N*. 10546. Woensdag XI Juli. A0. 1894. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 10 Juli. IDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden. Franco per post Afzonderlijke Nommers f 1.10. 1.40. 0.05. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 1—'6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootore letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren bulten de stad wordt 0.05 berekend. Als schrijver van een der boide antwoorden, ingekomen op de prijsvraag over Landnatio nalisatie, aan welke door de faculteit der rechtsgeleerdheid van de universiteit te Leiden eone eervolle vermelding is toegekend, heeft zich bij de faculteit aangemeld de heer R. J. De Visser, doctorandus in de rechtswetenschap aan de Leidsche universiteit. De schrijver van het antwoord, ingezonden onder de spreuk „tarnen est laudanda voluntas", heeft zich nog niet bekend gemaakt. 's Ryks Ethnographisch Museum heeft van den assistent-resident van Japara de na volgende 18 stuks houtsnijwerken uit die residentie ten geschenke ontvangen. Geïnven tariseerd als serie 9542 boekenhangers, 2 vouwbeenen, 2 stel fichesdoozen, 2 paarden koppen, 4 schilderijlijsten, 6 presenteerbladen. Aan den schenker is de dank der Regeering betuigd. Door de afdeeling Leiden van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers is in hare laatste vergadering met algemeene stemmen op éóne na de motie Rotterdam in zake het ontslag-Dijkstra verworpen en instem ming betuigd met de houding van het Hoofd bestuur. Ingevolge artikel 17 der wet van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw zijn de volgende heeren voorgedragen voor do be noeming tot lid van het hoofdbestuur uit de provincie Zuid-Holland, ter vervanging van den heer P. J. A. De Bruine, die met 31 December moet aftreden: Door de afdeeling Alfen, Oudshoorn, Aar- landerveen, de heer Metz te Zevenhuizen. Door de afdeeling Bodegrave en omstreken, de heer R. L. Martens te Bodegrave. Door de afdeelingen Dordrecht en omstreken, Rotterdam, Schiedam en omstreken, Waard en Groet, Westland en IJselmonde, jhr. P. J. J. Repelaer te Dubbeldam. Door de afdeeling Gouda en omstreken, de heer J. C. Van der Torren te Waddingsveen. Door de afdeeling Zaanlandsche gemeenten, do heer J. Rinkes Borger te Leiden. De collecte voor den gowapenden dienst heeft in de gemeente Valkenburg opgebracht de som van 7.62%. Op de algemeene begraafplaats te 's-Gra- venhage is gisteren het stoffelijk overschot tor aarde besteld van den heer J. Van der Valk, adelborst 1ste kl. op non-activiteit, der Kon. Ned. Marine. Behalve detachementen van het garnizoen, nam ook de stafmuziek der grenadiers aan do plechtigheid deel. De heer Gleichman, voorzitter van de Tweede Kamer, is gisterochtend met zijne echtgenoote naar Frankfort a/M. vertrokken. Naar het „Nbl. v. Ned." vernam, heeft de minister Sprenger van Eyk in bewerking eene rijksinkomstenbelasting, ter vervanging van de Vermogens- en Bedrijfsbelastingen. Onwaarschijnlijk is dit gerucht niet. En onwenschelijk nog minder. Men meldt aan het „Hbl." uit Egmond aan Zee van 8 Juli: Heden reeds vroeg wapperde de driekleur van de „Prins-Hendrik-Stichting" en ook op het nieuwe terrein vertoonde zich de vlag, waaruit men kon opmaken, dat er iets ge wichtigs was gebeurd. Dit was ook werke lijk het geval. De vlaggen waren namelijk uitgestoken ter eere van een vermogend wel doend Amsterdammer, die aan de „Prins- Hendrik Stichting" de vorstelijke gift van 70,000 heeft geschonken, waardoor de bouw van een nieuw gesticht voor 200 personen is verzekerd. Met den bouw zal nu zoo spoedig mogelijk een aanvang worden gemaakt. De Ressortale Korkeraad te 