uitstek geschikt voor hem is. Daarin nu heeft hy geiyk. Hy toont de kracht van zyn talent te kennen en te weten dat eene scène als in het derde, zeer melodramatische, bedryf uitstekende gelegenheid aanbiedt om het beste te geven wat hy bezit. Als het alleen was om Tartaud eens te zien spelen, zou ik zeggen: Speel altyd zulke stukken, hy is er voortref- feiyk in. Ook gisteravond was dat het geval, hy speelde met warmte en gevool, met kracht en bezieling. De laatste avond van het seizoen bracht hem lauweren, harteiyk werd hy toegejuicht en in den fraaien bloemkrans, hem aangeboden, kon hy het beste bewys zien dat het publiek zyn optreden met sympathie begroette. Over het algemeen handhaafden de Rotter dammers hun ouden roem. Niet één was er of hy was uitstekend op zyne plaats. Mevrouw Beersmans was prachtig, zy speelde de Coraliu meesteriyk. Maar wat behoef ik weer één voor één op te sommen hoe elk in 't by zon der speelde? Wy woten het nu wel dat zy altyd, zonder onderscheid, ods echte kunst te genieten geven. Slechts een enkel woord van persooniyken lof voor Henri De Vries, die in eene voor hem niet alleaaagscbe rol opnieuw toonde buitengewone gaven te bezitten en een artist van het echte, zuivere bloed te zyn. De zomer nadert en waarschynlyk zullen wy in langen tyd niet naar onzen schouwburg opgaan. By den dank aan onze arti6ten voor het zeer vele scboone, dat zy ook dit seizoen weer to bewonderen hebben gegeven, voegen wy den wensch, dat zy allen in het najaar gezond en wel tot ons mogen wederkeeren, even bereid om ons met hunne kunst te ver rukken, als wy begeerig zyn en biyven hen te bewonderen en toe te juichen. v. B. Gemengd Nieuws. De ploegen derLeidscheStudenten- roeivereeniging „Njord" zyn als volgt samen gesteld Oude IV, ploeg .Naughty Boy:" H. J. Lycklama Nyebolt (slag), C. Beolaerts v. Blokland, J. Alma en A. Tuyl. Oude II, ploeg „Bóbé:" H. J. Lycklama Nyuholt (slag) en C. Beolaerts v. Blokland. Jonge IV, ploeg „'t Lykt wel ruzie:W. Middel berg (slag), W. S. Tromp, H. C. v. d. Wyck en P. J. Timmermans. JoDge H, ploeg „'t Zal wel gaan:" W. Mlddelberg (slag) en W. S. Tromp. De oude ploegen hebben in de samenstelling van hot vorige jaar geone verandering onder gaan en men mag dus mot reden verwachten dat zy alles zullen aanwenden om den goeden naam, welken zy als juniores hadden, te hand haven. Door den korten tyd van oefening valt er nog byzonder weinig mede tu doelen om trent vermoedelijke sterkte. Laten we „Njord" oeno goede coinpagne toe- won8chen! De Lange Paradijssteeg hoeft sn foestelük aanzien. Ter eere van het aldaar wonende zilveren echtpaar P. Van der Linden - Larrewyn wappert er van een groot aaDtal woningen de vadorlandscho driekleur. Een bonde Maandaghouders heeft gisternamiddag in eene herborg op den hoek van de Paulus-Potter- en Hobbeina straat to '8 Gravenhago weder oons duchtig liuisgehou den. Met al wat voor do hand lag, werden de ruiten ingeworpen. Door den kastelein moeten een drietal revolverschoten op de woestelingen golost zyn. Verschillende personen werden gisteravond gearresteerd. De heer v. O., student te Leiden, redde Zondagavond oen meisje uit de moddersloot aan den Hoogen Wal. Hy moest zich daartoe in de sloot begeven. Eone dienstbode aldaar, die aan zwaarmoe digheid leed, heeft zich Zaterdag in eene woning aan den Z. O. Buitensingel door ophanging van het leven beroofd. Eon nist onbelangrijk proces is voor do rechtbank te 's-Giavenhago aan hangig gemaakt. Het betreft het wotlig be staan der sinds onheuglyke tyden onder War mond gelogen eendenkooi. De eigenaresse dei- onder de afpaling dier kooi gelegen gronden heeft het jachtrecht verpacht, en de pachter, die aldaar jagende was, is