Prijscourant voor Heorenkleederen op Maal M. CAHEN, Nieuwe Rijn Versche Delftsche Grasboter. Groot Assortiment Fijne enGoedkoopelHeubelenTapijtgoed,Gordijnstoffen,etc. Colbert-Kostumes, Jacquet-Kostumes, Gekleede Kostumes, w P. J. KEULS Co., Wijnhandelaren, esi lis met scladnvrijteo Taln, Prijs 25 Cents, Keuze der Stoffen uit meer dan 800 verschillende soorten Stalen, waarvan ook de stukken voorhanden zijn. Door contanten inkoop zijn de prijzen zoodanig billijk genoteerd, dat ervan Concurrentie geen sprake kan zijn. Élégante modellen, degelijke stoffen, solide bewerking 1- of 2-rij knoopen, gewone of met lange valling. Pantalon, Engelsch of gewoon model, Vest 1- of 2-rij. Deze Kostumes van Engelsch Cheviot, zwart of blauw, en eene groote keuze Fan- taisiestoffen worden geleverd op maat voor: ƒ24.—ƒ26.—ƒ28.—ƒ30.—ƒ32—ƒ34.— model 1-rij met gewone of lange valling, met 1 of 3 knoopen dicht te dragen, van Cheviot, Diagonaal, Tricot, Granit en andere Nou- veauté-stoffen worden op maat geleverd voor: ƒ30.-, ƒ32.—, ƒ34.-, ƒ36.-, ƒ38.-. van Kamgaren, dat niet glimmend wordt, Cheviot-Kamgaren, Diagonaal, Tricot, Gra nit en Laken worden op maat geleverd voor ƒ36-, ƒ38.-, ƒ40.-, ƒ42.-, ƒ44.-. Al deze stoffen zijn geheel zuiver Wol, echt van kleur. De Kleedingstukken worden onder leiding van zeer bekwame Coupeurs vervaardigd. Voor goed passende modellen wordt gegarandeerd. Bij elke bestelling wor den lappen overschot gevoegd. Op ver langen worden stalen op zicht gezonden. OPGERICHT 183^. Tweede Meid, ELECTRISCHE BELLEN, Telephoons, SPREEKBUIZEN. L VM RHïTERElV, AANBESTEDING. Manufacturen. BfUUKL, Ameublementen. Botermarkt 5, 7. - Nieuwstraat 31. Alle Reparatiën aan Stoffeerwerk en Meubelen worden op onze werkplaatsen spoedig en billijk uitgevoerd. Gelegenheid tot het bewaren van Meubelen, etc. ma HAVERMOUT BS KantoorBnrgsteeg 6, GrossierderjjBnrgsteeg 3, leveren alle soorten Bordeaux-, Rijn-, Port-, Cherry- en Champagne-Wijnen, Biuui'u- cd Buitcnluudsch Gedistilleerd. Kantoor Ordinaire eu fijne Likeuren. De nieuwe Grossierderij Grasgewas, Franco aan huis te Leiden a 1.30 per kilo. Bestelt 1 kilo tot proef aan J. ARKESTIJN, Landbouwer, Meerpolder, te Stompwijk. ,11718 Feuilleton. Tri bloei geknakt. as Colbert-Kostuum. Jacquet-Kostuum. Gekleed Kostuum. 3212 230 Mevrouw VAS BE MANDE BAKHVY- ZEN zoekt tegen Augustus: eene fatsoenlijke die kan stryken en tafeldienen. Zonder goede getuigenis uit vorige betrek kingen behoeft men zich niet aan te melden Sterrenwacht. 57. 3326 8 HIWMHMWWtM PLAATSING van 2614 13 Haarlemmerstraat 221, Leiden. iHMMHHtHIHM IMNtH» Op Dinsdag den 22*<cn Wel 1894, des namiddags te één uur, zal in bet Café 0Den Burcht" te Leiden worden AANBE STEED: Het maken der gebouwen voor een Mtoomieder- en Schoenfabriek en het vergrooten van de Villa „Bella Vl§<n," gelegen aan den Zoctcrwoudschcn Straatweg, nabij Lelden. Afdrukken van het bestek en het ontwerp zyn ter plaatse van de besteding te verkrij gen ad f 2. De aanwijzing in loco zal plaats hebben op Vrijdag den 18den Mei, des voormiddags te elf uren. Verlangde inlichtingen worden inmiddels gegeven door den Architect W. F. VAN DER HEIJDEN, 3380 23 Doezastraat 43, Leiden. 5363 45 Belangrijk Bericht! Ondorgetookendo, goetoand door H.H. Doctoren, is het gelakt, eohte en muvor inlandeohe te fabriceeren, hetwelk ongetwijfeld wegens zijn» uitstekende kwaliteit spoedig boven aUe andere soorten zal worden geprefereerd. Ofschoon van zoo uiimumendj kwaliteit, zijn do prijzen slechts 2 ponds pak 40 ots., 1 ponds pak 20 et; Vs ponds pak 11 ets., V» ponds pak 6 ets. Tilburg. A. C. VAN LOON, fabrikant. 2 ponds proefpakken worden op aanvraag onder rembours vorzonden. WfjWfSj Winkeliers genieten rabat. UHVi Winkelier» genieten rabat. Aanbevolen door dr. A. C. M. BOER, Arts, Kneipp-Inrichting Ginneken. 