PREDIKBEURTEN Burgerlijke Staud. WOENSDAGSCH VENDUHUIS. OPENBARE VERKOOPING, N atuurboter M. LANGEZAAL ZOON, Vrijwillige V rkooping, In en om Hielden. De Haarlemmerstraat op Zaterdagavond. Het zfi ons vergund deze rubriek te openen met er allereerst op te wflzen dat ze nieuw is. In een blad als bet „Leidsch Dag blad", dat „in en om Leiden" van alle bladen voorzeker het meest gelezen wordt, kan zoo'n rubriek o. i. zeer wel op hare plaats geacht worden. „'t Hangt er maar van af wat er in gezegd zal worden en koe dat gebeuren zal", hooren we ons reeds toevoegen en we antwoorden dadelijk: „Ge hebt volkomen gelyk." En toch geven we omtrent dat wat en hoe geene na dere verklaring; we gaan u niets beloven, geen programma voorleggenDe ondervinding zal het u openbaren. Alleen deelen we nog even mede dat de Zaterdagavond ons het meest geschikt voorkomt voor de plaatsing dezer rubriek, omdat dan meer plaatsruimte ter beschikking staat en de oplaag van het „Leidsch Dagblad" dien dag aanmerkelijk hooger is, waardoor het menschdom in grooter getale van de lezing kan proflteeren. Even wel niet eiken Zaterdag, maar alléén dén, als de stof de pen tot schrijven noopt. Wanneer wU, na wandelingen door of op Leidens straten, langs of aan zyne grachten, mitsgaders zijne erkend vischiijke wateren, hier en daar en overal, wellicht wel door of in sommige zijner perceelen en ook in de omgeving der Sleutelstad, te midden harer vriendelijke plattelandsbewoners, opmerkingen hebben te maken, dkn gaan we schrijven. „En heden gaat hij zeker beginnen", zoo klinkt het ons reeds in de ooren uit tal van profetenmonden, „met te redeneeren over „tho topic of the day", de verkiezingscampagne in en om Leiden, over onze candidaten, Takkia- nen en anti-Takkianenl" Neen, al is ieder daarmee vervuld, al staan we er mee op, al gaan we er mee naar bed, al wordt er over gesproken aan tafel, over gediscussieerd in de sociëteit, in 't café, in de kroeg, in de comedie, op straat, in de bureaux, voor gebeden in de kerk, over ge schreven in de krant, wy zullen er hier het zwijgen over bewaren, want het wordt te vervelend, al hebben we dezen zegen er by op te merken: het lied moge oud zyn, de melodie is nieuw, er ligt iets origineels in en dat trekt om ter stembus te gaan, ook hen, die verklaren dat het hun hetzelfde is of ze „van de kat of den kater gebeten worden, als ze maar geene of weinig belasting behoe ven te betalen." „Dan over de verpachting der Stadszaal!" Ook daarover niet; het is ons tot nog too onverschillig of de „Amsterdamsche Buffet- maatschappy", van welke gezegd wordt dat ze „4 tout prlx" zal inschryven, (hoe dat „4 tout prix" te verklaren?) de zaal „heb ben zal." Neen; voor heden enkel over: de Haarlem merstraat op Zaterdagavondzooals we reeds aangaven. Geeft achtl Dat heeft voor u, geachte lezeressen en lezers, dezelfde beteekenis als voor onze schutterslet op wat volgen gaat! De Haarlemmerstraat, welker geschiedenis we nu niet zullen releveeren, eerstens om niet te uitvoerig te worden, ten tweede om ver schoond te biy ven van eene telling der tabak en sigaren-„magazy oen" in die straat ter vergeiykingen op rook- en pruimgebied van het in deze „schrale voorheen" en „ryke thans" de Haarlemmerstraat is eene drukke, vroolyke, gezellige straat. In advertentiën geniet zy de eer betiteld te worden als „eerste