dat die afwijzing een vreemden indruk moet maken. De oud-Oost-Iadische hoofdambtenaar de heer Dittlof Tjassens, die benoemd is tot secretaris-generaal by het departement van marine, was laatstelijk directeur van scheeps bouw in Nederlandsch-Indië, na den zeedienst als kapitein luitenant-ter-zee te hebben verlaten. Hare Koninklijke Hoogheid de groother togin van Saksen wordt den 18den Mei, des avonds, te Soestdyk verwacht. Hare Majesteiten de Koningin en de Koningin-"Weduwe, Regentes, vertrekken den Sisten Mei a. s. naar Tarasp, in Zwitserland, en keeren na het buitenlandsch verblijf te Soestdijk terug. In de heden te Amsterdam gehouden algemeone vergadering van de Nederlandsche Bank is het dividend bepaald op f 89; zijn benoemd: tot directeur de heer J. H. A. A. Kalff, ter vervanging van wijlen den heer H. Van Eeghen; herbenoemd tot commis sarissen de heeren W. A. baron Van der Feltz, H. H. Beels en A. C. Wertheim. Op de groote zangersfeesten, welke te Dusseldorf gehouden worden, is aan „Rotte's Mannenkoor" in de hoogste afdeeling der inter nationale wedstrijden met vijf van de zeven stemmen de eerste prijs toegekend. Heden avond wordt „Rotte's Mannenkoor" aan het station Maas te Rotterdam verwacht en aldaar afgehaald door het corps hoornblazers der dd. schutterij en het muziekcorps van de Weer baarheid. Door die muziekcorpsen begeleid, gaat men van daar in fakkel-optocht langs Nieuwehaven, Blaak, Korte Hoogstraat en Weste Wagenstraat naar de sociëteit „De Harmonie" op het Haagscheveer, waar de leden der liedertafel feestelijk zullen word en ontvangen en hun de eerewijn aangeboden wordt. Volgens het „Weekblad van het Recht" houdt men zich aan het departement van justitie reeds sedert eenigen tijd bezig met de voorbereiding der strafrechtsnovelle en zoude een ontwerp daarvan bereids door den Raad van State zijn onderzocht. De plannen voor de verbetering van de rivier de Regge zijn gereed en aan de Regeering ter goedkeuring gezonden. Door de geneeskundige staatscommissie te Amsterdam zijn bevorderd tot arts de heerenM. I. De Waard, geboren te Groningen L. B. Ubbens, geboren te Zutfen, en J. De Vries, geboren te Sneek. Te Brielle moet voor den gemeenteraad eene herstemming plaats hebben tusschen do heeren C. L. Treffers, die 81, en K. Van Prooije, die 53 stemmen verkreeg. De ressortale kerkeraad der Ned. Ier. gemeento te 'e-Gravonhage heeft: 1°. dr. B. Ritter, te Rotterdam, met ingang van 16 Mei, eervol ontheven van de interimaire waarneming van het opperrabbinaat; 2°. besloten, overeen komstig en op don voot van het adres van den kerkeraad der Haagsche Israel, gemeente, tot de definitieve vervulling der vacature over te gaan, hetgeen hoogstwaarschijnlijk nog in den loop van den zomer zal geschieden; 3°. inmiddels de tijdelijke waarneming van het ambt opgedragen aan den heer J. L. Sohlberg, tot dusver assessor van den interimairen geestelijke. Het stoomschip „Salak" vertrok 12 Mei van Rotterdam naar Java; de „Amsterdam" vertrok 12 Mei van Niouw-York naar Rotter dam; de „Bellorophon", van Java naar Am sterdam, is 14 Mei Dover gepasseerd; de „Deucalion" arriveerde 13 Mei van Amsterdam te Liverpool; de „Kaiser", van Hamburg naar Oo8t-Afrika, is U Mei Port Said gepasseerd; de „Prinses Wilhelmina", van AmstorJam naar Batavia, passeerde 13 Mei Gibraltar; do „Soenda", van Amsterdam naar Batavia, pas seerde 13 Moi Dungeness; de „Zaandam", van Rotterdam naar Nieuw-York, passeerde 13 Mei Prawlepoint. Bfi koninklijk besluit is de heer L. A. Dittlof Tjassens, gepensionneerd Oost-Indisch hoofdambtenaar, met ingang van 16 Mei a. s. benoemd tot secretaris generaal bi) het depar tement van marine. De met verlof hier te lande aanwezige