9 De anarchisten te Londen. By het verhoor der getuigen in de zaak van den anarchist Guiseppa Ferrara, alias Carnot, alias Piemonti, verklaarde de detective Maquire, dat de gevangene eerst wilde ontkennen en alles wat hem ten laste werd gelegd op Polti wilde sohuiven. Spoedig echter liet hy deze houding varen en sprak by in snorkende taal over zyne meeDingen en plannen. Als hy slechts geld had gehad, zeide hy, zouden ze my niet zoo gemakkeiyk gekregen hebbenik had my met revolvers omringd en geschoten op ieder, die my had willen naderen. „Als ik geld had gehad, zou ik ook Melville gedood hebben. Ik zou hem met een dolk vermoord hebben, want eene revolver maakt leven. Indien ik dan niet had kunnen ontsnappen, zou ik zooveel politie-agenten neergeschoten hebben als ik slechts kon. Ik weet wel wat daarvan het gevolg is, maar wat kan dat my schelen? Vyftien, 20 of 30 jaren gevangenis straf? Ik word oud. Na twee of drie jaren zal ik dood zyn. Wat de bom betreft, ik had die naar Frankryk of Italië gebracht, als ik geld voor de reis had gehad j nu dacht ik haar te Londen voor de Beurs te gebruiken.' Op de vraag: waarom Italianen naar En geland kwamen om dergelyko dingen te doen; antwoordde Ferrara, dat Engeland hot ziekste land was en dat op de Beurs meer ryken by een zouden zyn dan ergens elders. „Ik zou de bom geworpen hebben en ontsnapt of ge vangengenomen zyn, dat is alles. Wy vragen den Eugelschen Diet iederen winter naar Italië te komen, toch doen zy het en verteren daar het geld, dat de werklieden hier gemaakt hebben". Hy gaf nog de gewone verzekering dat na hem een ander zou komen, die slagen zal, en verklaarde, dat, indien de anarchisten niet op de eene wyze slagen, zy op eene andere zullen trachten hun doel te bereiken. Graaf Hély De Taileyrand-Péri- gord, zoon van den prins De Sagan en van de prinses geboren barones Seillière, kleinzoon van den hertog van Talleyrand en Valen^ay, hertog van Sagan, enz. is Zaterdag te Parys gearresteerd. Men beweert dat de graaf, die 86 jaren oud is, valsche wissels in omloop heeft gebracht en de handteekoning van Max Lebaudy heeft nagemaakt, bygestaan in deze schriftvervalsching door zekeren Albert De Woostyn. Kort nadat Max Lebaudy z|jn proces tegen zflne moeder, die hem wegens ver kwisting onder curateole wilde laten stellen, had gewonnen, liet hy in de „Petites Afflchos" plaatsen dat hy de aandacht vestigde op in omloop gebrachte wissels, die valscheiyk zyne bandteekening droegen en die hy Diet betalen zou. Ten gevolge van dit bericht zond de graaf De Talleyrand-Périgord, die een zeker getal wissels bezat, geteekend Max Lebaudy, per deurwaarder een exploit. Daarin stond, dat Max Lebaudy, in dato 18 Febr. 1894, acht wissels geteekend had, ieder van 50,000 fr., betaalbaar einde Mei, ten voordeele van graaf De Talleyrand; dat het bericht der „Affiches" geschikt was om al de bezitters van Lebaudy- wi8sels te doen verdonken van schriftvorval- sching en dat by, De Talleyrand, zich voor behield desaangaande de maatregelen te nemen, welke hy dacht dat zyne eer vereischte. Max Lebaudy heeft dit exploit beantwoord door eene aanklacht in te dienen tegen Do Tal leyrand voor schriftvervalsching, gobruik er van en misbruik van vertrouwen. In den loop van hun ongeregeld loven hadden Lebaudy en Talloyrand veel gold noodig en ieder hunner was verplicht wissels te disconteeren. Zy waren goede vrienden en op zekeren dag wisselden zy hunne handteekeningen op ge zegeld papier voor een bedrag van 600,000 fr., ieder zich in staat verklarende woekeraars te vinden om de papieren van den andere te discontoeren, er het noodige endossement bij voegende. Max Lebaudy had niet meer noodig do wisseis van Talleyrand te gebruiken; de graaf daarentegen wel en wat