winkelstand". Bestl Alle dagen van de week, maar 's Zaterdagavonds niet, ten minste niet van „De Stad Parys" tot de Bakkersteeg. Des avonds vóór den rustdag toch bieden daar gansche scharen of zwermen kooplieden en kooplieden familiön we hebben hooren verzekeren dat één koopman in den sinaas- appelentyd werkt met acht a tien stamhouders, elk voorafgegaan door een „tweewieligen" van Ju of Montague, en wel naar de mate der respectieve krachten met yver hunne waren te koop aan. Dat rydt eerst een beetje op en neer, langs, naast, achter, nu en dan ook tegon en half op elkaar, zingende den doop- of familie naam van do beesten of de planten, welke ze vervoeren en met mooie, volle, beste en groote er vóór, de prysnoteering er achter of met beide. Wat er te koop aangeboden wordt? Wo gaven het reeds aanzoowat van alles uit de dieren- en plantenwereld en uit het delfstoffen- ryk. Ja, da's waar ook: „nieuwe kunst" werd er dezen winter ook verkocht, in den vorm van Kerst- en Nieuwjaarskaarten, by wagen ladingen, tegen civiele pryzon. Dat ryden begint echter al gauw op te houden: 't i6 zoo lastig, zoo vermoeiend, 't verkoopen gaat zoo niet, winkels staan toch ook stil en men kan niet zien welk geld men krygt en teruggeven moeter is zooveel valsch in voorraad 1 En juist, nu begint het aanstoot-gevende voor de Haarlemmerstraat- sche veol-belasting-betalende, licht-versprei- dende winkeliers. De venters en ventsters, groote en kleine, schreeuwende en zwygende, „mondige en onmondige" dus in dubbele be teekenis, staan weldra kalm te verkoopen en met steeds klimmend succes in het licht (het schijnsel altyd) en 'veelal ook ten koste van de „gezeten" neringdoenden dier straat. Menigmaal toch gebeurt het dat voor de deur van een kaaswinkel („magazynen"in boter, kaas en worst zyn we nog niet ryk) een kaaswagen, voor die van eene spekslagery worsten met wielen er onder, voor het raam van een groentenwinkel een koolveld op veeren, het contingent voor veel „hapjes" leverende, op de stoep van een fruitwinkel sinaasappelen met een wagen onder zich postvatten. Naar hartelust snijdt en weegt men dan btyv. kaas vóór den kaas-, worst vóór den worstwinkel by uitnemendheid, dikwyls voor haar of hem, die eerst van plan was inkoopen in den winkel te doen. Telkens komt de geduldige politie wel waarschuwen dat er „opgereden" moet en niet stilgeetaan mag worden, maar men kan [want men verzet I) zich niet, men wil niet over treden 1)], toch niet snyden en ryden tegeiyk? Vraag dat den eersten den besten kleermaker of tailleur maar, een man van 'tvakl Eerst snydon, dan ryden, dat gaat beter! Hier en daar ontstaan nogal eens botsingen en versperringen, zoo door bestormers der kooplui als door rennende en kruipende straat vlegels, die graag zyn waar veel „volk" is, vooral waar wagens zyn, en, het is al een paar keer gebeurd er gaat een ruitje van een aantal guldens aan, een ruitje van een winkel, voor fatsoenlyken niet te genaken. By deze korte, nog onvolledige schets van een deel onzer Haarlemmerstraat op Zaterdag avond in alle jaargetyden blyvehetl De vraag dient echter gesteld en ernstig overwogen: „Is aan dien toestand niets te veranderen?" Ons dunkt van wel! Zou het by v. ook in onze stad niet mogeiyk zyn eene vaste avondmarkt in te richten, als op Hoogstraat, Vischmarkt of beide, met eene ry vaste