De oitslag m den verkiezingsstrijd. PREDIKBEURTEN Hoewel de eind-uitslag der Kamer-ver kiezing nog eenigen tyd op zich zal laten wachten, trachten de verschillende bladen uit de voorhanden gegevens op te maken welke de meerderheid In de nieuwe Kamer zal zyn. Algemeen houdt men het er voor, dat de party, die gunstig voor het regeerings-ontwerp gezind is, versterkt zal worden. Yan de beschouwingen der pers over den uitslag volgt bier een overzicht. Uit deze staalkaart van tegenstrijdige berekeningen en opvattingen blijkt ten duidelijkste hoe men tot eene verschillende uitkomst komen kan naarmate van het standpunt, waarvan men de zaak bekijkt. De Tijd acht het minder dan de Standaard waarschijn lijk dat de minister het tot eene meerderheid zal brengen. De ontbinding acht het blad in elk geval mislukt. In het voor den minister allergunstigste geval zal de meerderheid uit hoogstens een paar leden bestaan, te weinig dus om de aan neming der kieswet voor hem tot eene victorie te maken. Immers, aan eene zóó ingrijpende wet als de kieswet zal zeker de Eerste Kamer haar zegel alleen d&n hechten, als die wet door eene meerderheid van beteekenis aan de andere zyde van het Binnenhof wordt aangenomen. De Standaard berekent dat over het heele land, op 10 April, bij eerste stemming de meerderheid voor de regeermg 57 bedroeg en de minderheid, die tegen haar koos, 43. Deze uitkomst stellende tegenover het feit, iat het in de oude Kamer 60 tegen en slechts 40 voor de regeering stond, ziet men derhalve, hoe de overgroote meerderheid der opgekomen kiezers de ontbinding heeft willen doen slagen. Toch kan eerst op 24 April beslist worden, of ook bU de herstemmingen, die komen, deze gunstige verhouding zal stand houden. Voor de houding van „onze" mannen is de Standaard met bewondering vervuld. „Het dwingt toch bewondering af, als men ziet, hoe uitnemend de kern, de keurbende, zooals Groen Van Prinsterer haar noemde, van onze partU zich ditmaal in schier alle districten gehouden heeft." De N. R. Ct. gelooft niet dat de meerderheid, aan welke zijde die ook valle, groot zal zijn. Alles hangt ook volgens haar van de her stemmingen af. Der N. R. Gt. is de uitslag van Woensdag niet tegengevallen en het blad ziet in de geringe opkomst der kiezers vooral in de hoofdstad een bewijs, dat de groote meerderheid voor Tak en zijne plannen weinig sympathie koestert. Indien de weg blijvers by de herstemming opkomen, acht de N. R. Gt. de kans op de overwinning dor tegenstanders groot. Het Vad. komt evenals de Standaard tot 57 voorstanders in de nieuwe Kamer en zegt „Gekozen zUn 33 voorstanders der finale kiesrechtuitbreiding en 87 tegenstanders. Er moeten 30 herstemmingen plaats hebben tus- schen 35 voor- en 25 tegenstanders. In 7 plaatsen zijn voorstanders met elkander in herstemming. In 't allergunstigste geval, dat alle herstemmingen meeloopen, zal de Kamer 57 voorstanders hebben, de eenigszins twijfel achtige meegerekend." Het Dgbl. v. Z.