De kapt. ter zee der keizerlijke Russische marino Petroff is van Den Haag naar Amster dam vertrokken tot het bezoeken dor marine inrichtingen aldaar. By de „Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen" worden, ter bevordering van do Zondagsrust van haar personeel, mot ingang van heden, de goederentreinen op Zon- on algemeen erkende christelijke feest dagen opgeheven. Door dezen maatregel zullen van de 830 treinbeambten, bij die Maatschappij in dienst, op die dagen telkens niet minder dan 010 vrij van dienst zijn. Van gematigde zijde tracht men 't volgens het „N. v. d. D." daarheen te leiden, dat eeoe Kabinetsformatie wordo opgedragen, niet aan den heer Röell, maar aan den oud gouverneur- generaal Pijnacker Hordijk, om zoodoende een Kabinet te vormen buiten de Kamer, en wel om in de positie van nieuwe Kamer on Minis terie zooveel mogelijk animositeit te voorkomen. Het „Vad." verneemt dat de Koningin 'iet ontslag van het Ministerie heeft aange nomen. Zondag zijn de heeren Van Naamen on Gleichman en de vice-president van den Raad van State bij H. M. op audiëntie geweest om H. M. advies te geven over do oplossing der crisis. Ds berichten, dat de heer Röell niet de Kabinetsformatie zou zijn belast, acht het „Vad." in elk geval voorbarig. Do minister van binnonlandscho zaken, overwegende: lo. dat mr. J. G. Gleichman, verkozen lid der Tweede Kamer in het hoofd kiesdistrict 's-Gravenhage, heeft verklaard de benoeming voor dit district niet aan te nemen 2o. dat mr. H. Goeman Borgosius, id. voor de hoofdkiesdistricten Zutfen en Sneek, heeft verklaard de benosming voor het district Zutfen aan to nemen; en dat derhalve eene nieuwe verkiezing van een lid dier Kamer in die hoofdkie8districton moet plaats hebben, heeft bepaald dat die verkiezing zal geschieden op Vrijdag 11 Mei a. s.; en de herstemming, zoo lioodig, op Vrjjdag 25 Mei daaraanvolgende. Aangezien do heer Gleichman niet voor Rotterdam optreedt, bestaat in katholioke kringen aldaar het denkbeeld om in do aan staande vergadering, door „Recht en Orde" te houden, mr. Bevers als candidaat voor to dragen. Mr. Bevers is geruimen tyd lid van de Kamer geweest voor Deutichem, doch daar ditmaal gevallen. Volgens „Do Maasbode" rekenen er de Rotterdamsche katholieken op, den heer Bevers in de Kamor te brengen, steunende op de hulp der liberaleD, die zy pas geholpen hebben vijf der hunnen voorde Kamer te doen kiezen. Alleen in de Friescho gemeente Scboter- land zijn acht vacatures van onderwijzer. Ds. K. W. Hulfitijn, te Giesendam, heeft oon beroep ontvangen naar de Nod.-Herv. gemeente te Hoornaar. Als eene bijzonderheid wordt medegedeeld, dat het in geene eeuw of langer gebeurd is dat een dominee van Giesendam een beroep ontvangen heeft. Volgens een telegram, door de „Ivöl- nische Zeitung" van haren correspondent te Weimar ontvangon, worden de Koningin en de Kor ïgin-Regentos der Nederlanden aldaar in Moi verwacht, ten einde den groothertog en do groothertogin eon bezoek te brengen. Naar de „Tel." verneemt, is thans defi nitief besloten de tuinbouwschool „Linnaeus" op te heffen. Het stoomschip „Bellerophon", van Java naar Amsterdam, vortrok 29 April van Port- Said; de „Conrad", van Batavia naar Amster dam, arriveerde 30 April te Genua; de „Jason", van Java naar Amsterdam, vertrok 28 April van Singapore; de „Kanzier", van Natal naar Hamburg, arriveerde 80 April te Marseille; de „Maasdam", van Nieuw-York naar Rotter dam, passeerde 30 April Lizard. Bij koninklijk besluit is verleend een pensioen van ƒ246 aan W. C. Hubers, laat stelijk commies 2de tl. bij 's Rijks belastingen. G e men <1 Nieuws. Heden, den eersten van Bloei maand, heeft do heer L. P. Knago, aan de Hoogewoerd, zijne tot nu toe aldaar uitge oefende zaak verlaten on eene nieuwe geopend schuin aan de overzijde van gonoemdo straat. Tot dien overgarg was hy verplicht door de uitbroidirg, welke zijn magazijn in bijoute rieën enz., sedert hij zich tien jaren geleden hier vestigde, genomen had. Wilde hy verder mot den iqjj meegaan, dan moest hy over meer ruimte kunnen beschikken, - en die heelt hy thans verkregen. Daaidorr kan hy zich nèg meer op be paaide artikelen, zooals o. a. de zoo ge zochte verzilverde metaal waren toeleggen dan hy reeds gedaan heeft. Maar ook op het gebied van lederwerken, étagères en wat dies meer zy betreffende de velerlei artikelen van luxe en smaak, heeft hy thans de handen meer vry, is hy nu niet meer zoo gebonden, al muntte zyne collectie toch roods byzonder uit. Alles, in grootore verscheidenheid voor handen, komt thans meer tot zyn recht, dank zy den grooteren kasten on verderen gelegenheden tot uitstalling in don wiukel zeiven, alsmede de vitrine, welke zich achter het winkelraam bevindt en wederom getui genis aflegt van den goeden smaak, welken de hoer Knago bezit in het rangschikken van al die artikelen, welke daardoor onwille keurig do aandacht van den voorbyganger moeten trekken. Er valt niet aan to twyfelen of de heer Knage zal voldoening ondervinden van de verbeteringen, welke zyne nieuwe zaak aan biedt, waardoor hy tevens in do gelegenheid is zyne cliënteel©, die er zich nu in den winkel vryer kan bewegen, op passende wjjze te ontvangen. Do verbouwing van het perceel, vroeger alleen woonhuis, tot de nieuwe bestemming, had by opgedragen aan den heer D. Veil- brief, architect, die zich loffelyk van zyne taak gekweten heeft. Gisteravond viel eon jongen van ongoveer 6 jaren in het Rapenburg, doordat hy achter een blikken kroes liep to schoppen. De jongen, reeds in zinkenden toestand ver- keerende, werd gered door L. Erades, die by hem sprong. Buiten de voorm. Koepoort is een kind overreden door een paard met wagen van V., melkboer aan de Haarlemmerstraat. Do wielen gingen over borst en beenen van het kind, dat vervolgens in eene naastbyge- legen woning werd ingedragen. Gisteravond had schipper J. A. A., van Zoetermeer, het ongeluk van zyne schuit in de Noord-A te vallen, doch gelukkig pas seerde daar de landbouwer C. S. L., uit Zoe- terwoude, mot zyne melkschuit, die hem van een wissen dood redde, waardoor nu de schipper alleen met den schrik en een nat pak vrfjkwam. Yan ter zyde wordt ons uit Oegstgeest medegedeeld: „In Oegstgeest vindt men rare zaken." De heer H. D. Terwee, burgemeester, moest aftreden als voorzitter van het bestuur van den Pesthuispolder, doch door ingelanden werd in zyne plaats benoemd de heer L. E. Nieuwen- huizen, alzoo niet de aftredende herkozen. Wat deed men echter om een zalfje op die wonde te loggen? De lieer Ter