en alzoo sluitende mot een batig saldo van 370.59. Voorgenomen de reclames tegen hunne aanslagen wegens hoofdeiyken omslag voor het loopendo dienstjaar van J. Moons en L. Verdouw, de eerste in de 15:1e klasse ad 14.60 on de laatste in de 229te klasse ad 4.50. Eenparig wordt, na eenige discussie, conform het voorstel van den Voorzitter besloten de reclames af te wyzen. Een verzoekschrift van mevrouw do woduwe J. M. Van Valkenburg, als eigenares van do gasfabriek aan de Lage Zyde, om vergunning tot het leggen van eene nieuwe gasbuizen- leiding in den Stationstoegangsweg ter ver vanging van de thans bestaande defocte leiding, waardoor reeds negen boomen gedood zyn. Wordt eenparig goedgevonden dat adres ter afdoening te renvoyeeren naar het Dageiyksch Bestuur, vermits de Raad geeno eigendoms rechten op den Stationstoegangsweg vermag uit te oefenen en het. beheer over dien weg by contract met de voormalige Nederl.-Ryn- Spoorwegmaatschappy aan gezegd bestuur is opgedragen. Hierbij wordt echter door don Raad by monde van den heer Van Abshoven de wenscb uitgesproken dat het Dageiyksch Bestuur met de noodige veerkracht tot beëindiging van den tegenwoordigen vicieuzen toestand zal ageeren. Een adres van B. Van Diest, weduwe van wylen den veldwachter P. M. Van der Voort, om continuatie harer gemeonteiyko toelage van 50. wordt mede gesteld in handen van het D. B. ter behandeling by de gemeente- begrooting over 1895. Na aan den heer H. C. Van der Horst, op diens verzoek, wegens vertrek uit de gemeente, eervol ontslag te hebben verleend als lid van de Commissie van toezicht op de Ambachts- teekenschool, wordt met 8 stemmen tegen 2, in diens plaats benoemd do heer S. Van Velzen, aan wien van deze benoeming schrif teiyk zal worden kennis gegeven. Met den benoemde was door B. en W. ook nog aan bevolen de heer A. Pannevis. De heeren C. Van Abshoven en F. P. Bos fungeerden by de benoeming op verzoek van don Voor zitter als stemopnemers. Eenparig bekrachtigd het besluit van B. en W. tot aanwyzing van dokter A. J. Groen om de geneeskundige armonpraktyk over 1894, waartoe dr. C. Numans benoemd was, doch die door overdracht zyner praktyk aan dr. Groen godofungeerd had, op do vast- gestoide jaarwedde voort te zetten. BUITENLAND. Frankrijk. Gelyk wy gisteren meldden, heeft de Kamer met eene groote meerderheid, 268 stemmen tegen 163, de anarchistenwet aangenomen en hot is niet waarschynlyk, dat de Senaat baar zal verwerpen. Aan hot algemeon gevoel, door den moord van Garnob opgewekt, dat „er iets aan moest worden gedaan", is voldoening gegeven en waarschynlyk hebben velen medegowerkt om de wet tot stand te doen komen, die van haar nut niet ten volle zyn overtuigd, maar hunne stem er voor uitbrachten als een protest tegen de misdaad en eene uiting van afschuw van de anarchistische beginselen. Het is dan ook waarschynlyk, dat de toepas sing der nieuwe wet mettertijd zal verflauwen, wanneer de anarchisten niet zeiven weder do algemeene verbittering tegen zich wekken. Strafbedreiging baat weinig tegen lieden, die bereid zyn hun leven ten offer te brengen. „Wie sterven kan, is vry", luidt een oud ge zegde en geldt zoowel van boozon als van goeden. Het anarchisme is eene misdadige epidemie, welke wordt gekenmerkt door het streven om de grootst mogelijke schado aan te richten, ook al is er volstrekt geen nut uit to trekken. Of het mogelyk is de verspreiding dier epidemie tegen te gaan, is eene ernstige en voor do maatschappy hoogst gewichtige vraag, maar hare oplossing is nog niet gevonden en ofzy in de nieuwe Fransche wet zal worden ge vonden, mag worden betwijfeld. Achteraf biykt nu echter dat de Fransche regeering by de behandeling der anarchisten- wet ternauwernood aan eene nederlaag ont