In de nabijheid van een aantal kramen eene der flesBchon plotseling brak en de vloeistof fcich over den grond verspreidde. Een paar longens staken de benzine met een lucifer aan en in een oogenblik waren verscheidene kramen in eene zee van vlammen gehuld. Er ontstond eene vreeselijke paniek; in wilden echrik snelde iedereen weg en de meosten kwamen er zonder letsel af. Alleen eene oude ▼rouw, van alle kanton door de vlammen Ingesloten, kon niet meer vluchten; het was ook onmogelijk haar te hulp te komen, en boo stierf zy voor de oogen der ontzette toe schouwers den vuurdood. Haar lijk was ge heel verkoold, zoodat men zelfs hare indentiteit niet kan vaststellen. Ook een klein meisje bekwam ernstige brandwonden. Toen de brandweer er eindelijk ln slaagde het vuur te blusschen, waren drie kramen reeds geheel verbrand. De jongens, die de benzine in brand hadden gestoken, waren in de drukte verdwonen. Bij de begrafenis van wijlen president Carnot was ook een twintigjarig jongmensch op een urn geklommen bovenop het hek van den tuin der Tuilerieön. Toen hy het voornaamste gedeelte van den stoet had ■ien voorbijtrekken, on af wilde klimmen, verloor hy het evenwicht en viel op de ver gulde punten van het hek, die hem het lichaam doorboorden, zoodat het bloed op de toeschou wers neerstroomde. Naar hot gasthuis gebracht, overleed de ongelukkige op het oogen blik dat hy er aankwam. To Hongkong blijft de pest nog steeds heerschen. Evenwel begint de epidemie, volgens de laatste telegrammen, te Londen ODtvangen, daar af te nemen, maar daarentegen begint de ziekto zich nu te Canton uit te breiden. Tot dusver blijft steeds het aantal der Europeanen, die door de ziekte worden aangetast, zeer gering. De „Daily News" verneemt uit Beriyn dat, wanneer Frankrijk, Italië of eene andere mogendheid zou voorstellen, gedachten te wisselen over maatregelen tegen de anar- ohisten, Duitschland zich daaraan niet zou onttrekken. In de Duitsche bladen wordt deze quaestie veel besproken en bladen van alle richtingen, natuurlijk behalve de socialistische, zijn het er over eens, dat met de anarchisten geone complimenten moeten worden gemaakt. Het openbaar proces tegen den anarchist Lega, die een moordaanslag op Crispi heeft gedaan, zal tusschen den 16den en den 20sten dezer maand te Rome aanvangen. Een tweede proces wegens eene anarchistische samen zwering, die ook met den moord van Carnot in verband zou staan, wordt later behandeld. Misschien is het om getuigen vrees in te boezemen, dat in Italië de anarchisten weder moorden plegen. Yan den moord te Livorao, waar een oud patriot, een der duizend van Marsala, op de zelfde wijze als Carnot werd getroffen, hebben wjj reeds melding gemaakt. Nu bericht men, dat eergisteren te Empoli in Toscane een zekere Pucci, die het anarchisme ontrouw was ge worden, met een dolk is afgemaakt. Hetzelfde lot is markies Cubas, de leider der bedevaart van de Spaansche werklieden naar Rome, ternauwernood ontkomen, terwijl hy het werk aan de hoofdkerk van Madrid bezichtigdo. Het schynt dat de anarchisten hebben in gezien dat de ouderwotsche dolk zekerder treft dan het moderne dynamiet. Een onderzoek is ingesteld om uit te maken of Öanto-Caserio in eenige verbinding heeft gestaan met de anarchisten, die te Londen zoo gastvry geherbergd worden. Men heeft evenwel geen enkel bewys gevonden, waaruit bleek dat Santo te Londen geweest is of ook maar bekend zou zyn by de aldaar vertoe vende anarchisten. Tevens is evenwel aan het licht gekomen dat de dood van Carnot oen punt schynt uitgemaakt te hebben van de geloofsbelydenis van anarchisten van alle nationaliteiten. Men heeft by hen manifesten gevonden, overvloeiende van haat jegens