De dood van President Carnot Hoerenveen; te Boskoop ds. J. M. J. Hoog, te Terwolde. Aangenomen is het beroep te Ressen door den heer H. J. C. Pierson, cand. te Zetten. De rekening over 189S van don Veender- en LUker polder buiten de bedaking, in de gemeenten Alkemade en Woubrugge, be draagt aan inkomsten f 3505.90, aan uitgaven f 3069.49* en heeft dus een batig saldo van /"436.40s. De begrooting over 1894 van dien polder is vastgesteld aan inkomsten op 14871.97®, aan uitgaven op f 14371.976, zoodat de inkom sten juist de uitgaven zullen dekken. De omslag zal voor 1894 beloopen fl per hectare. Voor 1893 was dit op/"6.50bepaald. De vereeniging te Nieuwveon, die door gaans onder den naam van Johannes stichting bekend is, bestaat nu zeven jaren en heeft in dien tyd niet ongezegend gewerkt. Eerst heeft zü de hand uitgestrekt naar de ouden van dagen en hulpbehoevenden, die slechts kleine kracht hebben. Yoor dezen meende men voorloopig voldoende plaats te hebben bereid in twee stichtingen, die te Nieuwveen zyn: eene voor ongehuwde mannen, eene voor ongehuwde vrouwen. Daar is toch voor ruim 150 ouden van dagen en hulpbehoevenden plaats. Bovendien zijn er eenige kamertjes, omstreeks een twintigtal, voor ongehuwden beschikbaar. Hiermee echter meende het bestuur dat zyne taak niet was afgedaan. Immers ook in de zoogenaamd beschaafuo klassen der maatschappij, zijn er gehuwd* paren en ongehuwde vrouwen, die bejaard of hulpbehoevend z\jn. Met het oog op dezen, is door de Vereeniging te Eede eene villa gekocht, de „Sterrenberg" genaamd, vyf minuten achtor do Hervormde kerk gelegen. Dozo plaats biedt hun een tehuis aan en wel een christelijk Tehuis. Natuurlijk zal hier ook aan verschil van wen8chen en finantiöele krachten moeten tegemoetgekomen worden. Sommigen zullen met 2 of 3 eene grooto slaapkamer wenschen en voorts eene gemeenschappelijke eet- en con versatiezaal, anderen eene slaapkamer allee nog weer anderen eene slaap- en zitkamer. Het bestuur op den Sterrenberg meent aan deze wenschen te kunnen voldoen. Ten huize van den Staatsraad mr. T. M. C. Asser, te 's-Gravenhage, was gisteravond eene druk bezochte receptie by gelegenheid der opening van het congres voor internatio naal privaatrecht. De ministers van buitenlandsche zaken, van binnonlandsche zaken, van waterstaat, van justitie, vele buitenlandsche diplomaten, de gedelegeerden aan het congres, oen aantal leden der Staten Generaal en hoofdambte naren waren vereenigd in de fraaie woning van den voorzitter van het congres aan een Bezuidenhoutschon weg. Te Wiesbaden is de gepensionneerde hoofdinspecteur van den post- en telegraafdienst in Ned.-Indië, de heer G. W. Ten Brummeler, overleden. Den 26sten dezer heeft aan het doparlo ment van buitenl. zaken de onderteekening plaats gehad oener overeenkomst tussch6n Nederland en Monaco tot regeling der weder zjjdsche uitlevering van misdadigers. (Sts.-Ct.) De minister van oorlog brengt ter kennis van belanghebbenden, aat goene jungolinger. meer tot de Pupillenschool zullen worden toegelaten en in verband daarmede geene oproeping van adspiranten voor die school meer zal plaats hebben. De ryksarchitect dr. Cuypers is verleden week te Brielle goweest om den St.