komen is. Toen over het amendemont-Jaurès was gestemd, werd als de uitslag opgegeven 222 vóór, 264 tegen, dus eene meerderheid van 42 stemmen. By het opnemen der stem men was echter eene vergissing begaan, en den volgenden dag gaf het „Journal Officiel" de juiste cyfers: 223 vóór, 229 tegen. De regeering was dus gered door de zes stem men van de ministers, die tevens afgevaar digden zyn. Jaurès merkte dan ook op: „Per slot van rekening is het ministerie dus ver slagen." De onregelmatigheid is veroorzaakt door dien sommige afgevaardigden twee of zelfs drie biljetten in de stembus hadden geworpen. Er is eene commissie benoemd om de quaestie te onderzoeken. Krachtens do nieuwe anarchistenwet zal, naar de „Soleil" uit Lyon verneemt, by het proces van Caserio de openbaarmaking der debatten worden verboden; do bladen mogen alleen de akte van beschuldiging, het verdict der gezworenen en het vonnis van het hof meedeelen. Caserio's verdediger, de advocaat Prodeider, zal met documenten staven dat drie bloed verwanten van den moordenaar krankzinnig zyn geweest en dat zyn cliënt zelf lydende is o. a. aan erfeiyke epilepsie. Professor Lombro80, van wien de heer Prodeider eene verklaring had gevraagd, moot geweigerd hebben zich over de al- of niet-toerekenbaar heid van Caserio uit te laten. Gisteren hebben de heeren Clémencoau en Deschanel een duel gehouden op den degon, naar aanleiding van het bekende geschil tusschen den hoofdredacteur der „Justice" en den afgevaardigde Deschanel over de oprake ling van het Panama schandaal by de debatten over de anarchisten-wet in de Fransche Kamer. Do wederzydsche getuigen worden het spoedig eons over de voorwaarden, waarop het duel zou plaats hebben. Het duel eindigde zonder ernstige ongeval len en heeft in de vroegte te Boulogne-sur- Mer plaats gehad. Als wapen was de degen gekozen. Do heer Deschanel ontving eene onbeduidende wonde aan het voorhoofd. De getuigen verklaarden toen, dat aan de eer was voldaan. Met dit duel is het laatste der incidenten, waartoe de anarchisten-wet aan leiding heeft gegeven, afgedaan. De nationale rouw in Frankryk, aan genomen na den moord van president Gamot, is gisteren geëindigd. De „Agence Havas" spreekt het bericht togon, het eerst gemeld door do „Figaro" en later ook door andere bladen bevestigd, dat de Oostenryk-Hongaarsche gezant te Parys, graaf Hoyos, zyn ontslag zou nemen. De „Figaro" houdt echter do juistheid van zyn bericht staande en wel op grond, dat graaf Hoyos reeds alle toebereidselen heeft getroffen voor zyne verhuizing. De bekende Boulangist Paul De Cassagnac doet in de „Autorité" onthullingen over de samenzwering tusschen wylen generaal Bou- langer en do beruchte commissie van zes leden dor reebterzyde indertyd gesmeed. Tot deze commissie behoorden o. m. De Mun en Mackau. Boulanger, schryft De Cassagnac, had als minister van oorlog wegens te radicale mee ningen ontslag moeten nemen en was tot commandant te Clermont bonoemd, met het uitzicht deel to zullen uitmaken van het aan staande ministerie Floquet. Het was toen dat Boulanger zich tegenover de commissie van zes op zyn woord van eer verplichtte, zoodra hy weder minister van oorlog was, binnon 24 uren, den president der republiek en de ministers te zullen ontvoeren en naar Mont Valérien to doen brengen. Had Boulanger zich slechts een maand of twee stilgehouden, meent De Cassagnac, dan zou dit plan gelukt zyn, maar hy liet zich medeslepen door den veldtocht voor eene volks- stomming over zyn naam, waardoor hy gecom promitteerd werd en met de radicalen moest breken. Hy werd als minister onmogeiyk en het plan mislukte. Duitsehland. Een Spandauer lokaalblad bevat de onge- looflyk klinkendo mededeeling, dat er in de schietschool te Spandau