Ho, 10468. Maandag O April. A°. 1894. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Feuilleton. IN BLOEI GEKNAKT. (Wordt 9*rootyd.) PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maandenf 1-10. Franco per post Afzonderlijke Nommers 1.40. 0.05. PRIJS DER ADVERTENTEEN Van 1-6 regels f 1.05. Iedere regel moer f 0.17J. - Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren bulten de stad wordt f 0.05 berekend. Derde Blad. Finantiëele iironiek. De gunstige toestand der markt, welke in de vorige week na eene langdurige lusteloos heid eindelijk was ingetreden, moest in de laatste dagen weer voor eene geheel gewij zigde stemming plaats maken. De levendig heid en veerkracht der vorige week werd nu gevolgd door een werkeloos en onbehaaglijk verloop. De flauwe stemming strekte zich over bijna do geheele fondsenmarkt uit en de weinige kooplust werkte den koersachteruit- gang nog meer in de hand. Voor enkele soor ten was evenwel eene gunstige houding waar te nemen en <iit was speciaal het geval met verschillende Hollandsche en Indische waarden. Reeds i i het begin was de markt der Ta b a k.s aan deel en tamelijk vast, in afwach ting d -r tahak5veiling, waarvan zeer goede resultaten \v« r en verwacht, doch waren de omzetten r-\< r. van zulk een belang, als de verhoi eringon aanleiding gaven te veronderstellen. Integendeel, de affaires in tabak- bleven aanvankelijk tot enkele stukk _ii t'-rkt. Eerst tegen de veiling wer den do ouizciten uitgebreider en namen afme tingen aan. ;:oo .!s in langen tijd niet is voor- ge ko r.en uk-i g der veiling was dan ook zeor gunstig, daar voor de ter markt gebrachte panflen der Senembah, Amsterdaiu-Deli, Deli- Batavia en Deli-maatschappij zeer goede prijzen werden bedongen. Do levendigheid werd echter ton slotte weer afgekoeld, daar op de verhoogde koersen veel aanbod voor winst neming werd uitgelokt. Ook waren aandeelen van verschillende tSioomvaartmaatschappijen tegen hooger notee- ringen gezocht, inzonderheid aandeelen Pak ketvaart en West-Indische mailde eersten op geruchten, dat een zeer bevredigend dividend zou kunnen worden uitgekeerd, de laatsten op het gunstig verslag, dezer dagen gepubliceerd. Onder de spoorwegwaarden waren de Boxtel Wezel en Neder 1. Centraal de uitverkorenen. In de eersten werden veel speculatieve aankoopen uitgevoerd, naar aan leiding an particuliere beschouwingen in finan- tiêele bladenvoor de laatsten werd de willige stemming in het leven geroepen door het be richt, dat er In den loop dozer maand een nieuw voorstel door het bestuur der Maatschappij aan de goedkeuring der obligatiehouders zal worden onderworpen. De korte inhoud daar van is, dat eene leening van 12 millioen zal worden aangegaan, waarbij de houders van afgestempelde obligatiön voor ieder stuk van f 235 zullen ontvangen eene nieuwe van f 260, waarin do vergoeding voor de achterstallige rente zal zijn begrepen. De rente op de nieuwe obligation zal 1 Juli a. s. ingaan. De buitenlandsche fondsenmarkt was over het algemeen onbehaaglijk. De Parijsche beurs gaf weinig aanleiding tot levendige zaken, waardoor voornamelijk Turksche en Portugeesche fondsen werden geïnfluenceerd. Het was trouwens wel te verwachten dat, na de rijzing, die in den laatsten tijd in Portugeesche fondsen plaats had, eene reactie zou intreden. Toch valt niet te ontkennen dat overigens de Parijsche beurs meer belangstelling voor Portugal aan den dag legt, dan in de laatste jaren het geval is geweest, heigeen natuurlijk in verband staat met de pogingen der Fransche regeering, om langs diplomatieken weg eenige verbetering in de positie der buitenlandsche houders te verkrijgen. Italianen blijven geheel verlaten. Klaar blijkelijk wenschen de houders dezer fondsen en de