generaal-majoor dor genie van het leger in Nederlandsch-Indié J, P. Van der Eb, op zijn verzoek, met ingang van 1 Juni a. s. eervol uit den militairen dienst ontslagen, met dank betuiging voor de goede diensten, door hem aan den lande bewezen, en onder toekenning fan den titulairen rang van luitenant generaal. Pensioen verleend aan: A. E. Brondgeest, wed. jhr. mr. W. L. F. C. ridder Van Rappard, kantonrechter, 167; A. M. C. Tuite, dochter van wfilen den brievenbesteller H. S. Tuite, 25; Tb. M. Van Steenbergen, wed. P. J. Yperlaan, bediende bU het pathologisch anato misch laboratorium dor Rijksuniversiteit te Leidon, ƒ250; J. Hollemans, wed. H. Van Iwaarden, sluisknecht aan het Noordzeokanaal te IJmuiden, ƒ270; G. J. Bende, wed. J. Van Oo8troui, onderw. bfi de opleiding van joDgens aan boord van het daartoo bestemde instructie schip, ƒ400; A Th. M. Gisius, wed. J. J. G. Rinkos, hoofdopzichter der landsgebouwon te Breda, 425J. E. F. Egter, wed. mr. E. Jongsma, raadshoer in het gerechtshof to Leeuwarden, ƒ000; M. A. Van der Voort Maarschalk, dochter van willen D. D. Van der Voort M;uirscbalk, laatstelijk directeur van het postkantoor te Kampen, 200. De heer B. G. Verhulst, arts, benoemd en aangesteld tot officier van gezondheid 2de kl. by het personeel van den geneesk. dienst van het leger in Ned.-Indië. De Oost Indische ambtenaar met verlof J. P. Graat, laatsteiyk eerste machinist by de gouvernementsmarine in Nederlandsch-Indié, op zyn verzoek, wegens pbysieke ongeschikt heid, eervol uit 's lands dienst ontslagen met toekenning van pensioen. Aan den Oost-Indischen ambtenaar dr. M. Treub, directeur van 's lands plantentuin te Buitenzorg, vergunning verleend tot het aan nemen van het ordeteeken van commandeur der orde van de Kroon van Italiö. Gemengd Nieuws. Was het des ochtends van den schoonen tweeden Pinksterdag reeds „voor dag en dauw" vol van vrooiyken luidruchtige wandelaars in de onmiddeliyke omgeving van Leiden, later op den dag werd het in den omtrok op verderen afstand alleng6 levendiger, zoo byv. op het strand te Katwyk, waar het zeer druk was, dank zy vooral trams en booten; te Li86e in de bosschen; aan „De Vink" en meer aangenaam gelegen uitspan ningsplaatsen. Gedurende de beide Pinkster- dagen werden aan het station alhier voor de Hollandsche ljjn afgegeven 992 plaatskaarten in de richting naar Amsterdam en 4444 plaats- kaarten in de richting naar Rotterdam, waar van alleen 2S50 naar Den Haag op tweeden Pinksterdag. Voor de lyn Leiden - Utrecht werden op beide dagen alhier afgegeven 1075 plaatskaarten. De stoomtram Leiden—Katwyk vervoerde op beide dagen 8540 passagiers. Van twee elftallen, één uit Noord- Holland en één uit Zuid-Holland, werd door de beste spelers gisteren alhier een cricket match gehouden, waarin met 37 punten in één inning de prys werd behaald door het Noord-Hollandsche elftal. Op Eersten Pinksterdag, 'snamid- dags om halfvier, is aan de Groenesteeg onder Oegstgeest door de Katwyksche stoom tram overreden Hendrik Stil, 22 jaren, schoen maker wonende te Aalsmeer, en wel naar verklaard werd omdat deze persoon op de in gang zynde tram wilde stappen, doch viel. Do tram is daarop over zyn rechterbeen ge gaan, dat verbryzeld is. Eerst met de tram naar Rynsburg vervoerd, waar hy door den aldaar aanwezigen dokter Dekhuizen voorloopig werd behandeld, is hy vervolgens naar Leiden en met den brancard van hot Hollandsche spoor wegstation naar het Academisch Ziekenhuis ge bracht. Toen de landbouwer L. J. Z. jl. Zaterdag van de markt te Leiden naar zyne woning te Ofwegen, gemeente Woubrugge, terugreed, liep er in het dorp Hoogmade een wiel van de tilbury, waardoor deze omkantelde. Het paard ging er van door en werd