Hooge prezen van hyacinten. Uit Noordwyk wordt gemeldVan de in den laatsten tijd herhaaldelijk genoemde hyacint „E. B. Johan" werden vorleden week in publieke veiling voor de eerste maal acht regels (even vijftig stuks) aangeboden. De gezamen lijke opbrengst bedroeg, zonder de kosten, 104. Een prijs, die, by de tegenwoordige gedrukte bollenprijzen, nog zeer aanzienlijk genoemd mag worden. (H. C.) Aan het strand te Egmond aan Zee is eene zeer oude flesch aangespoeld, inhoudende oen stuk bruin papier, waarop m9t potlood, in het Engelsch, hot volgende is geschreven: „Hr. Ms. Doteral in aanvaring met Hr. Ms. Butter Rose. Golf van Biskaye, 's morgens 3.15 u. 20 Juni 1760. Get. kapitein Mes. De flesch werd uitgeworpen, toen zy [het schip) snel zonk, 21 Juni 1760. God zegene ons allen l 200 man aan boord." Een 17-jarig werkman t« D«lft, W. v. D.j die de vorige week het ongeluk bad van een in aanbouw zijnd huis te vallen, is aan de gevolgen van eene ruggewervelbreuk overleden. Men meldt aan de „Ned. Sport" uit Haarlem: De hier bestaande harddraverij-vereeniging zal in de maand Augustus, op twee achter eenvolgende dagen, harddraverijen houden. Op den eersten dag zullen deelnemen paar den, die nog nooit den eersten prijs wonnen, en op den tweeden dag paarden van zessen klaar. Er wordt gereden naar de bepalingen, voor komende in het reglement der „Ned. harddra verij- en renvereeniging." Behoudens de te verleenen bestemming, sullen de wedstrijden plaats hebben op den Dreef. Bij de familie Van Pinxteren, te Schiedam, was Zondag de dienstbode 50 jaar in betrekking. De buurt vlagde. Door het omvallen van een nacht- lampjo is gisteravond omstreeks 9 uren te Botterdam brand ontstaan op de tweede ver dieping van een huis in de Dalftsche straat. Met twee spuiten was in een uur tyds de brand geheel gebiecht. Het achtergedeelte der woning brandde uit en vooral de waterschade is groot. Assurantie dekt de 6chade. In hot groot tusschendek van het stoomschip „Edam", der N.-A. S. M., lig gende aan de "Wïlhelminakade, te Botterdam, werd gisteravond om zes uren brand ontdekt in do lading katoen, bloem en stukgoederen. De brand, door het broeien van balen katoen ontstaan, was omstreeks halfacht met eigen personeel gebluscht door de werking van eene stoomspuit der Maatschappij. Een 150 tal balen katoen, grootendeels verbrand, zjjn op de kade gelost, terwijl ovorigens aan het in het ruim aanwezige graan en bloem eveneens schade werd toegebracht. In het ziekenhuis te Rottor- Uam is Zaterdag geschouwd het ïyk eener vrouw, diu in oen benedenhuis in de Gaffel- dwarsstraat woonachtig was. Het was bekend dat zü meermalen door haren man mishan deld word ui dif hal bij haar plotseling overlijden allerlui ongunstige geruchten doen ontstaaD. De man werd dan ook naar het politiebureel in de Witte-de-Withstraat gehaald en daar voorloopig gehouden. Intus- echen bleek het bij schouwing, dat do vrouw olie en loog had binnengekregen, waarna do man op vryo voeten is gelaten. Gisterochtend is aldaar in den Vogelen zang eene 66 jarige alleen-wonende weduwe door do buren dood in hare woning gevonden. Voortdurend misbruik van sterken drank schijnt haren dood veroorzaakt te li ebben. Gisterochtend hadden aldaar een paar visch- vrouwen eene hooggaande woordenwisseling op de vischmarkt. De twist was reeds op den afslag begonnen over het afmijnen van een koop visch, waarbij beiden beweerden het eerst gemijnd te hebben. Eer? drietal politie agenten zagen het nutteloozo van hunne pogingen om den twist te beslechten weldra in en trokken stilletjes af, doch de markt meester wist beter raad. De markt