den vermoorden president, die in enkele daarvan .Carnot le Tueur" genoemd werd. Londen is dicht bezaaid met clubs, waar zeer vooruitstrevende leerstellingen verkondigd worden. Deze zyn echter alle by do politie bokend, men weet hun ledental on de be trekkingen mot gevaarlyke anarchisten, die tot sommige clubs behooron. Londen telt 20 clubs, die meer dan 2000 leden hebben, waarvan gemiddeld oen vierdo gedeelte samen gevat wordt onder den naam van anarchisten. Dezo verschillen echter onderling veel in meening; sltchts een klein gedeelte van hen predikt geweld. In verschillendo plaatsen van Frankryk zyn 8 anarchisten in hechtonis genomen, die hunne voldoening te kennen gaven over den moord van Carnot. De politie van Cöte d'Or zoekt een man, die in deu morgen van den dag, waarop de aanslag geploegd is, gezegd had„Men zal Carnot hedenavond onderhanden nemen, hy zal niet ontkomen." Te Nice zyn gistermorgen vyf Italiaansche anarchisten in hechtenis genomen. In Italië houdt de politie eene waro klop jacht op de anarchisten, van wie er reeds tweehonderd zyn ingerekend. Vooral te Livorno, waar zy zoer talzyk zyn, leggen de anarchisten eene ongr'oofluke driestheid aan den dag. In plaats van zich na den moord van den jour nalist Bandi een tydlang schuil te houden, trok reeds don volgenden avond eeue bende .compagnons" door de straten onder hot zingen van heftige anarchistische liedjes. Crispi hoeft den prefect van Livorno per telegraaf gelast, met de meest mogeiyke strengheid tegenover de anarchisten op te treden. De begrafenis van Bandi heeft mot indruk wekkende plechtigheid plaats gehad. Met de oud-ministers Brin en Pelloux, namen alle mili taire en burgerlyke autoriteiten er aan deel, terwyi een groot aantal vereenigingen en dag bladen zich hadden doen vertegenwoordigen. Langs den geheelon weg, dien de stoet volgde, waren alle winkels gesloten en de vlaggen met rouwfloers omhuld. Tot dusver is het echter der politie nog niet gelukt den moordenaar op te sporen. Instorting van eone brug. In een te Pesth ontvangen telegram uit Myir Egyhaza wordt gemeld dat eene groote brug te Mid over de Theiss is ingestort. Omstreeks 200 personen bevonden zich daarop, van wie velen verdronken zyn. De Engelsche bladen maken melding van het plotselinge overiyden van eene wielrydster, die zich by een barer tochten te veel had ingespannen. Mevrouw Harriet Stevens maakte Zaterdag jl. een vry grooten tocht op haar rywiel en klaagde, toen zy terugkeerde, over hoofdpyn. Daarom begaf zy zich ter ruste, maar toen haar echtgenoot haar eenigen tyd daarna ging bezoeken, was zy overleden. De overleden dame was 32 jaren oud. De tegenstanders van het beoefenen der rywiel-sport door vrouwen zullen zeker wel hun voordeel doen met dit ongeval, maar toch is de eenige conclusie, welke men er uit kan trekken, deze: dat vrouwen, wanneer zy zich met wielryden bezig houden, zich nog meer dan mannen voor overspanning moeten hoeden. Dierlyke moorden. In het Vry- burg8che dorpje St.-Sylvester heeft een zekere Egger, van beroep landbouwer, dezer dagen eene reeks afschuwelyke moorden gepleegd. Hy ging een ouden man en diens zoon, Ruf- freux genaamd, opzoeken en verzocht hun hem te helpen een vracht hout uit het bosch te halen. Beiden volgden hem geheel argeloos. In het bosch gekomen, nam Egger eensklaps zyn byi en verbryzelde met een ontzettenden slag den zoon den schedel en vervolgens beide beenen. De oude vader, die wilde vluchten, onderging hetzelfde lot. Daarna ging hy een huisvader van 8 kin deren, Kolly genaamd, eveneens vragen of hy hem in het bosch wide helpen. Toen deze hierin toegestemd had, vermoordde hy ook hem met herhaalde bylslagen. In het dorp