Batavia, arriveerde 6 April te Port 8aid (door stormweer werd de reis belangrijk vertraagd) de „Menelaus" arriveerde 4 April van Amster dam en Liverpool te Batavia; de „Werkendam", van Nieuw-York naar Rotterdam, passeerde 5 April Bevezier. By koninklijk besluit is benoemd tot notaris binnen het arr. Almeloo, ter standplaats de gemeente Borne, P. A. J. Van Uden, cand.- notaris te Oldenzaal. Benoemd tot kantonrechter te Bergum, mr. Scbaafsma, thans griffier bh het kantonge recht te Dokkum. Pensioen verleend aan de weduwen van: J. Van Weering, brieven- en telegrambesteller, 293; D. Hubregtse, brievengaarder, 98; B. Oldenkamp, id., f 160; B. Strobos, ri)*0- veldwachter 3de kl., 138L. H. Henfling, commies 2de kl. by 'sRyks bel., /"185; J. L. Geerlings, brugwachter, f 112; A. Fluit, com mies lste kl. bh '8 R(jks bel., f 149; J. Tijmens, rijksveldwachter 8de kl., f 68; aan de kinderen uit het eerste huwelijk van wijlen den brie vengaarder D. Hubregtse f 57asm ld. van den brievenbesteller J. Neuhaus 138. Aan den eersten luit. der art. P. J. Van der Meer en aan den tweeden luit. der inf. R. W. Van Wieringen, beiden gedetacheerd bi) de landmacht in West-Indié, vergunning verleend tot het aannemen en dragen van het ordeteeken 4de klasse van het Borstbeeld van den Bevrijder, hun door het hoofd van het uitvoerend gezag in de Vereenigde Staten van Venezuela geschonken. Benoemd tot commies by het Munfc-collage mr. G. Blom, advocaat en procureur te Utrecht. Gemengd Nieuws, Öoor de politie alhier is proces verbaal opgemaakt tegen een persoon, die een ander in een twist met een houten schop aan het hoofd verwondde, welke verwonding heelkundig moest behandeld worden. Ook tegen een vader en zoon, die onder ling een ander mishandelden en dezen ten slotte te water wierpen, waarbij de vader zich nog verzette tegen de redding van den in het water geworpene. Verder Dog tegen een persoon, die in een twist een ander met een mes eene verwon ding achter het oor gestoken had. Gisteravond omstreeks acht uren viel de brugwachter Van B., toen de sleutel der brug aan de Haven bi) deKalver markt, welke by dichtdraaide, afschoot, in het water. Twee personen met eene dreg en een haak daagden op ter redding, welke door middel van een roeischuitje werd bewerkstelligd. In den afg elo open na cht werd door twee politie agenten aan het commissa riaat gebracht een ruim 50-jarig persoon, die zich aan den Rynsburgersingel wilde verdrinken. De locomotief der Katwyksche stoomtram, eergisternamiddag van Katwijk aan Zee naar Leiden stoomende, is te Katwijk- binnen door eene onbekende oorzaak uit het spoor geraakt en omgevallen. De reizigers ontvingen een hevigen schok, doch bleven evenals de machinist en conducteur ongedeerd. Te Zoeterwoude is op den iden April bij den landbouwer P. Van der S., in de Zuidbuurt, geboren een stier-kalf, blauw, met witten kop; het beest mist ten een en- male een staart, alhoewel het verder volmaakt gezond en volwassen is. Men schrift uit Hillegom: De omgevingen bier zijn thans in bloementuinen herschapen. Zoo ver het oog reikt, ziet men niet anders dan de in vollen bloei staande hyacinten-velden met die prachtige kleurscha- keeringen, afgewisseld door andere in bloei staande bolgewassenzelfs een groot gedeelto der tulpen staat reeds in bloei. Bloemenliefhebbers kunnen wjj een tochtje per stoomtram naar Eillogom (het centrum der bloembollenteelt) ten zeerste aanbevelen. Door oplettendheid van den machinist Kuypers van de N. Z. H. Stoom- tramwegmaatschappij is een groot ongeluk voorkomen. Rijdende op de tram, welke onge veer één uur „Weerestein" passeert, zag ge noemde machinist op zeer korten afstand