-Catharina- toren te onderzoeken; naar men verneemt, zal h\j den minister aanraden dien toren tegen het volgende jaar te laten restaureeren. De gewone audiëntiön van den minister van financiën op 28 en van den minister van koloniën op 29 dezer zullen niet gehouden worden. De minister van financiën bericht dat de percentsgewijze belooning van het kantoor der directe belastingen te Delft c. a. over 1893 heeft bedragen f 3626.93. Dit kantoor wordt dus gorangschikt in de derde klasse. Wegens het niet uitvoeren der reis van Hamburg naar Nieuw York door de Hamburg- Amerikanische Packetfahrt Actiën-Gesellschaft op Donderdag 12 Juli a. 8., zal op dien dag geone verzending van brieven en andere stuk ken naar Noord-Amerika plaats vinden. Om zooveel mogelijk in den aanstaanden winter werk te verschaffen, heeft de Raad der Friesche gemeente Oostdongeradeel be sloten tot aankoop van ruw vlas, om dit in den winter 94/95 te doen bewerken door ar beiders, die anders zullen genoodzaakt zijn, om zich tot het burgerlijk armbostuur to wenden. Do Raad heeft de heeren L. H. Minnema en R. A. Zwart benoemd, om in de provincie Groningen een onderzoek in te stellen, of daar nog ruw vlas van 1893 te bekomen is. Do ondervinding heeft geleerd dat werk verschaffing niet alleen finantiëel, maar ook moreel nuttig werkt, omdat een verdiend dubbeltje meer op prijs wordt gesteld dan een gekregen dubbeltje. De burgemeester van Vucht, do heer A. Van Ryckevorsel, is voornemens als zoodanig ontslag aan te vragen. In don nacht van 24 op 25 Juni is te Alkmaar de heer H. J. Bruinvis, wethouder, die geruimen tijd ernstig ziek was, overleden. De toestand van den tooneeldirecteur Le Gras is, naar men aan de „Zw. Ct." mededeelt, verre van gunstig. Hy is geheel abnormaal en kan zich niet dan zeer on duidelijk uitdrukken. Mevr. Coelingh Vorderman ie door een rij wiel overreden en heeft een harer armen ernstig bezeerd. Het stoomschip „Kanzier", van Hamburg en Amsterdam naar Oost-Afrika, passeerde 24 Juni Dover; de „Koningin Emma", van Am sterdam naar Batavia, passeerde 24 Juni Malta; de „Koningin-Regentes", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 23 Juni Gibraltar; de „Reichstag", van Oost Afrika naar Vlissingen en Hamburg, vertrok 24 Juni van Napels; de „Transvaal", van Amsterdam naar Kaapstad, arriveerde 23 Juni te Londen; de „Ardjoeno", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 26 Juni van Southampton; de „Prinses Amalia", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 26 Juni van Genua. Uit alle landen gaat een kreet van smarte lijke verontwaardiging op over den dood van Carnot. Evenale de beide presidenten der Vereenigde Staten, Lincoln en Garfield, die door de hand eens moordenaars zyn gevallen, was Carnot niet alleen door zijne landgenoo- ten, maar ook door andere volken geëerd en geacht. De daad van den moordenaar staat in haro krankzinnige gewelddadigheid op dezelfde lijn als de talrijke aanslagen zijner anarchistische geestverwanten, maar zal om de positie van het slachtoffer meer dan vroeger het verlan gen doen uiten, die moordenaarsbende uit te roeien, hetgeen zeker niet gemakkelijk, zoo al niet onmogelijk is. Maar een maatregel is mogelijk en hoog noodig. Hooggeplaatste personen moeten beter worden beschermd. Hel moet worden belet dat te midden van een getrouw volk een geëerd en bemind persoon een president, een vorst of een minister blootgesteld is aan eon moord aanslag. Het is eene treurige noodzakelijkheid in eene beschaafde eeuw, maar het is eeno noodzakelijkheid, dat levens, die een geheel volk dierbaar zijn, tegen moordenaars worden beschermd, niet alleen wanneer by feestelijke gelegonhedon duizenden bijeen zijn, maar ook anneer in landelijke eenzaamheid vorpoozing wordt g zocht by afwezigheid van allen vorste lijken luister. Togen uen anarchist moet worden gewaakt als tegen het roofdier, dat onverwacht zyne prooi bespringt. Met zeldzame eenstemmigheid spreken de buitenlandsche bladen hunne sympathie uit voor de persoonlykheid van Carnot en roemon zyne grooto verdiensten, vooral ten opzichte van de bevestiging van 's lands instellingen. By na allen zien in het gebeurde een