omvangryke proeven werden genomen met het voor het Spaansche leger bestemde en in Duitschland vervaar digde geweer, welke proeven de onmiskenbare voordeelen van dit nieuwe wapen (een ver beterd Mauser geweer) zouden hebben in het licht gesteld. Deze beweerde voordeelen worden uitvoerig opgesomd, en daarby wordt gezegd dat het Duitscho leger binnen een afzienbaren tyd met een soortgeiyk geweer nieuw be wapend worden zal. Bovendien werd te Spandau het Italiaansche 6-millimeter geweer beproefd, hetwelk in doordringingsvermogen hetDuitsche geweer verre zou overtreffen. Het Duitsche toekomst-geweer zou eene combinatie van deze beide stelsels zyn. Ook zou er eeDe nieuwe revolver beproefd worden, welke de zware en onhandige Duitscho leger-revolver vervangen zou. Deze sensationeelo berichten worden medegedeeld, zonder eenigermate voor de juistheid er van te kunnen instaan. NR. C.) In den gezondheidstoestand van professor Yon Helmholtz is eeno belangryke verbetering gekomen. De bladen te Beriyn maken melding van een dynamiotaanslag, welke in den Thier- garten Donderdag avond is gepleegd. De zaak heeft niets te boteekenon. Twee opgeschoten jongens van omstreeks. 16 jaren lieten in den Thiergarten eene flesch ont ploffen, welke gevuld was met de eene of andere ontplofbare stof. Volgens andoren lieten zy eenige patronen ontploffen. Ten gevolge van de ontploffing, werd een der beide jongens vry ernstig aan het hoofd en de armen gekwetst. Van een dynamiet aan slag, waarvan onmiddeliyk werd gesproken, is echter geen sprake - Het Duitsche legerbestuur heeft eene pon ton laten bouwen van aluminium, die gedurende de aanstaande manoeuvres by rivierovergan gen zal worden beproefd. Het vaartuig is zoo licht, dat het door 3 of 4 personen gemakke- ïyk op de schouders kan worden gedragen. BeltfiS. Te Gent wilden gisteren twee politie agenten een koffiehuishouder, die als een van de leiders der anarchistische party bekend stond in hech tenis nemeH. De man verweerde zich met een mes, met dit gevolg, dat een der agenten door een stoot werd gewond, terwyl een ander er het leven by inschoot. Ten slotte werd do man overmand en in hechtenis genomen. Men koestert groote verwachtingen van den bloemenstoet, welke morgen, Zondag, de straten van Brussel doorkruisen zal. Die stoet wordt ingericht door het drukperscomité der hoofdstad. Elko groep bevat een wagen, in vorm en kleur overeenkomend met de bloe- mensoort, welke er op voorgesteld wordt. Die groepen zyn tien in getal. De laatste wagen zal bestaan uit bloemen en vlinders, voorge steld door balletdanseressen. 600 personen en 6 muziekcorpsen zullen aan den stoet deel nemen. - De tyding der aanhouding van den valschen baron Von Sternberg wordt nu door de Fran sche dagbladen bevestigd, zegt de „Gazette." Na de „Gaulois" komt de „XLXe Siècle," welke de volgende inlichtingen uit Belgrado heeft ontvangen„Het is wel degelyk de ge waande baron Ungern Sternberg, dien de Servische politie dezer dagen te Alexinatz aanhield. Ziehier hoe men de hand wist te leggen op den man, die, zooals men weet, eene belangryke rol speelde in don dynamiet aanslag van Luik en wiens ware naam is Cyprian Jegolowsky. Vóór twintig dagen was te Nisch een vreemdeling aangekomen, elegant van uiterlyk, doch die door de betrekkingen, welke hy aanknoopte met een werkman der koninklyke machine-fabriek, eenigen argwaan wekte. Die werkman heette Vladislaw Mar kowitsch. Drie dagen daarna kwamen twee geheime agenten der Russische politie by den politie prefect van Nisch hulp vragen by de aanhouding van den valschen baron Von Sternberg, wiens spoor zy gevolgd hadden. De politie legde beslag op verscheidene brieven, die iDtusschen aan 't adres van den geheim zinnigon vreemdeling'waren