aankomst het verschil slechts 2 min. 11 sec. was. De rijders hadden tegen een zeer sterken wind te kampen. De tweede wedstrijd was200 meter loopen -+- 800 moter rijden. Hierbij werden de prijzen behaald door de heeren Jeekel lste in 2 min. 25'/s sec.Van der Stok 2de in 2 min. 28*/5 sec. De derde prijs werd behaald in 2 m. 29 aec. Van Den Haag is naar het aca demisch ziekenhuis te Leiden overgebracht het lijk van een man, eergisteren in eenstal aan de Prins-Hendrik-straat aldaar dood ge vonden. In de gisternamid dag te Alfen gehouden algemeene vergadering van de zeil en roeivereeniging „Hollandia" is besloten de roei- en zeilwedstrijden van genoemde ver- eeniging te Alfen aan den Ryn en op het Braassemermeer resp. op 80 Juni en 1 Juli te doen doorgaan. BiJ vonnis van de arrond.-recht- bank te 's-Gravenhage werden heden veroor deeld: do werkman te Voorburg, die aldaar iemand mishandelde, tot 14 dagen; de werk man te Alfen, die eene scheepslantaarn ont vreemdde, tot 14 dagen; de arbeider, die te Oegstgeest in eene herberg moedwillig eene lamp stuksloeg, tot f 10 boete; de koper- slagersknecht, die zich te Hazerswoude schal dig maakte aan diefstal, tot 3 maanden; de melkboersknecht, die te Leiden moedwillig een paar ruiten insloeg, tot 3 dagende sjouwer te Leiden, die zich wederspannig betoonde tegen de politie en een agent mishandelde, tot 7 dagen, en de Katwyksche voerman, die een concurrent mishandelde en diens jas in zee wierp, tot 7 dagen gevangenisstraf. Onder de gemeente Zoeterwoude, aan den Hoogen Rijndijk, in de buurt van „Ik leer nog", viel gisternamiddag een kind, doordien het struikelde over een hoop cokes, in eene sloot. De moeder sprong het na. Vrouw Van L. redde daarop kind en moeder. Men meldt ons dat gisteren te Hillegom een koopman in galanterieën met zyn wagen tegen een muur vastreed, dat die man zelf tusschen wagen en muur terechtkwam en dat daarbij oeiiige teenen van hem verbrij zeld werden. De galanterie-koopman moet veel pijn lijden. Te Katwijk aan Zee zp aango- komen 7 schuiten, waarvan de besommingen varieerden van f 13.70 tot 38.55. Prijs der vischtong 5 15 20 en 50 ets., griet 50 ets. a f 1.50, 1 tarbot 6.50, knorhanen 30 a 75 ots., binnenlekschol 6, braad 4.50, schar ƒ4.60 a 5, keu 3 a 3 20 per mand. Door den kolonel, plaatselijken commandant te 's-Gravenhage, is aan het garnizoen bokend gemaakt, dat het aan de militairen ten strengste vorboden is, zonder behoorlijk toezicht, in het openbaar te zwem men of te baden. Gistoravond om kwartierover negenen ontstond te Amsterdam eon felle uitslaande brand in de Focke Siemon-straat No. 69. Daar dreef de hoor Posch een sigaren winkeltje. Hij had juist de petroleumlamp, welke op de toonbank stond, gevuld, toen de kinderen, die er aan 't spelen waren, haar omstootten. Onmiddellijk verspreidden de vlam men zich door het huis en sloegen toen dooi de vensters in het eerste bovenhuis. De beer Posch vluchtte met zijne kindoren over het binnenplaatsje, daar hot vuur en de verstik kende rook hem den doortocht naar buiten afsneden. Ook de talrijke bewoners konden zich met veel moeite redden. Op de eerste verdieping woonde het gezin van G. Snoek, een timmorman, wiens inboedel voor f 300 was verzekerd bü do firma Do Jong Co. De tweede étage wae vóór bewoond door do oude weduwe Anjema, die by het uit breken van den brand te bed lag en die zeer moeilijk in veiligheid kon worden gebracht. ZIJ was voor f 500 verzekerd. Achter woonde Voor den Wind met zijn gezin, die niet ver zekerd was. Op do bovenste verdieping woonde het gezin Yan Driet, waarvan het meubilair was geassureerd. Hot goheele winkelhuis brandde uit, zoo ook de voorkamer van de eerste ótago, terwijl die van do tweede étage nogal wat schade bekwam. Do brandweer was spoedig ter plaatse. Met vier slangen bluschto zü het vuur. Hierbij bekwam een brandwacht in de hand eene diepe wonde, welke door dr. Aletrino werd verbondon. Een drama.