eerst te Woubrugge tot staan gebracht. De heer Z. kwam er met den schrik af en had door dit ongeval alleen eenige schade aan zyne tilbury. Men schrijft uit Den Haag: Werd voor enkele dagen reeds melding ge maakt, dat door een bewoner van de Molen straat, achter het behang van zyn woonvertrek gobolins waren ontdokt, thans kan dienaan gaande nog worden medegedeeld, dat in het geheel ontdekt zyn 5 doeken. Waren zy Donderdag jl. nog onoogiyk, thans, nu zy met zorg zyn schoongemaakt en de dikke stoflaag verwyderd is, komen do fraaie kleuren volkomen tot haar recht. De verschil lende gobelins hebben meorendeels afmetingen van 4 meter lengte by 3 meter hoogte. De zydo i6 zeer goed gebleven. Om elk der teekeningen is een fraai geborduurde rand. Volgons kenners en oudheidkundigen dag- teekenen deze gobelins uit de 15de of 16de eeuw. Do waarde van de geheole vondst wordt geschat op ruim 3000. Alle geborduurde voorwerpen, als: boomen, bladeren, huizen, herten, enz., enz. zyn frisch van toon. Do gobelins waren verborgen achter eene dikke papierlaag, waaronder ook nog eene courant uit het begin der vorige eeuw werd aangetroffen. Het huis, waar de gobelins werden ontdekt, is van zeer ouden datum, bljjkens de thans nog voorradige koopacten. Deze documenten dateeren van uit de 16de eeuw en van latere tyden. Onder de bewoners uit vroegeren tyd komen o. a. voor Van Hogendorp en Van Sypestoin. Over enkele dagen zullen de borduursels worden ter bezichtiging gesteld. Reeds tal van oudheidkundigen en liefhebbers van kunst voorwerpen, onder wie Jhr. Victor De Stuers on Jhr. Van Riemsdyk, kwameu een kykje nemen en allen zyn 't eens over de kunst waarde. Dank de verbetering van het weder, viel Den Haag, vooral op den tweeden Pinksterdag het bezoek van talrijke scharen uit het land en de omliggende plaatsen ten deel De extra spoortreinen van de Hollandsche Spoorwegmaatschappy waren vol reizigers, die aldaar afstapten en de hoofdwegen vulden. Later op den middag kwamen de ry tuigen in lange rfien uit do buitengemeenten derwaarts. De plaatse lijke middelen van vervoer namen dien toe vloed in zich op en brachten de bezoekers grootendeels naar Scheveningen, met welke plaats de Haagsche Tramwegmaatschappy gisteren ook de communicatie met de electrioke wagens onderhield. De wielrijders, die, uit verre en nabygelegen plaatsen, tochtjes derwaarts maakten, waren legio. Zondag is, tydens de godsdienst oefening in de Roomsch Katholieke kerk in de Dakosta-straat te 's-Gravenhage eene vrouw plotseling dood gebleven. Het lyk werd naar de woning in de Tasmanstraat overgebracht. Naar menvanzeervertrouwbare zyde verneemt, zyn de personen Van Goorberg en Kok, verdacht van mishandeling van den persoon R., in het Alexanderveld te 's-Graven hage dood gevonden, buiten alle vervolging gesteld, op grond dat voor de mishandeling geen bewijs voorhanden is en de doctoren in hun visum repertum den dood niet als een onmiddeliyk gevolg van de mishandeling ver klaren. Gistermorgen om kwart over vieren zag eene bewoonster van de Spuistraat, te Amsterdam dat twee personen bezig waren, uit het boter* en kaaspakhuis „De Hopkuil", tegenover de fabriek van de heeren Landré Glinderman, verschillende artikelen op eene handkar te laden. Toen de vrouw er met haren man heenging, zetten de beide dieven het op een loopen, met achterlating hunner kar. Het bleek dat de deur van het pakhuis was opengemaakt met een valschen sleutel. Aan den voet van de trap, welke toegang geeft tot den pakhuiszolder, hadden de dieven reeds elf vaatjes margarineboter op elkaar gestapeld, om verder op de handkar te laden. Het schijnt dat het geene onbekenden waren, die den diefstal trachuen te plegen. Door de