woe werd benoemd tot eere-voorzitter (sic!) van dien polder, welke ongeveer 70 bunders groot is. Welk artikel van het Polder-reglement daarop van toepassing is, zal wel een raadsel blyven. Men schryft ons uit Hillogom dd. 30 April: Hedenmorgen omstreeks zeven uren had naby de Oosteinderbrug binnen deze gemeente een ernstig ongeluk plaats. De landbouwer F. Lommerso, wonendo by genoemde brug, met paard en wagen den straatweg willende oversteken, had het onge luk in aanraking te komen met de stoomtram, welke juist op dat oogenblik uit de richting Haarlem kwam aanstoomen. Hoewel de machinist, die aanhoudend ge beld bad, onmiddeliyk met volle kracht remde, kon hy goeuo botsing voorkomen. Het paard kon de rails nog passeeren en kwam er zonder letsel af, doch de wagen, waarop L. gezeten was, werd door de machine met oen geweldigen schok nagenoeg vernield. L. zelf viel van don bok en geraakte onder do locomotief, waaronder hy, toen de tram tot staan gekomen was, met het geheele lichaam lag. Het hoofd alleen was vry gebleven. De locomotief kon voor- noch achteruit, waarna bot mot behulp van het trampersoneel en onmiddeliyk toegeschoten personen gelukte, L. door uitgraving uit z(jn benarden toestand te verlossen. Geneeskundige hulp werd spoedig inge roepen en de heer Beelenkamp legde het eerste verband. Hoewel zyn toestand zoer zorgelijk Is, bostaat er toch hoop L. in het loven te behouden. Eenige wandelaars langs hot strand to Scheveningen hoorden Zondag avond eensklaps een luid noodgeschrei, dat ter hoogto van de Kerkwerf uit zeo kwam. Een paar heeren gingen op het hulpge schreeuw af en ontwaarden op oen landtouw, waarmede eeno dtr schuiten aan het anker bevostigd was, een artillerist, die in hachelyken toestand verkeerde, daar de zee, terwyl de soldaat langs dezen weg eon bezoek aan de schuit had willen brengen, aan het wassen geraakt was. De beide heeren, nl. Jacob De Niet en M. De Mos Pzn., waagden zich ten hal ven Jyve in het water en staken den artillerist een wandelstok toe, waardoor het dezen gelukte aan land te komen. Toen bleek het, dat do krijgsman niet nuchter was en naar het politie bureel diende te worden overgebracht. Het restaurant „Seinpost", te Scheveningen, dat 9 April jl. in veiling ƒ148,400 opbracht, is gisteravond afgemijnd door den heer A. Stigtor, te 's-Gravenhage, voor f 148,700. Men schryft uit Amsterdam: Biykens het officiöel programma der 1ste Mei-beweging zullen, behalve de vergadering in „Constantïa" en het kinderfeest in aen loop van den dag, des avonds te halfoegen openbaro vergaderingen worden gohouden in de drie zalen van „Maison Stroucken" en in de groote zalen van „Constantia" en „Plancius." Om nu do demonstratie voor den acht- urendag ook zooveel mogeiyk eone straat demonstratie te doen worden, is de volgende regeling aangegeven: De bowoners van het Haarlemmorwegkwar- tier, van do Spaarndammerstraten en omstre ken komen heden te halfacht op het Haar lemmerplein byeen en maken van daar eeDe wandeling door de buurten over het Bickers- oiland, door do Haarlemmerhouttuinen, langs de Prinsengracht, door oen gedeelte van de Jordaan naar „Constantia" op de Rozengracht. Op een gelyk uur verzamelen zich de be woners van het Jacob-Van Lennepkwartier, uit de daarachter gelegen