speculatie, de resultaten af te wachten van do voorstellen, door de regeering gedaan. De stemming voor Oostenryksche fondsen was vrij gunstig, hoewel toch de markt beperkt bleef. De positie, waarin de regeering door den dood van Kossuth is ge komen, is vrij netelig en daarvan worden nog moeilijkheden verwacht. Daarom bleven de beurzen te Weenen en Berlijn zeer gereser veerd. Aan den anderen kant wordt een zeer gunstige indruk teweeggebracht door be richten uit Weenen, dat de kansen voor het tot stand komen van een Oostenrijksch Russisch handelstractaat aanmerkelijk zyn verbeterd door de persoonlijke tusschenkomst van den czaar. Aan deze handeling wordt groote be- teekenis gehecht, daar een meer innige band tusschen Rusland, Duitschland en Oostenrijk, op politiek gebied, meer waarborg voor een duurzamen vrede zou geven, en men daaraan de mogelijkheid verbindt van belangrijke in krimping der militaire uitgaven, zoowel voor Rusland als het drievoudig verbond. Dit laat ste zou voor Italië eene ware uitkomst zijn! Het bericht, dat de Turksche regeering alle voorstellen zou hebben aangenomen betref fende de regeling der Turksche loten, bleef blijkbaar zonder eenige uitwerking op den koers dezer fondsen. In het begin der week ontstond vrij plot seling eene aanzienlijke verhooging in den koers der obligatiên Moskou-Kursk. De aanleiding daartoe schijnt uitsluitend te moeten worden gezocht in eene aanzienlijke koop order, welke, bij gebrek aan voldoend aanbod, slechts gedurende eenige dagen tegen ver hoogde koersen kon worden uitgevoerd. Men verneemt dat de nieuwe 4-pcts. Rus sische Goudobligatiön, die voor de aandeelen Groote Russische spoor in de plaats zullon treden, in de maand Mei zullen worden uitgegeven. Onder de Zuid-Amerikaansche waarden trok ken vooral Mexicanen de aandacht, zoowel om het koersverloop, als de verschillende ge ruchten, welke werden vernomen. Aanvankelijk kon eene belangrijke koers- verbetering worden geconstateerd, welke aan de stijging der zilverprijs was te danken, daar Mexico in buitengewone mate by de pryzen vau dit metaal belang heeft. De boodschap, waarmede echter de president der Republiek het Congres opende, maakte evenwel een onaangenamen indruk, aangezien daarin werd te kennen gegeven dat Mexico, nu eene inter nationale regeling ten aanzien van het zilver achterwege blyft, verplicht is buitengewone maatregelen te nemen, zooals ingrypende be zuinigingen op den Staatsdienst, waartoe de noodige voorstellen het Congres zouden wor den aangebo-ien. Uit deze mededeeling werd afgeleid, dat Mexico eene nieuwe regeling der schuld zou beoogen, hoofdzakeiyk om ver mindering van rente te kunnen verkrygen. Hierop volgde wederom de mededeeling, dat Mexico over eene rentereductie niet dacht en de verplichtingen op eervolle wyze zou hand haven. Intusschen is de eerste maandelyksche remise voor de Juli-coupon der 6-pets. schuld te Berlyn ontvangen. De overige waarden hadden een gewoon verloop; alleen bestond voortdurend goede vraag voor obligatiên M e r i d awelke dan ook niet onbelangryk verbeterden. De Amerikaansche Spoorwegmarkt was weinig verkwikkelyk. De koersen, iede- ren dag uit Nieuw-York geseind, waren een toonbeeld van wispelturigheid, waardoor de Londensche en Amsterdamsche beurs on gunstig geïufluenceerd werd. Onze beurs was ten slotte blijkbaar ongevoelig voor slechtere of betere Amerikaansche noteeringen en bleef voortdurend in slechte stemming. De groote onzekerheid omtrent de hangende zilver- en tariefwet-beraadslagingen veroorzaken te Nieuw-York eene tydelyke stremming in byna alle takken van handel, en aangezien nu de zilverparty het zoo goed als zeker mislukken der Bland's zilverwet wil wreken door eene eindelooze rekking der tariefwet-behandeling, is