3032 26 zoowel EnGros als ünDetail. Geopend tot 's avonds te 8 uren. Geopend tot'savonds te 11 uren. Op een dorp in de omstreken van Leiden wordt terstond te huur gevraagd: 7 Kamers, waarvan 3 beneden, benevens ge zonde ligging zijn hoofdvereischten. Brieven met opgaaf van huurprijs te zenden naar Korte Mare 36, Leiden. 3389 8 Sollicitanten naar de betrekking van vasten Hulpbesteller worden uitgenoodigd zich schriftelijk aan te melden vóór 20 Hel a. s. 3387 8 De Directeur, VERKERK. ten overstaan van den te Warmond gevestigden Notaris FRIJLUVCK, op Woensdag 23 Hel 1894, des voormiddags to 9 uren, in het Logement „de Stad Rome", te War mond, van: onderscheidene perceelen L1XD, gelegen in den Kooipolder, den Kogjes- of Tuinder polder en den Lakerpolder en op Faljerel onder Warmond en in de gemeente Alkemade, te zamen groot ruim 56 Hectaren. 3218 15 DOERINGS Zeep met den Uil is verreweg dé zachtste en beste van alle toi- letzeepen en zal ook, omdat zij dubbel zoo lang duurt als de opgevulde zeep, werkelijk Goed koop genoemd worden. Wie DOERINGS Zeep met den TJil koopt, koopt voordee- lig, koopt goed. 2103 18 84) „Hulda," zeido hij, „ik heb u beleedigd. Het pleit voor uw moederlijk gevoel, dat ge het kind niet aan my wilt afstaan; ik wil gaarne zooveel mogelijk goed maken wat ik bedorven heb; zeg, wilt ge, als er nog een jaar voorbijgegaan zal zijn, mijne vrouw wor den? Ludwig wordt dan natuurlijk tegelijk met Adel bert en Otto opgevoed, en zoo zal hij de plaats innemen, die hem toekomt." Hulda wist niet of zij waakte of droomde. Zij kon zich niet begrijpen, dat die donkere nacht opeens in eon helderen dag veranderd was. Dus eindelijk zou hare liefde beloond worden? Ach, de zelfzuchtige vergat, dat van geluk, op deze wijze verkregen, geen sprake kon zijn. Zij dacht er niet aan, dat zij de oorzaak van Laura's lyden en sterven geweest was. Alleen aan hare liefde voor Von Sohn- witz en de toekomst van haar kind waren al hare gedachten gewijd. Zij snelde op haren geliefde toe en over laadde zijn gelaat met kussen, maar hij weerde haar van zich af. „Hulda," zoide hy ernstig en bedaard„toen ik u zoooven vroeg, mijne vrouw te worden, heb ik dat niet gedaau, omdat gij Laura's plaats in mijn hart hadt ingenomen. Nimmer zal ik de lieve afgostorvene vergeten of eene andere liefhebben. Ge moet mij daarom niet verkeerd begrijpen, wanneer ik u aangeboden heb, mijn naam te dragen." Hulda werd bleek, toen Yon Sehnwitz deze woorden sprak. Zij zou dus nimmer iets anders voor hem zijn dan de chatelaine, die de honneurs mocht waarnemen? Zij zou steeds in zijne nabijheid moeten vertoeven, zonder ooit één woord van liefde uit zijn mond te vernemen? Maar, dat zou haren krachten te boven gaanl „Graaf Von Sehnwitz," zeide zy op ijskouden toon, „hoewel het voorstel, door u aan my gedaan, zeer vereerend is, zoo is het my ondoeniyk er in toe te stemmen." „Zooals ge wilt, Hulda," was het op koelen toon gegeven antwoord, „zooals ge wilt. Ik zal u niot dwingen; ik heb gedaan hetgeen ik als m\jn plicht beschouwde, en meer zal niemand van my kunnen eischen. Maar ik geloof dat de bui overgetrokken is," vervolgde hy, terwyl hy naar den uitgang der grot trad; „ik heb dus de eer u te groeten," en met eene koele buiging wilde hy zich verwijderen. Hulda volgde hem, vatte hem by den arm en zag hem smeekend aan. „Ludwig," zeide zy op vleienden toon, „och, ga niet heen; ik zal alles doen zooals gy het wilt. Ik zal tevreden zyn met de kruimkens, die gy my zult toewerpen; maar ik kan niet zonder u leven 1" Von Sehnwitz was aangedaan. Hy had haar beleodigd en gekwetst en toch wilde zy hem dienen. „Ge weet dus onze afspraak," zeide hy, toen Hulda zyne hand wilde kussen. „Ik begeer goene bewyzen van liefde; alleen wensch ik, dat ge als myne echtgenoote den naam Von Sehnwitz met eere dragen zult. Over een jaar zal ik op deze plaats uw ant woord komen halen." Hy groette Hulda en verliet de grot. Toen