-E. stelt zjjno hoop op één meer dan de helft. Ziehier de berekening van het blad: „Reeds nu zijn gekozen 87 anti-Takkianen, terwijl te Amsterdam als daar de straf schuldige lauwheid wijkt zeker nog vier anti Takkianen gewonnen wordtn. „24 April behoeft dus nog maar 10 over winningen te schonken, en Tak kan niet in de Kamer verschijnen als Premier-Minister, tenzjj hy by zijne grenzenlooze aanmatiging ook nog hetgeen wy van hom niet geloovon eene groote hoeveelheid vermetelheid voegt." Nu de het laatst bekend geworden stemming te Hontenisso tot uitslag heeft gehad dat aldaar de afgetreden tegenstander van Tak's Kieswet, de heer Walter, in herstemming komt met den voorstander Van Deinso, maakt ook de Tel. do rek' n.ng andermaal op, wolk blad er tevens de aandacht op vestigt dat de te Enkhuizen herkozen heer Zyp door som migen tot de voorstanders, door anderen tot de tegenstanders wordt gerekend. Het blad constateert dat gekozen zyn 37 tegenstanders en 32 voorstanders, zonder den heer Zyp. Vorder moet herstemming plaats hebben in 27 districten, waarvan in 7 tusschen voor standers alleen en in 20 tusschen vóór en tegenstanders. Zeker ryst dus het aantal der voorstanders tot 39, waarschynlyk (gerekend dat te Amsterdam Vrolik, Levy en Treub en by de herstemming nog 10 voorstanders worden gekozen) tot 52. Mogeiyk kunnen nog enkele andere zetels veroverd worden. Hot Centrum schryft: Aan beide zyden zyn verliezen geleden eu voordeelen bohaald. Er is reden tot voldoening en reden tot teleur stelling en do herstemmingen en nieuwe verkiezingen noodig geworden door het verkiezen op twee plaatsen van één can- didaat kunnen nog menige verrassing baren. Tóch staan, voor zoover de uitslag nu be kend is, de voorstanders van finale kiesrecht- uitbreiding er geenszins zóó slecht en hopeloos by, als reeds hier en daar beweerd wordt Zy hebben tot nu toe meer gewonnen dan ver loren en wannoor men de stemmen optelde, gelooven wy, dat zy, waar stryd was, hun logtoUoLiwiio een eind vooruit zouden z\jn. Van eene veroordeeling" of een „vernieti gend vonnis" tegen de geavanceerden kan derhalve geen sprake wezen. Ook het Hbl. wflst er op, dat over den einduitslag nog niets met eenige zekerheid is te voorspellen. Eene ruimere of tragere opkomst der kiezers kan alle berekeningen doen falen. In geen geval echter zal de meerderheid vóór of tegen de Regeering aanzieniyk zyn. Het verdient nog de aandacht, dat in de meeste groote stedenRotterdam, Den Haag, Utrecht, Haarlem en Leiden, de veelal groote meerderheid zich tegen de Regeering heeft verklaard. Alleen Arnhem en Groningen be slist vóór haar, terwyi Amsterdamweife lend is. Het ütr. Dbl. is het uitvoerigst in zyne beschouwingen en beraadslagingen. Door de resultaten in de districten, waarbö de eilanden zyn ingedeeld, is het getal der definitieve keuzen, zegt het, gestegen tot 70 en dat der horstemmingen tot 30. Gekozen zyn 33 voorstanders van finale kiesrechtuitbreiding, nameiyk: 26 liberalen, 8 radicalen, 8 anti-revolutionnairen en 1 katho liek. Het getal der tegenstanders is gebleven 37: 14 liberalen, 8 anti-revolutionnairen, 20 katholieken. Gerangschikt naar de staatkundige richting, zyn gekozen 40 liberalen, 6 anti-revolution nairen, 21 katholieken en 3 radicalen. In de 80 herstemmingen zyn betrokken 32 liberale candidaten (18 voorstanders en 14 tegenstanders), 17 anti-revolutionnairen (13 voorstanders en 4 tegenstanders), 9 katholie ken (2 voorstanders en 7 tegenstanders), 2 radicalen. Onder de drie herstemmingen, die in de eilanden-districten moeten plaats hebben, is er éóne, te Dokkum, tusschen twee voorstanders; de beide anderen, te Goes en te Hontenisse, moeten plaats hebben tusschen voor- en tegen standers. De voorstanders kunnen dus vast rekenen op eene aanwinst van 7 zetels, ten gevolge van de herstemmingende tegenstan ders zyn slechts van twee plaatsen zekeréén te Amsterdam en één in Wyk by-Duurstede, waar het afgetreden liberale lid, de heer De Beaufort, van Driebergen, zich in de