straten van Nieuwer- Amstel en uit de buurt tegenover de Raam poort, waar vroeger het Volkspark lag, op een groot terrein aan de Nassaukade tegen over de nieuwe groentenmarkt. Dozen trekken door de Van-Lennepbuurt, over de Kinker- brug door een ander gedeelte van de Jordaan langs de Prinsengracht, door de Leidschestraat en Marnixstraat naar „Maison Stroucken" by het Leidscheplein. Do bowoners der groote Schildersbuurt, ten zuiden van de oude stad gelegen aldus ge- heeten omdat de straten namen dragen van schilders komen byeen op het Ferdinand- Bolplein en trekken door deze buurt (Buurt IJ IJ) naar de Vyzelgracbt, door de Vijzel straat, langs den Singel, door do Leidsche straat almede naar „Maison Stroucken." De bewoners der volkryko Linnaeuswyk buiten de Muiderpoort, ten oosten van do oude stad gelegen, van de Czaar-Peter-straat en van de eilanden Oostonburg, Wittenburg en Kattenburg, waar de groote scheepstimmer werven on de Rykswerf to vinden zyn, ver zamelen zich op het Kattenburgcrplein, begin nen hun wandeltocht over genoeuvJo eilanden, trekken door de Linnaeuswyk, langs de Sarpliatistraat, "Weteringschans, Leidscheploin naar „Maison Stroucken". De bewoners van de Jordaan, het zeer volk rijke kwartier, dat begrensd wordt door do Brouwersgracht ten noorden, de Lynbaans- gracht en Prinsengracht ten westen en oosten en de Leidschogracht ten zuiden, hebben hunne loopplaats op de Noordennaikt, om van .daar door de Jordaan naar „Constantia" op de Rozen gracht te trekkon. Eindelyk zjjn de bewoners van hot centrum der stad, geheel de arbeidersbevolking, die woont in de stegen en sloppen, welke uitloopen op Nieuwendyk, Warmoesstraat en Zeedyk, het Israëlietisch element, dat huist in den Jodenhoek, opgeroepen om op de Nieuwmarkt samen te komen, om langs de Oudo Schans, het Rapenburg, door de Rapenburgorstraat, over het Watoiiooplein en het Jonas Daniël- Meyerplein, door de Weesperstraut en de Jodenkerkstraat to gaan naar „Plancius" in de Plantage. Volgens het programma zullen de drie ver gaderingen op hetzolfüo uur worden gesloten en zullen daarna do bezoekers gezameniyk door de stad trekken. Op welko plek men alsdan by elkander zal komen, wordt niet vermeld. Uit een on ander blykt dat het regelings comité kenneiyk het er enigszins op toelegt om ten oosten, westen en zuiden van do stad op vier plaatsen in de arbeiders wyken het volk zich te doen vereenigen, terwyl men eenego lyko beweging in liet centrum van do stad, uitgenomen in de meer aanzienlyke wyken, wil uitlokken. Ik geloof wel dat alles goed zal afloopen, als men het volk stil laat trekken, maar daar nog altyd het verbod om socialistische liederen te zingen bestaat en steeds strong gehand haafd wordt het achturen-lied en het stem- buelied worden ook hieronder begrepen en de massa al zeer spoedig op haren foestdag oen lied zal aanheffen, kan dit laatste maar al to gemakkeiyk tot oeno botsing met do politie aanleiding geven. Gistermiddag tegen drie uren is te Amsterdam een meisjj gevallen van de derde verdieping oener wouing in de N. Kerk straat by den Amstel, met htt noodlottig ge volg, dat het op do plaats dood bleef. Naar men verneemt, is door de rechtbank te 's-Hertogonbosch de gevangen houding bevolen vah F. A., stoombootkapitein te