er heel weinig kans, dat er spoedig eene gunstige verbetering in de spoorwegmarkt kan worden verwacht. Omtrent de reorganisatie der Erie ver neemt men dat de grootste helft der Income Bonds zyn gedeponeerd en de gelegenheid tot verdere inlevering vooralsnog geopend biyft. Echter maakt de lange duur dezer reorganisatie een slechten indruk, vooral in verband met de zeer ongunstige Februari-ontvangsten, waar door de opinie ten opzichte van het hangende reorganisatieplan nog wel eens zou kunnen veranderen. Rijnlandsche Bank. KOLONIE rsr. BATAVIA, 2-6 Maart. Van Atjeh is het bericht ontvangen dat de ontrouwe Toekoe Ateuh zich weer by ons heeft gevoegd met al de geweren door hem en de z(jnen meegenomen. De Java-Bode" meldt: De „Loc." heeft vernomen dat de heer Van Hengst, resident der Lampongscho districten, door den gou verneur generaal gezuiverd is verklaard van hetgeen hem ten laste was gelegd. Ons was verzocht over deze zaak te zwygen totdat de regeering zou hebben beslist. Nu dit geschied is, kunnen wy zeggen dat volgens onze inlich tingen de heer Van Hengst door invloedryke mannen in Nederland, die belangen hebben in de Lampongs, van verkeerde praktyken is beschuldigd, doch dat hy volgens het rapport der heeren Hooghwinkel en Van der Horst, door den gouverneur generaal met een plaat seiyk onderzoek belast, nadat de resident hierheen was opontboden, niet anders heeft gehandeld dan te doen gebruikelyk is. Volgens de „Jav. Crt." hoeft de heer R. A. Eekhout voor 40 jaren concessie ver kregen voor de electrischo verlichting der hoofdplaatsen Bandoeng, Soekaboemi, Poer- woredjo, Padang, Magelang en Soerakarta. Berichten van de residenten van Cheribon en Tegal in de „Jav. Crt." maken gowag van belangryke schade aan wegen, dammen, bruggen en sawahs door zware bandjirs toe gebracht, terwyi de resident van Pekalongan schade door rukwinden en aardverschuivingen te melden had. Gemengd Nieuws. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beeobikkingen genomen: Civiel Departement. Overgeplaatst: Van de residentie Bemarang naar do residentie Kediri, de burgerlijke ambtenaar E. B. Van Lier; van de resi dentie Bantam naar de residentie Frobolinggo, de ambtenaar voor do j burgerlijken dienst J. M. Jordaan. Eonoemd: Bij het Bosohwezen op Java en Madoora. tot opziener 2de kl. W. Van den Brink, thans tijdelijk opziener, met bepaling dat hij ge plaatst blijft onder de bevelen van den houtvester van het bosohdisiriot Kedoo Oost-Bagelcntot tgdelgk opziener 2de kl. E. L. J. Doelitzsch, thans opziener 2de kl., met bepaling, dat hij geplaatst blyft ouder de bevelen van den houtvester van hot boschdietnct Madioen; tot opziener 3do kl. J. F. J. Meyer, thans klerk op het residontlo-kantoor te 8etuarang, met bepaling, dat hy gesteld wordt onder de bevelen van den houtvester van het boa hdistriot Japara. Overgoplaatst: Van het boschdietriot Japara naar het boechdiairict 8oerabaia, Pasoeroeau, Madoera, de opziener 3de kl. J. D. Brunstëldt van Huiten. Benoemd: Tot opziener 2de kl. fi. J. Nrjland, thans tydolijk opziener, met bep&iiDg, dat by geplaatst blyft onder de bevelen van den houtvester van het bobohdistrict Semarang, Vorstenlanden; tot tijde lijk opziener 2de kl. P. Blomuie, thans opziener 3de kl., met bepaling, dat hij gopla.tsi blyft onder de bevelen van den houtvester van het bocchdiatnot 8oe- rabaia, Pasoeioean, Madoera; tot opziener 8de kl. J. O. Olaaazen, thans tydulyk opziener, met bepaling, dat hy geplaatst blyft Ouder de bevelen van den houtvester van het bosohdistrict Preauger-Begent- sohappon, Krawang. Ontslagen: Uit zijne betrekking de opziener 3de kl. B Bloem met bepaling, dat nader zal worden besbst of dat ontslag al dan niet eervol zal zyn. B o u o e m d Tot