anarchisti- schen aanslag, en, zooals de „Norddeutscho" zegt, een symptoom van de ziekte des tyds, voor welker bestryding en genezing de poli tic-ke wijsheid nog geene afdoende middelen heeft kunnen vinden. De „Nordd. Allg. Ztg" zegt verder: De verontwaardiging, de smart en de afschuw, waarvan alle Franschen op dit oogenblik ver vuld zyn, wordt in gelyko mate overal ge deeld, waar men begrip en gevoel heeft van do hooge taak, waartoe de staten in het belang der beschaving en der humaniteit heden ten dage meer dan ooit geroepon zyn. De „National-Zeitung" schryftAllo be schaafde volken kunnen slechts deelon in do gevoelens van rouw on verontwaardiging, waarvan Frankryk heden vervuld is. In Duitschland worden zy alom gedeeld, ondanks alles wat de beide natiën van elkander scheidt. Nu het blykt dat de moordenaar tot de anarchis ten behoort, doet zich opnieuw de vraag voor, of er niet, meer dan tot nu toe, maatregelen te nemen zyn tegen deze vyanden van het menschdom, hetzy door eene internationale overeenkomst, hetzy doordat ieder land afzon- derlyk het anarchisme bestrydt. De „Vossische Ztg." is van raeeDing, dat niets dwazer is dan de misdaad aan een volk ten laste te leggen. Ook als do moordenaar Italië zyn moederland noemt, heeft de Itali- aansche natie niets met de misdaad gemeen zy verafschuwt die eenparig, ovenals alle be schaafde volken haar verafschuwen. Ook het Duitsche volk neomt deel in het verlies, dat Frankryk door den ontydigen dood van zyn Staatshoofd heeft geleden. Van alle Duitsche bladen heeft alleen de sociaal-democratische „Vorwdrts" geen woord van afschuw of leedwezen over den moord, gepleegd op den heer Carnot, „die wel eerlyk, maar het type was van den ryken bourgeois". Het blad noemt den moordenaar een ramp zalige en alleen daaruit ziet men dat de „Vorwérts" de daad afkeurt. Overigens vaart het blad uit tegen de ontaarde bourgeoisie, die aan de groeve strydt ora de erfenis van den vermoorde, tegen den „man van het geweld, den beschermer der Lockspitzel" Constans, den „myn-aristocraat" Perier, en bovenal tegen den „moordenaar in 't groot" Crispi, die het met scheldwoorden overlaadt. Verder wordt de ordelievende pers aange vallen, welke het anarchisme verantwoorde ïyk stelt voor de misdaad van den moordenaar, om daaruit een wapen te smeden tegen de vryheid. Ook in vele andere bladen wordt aange drongen op internationale maatregelen tegen het anarchisme. De „Konservative Korrespondenz" noemt do sociaal democratie de bron van alle mis daden en eischt krachtige, 6trenge maat regelen tegen haar, bovenal tegen de leiders. Francis Magnard schryft in de „Figaro": Caserio Santo is een Italiaan, maar behalve dat oen Italiaan niet Italië is en dat dit edel moedige land niet verantwoordelyk kan ge steld worden voor eene misdaad van een zyner onderdanen, is Caserio een dergenen, die geen vaderland hebben; hy behoort tot de afschu welijke 8ecte. die voor de wet de luimen en voor do autonomie den persoonlijken wil in de plaats stellen. Dat is eene waarheid, die niet genoeg herhaald kan worden in het belang van den internationalen vrede, en ook in dat der waardigheid van Frankryk. Doch is Caserio Santo een Italiaan? Het hotel van het Italiaansche gezantschap bleef Maandag voor een ieder gesloten, maar een der redacteuren vap de „Figaro" is er toege laten en heeft een onderhoud gehad met den gezant. Deze nu gelooft te kunnen verklaren dat de moordenaar volstrekt geen Italiaansch onderdaan is. Hy moet geboren zyn in de Zwitsersche provincie Tessino, te Lugano. Gy begrypt het belang, dat ik hecht aan de uit- drukkelyke bevestiging daarvan, sprak de ge zant; want dit bewys van Zwitsersche natio naliteit zou