thans door den eigenaar der kooi gedagvaard tot schadever goeding. Voor den eischer treedt op jbr. mr. W. Th. C. Van Doorn, advocaat te 's Graven- hage. Bereids heeft de eigenaresse verpachtster by de rechtbank het verzoek gedaan om in het aanhangig geding to mogen tusschen- beido komen Zoo heel spoedig zal de beslissing wel niet vallen, maar hangende het geding heeft do kooiman roods dit voordeel, dat eene nieuwo verpachting wel niet slagen zal. Er zullen toch weinig liefhebbers gevonden wor den, die lust- hobben zich aan een proces bloot to stellen. D9 soldaat, betrokken inde be kende Haagsche sergeanten-zaak, is, ton ge volge van de vryspraak van den sergeant baron T. v. A., thans ook van het depot van discipline, waarheen hy gezonden was, naar zijn garnizoen teruggevoerd. De brandspuit in de burgerlyke recht«vordoring. Te Alfen aan den Rfln weigerden dezor dagen eene bouwvrouw en hare *eons, nadat de huur was verstreken, eene boerenwoning te ontruimen. Den eigenaar, opziende tegon de kosten eener gerechtolyke ontruiming, werd de raad gogeven, zyn eigen reohter te zyn en wel in dier voege, dat hy gebruik zoude maken van debrandspuit, g&oodig werd deze raad uitgevoerd, de spuit- gaston togen aan het werk, en de woning en hare bewoners werden flink bespoten. Degen, op zulk eene koele bejegening van den eigenaar niet geprepareerd, verlieten nu spoedig met huu goed het wederrechtelijk door hen bezeten perceel." Aldus wordt aan de „Amst." geschreven uit Alfen aan den Ryn. „Wy mogen niet verhelen dat de boven beschreven practyk ons vry bedenkelyk voor komt", laat de redactie hierop volgen. Wanneer onzo burgerlyke rechtsvordering te kostbaar en te omslachtig is wat wy volmondig toestemmen dan dient daarin verandering te worden gebracht, maar geeft dit nog aan niemand de vryheid om zyn eigen rechter te zyn. Te bedenkeiyker komt ons de zaak voor, omdat tot dit eigenmachtig optreden in casu de medewerking schynt te zyn verleend van het gemeentebestuur, want zonder zyne toe- stemming zou toch niet ovor de brandspuit kunnen zyn beschikt. Het schynt dus niet overbodig, dat van hoogerhand worde herinnerd, dat elk Neder lander volgens do Grondwet zyne rechten heeft, waarvan hy niet mag worden afgetrokken, on dat de brandspuit in onze burgerlyke procedure een onbekend element is en bly- ven moet. Sedert j 1. Donderdag bevindt zich by de politie te Rotterdam in bewaring een jongen, oogenschynlyk 14 of 16 jaar oud, door haar zwervende op de straat aangetroffen, zonder geld om in zyn onderhoud te voorzien. Deze jongen zegt niet te weten hoe hy heet, waar liy geboren werd, hoe oud hy is; hy woet van zyne ouders niets af, noch van iemand, by wien hy inwonende is geweest. Tot heden toe is de politie omtrent hem niets te weten kunnen komen; alleen zegt de jongen dat men hem gewoonlyk Domini noemt en dat hy weet te of naby Hulst in Zeeland te zyn geweest. Het voornemen bestaat om met den jongen op transport te gaan naar Zeeland, van plaats tot plaats, tot men meer licht om trent hem heeft verkregen. (N. B. O.) De kok van den restaurant v. d. Dussen, D. Veis Heyn, die te Rotterdam ver leden week een kind uit het water aan den Steiger redde, is Vrydag plotseling overleden, naar het oordeel van den dokter ten gevolge van zyne moedige daad. Te 9 uren gisteravond werd uit het sterf huis aan de Sint-Jacobstraat op plechtige wyze zyn lyk naar liet station D. P. vervoerd. Aan weerszijden van de ïykbaar gingen drie leden van de Nederlandsche koksvereeniging, terwyl de voorzitter en twee bestuursleden volgden; van die vereeniging was een prachtige krans op de Ïykbaar gelegd, op welks linten stond vermeld: „De Nederlandsche koksvereeniging, aan