opziener Sde kl. F. Lahlke, thans tijdelijk opziener, met bepaling, dat hij ge plaatst blyft ondor do bevelen van den houtvester van bet boaohdietriot Japara. Departement van Oorlog. Overgeplaatet: By bet late depot-bataljon to Moestor-Oornells, de kapi tein by de troeponmaoht te Atjeh H. P. Krull; by het 3de depot bataljon te Malaag. de lete luit. by de G. O. van Bonkoelen L. H. Le Rutte. Geplaatst: By aankomst by de G. O. van Beukoelon de leto luit. der iuf. van ve?lof uit Neder land terugvorwaoht 8. Boodt; by aaukomst uit Nederland by het 6do bat. te Semarang de 2de luit. dor inf., besvomd voor den dienst h. t. 1., B. O. M. Smelt; bjj het 6de bat. to M&gelang de late luit. der inf. vau verlof uit Nederland terugverwacht F. F. F. Fuhrhop; by aankomst by het 11de bataljon te Meoster-Coroehe do 2de luit. der inf. van verlof uit Nederland terugverwaoht H. O. D. F. A. Brou wers; by de troeponmaoht op Atjeh t. n. i. de 2de luit. dor iuf. bij het 17de bataljon G. Van Greuningen. Vorloend: Een tweejarig verlof naar Europa, wegens ziekte, aan d<-n kapitein der inf. J. M. Laoenlleeen Jaar verlof naar Europa, wegens lang durige-' dienst, aan den leten luit. dor inf. P. F. L, O. Lach do Bere. Ontslagen: Op vorzoek, oervol, uit Hr. Me, mil. dienst, wegens volbrachten dienetiyd, met be houd van pens.oou, de kapt. der inf. A. F. P. Carstons on de rumeeeter der o&valerio F. D. E. A. J. M. Rudolph. Bevorderd: Tot kapitein by do artillerie, de leto luit. J. W. Hoefman. Familie-Berichten uit de Indische Bladen. Verloofd: J. Bameer en D. Van Gouns,Togal. Ondertrouwd: E. J. F. Feeter en M. Van ZadelbofT, Batavia; L. H. Spook, Padang, en M. A, Van Waasdyk. Meester-Cornelis. Getrouwd: H. Oraandyk en L. Van Houten Batavia; Jhr. O. F. Goldman en H. W. De Bruyn, idem' Er bestaan ernstige plannen tot oprichting eener nieuwe wielerbaan te Scheve- ningen; het ontwerp is afkomstig van een tweetal particulieren. Na ZoDdag is met zeker heid mede te deelen of bedoelde baan tot stand kan komen. De al of niet tot stand-koming zal voor 't grootste deel afhangen van een besluit, morgen, Zondag, door het algemeen bestuur te nemen. Te Wageningen is met de tram der Sts.-Sp., die 's avonds te 10.55 aankomt, in de nabyheid der stad overreden J. W.,die op de rails te slapen lag. De tram ging den ongelukkige over de borst. Het deeriyk ver minkte ïyk werd naar het ziekenhuis vervoerd. Dronkenschap schynt ook hier weder de oor zaak te zyn. Door on bekende oorzaakontstond gistermorgen te Wageningen brand in een huis in de onmiddeliyke nabyheid der stad, verdeeld in vier woningen. Het geheele gebouw werd eene prooi der vlammen. Slechts twee der woningen waren verzekerd. Onder den blooten hemel. - Uit Oosterwolde (Fr.) wordt gemeld: Sedert eene week zit hier Jan Nieuwold met zyn gezin onder den blooten hemel. De armvoogden verschaften Jan verleden jaar eene woning te Haulerwyk. De vorige week heeft hy die verlaten en zyn boeltje naar hier overgebracht. De armvoogden willen hen weder naar Hauler wyk overbrengen, doch Jan en zyne eega Griet verzetten zich daartegenzy willen niet weer naar Haulerwyk, maar wenschen eene woning hier te hebben. Ten einde aan dezen onhoudbaren toestand een einde te krygen, worden pogingen aange wend voor eene woning met grond in 't Weper- veld, hoewel men van andere zyde hiertegen is. Het aantal armen in Londen neemt ieder jaar toe. In 1891 bedroeg het 93,328, in 1892: 95,830, in 1893: 96,978, en in 1894 zyn by de jaariyksche telling in Maart 101,144 armen geteld. Te Parys is uit Brussol bericht ontvangen, dat koning Leopold der Belgen Woensdag by het wielryden in het park te Laeken een ongeluk overkomen is. Het schynt dat de koning snel eene vry steile helling af reed en door eene tot