moer is, hy verhoogde het bedrag en de in blanco ge- teekende wissels van Lebaudy werden ver hoogd tot 800,000 fr. Dit beweert Lebaudy; dit loochent graaf Hóly. De Woestyn zou de tusschenhandelaar zyn geweest en woekeraars hebben gevonden om de wissels te aanvaarden. Do familie De Talloyrand is eene der oudste adellyke famillön van Frankryk. Zy stamt af van Hólie Talleyrand, die in 1199 heer van Origr.ols, in Dordogne, werd en die, naar men vermoedt, jongste zoon was van Hólie V, graaf van Périgord. Do bekende Talleyrand kreeg van Napoleon do titels van prins van Bonevente en hertog van Dino; zyn broer EdmoDd ver wierf door aankoop hot hertogdom van Va len$3y en door zyn huwelyk met Dorothea, dochter van den hortog van Koolland, Sera- gallen on Sagan, hot hertogdom van S.igan, in Dnitschland. De Talleyrands zyn half Duitsch en half Fransch en in 1870 streed er oen als officier in het Fransche leger, een ander, graaf Archambauld, als officier In het Pruisische. Het tegenwoordige hoof! der familie is hortog Napoleon Louis, geboren in 1811 en die den keizer Napoleon tot peter had. Zyu zoon, do prins De Sagan, trouwde met eene Seillière, uit die schatryke familie, zuster van de twoo barons Seillière, die zulke groote flnantiöele en nyverheidsondememingen op het getouw zette, dat zy er zinneloos van worden. Do prinses Do Sagan heeft oen kolossaal Portuin, maar heeft altyd geweigerd haren zoon Hóly eenig geld te geven. De prinses De Sagan heeft aan Max Le baudy fr. 400,000 aangeboden als hy de aanklacht tegen haren zoon wilde intrekken, maar Lebaudy heeft geweigerd. Het aanbod der prinses zal echter misschien leiden tot de vooi loopige invrijheidstelling van den graaf, in welk geval de jonge man, die in een vreeseiykou staat van geestelyke overspanning verkeert, een tyd geplaatst zou worden in een particulier gesticht voor zenuwlyders. Te Lissabon is op 28 April aan gifte gedaan van 65 nieuwe ziekte-gevallen aan cholera. Volgens de mededoelingen der bladen te Lissabon blyft het sterftecyfer zeer gering. Men vertrouwt daarom, vooral nu de vereischte maatregelen zyn genomen, dat deze epidemie, welke tot dasver nog niet byzonder gevaariyk is, zich niet buiten de hoofdstad zal uitbreiden. Bedorven vleesch. TeBrealau werden voor eenigen tyd 86 personen ziek, eenige ernstig, door het eten van bedorven vleesch. Drie slagers hadden het vleesch van oene aan ziekte gestorven koe verkocht. Thans zyn de drie schuldigen veroordeeld tot gevan genisstraffen van iya en 1 jaar en driejaren eerverlies. Uit Warschau wordt gemeld dat 200 personen, die deel genomen hadden aan eene demonstratie ter herdenking van den jaardag der Warschausche revolutie, gearres teerd zyn. Als een gevolg der invoering van den midden-Europeeschen tyd in Duitsch- land wordt gemeld, dal het gasverbruik aan de gasfabrieken te Dortmund en Hagen ruim 6 pet. verminderde. Te Keulen heeft bet minder verbruik van gas de stad dit voordeel opge leverd, dat de bouw van eene nieuwe gasfabriek geheel overbodig wordt. Poolsche bandieten. De recht- bank te Lodzy (Polen) heeft dezer dagen eene bende bandieten, die in verschillende streken des lands had huisgehouden, gevonnist. Zy bestond uit veertien manschappen, allen met een geweer gewapend, en drie vrouwen. Zy hadden zich over 17 aanvallen op ver schillende grondbezitten te verantwoorden, waarby zy drie menschen den dood berok kenden. Hun leider heet Meltsjarek en is 28 jaar oud. Hy werd veroordeeld tot 20 jaar dwang arbeid, verlies van burgerrecht en 80 slagen met een knoet met looden kogeltjes. De voornaamste schelmen werden veroor deeld tot dwangarbeid van 6 tot 12 jaar, en de overige tot tydelyke verbanning naar Siberië of indeeliDg by de disciplinaire compagnieën van het leger. By