alle beteekenis ontnemen aan de heftige manifestaties, waaraan de bevolking te Lyon zich overgeeft tegen de Italiaansche huizen, waarvan ik, om de gewichtige redenen, die men wel bevroeden kan, de gevolgen zoo zeer vrees. Maar, liet de gezant er op volgen, wat ook de nationaliteit zy van dat afschuweiyk personage, alle landen zullen een dergeiyken moordenaar uitwerpen. Zulk een moordenaar heeft geen vaderland. Het stoffelyk overschot van president Carnot is gistermorgen te Parys aangekomen en in de groote zaal van het Elysée geplaatst, welke alc rouwkapel is ingericht. Het wordt be waakt door vier leerlingen van de militaire school te Saint-Cyr; dezen hebben de officieren van bet militaire Huis, die gedurende het traject van Lyon naar Parys de wacht by het lyk hadden, afgelost Het lyk zal op de binnenplaats van het paleis, waar nu eene kata falk wordt opgericht, worden tentoongesteld. Het aantal personen, die hun naam op de daartoe bestemde registers komen inschrijven, is zóó groot, dat een aantal gardiens de la pake zyn aangewezen om te zorgen dat allen eene beurt krygen. De ministerraad heeft, onder voorzitter schap van d<_n minister president Dupuy, be sloten dat de begrafenis van Zondag a. s. in het Panthéon zal plaats hebben. De ïykdienst zal dien dag gehouden worden in de Notre Dame; het stoffelyk overschot zal in het Panthéon bygozet worden, naast dat van Lazare Carnot. Tot regeling der plechtigheid is eene speciale commissie be noemd, welke gisteren hare eerste vergadering hield op het ministerie van binnenlandsche zaken. Een rouw van dertig dagen is uitgeschreven voor alle ambtenaren, zoowel van het leger als van de marine. Behalve de vele ingekomen adressen van vorsten en regeeringen, waarvan reeds is melding gemaakt, verdient nog de boodschap van den Amerikaanschen president Cleveland genoemd te worden. Zy luidt: „De verschrik kelijke ty'ding is ontvangen, dat de president dor Fransche Repubiiek is vermoord. Deze vreeselyke gebeurtenis, die de zustor-republiek heeft getroffen, kan niet nalaten de diepe sympathie op te wekken van de Amerikaan- sche natie, terwyl het gewelddadig einde van oene loopbaan, welke zooveel beloofde voor de zaak der vryheid, der beschaving en van den vooruitgang, beschouwd moet worden als een verlies voor de menscbheid." De akte van overlyden van president Carnot luidt als volgt: Extract uit de registers van den burger- lyken stand van de stad Lyon, jaar 1894. Den vyfen twintigsten Juni achttienhonderd vier en negentig, des namiddags te 2 uren, verschenen voor ons, adjunct burgemeester van Lyon, ambtenaar van den burgeriyken stand, de heeren Carnot (Sadi), luitenant by het 27ste regiment infanterie te Dyon (Cóte d' Or), oud negen en twintig jaar, en Rivaud (Georges Hilaire), commandeur van het Legioen van Eer, prefect der Rhöne, hotel der prefectuur, oud vyfiig jaar, die verklaarden datCarnot (Marie Francois Sadi), ingenieur by den waterstaat, grootmeester der nationale orde van het Legioen van Eer, president der Fransche Repu bliek, gedomicilieerd te Parys, in het Elysée, geboren te Limoges (Haute Vienne), den elfden Augustus achttienhonderd zeven en dertig, zoon van wyien Lazare Hippolyte en van Gr&ce Claire Dupont, echtgenoot van Marie Cécile Dupont-Wbite, vader van den eersten declarant, is overleden te Lyon, hotel der prefectuur, hedenmorgen om twaalf uren veertig minuten; het overlyden geconstateerd, hebben declaranten na lezing met ons onderteekend. De man, die president Carnot vermoordde, heeft gisteren bevestigd dat hy behoort tot de party der anarchisten, en verklaarde rond uit dat hy een voorstander is van de leer om door krachtig op te treden de verspreiding der