moest schoongemaakt worden, en daarom gelastte hij zijn personeel, de slang op de waterleiding te plaatsen. Dit hielp, want nauwelijks werd de eerste waterstraal over de markt geworpen, of twistenden en omstanders stoven uit elkan der en de orde was hersteld. NR. Ct.) De persoon, die zich dezer dagen bi) den poelier v. D. als z\jn zoon uit Amorika aanmelddo, heeft hetzelfde kunstje te Rotter dam by do familie v. V. beproefd. Daar kwam echter z\jn bedrog onmiddellijk uit en kwam in handen der politie. Het bleek, dat by is Johannes Tjomsma, en dat h\j op 16 April uit de strafgevangenis to Sohevoningen is ont slagen. Als zeevarende had h(j indertijd met. de zoons van beide families kennisgemaakt. Aanstaanden Dinsd ag, 15 dezer, zal voor den Hoogen Raad behandeld wordon het beroep in cassatie van G. Van Gelder, A. Van Berkum, J. G. De Bie en P. DeBie, door het Hof te's-Hertogenbosch veroordeeld de eerste wegens moord op den wachtmeester dor marechaussee Hoekman te Os, tot levens- ifcuge gevangenisstraf; de tweede, derde en vterdo wegens medeplichtigheid daaraan reep. tot 10, 15 en 15 jaren. In tegenstelling met het in de laatste dagen gecirculeerd hebbend gerucht alb zoude het Zeebad „Loosduinen" ophouden te bestaan, kan worden medegedeeld dat zoowel Hotel en Restaurant als Café geheel opnieuw zijn gerestaureerd en naar de eischen van pomfort ingericht. De heer B. A. Kleintjes, vroeger chef by de firma Zomerdijk Bussink en pachter van het „Hötel du Commerce" te Amsterdam, zal het Hotel-Restaurant exploiteeren. Dr. Perk, te Loosduinen, biyft aan de inrich ting als badarts verbondon. Maandag (2de Pinksterdag) zal het hotel met een muziekfeest worden geopond. Gisterenis trein 580 by Beek Elsloo gederailleerd. De weg is dientengevolge geheel versperd. Gisternamiddag is een aanvang gemaakt met het droogmalen van den onder- geloopen Diemerpolder, by de Keulschevaart. Op de gisteren te Utrecht ge houden paardenmarkt waren 991 paarden en veulens aangevoerd. De paarden werden ver kocht van 40 tot 900, de veulens van ƒ100 tot ƒ300. Op de gisteren te Haarlem gehouden paarden markt waren aangevoerd 242 paarden, die van 50 tot 500 opbrachten er was levendige handel. Een zevenjarig meisje in de Rozenstraat te Amsterdam viel gisteren van de tweede verdieping langs de trap op straat Zij kwam met het hoofd op de stoep terecht. De vader bracht het arme kind naar het Gasthuis, waar het des nachts is bezweken. Met het oog op de werkstakin- gen, welko te Nieuwe-Pekela de laatste dagen hebben plaats had, zyn aldaar voorloopig vyf marechaussees geslationneerd. De knecht van een te Nieuwediep tliuis behoorenden schokker werd met het vaartuig, op reis naar Oud-Beierland zynde, op de Biedingen door een slag van den fokke- mast overboord geworpen en verdween oogen- blikkeiyk in de diepte. Het ïyk van den dren keling, die te Helievoetslui8 thuis behoorde, is nog niet gevunden. Een g epa8porteerde O.-I. militair is, als vermoedelijke stichter van den te Bui tenpost plaats gehad hebbonden brand, door de marechaussees gevankelijk naar Leeuwarden overgebracht. Het „Maandblad tegen verval- schmgen" van 1 Mei waarschuwt tegen „niet bestaande cognacfirma's", wior ware zetel in Hongarije te vinden schynt te zyn, en tegen aanbiddingen van „Delftsche roomboter" en van „eerste grasboter", by welke laatste nog wel met scheikundig onderzoek wordt ge schermd, ofschoon zy „by chemische analyse hetzelfde resultaat geeft als eene natuurboter - 80ort, vermengd met ongeveer 50 pet. mar garine"! Turfpryzen. Men schrijft uit Smilde: De turfpryzen in Holland zyn thans ongekend laag gedaald. Aan