Den Bosch, die, als van verduistering van gelden verdacht, in voorloopige hechtenis weid gestold. Te Moppel geraakten den laatsten kermisnaebt de twee gebroeders T. te water, terwyl zy op weg naar hunne woning waren. Eén wist zich te redden, doch de andere, Piet T., verdronk. Gisteren is zyn lyk gevonden. De justitie uit Assen heeft zich Zondag begeven naar Echten, gem. Ruinen, ten eindo een onderzoek in te stellen naar een vermoedelyken moord aldaar. Een inwoner zou nl., zoo het heette, in eene vork zyn gevallen, terwyl een kogel in 't hoofd moet zitten. Het lyk is door de justitie gekist en zal nader onderzocht worden. Verdere byzon- derheden ontbreken vooralsnog. Gisterochtend had te Borgen-op- Zoom een ernstig ongeval plaats. De 14 jarige zoon van de hovenierster de wed. K. ging eene koe naar de weide brengen en had het touw, waarmee hy hot beest moest leiden, om zyn midiol gebonden. De koo sloeg op hol en de jongen word raedegesleept. Dooreenigo voorby- gangers werd het hollende dier tot staan ge bracht on K. uit zyn hachelyken toestand bevryd. Zwaar aan het hoofd verwond is de knaap naar zyne woning vervoerd. Zyn toestand is bedenkeiyk. De „Z u t f. Cr t." meldt: Omtrent de ongelukkigen, die in de vorige week in den trein tusschon Dolden en Hengeloo door het innemen van vergif een eind aan hun levon hebben gemaakt, begint men oenigermate op bet spoor te komen. Aan het station te Olden- zaal is door hen een koffertje achtergelaten, waarin nog oenig lyfgoed aanwezig was. Op één stuk daarvan waren, misschien by ver gissing, de merkletters nog zichtbaar gobloven en wel O. M. In verband met andere infor maties wint nu de gissing de overhand, dat de ongelukkige slachtoffers zouden zyn familie van oen pliotograaf uit Den Helder, die vroeger in Gelderland gevestigd en daar minder goede zaken kunnende maken, zich daarna naar Den Heldor had verplaatst, doch ook daar slechts een kommervol bestaan kon vinden en nu op deze wyzo een eind aan hunne zorgen zouden gemaakt hebben. Officieel moet deze gissing echter nog be vestigd worden. Spoedig zal dit mogelijk zyn, want de portretten van de lyken zyn reeds tor identifleeering in circulatie gebracht. Nog wordt gomeld dat van don commis saris van politie in Den Helder bericht is ontvangen, dat aldaar 2 personen (de makelaar O. en zyne vrouw) vermist worden, terwyl men om opgavo van signalement verzocht. Hüt zal afgewacht moeten worden of de heer en dame, die zelfmoord pleegden, deze twee personen zyn. Eeue gedane analyse heeft inmiddels de zekerheid verschaft, dat het door hen ingeno men vergift cyankali is. Het „Hol." meldt dat te Amsterdam de heer Meeuwsen, op den Vijgondam, by wien de onbekende een hoed kocht, in de portretten, van de lyken genomen, de menschon dadelyk herkend heeft. Zy waren verl. Maandag of Dinsdag in zyn winkel geweest en de heer had toen eon zwarten fantasiehoed gekocht, dien hij dadelyk had betaald, terwyl de dame den ouden hoed onder haren mantel had ge stopt. Wie de personen waren weet genoemde winkelier echter niet; wel weet hy dat zy meermalen in zyn winkel waren geweest en hy ze dikwerf over den Vijgendam zag gaan, waaruit liy besluit dat beide personen, zoo zy al geene Amsterdammers waren, dan toch herhaalde malen daar ter