het getuigenverhoor werden 237 getuigen gehoord. By het verhoor van den anarchist Emile Henry is o. a. het volgende gesprek gevoerd tusschen den gevangene en den rechter van instructie. „Hoo verklaart gy," vroeg de rechter, „dat de dolk, dien men by u gevonden beeft, eene byzondere werking heeft ondergaan?" „Ongeveer tien maanden geleden", ant woordde Henry, „had ik het plan opgevat een ellendeling te treffen, die de anarchis tische zaak en zyne vertrouwde vrienden verraden had. Ik heb dezen dolk eone byzondere bewer king doen ondergaan, om de wonden te ver giftigen. ZeJfs heb ik getracht op het heft van den dolk de woorden„Leve de anarchie!" te plaatsen, opdat men zich niet zou vergissen omtrent de oorzaak van den dood van dit individu. Het spyt my, dat de omstandigheden m(j verhinderd hebben dit plan te verwezen- lyken." „Gy weet dat g(J er niet in geslaagd zyt den dolk te vergiftigen", zeide de rechter. ,Het vergif is waarschynlyk door den tyd verdampt. Ik was echter van plan hem in cyaan kwik te dompelen, alvorens hem te gebruiken." BUITENLAND; Frankiijlc. Gfstoren kwamen in Frankryk de Kamers weder byeen en zy zullen in de eerste plaats hebben te beslissen over eene belastingher vorming, door den minister Burdeau voor gesteld. Do Kamer had do belasting op deuren en vensters afgekeurd zonder een aequivalent daarvoor aan te wyzeD. De minister stelt nu voor, do belasting op gebouwde eigendommen 10 pet. te vorhoogon, eene nieuwe belasting op de huur en op de dienstboden in te voeren. Het doel is de arme belasting-plichtigen te verlichten. Eene voorgestelde nieuwe regeling der departementale en gemeentelyke opcenten strekt om de kleine landbouwers te begunstigen. De radicalen zyn zeer ontevreden dat de regoering zich door generaal Saussier en andere hooge officieren heeft laten vertegen woordigen by eene plechtigheid, die in de Notre Dame door legitimisten en anti-liberalen ter eere van de Maagd van Orleans was georganiseerd. In de Kamer werd gisteren allereerst tot den minister van binneDlandsche zaken do vraag gericht, welke maatregelen de regeering denkt te nemen om een einde te maken aan de werkstaking te Trignac. Minister Rayüal trad in uitvoerige byzonder- beden over de aanleiding tot de werkstaking. Deze was in het eerst niet van ernstigen aard en het geschil tusschen de patroons en de werklieden was reeds op het punt byge- legd te worden, toen eenige Kamerleden zich er mede hebben bemoeid, waardoor de vreed zame oplossing van het geschil werd verydeld. De minister verklaarde dat de regeering de vrybeid van den arbeid zal doen eerbiedigen, en de personen, die zich tusschen de partyen hebben geplaatst, verantwoordelyk zal stellen voor het voortduren van het conflict Deze verklaring werd door het centrum met toejuichingen bogroet, door de socialisten met een afkeurend gemompel. Hiermede was het incident afgeloopen. In de eerste plaats komt nu de verkiezing aan de orde van een voorzitter der bogroo- tlngs-commissie. In de couloirs der Kamer werd beweerd, dat de radioalen den heer De Cavaignac tok hun candidaat hebben gekozen. De „Agence Havas" acht het noodig ter openbare kennis te brengen, dat het bericht onjuist is, als zou de Russische gezant te Parys, de heer Von Mohrenheim, de plechtig heid in „Nötre-Dame" hebben by gewoond, welke daar ter eere van de zalig-verklaring der Maagd van Orleans heeft plaats gehad. Te Lyon, waar men bezig is de ge bouwen op te richten voor de aanstaande tentoonstelling, is plotseling de geheele af- deeling, welke bestemd is voor de werktuigen, ingestort. Twee werklieden geraakten onder de neervallende balken en planken, maar werden nog bytyds gered. Het ingestorte gebouw was 48 meter lang en 81/, meter breed. Het geheele bedrag, waarvoor