N°. 10541. Donderdag 5 Juli. A0. 1894. feze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Leiden, 4 Juli. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZEE COURANT: Voor Leiden per 3 maandenf 1.10. Franco per post ~s1.40. Afzonderiyke Nommors 0.05. PRUS DER ADVEHTENTIEN: Van 1—6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Eerste Blad. Officieel© Kennisg;evinff©n. Tendering van den Gemeenteraad ran Lellen, op Donderdag 6 Juli, des namiddage te twee aren. Panton ter behandeling: 1°. Benoeming van vier tweede en zee derdo onder- wüzereBoen in de hand erken aan de echolen 8de en 4de klasje (171 en 187). 2°. Verzoek van Mr. O W. 8ipkes, om onte'ag als Secretaris van Ouratoren van het Gyroua- siam. (182). 8®. Benoeming van een Soeretaris van Curatoren van het Gymnaeinm. (182). 4°. Verzoek van O. Van der orst, om cone buis te mogen leggen door den Witten Singel. (184). 6*. Staat van af- en overschrijving op de begroo ting ad ƒ211.— (koe en meubileering van het Laboratorium voor de vee- eu vleeochaeu- ring.) (185). 6°. Voorstel omtreot uitgifte van permiaaiën voor jacht op waterwild in de Vroonwateren. (186). 7°. Staat van af- en overschrijving eu eu pletoire staat van begrooting, dieDSt 1893, van bet H. G.- of Arme Wets- en Kinderhuis. (188). 8°. Verzoek van den Directeur der Zweminrichting „Bbynzigt" om van gemeeutcwego medailles beschikbaar te stellen voor den te houden Zwemwedstrijd. (189). EEWNIIVEVINO. Nationale militie. ONDERZOEK VAN VERLOFGANGERS. Burgemoester en Wethouders van Leiden brengen bg deze ter ken is van de Mil o.en- Verlofgaugers: 1°. CASPER A1ARTINUS JÜR.ENS, luieling lich ting 1888, Gemeente Lelden, lotingnr. 212, van het 4de Regiment Infanterie; 2°. JOHANNES aLUERTUS POMMEE, loteliDg lichting 1888, üemceLle Leiden, lotingnr. 84, van het 4de Regiment Infauterie; 3*. JACOhUS OSSEVOORT, lotelmg lichting 1888, Gemeente Leiden, lot n_,nr. 149, van het 4ie Regiment Infanterie; 4°. JOHANNES MEYERS, loteling liobtiog 1889, Gemeente Leiden, lotmgnr. 92, van het 4do Regiment Infantorie; 5°. PIETER GIJSMAN, uummerverwieaelaar lich ting 1891, Gemeente Woerden, lotingnr. 6, van het 4de Regiment Infanterie; 6#. HENDRIK DE V03, lotoU-jg liohting 1891, Gemeente Leiden, lotingnr. 21, van het 4de Regiment Infanterie 7°. 8YBRAND ZEILSTRA. loteling lichting 1892, Gemeente Leiden, lotingnr. 208, van het 4de Regi ment Infanterie; dat zjj worden opgeroepen tot het makon ©ener na-inspectie voor den Heer Militie-Coinmie- earie. welke zal plaats hebben op Vrgdag den 6dtn Juli 1894, des voormiddags lo balftien, in het Invalidenhuis te Leiden, met last om op gomeldeu tijd ter aangewezen plaatse tegenwoordig te z$n, in Uniform gekloed en voorzien van de kleeding en Uitrustingstukken, hun bjj het vertrek met verlol modegegeven, alsmede van hunne zakboekjes en verlofp&jeen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 23 Juni 1894. E. KIST, Secretaris. Na ingewonnen advies van de commissie van fabricage omtrent het desbetreffend adres van C. Van der Horst, deelen B. en Ws. den gemeenteraad mede dat er met het oog op beschadiging van de dfikskruin bezwaar bestaat tegen het graven van eene coupure door den Singel, maar dat er geen bezwaar "bestaat dat eene buis door den dfik wordt gestoken, zoodat zy in overweging geven aan adressant vergunning te verleenen om eene ijzeren buis te leggen van de Witte Singel gracht naar de in aanbouw zynde panden op het perceel „Vreewijk" Sectie F, No. 356, voor den tjjd van 10 maanden, tegen betaling van eene recognitie van ƒ1.50, onder voorwaarde dat de buis 25 a 30 cM. beneden dykskruin "waterpas door den dyk wordt gestoken