dan baar radicale collega, erkent zy\ dat nu eenmaal door den resident van Bali en Lombok namens hot gouvernement een ultimatum aan den vorst Tan Lombok was gesteld, geene andere oplossing dan een militair optreden onzerzijds mogelijk bleef. Het is echter altijd nog de vraag, zegt bet blad, of bet stellen van het ultimatum zolf eone daad van politieke wijsheid kan genoemd worden, al ziet het in den klaagbrief van eenigo aan de Oostkust van Lombok gevestigde hoofden en gericht aan den resident van Bali en Lombok een noodkreet van beteekenis. Het „Vad." zegt: „Afgezien van de vraag, in hoeverre het contract tot de tusschenkomst recht geeft wat wtf voor ons niet zouden willen ont kennen verdient opmerking, dat tegenover het vele kwade, dat van de Lomboksche over- heerscher8 verteld wordt, volgens den heer Pynacker ook wel wat goeds staat. „Wat in elk geval nog bewezen zal moeten worden, dunkt ons dit, dat de grieven in den laatsten tijd zijn toegenomen in beteekenis en dat een ander middel van schikking dan eene expeditie onmogelijk was." Gemengd Nieuws. W ij veatigeD de aandacht op de in dit nommer voorkomende advertentie van de Hollandsche IJzeren-Spoorwegmaatschappij, waarby door abonnementen van 30 dagen - eene zeer goodkoope reisgelegenheid wordt aangoboden. Het reizen met deze abonnementskaarten is geheel onbeperkt, zoodat men, binnen haren geldigheidsduur, zooveel van de treinen gebruik maken kan als men verkiest. Deze goedkoope reisgelegenheid zal zeker velen uitlokken tot het doen van uitstapjes naar Nederlands schoone streken. Want al Is do temperatuur nu nog zóó, dat men eerder naar de warme huiskamer dan naar de vrije natuur verlangt, de hoop, dat dit spoedig anders zal worden, en de vacanties, welke beginnen te naderen, zullen er menigeen toe leiden met de kaart van ons land vóór zich plannen te ontwerpen, die in werkelijkheid worden omgezet, wanneer de zomer die toch niet geheel zal wegblijven zijne op wachting ten onzent maakt. Wij maken belanghebbenden opmerkzaam op de wijziging, door het Bestuur van „Hollandia" in het programma voor den a. s. Zeilwedstrijd op het Braasemermeer gemaakt, volgens advertentie van heden. Vooral voor kleinere vaartuigen is er nu gelegenheid zich te meten; men schrijve dus in, maar vergete tegelijkertijd niet ad 2.50 lid te worden, hetgeen zeer eenvoudig kan geschieden, door eene briefkaart aan den secretaris te Oudshoorn te schrijven. Met het oog op het voorkomen van gevallen van pokziekte in verschillende gemeenten van Zuid-Holland, was ook door het gemeentebestuur van Valkenburg de golegen- heid geopend om zich kostoloos te doen vacci neeren of revaccinoeron. Bij publicatie en by bekkenslag was daarvan aan de ingezetenen kennis gogeven. Op de zitting, welke jl. Dinsdag gehouden werd, verscheen echter niemand. Te Katwijk aan Zee kwam eene schuit aan, die 25 besomde. Voor 6 snees tongen werd 10 a 25 Cts. per stuk besteed; keu ƒ2 a 2.50 en krit f 2 per mand. Andere soorten werden niet aangebracht. Het grootste gedeelte dor vloot wordt voor de haringvisscheriJ in gereedheid gebracht. By gunstigen wind zullen eenige schuiten vertrekken. Blijkens eene mededeoling in de Haagsche afdeeling van de vereoniging „Maatschappelijk Belang", waren voor do Zondagsrust en vervroegde winkelsluiting in Den Haag van slechts 19 winkeliers bewijzen van adhaesie ontvaDgen, waarvan 15 onvoor waardelijk. Do winkeliers in de Passage zijn echter door hun huurcontract verplicht niet vóór 10 uren te sluiten. Togon een Rotterdammer, dio een telegrafist op een publiek telegraafkantoor de woorden had toegevoegd: „mijnheer, u is een ploert", heeft het O. M. by de rechtbank te Rotterdam 50 boete geëischt. Men schryft uit Scheveningen: De bomschuiten, welke reeds dagen gereed staan om voor de haringvisschery uit te zeilen, kunnon nog maar altyd niet in zee komen ten gevolg© van de hooge winden. Gisteren zyn door de ankerzetters met levensgevaar ankers in zee gebracht, maar toch bleek het onmogeiyk ds vaartuigen door de brandiug te brengon. Aan den Amsterdamschen straat- wog (Haarlem-Halfweg) heeft men ruim 1500 straatsteenon ontvreemd. Togon ©ene dienstbode uit Rot- tordam, die door de rechtbank aldaar was vrUgosproken van de aanklacht van mishande ling, dio den dood ton gevolge zou gehad hebben (hot geven van een duw aan eene andere vrouw, dio daardoor van een trapje op een stoonen vloer was gevallen en later overloed), vorderde het O. M. by hot gerechtshof te 's GravenbJKfce gisteren twee jaar gevangenis. Hetzelfdo gerechtshof heeft bevestigd do vonnissen van de Rotterdamsche rechtbank, waarby eeno vrouw tot 3 maanden is ver oordeeld wegens het toebrengen van een slag met een pook aan eene indringende buur vrouw en waarby oen man on eene vrouw tot 3 maanden zyn veroordeeld wegeDs diefstal van uien. Voor de arrondissements-recht- baak te Haarlem stond gisteren terecht Dirk Bakkor, 35 jaar, landbouwer te Haarlemmer meer, ter zake dat hy te Haarlem, op den 14den Juni 1893, als bestuurder van een tweewielig rytuig, zoo snel en in gestrekten draf zoo onbesuisd gereden heeft, ter hoogte van de Schachelstraat op de Gedempte Oude Gracht, dat een 3-jarig meisje, dat zich aldaar bevond, door het paard of een der wielen is aangereden. Dientengevolge was het kind ter aarde gevallen, had het neusbeen gebroken, terwyi neusvleugel en bovenlip waren inge scheurd. Het kind was geruimen tyd ziek geweest. Ook blykens de verklaringen der getuigen reed Bakker met zyn dogcart veel te snel. Een smid, die het ongeluk zag aankomen, schreeuwde hem eene waarschuwing toe, maar de boer, die op den wagen met een ander zat te praten, hoorde het niet of sloeg er geen acht op. Toen het ongeluk gebeurd was, reed hy door en sloeg zelfs naar een jongen, die het paard by den teugel trachtte te grypen. Nu nog zyn de litteekens der verwonding zichtbaar en het kind zal dan ook, volgens den geneesheer, wel altyd geschonden biyven. Alvorens tot zyn requisitoir over te gaan, deelde de officier van justitie, mr. J. P. Van Outeren, aan de rechtbank mede, waarom deze zaak nu eerst in behandeling kwam. De ouders van het kind hadden verzocht geene vervolging in te stellen, omdat men dacht en hoopte, dat Bakker eene schade vergoeding zou geven. Aanvankelyk was deze daartoe wel geneigd, doch de gevraagde som, 10, was hem nog te hoog; hy had 5 geboden. Later had hy echter in het geheol niets meer willen betalen en zoo was de zaak voor de rechtbank gekomen. ZEA. achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en eischte schuldig verklaring van beklaagde aan art. 308 van het W. v. S. hy, aan wiens schuld te wyten is, dat een ander zwaar lichameiyk letsel bekomt of zoodanig lichameiyk letsel, waaruit tydeiyke ziekte of verhindering in de uitoefening zyner ambts- of beroepsbezig heden ontstaat, wordt gestraft met gevange nisstraf of hechtenis van ten hoogste zes maanden en dat hy zou ondergaan eene gevangenisstraf voor den tyd van 4 maanden. De uitspraak is op over 8 dagen bepaald. Een treurig voorval heeft Woens dag-avond in de Blankenstraat te Amsterdam plaats gohad. Al sedert geruimen tyd was zekere Maaren van zyne vrouw gescheiden, en deze woonde by hare moeder