N". 10526. Maandag 1® Juni. A0. 1894. (goarant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Feuilleton. De Misdaad in de Rne Lafltte. i) LEIDSCÏÏ BAG-BLAB. PRIJS DEZER COURANT: Yoor Leiden per 3 maandenf 1»10. Franco per post. ,-s. Afzonderlijke Nommers 0.05. PRIJS DER ADVERTENTTËN: Tan 1-6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootere lettors naar plaatsruimte. Voor het incassoeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Tweede Blad. KOLONIËN. BATAVIA, 11—15 Mei. E9n paleis ingestort. —Een geweldig ongeluk had blijkens de „Soer. Crt." jl. Zaterdag avond te omstreeks 10 uren te Soerabaia plaats. Ieder onzer, zegt het blad, heeft gaandeweg tegenover den stadstuin en naast de nieuwe apotheek het grootsche paleis zien verrijzen, waarin de firma P. en Co. zich eerlang vestigen zou, zoodra het voltooid zou zijn. En menig een van de daar dagelijks passeerenden vroeg zich sedert al af, of het, met deze inderdaad stoute constructie, uit het oogpunt der solidi teit, misschien niet wat al te luchtig genomen werd. Nu is plotseling, men weet niet hoe, een zeer groot deel van den zwaren voorgevel en zoowat de geheel voorgalerij van den boven bouw naar beneden gekomen; gelukkig nog zonder persoonlijke ongelukken. Schijnbaar meer dan stout, waren zoowel het project als het constructie-werk inderdaad volgens alle deskundigen heel solide. Maar een ongeluk ligt in een klein hoekje. Hier was het eene gietijzeren hoekkolom aan de Noordzijde, waar dat ongeluk in schuilde. Deze bezweek blijkbaar plotseling onder het zware gewicht van de dakgebinten, enz. Die kolom men, uit Duitschland besteld door den eigenaar van het paleis, schijnen van zeer betwistbare qualiteit te zijn. Immers, het is „après coup" bij de breuk gebleken, dat de eene in quaestie, die bezweken moet zijn zonder zichtbare aan leiding, over ongeveer het van hare door snede zóó vol met gallen zat, dat het alleen een wonder zou zijn te noemen, als ze nóg langer gehouden had bij het steeds toenemend gewicht, dat op haar te rusten kwam. Natuurlijk ie er heel wat schade: men be groot die, voor zoover thans reeds te beoor- deelen, op minstens een duizend of vijf. En nog mag de eigenaar van geluk spreken: lo. daar er geene persoonlijke ongelukken hebben plaats gehad, en verder omdat het lichaam van het gebouw feitelijk niet geleden heeft, daar, door het tijdig knappen van de verbindingsijzers, zich de verwoesting uit sluitend tot de voorgalerij heeft kunnen be palen en er niets meer is meegesleept in den val, toen het bovenwerk op den loop ging. Het gebeurde moge intusschen eene dure, maar afdoende les zijn, om nu al het ijzerwerk extra te gaan nazien en keuren, alvorens met den bouw verder te gaan." Reeds den löden Mei was er een alge meen te Batavia loopend gerucht, dat de sedert geruimen tijd besproken expeditie naar naar Lombok zou doorgaan. De generaal majoor Vetter dus loopt het gerucht zal de voorgenomen expeditie leiden. Het verlof naar Europa waarheen de generaal den 27 Juni per „Prinses Marie" van plan was te vertrekken zou op ver zoek van den Gouverneur-Generaal worden aan gehouden. Aan de expeditie zouden zeker deelnemen het 9de bataljon van Batavia en het 5de batal jon van Semarang en waarschijnlijk nog een bataljon van Magelang. De resident J. Bensbach van Ternate zou als Gou vernementscommissaris de expeditie vergezellen. Het vonnis van den Raad van Justitie te Soerabaia, waarbij rechtsingang met bevel van dagvaarding in persoon tegen H. E. Eijssel, hoofdredacteur der „Soerabaia Courant", is verleend, is by arrest van het Hooggerechts hof bekrachtigd. Uit Benkoelen is aan de „Sum. Crt." geseind dat de veepest er eene groote sterfte aanricht. Doortastende maatregelen zijn ge nomen en verordend. Benoemd zyn in de commissie voor het grootambtonaars examen de heeren W. O. Gallois, D. Gerth van Wijk, mr. J. F. Kramer, mr. D. H. Van Gelder, dr. J. L. A. Brandes, mr. W. A. J. Van Davelaar, F. Fokkens Jr., F. A. Liefrinck, mr. C. W. Margadant en A. H. J. G. Walbeehm. Volgens bericht van den resident van Probolinggo werd in den voormiddag van 28 April jl. te Soekapoera eene lichte aard beving in de richting van N.