banken, ten dienste der eenige ver goeding betalende kooplieden, verlicht door een voldoend aantal lantaarns? Zy, die willen proflteeren van de „koopjes" dier menschen, die óók leven moeten en monden hebben open te houden, kunnen op zoo'n markt hun hart ophalen, kunnende dadeiyk overzien wie der broederen het best gesorteerd is en het scherpst concurreert. De kooplieden zeiven zouden geene parasieten meer zfln en toch op die markt, waar drukke passage is, te doen hebben. De winkeliers aan de Haarlem merstraat zouden tevreden kunnen wezen, wat nu op Zaterdag niet het geval is, ofschoon zyzelven ook schuld hebben, omdat ze wel in zichzelven, tegen elkaar en tegen de klanten mopperen over ongerief, schade, onbillykheid, enz., maar niet officieel, als by v. in een adres uan het stedeiyk regeeringslichaam, dat voor zeker hunne belangen na een wenk niet uit het oog zou verliezen. Want dat er eene ver andering in dezen, ook voor onze politie on- houdbaren toestand zal moeten komen, staat vast. Er is alles by te winnen, niets by te verliezen 1 Markten verplaatsen gaat wel niet gemakke- ïyk, maar ten eerste hebben we hier niet met eene eigenlyke markt te doen, maar met samenscholende kooplieden, wien ten eenen- male het staan-verkoopen kon verboden worden zonder hun iets in de plaats te geven, en ten anderen: zyn de vischvrouwtjes en hunne mannelyke verwanten van aan het zilte water, met allen eerbied van hen gesproken toch ook nogal „staande op hun stuk", niet aardig gewend geraakt aan de Nieuwe Vischmarkt en worden daar geene vreedzame zaakjes godaan Petrus. Twee stemmen. Eenigen tyj geleden werd melding gemaakt van een kiezer te Deventer, die zoowel in die gemeente als in zyn vorige woonplaats op 10 April oen stem kan uitbrengen. Het biykt thans dat meorderen kiezers hetzelfde voorrecht eener dubbele stem i6 ton deel gevallen, terwyi andere, die aan alle by de wet gestelde eischen voldoen, op 10 April het kiesrecht missen. Hoe dit komt, blykt uit het volgende: By art. 31 der Kieswet is aan den burge meester opgedragen, de kiezersiysten uiteriyk 25 April te sluiten. Er is voor die sluiting in de wet dus geen vaste datum bepaald, maar slechts een uiterste dag aangewezen. Nu is in een deel der gemeenten van ons land de nieuwe kiezersiyst reeds gesloten en dus vastgesteld; in alle andere gemeenten is dit niet het geval. In de eerstbedoelde ge meenten zal dus by de aanstaande verkie- zingon op 10 April der nieuwe kiezersiyst gelden, by de overige de oude Is nu iemand in den loop van 1893 of in de eerste maanden van 1894 verhuisd uit eene gemeente, waar men do nieuwe kiezers lyst thans by de verkiezingen zal toepassen, dan komt hy op die nieuwe kiezersiyst niet meer voor. En indien mon nu daarentegen in de gemeente, waarheen hy is verhuisd, de oude kiezersiyst van 1893 by de verkie zingen toepast, dan staat hy, indien hy althans in die gemeente is komen wonen na de vaststelling dier oude kiezersiyst in het voorjaar van 1893, ook in die gemeente niet op de kiezersiyst. Hy is dus by deze verkiezingen geen kiezer. In het omgekeerde geval, indien iemand in bedoeld tydvak verhuisd is uit eene ge meente, waar de oude kiezersiyst nog geldt, naar eene gemeente, waar de nieuwe thans zal worden toegepast, dan is hy kiezer, zoo wel in de eerste als in de tweede gemeente. Iemand die bv. uit 's