in. Genoemden avond nu vervoegde de man zich aan het huis van zyne gewezen schoonmoeder om zyne vrouw te spreken en haar te bewegen mot hem mede te gaan. Zy had hier geene ooren naar, en Maaren, op de trap staande, haalde toen plotseling eene geladen revolver uit zyn zak en loste drie schoten op haar. Twee schoten troffen haar in den rug en één in 't gezicht. Op het knallen der schoten on het gekerm der vrouw kwamen de buren toe snellen, en spoedig was er een heel oploopje voor de deur. Weldra was ook de politie ter plaatse, die den moordenaar arresteerde en naar het politiebureel op de Kattenburger- gracht overbracht. Het wapen en de doos met patronen werden in beslag genomen. De vrouw werd per vigilante naar het Binnen Gasthuis vervoerd, waar gelukkig bleek dat de wonden niet levensgovaariyk waren. Zy werd daar verbonden en kon nog 's avonds huiswaarts keoren. Gisteren is door het O. M. by de arrond. rechtbank te Amsterdam eene gevange nisstraf van 5 jaren geëischt voor J. W. Arnold, 51 jaren oud, beschuldigd in December des vorigen jaars op een zolder van een huis Plantage-Muidergracht brand gesticht te hebben. De verdediger, mr. D. Simons, achtte de schuld uit niets bewezen. By Arnhem ii door een zand- schipper uit Vroeswyk, Toon Smits, by het baggeren, met zyn beugel eene kruik opgehaald, blykens haar opschrift 311 jaren oud. Boven dien geeft zy verschillende personen te aan schouwen en te midden daarvan eene vorstin, zwaarden en nog meer. De kruik heeft byna niets geleden. Te Groningen is Woensdag-avond het eerste geheel onthouders-koffiehuis in de provincie Groningen ingowyd. Gistermiddag zou te Amsterdam een Duitscher door twee rechercheurs van politie naar het hoofdbureau worden gebracht. Het gelukte hem echter op den O.-Z.-Achter- burgwal zich los te rukken en te water te springen. Een militair en een burger, die geen van beiden zwemmen konden, sprongen den arrestant na. Deze was reeds zinkende, toen hy door middel van eene dreg werd opgehaald. Den beiden anderen wierp men touwen toe, waardoor zy werden gered. De drio drenke lingen werden terstond naar het Gasthuis gebracht. Gisteren is te Schiermonnikoog aangespoeld het in verregaanden staat van ontbinding verkeerende lyk van een visscher van 8tevigen lichaamsbouw, middelbaren leeftyd. Morgen, Zaterdag, zal de oud- stryder Hendrik Snyder, te Nymegen, die aan den slag by Waterloo deelnam-, zyn lOlsten verjaardag vieren. De oude man is voor zyne jaren nog vry kras. Gisteren had te Utrecht ter eere van het „Landhuishoudkundig Congres" een concours hippique plaats in het Hoogelands- park aldaar. AJs jury-loden traden op voor de eerste nummers de hoeren jhr. mr. De Blocq van Haersma de With, baron Yan Hardenbroek van Lockhorst en G. J. Hoogland, en voor de verdere nummers van het programma de heeren ritmeester Erzey, kap. Knel en mr. Tydoman. De uitslag was: 1®. het schoonste boerenpaard „Bataaf, van N. A. Van Dyk, te Jutphaas; 2®. het mooiste span boerenpaarden, paard van J. Boekhout, te Houten; 3°. het mooiste rytuigpaard (van eenparti culier) „Darling" van P. Th. Yan Hoorn, Bloemendaal 4°. het schoonste rytuigpaard (van hande laars enz.) paard van Gebrs. Riemer, te Arnhem 5°. het mooiste rypaard (gereden) „Moira" van luit. Vertholen de Salve de Bruneton, te Amersfoort; 0°. het schoonste span paarden (van hande laren enz.) paarden van Gebr. Riemer, Arnhem 7°. het mooiste span (van particulieren): „Anny" en „Corry" van J. W. F. Scheffer, te Weesp; 8°. het mooiste vierspan (van handelaren): „Flora", „Milla", „Lady" en „Kitty", van Gebrs. Yan der Haar, te Zeist; 9°. het beste springpaard „Wild Charbey" van luit. Van Affelen van Saemsfoort, te Amersfoort. Giste r n amiddag stond voorde arrond.