is in geschreven voor de Parysche leening, is 1,005,000,000 franken. De inschryving op de nieuwe leening heeft aanleiding gegeven tot eemge rustverstoringen buiten de inrichtingen, waar ingeschreven werd. Op enkele punten werden slagen gewisseld door ongeduldigen, die het wachten moede werden, en eenige spiegelruiten werden in geslagen. Vooral aan het stadhuis was de toe loop zeer groot. Men schat dat er 20,000 in schrijvers queue vormden voor de 16 loketten, waar slechts 4800 inschry vingen op aandeelen uitgegeven konden worden, zoodat drie vierden der wachtenden teleurgesteld naar huis gingen. Het succes der nieuwe leening (ze werd b|jna 86-maal volteekend) overtreft alle ver wachtingen. De bladen zien daarin een toeken van voorspoed. De „Dóbats" maakt daaruit de gevolgtrekking, dat er een overvloed van be schikbaar kapitaal is, dat by gebrek van eene meer winstgevende onderneming zich tevreden stelt met eene veilige rente. Dultschland, Het Pruisische Huis van Afgevaardigden heeft in eerste lezing aangenomen een wets ontwerp tot den aanleg van een kanaal tusschen Dortmund en den Ryn. Dit kanaal is eene voortzetting van dat tusschen Dortmund en de Eems en staat ook in verband met het kanaal tusschen Elbe en Trave. Het verbindt dus het Noorden en het Oosten van Duitsch- land met het Westen en de kosten zyn op 55 millioen mark geraamd. In het Huis vond de aanleg van dit kanaal onder verschillende partyen tegenstanders, meest wegens finan- tiëele bezwaren. De ministers MiquelenThie len echter hebben het krachtig verdedigd en de commissie van 21 leden, waarheen het wetsontwerp nu verzonden is, zal allicht ge legenheid geven om het verzet der tegenstan ders te breken. Tot dusver zyn zy bet tal rijkst onder de conservatieven, die moenen dat alleen de industrie, vooral de steenkolen mijnen, van dit kanaal voordeel zal trekken niet of althans zeer weinig de landbouw, die h. 1. moer aanspraak heeft op eene subsidie van eenige millioenen. Volgens de „Kölnische Zeitung" zyn de aandeelhouders der „Norddeutsche Lloyd" tegen 24 Mei byeongeroepen tot eene buiten gewone vergadering, ten einde te beslissen over een voorstel der directie tot het sluiten eenor leening, welke bestemd is voor den aanbouw van eenige Dieuwo schepen. In het Duitsche leger wordt in de volgende maand eene groote promotie te gemoet ge zien. Niet minder dan 30 generaals van ver schillende wapens zullen „op verzoek" gepen- sionneerd worden. Ook in do mindere rangen wordt eeDe opruiming gehouden om de ver jongingskuur onder de officieren voort te zetten. Een bericht over den stand der gewassen in Pruisen meldt, dat rogge en tarwe over het algemeen goed staan. In vele streken is in de laatste dagen een malsche regen ge vallen, welke de vooruitzichten op een good en oogst werkeiyk verbeterd heeft. Slechts in Posen, Sleesw|ik en een deel van Hessen-Nassau wordt nog over te groote droogte geklaagd. Treurig is het daarentegen gesteld met de klaver. Door de droogte van verleden jaar zal de oogst slechts op zeer enkele plaatsen goed z|jn, overal elders kan men dien als verloren beschouwen. Hier en daar vreezen de boeren dientengevolge ernstig voor gebrek aan veevoeder. Oostoiu'jjk-Honjj.