hy weer in het volle daglicht kwam, waar de door een malsch9n regen besprenkelde takken der boomen in het zonlicht schitterden, had hy een gevoel, alsof hy in die duistere grot een benauwden droom gedroomd had. Het verfriechte groen sprak van een nieuw leven, maar in zyn hart was alles dood en dor. Het groote woord was gesproken en er was geen terugkeeren mogeiyk. Nog oen jaar en dan nam Hulda voor Immer haren intrek op het slot. Zyn verder leven zou aan boete en lyden gewyd zyn. Misschien kwam er eenmaal een dag, dat hy voor zyne eigen kinderen zou moeten blozen? Ach,hy begeerde niets anders dan vóór dien tyd met Laura vereenigd te worden. Terwyl hy met langzame schreden zyn slot naderde, hoorde hy een zacht stemmetje hem toeroepen. Het was Adelbert, die, ver gezeld van de bonne, hem tegemoetkwam. Hy drukte het kind aan zyn hart en dacht met schrik er aan, dat spoedig eene andore vrouw als Laura met hem de taak der opvoe ding zou deelen. De kleine jongens groeiden flink en het was Von Sehnwitz een groot genot, met hen spelende voor een oogenblik zyn leed te kunnen vergeten. XLV, Weder ging een jaar vgorby. In het leven van Von Sehnwitz was weinig afwisseling geweest. Hy had slechts zelden het slot verlaten; hy vreesde steeds dat tydens zyne afwezigheid den kinderen iets zou over komen. Graaf Kiehl en Eline waren in het eind van het vorige jaar verbiyd geworden met de geboorte van eene dochter, en daar deze naar Laura genoemd was, had hy niet kunnen weigeren de doopplechtigheid op het slot van graaf Kiehl by te wonen. Aan het hof kwam hy hoogst zelden en als hy er soms eenige dagen vertoefde, dan was iedereen van oordeel, dat Laura niet alleen nog steeds door hem oprecht betreurd werd, maar tevens, dat het aanzien van haar lyden en sterven hem tot oen menschenhater gemaakt hadden. Zoo brak de dag aau, waarop hy Hulda beloofd had, het antwoord op de haar gedane vraag te komen halen. Hy had haar sinds de ontmoeting in de grot niet wedergezien. De kamers, die door haar in de houtvesters- woning betrokken geweest waren, waren ver laten en toen Von Sehnwitz, kort na zyne ontmoeting in de grot, een brief van haar ontving, had zy hem gemeld, dat zy naar Frankryk wilde afreizen. Aldaar wilde zy wachten, totdat de door Von Sehnwitz bepaalde tyd verstreken was. Hare brieven waren vol van bartelyke liefdes betuigingen, maar die van Von Sehnwitz waren zeer kort en koel. Toen de tyd daar was, reisde hy naar Frankryk en kort daarna werd zyn huwelyk in alle stilte voltrokken. Hy had niemand eene aankondiging gezondenhij begreep maar al te goed. wat men van ziin voorgenomen huwelyk zou zeggen. Alleen graaf Kiehl en Eline waren in zyn vertrouwen genomen. Hy was geen opgewekte bruigom, maar hy had zyns inziens zyn plicht gedaan. Hulda ging nu met haar kind eene onbezorgde toe komst tegemoet; meer kon zy niot van hem verlangen; en met cynische kalmte schikte hy zich in zyn lot. Nadat hot huwelyk voltrokken was, begaven Von Sehnwitz en Hulda zich met Ludwig terstond op reis. Men hield nergens langer dan noodig was stil, en toen men, na eenige dagen ryden, het slot Sehnwitz naderde, toen ontsnapte een zware zucht de lippen van den jonggehuwden man. Het was alsof Hulda begreep wat hy ge voelde; zy toonde haar medelyden op de beste wyze, nameiyk door niet tot hem te spreken, en hy was haar dankbaar voor die oplet tendheid. Tot zyne teleurotelling was geon der beid® jongens aan de slotpoort aanwezig, om hem te verwelkomen. „Waar zyn Adelbert en Otto?" vroeg h\) verwonderd aan den lakei, die de deur opende. „Uwe Hoogheid," antwoordde de bediende, „de jonkers zyn door den graaf Von Stenwerck afgehaald. Het geschiedde immers op ver langen van Uwe Hoogheid?" „Op myn verlangen?" zeide Von Sehnwitz, ten hoogste verbaasd. aIk zou mijne kinderen wegzenden?" {Tjtfofdt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 6