teruggekeerd, stak de woesteling daarop een huisje in brand, waarin twee zieke grysaards woonden. De buren konden de ouden echter gelukkig nog redden. Ten laatste slaagde men er in, het onmensch te vatten. De toestand In de Voreenigde Staten ten gevolge der werkstaking is nu onhoudbaar geworden. In beurskringen te Niouw-York is men overtuigd dat er spoedig oen einde aan moet komen, en daardoor heeft de werkstaking ook geen noemonswaardigen invloed op de spoorwegwaarden. Op vele pun ten zyn de troepen er reeds in geslaagd bet treinonverkeer te herstellen, en nu de werk stakers zien dat het meenons gaat worden, hebben zy op vele plaatsen den arbeid her vat. Maar overal elders blyft de stroraming nog bestaan, en de invloed van Eugène Debs, den leider der werkstakers, is zóó groot dat nog verschillende spoorweglynen, waar tot nu toe gewerkt werd, zich by de bewoging hebben aangesloten. Hy heeft ook het per soneel der Vanderbilt lynen in Ohio bevolen het werk te staken, maar dit werd geweigerd; men wilde eerst afwachten, wat in de heden te houden vergadering van afgevaardigden der werkstakers en der maatschappyen daar omtrent zou worden besloten. Te Cincinnati is een handlanger van Debs, Edward Phelan, gevangengenomen omdat hy daar eene werk staking trachtte uit to lokken. Te Bloomington, in Indiana, vertoeven zes honderd reizigers, die ten gevolge der werk staking niet verder kunnen on nu aan groote ontberingen ten prooi zyn. De beambten van de Chicago- en St.-Louis Railway lieten een trein midden in een moeras steken, zoodat do reizigers genoodzaakt waren, te voet naar Chicago te gaan. Het ergst zyn de gevolgen der werkstaking te Chicago. -De bierbrouweryen werken niet meer, uit gebrek aan steenkolen; de graan handel is verlamd, en de aanvoeren der vier laatste dagen zyn de geringste, die men zich herinnert. Op het meer ligt eene geheele vloot van goederenbooten te wachten op vrachten, welke niet komen. Wat nog nooit gebeurd is zoolang de handel in varkens bestaat, ge beurde gisterenaan de stations der Paciflc-lyn kwam geen enkele waggonlading aan; de geheele aanvoer bestond uit dertien varkens, welke door een boer uit de buurt per as werden aangebracht. Ten gevolge van dezen stilstand zyn duizenden beambten iu do packing business tot werkloosheid gedoemd en zyn de pryzon aanzieniyk gestegen. In de oosteiyke havens, Boston, Philadelphia, Washington en Nieuw-York begint men reeds gebrek tekry- gen aan vleesch. De oostelyke Trunklynen weigeren goederen, die aan bederf onderhevig zyn, naar het westen te vervoeren. Uit vrees voor ongeregeldheden, zyn op verschillende punten der stad detachementen infanterie en cavalerie met Gatling-kanonnen opgesteld; dit heeft er veel toe bygedragen de gemoederen tot kalmte te brengen. Eene sterke macht voetvolk, met cavalerie en geschut, zal zich eveneens van fort Sheridan naar Chicago begeven, ten eiude het decreet van het bondsgerechtshof, waarby den werk stakers verboden wordt de treinen aan te houden, te doeu eerbiodigen. Debs, het hoofd der werkstakers, verklaart dat Zaterdag eene regeling zal worden ge troffen, welke iedereon bevredigt. Volgens een bericht uit Kon- stantinopel aan de Times" is de botsing tusschen de Drazen en de Tscherkessen in Syrië, waarvan wfl onlangs melding maakten, ernstiger geweest dan de eerste berichten deden vermoeden. In den stryd zyn niet 40, maar 400 man gedood of gewond, terwjjl ook 12 vrouwen en kinderen omgebracht werden. Uit Stokholm wordt gemeld, dat zich daar in de haven aan boord van een Russisch vaartuig, dat onmiddeliyk uit St.