-rechtbank te Zwolle terecht G. G., ontslagen klerk of 2de boekhouder van de gemeentelyke gasfabriek aldaar, thans in hech tenis, beschuldigd van vorduistoring van gelden dier gasfabriek. Het O. M. eischte eene gevan genisstraf van 1 jaar en zes maanden met aftrek der preventieve gevangenis. De verde diger, mr. N. A. Calisch, van Amsterdam, concludeerde tot ontslag van rechtsvervolging of tot oplegging eener geringere straf en ver zocht tevens opheffing der preventieve gevan genis. Dit laatste werd afgewezen en de uit spraak bepaald op a. s. Donderdag. Aan de weduwe van den onder Herkenbosch vermoorden jachtopzichter Hom men is door den graaf van Schaesberg, in wiens dienst hy was, een levenslang pensioen toegekend van 400 en vrye woning. Te Venloo zyn valsche tweemark stukken in omloop. Zy zyn zeer goed nage maakt, doch aan den klank te kennen. Men meldt uit Ryssen: Ter hand- having der openbare orde en rust zyn hier aangekomen een detachement huzaren, sterk 27 man, onder bevel van den lsten luitenant Van Overveld. Behalve dezen blyven hier voorloopig 5 marechaussees De ongeregeldheden hebben zich gelukkig nog niet herhaald. De meesten der Londenschekoet- siers hebben, nadat hun twist met de rijtuig verhuurders door bemiddeling van den minister Asquith is bygelegd, den arbeid hervat Al leen aan de stations zyn de cabdriversdie daar byzondore voorrechten genieten, nog niet weer verschenen. Men vertrouwt echter, dat ook dit laatste gedeelte van het geschil weldra zal worden bygelegd. Ook daarvoor is weer een beroep gedaan op de bemidde ling van den minister van binnenlandsche zaken. Uit Winschoten meldt men nader dd. 14 JuniTweehonderd van de 260 arbeiders, bezig met het hergraven van het Beersterdiep, staakten hedenmorgen het werk. Zy kregen 2 en vroegen nu 3 per strekkenden meter en hun eisch is niet ingewilligd. De vreemde arbeiders zyn vertrokken en de aannemers hebben het voornemen hedenavond eene stoom machine in werking te stellen om den arbeid voort te zetten. De werktyd was 10 uren en het dagloon bedroeg ƒ1.30. Door den Commissaris der Koningin in Friesland is bekend gemaakt, dat op 31 Augustus a. 8., den verjaardag der Koningin, te Leeuwarden eene harddravory zal plaats hebben om een by hem van de Koningin- Regentes namens de Koningin ontvangen prys, bestaande in een prachtig zilveron theeservies, blad, theepot, melkkom, suikermand en theekist. Dezer dagen wordt te Amstelveen het huweiyk voltrokken tusschen eon doof stommen bruidegom en eene doofstomme bruid. De officier van justitie by de Heerenveensche rechtbank eischte gisteren vier jaren gevangenisstraf tegen de weduwe Akke Meester, wegens opzettelyke brand stichting in het huis, waarin zy woonde. Te Lonneker heeft zich eene gehuwde vrouw met haar kind, een tweejarig meisje, dat zy met zakdoeken om haar lichaam had gebonden, verdronken. Door een trein is gistermorgen naby het station Beek Elsloo een meisje overreden en onmiddeliyk gedood. Te Steenbergen is een tweede geval van hondsdolheid (in ééne week) voor gekomen. Het dier is doodgeschoten en door den veearts voor nader onderzoek naar de veeartsenyschool te Utrecht verzonden. Eene jonge vrouw, mad. Ferror, heeft drie revolverschoten gelost op haren man en hem in 't hoofd getroffen. 