-Mouarohic. Hot „Alfölü", de vruchtbare laagvlakte van Hongarye tusschen den Donau en de Karpa- then, kan, wat den toestand der bevolking betreft, met Sicilië worden vergeleken. De grond, welko voor geringen arbeid honderdvou dig vrucht draagt, behoort meea-v-aan enkele magnaten, die hunnen dagloocers een zeer gering loon betalen. Dezen kunnen ook niet het kleinste stukje grond in eigendom verwer ven en het is eene uitzondering, als een hunner pachter kan worden. Onder zulke omstandigheden is het begry* pelyk, dat de socialistische opruiers, die by de Hongaarsche fabriekarbeiders tot nog toe wei nig gehoor vonden, die daglooners konden winnen. Reeds eenige jaren geleden hadden ernstige ongeregeldheden plaats. De orde werd door de soldaten hersteld en aan verbetering van den toestand der armen werd niet ge dacht. Het socialisme woekerde voort en dezer dagen kwam het tot eene uitbarsting te Hod- mezoe-Vasarhely, een landstadje, waar vele daglooners wonen. De opruiing der socialisten was aan de autoriteiten niet onbekend gebleven. Er werden huiszoekingen gedaan, en hierdoor verbitterd, viel het volk de gendarmen en ambtenaren aan. Zooals reeds is gemeld, kwamen daarby vier der aanvallers om het leven en werd een groot aantal gewond. De regeering heeft dadeiyk maatregelen genomen om de orde te handhaven. De Weener bladen deelen verder uitvoerige byzonderheden mede over de ongeregeldheden, welke in de Hongaarsche provincie Alföld hebben plaats gehad, en wel in de stad Hodzemoe Vasarhely, eene plaats met 55000 inwoners. Een gewezen politie-agent, Kovacs geheeten, heeft zich aan het hoofd gesteld van de ontevreden boeren. Vandaar dat do justitie in zyne woning eene huiszoeking instelde en zyne papieren in beslag nam. Aan het hoofd van een aantal socialisten trok Kovacs toen naar het stadhuis en eischte van den burge meester zyne stukken terug. De gendarmen waren niet in staat het hoofd te bieden aan deze menigte en daarom moeeten de troepen te hulp worden geroepen. Eerst nadat door de soldaten 18 schoten waren gelost, waardoor verscheidenen der betoogers werden gedood, gingen de boeren uiteen. Toch moesten ook nog de huzaren te hulp worden geroepen, om de rust te helpen herstellen. De ontevredenheid der boeren in deze pro vincie is hoofdzakelijk veroorzaakt door den ongun3tigen toestand, waarin de landbouw verkeert. Dientengevolge zyn vele landgoederen door de eigenaars verkocht aan personen, die elders wonen en slechts een gedeelte van het jaar daar doorbrengen. In het geheele district heerscht ten gevolge van de ongunstige omstandigheden groote spanning, zoodat de autoriteiten voorbereid zyn op verdere ongeregeldheden, vooral op den laten Mei, op welken dag door de soci alistische leiders eene algemeene betooging op het getouw zal worden gezet. Keizerin Elizabeth van Oostenryk, die vier maanden op reis is geweest, zal heden te Weenen terugkeeren. Vooreerst zal de keizerin nu te Weenen blyven. Het bezoek, dat keizer Frans Jozef te Pesth zal brengen, is bepaald op 26 Mei. De keizer zal dan een paar weken in de hoofdstad van Hongarije vertoeven. Er zyn reeds groote toebereidselen getroffen om den keizer met byzondere feeste- Jykheid te ontvangen, vooral omdat de in woners er prys op stellen te doen uitkomen, dat, hetgeen na Kossuth's dood is voorge vallen, geene verwydering tusschen de Hon garen en het Huis Hababurg heeft veroor zaakt. België. Het huwolyk tusschen prins Leopold van Hohenzollem en prinses Josephine van Vlaan deren zal den 22sten Mei te Brussel worden voltrokken. Op verlangen van Leopold zullen ter eere van deze bruiloft geeno byzondore feesten worden gegeven. Het gemeentebestuur van Anderlues (Honogouwen) heeft een eigenaardig refe rendum gehouden. Er was daar oene kerk noodig. Zeshonderd menschen hebben er over gestemd of die van steen of van yzer moest zynmet vierhonderd stemmen is ten gunste van het yzer beslist, en dat wel om de goedkoopte. In het park te Laoken is ook eeno Ijzeren kerk en nu is er sprake van er te Brussel eene te bouwen. Op do tentoonstelling te Antwerpen zal ook het Nederlandsche leger vertegenwoordigd worden. Van het regiment grenadiers en jagers zullen een onder-officier en een paar manschappen daar worden gedetacheerd. De heer Auguste Couvreur, een bekend Belgisch