een kind van den heer v. T. uit het huis komen en op den tramweg bljjven stilstaan. Door spoedig te remmen gelukte het hem juist nog bijtijds te kunnen stoppon, zoodat het aan zijne tegenwoordigheid van geest is te danken dat het kind geen onheil is overkomen. Een woord van lof aan dien machinist mag in deze, on zes inziens, niet worden onthouden. De zaal van den heer J. Guide- mond, te Woubrugge, was Woensdag-avond gevuld met een klein vijftigtal mannen, die daar op, uitnoodiging van een viertal hunner, waren samengekomen tot bespreking van te nemen maatregelen tegen do hand over hand, vooral op het platteland, toenemende bedelarij. Op voorstel van het voorloopig comité werd, na eenige discussibn, welke tot in bijzonder heden afdaalden, besloteneendrachtig samen te workon tot wering der bedelarij, zoowel van binnen als van buiten de gemeente, en zich van giften of gaven te onthouden, daar de diaconieën in bedeeling van behoefrigon voorzien. Wil men geven, welnu, men geve dan aan dergelijke instellingen; dan wordt hot geld zeker nuttig besteed, terwijl het overbekend is, dat toch velen van die land- loopers en bedelaars hunne gelden aan jenever en wat dies meer zij besteden. Alle aanwezi gen teekenden eene lijst ten Hiyko hunner volkomen adhaesie aan het besluit, om ieder in eigen kring bedelarij tegen te gaan door tiiel meer te geven. Deze lijst zal circuleeren bij do overige ingezetenen van het dorp Woubrugge, zoodat ongetwijfeld als een eenig mat? aan liet bedelen paal en perk zal worden gesteld. Ter voorbereiding van nog eenige werk zaamheden en maatregelen gaat deze regeling in den 16den April a. s. Ook in het naburige Hoogmade, een onder deel van Woubrugge, zal eene zoodanige ver gadering worden belegd. Uit '8-Gra ven h age meldt men: Gisteravond tegen 7 uron stroomden honder den menschen naar de 8de Wagenstraat op het gerucht, dat een felle brand was uitgebroken. De vlammen sloegen werkelijk uit in het tusschen verschillende perceelen, met name twee groote magazijnen van kolen en petro leum, ingesloten middelgedeelte van de coöpe ratieve broodbakker^ „De Vereeniging", nabij de Wagenbrug. De brand was ontstaan in de bakkerij in den oven gloeide reeds eenigen rijd het vuur, zoodat het bakken van het brood weldra een aanvang zou nemen. Plot seling kwam eene groote vlam uit den oven en in een oogwenk stond de werkplaats in lichterlaaie, zoodat het personeel spoedig naar buiten moest vluchten. De brandweer werd gealarmeerd en weldra werden flinke waterstralen in de vuurmassa gevoerd, een langs eene brandslang door een achtertoegang tot het perceel aan de Bierkade, en een door den winkel der bakkerij aan de Wagenstraat. Later gaf de stoom brandspuit met volle kracht water, dat aangevoerd werd door de aan de brandende bakkerij grenzende tapperij aan de Bierkade. De commandant der brandweer leidde in persoon de blussching. De bakkerij, welke ten laatste zelve een vuuroven gele9k, is uitgebrand an daartoe bepaalde zioh in hoofdzaak du braad. Door doeltreffende maatregelen werden de peiroleum- pakhuizen en steenkolenbergpiaatson van de firma Sillevis voor het vuur beveiligd. Op de graanzolders der bakkerij waren 700 balen bloem geborgen. De vlammen spaarden deze localiteit. Do brandweer kon tegen haliaclu gedeeltelijk inrukken. Duizenden stonden gedurende den brand, die voor de toeschouwers alleen zicht baar was door de dikke rookwolken, die het perceel uit alle openingen verlieten, op de Wagenbrug, aan de overzijde van de Bierkade en op de in de vaart liggende nakacnuiten. Te 9 uren meende de bewoner van het perceel nog een smeulend bint te ontdekken en werd de brandweer opnieuw, ditmaal