nog toe onbekende oorzaak werd by van zyn rywiel in een rho- dodendronperk op ruim 4 meter afstand ge worpen. Dit brak de kracht van zyn val en hy kwam met den schrik vry. De tw ewieler, waarop de koning reed, was verbryzeld. Koning Leopold zal zich nu een driewieler aanschaf fen, welke door electriciteit gedreven wordt. Te Algiers zyn 7 personen over leden ten gevolge van het eten van vloosch, afkomstig van een varken, dat aan trichiDen- ziekte leed. Een aantal anderen, die mede van dit vleesch gegeten hebben zyn ernstig ziek. De schade veroorzaakt door den brand in de Londensche dokken wordt geschat op 6000 pd. st. voor de gebouwen en 20,000 pd. st. voor de goederen. Alles was verzekerd. 19) Als de wind door de gewelfde gangen van het slot loeide, dan was het alsof zich aan die tonen klagende geluiden paarden. De be dienden kruisten zich dan en gingen bevend van vrees by den grooten haard in de keuken zitten." Laura had ademloos toegeluisterd; toen de gravin zweeg, zeide zy met bevende stem: „Ik denk dat^het geweten van dien boozen graaf hem pynigde. Yergilius zeide «mmers reeds: „Vrees verraadt eene onedele ziel." „De latere bewoners van het slot hadden zich op dit punt niets te verwyten en toch kregen ook zy den geest te zien. Neen, kind, zog wat ge wilt, maar ik heb de witte vrouw met myne eigen oogen aanschouwd, als El- friede en ik des avonds met elkander ln den slottuin wandelden. Ik zag haar voor het boogvenster van den bewusten toren. „Credite posteri 1 zou Hcratiu8 u toeroepen, wanneer hy eene ocgoloovige als gy ontmoet had." „Mevrouw," zeide Laura, „u moet niet ver geten, dat ik in Holland ben opgevoed, en dat gee8tverechyningen daar uiterst zeldzaam «fln, alleen omdat byna niemand er aan gelooft." De gravin fronste de wenkbrauwen. „Luister eens, zeide zy„ik heb in myne jeugd by myne vriendin Von der Recke te Mitau gelo geerd. Deze stelde een onvoorwaardeiyk ver trouwen in Caglio8tro. Nu, als zelfs een man ala Lavater een hartetochteiyk vereerder van dezen afgevaar digde uit den Hooge was, en de Haagsche vrymetselaar8 het niet beneden zich achtten, een getuigschrift ten gunste van Seraphine Caglio8tro af te geven en dezen aan alle broe ders aan te bevelen, dan is het niet te ver wonderen, dat eene vrouw als ik hem als een wezen van hooger orde dan wy, gewone men8chen, zyn, beschouwt. Helaas, bet was my niet gegeven dien profeet te mogen volgen. Myne vriendin Von der Recke begon te twyfelen of zyne zending wel zoo goddeiyk was, als hy het wilde doen voorkomen, en weigerde om die reden met hem mede naar Rusland te gaan. Myne ouders wilden my toen ook geen verlof geven. Ik durfde hunne bevelen niet trotseeren, maar ge voelde my diep ongelukkig. Ik schreef een briefje aan Cagliostro, waarin ik hem het voorgevallene mededeelde. Dagen achtereen wachtte Ik vol verlangen en in span ning op antwoord, maar tevergeefs. Daar kwam het gerucht tot ons, dat de in myne oogen heilige man te Venetië een bankier had opgeiicht voor tien duizend gul den. Myne oudera hielden dit bericht voor waar, maar ik heb het nooit willen gelooven; evenmin als het scbandelyke artikel, dat in die dagen in den „Courrier de l'Europe" ge plaatst was en hem van al wat laag is be schuldigde. „Maar nu heb ik lang genoeg over dit on derwerp uitgeweid", zeide zy, toen Laura het verhaal niet die belangstelling waardig scheen te keuren, die zy er van verwacht had, en vervolgde: „Mevrouw schynt zeer ongeloovig te zyn; die twyfel aan de waarheid van myn verhaal kan u nog wol eens duur te staan komen." „Ach, mevrouw, als het geweten rein is, dan heeft men naar myne meening niets te vreezen", zeide Laura, die echter niet zoo kalm was, als zy het wilde doen voorkomen. Zy rilde by de gedachte aan hetgeen