anarchistische leerstellingen te bevorderen. Hy verklaarde dat hy geheel op eigen gezag heeft gehandeld er. niet behoort tot eenige bepaalde anarchistische groep. Het onderzoek, door den rechter van in structie ingesteld, heeft echter tot andere uitkomsten geleid en reeds aanleiding gegeven tot het hermoeden, dat wel degeiyk aan het bestaan van een komplotmoet worden gedacht. Te Lyon zyn gisteravond weer in eene der buitenwyken der stad eenige Italiaansche kruideniers- en comestibles-winkels vernield. In een dezer winkels bevond zich ook een vat petroleum, dat in brand geraakte. Ten gevolge der ontploffing, welke volgde, werden een der plunderaars en een der personen, die in het huis woonden, gedood. Beide mannen geraakten in brand, soodat hunne lyken ten eenenmale onkenbaar zUn. Uit goede bron wordt verzekerd dat de pogingen tot plundering aldaar het werk waren van enkele op zichzelf staande groepen, en mislukt zyn. De strenge maatregelen van den prefect zyn niet zonder uitwerking ge bleven, want 2000 personen zyn zonder mede- doogen in hechtenis genomen. Te Marseille zyn gisteren geene ongeregeld heden voorgevallen. Niettemin hebben een groot aantal Italiaansche werklieden aan het consulaat reisgeld gevraagd om naar hun vaderland te kunnen vertrekken, maar de consul heeft dit geweigerd, om eene onge motiveerde paniek te voorkomen. De kalme houding der bevolking is het beste bewys voor de onwaarheid van het praatje, door eenige personen rondgestrooid, dat alles te vuur en te zwaard zou vernield worden. De politie zoekt de personen, die dit gerucht in de wereld hebben gebracht. Te Grenoble vormden een aantal werklieden gisteravond groepen en trokken, met eene Fransche vlag voorop en gewapend met stok ken, door de straten, ten einde Italiaansche werklieden op te sporen. Terwyl zy rondtrok ken, uitten zy telkens vyandige kreten tegen de Italianen en noodzaakten de winkeliers hunno winkels te sluiten. De politie-agenten en de gendarmen verhinderden echter balda digheden. Een der troepen begaf zich naar het Itali aansche consulaat, waar men riep„Weg met Italië!" Het Italiaansche wapenschild werd afgerukt en de Italiaansche vlag werd ver scheurd. De prefect begaf zich in alleryl naar het consulaat, maar was niet by machte de menigte tot bedaren te brengen. Eene compagnie genie-soldaten werd onder de wapenen geroepen en dreef de menigte uiteen. De prefect begaf zich vervolgens naar den consul, ten einde hem zyne verontschuldi gingen aan te bieden. Toen echter drongen eenigo werklieden door in de woning van den consul, sloegen er de borstbeelden, welke zy konden machtig worden, stuk en wierpen het portret van koning Humbert uit het venster. De betoogingen duurden nog voort, maar nu wordt het consulaat door troepen bewaakt. Een der bladen te Parys deelde gisteren mede dat een der vertegenwoordigers van de Fransche regeering in Italië het voorwerp was geweest van minder aangename be jegeningen van de zyde der Italiaansche bevolking. De rogeeriDg heeft, naar aanleiding van dit bericht, onmiddeliyk ter openbare kennis gebracht, dat deze mededeeling onge grond is. Niettemin was het te Parys den geheelen avond tamelyk levendig. Genoemd bericht, volgens hetwelk do Fransche gezant te Rome zelfs zou vermoord zyn, verwekte groote opgewondenheid; de menschen rukten elkaar liet blad uit de banden. Op oonimigo piciuUteu kwam het tot oene heftige woordenwisseling, welke reeds op eene vechtparty dreigde uit te loopen, toen de prefectuur van politie bevel gaf, het blad in beslag te nemen. Een peloton republikeinsche gardes te paard deed tot kwartier over elven de ronde over de boulevards. De verschillende groepen der Kamer hebben