ontbonden Kamer als een tegenstander heeft doen ken nen, terwyi de candidaat der katholieken, de heer Van Wyck, al heeft hy zich niet open- lyk uitgelaten, gerust onder de tegenstanders kan worden gerekend op grond van de aan beveling zyner candidatuur door den provin cialen Roomschen bond in Gelderland, die zfino verkiezing steunde nevens die van bv. den heer Travaglino, in Druten, en den heer Byieveld, in Arnhem. De voorstanders zyn dus op dit oogenblik zeker van 40 zetels in de nieuwo Kamer, de tegenstanders van 89 zetels. Er mag mot eenigen grond verwacht worden, dat de verhouding van voor- en tegen standers in de nieuwe Kamer anders zal zyn dan zy in de oude was. Wanneer men nagaat wat gebleken is omtrent de zienswyze, die de leden der ontbonden Kamer over de groote strijdvraag hadden, dan komt men tot de slotsom, dat daar de verhouding was: 40 voorstanders en 60 tegenstanders. Nu kunnen de voorstanders reeds thans op 40 plaatsen in de nieuwe Kamer rekenen, hunne kansen by de 21 herstemmingen, waar stryd zal zyn, geheel buiten rekening gelaten. Er is dus geen twyfel, aan|of zy zullen in de nieuwe Kamer sterker zyn dan zy in de vorige waren. De vraag is alleenhoeveel zy zullen winnen en of zy genoeg zullen winnen om van minder heid tot meerderheid te worden. Om de kleinst mogeiyke meerderheid, de helft -+- 1, te ver werven, moeten zy van de 21 plaatsen, die nog beschikbaar zyn, er elf, dus de grootste helft, winnen. De tegenstanders zullen, om het tot do meerderheid te brengen, minstens 12 van de 21 plaatsen moeten winnen. Nog een ander feit kan reeds nu met on- twyfelbare zekerheid worden geconstateerd: de droite der anti revolutionnaire party, aan wie dr. Kuyper op de laatste deputaten-ver gadering den oorlog verklaarde, zal in de nieuwe Kamer nog slechts eene schaduw zyn van wat zy vroeger was. In de vorige Kamer was zy 12 leden sterk; thaus zyn or nog slechts drie gekozen en in het gunstigste, maar by de felle bestryding, waaraan zy blootstaan, niet zeer waarschyniyke geval, dat de vier candidaten, die van haar in her stemming zyn, allen gekozen worden, kan zy 't tot zeven brengen. By de reeds vermelde verhezen, die zy geleden heeft, komt nu ook nog, dat mr. Huber te Dokkum is gevallen; van de ruim 2400 stemmen verkreeg hy slechts 381, dus nog geen zesde. Zal tegenover het verlies, dat de droite ïydt, eene evenredige aanwinst voor de gau che der a.-r. party staan? Het is mogeiyk, maar toch niot zeer waarschynlykzy is reeds niet ongehavend uit de eerste stemming ge komen, waarby slechts drie van hare mannen gekozen werden en twee oud-leden der ont bonden Kamer buiten gevecht gesteld zyn. Indien dr. A. Kuyper, die in twee van de vyf districten, waar hy zich had laten candidaat stellen, in herstemming komt, gekozen mocht worden, dan laat het zich aanzien, dat by als de aanvoerder van een merkelyk gedund hoopje daar zal optreden. Eene eigenaardige byzonderheid tot besluit. In de discussie over de tweede alinea van art. 4 der ontwerp-kieswet speelden, naast het amend.