- Petersburg was gekomen, een geval van cholera heeft voorgedaan en wel met doodeiyken afloop. De patiënt, die tot de passagiers behoorde, overleed terstond. De moeder van generaal Boulanger is Dinsdag in den ouderdom van 02 jaren te Parys gestorven. De oude dame heeft nooit het ongelukkig uiteinde van haren zoon vernomen. Hare nicht, mile Griffith, met wie zy de vyfde étage ran een huis in de avenue de Breteuil bewoonde, nam alle mogeiyke voorzorgs maatregelen om haar onwetend te laten van hetgeen er gebeurd was. lederen dag deed zy eene courant van eenige jaren her op de post, en als dan het blad bezorgd werd, las zy daar uit aan de verrukte moeder de verwachtingen dor revisionistische party voor. Do oude vrouw is gostorvon in het geloof aan hot succes van haren zoon, wiens terugkomst haar iederen dag beloofd werd. Indien aan den wonsch van den generaal wordt gevolg gegeven, zal het lyk der moeder eene plaats vinden in den grafkelder te Ixelles, naast dat van den zoon. In Fr&nsch Guyana sjjn groote hoeveelheden stofgoud ontdekt. Tal van ge lukzoekers stroomen naar de goudvelden. Burgerlijke Stand van Leiden, van 28 Juni tot on met 4 Juli. BEVALLEN: O. Cornolieaen gob. Koster D. M. J. v. d. Blij geb. Faddegon D. H. Paauw geb. Boelee Z. H. Mooton geb. v. d. Regdon Z. J. 11. v. d. Nat geb. Schippers D. 8. A. Hartog geb. v. Amerom D. O. M. v. Dunron gob. Vlas veld Z. I. M. Jnng geb. Bpykor D. E. 8. v. d. Waals gob. Dekker D. J. Brouwer gob. Boom D. N. v. Leeuwen geb. Koenon Z. 8. Verver geb. v. Hooidonk D. G. v. Kooreel geb. Dam D. A. Wertor geb. v. Stralen Z. J. Nieuwon- huizen geb. Zaalborg Z. J. B. v. Tollingen geb. Pfieter Z A. v. d. Pool geb. Penninge D. G. M. A. Bary gob. Straatsburg D. J. M. v. d. Voorden gob. Wolff Z. E. H. Gordgn geb. Hillenaar D. M. M. Koroubof geb. Kollcrman Z. H. O. A. Spiekerznann geb. Meyers Z.M.E. Holm geb. Kasteole D. J. P. Oosten geb. Steonstrateo D. A. Planken geb. Borgen Henogouwen Z. J. Vcrstraateu geb. v. Daaleu D. M. E. v. Niokork gob. Ottorspoor Z. OVERLEDEN: T. Jorritsma D. IS j. I. Kerk hoven Z. 7 m. P. J. Van Zijp Z. 11 d. P. J. Kruuk Z. 7 m. A. 8. F. Oostvoon geb. De Boor V. 67 j. 0. J. Obriatiaanae D. 14 m. J. Fa^el geb. V. n dor Hoyden D. levenloos. 8. Dool geb. Hanaola&r W. 78 j. J. F. Mulder Z. 18 m. G. Bloemendaal D. 8 m. M. H. Keller D. 2 m. G. M. v. d. Ouweelen gob. Toeke D. lovenloo3. F. H. Frankon M. 64 j. GEHUWD: J. H. Petor jm. on O. Broawor jd. F. J. Do Laaf jm. en O. H. Slowo jd. B. Sirag w. en J. O. Droef w. J. A. Verknglen Jm. en M. Vau Tongeren Jd. J. Buyccweg e. en J. J. Boe- schaart jd. ALFEN. Bevallen:'O. P. Sohellingerhoat geb. Van der Graaf Z. F. L. Arlman geb. Megor Z. Overleden: J. J. Do Leeuw Z. 15 m. C. Zwart D. Ij. N. Meerburg, vorl. vrouw van P. Mes, 65 j. G o h u w d G. J. Vcorman on T. v. d. Roeet. AARLANDERVEEN. Bevallen: H. Domburg geb. 8chelli:gerbout D. BODEGRAVE. Bevallen: L. Van do PaDno gob. Do Bruin D. A. M. W. Do Jong geb. Jon- geaeol D. W. 8ohoo gob. Btokolonburg Z. M. Snel geb. v. Leeuwen D. OvorledoD: J. M. Förrer 3 m. O. Tromp, echtg. van 8. J. A. FranckoD, 38 j. E. Walraven 8 w. K. E. Van der Neut 6 m. Gehuwd: O. Groancsoheg, wed. van P. SchooteD, 66 j. en a. Hogendooro, wed. van M. Hoogou- doorn. 48 j. BOSKOOP. Bevallen: J. Spaargaren geb. Boele D. G. Looff gob. Hogenboom Z. Ovorleden: P. Van Lint 8 m. G e h u w d K. Vermoul 20 j. en J. Van der Loo 20 j. EERSTE HAMER. Zitting van hcdennamiddag. Per telegraaf.) De heer Yan Boneval Faure heeft als nieuw lid voor Zuid-Holland zitting genomen. De voorzitter bracht hulde aan president Carnot en verzocht de Regeering de deel neming der Kamer aan het Fransche Gouver nement te betuigen. De oud minister Van Tienhoven heeft do overgelegde stukken omtrent het optreden van het vorig Kabinet aangevuld met de