aangekomen Al die brieven waren geadresseerd aan M. den baron Von Sternberg, en een, 500 fr. be- vattonde, was uit Parys. De politie, zich van de identiteit des vreemdelings verzekerd heb bende, besloot tot zyne aanhouding. Maar Sternberg was verdwenen; eerst drie dagen later vond men hem terug te Alexinatz. Hy werd naar de gevangenis van Nisch over gebracht. Terzelfder tyd werd ook do werk man Markowitsch aangehouden. Het schynt, dat Von Sternb r-: hen wilde overhalen om bommen te vervaardigen. Het Nationaal Vlaamsch Verbond heeft het volgend manifest verspreid. 1794—1894. Vlamingen In 1794 werd ons Vaderland met geweld by de Fransche Republiek ingelyfd en ge durende twintig jaren als een echt wingewest behandeld, uitgebuit en schandig verdrukt door het schuim dor Fransche natie. De Fransche dwingelandy was de hardste, de wreedste, de bloedigste, welk ooit op ons land drukte. Al do openbare schatkisten geplunderd voor de behoeften van het Fransche legeruit kerken en kloosters, museums en boekeryen alle kostbaarheden in goud en zilverwerk, kunstwerken, boeken en handschriften, enz. gestolen en naar Frankryk overgevoerd. Assignaten met gedwongen koers alléén door de Franschen in betaling gegeven en nog wel tegen volle weerde, zelfs als dat papieren geld niets meer weerd was. Invoering van het maximum, of hoogste verkoopprys voor alle levensbehoeften. Rekwesitiën zonder einde. Invoering der conscriptie of loting, onze jongelingen met geweld by het Fransche leger ingelyfd on duizenden op de slagvolden weg gemaaid. Do onbeëedigde priesters vervolgd en ver jaagd. De kerken gesloten na plundering en ver woesting. De klokken uit de torens gehaald om er kanonnen van te gieten of Fransch geld van te slaan. De Vlaamsche taal verbannen uit alle be sturen, rechtbanken en scholen. De gevangenissen volgepropt met gyzelaars. Ziedaar do voornaamste weldaden der Fran sche overheerschers van 1794 tot 1814. Als biyde inkomst, legden onze zoogezegde Fransche weldoeners aan ons land eene brand schatting op van Tachtig miljoen (80,000,000) franken, waaraan Brussel 5 miljoen te betalen had (in klinkendo munt en nog wel binnen de 24 uren); Antwerpen 10 miljoen, Gent 7 miljoen, Brugge 4 miljoen, Kortryk 3 miljoen, Leuven en Oostende ieder 2 miljoen, Aalst en Ninove 4 miljoen, enz. Vlamingent Vergeet niet, wat uwe voorouders geledon hebben van 1794 tot 1S141 Eene nieuwe inlijving van ons Vaderland by Frankryk zou ons onvermydeiyk dezelfde weldaden op den hals halen. Om daarvan be vrijd te blijven, zult gy met ons antwoorden op al wat hier door de Fransch-gezinde annexatiemakelaars wordt op touw gezet- Leve België! Leve het Vlaamsche Volkl In Vlaanderen Vlaamsch Brussel, Juli 1894. Het Bestuur. Groot-BritanniS. De heer en mevrouw Gladstone herdachten gisteren hun vyf-en-vyftig-jarig huwelyk. De gezondheid van den grand old man laat niets te wenschen, behoudens natuurlyk zyn gezicht, dat eerst door eene tweede operatie kan worden hersteld. De geneesheeren, die Gladstone be handelen, hebben goede hoop, dat eene tweede operatie den bejaarden staatsman het vol komen gebruik zyner oogen zal teruggeven. Luxemburg. Groot-hertog Adolf van Luxemburg vierde gisteren zyn 78sten verjaardag. In de hoofd stad van het groot-hertogdom werd dit feest gevierd door verschillende feestelykheden. Zoo o. a. werd er eene groote parade ge houden en een optocht, terwyl de staats minister Eyschen een feestmaal aanrichtte, waar de meeste leden van het corps diplo matique aanwezig waren. Zwitserland. De BoQdswet tegen de anarchie is in wer king getreden. Daarby wordt een minimum straf van vyf jaar opsluiting gesteld: op het uitlokken of aanmoedigen van handelingen, waardoor raenschenlevens in gevaar komen, met het