's-Graven- hage heeft, voor de vervulling van het vacante opperrabbinaat bij de Nederl. Israël. gemeente aldaar, een drietal ter aanbeveling aan de later bijeen te komen kiesvergadering, opge maakt, bestaande, in alphabetische orde hunner namen, uit de heeren T. Tal, opperrabbijn te Arnhem; L. Wagenaar, opperrabbijn te Leeuwarden, en J. D. Wijnkoop, rabbijn te Amsterdam. De Duitscho gezant te 's-Gravenhage, graaf Von Rantzau, en zijne gemalin ver- eenigden Zondag-avond aan een diner in het „Oranjehotel" te Scheveningen de Duitsche godelegeerden ter conferentie van Internatio naal privaatrecht, benevens baron Von Reiche- nau, gezantschapsr2ad, met de barones Von Reichenau en graaf Von Schwerin, attaché bij de Duitsche legatie. Gevolg gevende aan zijn op de alge meene vergadering aangekondigd voornemen, heeft thans prof. Drucker het voorzitterschap en het bestuurslidmaatschap der „Liberale Unie" neergelegd. Zijne functiön worden voor- loopig waargenomen door den vice-voorzitter, mr. T. Van Hettinga Tromp, te Leeuwarden. Als penningmeester treedt op mr. L. W. Ebbinge, te Kampen. Mr. R. Macalester Loup heeft het lidmaatschap van het bestuur aan genomen. (Fad.) Door dr. C. Winkler, hoogleeraar aan de universiteit te Utrecht, en jhr. mr. F. X. Verheyen, te 's-Hertogenbosch, in hunne hoodanigbeid van voorzitter en secretaris van het bestuur der Maatschappij tot verpleging van zenuw- en geestesziekten, gevestigd te Arnhem, is de koninklijke vergunning ge vraagd tot verpleging van twintig rustige vrouwelijke krankzinnigen op het landgoed „Groot Presikhaaf", aldaar. Te Utrecht is tot arts bevorderd de heer A. J. M. F. Nobel. Do commissie van voorbereiding voor het vanwege de Ned. Maatschappij tot bevor dering van nijverheid te houden congres omtrent vakopleiding voor toekomstige werk lieden in Nederland, bestaat uit de hoeren: J. F. W. Conrad, dr. D. De Loos, F. W. Van Eeden, W. B. G. Molkenboer, E. Von Saher, F. W. Westerouen van Meeteren. Directeuren van voornoemde Maatschappij stellen aan de algemeene vergadering (de volgende week te Arnhem te houden) voor om dit congres te doen plaats hebben in do eerste maanden van 1895. De minister van financiën maakt bekend dat op 7 dezer by de betaalmeesters in kas was 1,409,415.391/j en dat op denzelfden dag door de Nederlandsche Bank, ingevolge art. 1 Ibis van het octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van 127,507.577,. Volgens den schrijver der „Raagsche Kroniek" in de „N. Gr. Ct.", zou de minister van Binnenlandsche Zaken, mr. S. Van Houten, eene wijziging gereed hebben van de begrafenis wet, waardoor de lijkverbranding hior te lande zou worden gewettigd nog voordat het. ere matorium te Hilversum gereed is. Naar thans vernomen wordt, is nu ook bij den Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. W. M. DeBrauw, hot officiéél bericht ontvangen dat HH. MM. de Koninginnen definitief besloten hebben tusschen 20 en 30 Augustus een drie- of vierdaagsch bezoek aan het eiland Walcheren te brengen. Z. D. H. de Vorst van Waldeck-Pyrmont is voor eenige dagen naar Vulpera vertrokken, om een bezoek te brengen aan HH. MM. de Koninginnen. (D). Ds. W. F. Loman, predikant bij de Evangelisch-Luthersche gemeente te Amster dam, die met ingang van 1 Januari 1895 zijn emeritaat had aangevraagd, heeft op dringend verzoek van den hoogen kerkeraad besloten zjjne aanvraag om emeritaat in te trekken. Naar de „N. R. C." verneemt, zal de derde zoon van den kroonprins van Zweden, de 17-jarige prins Harold, in het laatst dezer maand een bezoek aan ons land brengen met den oorlogsbodem „Helgoland", welke wegens zijne groote afmetingen Niouwediep niet kan binnenloopen en daarom langs den Nieuwen Waterweg naar Rotterdam zal opstoomen. De prins zal verschillende plaatsen van ons land bozoeken en waarschijnlijk ook aan de Koninginnen op Soestdyk een bezoek brengen. De he6r P. A. Stenz, kapelmeester van het 6de regimont infanterie te Breda, herdacht gisteren den dag, waarop hy vóór 24 jaren met de leiding der stafmuziek belast werd. 