'tWas op den hoek van den faubourg Montmartre, te Parys, dat de vrouw op haren man geschoten heeft. Hy had haar en hare twee kinderen verlaten. Mad. Ferrer had gepoogd, hem tot zyne plichten te doen terugkeeren, en toen zy daarin niet slaagde, besloot zy zich te wreken. Uit Madrid wordt gemeld dat te Grenada, Almoria, Cadiz en in de omliggende districten hevige aardschokken zyn gevoeld. De schokken waren zóó hevig, dat in een der dorpen by Grenada eene kerk en de daaraan belendende school, benevens eenige huizen, instortten. Hoeveel personen door deze ramp het leven verloren, is nog niet bekend, maar het is zeker, dat ook deze aardbeving weer vele offers eischte. Uit Weenen wordt gemeld dat zich in Galiciê in het district Borsczoff vyf ziektegevallen hebben voorgedaan ten gevolge van cholera, waarvan één met doodelyken afloop. Door den minister van binnenlandsche zaken is dientengevolge het verbod uitge vaardigd tegen den uitvoer van die artikelen, waardoor de besmetting naar elders kan worden overgebracht. Behalve dit besluit zyn door de Oostenryksche regeering ook andere maatregelen genomen tot bestryding dei- epidemie, overeenkomstig de besluiten, welke door de internationale cholera-conferentie te Dresden zyn genomen. In het departement Finistère zyn van 2025 Mei 7 gevallen van cholera met 1 sterfgeval waargenomen. Op last der regee- ring zyn 2 geneeskundigen naar dit departe ment gezonden tot bestryding der cholera. Uit Parys worden van 27 Mei2 Juni 2 sterfgevallen aan cholera gemeld. In een lucifersfabriek te Napels hebben twee werklieden, die twi6t gekregen hadden, brand veroorzaakt. Zy wierpen elkander met doosjes lucifers, welke vlam vatten. Het vuur deelde zich aan het gebouw mede. Ongeveer 200 werksters sprongen, door een panischen schrik bevangen, uit de ramen velen bekwamen ernstige verwondingen. Na vyf uren arbeids was de brandweer het vuur meester. De schade wordt op 25,000 lire geschat. Ernstig ongeluk. Een pass a giersboot is gisteren in de nabyheid van West port, graafschap Mayo (Ierland) door kentering verongelukt. Niet minder dan dertig personen zyn daarby omgekomen. Een nieuw ongeluk b() den aan bouw van een huiB is eergisteren te Beriyn voorgekomen. Aan het nieuwe postkantoor in de Leipzi- ger Strasse waren eenige arbeiders bezig yzeren zuilen in den voorhof te plaatsen, toen plot seling eene daarvan, ter zwaarte van meer dan 200 K.G., neerstortte en den vloer verbryzelde, zoodat een aantal werklieden van de tweede naar de eerste verdieping geworpen werd. Eén daarvan overleed onmiddeliyk aan eene schedelbreuk, terwyi vyf anderen zeer ernstig verwond werden. De brandweer verleende on middeliyk hulp om den doode en de gewonden naar het hospitaal over te brengen. Twee kilometers van Pigueras, in Spanje, is eene dynamiet-fabriek in de lucht gevlogen. Twee arbeiders werden hierby on middeliyk gedood en twee zwaar verminkt. Er waren in 't geheel 40 man in de fabriek werkzaam, waarvan de meesten echter, door waarschuwingssignalen opmerkzaam gemaakt, nog bytyds konden ontvlieden. Hadden zy daar mede slechts één oogenblik gedraald, dan waren zij zonder ééne uitzondering stellig omgekomen. De ramp was veroorzaakt door de ontploffing van 500 K.G. nitroglycerine. De p o 81 in Hon g-K on g.