-O. naar Z.-W. waargenomen, welke ongeveer 5 seconden duurde. Ook op verschillende plaatsen in de afdeeling Kraksaan werden aardschokken gevoeld. Bijkens een van den resident van Tegal ontvangen rapport werd in het district Pangkah door een bandjir veel schade toegebracht aan 158 bouws met kedeló beplante sawah's. Door den directeur van onderwijs is, naar men meldt, uitgemaakt dat vocrtaan geene dames voor eene plaatsing bij het lager onderwijs in aanmerking kunnen komen, dan in het bezit van eene bijakte bi) de hulpakte. Bjj de Regeering bestaat het voornemen om ook by het Middelbaar Onderwys, met uitzondering van bet onderwyzend personeel, eene bezuiniging in te voeren. De hoofden van Gewesteiyk Bestuur hebben van de Regeering eene aanschryving ontvangen om voor den zoutverkoop speciaal gepensionneerde ambtenaren en officieren met een goed verleden te belasten. Het Corso-carnaval te Buitenzorg had in den morgen van den 12den Mei by fraai weder en onder zeer veel animo in den Plan tentuin plaats. Do Gouverneur Generaal met familie woonde de feestelykheid by. Er waren zestien rytuigen, waarvan als de schoonste genoemd mogen worden de A meri- kaansche buggy van de dames Verstege, getooid met „Bougainvilles," van de dames Margadant in den vorm eener schelp, die van de dames Schmidt, zeer elegant in rose, van de dames Ermeling en van het land „Dramaga," getooid met producten van het landkoffie, thee en ryst. Het rytuig van den Gouverneur Generaal was mede in den stoet. Ook trok een Japansche „hinrieksjaw" zeer de aandacht, terwyi een wagen met clowns, allen kluchtig gekleed, tot do vreugde bijdroeg; tusschen de rytuigen vormden kinderen te paard in lieve kostuumpjes eene aangename afwisseling. Een groot publiek was in den Plantentuin aanwezig, terwyi de stafmuziek een uitgezocht programma ten gehoore bracht. B27.) De heer Masthoff, ass.-resident van Pa- dang-Pandjang, heeft op een rit te paard, een zoo hevigen val gedaan, dat twee zyner rib ben gebroken zyn en een der longen aange daan is. De toestand van den ïyder is, hoewel nog niet buiten gevaar, toch vry bevredigend, zegt de „Sum. Crt." Door den gouvernonr-goneraal van Ned.-Indië zijn de volgende beschikkingen genomen: Civiel Departement. Geplaatst: In de ree. Oostkust van Sumatra, de benoemde contr. late kl. B. J. M. Van Gonna. Overgeplaatst: Van Soerabaia nnar Oheribon, de verificateur 4de kl. W. F. G. G. Peltzer; van Oheribon naar Soerabaia, de verificateur 4de kl. A. Beieeer. Vorleend: Twee jaar verlof naar Europa wagens ziekte aan don 2den lult. kwartiermeester bij de mil. adm. J. H. Van IogeDj etn jaar verlof naar Enropa wogene langdnrigen dienst aan den magazga- meeeter 3de kl. ('2de luit.) G. Do Brnin. Ontsla, en Op verzoek eervol uit Hr. Ma. mil. dienat, de off. van get. 2de kl. P. W. Schipper. Geplaatst: Bij aan omat bg den intendant te Kotta-B&dja, de 2de loit-kw&rtierm. van den dienst h. t. 1. C. P. J. Süverkopp; bjj den kwartier meester van het 3do dopot-bataljon to Mal«ng de 2de loit.