's Morgens werd hem voor het front van den troep, onder toepasselijke toespraak, de zilve ren medaille uitgereikt. Reeds den vorigen avond ondervond hy vele blijken van sympathie, tijdens een door zijn corps gegeven concert in „Concordia", waarop uitsluitend composition en arrangementen van hem werden uitgevoerd. Onder talrijke stoffelijke bewijzen van waar deering, schoDk het officiers-corps hem een sierlijken spiegel. De heer Stenz is te Breda zeer populair en zyn corps algemeen bemind. Te Enkhuizen is overleden de oud-str(jdor van 1830 Maarten Bloemendaal, in den ouder dom van 89 jaar. Hy was de laatste oud- strijder aldaar. Uit het 34ste openbaar jaarverslag over 1893 der inrichting voor spraakgebrekkige en achterlijke kinderen te Amsterdam (directeur J. L. Kingma), blijkt dat het totaal getal achterlijken door spraakgebrek, hoorend- stommen, zwakhoofdigen, organisch achter lijken en stamelaars in de inrichting dat jaar 78 bedroeg, afkomstig uit de provinciën Friesland, Drente, Overysel, Gelderland, Utrecht, Noord-Holland en Zeeland. Vier patiënten verlieten door ziekte de in richting binnen den behandelingstyd, terwyl by 6 patiënten (extern) de behandeling in den daartoe gestelden tijd geen doel trof, uithoofde z(1 niet als intern in de inrichting kwamen, toen dit later noodzakelijk werd geacht om do behandeling beter te doen slagen. Sedert de tegenwoordige directeur alleen aan het hoofd van deze inrichting kwam, zijn or in 1888 zes, in '89 zes, in '90 vier, in 1891 vyf en in 1892 negen genezingen be werkstelligd. Indien de zaak op uitgebreider schaal ge dreven wordt, zegt de directeur, kunnen de genezingen nog aanmerkelijk worden ver meerderd. Op het oogenblik zijn er reeds 25 patiënten in het bezit van een verwijzingsbiljet, door een geneeskundige onderteekend, die op plaatsing wachten, terwyl de behoefte aan deze instelling dagelijks sterker gevoeld wordt. Het is dus alleszins wenscheiyk, dat de uit breiding zoo spoedig mogelijk geschiede. Het stoomschip „Kanzier", van Hamburg en Amsterdam naar Oost Afrika, passeerde 9 Juli Port-Said; dg „Stentor", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 9 Juli Suez; de „Prometheus", van Amstèrdam via Liverpool naar Java, passeerde 8 Juli Perim. By koninklijk besluit is benoemd tot rechter-plaatsvervanger in de arr.-rechtbank te Zieriksee mr. D. J. Wolfson, advocaat en procureur aldaar. Pensioen verleend aan; C. Jonkees, gewezen landmeter 2do kl. van het kadaster, 427 J. H. Van Nouhuys, laatstelijk ontvanger der registratie voor de burgerlijke akten te 's-Gra venhage, ƒ3000; J. Abeleven, ontvanger der directe bel., enz. te Zutfen, 2892; K. Koop man, commies lste kl. by 's Ryks bel. te Rotterdam, ƒ616; M. M. N. Maquine, commies ontvanger by 's Ryks bel. te Schinveld, 496 's jaars. Gemengd Nieuws. Onder zeer vele blijken van belangstelling herdaent heden J. G. Posthumus den dag, waarop hy vyf en twintig jaar ge leden werd aangesteld tot brievenbesteller. Van zyno superieuren en collega's mocht hy by deze gelegenheid vele tastbare bewyzen van belangstelling en vriendschap ontvangen. Iemand, die verscbrikkelyk bang schynt te wezen dat een ander zal weten, hoeveel hy jaariyks met zyne zaken verdient, dringt in „het N. v. d. D." aan op invoering van het „couloirstelsel" voor 't