de gravin haar van den spooktoren verhaald had. Op dat oogenblik werd er aan de deur ge klopt en toen Laura het hoofd omwendde, zag zy graaf Kiehi binnentreden. Hy reikte de gravin de hand en begroette daarop Laura. „Wy waren juist in een zeer belangryk gesprek gewikkeld," zeide de gravin Von Hohenstein, toen graaf Kiehl plaats genomen had. „Mevrouw Von Sehnwitz en ik ver schillen van opinie op het punt van het geloof aan geestverschyningen en voorspellingen. Zeg ons nu eens uwe meening daaromtrent, waarde graaf? Ge weet: „du choc des opinions jaillit la vérité."" Graaf Kiehl staarde nadenkend voor zich uit. „Om u de waarheid te zeggen," antwoordde hy, „heb ik nog weinig over dergeiyke quaesties nagedacht. Myn stelregel Ls: geniet het leven zoolang men jong ie, en pynig u niet af met vragen, waarop men toch geen antwoord krygt." „Het is niet moeiiyk om er zich op zulk eene wyze af te maken," zeide de gravin Von Hohenstein op knorrigen toon. „Voelt ge dan nooit behoefte om eens wat dieper in het wezen der dingen door te dringen?" „Waarvoor ls dat Doodig? Als het Opper wezen dat gewild had, dan zouden ons al deze geheimzinnige dingen op natuuriyke wyze onthuld zyn geworden," zeide graaf Kiehl op onverschilligen toon. „U spreekt my moed in," zeide Laura; „de gravin heeft my zulke vreeselyke dingen verhaald. Zy zeide my dat het op het slot Sehnwitz spookt. Ludwig heeft my nooit van zoo iets verteld, en ik heb tydens ons verbiyf op het slot er ook niets van bemerkt. Hebt u er ook iets van vernomen?" Graaf Kiehl beet zich op de lippen om niet te lachen; maar toen hy den angstig vrageoden blik van Laura op zich gevestigd zag, kreeg by medeiyden met haar. „Ik weet niet wat er van deze zaak is, mevrouwmaar," vervolgde by tot de gravin Von Hohenstein, „waartoe dient het anderen te verontrusten, al hebt u het verhaalde ais waar aangenomen?" De gravin wendde zich met een vriondeiyk lacbje tot Laura en zeide„Lieve, denk maar niet meer aan hetgeen wy zooeven besproken hebben, maar dit moet ik u nog zeggen: ik hoop van ganscher harte, dat ge nooit den angst zult leeren kennen, dien ik, op het slot Sehnwitz vertoevende, ondervonden heb." „Hebt u al gehoord van de groote plannen, door den vorst gemaakt?" zeide graaf Kiehl, die biyde was een ander onderwerp te kunnen aanroeren. Laura schudde ontkennend het hoofd. „Heeft Von Sehnwitz u daarvan niets ver teld?" vroeg de graaf, „maar dat verwondert my. Nu, wy zullen comedieepelen I Ik was heden, vóór ik hier kwam, op eerie samen komst aan het hof. Maar men kon het niet eens worden over het op te voeren stuk. Dat gekibbel verveelde my en ik ben onge merkt heengeslopen. De vorst wilde eene tragedie van Corneiile of Racine opvoeren, maar anderen gaven de voorkeur aan een stuk van Molière, en na lang heen en weer praten werd er besloten, met gesloten briefjes te stemmen. De vorst wilde dit alleen toe staan op voorwaarde, dat hy twee stemmen zoude uitbrengen, en het geschiedde aldus. De briefjes werden geopend en Molières „Tartuffe" behaalde de overwioning. Hoewel de vorst „bonne mine k mauvais jeu" maakte, zoo was het hem toch duideiyk aan te zien, dat het gekozen stuk hem niet erg naar den zin was. Maar nu was men verplicht aan het rol- verdeelen te gaan. Eerst wilde de vorst de rol van Tartuffe op zich nemen, maar al spoedig kwam hy van dit denkbeeld terug. Hy droeg deze rol daarop aan uw vader op." „Aan myn vader?" riep Laura verbaasd; „die is, dunkt my, in hot geheel niet voor die rol geschikt." „Waarom niet?" zeide de gravin Von Hohenstein op spotachtigen toon. „Alle man nen zyn huichelaars; ik scheer ze allen over éón kam." Laura staarde de gravin verbaasd aan. Welk een gezegde 1

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 9