byeenkomsten gehouden óm te overwegen, op wien zy stemmen zullen voor het presi dentschap der republiek. De socialistische groep heeft na eenige beraadslaging een voorstel aangenomen, waarby zy verklaart meer dan ooit voor de afschaffing van het presidentschap te zyn; maar overtuigd als zy is, dat het haar plicht is aan de kapita listische en anti-liberale reactie, die van het presidentschap een wapen wil maken tegen den republikeinschen vooruitgang, een einde te maken, heeft zy besloten aan de stemming deel te nemen in den geest dier motie. De leden van den Senaat, behoorende tot de „Union républicaine," de republikeinsche linkerzijde in het linker-centrum, hebben zich verklaard voor de candidatuur van den heer Casimir Périer voor het presidentschap. Dit besluit werd door de leden der republikeinsche party genomen met 144 tegen 35 stemmen. Gisteren werd ook door de democratische afgevaardigden eene byeenkomst gehouden, ten einde over de presidentsverkiezing te beraadslagen. De afgevaardigden dor repu blikeinsche groepen, welke behooren tot de regeerings-party en de leden der „Union progressiste," begaven zich insgelijks naar deze vergadering, (daar de democraten zich tot eene schikking bereid hadden verklaard.) De vergadering gaf aanleiding tot een heftig tumult, zóó zelfs, dat men handgemeen raakte en de stembussen [werden stukgeslagen. Dientengevolge besloten de gematigd-repu blikeinen en de leden der „Union progressiste" heen te gaan. Ten getalo van ongeveer 200 verlieten deze afgevaardigden de zaal. In eeno daaropvolgende vergadering van deze regee- ringsrepublikeinen heeft Deluns Montaud als voorzitter zyne verontwaardiging uitgedrukt over eene tegenwerking, welke geen ander doel schynt te hebben dan eene manifestatie te doen mislukken, wier uitslag werd voorzien. Hy besloot met den wenscb, dat het Congres de candidatuur van Casimir Périer zou zien triomfeeren Er werd daarna besloten dat zy geen deel meer zouden nemen aan verdere byeenkomsten, welke nog tot voorbereiding van de presidentsverkiezing belegd mochten worden. Ten slotte werd door deze repu blikeinsche afgevaardigden besloten de candi datuur van den heer Casimir Périer te steunen. De uiterste linkerzyde van de Kamer scheen voornemens te zön om hedenmorgen te Versailles eene nieuwe voorbereidende rer gadering to houden. Het congres, dat hedenmiddag te één uur te Versailles by eengeroepen is door den heer Challemel Lacour, den voorzitter van den Senaat, bestaat uit vyfhonderd tachtig Kamer leden en driehonderd Senatoren, te ramen achthonderd tachtig leden. Behalve de vraag, wie president Carnot zal opvolgen, blyft natuuriyk in de tweede plaats do quaestie aan de orde, welke beweegrede nen den moordenaar tot do misdaad hebben gedreven. Hy woonde ook eenigen tyd te Turyn, maar werd uit deze stad verbannen wegens zyne anarchistische woelingen. Terstond is door de politie een onderzoek ingesteld in de ver schillende Italiaansche steden, en ook tc Cette, waar Cesario verblyf heeft gehouden. Tot dusver luiden alle berichten, over hom ingewonnen, dat hy overal voor een govaar- lyken anarchistischen dry ver werd gehouden. Dit bleek o. a. uit eenige voordrachten, welko hy te Milaan heeft gehouden en waarin by zich al6 een heftig anarchist deed kennen Voor zoover bekend, heeft dus do Italiaan sche afkomst van den moordenaar niets met zyne misdaad te maken. Wellicht zal dooï deze opheldering de algemeene verbittering, welke zich nog in vole plaatsen tegen de Italianen vertoont, allengs tot bedaren komen. Op last der regeering doen de autoriteiten overal haar best om buitensporigheden tegea de Italianen te beletten, maar, gelyk hierboven en gisteren reeds