betalen van de Bodryfsbelasting. Evenals voor een publiek telephoonstation schynt daarvoor in elk ontvangerskantoor eene gewatteerde cel noodig te zyn. Als deze en dergelyke bedrukte menschen eens by v. te Leiden informeerden, dan zouden ze daar vernemen, dat het kohier der plaatse- lyke inkomstenbelasting er gedrukt en voor ieder verkrijgbaar is, druk verkocht en vaak geraadpleegd wordt, en dat Leiden en do Leidenaars toch nog niet te gronde zyn gegaan. Eaagscht Ort.) Door den kastelein Sneeboer te Leimuiden was tegen Zondag jl. een wieier- wedötryd georganiseerd, waarby tegen den inleg van een gulden zouden verreden worden een gouden horloge, een met zilver gemon teerd aschbakje en eene meerschuimen siga- renpyp. Zes en twintig deelnemers meldden zich aan; tot de laatsten behoorde G. Lera- merzaal van Oude-Wetering, een snel ryder. Tegen dezen trokken velen zich terug en kwa men er niet meer dan acht uit. De stryd duurde kort en had plaats onder begunstiging van prachtig weder. De uitslag was: lste prys G. Lemmerzaal (Oude-Wetering); 2de prys N. Van Immerzeel (Ryp-Wetering); 3de prys C. Piek (Oudshoorn). Jammer genoeg was de baan (400 meter) veel te kort en slecht berydbaar. UitKatwyk aan Zee wordt gemeld: In de afgeloopen week werd door eenige Zandvoortsche schuiten en 5 booten versche visch aangebracht; de totale besomming be droeg ƒ210. Pryzen: tarbot 2 a ƒ5, griet f la ƒ2.50, tong 40 a 80 ets., midd. 20 a 30 ets., gr. zeehanen 40 a 80 ets. per stuk, scharren f3.66 a ƒ5 per mand. Ter haring- visschery vertrokken 13 schuiten. Te Delft zyn weer twee nieuwe gevallen van pokken voorgekomen, zoodat er thans drie personen aan die ziekte lyden. In een huisgezin, aan den dyk tusschen Stryen en 's-Gravendeel, heerschen sinds enkele dagen de pokken. Te Naarden doet zich by een volwassen persoon een geval van pokken voor. De aangekondigde meeting te Akkrum (Fr.) voor afschaffing van privaat- grondbezit heeft Zondag jl, onder begunstiging van frisch, heeriyk zomerweer op een wei land in de nabyheid van dat dorp plaats gehad. Van alle zyden kwamen de bezoekers en bezoeksters per spoor, per stoomboot, per ry- tuig, te voet, ja zelfs per hondenkar opdagen. Als sprekers traden op G. L. v. d. Zwaag, lid van den gemeenteraad te Weststellingwerf en redacteur van „de Klok" te Wolvega, Geertje Kleefstra, van Roordahuizura, J. G. Jansonius, van Drachten, en W. Havers. De sociaal-democratische zangvereeniging van Gorredyk en het fanfarecorps van Akkrum voerden gedurende de pauze eenige nummers uit, die getuigden van smaak en oefening. Nadat de meeting was afgeloopen, werd met toestem ming van den burgemeester van Utingeradeel, den heer C. Van der Veen, oen optocht met vaandels en muziek door het dorp gehouden. Het vreeseiyk onweder vanZa- terdag heeft te Wilnis, behalve twee koeien in de weide, ook een man gedood. K. v. L. oud 65 jaren, arbeider van Mydrecht, was in den Wilnisser veenpolder aan het bag geren, toen hy voor de hevigheid der onweers bui in een zoogenaamde hut (eenig riet of stroo dat op en tegen elkaar gezet is) ging schuilen. Do bliksem sloeg daarinde hut geraakte in brand en toen anderen er by kwa men, vond men v. L. dood en gedeeltelyk verbrand en verzengd. Het is wel hoogst waarschyniyk, dat hy door den bliksem en niet ten gevolge van den brand gedood is. Hij leefde met een broeder samen, beiden ongehuwd, en toevallig werd deze broeder, die te Mydrecht in eene schuur zich voor die onweersbui had verscholen, daarin van zoo naby geraakt, dat de houtsplinters zyn schouder kwetsten, maar hy overigens ongedeerd de schuur kon verlaten, welke eenige oogen- blikken daarna in brand geraakte. By het onweder