en na hot vorvallen van den vergunningstyd xooveel mogelijk wordt verwijderd ten genoegen van den gemeente-architect. - Aan den gemeenteraad deelen B. en Ws. mede dat in üe Leeskamer ter inzage van ae leden is nedergelegd oen nader rapport van de hoofden der scholen 3de en 4de klasse omtrent de (in de vorige Raadszitting aange houden) voordrachten voor de benoeming van tweede onderwijzeressen in de handwerken waaruit blijkt dat de voordrachten zijn opge maakt in verband met de geschiktheid, den leeftijd en den diensltyd na verkregen be voegdheid van de candidaten. Zij geven daarom in overweging tot de be noeming over te gaan. - De Commissie van Financiën bericht dat ïfi den suppletoiren staat van begrootmg en staat van af- en overschrijving, dienst 1893, van het H. G.- of Arme Wees-en Kinderhuis heeft onderzocht. Vermits dat onderzoek tot geene bedenkin- èen aanleiding heeft gegeven, «telt zij voor die staten goed te keuren. - Bij Raadsbesluit van 21 September 1893 Werd de gemeente-begrooting van dat jaar verhoogd met 795 voor de aanschaffing van verschillende benoodigdheden voor de vee- en Vleeschkeuring, in welk bedrag was begrepen eene som van ƒ215 voor meubileering en inrichting van het vleeschlokaal. Met het oog op de weinig beschikbare ruimte in het lokaal aan de Hooglandsche Kerk en de eventueele inrichting van een kantoor (waartoe bij Raadsbesluit van 15 Maart 11. werd besloten en de noodige gelden werden uitgetrokken), werd van do toegestane gelden een zoo spaarzaam mogelijk gebruik gemaakt en slechts de noodzakelijkste meubi leering aangeschaft, zoodat van bovengemelde bedragen ongeveer ƒ200 niet is besteed. Nu het kantoor tot in-gebruik-neming ge reed is, is het noodig tot eene eenvoudige meubileering over te gaan, waarvoor blijkens opgave van den gemeente architect een bedrag van ƒ211 voldoende zal zijn. Vermits voor dit doel geen gebruik meer kan worden gemaakt van voormeld overschot van ongeveer ƒ200, in de begrooting van 1893 aanwezig, stellen B. en Ws. den gemeente raad voor ter zake op de begrooting van 1894 een bedrag van ƒ211 beschikbaar te stellen en te dien einde Volgn. 100 „Onderhoud van huizen, torens, poorten en dergelijke" met gemeld bedrag te verhoogen, te vinden door afschrijving van den post „Onvoorziene Uit gaven." De betrekkelijke staat van af- en over schrijving wordt tevens ter vaststelling over gelegd. Per adres wordt door den directeur der zweminrichting „Rhynzigt", den heer H. A. Van Ingen Schenau, verzocht van gemeente wege eenige medailles beschikbaar te stellen voor een in de maand Juli, op aandrang van vele zwemmers, te houden zwemwedstrijd. Ter beoordeeling van de vraag of aan dit verzoek al of niet een gunstig gevolg zal worden gegeven, brengen B. en Ws. in her innering dat in de Raadszitting van 15 Decem ber 1892 afwijzend werd beschikt op een dergelijk verzoek van do kegelvereeniging „La Force", om eène medaille beschikbaar te stellen voor het kegelconcours. Blijkens de destijds gevoerde discussion werd als bezwaar tegen het beschikbaar stel len door de gemeente van medailles aange voerd dat, al waren de kosten gering, zulks evenwel niet lag op den weg der gemeente, on dat, wanneer het verzoek werd toegestaan, later bezwaarlijk dergelijke verzoeken van andere vereenigingen of inrichtingen zouden kunnen worden geweigerd. Op grond van die beslissing kunnen B. en Ws. geene vrijheid vinden gunstig op het thans aanhangig verzoek te adviseeren, hoezeer zij het ook van groot belang achten dat de be oefening van de zwemkunst zooveel doenlijk worde bevorderd, en geven zij den gemeente raad mitsdien in overweging aan adressanten te kennen