politie werd de eigenaar van het pakhuis, die te Haarlem woont, terstond met het gebeurde in kennis gesteld. Gistermiddag omstreeks 6 uren is te Amsterdam een knaapje van 9 jaren door de drukte op cion Oeterwalerweg onder de Gooi8cke stoomtram geraakt, waardoor een zyner beenen letteilyk van het lichaam werd gescheiden. Z o n d a g-m organ omstreeks 9uren ontlastte zich eone buitengewoon hevige en langdurige hagelbui, vergezeld van eenige weinige maar felle donderslagen boven Am sterdam. De hagelsteonen, ter grootte van flinke grauwe erwten, vielen zoo dicht neer, dat de grond in een oogeublik wit was en dat men, hoewel het verdei aanhoudend regende, 's middags aan den lJkant de hagelsteenen nog kon vinden. Overigens schynt üo bui niet over de gan- sche stad even zwaai te zün geweest; in 't zuidelyke gedeelte duurde zy minder lang. Het onweer heeft geene schade aangericht. Alleen sloeg de blikócin in den spoorwegdyk by de Westerviaduot en woelde het talud wat om. De scheur regende echter weldra weer dicht. Het zag er den lsten Pinkster- dag slecht uit voor ue wedrennen, welxe gis teren op de banen der „Geldersche Harddra- very- on Renvereeniging" te Arnhem zouden gehouden worden, 't Had den geheelen dag geregend en geonweerd en 's avonds nog plaste het by stroomen van den hemel. Menigeen, die zich op een prettigen pic-nic en belangryke nummers gespitst had, was reeds bang bitter teleurgesteld te zullen wor den. 't Verstandigst waren zy geweest, die geene zorgen vóór den tyd gemaakt hadden, want do tweede Pinksterdag scheen goed te willen maken wat zyn voorganger voor velen had bedorven, 'e Morgens druilde het nog, doch 't weer werd hoe langer hoe beter en tegen den middag, toen de wedloopen zouden beginnen, bescheen de Mei-zon de fraaie, ge heel door heuvels omgeven renbaan. Het aantal bezoekers was dan ook byzonder groot. Arnhem, Volp, Dieren, De Steeg, kortom alle plaatsen om Arnhem, hadden hun contingent geleverd. Een aantal équipages bevonden zich om het terrein, de tribunes waren dicht bezet; de drie extra-treinen uit Arnhem naar de halte voerden by de 1000 personen aan. De wedrennen waren te vyf uren afgeloo- pen en een groot deel van het publiek ging nog een klein wodloopje houden om in den laatsten extra-trein naar Arnhem van de halte een goed plaatsje te krygen. De totalisators - er waren er, die respec tieveiyk met eeno eenheid van 5, 2.60 en 1 werkten hadden het zeer druk en de bookmakers maakten weder goede zaken. Zondagmiddag is een goederen trein in de richting van Hengeloo naar Alme- loo, ten gevolge van het to vroeg verzetten van den wissel, by Borne gedeeltelyk ont spoord. Een paar wagens kwamen dienten gevolge op z\j van den weg te land, terwyi er ook verder nog eenige materiëele schade ontstond. De treinen in de ricbtiDg Henge loo Almeloo en omgekeerd ondervonden eenige vertraging, doch de dienst was, dank zy onmid deliyk tot dit doel aangewende pogingen, tegen den avond wedtr geheel geregeld. Per- soonlgke ongelukken kwamen niet voor. Boven Apeldoorn woedde gisteren een hevig onweder. De bliksem sloeg in het huis van Van Veduwo; de vrouw bekwam daardoor eenige wonden en is aan de eene zydo verdoofd. Het huisraad "werd vernield. Groote Stemrechtiiieeting te De?eiiter. Zondag ontlastten zware onweersbuien haar vruchtbaren inhoud boven Deventer en om streken, zoodat omstreeks elf uren, toen de deelnemers aan de meeting Deventer binnen trokken, men met recht mocht zeggenvóór Tak door „dik en dun." De meesten namen dan ook direct intrek in het stations koffiehuis, van waar men om streeks 12 uren vertrok om in verspreide groepjes zich te begeven naar het koffiehuis van den heer Van Houten over het viaduct. Aldaar