stede vertoefden. Beiden spraken zuiver Hollandsch. Ten gevolge van het heerschen der cholera te Lissabon zullen de stoomschepen der „Hamburg Söd-Americanische Dampfschiff- fahrts-Gesellschafi" van af Mei tot nader order genoemde haven niet meer aandoen. Volgens een te Londen ontvangen telegram van Ibraïla brak gistermorgen by het aan land zetten van passagiers van Galatz het bordes van de locaalboot, welke overvuld was met pleizierreizigersmen meldt dat 50 personen verdronken. Landbouw. Men schryft ons uit Haarlemmermeer: We schryven 1 Mei 1894. In de jaarboeken van den landbouw zullen de laatst verloopen 5 a C weken als eone groote byzonderheid opgeteekend worden. Byna jaarlyks leverden Maart en April gure winden en schraal weder. Nu was dat zeer veel anders. Wel werden we een enkelen dag en ook sommige nachten nog gewaar, dat April in 't land was, maar de kuren en grillen waren toch zeer in hot voordeel veranderd. Enkele dagen hadden zelfs zomersche temperaturen. Daarby kwam een weldadige neerslag en de plantengroei toonde eiken dag nieuwe overwinningon. Wanneer do laudoouwer zyne akkers en weiden over ziet, wordt hy dankbaar te moede. Na het jaar van groote schaarschte een jaar van milden overvloed. Toch, wo moeten nog niet te boud zya: Moi, de bloeimaand, en Juni, de zomermaand, kunnen door nachtvorsten nog veel bederven. Maar laat ons hopen, dat ook die vrees zonder grond moge zyn! Dan is ten minste één van de vruchtbare jaren gekomen. De landbouwgewassen zien er over 't ge heel genomen buitengewoon voordeelig uit. Vooral het gras heeft zich sterk ontwikkeld en het zachte weder maakte, dat het vee daarvan reeds volop kon genieten. April van 1 8 9 4 deed in dit opzicht meer dan Mei 1 893 en dat zegt wat. De tarwe groeit zeer goed en de rogge, die nu reeds duizenden aren toont, evenzoo. In de karwy zyn de verschillen zeer groot. Naast weelderige akkers, ziet men schrale, waarvan weinig verwacht kan worden. De vaag van het land verschilt; de grondbewer king is niet overal dezelfde; zelfs het weder, dat onmiidellyk op den zaai volgde, kan van grooten invloed zyn op het welgelukken. Het koolzaad bloeit, maar menig stuk moest nog ten laatste worden omgeploegd, omdat zich aan do planten veiscbynselen ver toonden, die voor mislukking doden vreezen, zooals vroegtijdige knolvorming en schadelyke insecten. Op het daardoor ledige veld i6 veel witte mosterd uitgezaaid, terwyl nog andere stukken voor de suikerbietenteelt bestemd werden. 't Is zeer te bejammeren, dat delaDdbouw niet veel krachtiger kan optreden by de bieten- cultuur. De fabrikanten, die door uitmuntende resultaten reeds sedert lang binnen zyn, laten het groote risico voor den boer. Alle maat regelen van waarborg, door den landbouwer genomen, werden door de fabrikanten met beperkende bepalingen in de contracten be antwoord. En dat in een tfid, waarin de land- bonw zooveel behoefte heeft aan een gewas, dat uitnemende klinkende uitkomsten geeft. Ook de zomergewassen: boonen, erwten haver, ens. staan gunstig. Alleen heeft by sommige het jonge klaverveld weiüig kracht vertoond en moest het omgebouwd worden. Maar er is nu gras genoeg en bovendien: by den landbouw zyn altyd misrekeningen. Ook in de tuinen staat alles zeer goed. De groente-karren laten reeds genoeg blyken,dat er overvloed is, wat de consumenten, naar te wachten is, ook wel aan de pryzen kun nen merken. Doch de weg van den akker of den tuin naar de kouken of de bakkery is niet dikwyls de kortste afstand, de producten gaan door veel handen en dit maakt ze duur. Ma r ktboriohten. Alfen, 30 April. Aangcvoo.d 73 wagens kaas. Goudscbo kaas 3234 stuks, Derby-kaas 80 6tuks. Totaal 3314 stuks. Prijs Goudsche kaas late eoort f 20.