Gravenhage, waar de nieuwe kiezersiyst is vastgesteld, is verhuisd naar Rotterdam, waar nog do oude lyst geldt, is thans geen kiezer. Is hy daarentegen van Rotterdam naar 's-Graveuhago verhuisd, dan mag hy èn te Rotterdam, èn te 's-Graven- hage kiezen. Zóó kan iemand in een zelfde district zelfs by de verkiezingen op 10 April twee stem men uitbrengen. (Tel.) BUITENLAND. Frankryk. Den 22sten April zal door de katholieke wereld worden toegewyd aan Jeanne d' Are, de maagd van Orleans. In de Nötre Dame, te Parys, zal dien dag een plechtig feest plaats hebben. Omtrent 7000 personen zullen, als naar gewoonte, in de kerk worden toegelaten de andere plaatsen zyn aan de genoodigden voorbehouden. De aartsbisschop van Pary6 is voornemens het gouvernement tot deze natio nale en godsdienstige betooging uit te noodi- gen, alsook den gouverneur van Parys en zyn staf. Aan generaal Saussier heeft men gevraagd zyn beste regimentsmuziekcorps te zenden, om het Te-Deum te begeleiden, dat in de kerk zal gezongen wordon als dank zegging, omdat de kerk Jeanne d' Are aan de vereering van geheel het Christendom heeft voorgesteld. De andere bisdommen, die zich in den geest met de grootsche be tooging te Parijs zullen vereenigen, zyn: Orleans, dat zy bevrydde; St.-Dié, waar zy geboren werd; Reims, waar zy Karei Vil deed kronenen Rouaan, waar zy den martel dood onderging. Dien dag zullen op de kathedraal de vlaggen wapperen der steden, welke met de levensgeschiedenis van Jeanne d' Are verbonden zyn. Hare schilden zullen aan de kolommen der kerk hangen, omringd van nationale vlaggen. Er is ook eene kostbare navolging gemaakt van de vlag, Velke Jeanne d' Arc in den stryd droeg, benevens twee andere vlaggen met tooneelen uit het leven van Jeanne. Het slot der plechtigheid in de NótreDame zal de wyding dier vlaggen zyn, welke daarna voor het beeld der H. Maagd zullen geplaatst worden. Dat beeld is hetzelfde, voor hetwelk de moeder van Jeanne, hare zusters en gezellinnen baden, toen zy naar Parys moesten komen om getuigenis af te leggen by de eerherstelling der maagd. De directeur van de anthropometrische inrichting der geheime politie te Parys heeft nu byna alle gegevens voor zyn Album van anarchisten verzameld; het zal de portretten bevatten van ongeveer 500 mannen en vrouwen van ter zyde en van voren gezien, die door hem als verdacht onderzocht en gemeten zyn. Onder elke photographie vindt men aanteeke- ningen en wanneer het boek klaar is, zal er eene groote oplaag van getrokken worden, opdat de politie-bureelen in geheel Frankryk, zoowel als de hoofden der politie in alle Europeesche hoofdsteden, een exemplaar kunnen bezitten. De gouverneur van Indo-China, de heer Lanessan, is te Marseille aangekomen. Inder- tyd werd gemeld dat den gouverneur by zyne aankomst zyn ontslag wachtte, doch deze mededeeling is later geheel ongegrond ge bleken. De nieuwe minister van koloniën, de heer Boulanger, heeft geen besluit van dien aard genomen. Te Parys vertoeft dezer dagen de bekende Amerikaansche schryver Mark Twain. Ten huize van den Engelschen gezant Lord Duf- ferin hield de Amerikaansche humorist gis teren eene voordracht, waarin hy de avonturen schetste van een reiziger in Zwitserland. He den vertrekt Mark Twain weer naar Amerika. De Fransche schilderes Rosa Bonheur is tot officier van het Legioen van Eer be