de steen- en pan- nenbakkeryen langs den Ouden Rjjn (van Utrecht tot Leiden) wordt besteed 14 a 17 ets. per ton, al naar gelang de turf is afgevoerd uit de Zuiden veldscho of uit de Oostermoer- sche venen; de betere qualiteit der laatste maakt de brandstof van daar steeds meer gewild. Een noodwendig gevolg van dien tragen handel in Holland is, dat er in do Drentsche venen minimumprijzen worden be steed, die allengs zoo laag zyn geworden, dat de vervener niet zelden de turf van de hand moet doen voor wat hy aan arbeidsloon uitgaf. Het ligt voor de hand, dat die treurige toestand zyn invloed doet gelden op de hoe veelheid werk en de loonen der arbeidersde eerste vermindert steeds, terwyi de laatste al lagor en lager dalen. En zoo zien wy het verschijDsel, dat vele arbeiders uit deze pro vincie, die in de Drentsche venen tevergeefs werk zoeken, zich begeven naar het naburige Duitschland, om daar te arbeiden aan de kanaalwerken, die tegenwoordig in 't westen van dat Ryk op groote schaal worden uitge voerd. Intusschen een eigenaardig contrast met wat men vroeger zag gebeuren, toen onze naburen in grooten getale by ons het veen kwamen vergraven. Te Lissabon zyn gisteren weer 17 nieuwe cholera gevallen voorgekomen. Van sterfgevallen werd geene aangifte gedaan. In behandeling bevinden zich nu nog 118 patiën ten. De epidemie, welke tot dusver nog geen groot aantal slachtoffers eischte, schynt der halve inderdaad af te nemen. Uit Odessa wordt gemeld dat de cholera zich weer in Zuid-Rusland heeft vertoond. In Bessarabiè, Podolië, Kiew en Czernipow zyn volgens officiëele mededeelingen weer eenige ziekte gevallen voorgekomen. De berichten omtrent do cholera te Kon- stantinopel luiden gunstig. De ziekte schynt daar thans niet meer voor te komen. In Klein-Azië daarentegen hebben zich op nieuw brandpunten der ziekte gevormd. Een verschrikkeiyk ongeluk is to Chaume, naby Auxerre, gebeurd. Een in woner van het stadje, die van de jacht terug keerde, hoorde in het struikgewas naast den weg oen licht gedruisch. Denkende dat dit veroorzaakt werd door een of ander dier, schoot hy. Een hartverscheurende kreet weer klonk; de man drong het boscbje in on zag zyne eigen vrouw die hem volgens afspraak te gemoet gekomen was morsdood ter aarde liggen. De aardschokken in Griekenland houden nog aan. Zondag werden m de Noord - Oostoiyko provinciën weer een paar vry hevige schokken govoeld, vooral te Thebe, Livadia en Atalanti. Ernstige verwoestingen werden door deze aardbeving niet aangericht, maar natuuriyk is dientengevolge de ongerust heid onder de inwoners weer vermeerderd. Koning George, die een bezoek brengt aan de geteisterde streken, bevindt zich te Lamia. Op de woning van den ingenieur Devernee, te Bourges, is een dynamiet-aanslag gepleegd. De bom richtte slechts materiëele schade aan. Een mijnwerker, die verdacht wordt uit wraak de misdaad gepleegd te hebben, is gevangengenomen. Eene meldenswaardige bijzon derheid van de plechtigheid in de Feestzaal by de opening der wereldtentoonstelling te Antwerpen is den correspondent der „N. R Ct." ter ooren gekomen. De regeling der plaatsen is te Brussel geschied, waar een gedeelte van het Hoofdbestuur der Tentoonstelling woont en waar men zich in verbinding had te stellen met Hof en Regeenng. Pynlyk heeft het nu vele leden van den Antwerpschen Raad getroffen, dat deze in den letterleken en overdrachteiyken zin van het woord wat was achterafgezet eene kleinigheid, welke hier grooter afmetingen kreeg van al wat er reeds over de quaestie: „de tentoonstelling te Antwerpen of te Brussel?" is te doen ge weest. De Raad dan zat