doel om eene politieke en maat schappelijke omkeering voor te bereiden of te bewerken; op het bereiden van ontplofbare stoffen met de wetenschap, dat die tot mis daden moeten dienen; op het geven van aanwyzingen voor de bereiding of het gemak- kelyk maken er van; op het overhandigen, vervoeren of bewaren van dergeiyke stoffen met de wetenschap, dat zy tot misdaden moe ten dienen. Wie met behulp van bedoelde stoffen eene misdaad pleegt, wordt gestraft met ten minste 10 jaar opsluiting tot levens lange opsluiting toe. Strafbaar is ookhy die, van een voornemen tot zoodanige misdaad kennis dragende, het niet aangeeft Boeten tot een bedrag van 10,000 fr. toe, welke met opslui ting gepaard kunnen gaan, worden bedreigd tegen verspreiders van tot bedoelde misdaden opruiende geschriften. Persdelicten eindelyk worden onder het gemeene recht gebracht. J3en©iTitii*lxeii. Heden, 28 Juli, viert de Deensche kroon prins zyne zilveren bruiloft. De kroonprins huwde den 28sten Juli 1869 prinses Louisa van Zweden, de dochter van koning Karei XIV en prinses Louisa der Nederlanden, de dochter van prins Frederik. Uit dit huwelyk werden geboren acht kinderen, vier prinsen en vier prinsessen. Do oudste is prins Chris- liaan, geboren in 1870, en de jongste prinses Dagmar, geboren in 1890. Te Kopenhagen waren groote toebereidselen getroffen om dtt zilveren huwelijksfeest van den troonopvolger met byzondere feestelykheden te vieren. De groote herdenkingsfeesten volgen elkaar in Denemarken snel op: zooals rnen zich zal berinneren vierden de koning en do koningin kort geleden hun gouden bruiloft. Vereeuigde Statox President Cleveland beeft eene commissie benoemd tot onderzoek van de jongste werk staking van spoorwegwerkers. Volgens do „N -Y. Herald" is de aanleiding tot deze werkstaking van zuiver politieken aard. Pullman zou aan een journalist verzekerd hebben, dat het gedrag zyner werklieden, die by de laatste verkiezingen voor Cleveland stemden, terwyl by vorige verkiezingen in Pullman-City do republikeinen eene meerder heid van 20002500 stemmen verkregen hadden, hem het besluit had doen opvatten met hen geen medelyden meer te hebben, maar hunne loonen desnoods tot den laatsten cent te verminderen. Men hecht niet veeJ geloof aan dit bericht. Thans berekent men dat de verliezen, door de groote werkstaking in de Yereenigde Staten veroorzaakt, 6,665,000 dollars beloopen. Het proces tegen Debbs en zyne hand langers is wegens ziekte van den ryks-advocaat tot September uitgesteld. De beschuldigden zyn tegen borgstelling op vrye voeten gelaten.' De Senaat heeft besloten het wetsont werp tot wyziging der invoerrechten weer te verzenden naar de gemengde commissie. De Senaat koos dezelfde leden, die de Sena toren by de eersto beraadslagingen hadden vertegenwoordigd, zonder dat dezen leden eenige nieuwe instructie werd gegeven. President Cleveland heeft nu de drie leden benoemd, die deel zullen uitmaken van do commissie, welke rapport moet uit brengen over de jongste werkstaking in da westelyke staten. De benoemde commissie leden zyn de heeron Keman, van Nieuw York, Worthington uit Illinois en "Wright, de „Labour^' Commissioner". Het proces tegen de leiders der beweging Debbs, Howard, Keliher en Rogers, zal eerst in September behandeld worden. De beschuldigden zyn nu op vry3 voeten gesteld, nadat ieder een borgtocht van 7000 dollars heeft gestort. Bulgarfle. De Bulgaarscho regeering heeft by de regeering van Rumenië nu officiéél hot ver zoek ingediend tot uitlevering van den moor-, denaar van den minister van financiën Beltscheff, die onlang3 door de Rumeensche politie in hechtenis werd genomon. Het ia tot dusver nog niet bewezen, dat de in,

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 8