van Maandag 2 dezer werd eene koe van den veehouder J. Korrel aldaar in de weide door den bliksem doodgeslagen. Te Beemster sloeg de bliksem in een boom achter de boerenwoning van den heer C. Heynis, aan den Volgerweg. Twee personen, die onder dien boom voor den regen schuilden, werden tegen den grond geslagen. Eén stond ongedeerd weer op, maar do ander bleef bewusteloos liggen. In huis gedragen en nadat zoo spoedig mogeiyk geneeskundige hulp was ingeroepen, kwam hy weldra weer tot bewustzyn en kon hy per rytuig naar zyne woning ver voord worden. Er was ter hoogte van den schouder een vry groot gat in zjjne kleeren gebrand, maar letsel had hy niet bekomen. Er zullen in het Kanaal weldrabe langryke manoeuvres worden gehouden, welke zullen moeten bewyzen dat Havre niet, zooals sommigen beweren, eene open haven is, die van de kust af niet verdedigbaar is. By deze manoeuvres zullen kanonneer- en torpedobooten dan ook niet gebruikt wordenalleen de forten en de kusttroopen zullen de verdodiging tegen het aanvallende eskader op zich nemen. De pseud o-baron Yon Sternberg, die do bekende dynamiet aanslagen te Luik pleegde, is eindeiyk gevat, en wel te Nisch in het zuiden van Servië. Reeds sedert eenige dagen vertoefde daar een vreemdeling, die door zyne royale levens- wyze algemeen de aandacht op zich vestigde. Een paar Russische politie agenten, die zich te Nisch bevonden, hielden hem in het oog. Dezer dagen werd ten postkantore een brief ontvangen uit Parys aan het adres van „Baron Sternberg." Aan de indentiteit van 4,en vreemdeling kon toen niet meer ge- twyfeld worden. De politie begaf zich ter stond naar zyne woning om hem in hech tenis to nemen, maar do pseudo-baron had reeds argwaan gekregen en had zich uit de voeten gemaakt. De agenten volgden echter zyn spoor en vonden hem te Alexinatz. Hy werd toen terstond gevat en geboeid naar de gevangenis te Nisch overgebracht. Uit zyne papieren bleek dat by heette Cyprianus Jegolhowsky, zich uitgevende voor baron Yon Sternberg. In hoever deze man inderdaad de persoon is, die dynamiet-aanslagen pleegde, moet nog biyken, maar volgens den correspondent der „Frankfurter Zeitung", die deze byzonder- heden mededeelt, is Jegolhowsky zeker een der personen, die onder den naam „Stern berg" reisden en daarom onder toezicht der Russische politie stond. In vele streken van Duitschland hebben dezer dagen hevige onweders gewoed, waardoor hier en daar groote schade is ver oorzaakt. In vele plaatsen ontstonden bran den, maar het grootste nadeel werd aangericht ten platten lande door de felle hagelstormen, waarmede de onweders gepaard gingen. Te St. Petersbu rg biyft de cholera heerschen. Volgens een telegram van daar werd er op 7 Juli aangifte gedaan van 39 ziekte- en 14 sterfgevallen aan deze ziekte. Blykens een t el egram, door den minister van koloniën te Londen uit Hongkong ontvangen, wordt de gezondheidstoestand daar gunstiger. Het aantal der sterfgevallen aan de pest blyft steeds afnemen. In hot geheel zyn nu aan deze ziekte 2400 personen overleden. Herinneringen aan eene redding. De plechtigheid, welke eenige dagen geleden door den Czaar en de Czarina te Borki vol trokken is, bestond, gelyk wy gemeld hebben, in de inwyding eener kapel en eener kerk, die ter herinnering aan de gelukkige redding der keizerlyke familie by Borki in het jaar 1888 gebouwd zyn. Op de plaats, waar de trein van het spoor liep, is de grotkapel me'c zeer hoogen toren gebouwd; iets verder staat eene groote kerk ter vereeuwiging der plaats, waar de gewonden nedergelegd en door den Czaar en de Czarina beiden verpleegd werden. Het onderaardsche gedeelte der kapel is ongeveer 30 M. hoog en 