— Dinsdag avond om een uur of twaalf waren tweo mannen bezig aan hot visschen in den vijver van het Vondel park by do Van Baerleslraat te Amsterdam toon zij plotseling worden verschrikt door iemand, die in het water sprong. Onmiddellijk snelden de visschers toe, zjj trachtten hem met hunne hengels te redden, en eindolyk gelukte het hun den-dronkeling, met eene wonde aan 't hoofd, op te halen. Doch de oude man verweerde zich mot wanhopige kracht. Telkens weor traehtto hy zich los terukken. Mot groote moeite brachten zü den onge lukkige naar het bureel van politie op het Leidschnploin. Daar vertelde do oude man, krampachtig snikkend, dat hy de vader was van het mei-je, do verpleegster uit hel Binnen gasthuis, dat zich don vorigen nacht op dezelfde plaats had verdronken. Uit den Amstol nabij de Prinsen gracht te Amsterdam is hot Uik opgehaald van een onbekend manspersoon. Het is naar het schouwlokaal aan do Weteringschans gebracht. Eene JSjarigo vrouw, wonende Smaksteeg te Amsterdam, die by een kruidenier in de SL Anthonie-Breestraat getracht had verzil verde centen voor kwartjes uit te geven, is door de politie aangehouden. In de woning van de vrouw zfin in beslag genomen een flescbje en een schoteltje, waarin klaarblijke lijk de centen zijn verzilverd of wit gemaakt, benevens een doosje, inhoudende f 1.79, ter wijl verder niets verdachts is gevonden. Een mei6je van elf jaar, dat te Maasland om eene boodschap te doen een water molen moest passeeren, werd door een der wieken gegrepen, met het treurig gevolg, dat men eenige oogenblikken later het zwaar verminkte lijk van het kind naar het huis der ouders bracht. Omtrent de ongeregeldheden te Losser wordt aan de „Zwolsche Ct." o. m. het volgende uit Losser geschreven: Voor vier weken was ons dorp door een twintigtal socialen" bezocht; de tappers wei gerden hun toen drank te verschaffen en over 't algemeen was de ontvangst hier verre van hartelijk. Veertien dagen later werd er te Enschedee eene vergadering gehouden en be sloten dat men het bezoek zou herhalen en zich recht zou weten te verschaffen. Naar aanleiding van het voorgenomen be zoek had de brigadier-majoor uit Oldenzaal den burgemeester van Losser, den heer J. A. Warnaars, gevraagd of er ook hulp verlangd werd, doch deze had te kennen gegeven dat men zich bü het vorige bezoek rustig gehouden had en dat het dus nu ook wel goed zou gaan. Zondag-morgen om halftwaalf kwam de stoet van een vijftigtal socialisten het dorp binnen. Voor de secretarie stond een veld wachter, wien men goeden morgen wenschte. Op de vraag of de burgemeester ook te spre ken was, antwoordde de veldwachter, dat hü 't niet wist, maar dat hy den burgemeester, die op de secretarie was, de vraag zou over brengen. Kort daarna kwam hy terug met de boodschap, dat de burgemeester niet te spreken was. Men trok toen verder. De bur gemeester begaf zich kort daarop naar buiten om een oog in 't zeil te houden. Zich tus schen den troep begevende, werd hij door zekeren Lansink uit Enschedee aangesproken met de woorden: „Is u de burgemeester?" Do burgemeester antwoordde toestemmend, maar op L.'s vraag, of hy voor hem te spre ken was, werd een weigerend antwoord ge geven. Inmiddels was de kerk uitgegaan en moesten vole kerkgangers den weg passeeren, waarop de stoet zich bevond. De burgemeester wendde zich daarom tot de vreemde bezoekers met de woorden; „Je moest je gang gaan, je merkt wel, dat je hier niet getapt bent. Bovendien, je verspert