- Men ver neemt van 13 dezer uit Hong-Kong, dat de pest zich reeds op 4 Mei voor het eerst ver toonde. Er zyn 1700 Chineezen overleden aan de epidemie, welke thans neiging toont, te verminderen. Europeanen zyn niet aangetast. Zeer strenge maatregelen zyn genomen om de verspreiding der ziekte tegen te gaan. In de gisteren door het Engelsche Lager huis gehouden zitting deelde de heer Sydney Charles Buxton, vice-minister van koloniën, mede dat volgens een op 12 dezer te Londen ontvangen telegram uit Hongkong 1600 per sonen aan de pest zyn overleden. De pest, welke nu te Hongkong woedt, is, blykens berichten over Van Couver's-eiland, in het eind van April te Kanton uitgebroken. Geen enkel gezin bleef daar gespaard. De verschrikte bovolking ontvluchtte de stad, maar tevergeefs. Eiken dag sleepte de ziekte honderden ten grave. Het verloop was zeer snel, do meeste aangetasten stierven binnen 24 uren. BUITENLAND. Frankrijk. De Kamer beraadslaagt over een ontwerp, dat zy reeds aangenomen heeft, maar dat door den Senaat verworpen is. Het wets voorstel is ingediend door eenige socialistische afgevaardigden en machtigt de syndicaten ook als leden aan te nemen werklieden, die reods opgehouden hebben hun vak uit te oefenen. De aanneming van dit ontwerp zal betreurenswaardige gevolgen hebben, schrijft de heer Magnard in do „Figaro", aangezien de bedoelde personen, meestal herbergiers en politieke tinnegieters, by werkstakingen een invloed uitoefenen, die beide partyen 6lechts des te scherper tegenover elkander doet staan. Zy beloven den werkstakers een succes, dat zij nooit behalen, en belemmeren de tot-stand- koming van een vergeiyk byna geheel. In Engeland loopt het geschil over de tucht of het loon, maar in Frankryk, schryft de hoofd redacteur van het boulevard-blad, haalt men, dank zy den invloed der politiseerende kroeg houders, de sociale revolutie, den dood van het kapitaal en van de kapitalisten er by. In de Salpótrière te Parys zal voor den in het vorige jaar overleden directeur, den beroemden hoogleeraar Charcot, een god enk- toeken worden opgericht. De „Figaro" beweert dat ongeveer 20,000 fr. van de schadevergoeding van 3,000,000 fr., welke Siam aan Frankryk heeft betaald, uit valsche munt bestond. Volgens de „Post" is kapitein Von Seel, die eenigen tyd geleden in het zuiden van Frankryk gevangengenomen werd onder ver denking van spionneering, op vrye voeten gesteld, daar gebleken is dat de ongelukkige krankzinnig is. Italië. Zooveel zittingen, zooveel nieuwe onthulde schandalen, zou men byna ten opzichte van het bankproces kunnen uitroepen. Gisteren verklaarde een der getuigen, dei afgevaardigde Cavaiotti, dat de bekende hand-' langer der vorige regeering Chauvet. die zich! ook in hechtenis bevindt, by eene operatie met de „Banca Nazionale" meer dan 500,000 lire getrokken zou hebben. De bewysstukkem hiervan lagen volgens dezen getuige by den demis8ionairen minister Crispil Op verzoek van den advocaat van een der beschuldigden is onmiddeliyk van deze hoogst gewichtige verklaring akte genomen. Van Crispi werd nog steeds beweerd, dat hy zyne handen in het Panamino 6choon had weten te houden. Van zyn voorganger Giolitti ver- tolde men echter hetzelfde, en zoo zou het nog zoo vreemd niet zyn, wanneer nu ook de laatste premier bleek zich in deze zwende laren gemengd te hebben. De koning heeft het ontslag van Sonnino als minister van financiën en van Boselli ala minister van landbouw aangenomen. Boselli is benoemd tot minister van financiën, Baraz zinoli tot minister van landbouw en Sonnino tot minister van de schatkist. In de Kamer van Afgevaardigden deelde Crispï gisteren dan ook mede, dat de kabinetscrisis is opgelost en dat de ministerraad het volgend finantiëel programma heeft vastgesteld: Da regeering ziet af: lo. van het 2/10 op do grondbelasting; 2o. van het zegelen der endos sementen van wissels; 3o. van de belasting op de inkomsten. In het daardoor ontstaande tekort van 23 millioen zal worden voorzien door bezuinigingen en door wyziging der wet op den alcohol. Onder handhaving der be zuinigingen van 46 millioen, op 21 Februari door Sonnino