had eerst nog eene vergadering plaats van het comité, die echter voor de pers niet toegankeiyk was gesteld. In tusschen was het weer een beetje opge knapt en liet het Mei zonnetje zyne stralen lustig schynen. Op voorstel van het comité begaven de meetinggangers zich nu in optocht met op gerolde banieren zonder muziek door de stad. Alles ging even ordeiyk, alleen ontwaarde men voor alle ramen en deuren nieuwsgierige gezichten,waarvan velen iederen voorbyganger, zooals bleek, voor socialist aanzageD. By de terugkomst aan het koffiehuis van genoemden Van Houten werd de stoet ont vangen met de muziek van het muziekcorps van Almeloo. Eindeiyk omstreeks halftwee zette de stoet zich weder in beweging met de muziek voorop, om zich te begeven naar het terrein voor de meeting bestemd, een weiland onder de ge meente Diepenveen. Het terrein was versierd met verschillende vlaggen met opschriften als: „Leve de inter nationale arbeidersvereeniging", „Geen rechten zonder plichten", „Door vereeniging verbe tering", „Geen plichten zonder rechten", enz. enz. Vele vereenigingen waren met hare banie ren vertegenwoordigd. Als aanvang der groote nationale protest meeting, onderwerp: „de uitslag der verkie zingen, eene beleediging voor de broeders", was opgegeven 2 uren, doch het was circa 3 uren geworden voordat de eigenlyke meeting begon. Vóór de opening hief het comité op de tribune het Vryheidslied aan. Als sprekers traden op de heeren R. Van Zinderen Bakker, "W. P. G. Helsdingen, J. Loopuit, H. Spiekman en P. J. Troeletra. De opening had plaats door den heer Van Zinderen Bakker. Spreker begon met den aanwezigen mede te deelen dat deze dag uitsluitend was bedoeld als protest tegen de kiezers. Het deed hem genoegen dat zoovelen waren opgekomen, doch hy had er meer verwacht. De Hollanders doen zich den bynaam van Chineezen van Europa te zyn geen oneer aan, zei hy, want anders was de meeting drukker bezocht geweest, doch hy was tevreden vooral ook met het oog op de weersgesteldheid. Spreker maakte voorts bedend dat aan het eind der meeting eene motie in rondvraag zou worden gebracht. Debat daaromtrent was echter door den bur gemeester verboden geworden. Na allen een hartelyk welkom toegeroepen te hebben, verklaarde spreker de meeting voor geopend en voerden de andere vier heeren het woord. Over 't algemeen was de inhoud hunner redevoeringen vrywel dezelfde: 't Kiesrecht wordt door de parlementaire socialisten ook als een voornaam middel beschouwd om ver betering te brengen in de huidige maatschappy, waarin de arbeiders niets dan slaven, loon slaven, zyn, die, terwyl zy de groote meerdor- heid vormen - van de 1,200,000 meerder jarige mannelijke Nederlanders zyn er slechts 300,000 kiezers door de groote minderheid geregeerd worden; het zyn de arbeiders, die door 't groot kapitaal beheerecht en geëxploi teerd en by 't minste verzet door geweld tot rede gebracht worden. Men spreekt er nu van, zeide Troelstra, dat de meerderheid der kiezers de wet-Tak heeft verworpen, doch dit is niet juist, want 160,000 kiezers stemden vóór en 124,000 tegen die wet. (Op dit oogenblik werd een hevig gekraak vernomen, waardoor er eene kleine opschudding ontstond.) „'t Is slechts de tribune hier en niet de tribune van de Kamer", merkte de spreker op, waarna hy in den breede over enkele punten uitwoidde. Hy eindigde zyne rede met eenige uitroepen, als: „Leve het proleta riaat", „Leve de sociaal-democratie", enz. De meeting werd gesloten door den heer Van Zinderen Bakker, nadat, door het opsteken der handen, eene motie van de volgende strekking was aangenomen: „De groote nationale meeting van ar beiders op Pinkster-Zondag 13 Mei te Deventer; „verklaart zich ten diepste