ver van den Koning af, en met den Raad de burgemeester, die niet, zooals b. v. te Amsterdam gebruikeiyk was, Z M. overal vergezelde, doch den Koning alleen van het station naar de tentoonstelling en van de tentoonstelling naar het station hoeft begeleid. Jan Van Ryswyck, de burge meester, is niet- de man om zich persooniyk zulk eene nestery aan te trokken: hy is er aan den eenen kant te kloek en aan den anderen kant te eenvoudig voor. MaaT zie toen hy zich met enkele raads leden naar zyne plaats wilde begeven, schynt hy een weg genomen te hebben, dio over „hooger domein" ging, althans plotseling inter pelleerde hem een hoogaaellfjke knaap, attaché of zoo iets: „Monsieur, on ne passe pas par ici". Daarop Jan Van Ryswyck terstond, ook in het Fransch„Pardon, Meneer, ik heb de eer burgemeester van Antwerpen te zyn, en de burgemeester van Antwerpen heeft, te Ant werpen van niemand bevelen te ontvangen." Het fiere wooTd, zoo passend in den mond des bestuurders van eene dier oude steden, die al eeuwen lang de rechten van den poorter hebben weten te handhavon, zegt de corres pondent ten slotte, voert onze gedachten onwil lekeurig naar die tyden terug, diet\jden, toen er nog geene douane was te Esschen en te Roozendaal Eene bydrage tot de quaestie der botervervalsching. Aan een rapport van den heer Leeson, vice-consul t9 Honfleur, waarin sterk wordt geklaagd over de verval- sching van boter in Frankryk, is ontleend de volgende byzonderheid „Een boterkoopman te Lisieux, die een uitgebreiden handel had op Engeland, werd in 1888 veroordeeld tot vier maanden gevan genisstraf en 3000 franken boete. Diezelfde handelaar werd dezer dagen nogmaals, wegens botervervalsching, veroordeeld en wel tot acht maanden gevangenisstraf, 5000 franken boeteverbeurdverklaring van 4250 kilo's van zijne zoogenaamde boter en publiekmaking van dit vonnis ten zijnen koste in vijf en veertig couranten. De toevoeging van den rapporteur, dat eene algemeene toepassing van dergeiyke afdoende maatregelen zeer m het belang zou zyn van den eeriyken handel, wordt voorzeker ook buiten Frankryk bt&amd. Een gezin vermoord. Te San- Benedetto del Tronto (Italië) viel zekere Cameli dezer dagen den heer Merlani met een mes aan en stak dezen neer. Daarop viel hy achtereenvolgens Meriani's vrouw, zyne dochter, haren echtgenoot en eene dienst bode aan, welke hy allen achtereenvolgens vermoordde. Daarop trachtte hy zichzelven het leven te benemen, maaT werd dooT de politie gevat, eer hy zyn voornemen kon ten uitvoer brengen. Hy bekende den heer Merlani, met wien hy bevriend was, vermoord te hebben, omdat deze hem by de politie een gevaariyk sujet genoemd en hem zoodoende verhinderd had vergunning te verkrygen tot het houden oenor tappery. HuiBeiyk verkeer. Zy: Ik was gek, toen ik met je trouwde. Hy: Ben je dan nu niet gek meer? ZyNeen. Hfi: Nu, dan moet je dankbaar zyn dat ik je in dien tyd zoo ten goede heb veranderd. De redding by Grllti. De pogingen tot redding van de leden van het „Verem für Hohlenforschung," die in de Luoglloch-grot by Gr&tz waren opgesloten, zyn voortgezet, en eindeiyk met goed ge volg bekroond. Men heeft beproefd de rotsen te laten springen door dynamiet, want alle pogingen, om het water af te dammen, bleven vruchteloos, daar het water in de grot steeds blyft stygen. De genie soldaten beproefden langs oen touw in de grot door te dringen. Daar echter de onderzoekers slechts voor drie dagen levensmiddelen by zich hadden en zich reeds meer dan eene week in de grot be vonden, had men reeds alle hoop, om hen nog levend te vinden, opgegeven. En toch waren allen nog in leven, toen