noemd Zy is de eerste vrouw, aan wie deze onderscheiding ten deel is gevallen. Dultsohland* Als gevolg van het Hannoversche proces, waarby officieren gebleken zyn door valsche spelers te zyn bedrogen, maar tevens zich schuldig gemaakt te hebben aan grof hazard spel, hebben thans 15 officieren zich gedwon gen gezien uit den militairen dienst te troden. Te Stuttgart is het huweiyk voltrokken tusschen prins Johan George van Saksen en hertogin Maria Isabella van Wurtemberg Nog steeds biyft bet onzeker, hoe de quaestie zal beslist worden betreffende do be- bekende beschuldiging, welke de „Kladdera- datsch" tegen eenige voorname ambtenaren by het departement van buitenlandsche zaken heeft ingebracht botreffendo de intriges, waar aan zy zich gedurende de behandeling der handelstractaten hebben schuldig gemaakt. Of de zaak in den Ryksdag zal worden ter sprake gebracht, is nog niet beslist. Men weet nog niet in welken vorm dit zou kunnen geschieden. Gisteren had kanselier Von Caprivi hierover in den Ryksdag eene conferentie mot den heer Lucanus, den chef van het kabinet des keizers. Op 25 dezer zal in Mannheim de 21ste zitting worden gehouden van het „Deutsch Eisenbahn Verkehrsverband", waaraan ook door de Nederlandscho spoorwegmaatschap pyen zal worden deelgenomen. ItaUA Heden Zaterdag zullen keizer Wilhelm en koning Humbert elkander te Venetië ontmoeten. De ontmooting der beide vorston, welke trouwens geen politieke beteekenis heeft, zal van zeer vertrouweiyken aard zyn. Vandaar dan ook dat koning Humbert uitsluitend wordt vergezeld door den heer Roselli, den minister van landbouw. De finantiëele commissie uit de Italiaan- sche Kamer, welko belast is met het onder zoek van de finantiëele hervormingen der heeren Crispi en Sonnino, heeft na het Paasch- reces den arbeid hervat. De commissie bleef definitief by haar besluit om het tekort, ge- ïyk dat door den minister van financiën was vastgesteld, met 50,000,000 1. te verminderen. Verder werden nog geene besluiten genomen. In hoofdzaak blyft de commissie by haar voornemen om tegen het ontwerp van den heer Sonnino een ander voorstel in te dienen, waardoor de finantiëelo moeilykheden uit den weg kunnen geruimd worden. Vermoedeiyk zal dit voorstel der commissie eerst in het einde dezer maand by de Kamer worden in gediend. Zwitserland. De Staatsraad heeft een wetsontwerp aan genomen, waarby voor den bouw van een nieuw bondspaleis een bedrag van 4,660,000 franken wordt gevraagd. Dit besluit, dat in Bern met vreugdeschoten begroet werd, i6 genomen met 25 tegen 18 stemmen. Zondng 8 April 1894.. NED.-HERVORMDE GEMEENTE '8 Voormiddags te 10 uren. PIETERSKERK: Van der Lip. H00GLAND3CHE KERKDe Wolff. OOSTERKERK: Van Boekeren. MAREKERK: Briët. 's Namiddags te één uur. MAREKERKVan Boekeren. Kinderkerk. 'b Namiddags te 2 uren. PIETERSKERK: De Wolff. Cat. 24. BETHLEHEMSKERKRaabe, Godsdienstonderwijzer. 