mededeeling dat hy de Koningin wel degeiyk en behooriyk heeft ingelicht ook omtrent eene eventueelo Kamer ontbinding. Morgen komen eenige kleine wetsontwerpen aan de orde. BUITENLAND. Fjrtlnlii-ijli- De president der Fransche republiek zal de volgende week Woensdag het Elysée be- t ekken. Mevrouw Casimir Périer zal zich ongetwij feld verheugen dat er nu vooreerst een einde komt aan het eeuwige verhuizen, want het laatste jaar heeft zy niet anders gedaan dan heen en weer trekken. Van de ruo Nitot ver huisde zy naar het Palais Bourbon, toen haar man voorzitter der Kamer werd; van daar naar de Quai d'Orsay, toen Casimir Pórier de portefeuille van buitenlandsche zaken had aan vaard, en van de Quay d'Orsay weer naar het Palais Bourbon, dat zy nu gaat verlaten voor het Elysée. Dinsdag had de plechtige ontvangst van het corps diplomatique door den nieuwen president plaats in het hotel van het ministerie van buitenlandsche zaken. De pauselyke nuntius hield, als deken van het corps diplo matique, eene zeer fraaie toespraak, om den president geluk te wenschen met de hooge waardigheid, welke hem was opgedragen, waarna hy al de buitenlandsche vertegen woordigers aan het hoofd van den Staat voor stelde. Des avonds gaven de president der Repu bliek en mevrouw Casimir-Pórier hun eerste officieel diner ter eere van de vertegenwoor digers der buitenlandsche vorsten by de be grafenis van Carnot. Onder de veertig gasten bevonden zich ook de Nederlandsche gezant jhr. De Stuers en de kolonel Laman Trip. In plaats van den heer Goron, den onlangs ontslagen chef der geheime politie te Parys, is benoemd de heer Cochefor, tot dus ver als commissaris by deze politie afdeeling werkzaam. De commissaris van politie in den faubourg Montmartre, Mouquin, heeft Choche- fer's plaats ingenomen. Of den heer Goron een andere betrekking zal worden gegeven, is nog niet beslist. In den ministerraad is besloten dat ten teeken van nationalen rouw het feest van 14 Juli niet gevierd zal worden. De gewone wapenschouwing te Longchamps zal evenmin plaats hebben. België, De Belgische minister van buitenlandsche zaken, graaf de Mórode-Westerloo, heeft met de vertegenwoordigers van Frankryk en Enge land verschillende conferenties gehad over een internationale overeenkomst tot bestryding der anarchisten. De Engelsche gezant, sir Plunkett, ver klaarde dat het hof van St.-James het initia tief van Frankryk afwacht, en dat Engeland bereid is het asylrecht, tot nu toe aan de buitenlandsche anarchisten toegestaan, te be perken. Met de onderhandelragen zal onmiddeliyk een aanvang gemaakt worden. By het afbreken van een aantal oude huizen in de Rue haute te Brussel zyn zeven merkwaardige schilderyen ontdekt uit de school van den Nederiandschen schilder Teniers, die in de 17de eeuw vervaardigd zyn. De ge meenteraad heeft besloten ze te doen her stellen en ze in een der zalen van het raad huis op te hangen. Italië. Met het oog op den toestand der Italiaan sche kolonie !e Rio-Janeiro heeft de minister president Crispi, volgens de „Tribuna", aan het Italiaansch gezantschap aldaar order ge geven, zeer krachtig op te treden. De gezant Tugini vertrekt heden uit Rio-Janeiro naar Rome; in zyne afwezigheid wordt de legatie waargenomen door secretaris Nobili. Het blad voegt er by dat, nu de Brazili- aansche regeering geweigerd heeft, alle quaes tién betreffende de Italiaansche ingezetenen aan de scheidsrechterlijke uitspraak van de Yereenigde Staten te onderwerpen, Cri6pi met alle kracht zal optreden. Twee oorlogsschepen zullen naar Rio-Janeiro gaan om aan do ver- toogen van het Italiaansche gezantschap klem by te zetten. Uit Rome wordt aan de „Times" gemeld, dat de gezondheid van den