ons medelid, den moedigen redder." Na dat do kist aan het station in een waggon was geplaatst om hedenochtend naar Am sterdam vervoerd te worden, werd een kort afscheidswoord gesproken, waarmode de plech tigheid was afgeloopen. De overledene was een 20-jarig jonkman. Door de politie te Haarlem zyn aangehouden en naar het Huis van Bewaring overgebracht Pieter P., oud 26 jaren, geboren te Leiden, en Bartholomeus H., oud 26 jaren, geboren te 's-Gravonhage, die zich in een kosthuis, waarin zy sedert eenige dagen hun intrek hadden genomen, hadden schuldig ge maakt aan diefstal van eene gouden broche en vier gouden damesringen, waarvan één met juweelen steen. Op 30 Maart waren zy als soldaat, by het 4de regiment infanterie aldaar in garnizoen, wegens wangedrag weg gejaagd. Door de Kegelclub „Koekoek," sedert 10 September 1887 te Amsterdam ge vestigd, zal gedurende de beido Pinksterdagen 13 GD 14 Mei en op Dinsdag 15 Mei a. 8. op de kegelbanen van het Café „Neuf aan de Vondelkade 31 aldaar, een groote nationale in vitatie kegel wedstrijd worden gehouden, waar voor verschillende medailles en kunstvoor werpen zyn uitgeloofd. De iiischryving voor den corpswedstryd sluit den 5den Mei, 's avonds 12 uren. De uit reiking der pryzen heeft plaats op Dinsdag 15 Moi, des avonds te 8 uren, in Oafó „Neuf." De „eere voorst el ling" ter vie ring van het 26jarig jubilé van den heer Oscar Carré als directeur van den Koninkiyken Nederlandschen Circus zal te Amsterdam plaats hebben op Donderdag 26 April a. s. Gistermiddag omstreeks twee uren word te Amsterdam het lyk van een schuitenvoerder, J. B., opgehaald uit het Westerdok. De man was om twaalf uren van zyne schuit gevallen, welke hy naar het Entrepot dok moest brengen. Een leerling der H. B.-School te Nymegen is voor onbepaalden tyd het by wonen der lessen ontzegd, omdat hy eene bom in de gang van het gebouw had neergelegd. Het veelbelovend jongmensch had eene blik ken bus gevuld met kruit en als ontploffings middel daarby eenige z. g. klappers gevoegd. Te Utrecht is gevankelykbin- nengebracht een 16-jarige knaap uit Soest, die getoond heeft reeds „ryp voor de galg" te zyn, volgens het oude spreekwoord. Voor eenige daad eene kleine bestraffing ondergaan hebbende van zekeren W., hoofd van een gezin, zon hy op wraak en kwam tot het besluit hem dood te schieten: een besluit, waaraan h(j ook gevolg gaf. Gewapend met een geweer, ging hy op den loer liggen by W.'6 woning, en wachtte d3ar geduldig, maar met toene- menden wraaklust, diens verschyning af, op 't oogenbllk waarvan hy vuurde en W. wel niet doodeiyk, maar toch ernstig aan 't hoofd verwondde meer 't gevolg van de lading enkel met hagel, dan v<tn zyn wil om 't enkel maar by eene verwonding te laten. Van handelen in drift kan hier zeker geen sprake zyn. Naar de „Arnh. Crt." meldt, over leed Vrydagmiddag in hare woning aaD den Rozendaalschen weg te Arnhem vrouw D., die familiebetrekkingen te Leidon heeft en by wie door den geneesheer verschynselen van vergiftiging werden waargenomen. Naar aan leiding hiervan heeft de justitie gerechtelyke schouwing van het Hik golast Aan boos opzet wordt tot dusverre in deze volstrekt niet gedacht. Aan boord van den lichter „Een dracht", liggende in de Katendrechtscbe haven, heeft een 16-jarig meisje haren 12-jarigen broeder die haar na een twist geslagen had, in drift met een mes over het hoofd gesneden. De verwonde is aan het politie bureel aan de Nassaukade verbonden. In de „N. Rott. Ct." van Zaterdag jl. werd medegedeeld, dat de boterfabriek te Bovenknype was afgebrand. Dit i6, naar men verneemt, onjuist. Er is van brand geen sprake geweest. Den lsten Mei herdenkt Joh. Visser den dag, waarop hy 40 jaren