per telophoon, ontboden. Een nauwkeurig onder zoek werd toen nogmaals ingesteld en met eene kleine slang aan de achterzijde op de van smeuling verdachte plaatsen water gegeven. Op 1 M e i z al te A m s t o r d a m d e s middags eene openbare vergadering worden gehouden in „Constantia". Van 2 tot 5 uron groot kinderfeest op een later aan te geven plaats. Men zal zorgen dat hiervoor een tuin woidt gevonden, zoodat de kinderen vrij kunnen spelen in de frissche lucht. Des avonds zullen de gewone bijeenkomsten der vakverenigingen plaats hebben en daarna groote vergaderingen in alle zaleD van „Maison Stroucken", in „Con- stantia" en in „Planrius". Verdachte geluidenl Men zal zich horinneren de geruchtmakende getuigenis van eenige onderwijzers uit Laren, die in den laten avond van 31 Augustus jl. op de Gooische heide, toen ze van 't Koninginnefeest huiswaarts keerden, zeer verdachte geluiden hoorden en dit later in verband brachten met de nog altijd geheimzinnige verdwijning van Maria Schmitz en Sara Anna Juett. Thans is eene dergelijke duistere zaak nabij Burgercompagnie (Groningen) voorgevallen. Iemand, die op den laten avond van 25 Maart jl. (lsten Paaschdag) langs een eenzamen weg huiswaarts keerde, werd eensklaps getroffen door oen akelig geroep. Hy bleef staan en luisterde. Neen! hy vergiste zich niet. Duide lijk klonk het over de velden „Moord, moord Eerst akelig sterk, later al zwakkeren zwakker, om eindelijk in een rochelend geluid weg te sterven. Ook anderen hebben dezelfde onder vinding opgedaan, maar niemand hoeft den moed gehad, de zaak nader te onderzoeken. Allen hebben zich zoo gauw mogelijk uit de voeten gemaakt en eerst den volgenden morgen zijn eenige mannen, maar toen tever geefs, op onderzoek uitgetogen. Men verkeert dus nog steeds in onzekerheid, maar men acht het niet onmogelijk, dat hier aan eene even flauwe, als ongepaste grap ge dacht moet worden. De heer E. Smit, te Heerenveen, heeft eene kachel uitgevonden, waarin turf met meer voordeel kan worden gestookt dan tot dusver kolen. Daar buitenlandsche brandstoffen de turf verdringen, zal deze uitvinding zeker goede vruchten afwerpen voor de nu ljjdende veenderijen, die met de tegenwoordige kachels onmogelijk kunnen concurreeren met steen kool, cokes, briquetten en petroleum. Te Brugge heeft eene 26-jarige vrouw, die met een man van 70 jaren getrouwd is, zich willen verdrinken. Toen gisteravond de concierge van het gebouw der afdeoling van het minis terie van Waterstaat aan de Parkstraat te 's-Gravenhage als gewoonlijk de ronde deed nadat de ambtenaren de bureau* hadden ver laten, vond hy den lsten klerk Steygeman alleen in de kamer dood op zyn stoel. De ambtenaar was gekleed om huiswaarts te keeren en is aan de gevolgen van eene bloedspuwing overleden. De rechtbank te Heerenveen heeft gisteren J. Stoker, te Appelscha, wegens mishandeling met doodelyken afloop, veroor deeld tot vier jaren gevangenisstraf. De heer G. H. Hintzen, te Rot terdam, lid der thans ontbonden Noerbosch- commissie, dringt er in de „N. Rotfc." op aan, geen verderen steun aan den directeur van „Neerbosch" te verleenen vóór en aleer deze beslist zal hebben verklaard „dat hy van verdere opneming van weezen zal aftien, en dat hy de gelden, die hem toevloeien, zal be steden voor de hervormingen, waarmede niet langer mag worden gedraald." Een eeriyke dief. -W. v. d. Maas- dyk, te Zomeren, by wien Zondag eene som van f 800 ontvreemd is, vond gistermorgen het gestolene in zyne turfschuur terug. Slechts f 1 ontbrak aan de som. Het vermoeden, dat de dief niet ver uit de buurt te zoeken was, blykt dus de waarheid te zyn geweest. Vrees voor ontdekking