Paus te wenschen laat. De Paus heeft het verzegeld pakket, dat verondersteld wordt zyn uitersten wil te be vatten, reeds aan een der kardinalen tor hand gesteld om na zyn dood geopend te worden. Yan andere zyde is echter nog geen be richt ontvangen, dat tot bevestiging dezer mededeeling kan dienen. Dat de Paus een hoog bejaard man is, weet ieder, maar tot dusver bestaat er nog geen reden om te gelooven aan de juistheid van hot bericht van den „Time8"-correspondent. Het proces, hetwelk te Rome aan de orde is tegen de bestuurders der „Banca Romana", is nu zoover gevorderd, dat de officier van justitie zyn requisitoir heeft inge diend. De eisch, waartoe de vertegenwoor diger van het Openbaar Ministerie conclu deert, is, dat hy alle beschuldigden schuldig acht aan hetgeen hun ten laste wordt gelegd. Yereenigde Staten» De Noord-Amerikaansche Senaat heeft ein- deiyk dan toch het voorstel tot afschaffing dor Mac Kinley wet aangenomen, en wel met 39 tegen 34 stemmen. De meerderheid, waarmede het vryzinnige ontwerp werd goedgekeurd, was dus niet zeer groot, maar de hoofdzaak waarop het aankomt is, dat de beruchte Mac-Kinley-wet nu weldra tot de geschiedenis zal behooren. Evenwel is de zaak nu nog niet geheel af- geloopen. Daar de Senaat in het ontwerp verschillende wyzigingen heeft gebracht, moet het ter tweede behandeling teruggezonden worden naar het Huis van Afgevaardigden, maar ondanks de concessies, welke in den Senaat aan de verschillende partyen zyn ge daan, zal ook het Huis van Afgevaardigden, waar de democraten over eene krachtiger meerderheid dan in den Senaat kunnen be schikken, de intrekking der Mac-Kinly wet wel bekrachtigen. Evenwel, dit hebben de republikeinen door hun aanhoudend verzet althans verkregen, dat ten minste de tarief-hervorming niet, ge- lyk het voornemen was, den lsten Juli in werking kon treden. De Senaat heeft het geheele tariefontwerp aangenomen, na eerst het artikel betreffende zyde te hebben goedgekeurd en nadat opnieuw de amendementen, waren verworpeu, waarby een recht op ruwe wol werd voorgesteld en wollen goedereren vry van rechten werden toegelaten. Alvorens te stemmen over het tariefont werp heeft de Senaat daaraan ook toegevoegd een ontwerp gericht tegen de nyverheids syndicaten. ■g Telegrcmmou. PRETORIA, 4 Juli. Hier fe bericfct ont vangen van generaal Jouhert (de aanvoerder van de Transvaalsche expeditie tegen het opperhoofd Malapoch in het district Zoutpaos- berg). Generaal Joubert heeft besloten do grotten, waarin het grootste gedeelto vaa Malapoch's aanhangers eene schuilplaats hebboft gezocht, in de lucht te doen springen. De generaal hoeft echter de inboorlingen vooraf van zyn voornomen verwittigd, zoodat zy hunne vrouwen en kinderen in vettigheid kunnen brengen. ST.-PETERSBURG, 4 Juli. Naar men ver neemt, zal het officiëele blad morgen de kennisgeving bevatten dat de cholera alhier is uitgebroken. CHICAGO, 4 Juli. Op Blue-Island zyn een twaalftal waggons in brand gestoken. Heden liepen nog enkele treinen. De pogingen om te Indianapolis een algemeene werkstaking te doen uitbreken, zyn niet geslaagd. Omstreeks 4000 werkstakers hebben de mynen in het district Gogebic (Michigan) bezet. Een aantal gevechten heeft plaats gehad, waarby vete personen gedood zyn. De militie is naar het district gezonden. WASHINGTON, 4 Juli. Te Bloomington (Indiana) zyn 14 treinen met 2000 reixigere aangehouden. De menigte stak de steigers en brug in brand van den Atlantic- en Pacific spoorweg, naby Needies, in het district San Bernardino. Gemeenteraad van Leiden. Zitting van hedennamiddag te ticee uren. Voorzitter: de heer Was, burgemeester. Tegenwoordig de heeren: Juta, De Sturler, Dekhuyzen, Zillesen, Drucker, Du