— a f23.—, 2*le aooit f 15.a ƒ19.—. Prijs Derby kaaa f 20.—. Handel vlug. Rotterdam, 30 April. Op de veemarkt waren beden aangevoerd: paarden, veulen, 4j6 runderen, 220 vette kalveren, nuc'itcro kalveren, 153 schapen, 431 varkens, biggen, bok,ezeL De prezen van het vee waren als volgt: rnndoren lste qual. 37 a 38 o., 2de qual. 33 a 34 c., 3de qnab 31 a 32 c.; vette kalveren leto qual. 45 a 471/, o., 2de qua'.. 35 a 37 V* schapen 1st© qual. 271/» a 80 e„ 2de qual. 25 a 25 c., varkens late qnab 22 a 23 o., 2de qnal. 21 22 o.. 3de qnab 20 a 21 o., alles per l/j EG- Handel willig. Rotterdam, 30 April. Do aanvoer van Inlandeche Granen bestoüd beden voornamelijk in Tarwe; van dc overige art kelen komt gaandeweg minder aan do markt. Voor Inlandscbe Witto Tarwo bestond onvoldoende kooplust en was niet to plaatsen als tot eene ver laging van 10 cents voor do beste en van 10 a 20 oents voor do overige soorteD. Vlaam. on Zeeuw, de beste f 5.20, ƒ5.40 tot ƒ5.70 dito dito middelb. 4.70, 4.90 5. Flakk. en Ovorm., de beste 5.10, 5.25 5.GO dito dito middelb. 4.50, 4.60 4.80 Mindere en geringe soorten 4.10 4.40 Canada4.50, 4.75 5.— Voorts word verkocht per 100 Kilo. Eorete qualitext Witte 6 60 tot 6.70 Goedo 6 30 6.50 Mindere 6.— 6.2> Geringere Inlandsche Roode Tarwe werd tot vorige prijzen aaLgeboden on by partijtjes verhandeld. Bxiitenlandsche Tarwe onveranderd; wat aange komen a werd verkooht, soms tot iets botore prijzen, ailadingsoffertes meestal prysboudend. Loco Odessa ƒ138 tot ƒ143 naar qualiteit en bij partijen. In:*ndsche Rogge Tond weinig gading en prijzen meestal 10 cents lager. Zeeuwsche en VI., n. qual., ƒ4.20, ƒ1.40 tot ƒ4.50 Overm. en N.-Brab., „3.70 „4.30 Geringere soorten Buitenlandecbe Rogge met vry goeden handel. Ter 2100 Kilo. Helena to Bohiedamf 120 i, uit stoomboot117 stoomendo116 lid Bulgaar 107 iÖ8 Taugacrog te Schiedam115 ÜB Daioperlig Odessa stoomendo107 Nicolaf1Q7 Tanganrog109 Ub Boekweit. Jarige Franscbe ƒ146 a ƒ150; dltb Canada met lucht ƒ125. Boekweitgrutten. Grove St.-Petorsburgor 227 228; Middel dito ƒ205; Grove Libau ƒ219. Gerst zonder verandering. Van do beste qualiteit wae geen aanvoer. VI. c-u Zeeuwsche Winter- van ƒ4.80 tot ƒ5,20 Ovormaaosche en Flakk. „4.10 „4.80 afw. on mindere soorten 8.8.4b Vb, Zoouws. en Flakk. Zomer- 4.4.6 Mindere qualiteit 3.25 8.80 Chevalier4.fe0 6.60 Voorts werd verkocht per 100 Kilo: Winter- volgons qualiteit van ƒ7.tot ƒ7.85 Zomor- 7.— 7.2o Buitenlandecbe Gerst. Nicolajeff88 tot 90 Odessa85 88 dito uit stoomboot 86 87 Tanganrog stoomendo„86 Havor werd langzaam verkoohtordinaire qualiteit bleef meestal over. blanke en wichtig© qualiteit van 4.tot f 4.40 Zeeuwsche en andere inl. Voers.„3.20 „3.^5 Lichtere dito dito 2.50 2.00 Geringere soorten „2.— „2.80 Voorts word gedaan per 100 Kilo. Bevalƒ7.25 a ƒ7.40 Libau7.7.25 dito mindere6.15 6.50 Spelt ƒ3.