hier den weg." Men verkoos echter niet uiteen te gaan. Do burgemeester hing daarop zyne ambtsketen om en beval met forsche stem tot driemaal toe: „Uiteen". Toen hieraan geen gevolg ge geven werd, gaf de burgemeester aan de veld wachters last om den troep uiteen te dry ven. Hierop werd eene dreigende houding aange nomen en een der vreemdelingen, die mot het doel om tot het publiek te spreken, op een boomstam had post gevat, riep mot luider stom„Sta pal", waarop onmiddeliyk het commando „vuur" volgde en verscheidene ïevolverschoten van de zyde der socialisten worden gelost. De burgemeester en do veld wachters waren van geene vuurwapens voor zien. Na het tweede schot merkte eerstge noemde dat het op hem gemunt was, hy bukte zich om het derde schot van den aan voerder der bende te ontwyken, de kogel ging door den onderkant van zyne jas. [Ter verbetering van het bericht van gis teren diene dus dat Froeling met op den bur gemeester van Enschedee, den heer Van der Zee, geschoten heeft, doch op den burge meester van Losser.) Do veldwachter S. kreeg een kogel in den schouder en werd buiten gevecht gesteld. De kogel werd later ten zynen huize door dr. Marion van Oldenzaal uit de wond genomen. Een ingezetene van Losser kreeg een kogel door zün broek en een ander door de hak van zyn schoen. (De getroffene bevindt zich thans in vry goeden staat. Den veldwachter O. werd een der knoopen boven de panden van zyne jas weggeschoten. Een oogenblik stond het volk als vastge nageld van schrik. Daarop tot bewustzyn gekomen, werd het eerste het beste gegrepen wat voor de hand kwam en ging men de indringers te keer. Er word geducht op ingehakt en tot de grens van Lonneker werden ze achtervolgd. Geen van hen kwam er geheel ongedeerd af. Een werd er gearresteerd en 't zou vermoe delijk slecht met hem zyn afgeloopen, als de burgemeester, die geen oogenblik zyne bedaard heid verloor, hom niet in bescherming ge nomen had. Een der socialisten is zóó door eenige landbouwers uit Losser geslagen, dat zyn toestand niet buiten gevaar is. Enkelen der gearresteerden droegen duidelyke sporen van de slagen, die hun waren toegebracht. Nader wordt gemeld: By het verhoor van de socialisten is gebleken, dat de wever Froeling, eerst voor korten tyd te Enschedee uit Tubbergen aangekomen, zes schoten op den burgemeester en op eene Losserschen politiebediende heeft gelost, waarby de eerste door de jas en de laatste in den schouder werd geschoten. Hy moet bekend hebben en onderteekend, dat hy deze schoten heeft gelost om den politiebediende en den burgemeester to doodon. Deze Froeling is kostganger by het party- hoofd Pieterson, welke laatste met nog een paar andere socialisten zullen terechtstaan wegens opruiing, enz. De andere partyhoofden, van wie gebleken is by de verhooren, dat zy hun best hebben gedaan, om dit verzet uit te lokkon, hebben zich, zooals meestal gebeurt, buiten schot weten te houden. De meeste fabrieksarbeiders, die aan dezen tocht naar Losser hebben meegedaan, zyn uit hun werk ontslagen. Voor de rechtbank te Leeuwarden is gisteren behandeld de zaak van den Har- lingschen predikant Bargee, beklaagd van moord, gepleegd op eene naaister, Catharine Mirande. De zitting werd gepresideerd door den vice-president De Vriese, terwyl de sub stituut-officier mr. H. Th. Westenberg het O. M. waarnam. Als verdediger was den bekl. toegevoegd mr. W. B. Buma. Drie getuigen werden gehoordde dienstbode van den bokl., de politie agent Van der Heulen en de politiecommissaris De Veer, terwyl de heeren doctoren Van Eden en Schurink, die het ïyk geschouwd hadden, als deskundigen optraden. Lang reeds voor de openbare zitting, welke van 10 uren 's ochtends tot halfvyf 