'e Avonds te 6 uren. HOOGLANDSCHE KERKProf. Gunning. WOENSDAG 11 APRIL. Openbare Huwelijksinzegening te halftwee. PIETERSKERK: Gunning. EGLISE WALLONNE. Matin a dix heures, Cbavannes. LUTHERSCHE KERK. Voormiddag 10 uren, T. B. Granpré Molière, te Praneker. REMONSTRANTSCHE KERK. Voormiddag halfelf, Schim van der Loeff. DOOPSGEZINDE KERK. Voormiddag 10 uren, Dr. P. J. Muller, Oud Kerkel. Hoogl. te Amsterdaiw GEREFORMEERDE KERKEN. HOOIGRACHT. Voormiddag 10 uren, Van Proosdij. Avond 5 uren, Van Proosdij. Zond. 18 HEERENGRACHT. Collecte ooor de Kerk. Voormiddag 10 uren, De Heer J. Vrolijk, van Scheveningen. Avond 5 uren, Idem. OUDE VEST. Voormiddag 10 uren, Rudolph. Avond 6 uren, Rudolph. Zond. 14. GEREFORMEERDE KERK NIEUWE RIJN. Voormiddag 10 uren, Van Loon. Voorbereiding. Avond 5 uren, Van Loon. Zond. 1 la. DONDERDAG 12 APRIL. '8 Avonds te halfacbt, Ds. G. Maliepaard, pred. te 's- Gravenhage. BETHLEHEMSKERK. Zondag voorm. 10 uren, Kinderkerk. Dinsdagavond halfnegon, Bijbellozing, Oberman. ZAAL NOORDEINDE. Zondag-voorm. 10 uron, Kinderkerk. Dinsdag-avond 8 urenLidmaten-samenkomst met vrouwen, Briut. WIJKGEBOUW LEVEN DAAL. Zondag-voorm. 10 uien, Kinderkerk. Donderdag-avond halfnegen: Bijbeloefening, De Wolff. Bekendmakingen van kerkelijken aard. Kerkeraad van de Ned.-Herv. Gemeente. Voorzitter: DE WOLFF. Scriba: DE HOEST. Kerkelijke attestation moeten worden aan gevraagd bij den wljkprodikant on ingeleverd aan de kosterij der Pieterskerk. De aanmelding b(j den koster voor de kerke- l(jke huwelijksinzegening moet geschieden des Maandags te voren, en de aangifte tot den Doop uitorlijk daags te voren en niet later dan te negen uren des avonds. De Collecte voor de Hooglandsche Kerk heeft 11. Zondag opgebracht f 46.095. Met veel dank ontvangen van N. N. „tot aflossing van schuld Wijkgebouw" ƒ25 en twee aandeelen „Pniól", 1 uit Utrecht en 1 van een oud-leerling. Voorts voor de ziekenkas: van C. 2.50, van P. 2.60 (benevens f 2 60 voor de Cbr. School) on van v. d. H. 1 Zg bet mij vergund met nadruk te herhalen, dat iedere week veertig zieken en zwakken moeten versterkt worden. Intusschen, Godzegene hen, die mij de lasten hielpen dragen! S. H. J. DE WOLFF. ALKEMADE. Geboren: Maria, D. v. Petnis Kraan en van Cornelia Sclirama. Antje, D. v. Daniël Vreeken en van Neeltje Boele. Neeltje, D. v. Leendert Hulsbos en van Aaltje Van Gorkom. Cornelia Maria, D. v. Johannes Bakker on van Joanna Mar a Van der Geest. Martinne Joannes, Z. v. Cornells Van Hame ren en van Anthonia De ZaDger. Petrae, Z. v. Petrus Van Zoil on van Catharina Pieterse. Leo nardos, Z. v. Jacobns De Jong en van Wilbelmina Dobbo. Overleden: Jan Dobbe, 70 jr., wedr. eerst van Elizabeth Volwater, daarna van Oornelia De Jong. Gehuwd: Jan Nieuwevoen, jm. 29 jr., te Haarlem mermeer, en Alida De Zanger, jd. 28 jr. te Alkemade. HILLEGOM. Bevallen: H. Veldhuis geb. Do Wit z. O. Van der Zande geb. De Groot z. 8. F. De Groot geb. Breeman z. M. Van Schie geb. Van Steijn Overleden: Sy teke Viseer 86 Jaren, echtgenoote Van D. J. Heij. op Woensdag 11 April 1894, des voor- middags te 19 «ren, van MEUBILiALRIS GOEDEREN, waarbij: Hab. Secretaire, dito Kasten, Tafels, Stoelen, Spiegels, Pendules, Prenten In l(|*ten, Kleeden, Gordijnen, Glas- en Aardewerk, voobts KERKGEREEDSCHAPPEN,als: Kelk- kuipen, Kelktennen, 1 Karn, Emmers, Testen, 1 Helkwngen, 1 Roeibootje enz. Afkomstig van den faillieten boedel van O. SEGAAR Sr., te Leiden. 2407 18 PRIJZEN TOT ZATERDAG, Allerfijnste versche Boter f 1.30 p. kilo, 2de qnal. voor keukengebruik 1.20 Adres: Wed. J. ITEEHia iUËR ZOON, Manaenmakerssteeg 4, by de Waag. Verkrijgbaar alle soorten Goudsche, Lei ische ou Edammerkaas. 