— tot ƒ3.50. Paardenboonen zonder vraag; men kocht het be- noodigde tot 10 a 20 oents lager. Vlaamscbe en Zoeuwecho 4.90, 5.20 tot 5.40 Overmaaseche4.75, 4.90 6.20 Geringero soorten. t 4.4.80 Duivcnboonen ƒ6.25 tot ƒ6.76. Schapouboonen ƒ5.10 lot 5.40. üruincboonen weinig aangevoerd en in do beste eoorten zeer goaoebt. Walcberscbovan 7.25 tot 7.75 Be beste Vlaam. en Zceuwaohe 7.«7.60 Ordmaire dito dito 5.„6. Geringere en wakke. 3.50 „4.50 Witteboonen kwamen niet voor. B.'auwo Erwten met weinig omgang. Walcherechevan tot f Be bost© Zeouwaobo ea YL 7.50 8.— Middelb. qual. dito en Flakk. 6.60 7.25 ABjekcurdon6.20 5.60 Schokkers niet verhandeld. Buitenlandsche Vocr-Erwten nog oven traag. De beste ƒ0.40 tot 6.50, mindere ƒ6.— tot 5.25. Mais. Bont© Amorikaanacho98 tot ƒ108 dito stoomende„100 dito Mei d Hading 1Q2 Odessa„95 Cm quant mo etoomendefill tot ƒ113 Koolzaad ƒ9.tot ƒ9.60, mindere qaaüteit ƒ8.40 tol ƒ8.76. Lynzaad op de verlaagde pryzen meer goreflectco.d Hennepzaad 7.25 tot 0.76. Kanariezaad als vorige week. Het beete ƒ8.— tot f 8.75, middel-qualiteit f 6.76 tot f 7.25 en geringere soorten 5.60 tot ƒ6.25. Publieke veilingen. 200,0C0 Kilo Helena-Bogge. Yorkoeht tot a ƒ113 per 2100 Kilo van boord, contante betaling met 1 pet. voor Veilingskosten. Bxlegrave, 1 Mei. Aangeboord 170 wagens Kaas, 10346 stake, wegende 41140 KG. Prjjs lste soort Goudechc f 21.50 a 123.awaardore f 24.60,2de eoort f 18.— a 20.hieronder 3 wagens Dorbykaae, prys lsto eoort ƒ22.a ƒ23 50; 2desoori fa 32 wagenu Edammer Kaas, prys Iets eoort f 30. 2de soort ƒ24.a 27.50, .ommiaaie wagen Leidsche Kaas: fbot schip 1 oud. Handel v.ug. VetAangevoerd 28 lammeren en 35 biggen. Alkmaar, 30 Mei. Aanvoer Runderen a f 196 Vette kalveren 0.70 a f 0.90; 48 nuchtere id. 5 a ƒ14; schapen a 129 vette varkone f 0.40 a ƒ0.60; 61 magere id. 16 a ƒ20. Hoorn, 30 April. Op do heden alhier gohoudon grojte Voorjaarskoomarkt waren aangebracht 1946 stuks koeien. De prijzen liepen van ƒ150 tot ƒ300. Vooral in hot beste vee was de handol het lovondigft. Kampen, 30 April. Boter. Aanvoer 18,150 K<4. alsóoU/3 v. ƒ19.— a 23.—, 200/16 v. 9.50 a ƒ11.50; 300 st. va i 1/s KG- 40 a 50 ct. Schiedam, 1 Mei. Moatwyn ƒ6.Jenever ƒ10.— id. Amst. proef ƒ11.60. Londen, 30 Apr.l. Frieeohe Boter 82 a 86 sh. KOLONIËN. BATAVIA, 23 en 29 Maart. De overval, waarvan in het telegram nit de „Javasche Courant" gisteren werd meldinjr gemaakt, had den 24sten dezer plaats. Twee Atjehers, waarschyniyk met klewangr. gewapend, vielen onverhoeds de beide ambte naren en den officier aan en verwondden hen zwaar. Do toestand echter is, volgens hedon ont vangen telegraphische berichten, alleszins gunstig. Voor den heer Van der Steenstraten is het, wat men noemt, een gruwelijke „wanbof". Sedert 1SS3 heeft hy te Atjeh gediend, eerst als controleur, daama, als wy ons wèl herinneren, door bevordering by keuze, als assistent-resident voor de politieke aanrakingen met de Atjehsche Onderhoorigb'OïD en hoofden ter Oost- en Noordkust. Nu hy op het punt Btond met verlof té gaan, treft hem deze andere „aanraking", waarvan wy hopen, dat hy en zyne lotgenooten spoedig geheel zullen genezen: (Bat. Nbl.)

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2