te geven dat er geene termen be staan om te dezer zake van gemeentewege medailles beschikbaar te stellen. Adressant meende met te meer vrijheid met zijn verzoek te mogen komen, aangezien het zwemmen niet met andere takken van sport gelijk staat, en in vele andere plaatsen stedelijke inrichtingen bestaan, die den ge meenten geld kosten, zoodat het schenken van een paar medailles de eenige zedelijke steun zou zijn, dien de gemeente Leiden aan de Zwemschool zou geven. In de gemeenteraadszitting van 13 Juli 1893 werd besloten voor het jagen naar waterwild op de vroon wateren voor het jacht seizoen 1893/94 permission uit te reikun tegen oetaling van 12 per stuk. Bij besluit van de Gedeputeerde Staten dezer provincie van 25 Juni jl. is bepaald dat de afzonderlijke jachten op waterwild voor dit jaar zullen worden geopend op Woensdag den lsten Augustus a. s. B. en Ws. geven alsnu in overweging om evenals in 1893 ook dit jaar hun College te machtigen om voor het seizoen 1894/95 per mission uit te reiken voor het jagen naar waterwild op de vroonwateren, tegen betaling van 12 per stuk. In 1893 werden 13 permissiën uitgereikt, alzoo tot een bedrag van 156. *8 Rijks Ethnographi8chMu8eum teLeiden heeft van den resident van Timor en Onder- hoorigheden de navolgende voorwerpen, her komstig van Alor en Portugeesch Timor, ten geschenke ontvangen. Geïnventariseerd als serie 960. 1 houten beeld in den vorm van eene krokodil1 houton beeld, mannen-figuur. Aan den schenker is de dank der Regeering betuigd. Aangaande het twintigjarig feest der Vereenigmg „Nut en Vermaak," maken wi), ter nadere toelichting, gaarne melding, dat de kransen by die gelegenheid uitgereikt zijn door eene commissie uit de leden by monde van den heer J. C. W. Van Leeuwen en wel aan den Voorzitter voor zijne vele en velerlei bemoeiingen en aan den penningmeester als mede oprichter en eere lid. Gedurende de 1ste helft der maand Juni zijn aan het postkantoor alhier bezorgd de volgende brieven, welke, door onbekendheid der geadresseerden, niet besteld konden worden: B. Cohen, Riegening, wed. Smit, Amsterdam wed. v. d. Boom, Best; Wouterbood, Dordrecht L. M Van Leeuwen, Van Maanen, Sanders, H. P. G. Mastenbroek, 's Gravenbage; A. Van der Glas, Haarlem; J. Grolman, Hilversum; Hoogervorst, Moordrecht; A. Bloemen, Rotter dam; M. Sweeker, ScheveningenJ. De Jong, Voorhout. Briefkaarten: Prins, Amsterdam; P. Ros- dorff, D. Henssen, J. De Wilde, 's-Gravenhage; M. De Roode, P. Boeren, Leiden. Brieven, verzonden geweest naar Italiö: C. E. De Vries Robbé, Romenaar Duitsch- land: W. Boll, Ahaus. Er bestaat gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Nederl.-Oost Indië (met uitzondering van Atjeh en Padang), door middel van het stoomschip „Merapi", van Rotterdam vertrekkende. Ten postkantore alliier moeten de brieven, enz. uiterlijk Zater dag-morgen om 7.60 bezorgd zfin. De wfize van verzending behoort duidelijk op het adres vermeld te worden. Door de voorzitters der Arbeidsraden te Leiden, Den Haag en Amsterdam, de heeren Drucker, Van Malsen en Muysken, is aan de ministers van waterstaat en oorlog een schrijven gericht, waarin zfi, ultgenoodigd door de Arbeidsraden te Amsterdam, Bolsward, Franeker, 's-Gravenhage, Haarlem, Leiden en Zutfen, aandringen op uitbreiding der alge- meeneT voorschriften, en wel in dien zin, dat de arbeiders beschermd worden tegen het gevaar, dat het loon ingekrompen wordt en do werktijd te veel uitgebreid. Zij meen en dat het ten aanzien van loonen en werktijd wenschelfik is bepalingen te maken, die den aannemer binden. Die verbetering zou naar het oordeel van bovengenoemde Arbeidsraden in beginsel