geleden als huisknecht in dienst trad bij wijlen Z. M. den Koning, op het Paleis Het Loo. Hy was en is nog steods met de meeste trouw en toewyding werkzaam. Men meldt uit Diemen dat gister morgen te drie uren de dyk van het Merwede kanaal plotseling is doorgebroken, waardoor de Overdiemer-polder onder water is gezet Het vee is met moeite gered. Oorzaak van de doorbraak is het diepe uitgraven van grond achter genoemden dyk. Door het spoedig afsluiten van den syphon in den dyk door den onderbaas en zyn volk en het dichtmaken van den duiker in den spoordijk, heeft men voorkomen dat de Diemer- polder aan de andere zyde van het kanaal en de spoorwegdyk eenige schade bekwamen. Het stuk dyk, dat weggeslagen is, is niet minder dan 20 M. naar binnen geschoven. Het zal natuurlyk heolwat werk geven om die schade te horstellen. Eerst moet de 50 M dyk weder aangelegd en daarna de overstroomde polder leeggemalen worden. Do Gooische stoomtram zou heden extra- treinen laten loopen, om belangstellenden de gelegenheid te geven, het tooneel der over- strooraing te bezoeken. Blykens door den secretaris der Kamer van Koophandel by den ingenieur van het k;i 1. N. A. M. Yan der Thoorn, ingewonnen i ,r matie, blijft de scheepvaart op het Rijnkanaal door het ongeval geheel onbelemmerd. Alleen moet (overeenkomstig art. 30 van het regle ment van politie) voorby het gat langzaam worden gestoomd. De taal der visschen. Do vis- schen werden tot nog toe algemeen voor stom gehouden. Zoodanig is echter niet de tneening van een geleerden Eogelschen opmerker, tevens een hartstochtelijk visscher. De hoer Basil Field heeft in de „Fortnightly Review" met een belangwekkend artikel aangetoond, dat, al bemerken wy hunne taal niet ge makkelijk, „zy zich toch onder elkaar ver staanbaar maken." Als een der treffendste bewyzen noemt hy het volgende. Indien men, zegt de heer Field, aan een tischhaak eene vlieg werpt in een der forellen vijvers van den heer Andrew te Guildford, ziet men dadeiyk eene groote menigte forel len toezwemmen naar de plaats, waar zy ge vallen i6. AJs men dan een visch met den hengel gevangen heeft en hem daarna weder in het water brengt, zullen, als gy uw henc-ol wederom uitwerpt, slechts twee of drie vis schen op het aas afkomen. Herhaalt gy het zelfde nog eens, dan zal er nog maar één komen, enz. Bovendien zyn de visschen dan achter dochtig geworden en vreesachtig. Dit is, volgens don heer Field, het beste bewys, dal de visschen elkander wel degelyk mededeelingen kunnen doen. Bron van inkomsten. De Pary- sche gemeenteraad heeft opnieuw eene oproe ping gericht tot gegadigden voor de concessie van het uitsluitend recht om stoelen te ver huren in de Champs Elysóes, den Tuilorieën- tuin, de tuinen van het Luxembourg, enz. Do som, die hierdoor in de gemeentekas komt, bedraagt niet minder dan 70,000 gulden. Op Siciliö zp groote zwermen sprinkhanen neergestreken. Socialistische woelingen. Te Hold-Mezö (Vasarhely), in Zevenbergen, hebben socialisten tegen de politie gevochten. Er werden 4 socialisten gedood en 60 gewond. Onder de socialistische boeren heerscht groote gisting. De koning van Wurtemberg heeft gratie verleend aan een achttien jarigen moor denaar, een bakkersknecht, die zyn meester en dions vrouw in koelen bloede vermoord had. Hy was deswege ter dood veroordeeld en die straf is nu in levenslange tuchthuis straf veranderd, op grond van de omstandig heid, dat de dader pas 18 jaar en 4% maand oud was, zoodat, „indien hy de daad vyf maanden vroeger gepleegd had, hy volgens de strafwet noch ter dood, noch tot tuchthuis straf veroordeeld had kunnen worden, maar ten hoogste tot 16 jaren gevangenisstraf." Het geval baart in Wurtemberg groot