achynfc hem tot de terug gave geleid te hebben. De burgemeester van de ge meente Engelen, reeds ongeveer drie maanden ln voorloopige hechtenis, als van verduistering van gelden verdacht, is Donderdag jl. door de rechtbank te 's-Hertogenbosch schuldig ver klaard en tot 18 maanden (dus overeenkom stig den eisch) gevangenisstraf veroordeeld. Naar men verneemt, heeft door bedoelde verduistering niemand schade geleden. In de gemeente' s-G revenduin- Kapelle zyn drie personen, die een poklyder te Rotterdam hadden bezocht, door pokken aangetast. Door den geneeskundigen inspec teur zyn voorschriften gegeven om zooveel mogeiyk de verspreiding tegen te gaan. Vy f en dertig Belgische ana r- chisten, die zich ophielden te Duinkerken, Havre, Valenciennes en andere plaatsen in het noorden, zyn door de Fransche politie over de grenzen gezet. Den 12den Juni zal een interna- tionale afstandswielerwed6tyd gehouden wor den van Milaan over den Brennerpas naar München. Eergisteren heeft te Frankfort a/d. M. een hevige brand gewoed in het gewezen hotel „Brittannia," dat sedert de tentoonstelling van 1891 als particuliere woning verhuurd was aan een aantal huisgezinnen. Het vuur, dat in de benedenverdieping uit brak, tastte onmiddeliyk de trap aan, zoodat niemand zich binnen het huis door verwy- deren kon. De meeste inwoners hoopten zich dus op de balkons en tot op het dak opeen, maar konden ook daar moeiiyk gered worden, om dat de brandweer ongelukkigerwyze niet onmiddeliyk op het ernstige van den brand gewezen was, zoodat zy zonder al haar red- dingsmateriaal aankwam. Verscheidene per sonen sprongen toen van boven af op straat, waardoor niet minder dan vyf slachtoffers zich te pletter wierpen. Bovendien zyn twee vrouwen, die den uitweg naar buiten afgesneden vonden, in de vlammen vergaan. Eén der bewonors, die zich eenige dagon voor zaken op reis bevindt, zal by zyn terug keer zyne vrouw, moeder en kinderen als lyken terugvinden. Zyne vrouw, die met het jongete kind den doodelyken sprong waagde, schreef als afscheidsgroet aan haren man op een stukje papier de woorden: „vaarwel, myn lieve man," liet dit vooraf uit het raam waaien en lag weinige oogenblikken later dood op de straatsteenen. Het kind werd nog levend opgenomen, lachte de omstanders nog even vriendeiyk toe, maar overleed ook enkele oogenblikken later, ten gevolge van eene hersenschudding. De werkstaking der gasarbeiders heeft "Weenen niet in duisternis gedompold. De directie heeft nieuw personeel aangenomen, nadat zy den werkstakers had doen weten, dat zy hen allen als ontslagen beschouwde en alleen hen weder in dienst kon nemen, voor wie nog plaats was. De directie wil niemand van het hulppersoneel ontslaan, om ruimte te maken voor de werkstakers. De meeste werkstakers hadden wel weer aan het werk willen gaan, doch durfden niet, uit vrees voor hunne aanvoerders. Yan de 1720 werkstakers hebben slechts 120 daar toe den moed gehad, en 1600 dreigen broode loos te worden. Er zyn in de laatste dagen te Weenen vele vergaderingen der werksta kers gehouden, welke aanleiding hebben ge geven tot enkele arrestatièn, doch over het algemeen heeft de politie alleen te zorgen, dat het nieuwe personeel der fabrieken geen overlast leed. De nieuwe aanslag te Parijs. Het restaurant Eoyot, te Parys, dat hot tooneel ia geweest van den joDgstem anar- chistischen aanslag, is eene der meest bezochte inrichtingen van dien aard op den linkeroever der Seine; het ligt tegenover het Palais du Luxembourg, links van de rue de Gondé, die recht daarop toeloopt. Het is de verzamelplaats dor Senatoren en wordt meerendeels door het deftige publiek bezochtals dit de roden is waarom