de soldaten hen eindeiyk bereikten. Maandag ochtend werd te Griitz een telegram ontvangen door den gouverneur van Stiermarken, waarin werd gemeld dat de heeren Fasching, de voorzitter der vereeniging, benevens de leden Folzmann, Zweier, Meier, Oswald en Kurtz, met den student Reitz, die hen vergezelde, allen in goeden welstand zyn aangetroffen. Noch de koude noch de vochtigheid noch het schaar8cbe diéet had hen gedeenL Natuuriyk waren de zeven heeren zeer afgemat, niet alleen wegens de doorgestane ontbering, maar vooral ook omdat zy de negen dagen, welke zy in de grot doorbrachten, steeds in eene beperkte ruimte staande moeeten blyven. Kanongebulder op het fort te Grttz ver kondigde de heuglyke tyding aan alle in woners, van wie velen hunne blydschap over de onverwachte redding der onderzoekers door het uitsteken van vlaggen betoonden. De vrouwen en familiebetrekkingen der op gesloten mannen bevonden zich reeds sedert eenige dagen ter plaatse en spoorden do sol daten en duikers steeds aan hunne pogingen voort te zetten. Eindelyk, na ongelnofiyke inspanning, gelukte het den moedigen mannen in de grot door te dringen en de leden der vereeniging, die men reed6 verloren waande, behouden boven te brengen. Dat zoowel de redders als de geredden door de talryke aanwezigen met luid gejuich begroet werden, behoeft geen betoog. Voor de heldhaftige redders is deze geluk kige uitkomst eene groote voldoening. Tever geefs hadden eenige koene zwemmers hun leven gewaagd om in de grot door te drin gen. De bekwaamste ingenieurs waren ten einde raad. Vrouwen, moeders en vrienden wachtten in doodelyke onrust den uitslag af. Toen de levendbegravenen eindelyk te voor- scbyn werden gebracht, was het een tooneel van onbeschryfiyke geestdrift. Keizer Frans Jozef had zich geregeld op de hoogte laten houden van den stand der werkzaamheden. BUITENLAND. FraukrJj k. De heer "Daniël Wilson, de bekende schoon zoon vao den oud-president der Fransche republiek, Grévy, is te Loches (Indre-et-Loire) tot lid der Kamer herkozen. Naar men zich zal herinneren, werd Wil son's verkiezing onlangs door de Kamer voor nietig verklaard. Hy stelde zich toen weer candldaat in hetzelfde district en verkreeg 9336 stemmen, terwyl zyn tegenstander Raoul Du val 7606 stemmen op zich vereenigde. By de vorige stemming verkreeg Wilson 9454 stemmen. Te Havre is de bekende Fransche schilder Emile Renouf na eene kortstondige ongesteld heid overleden. In den Paryschen Salon was Renouf ook in dit jaar vertegenwoordigd door een groot schilderstuk, voorstellende: „Een storm op zee." By voorkeur koos Renouf steeds de onderwerpen voor zyne stukken uit het zeemansleven. Te Orleans, Marseille, Bordeaux en Mont- pellier zyn Zondag, den 466sten verjaardag der bevryding van Orleans, feesten begonnen ter eere van Jeanne d'Arc. Met groote geest drift neemt de bevolking aan de feestelyk- heden deel. Te Orleans is een museum van Jeanne d'Arc geopend. De bewondering van Napoleon I is Zaterdag ook buiten de boulevard-schouw burgen te Parys tot eene uiting gekomen, welke aantoont dat de herinnering aan zyn roemryk tydvak by vele Franschen blyft voortleven. Zaterdag was het de sterfdag van den keizer en van dien gedenkdag is gebruik ge maakt om tien reusachtige kransen aan den voet der Vend6me-zuil neder te leggen. De grootste daarvan bestond geheel uit violetten, gekroond met een ruiker rozen en lila's, en droeg het opschrift: het 9de arrondissement. 