's namid dags duurde, was eene groote menigte voor het paleis van justitie aanwezig, welke geen plaats in de voor het publiek bestemde ruimte onbezet liet. De beschuldigde is eene kleine, ineenge drongen, tengere, bleeke figuur, met melan cholisch uiteriyk, een vol hoofd met zwart haar, dat eenigszins begint te gryzen; zyn breed, tameiyk groot voorhoofd is schuin afhellend; verdei spitse neus, ovale kin, ge heel geschoren. Hy was uiteriyk kalm, gedurende den ganschen duur der zitting. Nu eens zittende, dan weer staande, volgde hy met aandacht het goheele verhoor, en alleen de beweeg- ïykheid zyner handen, die hy staande gevouwen op zyn rug hield, zouden van eene inneriyke onrust kunnen spreken. De verklaringen der getuigen waren allen eensluidend. Beschuldigde ontkende het opzet Na een half uur pauze was om halfdrie het woord aan den substituut officier, die een lang betoog hield over den persoon van den beklaagde, de handelingen, voorafgegaan aan het plegen van het misdryf, die z. i. alle den indruk moeten geven van opzet, en over de qualificatie van het misdryf. Uit het dagboek, dat bekl. aanhield en door hem werd gezegd te bevatten de volle waar heid van de daarin vermelde feiten, bleek, volgens den subst.-officier, dat, nadat de ver houding tusschen beklaagde en de verBlagene Catharina Mirande merkbaar was verkoeld, beklaagde alles in het werk stelde om die verhouding, die geheel getuigde van zyn zelf zucht en zyn ongekend egoïsme, weer te doen herleven en wel door toedoen van zyne vrouw. Deze toch moest alles aanwenden om de ver- slagene weer by hem aan huis te doen komen. Bekl. had zulk een hoog denkbeeld van zyne overredingskracht, dat hy meende haar, in een eerstvolgend samenzyn met zyne vroegere beminde, weer geheel voor zich te kunnen innemen. Dit bleek ook uit het dagboek. Doch de subst.-offlc. was van oordeel, dat bekl., ziende dat de verhouding eenmaal was verbroken, niet wilde dat de verslagene, die, volgens spr. „la chose" „het voorwerp" van bekl. was, te eenigertyd door een ander zou worden tot vrouw gekozen. Dit te voorkomen was bekis. eenig streven. Zyne ydelheid was in het aangezicht geslagen, hy wilde zich wreken, bad twee revolvers gekocht, na in zyn dagboek geleidelyk over moord te hebben geschreven, had de verslagene, na haar in zyn studeervertrek te hebben opgesloten, dus met opzet vermoord. Niets en niemand kon een enkel woord ten gunste van bekl. spreken. Zyn geheel verleden was tegen hem. Waarom zou dus, zoo eindigde spr., de rechtbank hem minder straf opleggen, dan de wet als maximum aanwyst? „Levens lang" was daarom zyn eisch, - bekl. had zich schuldig gemaakt aan moord. De taak der verdediging was opgedragen aan mr. W. B. Buma, die vooropstelde dat hy den beklaagde niet zou verdedigen volgens zyn standpunt, maar dat hy de zaak wenschte te behandelen uit een onpartydig oogpunt. Spr. vindt dat het punt van voorbedachten rade niet alleen niet vaststaat, maar zelfs zeer twyfelachtig is. Juist door de lectuur en de grondige studie van het dagboek is hy tot de overtuiging ge komen, dat bekl. heeft gehandeld zonder opzet, doch in eene vlaag van woede en razerny. Bekl. is iemand van een heftig karakter, overgegeven aan egoïsme, zelfvergoding en drankzucht en heeft totaal gemis aan wils kracht tot bestryding dezer eigenschappen. Bekl. is een monomaan. Spr. haalt een staaltje uit het dagboek aan, waarin bekl. den ge meenteraad van Harlingen als „tuig" qualifi ceert en oordeelt, dat men den burgemeester dier gemeente ten aanschouwe der menigte in de Voorstraat met eene zweep moest slaan.omdat de Raad had besloten, op Zondag-namiddag niet meer de klokken te doen luiden! Zóó prikkelbaar was bekl., dat