kunnen vastgesteld worden in de algemeen© voorschriften, terwijl voor ieder werk af zonderlek in het bestek zelf cijfers en be palingen konden worden opgenomen, gegrond op plaatselijk onderzoek. Vacant is de directie van het post- en telegraafkantoor te Alfen. Jaarwedde 2200 en vrije woning. Sollicitatiën in te dienen vóór 14 dezer. Ofschoon aan de ambtenaren van de beide dienstvakken vrijheid wordt gelaten om zich aan te melden, hebben toch, ingevolge de be palingen van het koninklijk besluit van 21 Maart jl., No. 17, de postambtenaren voor deze, op 1 Sept. a s. te vervullen directie, den voorrang. Verplaatst wordt met 16 Juli de klerk der posterijen van de lste klasse C. De Graaf, van Zutfen naar Alfen. De verkiezing door de Staten van Fries land van een lid van de Eerste Kamer der Staten Generaal ter vervanging van den heer Van Eysinga, zal morgen, Donderdag, plaats hebben. Naar men verneemt, heeft de werklieden- kiesvereeniging „Ontwikkeling", te 's Graven- hage, zooveel toezeggingen tot medewerking van vak- en zustervereenigingen ontvangen, dat de tot stand-koming van het huldeblijk aan den oud-minister Tak verzekerd is. Een bekend Amsterdammer, de heer Nicolaas Wafelbakker, is overleden. Wafelbakker was jaren lang voorzitter van de Harddraverij- en Renvereeniging, van de Vereeniging tot Veredeling van het Volks vermaak, van de Kinderspeeltuinen, van de afdeeling Kosthuizen, van de Maatschappij voor den Werkenden Stand en bestuurslid van de Vereeniging Kindervoeding. Van deze vereenigingen was hy veeltijds de bezielende kracht. Eerst in het laatste jaar geraakte hij aan het sukkelen, totdat de dood een einde maakte aan zyn werkzaam leven. Amsterdam verliest in hem een verdienstelijk burger. Per Franechen trein werden gistermiddag 13 fraaie kransen vervoerd, door de Neder- landsche natie gezonden en besterad voor het graf van president Carnot. De voordracht voor een hoofddirecteur van het doofstommen-instituut te Groningen bestaat uit de hoeren W. Roelfsema, B. Cohen en G. Mesdag. Door wylen den heer J. J. Van Vollen hoven, rustend predikant te Arnhem, is aan de Weezeninnchting te Neerbosch gelegateerd eene som van 1000, vrij van successierecht. Door een ingezetene van Apeldoorn is een terroin van 400 M1. geschonken aan de Kath. werklieden-yereeniging aSt.-WiUebror- dus" aldaar, afd. van den Bond van li. K. Vereenigingen in het aartsbisdom Utrecht, ten einde daar een eigen gebouw te stichten. Te Utrecht wordt het stoffelijk overschot van wijlen graaf Van Zuylen van Nfievelt in den familiegraf Kelder bijgezet. Derwaarts zal het lijk Donderdag uit de residentie worden overgebracht. Den heer I. G. J. Kakebeeke, directeur der rykslandbouwwinterschool to Goes, is het toezicht opgedragen over en de leiding van de door het rijk gesubsidieerde proefvelden in Zuid-Holland en Zeeland. Hjj zal daarin worden bijgestaan door den heer A. A. Ter Haar, leeraar aan genoemde school B\j koninklijk besluit van 11 Juni j. 1. (Stsbl. 68), opgenomen in de „Staatscourant" van 4 dezer, is eene wijziging gebracht in het reglement voor gemeenscbappelijken mili tairen en burgerlijken telegraafdienst in tfiden van oorlog en van voorbereiding tot oorlog, goedgekeurd by koninkiyk besluit van 10 Aug. 1880 en aangevuld by koninkiyk besluit van 18 Oct. 1892. Art. 11 van dat reglement wordt gelezen als volgt: „De militaire dionsttelegrammen worden als regeeringstelegrammen, dat is, met voor rang vóór andere telegrammen, overgeseind. „Zy worden in afrekening, dat is, zonder voorafgaande betaling, aangenomen en komen ten laste van het departement van oorlog. „Aan de rykstelegra^fkantoren wordt