1821—1894. A.an den prefect van politie was door de agenten gevraagd of zy tegen de dragers der kransen moesten optreden, waarop deze echter antwoordde, dat men de manifestanten hun gang moest laten gaan. DnltsohlaudL Terwyl de keizer gisteren met zynpleizier- jacht naby Potsdam op den Havel voer, be merkte hy dat het eerzaam gelegen groote dorp Gatow, by krachtigen wind, in brand stond. De keizer ging onverwyld aan land en leidde aan het hoofd zyneT matrozen zelf het blusschingswerk, daarby, zonder zich te ont zien, de vlammen trotseerend, totdat men er in slaagde den feilen brand meester te woTden. Krupp heeft te Baden het kasteel van graaf Vitzthum gekocht voor 320,000 gld. Italië. Met 189 tegen 26 stemmen heeft de Kamer het voorstel tot verlenging van de hervorming der gemengde rechtbanken in Egypte goed gekeurd. De begrooting van buitenland6che zaken werd met 176 tegen 39 stemmen aangenomen. De tentoonstelling te Milaan is Zondag jl. op feestélyke wyze geopend door den minister van landbouw Boselli. Koning Hum bert, koningin Margherita, de minister-presi dent Crispi en vele leden van Kamer en Senaat woonden de feestelijkheid by's avonds werd de Dom verlicht door omstreeks 1000 potten bengaalsch vuur, in verschillende blenren. De verlichting duurde een half uur. Daardoor werd den volke kond gedaan, dat de tentoonstelling was geopend, want de dom, de tweele kerk der wereld na San-Pietro, kan in het grootste gedeelte van Lombardye worden gezien. Koning Humbert en de koningin werden te Milaan met groote geestdrift ont vangen. De heer Crispi werd by zyne aankomst niet zeer vriendelijk ontvangen. Eene talryke menigte wachtte hem aan het station en be groette hem met niet zeer vriendschappelyke kreten. De politie deed, wat zy kon, om de vyandige demonstratie te beletten, maar zy kon, ofschoon een paar personen in hechtenis werden genomen, niet verhinderen, dat de heer Crispi onder algemeene teekeoen van afkeuring van het station wegreed. Te Milaan, waarde radicalen vry sterk vertegenwoordigd zyn, is men allesbehalve tevreden over de houding der regeering ten opzichte van Sicilië. Vandaar dat dé heer Crispi begroet werd met een: „levo Sicilië! Leve De Felice!" Het ie dan ook geen wonder, dat de heer Crispi na deze ontvangst onmiddellijk na afloop der openings plechtigheid naar Rome terugkeerde. Groo t-Britiiunië. Het gerucht, dal de kanselier van de schat kist en leider van het Lagerhuis van Enge land, sir "William Harcourt, na afloop der tegenwoordige parlementszitting het openbaar leven zou vaarwel zeggen, wordt tegengespro ken op eene wyze, die velen bevestigt in het vermoeden, dat het gerucht op waarheid be rust. Zyne onlangs ingediende, ook door tegen standers geprezen begrooting zou een waardig besluit van zyne politieke loopbaan zyn. Het is bekend dat sir William aan eene oogziekte lydt, en men zegt dat In het algemeen zyne gezondheid veel te wenschen overlaat. De „Standard" vermoedt dat hy het zyn ambtgenooten nooit kan vergeven, dat zy lord Rosebery en niet hem aan het hoofd van het Kabinet hebben gesteld. Intusschen deelt de „Daily Telegraph" een bericht mede uit Derby, het district, hetwelk sir William naar het Lagerhuis afvaardigde, waarin wordt medegedeeld dat de minister er niet aan denkt zyn post te verlaten. Het is niet aan te nemen, dat de heer Harcourt zyn ontslag zou nemen nog voordat het Lagerhuis in de gelegenheid is geweest eene beslissing te nemen over de flnantiêele plan* nen, welke de minister tot herstel van het evenwicht op de begrooting heeft voorgesteld. De toestand van het kabinet-Rosebery blyft natuuriyk, met het oog op de geringe en uit verschillende elementen samengestelde meerderheid in het Lagerhuis, zeer onzeker. Te Londen blyven dan ook do geruchten aanhouden over den