de anarchisten juist hier hunne bom lieten springen, dan was de tyd toch slecht gekozen, want de Senaat is met vacantie naar huis en de gewone tyd van dineeren liep ten einde, zoodat er nog slechts enkele bezoekers waren. Een uur vroeger, en het aantal slacht offers zou veel grooter geweest zyn. De bom was neergelegd in een venster, uitkomende in de rue de Condé, waar het des avonds tameiyk. donker on niet druk is. De uitwerking van de ontploffing was zoo geweldig, dat de vensterbank van gehouwen steeD midden op de straat werd geworpen en in een omr trek van vyftig meters alle vensterruiten ver brijzeld werden. In het restaurant word alles overhoop geworpende groote spiegelruit achter de kas werd aan scherven geslagen, zonder dat de kassierster eene enkele schram bekwam; in een naburig wynhuis weidende bezoekers van hun stoel gelicht. Het aantal slachtoffers was gelukkig minder groot dan men eerst vreesde; het bleek dat slechts zes personen getroffen waren, maar niet gevaariyk. Een kellner, die juist met een schotel in de hand binnenkwam, zag plot seling voor het raam een hel licht; instinct matig sprong hy opzyde en op hetzelfde oogenblik kwam de ontploffing, gevolgd door een regen van glasscherven, waardoor hy in den hals werd gewond. De ernstigste kwetsuren bekwam Laurent Tailhade, de anarchist-letterkundige, die met eene 20-jarige vriendin dicht by het venster, waar de bom ontplofte, zat te dineerenmet wonden overdekt, werd hy naar het gasthuis gebracht. De dame, mej. Julie Miahl, kwam er beter af, maar zy was zóó ontdaan van den schrik, dat zy den geheelen avond geen woord kon uitbrengen. Merkwaardig is het zeker, dat juist deze philo80of der anarchistische leer het ergste slachtoffer werd van deze „propaganda door de daad." Tailhade had by verschillende ge legenheden het anarchisme verheerlykt, en nog slechts eenige dagen geleden daarover op een feestmaal een toost gehouden. Weinig vermoedde hy toen, dat hy zelf zoo spoedig onder de slachtoffers zou behooren; in elk geval zal het gebeurde 's mans geestdrift voor de anarchie wel aanmerkeiyk bekoeld hebben. Tailhade is aan het rechteroog getroffen en heeft verscheidene brandwonden, voornameiyk in een oog; hy is ook door zeer vele glas splinters getroffen, maar zyn leven is niet in gevaar. Terwyi hy verbonden werd, pro testeerde hy onophoudeiyk er tegen, dat hy een anarchist zou zyn. Een interne herinnerde hem aan zyne dagblad-artikelen en aan zyne uitlating na den uitslag op het palais Bourbon „Wat doet het aantal slachtoffers er toe, als het maar naar wensch gaat." Toen zweeg hy. Hy steunde slechts en vroeg chloral om zyn lyden te verzachten. De toestand der beide andere personen, die het ernstigste werden gewond, is zeer bevredigend. De kellner Thomazo verkeert buiten gevaar. Tot dusver heeft de politie nog geen ernstig spoor van den dader ontdekt. De verklaringeD der getuigen, die den man meenen gezien te hebben, zyn zeer tegenstrydig en geven nog geen grondslag voor een ernstig onderzoek. Volgens de verklaring van den chef van het gemeenteiyk laboratorium, den heer Gerard, die de bom heeft onderzocht, was de groentebus, waardoor de ontploffing werd veroorzaakt, ge vuld met roburittbereid uit nitraat van am moniac eh nitro-benzine. De inhoud bestond verder uit spykers van de grootste soort. Volgens de verklaringen van Mad. Julie Miahl behoorde Tailhade tot de gewone bezoekers van het restaurant en dineerde hy daar meermalen, doorgaans in haar gezelschap. Tailhade is 40 jaren oud. De justitie heeft onmiddeliyk een uitvoerig onderzoek ingesteld. Twee personen, die men terstond na de ontploffing had zien wegsnellen, zyn in