-kwartiermeealer van don dionat h. t. 1., B. H. J. Van Deute om. Vorleend: Twee jaar verlof naar Earopa, wogene ziekte, aan den ambtenaar op wachtgeld jhr. L. Do Stuora, laatst adapiraut-coi troleur Lij bet Binnenl. Bestuur op Java en Madoera, e n jaar verlof naar Enropa wegens lani;durigeu dienst, met ingang van 4 Juni 1894, aan den o.idcrwgzer lote klasse bij bot openbaar lager onderwijs J. J. Fonti-yn. Ontslagen: Op verzoek eervol uit 'elande dienat de ouderwijzer 2de klasao bg hot openbaar lager onderwijs voor Europeanen en met dezon ge- lijkgeeteldoD N. W. FraDckeu. Verplaatst: Vao de residentie-afdeeling van Borneo naar de residentie Palembaug, de oontr. 2do kl. P. S. J. Emuu; vao het goovernement Atjeh en Onderhoonghede naar de Laiupougeohe districten, de cont'. lete kl. F. G. Nesscher; van do ros. Palouibang naar het gouver ernent Atjeh en Onder- hoongheden, de contr. 2d>; kl. M. W. Ginolf Toegevoegd a&d dun chof dor ïrrigatio-afdee- ling Branme, met atandplaate .Ma ang, do adapirant- ingenieur L. L. Graaf Van Racdwgok. Benoemd: Bg dou aanleg van Staatsspoorwegen op Java toi onderopziohter 8do kl. en geplaatst bg de lijn Malang Blitar B. G. J. Th. Glebrant; tot tgdolgk oudei opzichter 8de kl. en gedetacheerd bft do afd. epoor- en tramwegen en stoomwezen vau hot D p. dor Burg. Openbare Werken M. Engels. By het vendn-departement te Batavia tot adjunct- boekhouder F. W.F. 8 hwab;totadjunct-boolihoudor de adjunot-saseier W. J. M. Van den Bcrgh. Departement van Oorlog. Verte end: Drie maanden verlof naar Sookaboemi tot herstel van gezoudheid aan den luit. der cav. T. Sorgdrager; twee maaoden verlof naar MalaDg wegene ziekte aan don off. van gez. 2de kl., L. H. Dominions Van den Busaohe. Bevorderd: Bg de militaire administratietot majoor-intendant rie kapitein B. N Tuineuburg; tot kap tein-kwartier eeater, de lote lnite.iant-kwartier- meester M. W. Beets; tot lsten luitenaut-kwartier- meester, de 2de luitenant-kwartiermeester P. A. Stroeve. Ontelagen: Op verzoek eervol uit Hr. Me. militairen dieoet, wegene volbraohten diensttijd, de kapitein, directeur der geweermakerssobool F. W. H. uhn. Gesteld: Op verzoek op non-aotiviteit buiten bezwaar van den lande, voor den tyd van twee maanden, met ing&Dg van 26 Mei 1894, de 2de luit.- kwartiermeester bij do militaire administratie O. J. M. Bovene. Departement van Marine. Overgeplaatst: Van Hr. Me. wachtecbip „Godth" naar Hr. Ms. pantaer- schip „Koningin der Nederlanden", de adelborst 1ste kl. M. K. Medenbach; van Hr. Ma. fregat „Tromp" naar Hr. Ma wacbtaohip „Bromo", de olfloier van administratie 2do kl. W. Obber. Vergund: Om wegens langdurig verblgf in doze gewesten te repatriëeren, aan den off. van adm. 2de kl. J. P. Zur Mühlen van Hr Ms. wachtschip „Bromo". Ingetrokken: Do overplaatsing naar Atjeh, met verandering naar 8emarang, van den off. van gez. 2de kl. P. J. Binders. Geplaatst; Bij aankomst te Medan, de off. van gez. 2de kl., bestemd voor den dionet hier te lande, G. Knnpkes. Gemengd Nieuws. In de gemeenten Opsterland en Smallingerland (Fr.) worden vele fabrieks aardappelen verbouwd, die jaarlyks door com- missionnairs voor de fabrieken, vooral in de provincie Groningen, worden opgekocht. Sinds lang is er aan gedacht, in die om geving eene dergelyke fabriek te stichten, en thans wordt gemeld dat de afdeelingen Beetsterzwaag en Tietjerksteradeel van de Friesche Maatschappy van Landbouw te Drachten eene gecombineerde vergadering zullen houden, om de oprichting eener derge lyke fabriek te bespreken. Voor de rechtbank van Orange bury, Zuid Carolina, wordt een zonderling proces gevoerd. Op 24 September 11. bemerkten de bewo ners van de kleine stad Orangebury op alle muren zeer groote plakkaten, waarop in groote letteren te lezen stond: „Great attraction, VoordrachkZelfmoord, door dr. Thompson." Verder werd uitgelogd dat dr. Thompson de geschiedenis zyns levens zou verhalen, zyne tegenspoeden en ongelukken. Hy zou ook de quaestie van zelfmoord behandelen. Hy zou de zekerste middelen aanduiden, die de weten schap ter beschikking stelt aan de wanhopi- gen, om op de aangenaamste wyze te sterven. Ten slotte werd gezegd: „By 't einde der voordracht zal het publiek worden uitgenoo digd te stemmen over de vraagof dr. Thomp son, om zyn ongolukkigen toestand, het recht heeft zich van kant te maken. De stemming zal geheim zyn. Indien het ant woord bevestigend is, zal de voordracht gever zich aanstonds het leven benemen door eene revolver, zonder gevaar voor de aan wezigen. De opbrengst der entróe zal ten bate komen van vyf weezen uit de stad. De voordracht moest plaats hebben in den schouw burg. Eon zeer talryk publiek verdrong zich lang voor het bepaalde uur vóór den ingang. Men betwistte elkander de plaatsen. Niemand wilde de gelegenheid missen eene zoo „aan trekkeiyke" voorstelling by te wonen. Een rykaard van Boston gaf 25 dollars voor een gewoon plaatsje. Toen het uur daar was, klonken de drie traditioneelo slagen. De gordyn ging op en dr. Thompson verscheen. Alvorens het woord te nomen, verklaarde by, wil ik een weinig muziek laten hooren. Een jonge kunstenaar speelde daarop een stuk uit Wilhelm Teil op eene mechanieko piano. Eene Duitsche zangeres zong een Fransch duo met een Italiaan. De doctor zelf scheen zich goed te amuseeren. Iedereen had natuurlyk het oog op hem. Men vond hem schoon. Eene ryko sentimenteele Amerikaansche liet hem een briefje overhandigen, om hem te ver klaren dat zy bereid was met hom te trouwen, indien hy zyne zelfmoordplannen opgaf. Hy antwoordde, droevig glimlachend, met een eenvoudig: „Te laatl dat staat niet op het programma." Eindeiyk begon hy zyne voordracht. Driö uren lang verhaalde hy al de byzor.derheden zyns levens en verklaarde toen het publiek te laten oordeelen, of hij moest sterven. Men juichte hem toe; de doctor boog als een artist. Hy legde de revolver naast zich en de stemming begon. Elk kreeg een blauw en een wit briefje. Het blauw was vór den zelfmoord, het wit er tegen. Alles ging goed en by stemopneming heerschte de grootste spanning by het publiek. Eindeiyk waren er 324 stommen voor en 324 tegen. Er bleef nog een enkel papiertje in de trommel, dat den doorslag zou geven. Het publiek hygde. 't Was een blauw bulletin, dat te voor8chyn kwam. De doctor stond op on nam zyne revolver. Hy richtte den loop op zyn hoofd en telle: „Eén, twee Hy ging zeggen „drie!" de vrouwen stopten reeds de ooren en eenigon waren alvast in zwyrn gevallen, toen een der stemopneraers in de trommel zag. „Houd op!" riep hy. „Er zyn nog twee briefjes in de trommel Hy haalde er inderdaad nog twee uit. Zy waren wit. Hierdoor werd de meerderheid omgekeerd en was zy tegen den zelfmoord. Maar een der toeschouwers sprong woedend op, liep naar den stemopnemer en riep: „Gy zelf hebt twee bulletins in de trommel ge stoken, ik heb het gezien." En hem by den arm grypende, schudde hy hem stevig heen en weer. Uit de mouw van zyne jas, üie scheurde, vielen nog vyftig witte briefjes. Er ontstond oen onbeschryflyk rumoer. „Wy zyn be8tolenl" riep men. „'t Zyn bedrie gers 1 Aan de galg met henl" Stoelen en tafels vlogen op de estrade. Dr. Thompson verloor echter het hoofd niet. Hij loste vyfmaal zyne revolver op de toeschou wers, die met stokken op hem toesprongen. Toen liep hy naar de gaskraan en draaide het licht uit. Hy kon daarna gemakkelyk langs eene zydeur ontsnappen, na de ontvangst in zyn zak gestoken te