71/» M. breed; men treedt het binnen door een toren van bak steen, ryk versierd met heiligebeelden in mozaïek en in vergulde nissen. In het bin nenste gedeelte der kapel, waarin men uit den toren langs eene trap afdaalt, zyn in den muur vier steenen van zwart marmer aan gebracht, waarop in gouden letters do namen van de by het spoorwegongeluk omgekomen menschen staan. Men zal zich herinneren dat 23 menschen by de catastrophe het loven verloren en 22 zwaar gewond werden. Het plafond en de muren zyn in Russisch- Byzantynschen styl versierd. Ongeveer 50 vademen van do kapel is dc kerk gelegen, die met hare vergulde koepels, het groot aantal heiligebeelden, adelaars, kronen en keizerlyke initialen een schoonen indruk maakt. De kerk is eveneens uit baksteen opge trokken; de bouworde komt overeen met de Moskousche kerken der 17de eeuw. Het inwendige is in Byzantynschen styl gehouden, waarby de kleuren groen, rood en blauw praedomineeren. Ook hier zyn twee marmeren steenen aan gebracht, waarop de namen der stichters uit het Charkoffsche en aangrenzende gouverne menten. Een zeer tragisch geval had to Gratz plaats Een oud-majoor en zyne vrouw hebben zich samen met een touw aan elkander gebonden verdronken, uit wanhoop over hm eenigen zoon, die, na uit don dienst te zya ontslagen, door zyn wild leven zyne oudöra had geruïneerd. De nieuwe Toworbrug te London heeft vier torens, tweo landtorens by de oevers der Theem9, en twee watertorons midden in den stroom. Op die torens rust do brug, welke mede uit vier deelen bestaat, twee beweeg- (ophaal bare oevergedeolten, een opvouwbaar middenstuk tusschen de twee watertorens, 293 Engelsche voeten hoog boven den waterspiegel, en een vast midden stuk tusschen de oppergedeelten dier torens. Hot laatste is enkel voor voetgangers bestemd, die daartoe door hydraulische cphyschers op waarts zullen worden getild, twintig of dertig tegelijk. De middelstukken zyn ongeveer 200 Engelsche voeten lang en do geheele lengte der groote biug is circa eene halve Engelsche myl. Het benedenste stuk is beweegbaar doo*. waterkracht evenals de ophaalbruggen aan boide oevers, natuuriyk om zeeschepen door te laten, welke anders niet tot by London Bridge zouden kunnen varen. Da hoogte van hot ondereinde der voetbrug tot aan den waterspiegel is ongeveer 150 Engelsche vooton, derhalve ruimschoots voldoende voor do vor- hevenste masten. De brug, welker bouw slechts acht menschenlevens gekost heeft, is in hoofdzaak gebouwd door de City, die ruim een millioen pond voor de brug heeft ge geven. Acht contracten onder vyf aannemers zyn noodig geweest. Wyien sir Horace Jonos beeft de Towerbrug ontworpen, maar zyu ontwerp niet mogen verwezenlykt zien. Na zyn dood is echter het ontwerp voortgozot en ten uitvoer gebracht door Wolff Burry. Voor ingenieurs is het reuzenwerk byzonder belangryk, omdat daarin meer dan één nieuw beginsel van waterbouw- en bruggenbouw- kunst in toepassing gekomen is; onder ande ren eene eigenaardige ontwikkeling van het bascule beginsel in het groot. De grondlegging der pylers met caissons in de klei onder den bodem der Theems is voor Nederlandsche deskundigen allicht minder nieuw, daar het zelfde reeds meermalen verricht is by de constructie hunner groote spoorwegbruggen. De Towerbrug, welke het verkeer over de London Bridge verlichten moet, zonder de scheepvaart te storen, is een gevaarte in metaal, dat 14,000 ton yser en staal ver slonden heeft. Metselwerk en hout, enz. heb ben slechts gediend om het metalen geraamte te omhullen. Do bouwmeesters heeft men hierom hevig aangevallen en de brug eene „monstruositeit" genoemd.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 1