hechtenis genomenzy verklaren echter dat zy toevallig in de buurt waren, en voorloopig heeft men geene bepaalde beschuldiging tegen hen kunnen inbrengen. Onnoodig te zeggen, dat de verontwaardiging over de snoode daad algemeen is, zoowel in de pers als by het publiek. Geheel Parys is dan ook weer onder den indruk van dezen nieuwen aanslag en daarby komt het bericht, dat Woensdag-avond te Londen in hechtenis is genomen de Fransche anarchist Meunier. Deze Meunier was de medeplichtigo van Ravachol by den aanslag in het Parysche café Véry in 1892. De inspecteur Melville, die hem na een waniiopigen tegenstand arresteerde, is dezelfde, die zich reeds herhaalde malen ver dienstelijk maakte door het opsporen van gevaarlijke anarchisten. De Fransche regeering had de uitlevering van Meunier gevraagd wegens moord. Hy en zyn makker, de anarchist Pieken, zyn gisteren voor het politie-gerecht versche nen, de eerste onder beschuldiging van moord, de tweede beschuldigd van gepoogd te hebben Meunier aan de handen der politie te onttrek ken. De zaak van Meunier werd tot den namiddag uitgesteld, die van Pieken is acht dagen aangehouden. Gisteren werd ook te Versailles eene bom gevonden in de Rue de la Chanchellerie. Voordat het voorwerp ontplofte, werd het door een politie-agent gevonden en wegge bracht. By onderzoek bleek dat ook dit voor werp zeer gevaariyke stoffen bevatte. Wekt de moordaanslag te Parys van eer gisteren in Frankrijk afschuw, het kan echter tevens niet worden ontkend, dat tegolyk eene zekere voldoening zich openbaarde dat van de weinige slachtoffers een anarchist, al is hy ook geen man van de daad, het gevoeligst werd getroffen. Reeds sedert eenige weken werd de op merking gemaakt, dat de anarchisten minder goed slaagden dan vroeger. Twee aanslagen in Parysche logementen van minderen rang mislukten, boe slim zy waren aangelegd, en in het park van Greenwich en in de Made leine te Parys werden de anarchisten door hun eigen moordtuig verpletterd. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur! Ik was hedenmorgen te ongeveer 8 u. 85 m. op de Blauwpoortsbrug getuige van eene op stopping, welke inderdaad niet van gevaar ontbloot was. De brug was geopend geweest en dat had aan beide zyden eene groote stremming veroorzaakt. Eene tram, groote massa's schoolkinderen, eene sportkar, koeien, boerenwagens, enz. gingen tegen elkander in, maar 't hep gelukkig zonder ongelukken af. Ik laat in 't midden of het niet raadzaam zou zyn, die brug in 't belang der schoolgaande kinderen steeds tusschen 8 u. 30 m. en 8 u. 45 m. gesloten te houden, want die vaart- verbetering speelt menigeen daar parten. Maar als 'fc niet oneerbiedig was, zou ik voor stellen de eerstvolgende raadsvergadering a. o. Vrydag-morgen te halfnegen in het „Hotei Bellevue" te houden; daar zouden onze Raads leden zich kunnen overtuigen dat die brug dringend verbetering noodig heeft en stellig de dubbele breedte behoort te hebben. Het brugwachtersbaantje dódr is waarlyk geen sinecure. Lbidrn, 6 April 1894. X. BUITENLAND. Dultsohland, De sub-commissie voor in- en uitvoerrechten is byeengeroepen tot beraadslaging over de onderhandelingen voor een handelsverdrag met Portugal en heeft besloten, dat over dit handelsverdrag eerst de Kamers van Koop handel gehoord zullen worden. De conservatieve leden van den Ryksdag zullen een voorstel indienen, om den handol in buitenlandsche granen tot een monopolie te maken. Iemand, die doorgaans goed is ingelicht, zeide het volgende: „De regeering verlangt niet dat in deze zitting enkele öeelen van de voorstellen voor eene belasting op tabak en sigaren, als by'v. de verhooging van het invoer recht