hebben. De man loopt nog. De stemopnemer word echter half dood geslagen en voor den sheriff gesleept. Nog denzelfden avond hing men den doctor in effigie op en er heerschte tot laat in den nacht eene ware revolutie. Te Panam» is een groote brand uitgebroken. Toen het bericht afgezonden werd, woedde het vuur nog altyd voort en reeds waren 225 gebouwen in de asch ge legd en bedroeg de schade 1,500,000 dollars. Er is gebrek aan water Het Russische gouvernement Saratoff is geteisterd door een zwaren hagel slag, vergezeld van een stortregen. De hagel- steenen waren zoo groot als duiveneieren. Eene geheele kudde schapen is met den horder gedood. Byna 3000 desjatinen land zyn vol slagen verwoest. Hoewel hoffeiyk tegenover ieder, die haar kwam begroeten, was in haren blik, in haren glimlach, in haar geheele voorkomen een onmiskenbare trek van neerslachtigheid, dien zy tevergeefs voor de blikken der haar om ringende feestgenooten trachtte te verbergen. Hare groote, zwarte oogen, door lange wimpers overschaduwd, hadden eene uit drukking van zachtheid en gelatenheid, die met haren onuitwischbaren glimlach een hevig contrast vormde. In hare omgeving ontdekte men voorts nog een ander personage, eene jonge dame, met rood haar en van eene vreemde, opval lende schoonheid. Deze was miss Ketty, de zuster van den markies. Zy was in levendig gesprek met eenige heeren, die zich door hare originaliteit en vrypostige Amerikaansche manieren voel den aangetrokken, tot groote ergernis van mevrouw Bertin, die, zooals wy zagen, juist bezig was den lof te bezingen van den markies, haren aanstaanden schoonzoon, en uit te weiden over het geluk van hare dochter, wie zulk een edelman te beurt vièl. „O, zy zal zich zoo gelukkig gevoelen", verzekerde zy met innige zelfvoldoening. „Een man, zoo edel, zoo élégant, zoo geestig 1" „En zoo rykl" viel iemand hierop in. „Rykl fabelachtig ryk! De familie De Montgerboi8 bezit uitgestrekte goederen in Amerika. Kapitein Castillac kent ze, hy heeft indertyd veel zaken gedaan mot den ouden markies, den vader van myn schoonzoon." „Maar dat is dan een phenixl" „Eene parel l Ah, ziedaar 1" riep mevrouw Bertin, die juist den markies in het oog kreeg, vol geestdrift uit. „Ziedaar de parel der schoonzonen." De markies en de vicomte De Champ8ablon traden juist het kleine salon binnen. „Hól markies, markiesl" riep mevrouw Bertin, zonder zich voor hare omgeving te geneeren. „Kom toch, ziehier een uitgezocht plekje l" En m9t de noodige drukte ruimde zy den markies eene plaats in aan hare zyde op de door haar, in al hare élégance, be zette sofa. De markies was een man van forsche ge stalte, met een gelaat, dat de sporen droeg van eene eenigszins losbandige levenswyze, hoewel hy overigens door de onberispelyke wyze, waarop hy zich kleedde, en door zyn geest en vernuft het ideaal van een volmaakt edeman uitmaakte. Voor een man van zyn leeftyd, twee en dertig jaren, naar mevrouw Bertin verze kerde, was zyn hoofdhaar, hoeveel moeite de kunst van zyn kapper ook aanwendde, reeds tameiyk gedund, hetgeen hem echter in de oogen van ieder en voomameiyk van de vrouwen, eene zekere mate van aanzien gaf, daar deze laatsten vooral hierin meestal iets interessants vinden. Haar en baard waren, evenals het haar zyner zuster, rood, iets, wat men vooral by Amerikanen veelal aantreft, want ofschoon van Fransche afkomst, was de markies in werkeiykheid Amerikaan. Gedurende de politieke verwikkelingen op het eind der vorige eeuw, was zyne familie genoodzaakt geweest, Frankryk te verlaten on naar Amerika uitgeweken. Hierdoor waren, niettegenstaande zyne Ame rikaansche nationaliteit, zyn Fransche naam en