-De Meyier, de amendementen Van der Feltz en Farncombe Sanders eene rol, welke eveneens ten doel hadden den wonings- eisch nader te omschryven en te verscherpen. De vaders van deze drie amendementen keeren geen van drleén in de Kamer terugde heer Van der Feltz heeft zich vry willig terugge trokken; de heeren De Meyier en Farncombe Sanders zyn niet weer gekozen. Finantiëele Kroniek. In het algemeen verloop der zaken is geene verandering ten goede of ten kwade te be speuren. De Europeesche beurzen verkeeren alle in zeer kalme stemming en met een zeer rekbaar geduld wordt afgewacht wanneer eene levendiger periode eens zal aanbreken. Een overzicht der beursnoteeringen der af- geloopen week doet onmiddeliyk zien dat de handel zeer weinig te beduiden had. Eene gunstige uitzondering hierop maakte de kolo niale markt; deze verkeerde voortdurend in vaste stemming. Het bekend worden der resultaten van verschillende tabakmaatschap- pyen oefende onmiskenbaar daarop een goeden invloed uit. Zoo vernam men dat de D e 1 i- Maatschappy aan hare aandeelhouders een dividend van 60 pet. zal uitkeeren; de tabakmaatschappy Arendsburg, na zeer belangryke afschryving voor reserve, 40 pet. dividend uitbetaalt; terwyi de Senembab- Maatschappy, eveneens na behoorlyke reserve, tot eene uitkeering van 6 pet. in staat is gesteld. Deze, en uitkeeringen van andere maat8chappyen, in verband met de gunstige opbrengsten der laatste veilingen, gaven ge- reede aanleiding tot eene betere beoordeeling der tabakondernemingen en het gevolg daar van was dan ook dat voor aandeelen der ver schillende maatschappyen voortdurend flinke kooplust bestond. Aandeelen Hand el-Maat- schappy konden ten gevolge van voort durende goede vraag eenig avans behalen, terwyi evenzoo in aandeelen N.-Afrlkaan- sche Handelsvennootschap verbe tering kwam, in verband met het gerucht, dat de resultaten van het vorige jaar eene uitkeering van 6 pet. zouden toelaten. Ned er l.-A m er ik. Stoom vaart-aan deel e n liepen niet onbelangryk terug in verband met het uitgebrachte verslag, waaruit bleek dat, hoewel de Maatschappy in 1893 met voordeel had gewerkt, het verliessaldo van vroegere jaren nog niet was ingehaald. Dit zou wellicht in dit jaar kunnen plaats hebben, doch de mededeeling der directie, dat de resultaten over de drie eerste maanden van het loopende jaar niet schitterend zyn, doen de kans daarop wel verminderen. Een geheel tegenovergesteld verloop was op te merken ten aanzien der aandeelen Pakketvaart en Stoomvaart-Maat- schappy „Nederland," waarby zich het onverklaarbare schouwspel voordoet, dat de aandeelen der eerstgenoemde Maatschappy een hoogeren koers konden bedingen dan die der laatstgenoemde, wanneer nl. daarby in aanmerking wordt genomen dat het verwacht wordende dividend der „Nederland" hooger wordt geschat (9 pet.) dan dat der Pakket- vaart-Maatschappy. Behalve dit argument wordt aan de aandeelen „Nederland" eene hoogere waarde toegekend uithoofde der zeer krachtige finanliëele positie dezer Maatschappy, aangezien steeds buitengewoon groote afschry- vingen op de stoomschepen hebben plaats gehad en eene aanzienlyke reserve voorhanden is, twee zaken van groote beteekenis, welke by de Pakket vaart-Maatschappy voorloopig nog niet gevonden kunnen worden. Op het gebied der spoorwegwaarden bleef de aandacht in hoofdzaak gevestigd op de ge stempelde obligation Centraal-Spoor, die zich in eene groote vraag konden verheugen. Aan leiding daartoe schynt te bestaan in de voor genomen reorganisatie, waarby de bestaande obligatiön tegen nieuwe zouden worden in gewisseld op zoodanige voorwaarden, dat de tegenwoordige koers der gestempelde obligation nog goedkoop geacht zou kunnen worden. In de vergadering van aandeelhouders der Ooster8che Hypotheekbank is door het bestuur de mededeeling gedaan, dat, ten gevolge der aanzienlyke waardevermin dering van de onderpanden der hypotheken, welke hoofdzakelyk te Singapore