mede- gedoeld, welke autoriteiten, enz. bevoegd zyn tot het verzenden van militaire dienst telegrammen met den rang van regeerings telegrammen. „Deze autoriteiten kunnen in byzondere omstandigheden in het belang van den dienst andere personen machtigen militaire dionst telegrammen als regeeringstelegrammen af te zenden. „Do betrokken kantoren worden dan met zoodanige machtiging in kennis gesteld." Het woord „dienstberichten", voorkomende in art. 12 van bedoeld reglement, wordt ver vangen door „dionsttelegrammen." Blykens de rekening en verantwoording omtrent het „Fonds voor onderofficieren," enz., die onder toekenning van gagement of van gratificatie uit den militairen dienst worden ontslagen, bedroeg over het jaar 1893 het totaal der ontvangsten ƒ20,712.22, waartegen de uitgaven zyn geweest ƒ53,828.14, zoodat by slot van het jaar 1893 meer is uit gegeven dan ontvangen ƒ33,115.92, terwyi een kapitaal van ƒ350,000 op het Grootboek der 2'/a percents Nationale Werkelyke Schuld als eigendom van het fonds is ingeschreven. Het aantal deelgenooten aan het fonds op ultimo December 1893 bedroeg 686. Op ge noemd tyd8tip waren 192 personen in het genot van jaarlyksche lyfrenten en pensioenen, waarvan het gezamenlijk bedrag der jaarlyk- sche uitkeenngen eene som van ƒ7776 beloopt. Tot den laatsten December 1893 hebben 14 deelgenooten van hunne uit het fonds aan komende gelden een gezamenlyk bedrag van 10,200 in het fonds laten berusten, ten einde daarvan jaiilyksche baten te genieten. De datum van de in-dienst-stelling van het nieuwe station der Staatsspoorwegen te Nijmegen is nu definitief gesteld op 8 Juli a. s. Den volgenden dag wordt een aanvang gemaakt met het afbreken van het tydelyke hoofdgebouw. De afdeeling Sneek van den Bond van Ned. onderwyzers heeft met een paar stemmen blanco de volgende motie aangenomen„Onder wyzers, die anarchistische gevoelens verkon digen, zyn in de school niet op hunne plaats" Zooals reeds werd medegedeeld, heeft de burgemeester der Friesche gemeente Op 8terland aan de onderwyzers medegedeeld, dat de traktementen, verschenen rnet 1 Juni jl., wegens volslagen geldgebrek, niet kunnen worden uitbetaald. Voor de ambtenaren is dit eene groote teleurstelling, vooral voor de ongehuwde onderwyzers, omdat het gewoonte is, na afloop van ieder kwartaal het kostgeld te betalen. De begrooting over 1894, in hooger beroep aan den minister van binnenlandsche zaken opgezonden, is nog niet goedgekeurd. Er be staat verschil tusschen den Raad en Gedepu teerde Staten. Laatstgenoemd collego nl. wei gerde de begrooting goed te keureD, op grond dat daarop te veel was uitgetrokken voor subsidie aan 't burgeriyk armbestuur als uit gaaf, alsmede voor buitengewone subsidie van 't Ryk, maar te weinig voor den hoofdeiyken omslag. De Raad is eenparig van gevoelen, dat de ingezetenen niet meer kunnen betalen en heeft daarom pertinent geweigerd, om die posten overeenkomstig 't verlangen van Ged. Staten te verlagen en te verhoogen. De gewone audiéntie van den minister van marine zal op 6 dezer niet worden gehouden. Het stoomschip „Ardjoeno", van Rotter dam naar Batavia, arriveerde 3 Juli te Mar seille; de „Lawoe" arriveerde 3 Juli van Rotterdam te Batavia; de „Prins Alexander", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 3 Juli van Southampton; de „Reichstag", van Oost- Afrika naar Vlissingen en Hamburg, passeerde 3 Juli Gibraltar; de „Transvaal'', van Am sterdam via Londen naar Kaapstad, passeerde 2 Juli Wight; de „Admiral", van Hamburg en Amsterdam naar Oost-Afrika, vertrok 2 Juli van Zanzibar, de „Koningin Regentes", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 3 