hy zich om zulk eene nietigheid zoo kwaad kon maken, Spr. meent dat bokl. daarom niet met voorbedachten rade heeft gehandeld, omdat hy, zelfzuchtig van aard, kon weten, dat de misdaad van moord hem in de gevangenis moest brengenhy won daar niets by. Spr. kan meegaan met het idee, alsof bekl. de revolvers had gekocht om zelfmoord te plegen, indien alles hem zou tegenloopen. Hy toont aan dat bekl. wist dat hy in een onderhoud met de verslagene. om haar weer voor zich te winnen, een grooten stryd onder nam, en dat hy daarom als uiterste redmiddel haar zou dreigen de hand aan zichzelven te slaan. Daaroö? ?qu by willen aoen voorkomen dat de verslagene de oorzaak van bekl.'s even- tueelen dood zou zyn; de deur had hy ge grendeld, omdat hy dit gewoon was te doen wanneer hy met Gateau in gezelschap was. Hy vroeg haar dus„Is nu alles tusschen ons uit?" en verwachtte daarop een bevestigend antwoord. In d&t geval zou hy dreigen zich tedooden, waarop zy, in 't nauw gebracht, zou toegeven. Doch dit liep geheel anders; zy bleef kalm op dit zyn dreigement en juist haar kalm, weigerend antwoord knakte zyne ydelheid; hy werd driftig, woedend en in een aanval van razerny wendde hy zyne pistolen van zich naar haar en doodde by zyne vroegere beminde. Spr. meende dat dit de toedracht der zaak zou zyn geweest. Bekl. mist z. i. de noodige wilskracht, om met kalmte een moord te be ramen de aard van zyn karakter sluit voor bedachten rade uit." Na repliek van den subst-officier, zegt bekl. met stemverheffing, dat by inderdaad ook hooge adspiraties heeft, waarover te spreken hy de rechtbank nog wel twee uren zou kun nen bezighouden, haalt daarby nog woorden van Schiller aan en verklaart dat hy nooit vooraf de intentie heeft gohad Gateau Mirande te vermoorden. De president bepaalde de uitspraak op Zater dag 2 Juni a. s., 's voormiddags te 10 uren. Uit Athene wordt aan de „Nat. Ztg." gemeld dat het Parthenon door de jongste aardbeving veel geleden heeft en dat het zeer twyfelachtig ia of men het voor verwoesting zal kunnen vry waren. In het by zonder is de balkenlaag der zuilengalery, die het beroemde fries draagt, zeer verzwakt door het afbreken van groote stukken marmer, zoodat dit gedeelte dreigt in te storten. Men zal beproeven de balken met yzeren banden te versterken. In het dorpSchützen, byUden- burg, werd het feest van den patroon der gemeente gevierd, en als naar gewoonte eindigde het met een bal. Op het bal kregen eenige jongelieden twist over een meisje en een gendarme kwam er tusschen. De jongemannen omringden den gendarme en wilden hem zyn geweer ontnemen. Om zich te verdedigen, schoot de gendarme en doodde met een kogel een jongeling en een meisje, die aan 't dansen waren. De andere jongelieden sloegen den gendarme dood met hunne stokken, maar hy verkocht zyn leven zeer duur, want hy doodde drie zyner aanvallers eer hy bezweek, zoodat er zes lyken in da balkamer lagen uitgestrekt. Een gruweiyke moord wordt uit Pestb gemeld. Te Borkut hebben een 13-jarige zoon en eene 11 jarige dochter hun vader, den boschwachter Csich, vermoord. De kinderen zyn gearresteerd. Burgerlijke Stand. ALFEN. b o v a 11 u n G. Batolaan geb. De Ruiter D. Overleden: F. M. Stam D. 3 j. W. Byl Z. 5 m. (wouendo te Amsterdam). Gehuwd: C. Verheul en A. W. v. Veen. P. Tuinenbnrg en J. Lit. AARLANDERVEEN. Bevallen: E. O. Van Capel geb. Van Deuren Z. B. J. Lok geb. Bardel- mejjer Z. M. De Bruin geb. Eikelenboom D. O verloden: O. Cate Z. 8 m. II. Van Deuren, echtgo.