zyn gesloten en dus in booge mate den nadeeligen invloed der daling van den ziiverprys moesten onder vinden, eene reorganisatie noodzakelyk zal moeten plaats hebben. De hiertoe voorgestelde maatregelen houden in: volstorting der aan deelen, waarop 20 pet. reeds is gestort, zoodat van de aandeelhouders opnieuw 80 pet. ge vraagd wordt. Voorts zal op de pandbrieven een bedrag van 25 pet. in geld worden terug betaald, terwyi voor de resteeronde 75 pet. preferente aandeelen zullen worden uitgoreikt. Deze voorstellen zyn door de aandeelhouders aangenomen. De Europeesche markt was over het alge meen weinig belangryk. De nieuwo beursbe lasting in Duitschland wordt allerwegen on gunstig beoordeeld, vooral ten opzichte der gevolgen, welke men daarvan verwacht, daar eene aanmerkelyke inkrimping van den beurs handel zeer waarschynlyk wordt geacht. In verband hiermede zyn de Duitsche beurzen weifelend en wordt aanleiding gevonden om loopende verbintenissen te doen eindigen. Oo8tenrykscbe en Italiaansche fondsen waren dientengevolge weinig geani meerd. Van Parys werd de flauwe stemming over gebracht op Spanjaarden, Turksche en Portugeesche fondsen. Wat deze laataten betreft, wordt gemeld dat, indien in de volgende vier maanden van het loopende begrootingsjaar de douanerechten in dezelfde verhouding biyven toenemen, zy over het ge heele jaar eene vermeerdering van 846 conto's zullen opleveren boven het bedrag, van waar af den houders der buitenlandsche schuld de helft der douane-ontvangsten is toegezegd. Het is niet on waarschynlyk dat hiermede de be moeiingen in verband staan, welke van de Fransche regeering uitgaan om betere voor waarden voor de obligatiehouders te verkrygen. Ten opzichte van den Italiaanschen toestand biyft men voortdurend in afwachting van hetgeen door de regeering feiteiyk zal worden voorgesteld. In een der Italiaansche bladen wordt medegedeeld dat alle berichten, welke de regeering ontvangen heeft van hare vertegenwoordigers in het buitenland, inhouden dat men in politieke kringen nergens ernstige tegenkanting heeft ondervonden tegen het plan tot verlaging van den interest der Staats- rente tot 4 pet. Men gelooft juist dat zulk een maatregel de vastheid der koersen van de Italiaansche fondsen zou bevorderen, daar dan de rente meer in overeenstemming met de draagkracht van het land zou zyn geregeld. De Zuid-Americaansche markt bleef zeer kalm. Mexikaansche waarden konden iets verbeteren in verband met den stygenden ziiverprys, Brazilianen bleven meer verband houden met de ongunstige toestanden, waaronder dit land voortdurend gebukt biyft, en Uruguanen behielden een zeer vast karakter in verband met de overmaking naar Londen van de halfmaande- ïyksche douane-ontvangsten, welke een be langryk bedrag vertegenwoordigen. De Amerikaan8che spoorwegmarkt bleef voortdurend in flauwe stemming met beperkten omzet. De prysverhooging van het zilver oofende zeer weinig invloed uit, alleen werd de omzet in D e n v e r-waarden hierdoor iets meer geanimeerd. Intu8schen toonen de cyfers der spoorweg- ontvangsten niets dan aanhoudende en zeer belangryke verminderingen, waaruit duidelyk de ongunstige toestand spreekt, waarin alle handel en industrie nog steeds verkeert, en waarin voorloopig nog weinig verbetering wordt verwacht. De Februari-ontvangsten van het geheele Atchison-Topeka - net geven eene vermindering der bruto'6 van ruim 800,000 dollars, waartegen, ten gevolge van groote bezuinigingen, de netto-ontvangsten slechts