aanstaanden val van lord Rosebery's geheele kabinet naar aanleiding van de geringe meerderheid van 14 stemmen, waarmede de voorgestelde wijziging der kies wet door het Lagerhuis werd aangenomen. Dat het ministerie over eene geringe meer derheid in het Lagerhuis beschikt, zooiat de kans steeds blyft bestaan dat de regeering te eeniger tyd by eene beslissende stemming in de minderheid kan worden gebracht, is bekend, maar tot dusver zyn alle pogingen der oppositie, om het kabinet ten val te brengen, mislukt. De aanhangers der regeering vertrouwen daarom, dat het kabinet zich ook by de behandeling der begrooting, welke nu aan de orde komt, zal kunnen handhaven. Meer en meer wint echter de meening veld, dat alleen eene ontbinding van het Parlement een einde kan maken aan de bestaande onzekerheid. Evenwel blyft lord Rosebery by zyn plan om eerst over te gaan tot een beroep op de kiezers, zoodra de noodigsto wetsontwerpen zyn afgehandeld. Op de Iersche afgevaardigden en de radi calen valt natuuriyk niet alt yd met zeker heid te rekenen, maar toch zyn tot dusver de verwachtingen der oppositiebladen, dat het ministerie weldra zal vallen, zeer voorbarig. Zonder twyfel zullen de radicalen, met den heer Labouchère, zoowel als de Ieren, die ontevreden zyn over het voorstel der Home- Rule-wet, zich nog wel eens ernstig bedenken, voordat zy den val van Lord Rosebery zullen bewerken. In het Lagerhuis kwam gisteren de zaak der „Costa Rica Packet" opnieuw ter sprake. De vice-minister van buitenlandsche zaken, air Edward Grey, deelde mede dat de geheele toedracht der zaak zeer zorgvuldig is onderzocht en dat de Britsche gezant te 's-Gravenhage opnieuw een vertoog zal rich ten tot de Nederlandsche regeering, ten einde zoo spoedig mogelyk eene schadeloosstelling te verklagen voor kapitein Carpenter. Den uitslag van deze stappen zal de regeering afwachten, alvorens eene beslissende verklaring te doen. Oowtenrfik-Hong.-Monarchie* Gisteren "begon in het Hoogerhuis van Hongarye de discussie over het wetsontwerp tot invoering van het verplicht burgerlyk huweiyk. Men gelooft dat die discussie niet lang hoogstens twee of drie zittingen zal duren. Waarschyniyk zullen vele met het hof in betrekking staande magnaten zich van stemming onthouden. De anti-liberalen spannen alle krachten in om eene meerderheid tegen het ontwerp byeen te brengen en dames van hoogen rang werken daarby yverig mede. De Protestantsche kerke- lyke en wereldlyke waardisheidsbekleeders en de Protestantsche aristocratie is voor het ontwerp en vele Katholieke adellijke familiën behooren van oudsher tot de liberalen en zullen ook nu aan de regeering getrouw blyven. Beide partyen zeggen dat zy zeker zfin van de overwinning. Indien het ontwerp wordt aangenomen, dan is de invoering van alle voorgestelde kerkelyk-politieke hervor mingen verzekerd. De Magnaten-Kamer bestaat uit 342 leden, van welke 28 zfin gekozen en 47 voor him leven zyn benoemd. Voorts behooren daartoe 29 Roomsch-Katholieke bisschoppen, 9 bis schoppen der Grieksche Kerk en 13 vertegen woordigers der hooge Protestantsche g^eete ïykheid. Tot de erfelyke leden der Eerste Kamer behooren 21 aartshertogen, die geen deel nemen aan de stemmingen, 6 prinsen, 131 graven en 35 baronnen. Tot dusver bestond in de Eerste Kamer geene scherpe afscheiding tus6chen de leden, die tot de liberale en de anti liberale party be hooren. Vandaar dat nog steeds onzekerheid blyft bestaan over den vermoedeiyken uit slag der stemming. Wordt het ontwerp aangenomen, dan zal dit seker rteebts met eene geringe meerderheid

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2