op zien, omdat men zich afvraagt of er wel ooit meer een doodvonnis ten uitvoer gelegd zal worden, nu een moordenaar als deze op zulke gronden gratie ontvangt. Emile Yan N i e u w e n h o v en, de twee-en-twintigjarige slagersknecht, die den 8«ten December 11. te Leers de oude vrouw Van Coppenolle en hare twee kleinkinderen van vyf en zeven jaar vermoordde, is thans te Rysel onthoofd. In geen 52 jaar had daar eene terechtstel ling plaats gehad en nachten achtereen had eene menigte volks by de gevangenis op het schouwspel gewacht. Vensters werden aan kyklustigen voor 100 fr. verhuurd. In een duwwagen getrouwd. Te Bristol is Donderdag een huweiyk onder eigenaardige omstandigheden voltrokken. De bruid, eene gezonde, stevige zus van 43 jaren, reed nameiyk haren bruidegom, een goeduit- ziend, maar kreupel mannetje van 36 Engel- sche duimen lang, in een invalide-wagentje naar het Stadhuis. De bruidegom was van zyne geboorte af aan beide beenen kreupel of lam geweest en werd als „zonder beroep" in de registers ingeschreven. De vrouw zeide dat haar bruidegom nooit had kunnen werken en dat zy nu voor hem het brood ging ver dienen. Zy verzekerde den ambtenaren, dat zy zeer goed wist wat zy ging doe.Zy had den armen man al jarenlang gekend en be greep niet waarom de menschen om haar lachten. Verder bleek dat de oruid, toen zy nog geëngageerd waren, hareu verloofde op den rustdag naar ie kerk en de Zondagsschool had gereden. Hy kon niet zonder *edr igeii te worden uit het wagentje komen on slechts blyven staan, als iemand hein ondersteunde; hy verzocht dus in het wagentje zitt-nde «net zyn bruidje in den echt verbonde i te worden. Toen het gelukkige paar wegging, do oruid het wagentje voortduwende, juichte de menigte luide en wierp hen, naar oude zede, met handen vol ryst. De politie moest er by komen om voor de twee gelukkigen ruim baan te maken, iaar eene belangstellende menigte hen voortdurend omringde. Amerikaansche bandieten. Uit Porry (Oklahoma) komt het bericht, dat eene politiemacht van 17 manschappen Woensdag eene beruchte rooverbende, aangevoerd aoor zekeren Dalton, 40 mylen ten oosten dier stad heeft aangevallen. Een hardnekkige stryd ontstond, die by de afzending der tyding nog steeds voortduurde. Toen waren reeds Dalton, twee andere bandieten, eene vrouw en haar dochtertje en twee politie ambtenaren neergeschoten. Men gelooft dat de bende, «tie langen lijd de schrik van Oklahoma en Zuid- Kansas is geweest, nu eindeiyk uitgeroeid zal worden. Eenigen tyd geledon was eene be looning van 2500 dollars uitgeloofd voorden- gene, die Dalton dood of levend uitleverde. De aardbeving in Griekenland. Het middelpunt van de aardbeving in Grie kenland was de provincie Larissa, waar vele plaatsen geheel verwoest en 20 kinderen onder do puinhoopen van een klooster begra ven worden. In Locris is het aantal slacht offers veel grooter dan men vermoed had. De meeste huizen zyn ingestort, de bewo ners kampeeren in de open lucht. Te Thebe is belangrijke schade aan de huizen aange richtmenschenlevens gingen hier echter niet verloren. Het totaal aantal slachtoffers in de provincie Locris bedraagt 210 dooden en 180 zwaar gewonden. In de andere provinciën telt men 50 dooden en een honderdtal gewonden. Blykens de nadere opgaven zyn de be richten, welke over deze ramp zyn mede gedeeld, niet overdreven. Het hevigste was de schok, die zich van Salonikï tot Sparta voortplantte, in do oostelyke provinciën. In Chalkis, Livadia, Orchomenos en zelfs in Attika zyn vele kloosters en oude gebouwen vernield, terwyl in enkele streken geheele dorpen verwoest werden. De inwoners zyn genoodzaakt te kampeeren in de open lucht, hetgeen geene nadeelige gevolgen