werd gemeld, niet overal is de politie by machte deze tegen te gaan. De Italianen zeiven doen wat in hun ver mogen is, om hunno deelneming te doen blyken, en in de voornaamste steden toonden de ingezetenen, door het houden van rouw- betoogingen, hun afschuw van den moord, door een hunner landgenooten, op den presi dent der Fransche republiek gepleegd. Vermoedelyk zal een en ander wel niet zonder invloed biy ven op de algemeene stem ming in^ Frankryk jegens de Italianen, zoo dat, nadat de eerste uitbarsting der alge meene verontwaardiging tot bedaren is ge komen, waarechynlyk spoedig aan de ver volging der in Frankryk wonende Italianen een einde zal komen. Men beschouwt te Berlyn den politieken toestand in Frankryk, na den moord van president Carnot, als volstrekt niet veront rustend. Dat de dood van den president aan leiding kan geven tot internationale verwik kelingen, wordt niet waarschynlyk geacht. Immers, men wyst er op, dat de op zich zelf staande buitensporigheden, welke in ver schillende plaatson tegen de Italianen worden gepleegd, geenszins beschouwd kunnen wor den als eene uiting, welke de meening van net geüeele jfranscbe volk weergeeft. Ook werd te Berlyn het gerucht verspreia, dat men in Frankryk eene algemeene bewe ging moet vreezen tegen de vreemdelingen, vooral ook tegen de Duitschers. In regeerings- kringen wordt dit praatje als geheel ongeloof waardig beschouwd. Kanselier Caprivi heeft den Duit8chen gezant te Parys uitdrukkeiyk opgedragen ter kenni3 to brengen van da Fransche regeering, dat do Duitsche regeering in de krachtige maatregelen, welke door da autoriteiten zyn genomen, het bewys zag, dat Carnots dood geene aanleiding zou kunnen geven tot binnenlandsche twisten, waardoor de in Frankryk wonende vreemdelingen go- vaar zouden kunnen loopen. BUITENLAND. Franki-jj k. Het „Journal des Dóbats" verwacht van do reis van den khedive van Egypte goede ge volgen, omdat het bezoek to Konstantinopel vermoedelyk zal bydragen tot het uit den weg ruimen van elk misverstand tusschen den sultan en den khedive. Het blad betreurt dat Parys de eer van een bezoek des khediven moet missen, maar het erkent „dat de tyd dan ook niet byzonder gunstig is voor oen dergeiyk bezoek, vooral te Londen, juist nu de Engelscho regeering en de Congo-Staat bezig zyn weer een gedeelte van Egypte, dat tot Turkye behoort, onder elkaar te verdeden." Eene indertyd beroemde zangeres, mevr. Alboni, is te Ville d'Avray op negen en zestig jarigen leeftyd overleden. Het lang uitgestelde procos der anarchisten, die op grond van de nieuwe wet tegen ver- eenigingen van misdadigers gevangengenomen waren, zal op 20 Juli te Parys in behandeling komen. Er zyn 35 mannen en vrouwen ge* dagvaard, o. a. Paul Reclus. Dultsohl and. Reuters Bureau schryft uit Amsterdam: Van ons bureau te Berlyn ontvangen wy per post de volgende mededeeling. De commissie voor ontwikkeling van den uitvoer van land bouwproducten zal in het laatst van deze maand hare zittingen hervatten. In de eerste plaats komt in behandeling de uitvoer van granen, de oprichting van graanbeurzen en van comités voor arbitrage. Ter deelneming aan de zittingen worden uitgenoodigd grond eigenaars uit bet- zuiden van Rusland, uit Middel Rusland, Russisch Polen en het gou vernement der Oostzee provinciën, alsook exporteurs uit de havens der Zwarte Zee, zee van Azof en Oostzee. In de tweede plaat# volgt de beraadslaging over den uitvoer *an wol, haar en borstelharen, aan welke beraad slaging zal worden deelgenomen door schapen- fokkers en fabrikanten. De keiier van Duitschland beeft te Klef by de indeeling van prins Adalbert by d#

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2