Juli te Port-Said; dG „Maasdam", vanNieuw- York naar Rotterdam, vertrek S Juli van Boulogne-sur Mer; de „Prinses Amalia", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 3 Juli Oues8ant. Provinciale Stales van 2-ald-llolland. Geiyk we reeds in ons vorig nommer meld den, beantwoordde de heer Blussé namens Ged. Staten de vragen, in de gis eren gehou den Staten-zitting gedaan door den heer Conrad omtrent den duinregel vóór en wederzyds de Keizerstraat te Scheveningen. In het algemeen verklarende dat de schade, welke de storm aan Delfiands zeewering en daaronder aan het gedeelte vóór Scheveningen heeft toegebracht, zeer de aandacht van Ged. Staten heeft getrokken, en den klemtoon leggende op Delfiands verplichting om te zor gen voor de zeeweringen, op zyn territoir ge legen, antwoordde de heer Blussó op de eerst gedane vraag, dat tot heden geene voorstellen van Delfland aan de goedkeuring van Ged. Staten zyn onderworpen. En op do vraag of maatregelen zyn geno men, antwoordde de heer Blussó met te her inneren, dat zeer kort na den stormvloed aan den prov. hoofdingenieur de opdracht is ge daan om uitgebreide opnemingen langs de kust en peilingen in zee te doen verrichtenopne mingen, noodzakeiyk om een oordeel te kunnen vellen over eventueele voorstellen van Delf land of om met dat hoogheemraadschap ia overleg te kunnen treden over de uitvoering van deze werken, welke na grondig onderzoek voor Scheveningen noodig worden geoordeeld. Daarby zal worden te rade gegaan met de dezen winter opgedane ondervinding. De gevraagde geruststelling was evenwel te zoeken by het eischend belang en plicht besef van Delfland, dat nog geene reden gaf daaraan te twyfelen, en moet worden geven- den by de wettige bevoegdheid der Staten om te bevelen wat noodzakeiyk is. Hy verzekerde interpellant dat deze belang- ryke zaak Ged. Staten zeer ter harte gaat De heer Conrad constateerde na dit ant woord, dat nog geene voorstellen van Delfiands bestuur zyn ingekomen om eenigen maatregel tot versterking van den duinrand te Scheve ningen te nemen. Hoewel alleszins beseffende de moeilykhoid om voor het a s. stormseizoen maatregelen te nemen, achtte hy dit echter niet onmogeiyk Maar wat z. i. het bestuur van Delfland wèl kon doen, was om na de intrede van h3fc stormseizoen te zorgen dat te Scheveningen by de duinen aanwezig was een hoofd, dat, in geval van nood, bevelen kan geven om do afname van den zandheuvel te beperken, want, volgens door hem ontvangen inlichtingen, was er 23 Febr. niemand te Scheveningen cm. iets te doen om do zeewering tegen verdere afname te vrywaren. Ten slotte verklaarde hy volkomen ver trouwen te stellen in het beleid van Ged. Staten en in de maatregelen, die door den deskundigen raadsman noodig geacht worden. Hy betuigde zyn dank voor de verkregea inlichtingen Hi=rmede liep de interpellatio af. Gemengd Nieuws. G. J. Posthumus, deoudstebrievon- besteller aan het postkantoor alhier, zal den lOden Juli a. s. die functie eene kwart-eeuw vervuld hebben, steeds met fiver, en bfi supe rieuren zoowel als bfi collega's goed staande aangeschreven en geacht, en bfi de meeste Leidscbe ingezetenen, die hfi „met bezoeken vereerde", wel bekend. Hfi woont in de Plesmanslaan, aan den Morschsingel. Het aantal bezoekers van den Academietuin alhier bedroeg van 1 30 Juni 1203. Van 1 Januari 30 Juni 3259. Uit Oegstgeest wordt ons het volgende medegedeeldTusschen 7 en 8 uren hing Maandag-avond ook boven deze gemeente een zwaar onweder, hetgeen met verscheidene knetterslagen en met een vreosoiyken regen, alsmede met ^agelsteepeo, gepaard ging. Eón

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 1