journalist, die in 1885 onder-voor zitter van de Kamor was, is in 68 jarigen ouderdom overleden. Itiilië. Het ministerie heeft maatregelen genomen voor den lsten Mei. De prefecten hebben be velen gekregen en troepen z|)n te hunner beschikking gesteld. Do regeering heeft alle werklieden-vereenigingen doen meedeelen, dat alle openbare vergaderingen of manifestaties op straat verboden waren. Ondanks dit verbod, hebben de werklieden-vereenigingen te Rome besloten in processie de geheele stad door te trekken. .Servië. Koning Alexander van Servië heeft by een maaltyd in een dronk op zyn vader don ex- koning geheel als Servisch onderdaan gere habiliteerd. Hy dronk op zyn eersten en trouwsten onderdaan, koning Milan. Als toost van een zoon op zyn vader is het bovenstaande misschien noch nie daqewesen! Simitch, de onlangs afgetreden minister president van Servië, is door koning Alexander opnieuw tot gezant te Weenen benoemd. Brazilië. Admiraal De Mello heeft te Buenos-Ayres een manifest uitgevaardigd, waarin hy ter openbare kennis brengt dat hy de wapenen heeft nedergelegd. Dat zyn verzet tegen pre sident Peixoto vruchteloos is gebleven, wydt De Mello aan de generaals Salgado en Lau- rentino, die hem op het beslissende oogenblik in den stryd in den steek lieten. De Mello zegt dat by de wapenen heeft nedergelegd, omdat hem de middelen tot voortzetting van den str|jd geheel ontbraken. Hy spreekt in zyn manifest de hoop uit, dat zyne pogingen voor de toekomst van Brazilië niet geheel zonder vrucht zullen zyn. Hoe dit ook zy, in elk geval kan nu de opstand als geëindigd beschouwd worden. Misschien heeft deze burgeroorlog nog een nr.spel, ten minste volgens de „New York Herald", die beweert dat de Braziliaansche regeering onder Da Gama's papieren de be- wyzen beeft gevonden van Engelands mede plichtigheid aan den stryd- De „New York Herald" zegt op gezag van harep correeoon- dent te Rio-de-Janeiro, dat de Engelsche re geering de admiraals Da Gama en De Mello van krijgsbehoeften heeft voorzien. Tevens wordt beweerd dat de Oostenryksche regeering admiraal Da Gama heeft ondersteund by zyne pogingen om de monarchie in Brazilië te her stellen. Natuuriyk verdienen deze mededeelingen nog nadere bevestiging. Intusschan heeft president Peixoto ter kennis gebracht van de vertegenwoordigers der andere Staten te Rio-de-Janeiro, dat de opstand geëindigd is. De gewone toestand zal nu weldra geheel hersteld worden. De handel begint weer te herleven en in de hoofdstad is de bevolking weer tot rust gekomen. De president blyft by zyn voornemen om aan allen, die hebben deelgenomen aan den opstand, kwytschelding van straf te verlee- nen, met uitzondering evenwel van de aan voerders, van wie zich eohter tot dusver nog geen in zyne macht bevindt. De nieuw gekozen president der Ver- eenigde Staten van Brazilië, Prudente Moraes, treedt indien ten minste generaal Peixoto dan zyne dictatuur nederlegt eerst den lsten Nov. in functie. Toch heeft hy goed gevonden aan Silveira Martins, het hoofd den opstand in Rio-Grande-do-Sul, te laten vragen, op welke voorwaarden hy zich wilde onderwerpen. Martins verlangt: ontslag van den gouverneur Castilho; nieuwe verkiezingen in geheel Brazilië; herstel in hun rang van alle officieren, die aan den opstand hebben deelgenomen; amnestie voor alle politieke misdryven en overtredingon. Of Moraes bereid is, deze voorwaarden aan te nemen, is onbekend, maar het is zeker, dit Peixoto het niet zal doen. Rusland. Prinses Alix van Hessen zal by haren over gang tot de Grieksche Kerk Alexandra ge doopt worden. Volgens bericht uit Coburg zal het huwe lyk van den grootvorst troonopvolger met prinses Alix van Hessen reeds in Augustus te St.