met 850,000 dollars verminderen. Alleen de ontvangsten der Missouri- Kan 8 as-T exas-lynen wyzen op eene groote vermeerdering, terwyi Amerika steeds als kooper voor deze waarden biyft optreden. Rynlandsche Bank. Gemengd Nieuws. „De Kampioen" deelt mede dat by Leiden eene wielerbaan zal worden opge richt, dat de eigenaar van het daarvoor be stemde land dit kosteloos heeft beschikbaar gesteld, maar dat de daarby betrokken ge meenteraad de plannen met teekeningen nog moet goedkeuren. De koopman J. H., te Woubrugge, die Vrydag-morgen te halfzes zich met eene brik, met varkens beladen, naar Leiden zou begeven, geraakte, door eene achterwaartsche beweging van zyn paard, met den ganschen boel te water. Door behulp van eenige toe geschoten mannen was het paard spoedig losgesneden en vervolgens met wagen en biggen op het droge gebracht. Van den schrik bekomen en na zich van andere kleederen voorzien te hebben, zette de man alweer spoedig zyne reis voort. De Krygsraad te 's-Gravenhage veroordeelde A. R., marinier 3de kl., in garni zoen te Rotterdam, tot 4 weken gev.-straf, wegens mishandeling, gepleegd tegen een ambtenaar, gedurende en ter zake van de rechtmatige uitoefening zyner bediening; J. W. H. en A. J. v. B. H., miliciens by het 4de reg. inf., in garnizoen te Gouda, ieder tot 2 maanden gev.-straf, wegens wederspannig- heid tegen en mishandeling van ambtenaren, gedurende de rechtmatige uitoefening hunner bediening; J. v. d. B., grenadier, tot 3 maan den militaire gev.-straf, wegens insubordinatie, door het als soldaat slaan van zyn meerdere in rang on dienstzaken. G. C., huzaar, tot 6 maanden militaire ge vangenisstraf, wegens 3de desertie in tyd van vrede, door zonder verlof langer dan twee dagen van zyn corps en garnizoen afwezig te zyn, zonder de reden van zyne afwezigheid ten genoegen des rechters te kunnen bewyzen. J. H. K., pontonnier, in garnizoen te Dordrecht, tot 9 maanden militaire gevan genisstraf en 6 maanden militaire detentie, wegens insubordinatie, door het als soldaat aangrypen en met gebaren dreigen van zyn meerdere in rang. Te Scheveningen werd giste ren door een twintigtal bomschuiten, waar van het meerendeel Katwyksche, versche visch aangebracht; de besommingen waren f 30 tot f 130 per bomschuit. De vischpryzen waren: tarbot per stuk f3 tot ƒ8, tongen per stuk 40 tot 60 cents, kleinschol per mand f 4 tot 6, scharren per mand f 3 tot f 4 en braad per mand f 1.75 tot f 2.75. Eenigen ty dj geleden kwam de 19 jarige dienstbode van den heer Jolink, te Doesburg, op den zolder, waar zakken te drogen hingen, en bevond dat die gedeeltelyk in brand stonden. Spoedig werd de brand ge- bluscht en men verdiepte zich in gissingen naar de oorzaak. Verleden Zond3g avond werd men opnieuw verontrust door een vreemd soortig geklop, soms gevolgd door een ge stommel, alsof er vreemde lieden in huis waren. Een onderzoek bracht geene ophelde ring. Den volgenden ochtend overhandigde de dienstbode aan de vrouw de3 huizes een briefje, gevonden, naar zy zeide, onder de waskuip, en de grofste bedreigingen bevat tende, om vrouw en kinderen te vermoorden en het huis in brand te steken. Toen des avonds het leven opnieuw begon, waarschuwde men de politie, die evenwel na een nauw keurig onderzoek niets verdachts ontdekte. De brigadier van de ryksveldwacht verborg zich nu Dinsdagnacht en betrapte de dienct- bode, die weldra door de mand viel en be kende, dat zy door het geschryf en geklcp de huisvrouw had willen verontrusten, omdat