op tabak en het duurder maken van sigareD, tot staDd zullen komen, maar hand haaft de voorstellen in hun geheel voor de toekomst". In de zitting van het algemeen comité ter oprichting van een nationaal gedenkteeken voor prins Bismarck is besloten, het te doen plaatsen vóór het westeiyk portaal van het nieuwe Ryksdagsgebouw. Aan den keizer, al3 beschermheer van het comité, zal daarop goedkeuring worden aangevraagd. Alle bladen, van de „Kreuzzeitung" tot de sociaal-democratische „Vorwarts", verkla ren dat de vermelde aanvallen der „Kladde- radatsch" op ambtenaren van het ministerie van buitenlandsche zaken lichtvaardig en on bewezen zyn. Zy verlangen dat de „Kladde- radatsch" nu eindeiyk zal zeggen, wat zjj tegen de betrokken ambtenaren heeft in to brengen en daarvoor bewyzen zal aaDvoeroD. Zoodra de Ryksdag weer byeenkomt, zal de regeering worden geïnterpelleerd over da mededeelingen der „Kladderadatsch" betref fende de intriges, waaraan volgens dit blad eenige voorname regeerings-ambtenaren zich gedurende den laatsten tyd hebben schuldig gemaakt. Rykskanselier Von Caprivi heeft zich bereid verklaard deze interpellatie te beantwoorden en alle vereischte inlichtingen over het geval te geven. Ituliê. Ter eere van het geneeskundig congres waren Zondag-avond de openbare gebouwen en monumenten te Rome geïllumineerd. Hét was een betooverend schouwspel: het olectrisch licht wierp zyne stralen tot op de omrin gende heuvelen, verscheidene concerten had den plaats, eene dichte menigte verdrong zich by het oplaten van luchtballons. De koninklijke familie was gezeten in de middeltnbune van het paleis der Gesar8, de leden van het congres namen de^andere tribunes in. Het feest duurde tot halfelf. Des namiddags was door de Italiaansehe souvereinen een garden- party aan de leden van het congres aange boden. Meer dan 3000 genoodigden waren daarby tegenwoordig. Het geneeskundig congres is gisteren ge sloten. Het volgende congres zal in Rusland gehouden wordonaan de Russische regeering is de keus der stad overgelaten. De by eenkomst, welke keizer Wilhelm, die nog 6teeds te Abazzia vertoeft, zal hebben met koning Humbert, is nu bepaald op Zater dag a. s. De beide vorsten zullen elkaar dan te Venetiè ontmoeten. Politieke- beteekc-nis wordt zelfs niet door de Italiaansehe bladen gehecht aan dit bezoek, dat uitsluitend eene hoffelijkheid is, welke de Italiaansehe vorst bewyst aan den Duitachen keizer, wanneer deze zyn grondgebied betreedt. In het Lagerhuis werd gisteren by tweede lezing het wetsontwerp goedgekeurd betref fende de beslissing der scheidsrechters in zake het geschil over de visschery in de Behring- zee tusschen Groot-Britanniê en de Vereenigde Staten. Bij de aanvullings-verkieziDg voor het Lagerhuis in het district Wisbech, welke noodig was wegens de benoeming van den tegenwoordigen afgevaardigde Arthur Brand tot „Treasurer of the Household", werd de heer Brand, een van Gladstone's volgers, her kozen. De meerderheid, welke de liberale candidaat verkreeg, bedroeg nu 130 stemmen, terwyl deze in 1892 122 stemmen bedroeg. De heer Brand verkreeg nu 4363 en zfin conservatieve tegenstander Sackville 4227 stemmen. In 1892 verkreeg de conservatieve candidaat 4189 stemmen, zoodat de conser vatieve party ook nu meer stemmen op zich vereenigde. De uitslag van deze verkiezing is ten minstn een troost voor de liberalen na de jongste ver kiezingen, waarby zy wel de meerderheid behaalden, maar minder stemmen uitbrach ten dan by de verkiezingen in 1892. Toi dusver beeft Lord Rosebery, de nieuwe mi nister-president, nog geen zotel in het Lage huis verloren.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2