zyn Parysch voorkomen en manieren verklaard. Maar hoe élégant en voornaam hy zich ook wist voor te doen, was er toch iets in den blik zyner vung flikkerende oogen, dat den opmerkzamen waarnemer onaangenaam aandeed. Onder hunne zware wenkbrauwen dwaalden deze oogen voortdurend rusteloos rond, als van iemand, die steeds oponvoorzieno omstandigheden bedacht is. Keoren wy, na deze korte beschry ving van onzen held, tot mevrouw Bertin terug 1 „Wy waren juist over u aan het spreken, waarde markies I" riep zy hem toe, „en ik heb heelwat kwaad van u verteld l" „Dat verwondert my van u", antwoordde hy, terwyi hy aan hare zyde plaats nam, „echter, ik verdien het well" „En met reden", viel de vicomte De Champ- sablon hierop in, „verbeeldt u, dames, dat hy daar zooeveD vyftig duizend franken aan den kapitein Castillac verloren heeft." „Vyftig duizend frankenwas de algemeene uitroep, en met verwondering zag ieder den markies aan. „Hebt ge verloren?" vroeg Ketty op be zorgden, angstigen toon. „Ach ja, verloren en betaald, lieve KettyI en intusschen acht ik my toch gelukkig." „Och koml dat is juist iets voor u", riep mevrouw Bertin, „on waarom, als ik vra gen mag?" „Wel, doodeenvoudig, omdat, ongelukkig in het spel. „Gelukkig in de liefde, nietwaar? drom- melsche markies. Ach, hoe geestig 1" En met een schalksch lachje gaf zo den markies een tikje met haren waaier. „Maar", vervolgde zy, „vertel ons toch, waar zyt ge al dien tyd geweestwy hebben u reeds meer dan een uur lang gemist." „Och, ik ben zoowat overal geweest l" „Niet waar", riep de vicomte, „want ik hob u overal gezocht en nergens kunnen vinden. Wy hebben een oogenblik gemeend dat ge eveneens als Varlay vroeg naar bed waart gegaan om morgenochtend tydig op uw bureau te zyn." „Is Varlay reeds vertrokken?" vroeg de markies levendig. „Zeker, verwondert u dat? Varlay is een ingetogen, viytig jongmensch, die reeds by de hand is, als gy gewooniyk ter ruste gaat." „Is hy reeds laDg geleden vertrokken?" „Welk belang hebt gy daarby?" „Niets, in het minst niet", gaf de markies op gejaagden toon ten antwoord. „Ik vroeg het maar.och, ik weet zelf niet waarom om maar iets te zeggendie kassier gaat my niets aan... volstrekt nietsI" Deze weinige woorden, tusschen den vicomte en den markies gewisseld, en vooral de zon derlinge wyze, waarop de laatste zyn vriend ondervroeg en antwoordde, deed eene plot selinge stilte ontstaan in don kort te voren zoo opgewekten kring. Mevrouw Bertin blikte zwygend en ver baasd haren schoonzoon aan, Jeanne ves tigde eveneons op hem hare schoone oogen en trachtte te radon wat don man, dien men tot haren echtgenoot had bestemd, zoo deed ontstellen, terwyi Ketty met onrustig gelaat om zich heenzag en de vicomte als verstomd door deze onvoorziene wending zwygend in een fauteuil plaats nam. De markies was evenwel te voel man van de wereld, om zich door deze omstandigheid uit het veld te laten slaan, en met den noo- digon tact het oogenblik waarnomende, dat het orkest juist eene wals begon te spelen, richtte hy zich in zyne volle lengte op en riep op schertsenden toon: „Maar, dames, laat ge u door een afwe zigen kassier influenceeren, dat go do uit- noodiging tot eene wals zoudt over het hoofd zien Komaan l moet ik u het voorbeeld geven?" En aan zyne bruid den arm aanbie dende, vervolgde hy*. „Mejuffrouw Jeanne, wilt ge my deze wals toestaan „Het spyt my, u te moeten teleurstellen", antwoordde het meisje, „maar ik wensch liever niet te dansen." „Watl" riep mevrouw Bertin, zich met levendig gebaar tot hare dochter wendende, „weight ,?e met den markies te dansen l" (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 5