beleedigd door de overwinning der tegenstanders van finale kiesrechtuitbreiding by de jongste Kamer-verkiezingen „waarschuwt de heerschende klasse het volk niet meer te tergen, door eene uit breiding van het kiesrecht, minstens even ver gaande als het ontwerp-Tak van Poort vliet, tegen to houden; „en roept de arbeiders van Nederland op zich krachtig te organiseeren om het kiesrecht te veroveren en het na zyne verovering ten eigen voordeel te gebruiken." Ook de terugtocht naar Deventer had een heel kalm verloop. Op het terrein der meeting waren slechts een paar marechaussees aanwezig. (Tel.) De aanslag te Parijs. De „Indépendance beige" deelt nog uit voerige byzonderheden mede betreffende den dynamiet-aanslag, die te Parys in de Avenue Kléber is gepleegd tegen de woning van den fabrikant Massing. De heer Massing, zydehandelaar, heeft zyn winkel in de rue Bóranger, maar woont in de Avenue Kléber. De fabrikant was te St. Cloud, toen de ontploffing plaats had. De bom werd geplaatst voor de deur en veroorzaakte slechts geringe schade. Yan meer belang is daarom de vraag, tegen wien eigenlijk deze aanslag was gericht. Dat men den heer Mas sing wilde treffen, is niet aan te nemen, doch naar alle waarschynlykheid was het doelden bekenden procureur-generaal Quesnay de Beau- repaire te treffen, die vele jaren in eene der aangrenzende huizen heeft gewoond, maar eerst onlangs was verhuisd. De rechter van instructie, de heerAnqueti, heeft terstond een onderzoek ingesteld eij reeds eenige personen, die zich tydens do ontploffing in de buurt bevonden, in hechtenis laten nemen. Blykens het onderzoek van den directeur van het laboratorium, den heer Girard, was het voorwerp, een sardine-busje, zeer zwaar geladen, maar bevatte het geen spykere of andere gevaariyke projectielen, welke door gaans by dergelijke ontploffingen de mee3ta onheilen aanrichten. De politie bewaakt liofe huis, dat gedurende den geheelen dag door tal van nieuwsgierigen werd bekeken. Intusschen heeft zy Zondag eene goede vangst gedaan, nl. den dader ontdekt van boven vermelden aanslag in de Avenue Kléber, ten minste de man werd in hechtenis genomen, die de bom plaatste. Hy is een verloopen individu, die den fraaien naam draagt van Beausoleil. De man wordt echter niet gehouden voor de ware schuldige, omdat hy slechte door anderen als werktuig werd gebruikt maar nu eenmaal het spoor is gevondon zullen ook de andere schuldigen wel ontdekt worden. Volgens latere berichten heeft de politie nog een persoon in hechtenis genomen, die gezien werd in gezelschap van den reeds gevatten Beausoleil. Ook deze man staat bekend als anarchist en stond bjj de politie reeds slecht aangeschreven. Hy heet Tournemire. Op het oogenblik, dat de ontploffing plaats had, zaten Tournemire en Beausoleil in een naburig koffiehuis. Toen men den slag hoorde, liepen natuuriyk alle bezoekers heen om te zien, wat er te doen was, maar zy beiden bleven kalm zitten, blykbaar omdat zy d6 ontploffing verwachtten en daarop voorbereid waren. Dit zonderlinge gedrag der beide be zoekers werd door een kellner opgemerkt en zoo kreeg de politie den draad in handen. B|Beide anarchisten blyven beweren dat zjj onschuldig zyn, maar natuuriyk zyn zy voor loopig in hechtenis gehouden. Wellicht blykt later nog, of zy nog andere medeplichtigen hebben. Op grond van hetgeen zy tot dusver heeft vernomen, blyft de politie van meening dat deze aanslag uitsluitend gepleegd is mot het doel om schrik te verwekken met het oog op de aanstaande terechtstelling van den anarchist Emile Henry. De laatste berichten melden echter dat de gewezen kamerbediendo Tournemire niet schul dig is bevonden aan den aanslag in de Avenue Kléber. Volgens