Rieu, Zaayer, Yerhey van Wyk, Yan Lidth de Jeude, Fockema Andreae, Pera, Kerstens, Le Poole, Verster van Wulverhorst, Kroon, Stadhouder, Cock, Yan Kempen, Yan Dissel, De Vries, Hasselbach, De Goeje, Kaiser, Siegenbeek van Eeukelom en Driessen. Afwezig met kennisgeving de heeren Yan Hamel en Yan Hoeken. Na lezing en goedkeuring van de notulen der vorige vergadering deelde de Voorzitter mede dat in de vorige zitting, by de benoeming van mr. H. L. Drucker tot commissaris van de Bank van Leening in de plaats van mr. C. Cock, die periodiek aftrad en niet voor cone herbenoeming in aanmerking wenschto te komen, verzuimd was in behandeling te bren gen het voorstel van B. en Ws. om den heer Cock, die ongeveer 20 jaren genoemde be trekking met grooten yver en stipte nauw gezetheid heeft waargenomen, dank to betui gen voor de vele uitstekende diensten i i die betrekking aan de gemeente bewezen. Dit voorstel werd daarom alsnog nu gedaan en onder algemeen applaus goedgekeurd. De heer Cock betoonde er buigende zyn dank voor. Door den Voorzitter werd verder mede deeling gedaan dat waren ingekomen: Eene missive van Ged. Staten van Zuid- Holland, dd. 26/30 Juni, waarby goedkeu ring wordt verleend aan de Verordening be palende het getal der scholen voor openbaar lager ondorwys, den omvang van het onder- wys op elke school, den bystand aan d© hoofden der scholen te verleenen en de be zoldiging van het onderwyzend personeel. Eene missive van den directeur der H.-B.-S. voor jongens, houdende verzoek om het ge bruik van de kleino zaal der Gehoorzaal voor de tentoonstelling van teekeningen der leer lingen in de week van 9 tot en met 14 Juli a. s., op welk verzoek reeds dadelyk, op voorstel van den Voorzitter, zonder hoofde lijke stemming, gunstig werd beschikt. Een verzoek van den kerkeraad der Doops gezinde gemeente om vergunning tot het does maken van een nieuw riool van het kerkge bouw in de Pieterokerkstraat naar het aldaar te maken gemeonte riool en tot het doen ont ruimen van het riool, dat thans onder de kerk loopt. Aan de orde kwamen de volgende punten: 1*. Benoeming van vier tweede en zee derde onder wijzeressen in de handwerken aan de scholen 8de en 4de klas^o. (171 en 187). 2°. Verzoek ran Mr. O. W. Sipkes om ontslag als Secretaris van Curator, n van hot Gymna- einm. (182). 3°. Benoeming van een Secretarie van Curatoren van het Gymnasium. (182) 4°. Verzoek van O. Van dyr oret, ooi eene buis te mogen leggen door den Witten SiDgol. (184). 6°. Staat van af- en overschrijving op de bogroo- ting ad f 211.— (kos en menbjleering van het Laboratorium voor do veo- cn vloeachbeu- ring.) (185). 6°. Vooratol omtrent uitgifte van permission voor jacht op waterwild in do Vrooowateren. (186). 7°. 8taat van af- en overschrijving en su pletoire staat van begrooting, dionst 1803, van het H. G.- of Armo Weee- en Kinderhuis. (18*). 8°. Verzoek van den Directeur dor ZweminricutLng „Rbynzigt" om van gemeentewege medailles beschikbaar to stellen voor den te honden Zwemwedstrijd. (189). Achtereenvolgens werden benoemd tot tweede onderwijzeressen in de handwerken a. voor de school der 3de klasse No. 1 mej. A. E. M Bongenaar met 23 stemmen (2 blij. blanco) b. voor de school 3de klasse No. 2 mej. H. Pel met 23 st. (2 bilj. blanco); c. voor de school 4de klasse No. 1 mej M. J. Van der Harst met 14 stemmen (op mej. J. Nieuwenburg, de derde der voordracht, waren 10 stemman uitgebracht, terwijl 1 bilj. in blanco was); TOor de school der 4do klasse No. 2 mej. A- M. Mackenzie met 22 stemmen (op mej. Nieuwenburg, de tweede der voordracht^ waren 2 stommen uitgebracht en 1 biljet was blanco).

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2