heeft, ten gevolge van het buitengewoon zachte weder. Uit Athene is terstond voor zoover mogelyk hulp gezonden, in de eerste plaats tenten, welke door do inwoners der geteisterde dorpen tot verbiyf kunnen worden ingericht. Koning George is reeds uit Athene vertrokken, ten einde eenige der meest geteisterde plaatsen te bezoeken. De geheele omvang dezer ramp is nog niet bekend, doch de Jonische eilanden zyn nu gespaard gebleven. Thebe aldus wordt uit Athene gemeld is byna een puinhoop geworden. Meer dan vyftig huizen zyn in deze plaats ingestort en ook deed de schok zich te Athene ge voelen. Zelfs scheurden de muren aan den noordelijken vleugel van het koninklijk paleis en ook in den Piraeus werd de schok waar genomen. Ernstige schade werd echter daar Diet aangericht. De eerste schok werd Vrydag gevoeld, doch Zaterdag en Zondag herbaalden zich de schok ken met toenemende heftigheid. De burge meester van Larymni meldt dat te Proskina dertig menschen, die zich in de kerk be vonden, allen den dood vonden, daar het gebouw instortte. Te Malesina werden zestig personen onder het puin der instortende huizen bedolven en in een ander dorp, Martino, verloren negen en dertig menschen het leven, ook al door het instorten van het kerkge bouw. In het geheel werden vyf aardschok ken gevoeld, waarvan enkele byzonder hevig waren. Het ergste werd de provincie Larissa ge teisterd, vooral de omstreken van Atalanti. Van daar plantte de schok zich in zuid- oosteiyke richting voort Ook op Euboea werden groote verwoestingen aangericht. De stad Chalcis werd gedeelteiyk vernield, terwyl ook de dorpen in dit district groote schade bekwamen. Dat zoovele menschen, meest vrouwen en kinderen, gedood werden door het instorten der kerken in de dorpen, was het gevolg van het buitengewoon drukke bezoek der vesperdiensten, gelijk doorgaans in de Passie-week in de Grieksche dorpen het geval is. Behoudens eene groote hoeveelheid tenten, zyn door de regeering aan boord van een oorlogsschip ook een aantal geneesheoren ge zonden, met levensmiddelen en hetgeen ver der noodig is tot verpleging dör gewonden en noodiy«lenden. Na Zondag zyn geene nieuwe schokken gevoeld. Men hoopt daarom, dat de aardbeving, welke weer zoovele offers heeft geëischt, geene verdere verwoestingen zal aanrichten. Onder de inwoners der geteis terde streken heerscht groote o dsteltenis. Zelfs in die dorpen, welke niet geheel ver-, woest zyn, durven de inwoners zich nog niet in hunne huizen wagen. 34öNte STAATSLOTERIJ. Trekking van i^in-dag 2 4 Apill, VIERDE KLASSE. TWEEDE LIJST. No. 14215 ƒ5000. No. 7810 ƒ1000. No. 18251 ƒ400. Nos. 7211, 14269, 17389, 17602 ƒ100. 270 2535 4537 G566 371 30 48 71 416 82 74 GG08 28 2618 4 66 38 38 S7 91 7e 680 90 4808 82 31 2»38 21 6734 43 86 4933 81 48 V6 606'J 6810 G28 2805 70 41 46 12 87 6005 7CC 37 6172 33 67 86 8201 98 88 3037 16 7010 807 «3 18 27 41 3.08 98 78 62 9 6816 7103 931 20 16 13 90 22 36 81 1025 3264 49 7201 30 90 78 52 52 01 81 7375 71 8378 85 7419 76 88 6401 7613 1133 3118 12 98 40 68 69 7692 93 3523 71 770J 1200 36 55C0 66 00 67 06 95 63 64 6620 7ö2U 1303 3661 45 31 34 84 6718 52 37 8702 64 60 1410 81 6813 73 28 3821 5904 87 1512 32 11 9) 66 89 26 7966 71 3916 66 8104 1611 43 6050 7 1741 46 0181 87 60 59 41 8288 63 4007 84 8360 1874 20 83 76 "8 360 8430 964 4 85 91 44 2000 82 6311 8610 85 4203 69 58 2131 4305 87 95 2208 9 96 860G 88 4489 6407 44 2879 4651 24 8.60 2414 61 27 94 24 62 76 £866 2604 77 6501 70 32 4625 40 96 BUITENLAND. Frankrijk. Er is een besluit verschenen, dat geen ambtenaar, in diplomatieken of consulairen dienst, een huweiyk mag aangaan, zonder ver gunning des ministers, op straffe van ont slagen te worden. Sedert goruimen tyd