de Parfische bladen is het hem gelukt zyn alibi te bewyzen. Niettemia heeft de politie hem in hechtenis gehouden, omdat hy bekend staat als een y verig anarchist. Burgerlijke Stand ran Leiden. Eerste huwelijksafkondiging v»n 13 Mei. J. Brussel Jm. 22 J. en E. O. Sijvasrt jd. 31 j. H. Colpa jm. 28 j. en J. Lepelaar jd. 20 j. I?» Slootjes Jm. 82 j. en W. O. Diederika Jd. 29 j. A. W. Yoors Jm. 26 j. en J. 8. Middendorp 22 j. L. J. Yan Helvoirt Jm. 28 j. en L. A. fit Frenaü jd. 27 j. N. Yan der Lee Jm. li j. e& O. Keizer jd. 21 j. J. J. Spierenburg jm. 21 L OQ A. J. Oomen jd. 21 j. J. Kragt Jm. 29 J. en G. Ottink jd. 28 j. J. F. Uljee jm. 21 J. on W. O. Kraan jd. 20 j. A. Kret w. 67 J. en \7. M. Kuivenboven g. 40 j. P. D. Riebeek Jm. 26 5 1 en C. E. Pont Jd. 18 j. T. Ouwerkerk jm. 21 Jl en J. Liuvere jd. 21 J. P. H. Van Thiel ja. 26 j. en M. A. LgberiDg jd. 24 j. H. De Oeue jm. 30 J. en A. C. Blanejaar jd. 27 j. P. pjardjjQ w 88 j. en M. C. Yan der Keur Jd. 30 j. A. Link Jm. 20 j. en M. Heemskerk jd. 21 j. A. Terpstra jm. 32 j. en J. W. De Gunst jd. 29 j. J. Jonk jm. 24 j. en A. O. G. Van Leeuwen ji, 22 j. J. Scholier jm. 28 j. en O. De Bruin Jd. 22 J. D. Taske jm. 21 J. en G. De Lange jd. 22 j. A. I. Witmana jm. 20 j. en M. Van Zaanen Jd. 20 j. P. A. Niesten jm. 28 j. en S. O. Schouten jd. 21 J. H. W. Metselaar jm. 27 j. en H. W. Piersro% jd. 29 J. J. H. Rozior jm. 27 j. en W. M. Pijpers jd. 28 j. E. Habraken jm. 21 j. on M. A. Van L/ Jd. 20 j. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: J. Dui venvoorden en M. A. Van Dongen. P. Otterango^ en M. Van Andel. A. Verbeek en P. Ravesterjn. W. Buurman en L. Troost. W. Treur en G. Krapy. Getrouwd: J. Hey en J. O. De Graaft. J. P. Versteeg en W. Verbeek. P. Vastenhout on 8. O. De Blaey. J. Mana en M. Elenbaas. A. M. Kamerman en L. Stander. R. Yenema ec O» A. Knstere. Bevallen: H. Bliek geb. Burgbout Z. A. Van Veen geb. Van Wirdum Z. N. Knibbe geb. Ouaeoren D. J. Overbeek geb. Struik Z. 0. De Jager geb. Roest D. H. G. Hubor geb. Ficwe D. M. Leen geb. Korsuize D. E. Kulpor gehi Bakker D. M. Van Leeuwen geb. Van Vliet D. A. M. Breure geb. Kondys D. Overleiien: Arie Kerkhoven, 2 j. LISSE. Gehuwd: Johannes Goedemane ea Elizabet Van Knijleoburg. Geboren: Petrus, z. v. P. J. Kaptcjjn en M. Langeveld. Ma'theus Johannes, z. v. H. Vau Ruiten en O. H. Lommerse. NOORDWIJK. Geboren. Wilhoimi..a Maria Johauua. d. v. J. Th. Clirietiaaoae ea W. J. Rem mers waal Anna, d. v. O. Hellenbergon en G De Mol. Gohnwd: T. Van der Werf', 28 j.f en E. Soete- niau, 26 j. A. SoetemaD, 23 j., en J. G. E. Uil- den Bogaard. Overleden: A. Vink, 1 dag. VOORSCHOTEN. Ondertrouwd: J. Van Cf en J. M. Jougenoel. G. M. Opdam en A. P.M.?. Kuijcren. J. Olyhoek en A. M. v. Tienen. Getrouwd: F. Fopma 27 j. on C. W. Y.'omau 26 j. Geboren: Helena Olasina, d. v. L. Gerrite en J. BergmaD. Jacoba Antorna Maria, d. v. Q, v. d. Poet en M. Arsi. Levenloos: zcou van J. De Graaf en J. BeukenholdL BUITENLAND. Frankrijk. Bü de ontvangst te Poitiers der autoriteiten en geestelijkheid hield de heer -ruller, minister van onderwas, eene toespraak, -ai'" hy dank zegde voor de hom gebrachte hulde. Omtrent de verhouding van Kurk en Staat, zeide da minister, heb ik mü reeds in de Kamer uitge laten. Het welbegrepen belang der republiek brengt mede, de politiek van gekibbel te laten varen, maar tegeljjk de rechten van het burger lijk gezag ongeschonden te handhaven. Laat er tusschen alle magistraatspersonen de meest volkomen harmonie heerschenin het tijdperk, dat wi) nu beleven, moet de rechterlijke macht met gematigdheid en vastberadenheid bewyzen,' dat zy de burgers weet te beschermen.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2