aangekondigd, verbindt de Regee- ring zich om nog 20 millioen op den dienst 1895/6 te bezuinigen. Crispi voegde er b(j dat de Kamer, zonder te wachten op da vroeger voorgestelde benoeming eener com missie van 18 leden voor het onderzoek van hervormingen in de staatsbegrooting, de dis cussie over de flnantiéele maatregelen kan hervatten. De Kamer heeft, in overeenstemming met de regeering, de benoeming der commissi9 van 18 leden tot Nov. a. s. uitgesteld, enbej sloten aanstaanden Dinsdag een aanvang ta maken met de behandeling der finantiëelg voorstellen. Belffia» Op de Antwerpsche tentoonstelling heeft de koningin der Belgen een paar Zeeuwsche boerinnetjes aangesproken, die zich voor het koninkiyk gezelschap niet gauw genoeg had den kunnen verwyderen en dus geheel allee voor eene vitrien bleven staan. Do koningin en vooral prinses Clémentine bewonderden hare eigenaardige kleederdracht en spraken haar aan. Een verslaggever van het „Handelsbl. v, Antw." vroeg later aan do vrouwen: „Wat heeft de koningin u gezegd, moeder?", „Zy vroeg waar wy vandaan waren, meneer.'* „Zoo? En?" „En toen wy het zeiden, antwoordde de koningin: O, dat is een schoon land; daar ben ik ook reeds geweest." „En kondet gy de koningin goed verstaan?" „Zeker wel. Zy spreekt goed Hollandsch." De Belgische regeering heeft, volgens de corr. der „Voss. Ztg.," het verdrag met de Engelsche regeering voor den dienst dor poststoombooten op de lyn Ostende Dover opgezegd. Groot-Britaunië. De bezwaren van Duitschland tegen hot Engelsch-Belgisch Congotractaat hebben indruk gemaakt in Engeland, vooral omdat men ze ernstiger opvat dan de Fransche, aan welke men meer of min gewoon is geraakt. De „Times" betreurt dat Duitschland het noodig heeft, geacht, die bezwaren te maken on vermoedt dat het meer door den spot der Bismarckianen over de vruchten der Duitsck- Engelsche vriendschap er toe is gebracht, dan door de overtuiging, dat Duitschland is bena deeld geworden. Lord Kimberley moge onhan dig zyn geweest en niet alle omstandigheden hebben in aanmerking genomen, het Duitsche volk zou onrechtvaardig zyn, als het slechte een oogenblik dacht, dat Engeland het zon willen bodriegen of benadeelen. En de „Morning Post" verzekert dat het Engelsche volk en zyne regeoring oprecht wenschen zich met Frankryk te verstaan. Toen het bedoelde tractaat werd gesloten, vermoedde men niet, dat Frankryks gevoeligheid zou zyn gekwetst en koning Leopold heeft aan den Congo staat reeds te veel offers gebracht oei by zyne finantiëele moeilykheden nog diplo matieke moeilijkheden te willen vobbmi». In de zitting, welke gisteren door het Lagerhuis werd gehouden, verklaarde sir Edward Grey, vice-minister van buitenlandsche zaken, dat de door Frankryk ingediende ver- toogen tegen de Congo-overeenkomst niet zyn onderworpen aan de onderteekenaars van het Berli»tische verdrag. Nuitschland heeft protest aangeteekend tegen de overeenkomstdit protest heeft echter alleen K-strekking op het recht van Congo tot afstand van grondgebied, omschreven in art. 3 van het Beriynsche verdrag. Duitschland meent dat zyne bekrachtiging in dit geval een ver- eischte is. Turkije heeft niet tegen de overeenkomst geprotesteerdalieen heeft de Turksche ge, zant mondeling verklaard dat Wadolaü steed» door de Porte zal worden beschouwd als een integreerend deel van de bezittingen in Egypte. De Engelsche bezetting van Wadelaü brengt daarin, volgens de Porte, geene vovandeiing hoegenaamd. In ©ene andere depeche uit London word* inagelyks gemeld dat, in stryd met het uj;

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2