-. van O. Van der Zon, 49 j. - J. Van QreuningOD, ccbtgon. van A. Boa, '27 j. Gehuwd M. J. Van der Linden en J. Van Tol. BODEGR.WE. Bevallen: K. Van der Boon geb. Harakamp D. H. M. Okkerao geb. Niouwen- huizen D. Overleden: W. Van Ingen 1 j. P. Vlot, wednr. van E. Hilgerman, 77 j. G o b u w d J. M. Koning, wodnr. van M. G. Tegelaar, 36 J. en M. Douwee Dekker jd. 24 j. BOSKOOP. Bevallen: G. Hooft man geb. Kraan twee Z. H. Lok geb. Houtkoop Z. E. Van der Kraata geb. Plomp twee Z. A. Uitenbroek geb. Do Stichter levenl. D. O ver loden: O. J. Van de Water 5 j. Gehuwd C. D. Sax 28 j. en J. S. Linekers 22 j. HAZERSWOUDE. Bevallen: A. Straver geb. Stevens Z. G. Bavinck geb. Bouwee D. A. Sla; pendel geb. Brouwer D. Gehuwd: L. J. Windhorst jm. 28 j. en M. F. Klein jd. 32 J. J. A. Cok Jm. 30 j. en K. Lindon- burg jd. 24 j. O. Kramer, wednr. van A. Slinger land, 43 j. on J D. Btnivenberg 30 j. H. Verhoog Jm. 28 j. on J. Vente j'd. 25 j. KOUDEKERK. Devallen: A. Lok geb. v. Vliet Z. Gehuwd: J. Sohelliogerhout jm. en M. Van der Hoogt Jd. W. l.ekx jm. en 8. K. Touw jd. G. Loe jm. en E Hoogeboom jd. LEIDERDORP. Bevallen: W. Van der Mep geb. Verburg D. C. De Groot geb. Kerkvliet D. W. E. Stouten geb. Stol D J. E. Leeuwoilioek geb. Anker D. J. O. Van Hemert geb. Baak Z. Overleden: W. Van Ooaterom, eebtg. van W. H. Van Schieveon 37 j. H. M. Kcereweer, Z. 15 j. (to Leiden). Gehuwd: P. J. F. Jooste», wednr van C. M. Meeuweaseu. 61 j. en O. Doesburg Lanooij, geach. vr. van P. Ponnenbnrg. NIEUWKOOP. Bevallen: J. Blom geb Beaao- ling D. A. Do Ryk geb. Venne Z. C. Damon geb. Van Wengerden Z. J. A. Van d6r Wejjdcn geb. Van Bemmel Z. Overleden: J. O. Goudriaan D. 12 J. (wonende to Uithoorn). Gehuwd: J. Kranenburg jm. 30 j. en L. VaD Exjk Jd. 2-t j. OUDSHOORN. Overleden G. De Vink Z. 16 w. Gohuwd: N. De Haas jm. 26 j. en A. A. Hoogen- dam jd. 27 j. A. G. Honig jm. 29 j. en A. Van Gooi jd. 18 J. R BEU WIJK. Bevallen: G. Perdijk geb. Steen bergen D, L. Schouten geb. Ooatrum Z. M.. Graafland geb. Ooms D. Overleden: T. Scheer, echtg. vaD W. Verlaan, 60 j. D. De Hoog 8 j. TER-AAR. Bevallen: C. Broers geb. Kemper3 D. R. Zevenhoven geb. Blommeateijo Z N. Lek geb Hoogervoret D. E. Aartman geb Olijer- boel; Z. Overleden: M. Hofsted?, echtg. van J. Stichter, 62 1. M. Uofatede, echtg. van C. Via, 25 j. A. B. J. Gate D. S j Gehuwd: W. Van Egmond jm. 30 j. en M. G. Van der Zwaan jd. 23 j. J. Tb. Markman jm. 27 j. en E. HardiDg jd. 26 j. KOLONIËN. BATAVIA, 21-24 April. Naar men de „Loc." met zekerheid mee deelt, gaat de dirigeerend officier van gezond heid 2de klasse, majoor Bleekrode, niet naar Magelang, doch naar Soerabaia. In zyne plaats komt dan de officier van gezondheid lste klasse, dr. Kunert, teSema- rang, waar hy zijne bevordering tot majoor spoedig moet kunnen verwachten. Aan den gewezen leeraar aan de H. B.-S. te Soerabaia D. Kolling is door den minister van koloniën vergunning verleend van verlof naar Indiö torug te keeren. De officier van gezondheid 2de klasse by de marine J. F. Alta vertrekt den 2den Mei a. s. per stoomschip „Prins Alexander" naar Nederland. Mr. F. D. E. Van Ossenbruggen zal, naar men verneemt, worden benoemd tot advocaat en procureur by den Raad van Justitie te Semarang. Ontslagen is wegens herhaald plicht verzuim en verregaande onverschilligheid uit zyne betrekking de agent der Soerabaiasche Wees- en Boedelkamer te Sltoebondo J. H. Van Hemert en is als zoodanig benoemd W, F. Van Zutphen. Geslaagd is in het examen voor ver loskundige dr. C. O. Gelpke. De griffier van den landraad te Padang E. O. Hinze heeft eervol ontslag uit 's lands dienst gevraagd. Door den Kxygsraad is de fuselier J. Spykers tot zes maanden gevangenis veroor deeld, wegens diefstal onder verzachtende omstandigheden. Te Makassar is veroordeeld de fuselier J. B. De Winter tot zes maanden militaira detentio en zes maanden plaatsing by een strafdetachement, wegens