2213 10 '029 13 Hooigracht 110. LEIDEN. in het Notarishuis aan den Burg, te Leiden, by opbod 2- fliaaas Zaterdag 21 April 1864, bi) afslag Zaterdag 28 April 1894, des avonds to halfacht, ten overetaan van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris te Leiden, van 1. Het goed onderhouden BURGERWOON-, HUIS, ERF en TUIN te Leiden, aan dn Zuidzyde van het Noordeinde No. 17, met een uitgang in de Sliksteeg No. 4, groot 2 aren, 18 centiaren, bevattende beneden: ruime wit-marmeren Gang, Voorkamer en Suite, Binnenplaats, Keuken, Tuinkamer met Warande en Tuin met Schuur of Bergplaats; bovenVoorkamer, Achterkamer, twee Logeer kamers en Zolder met Dienstbodekamer. De Kamers zyn behangen, enkele geplafonneerd on de meeste voorzien van Stookplaatsen^ vele Kasten en andere gemakken. Onder den koop zyn begrepen de Storren aan de achter 4)de, benevens een Kippenhok met Ren. Hel perceel is in eigen gebruik. Te zienin de weken van veiling en afslag op Dinsdag en Donderdag van 10 1 uur. 2. Het WINKELHUIS te Leiden, aan do Hoogewoerd No. 55, groot 1 are, 71 centiaren, bevattende beneden: ruimen Winkel, Binnen kamer, Achterkamer, Kelder, Binnenplaats, Keuken, Plaats en ruim Lokaal (h^ns dienende tot Courant- en Boekdruk kerij; boven: Voorkamer met Alkoof, ruim Portaal, Slaapkamer, Achterkamer, Keukentje, Zolder met Dienstbodekamer en Vliering. Do Kamers zyn behangen en voorzien van Kaston en Stookplaatsen. Verhuurd tot 1 Mei 1894 voor f600. 'sjaars. De Bovenkamers werden steeds onderverhuurd voor f 250. per jaar. Te zienin de weken van veiling en afslag op Woensdag en Zaterdag van 10 2 uren. 3. Het goed onderhouden HUIS en ERF te Leidon, aan de LaDgegracht No. 18, groot 61 centiaren, bevattende: Gang met Kast, Zykamer, Binnenkamor, drogen Kelder, Keuken met Pomp en overdekte Plaats met Bergplaats; boven: Voor en Achterkamer, Zolder en vele gemakken. De Kamers zyn behangen en voorzien van Bedsteden, Kasten en Stook plaatsen. In eigen gebruik. Het perceel heeft Duinwaterleiding. Te zienin de weken van veiling en a\ 3la& op Woensdag en Donderdag van 10-1 uur. 4. Het HUIS en ERF te Leiden aan de Geerestraat No. 13, groot 57 centiaren, be vattende: Gang, Zykamer met Stookplaats en Bedstede, Binnenkamer met Bedstede, Keu kentje, drogen Kelder, Plaats met Put en voorts Zolder met twee Slaapplaatsen. In eigen gebruik. To zienin de woken van veiling en afslag op Maandag en Zaterdag van 12-2 uren. 5. Het goed onderhouden HUIS met ERF en TUIN, ingericht tot Zomer- en Winterver blijf, hl rie AlolMaan aan dca K(|nakurger- slngcl onder Ocgslgcest met fraai uitzicht, plaatseiyk gemerkt No. 25, groot 5 aren, 22 centiaren, bevattende: Voorkamer en Suite, Opkamer, groote Keuken, drogen Ktlder, voorts (linken Tuin met Vrucht- en andere Booraen, Duivenhok, Schuur met toegang aan 't water, Zolder met afgeschoten Kamer met Bedstede. De Kamers zyn behangen, geplafonneerd en voorzien van Kasten, Stookplaatsen en vele gemakken. Het perceel heeft Duinwaterleiding. Verhuurd tot 1 Mei 1894 voor f 300 per jaar. Te zien: Vrydag en Zaterdag in de weken van veiling en afslag van 101 uur. Aanvaarding en betaling van al de perceelen op 1 Juni 1894. 2413 87 Meerdere inlichtingen zyn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris COEBERGH, alwaar tusschen de dagen van veiling en afslag verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van één vyfde der verhoogsom*

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2