hoorde men niets moer van Fodi Silah, het bekonde opperhoofd, dat het den Engelschen op Afrika's Westkust zoo lastig heeft gemaakt. Te Parys is nu bericht ontvangen, dat Fodi Silah, die zich na de nederlaag, welke de Engelsche troepen hem toebrachten, op Fransch grondgebied beeft gered, nog ver toeft te St-Louis, de hoofdstad der Fransche bezittingen aan den Senegal. De Fransche gouverneur heeft de 200 soldaten, die het opperhoofd volgden, in dienst genomen en naar den Congo gezonden. Fodi Silah zelf echter zal naar Cayor worden gezonden by den Senegal, welke plaats hem door de Fran sche regoering als verbiyf is aangewezen. In elk geval hebben de Engelschen nu niets meer te vreezen van dezen aanvoerder der slavenjagers, die voortaan onder toezicht der Fransche autoriteiten zal staan. Italië. Nadat de verschillende partyen in de Kamer tevergeefs hadden gepoogd door beloften en bedreigingen den eersten minister, Crispi, aan zich te verbinden, heeft zy het niet gewaagd, de begrooting van marine te verwerpen of maar te wyzigen. Buitengewone omstandigheden, niet in het Parlement ontstaan, hebben Crispi aan de regeering gebracht; niet eene meerderheid der Kamer, maar de openbare meening heeft hem geroepen om dringend noodige hervor mingen in te voeren en dienovereenkomstig heeft Crispi zyne ambtgenooten uit verschil lende partyen gekozen, en zich tegeiykertyd boven de partyen gesteld. Zyn hoofddoel is den toestand der financiën te verbeteren en zyn programma heeft hy bekend gemaakt Wie het goedkeurt, stemt voor de regeering; wie het afkeurt, stemt tegen haar. Voorafgaande onderhandelingen met enkele partyen of hare hoofden om de aanneming van het programma te verzekeren, komen ditmaal niet te pas en iedereen weet, dat Crispi gereed is om een beroep te doen op de kiezers. Ten einde uit te maken, of de heeren Crispi en Sonnino by de ten-uitvoer legging hunner hervormingen inderdaad op eene meer derheid in de Kamer kunnen rekenen, heeft de radicale afgevaardigde Cavallotti een voorstel in dezen geest ingediend, voordat nog de be grooting voor oorlog in behandeling komt. De ministerraad heeft echter geweigerd een dergelyk voorstel toe te laten en biyft by het voornemen om eerst de begrootingen te laten afhandelen, voordat eene beslissing over de flnantiëele plannen zal worden genomen. Daar de meerderheid zich nu eenmaal heeft verklaard voor de afdoening der bogrooting, voordat de finantiéeie hervormingen aan de orde komen, heeft de heer Crispi ook by dezen £005 11481 13541 16007 191 8 63 11628 67 16101 19274 D 68 18 19492 98 62 11611 34 *8 9188 70 17 16.'58 19541 9261 81 '•9 84 «T 63 £8 13 43 6.'48 49 67 11601 85 63 19634 76 11704 138 2 16106 78 9407 16 22 16632 7T 8 44 76 60 81 21 80 133*6 £0 07 9599 83 91 16524 191$ 9607 11867 14100 8) 38 44 £6 31 16708 9 £33 87 97 88 V' 10087 1.966 99 93 198(H) 97 9 J 14254 10884 30 10109 12036 68 69 40 44 92 16973 199<£ti 54 76 14300 90 'jOC-Q J 77 12136 61 170 '3 10260 60 71 17138 70 67 12244 14418 82 $3 10314 12 25 75 17242 9DHB 16 80 14530 17339 lf 97 12188 89 70 83 10458 44 1467 1 17416 49 98 12604 14739 17658 71 10582 20 14833 17608 89 86 3G 149-5 70 20334 94 1.654 1:044 17706 61 10 57 89 61 20 71 10742 12165 16 18 74 20316 10814 12802 t4 17842 67 19 G 89 60 7£ 74 83 91 18087 76 72 16218 91 (X 10J88 83 15301 96 29417 11012 12930 15166 1 160 18 46 £3 155 8 18375 5' 49 13042 48 I8168 s 97 69 64 64 20686 «1148 91 98 83 I* 55 13.01 15627 lt605 96 88 i3 J2 96 07 1221 37 167.0 1S671 20102 26 64 74 92 68 67 13106 91 188W 71 64 15835 8$ 20 t* 85 67 ÖT 94 To «138! 18304 76 1*090 1O80& 81 68 15329 19000 26 85 83 42 91 X 11434 134 0 va •911'

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2