insubordinatie door woorden. Voorgedragen is tot president van de Landraden te Temanggoeng en Magelang mr. P. J. Van der Zweep. Aan den landsadvocaat te Batavia mr. T. Henny is eene belooning toegekend van ƒ3500 voor het verrichten van extra judiciëele werkzaamheden. De onderwyzer der lste klasse J. J. Fonteyn gaat wegens langdurigen dienst met een jaar buitenlandsch verlof. De controleur der lste klasse by hefc Binnenlandscb Bestuur op de bezittingen buiten Java en Madoera J. F. Hoedt heeft, naar wty vernemen, wegens langdurigen dienst één jaar verlof naar Europa aangevraagd, fBat.Hbl De „Loc." bericht dat de waterschout Van Boxtel by de aankomst van het stoom schip „Giang Ann" van Singapore te Semarang by een Ghinees 150 valsche ryksdaaldere beett gevonden. Uit Soerabaia wordt aan de „Loc." ge schreven, dat er sprake schynt te zyn van eene ineensmelting van de „Soer. Ct." en hefc „Soer. Hbld." In de „Loc." van 19 April leest men: Gisteravond arriveerde hier de graaf v. Bis marck, die, zooals men. weet, vergunning heeft gekregen een jaar lang over Java to reizen. Zyne hoogheid, die noch naai het uiteriyk noch in zyn doen en laten iets op zyn doorluchtigen oom gelykt, schynt die ver gunning niet hoog te apprecióaren, want reeds heden vertrok hy per ss. „Godavery" van hier en nam een ticket regelrecht naar Sin gapore, zonder dat het afscheid van Java hem, als zoo menig ander, tranen kostte. Hy moet over de ontvangst van de zyde van hefc bestuur niet byzonder gesticht zyn geweest en beweert dat zelfs de uitstekendste aan bevelingsbrieven, welke hy produceeron kon, niet in staat waren hem eene grafeiyko re ceptie te doen ten deel vallen (freon wonder ook, want zyne hoogheid, dien men met het oog op zyn gestel liever een reisje naar een koud klimaat dan naar Indië had moeten aan raden, leeft blykbaar altyd in eene hurrie en stapte dientengevolge, toen hy den Soesoe- hoenan te Solo wilde bezoeken, aan het ver keerde station uit, zoodat hy het rytuig mis liep, dat hem door den Soesoehoenan was toegezonden. Hy was hierover zóó gebelgd dat hy van het bezoek geheel afzag. Hy ver wachtte vermoedelyk dat men hem overal met een passend: „Was haben Gnade zu be- fehlen?" zou zyn tegemoet gekomen, doch dit was helaas zoo niet. Bitter ent&uscht, keert zyne hoogheid Java den rug toe om Engelsch- Indiu met zyn bezoek te verseren en waar men hem waarschynlyk beter zal waardeeron. Zoo zyn de Engelschen. Van de zyde der inlanders, die hy, zoowel Chineezen als Ma- Ieiers, Arabieren of Javanen, in het zuiverste Hoogduitsch aanspreekt, terwyl hy telkens woedend wordt indien er soms iemand onder is, die toevallig oio taal niet voldoende mach tig is, zal hy zeker niet veel beleefdheid on dervinden. BUITENLAND. Frankrijk. President Carno^ had gisteren een onder houd met de heeren Challemel-Lacour en Dupuy, voorzitters van den Senaat en do Kamer. Tot dusver biyft men van meening, dat president Carnet den heer Bourgeois de samenstelling zal opdragen van een kabinet, waarin alle republikeinsche groepen vertegen woordigd moeten zyn. De heer Bourgeois is echter nog niet door den president ontboden. Het ministerie is gevallen", niet. zooals men gewoonlijk zegt. over een sinaasappel schil, maar over een spoorwegrail, die listig lijk was ingesmeerd voor de gelegenheid. Heb heet'r den toeleg zeer goed opgemerkt, maar in don staat van vermoeidheid, waarin do dage- lykschB stryd om het bestaan het Kabinet had gebracht, heeft het geene moeite geaaan de hindernis te vermyden. Aldus het begin van het verslag der bewuste Kamerzitting in de „Figaro." Ook de heer Ma- gnard maakt melding van het gerucht, volgens

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2