deze eene vroegere belofte niet had vervuld. Zy werd aangehouden en zal zich nu voor de justitie te verantwoorden hebben. Het is zeer wel mogelyk dat de postduif eene geduchte mededingster zal krygen in de zwaluw. Uit proefnemingen is gebleken, dat deze dieren gemakkeiyk tam te maken zyn en zeer gehecht raken aan hun hok. Om van eene plaats op een afstand van 160 Eng. my len haar hok te bereiken, bad eene zwaluw anderhalf uur noodig. Hare groote snelheid en kleine af metingen zouden den zwaluwen by het overbrengen van berichten in tyd van oorlog de voorkeur verschaffen boven post duiven, die zooveel gemakkelyker aangesoho ten kunnen worden. Een gruwzame moord wordt uit Faisz, in het district Somogy, (Hongarye) gemeld. Aldaar werd de grondeigenaar en sportsman Bela Kund door wilddieven ver moord. De 8trooper8 schoten eerst op Kund, en toen deze zwaar getroffen neder viel, sloegen zy hem met knuppels het hoofd af. De moordenaars namen de vlucht; de politie is hen evenwel op het spoor. De verslagens was de oudste broeder van den Rijksdag afgevaardigde Eugen Kund. Te Si-Mgan-Fou, in de Chineesche provincie Shensi, zyn de woningen der Fransche zendelingen door de bevolking in brand ge stoken. De zendelingen werden mishandeld en in de gevangenis geworpen. De Fransche gezant heeft voldoening geèischt. Zondag 15 April 1894. NED.-HERVORMDE GEMEENTE Collecte ten behoeve van het Minnehuis. 's Voormiddags te 10 uren. PIETERSKERKOberman. HOOGLANDSCfIE KERKProf. Offerhaus. OOSTERKERK: Do Wolff. MAREKERK: Gunning. '8 Namiddags te 2 uren. HOOGLANDSCHE KERKVan der Lip. Cd.26. BETHLEHEMSKERKRipbaagen, Qodsdienstondenojjeer. 's Avonds te 6 uren. HOOGL ANDSCHE KERK: De Hoest. WOENSDAG 18 APRIL. Openbare Huwelyksinzegening te halftwee. PIETERSKERK: Gunning. EGLISE WALLONNE. Matin a dix heures, N. Nardi. LUTHERSCHE KERK. Voormiddag 10 uren, Plug, van Katioijk aJZ. REMONSTRANTSCHE KERK. Voormiddag halfelf, Dr. G. Van Gorkom, pred. Rem. Gem. Amsterdam. DOOPSGEZINDE KERK. Voormiddag 10 uren, Kutach Lojenga. GEREFORMEERDE KERKEN. HOOIGRACHT. Voormiddag 10 uren, Van Proosdy. Avond 5 uren, Van Proosdy. Zond.19a. HEERENGRACHT. Collecte voor onvermogende Studenten. Voormiddag 10 uren, De Heer J. Overdnin, van Boskoop Avond 5 uren, Idem. OUDE VEST. Collecte voor het Orgel. Voormiddag 10 uren, Rudolph. Avond 5 uren, Rudolph. Zond. 15. GEREFORMEERDE KERK NIEUWE RIJN. Voormiddag 10 uren, Van Loon. Bed. van het II. Avondmaal. Avond 5 uren, Van Loon. Dankzegging. BETHLEHEMSKERK. Zondag-voorm. 10 uren, Kinderkerk. Dinsdagavond halfnegen, Bijbellezing,Oberman. ZAAL NOORDEINDE Zondag-voorm. 10 uren, Kinderkerk. Dinsdag-avond 8 urengeen Lidmaten-samen komst met vrouwenBriét. W1JKGEBOUW LEVENDAAL. Zondag-voorm. 10 uren, Kinderkerk. Donderdag-avond halfnegen: Bijb loefenbng, De Wolff Bekendmakingeu van kerkdijken aard. Kerkeraad van de Ned.-Herv. Gemeente. Voorzitter: DE WOLFF. Scriba: D£ HOEST. Kerkelyke attestation moeten worden aan gevraagd by den wykpredikanl en ingtleverd aan de kostery der Pieterskerk. De aanmelding by den koster voor do kerke lyke huwelyksinzegening moet geschieden des Maandags te voren, en de aangifte tot den Doop uiterlyk daag6 te voren en niet later dan te negen uren des avonds. Met veel dankzegging is voor de ztekenka» ontvangen: van raej. Cr. 1.73 van N. N. f 10, van mej. V. /"2.50; en voor de Chr Wyk- vereeniging (gevonden in de bus van het Wyfc- gebouw) f 5.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 8