-Petersburg worden voltrokken, op denzelf den dag, die voor het huwelyk. dtr grootvorstin Xenia is bepaald. Het is zoo goed als zeker, schryft do St. Petersburgsche correspondent van de„Stand- ard", dat de Transkaukasische spoorweg zal aangesloten worden by het spoorwegennet vaa Midden Rusland. Zoodra deze aansluiting tot stand komt, wil men eene proef nemen met het zone tarief. Ongetwyfeld biedt Rusland een goed veld aan voor zulk eene proefneming Eene groep handelaren uit Moskou heeji de vernieuwing verkregen van de oude con cessie die oorsprortkelyk aan Belgen was verleend voor het aanleggen van een weg van Enzeli naar Teheran, met het recht om tol te heffen. De correspondent verneemt verder dat de onderhandelingen voor nieuwo handelsver« dragen met Perziu en Turkye goed vorderen. Door het verdrag met Turkye krygt Rusland aanzienlijke voordeden, o. a. het voorrecht voor R.iööische schepen om na zonsondergang de Turksclie havens binnen te komtn, hetgeen tot nu toe streng verboden was. UCST^TERKTE. Resultaten dei- waarnemingen aan de Gasfabriek. WEEK van 814 April. Datum. Uur Aantal. Gen». Eng. Stand k. 8 April. 7.15 9.15 7 10.2 9 7.15 9.— 8 16.4 10 7.15 9.15 7 162 11 7.15 9.— 8 16 4 12 7.15 9.15 7 10.1 18 7.15 9.15 8 16.2 14 7.15 9.— 8 16.4 Dit betccküiit. SV a _ncer meu 5 cub:c kei 111.6 l.ters per nar van zul gas verbrandt in een Sngg'ê Londoa-Argand-Stsndard burner No. 1, met 24 gaat je*, wordt een licht verkr^t-u, dat in sterkte gelijk met 16.2 1G.4 enz. Standaard aarseu, waarvan elke kanis 20 grains 7.8 grammen Spermaceti per utit verbrandt. burgerlijke Stand. HAARLEMMERMEER. Ondert ou*d: W. Stol wijk en M. Vervloed. P. Van Reeuwijk en N. Koet sier. P. Van der Band en J. Schaap. J. Kcrraaa en H. Oostrom. L. Midde.koop ic AT*z laan. Getrouwd B. Het:man en J. C. Scbonh^ge. J. De Berg en A. M. Noornrn. G. Van ,.nmpen en H. E. Verhoove. G. Bareuswaay en E. At. il^ne- does. G. G. Poa en K. Sael, wo I. Bevallen: H. H. Beel geb. Veeeenr ZE.Kr ok. geb. Huizinga Z. C- Baarlso geb. v. d. aprr.it Z. A- Groot gob. Boon D. F. E. Koen gob. De Weertl D. O. J. be Vlieger geb. Vreeburg D. r. C. VauNiel geb. Droogb D. T Van Esmond geb. De Boer 7. H. Van Oosten geb. Van Noort Z. D. Bogers gob. Van Tilborg Z. G. Jansen geb. Kikkert D. K. Van Oyen gob. Albers Z. A. Van Weelde geb. Peetoom Z. Overleden: J. A. Heemskerk, 8 Weken.A.W* Op 't Land, 2 maandon. - A. Halter, 3 maar.d3u. A. Griekspoo-, 3 weken. UITLOTIXGEN Pa. ijs Premleloton 1871. Trek king op 20 April 1894. Premiên: 1260006 fr. ICO 000, 129502 en 418C61 fr. 60,000, 35521 299293 476982 062866 676081 C81178 914800 961326 1106751 en 1271416 fr. 10 000. Do volgende Lammere met fr. 1006: 347131 313328 !10G«67 418064 269915 104*436 313064 1048440 1156577 866728 1044012 1014311 996069 79L37 329110 561190 991316 9862C8 562867 1192*60 1031036 35628 12T215 1214896 389975 1122012 874700 134215 3101? 960810 1073632 846630 475509 1018S25 130it^ 896668 1016549 1109906 1028381 477389 522 o5 1106756 96168 776972 1023066 o9Kf7 9613'.'.' 874439 96161 134216 267973 178366 10809if 1084537 1114494 1237556 670309 121062C 0 43II 3SC6G5 3C163 35624 1034534 1023389 1I5S968 628922 417637 216890 570854 1011258 407692 1013530 1106753 82:0 883026. Serrié 1881. 61eto uitloting, op 14 April 1894. 15 serieën: 1700 2451 3062 3112 4525 6321 6051 6671 1902 2550 3069 3377 5146 5668 6541. Hoogete prijsen tot en mat 275 fr. Serie 1700 no. 8. 10.600 fr., a. 1902 ao. 36, 600 fr., e. 2550 no. 38, 275 fr.. 8. 3089 co. 41, 500 fr., 8. 3069 no. 40, 275 IV., f. 5668 do. 6, 3500 fr., 8. 6051 no. 9, 1000 fr., C 51 do. 41, 90,000 fr., 8. €541 do. 41, 500 fr., e. 6571 no. 18, 1000 fr. Alle overige in gemelde serieön begrepen Dora- mera met 100 fr. Losbaar 15 Mei a. s.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 6