ADVERTENTIES. De rerklezlngea. Aangaande de vergadering van de „Vry- Binnige Kiesvereeniging" te Leiden deelt men nog mede, dat de candidatuur van den heer H. J. Bool werd verdedigd door de heeren proff. H. B. Greven en R. Fruin en aanbevolen door het uit 's-Gravenhage overgekomen oud- Kamerlid mr. W. Van der Kaay, voorloopig candidaat der Kiesvereeniging, die zich ten beboeve van den heer Bool terugtrok. De candidatuur van prof. Drucker werd verdedigd door de heeren proff. Fockema Andre©, Treub en Van Geer. De heer Bool verkreeg 93 stemmen en prof. Drucker 64. De minderheid van de Kiesvereeniging eg zich niet neer by het genomen besluit. Mr. S. Jules Enthoven heeft bovendien ontslag genomen als secretaris der „Vrijzin nige Kiesvereeniging" alhier. Zoeterwoude- Door de anti-revolutionnaire Kiesvereeniging alhier is tot candidaat voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal gesteld de heer J. H. Donner, aftredend lid, (vóór de Kieswet-Tak). Woubrugge. - Dinsdag-avond, 3 April, ver gaderde te Woubrugge de plaatselijke A.-R. Kiesvereeniging, met het oog op de a. s. ver kiezing voor de Tweede Kamer. Met nagenoeg algemeene stemmen werd besloten alleen een loodanigen candidaat te steunen, die finale kiesrechtuitbreiding wil volgens de ruimste opvatting van art. 80 der Grondwet. Aange zien de heer J. H. Donner verklaard had voor zoodanige kiesrechtuitbreiding te zullen ijveren, werd hy met eenparigheid tot candi daat geproclameerd. Bodegrave. Door de verschillende afdee- lingen der centrale kiesver. „Burgerplicht" is gekozen de heer A. Knyff Hz., burgemeester van Rietveld c. 8. Behalve de candidaat der anti revolutionnairen, de heer Von Löben Seis, is nog te vermelden de heer J. J. Duynstee, die door de katholieken is gecandideerd. Haarlemmer meer. De definitieve candidaat der room8ch- katholieken is thans de heer Reekers, oud-afgevaardigde. In de gisteren te Gouda gehouden vergade ring van het centraal verkiezingscomité, het orgaan van die kiezers van positief christelijke beginselen, die niet mede kunnen gaan met het sturen in democratische richting, is met algemeene stemmen besloten de candidatuur van den heer Van Byland ten krachtigste te •teunen. In de gisteren te Emmen gehouden ver gadering van „Drenthina", de centrale liberale kiesvereeniging in het district, bleek, dat in de vergaderingen der plaatselijke kiesveroeni- gingen gezamenlijk zfin uitgebracht 106 stem men, waarvan 103 op het afgetreden lid dr. P. H Roessingh, te Leiden, en 2 in blanco. De heer dr. Roessingh is dus voorloopig candidaat van „Drenthina". De liberale kiesvereeniging „Eendracht maakt llacht" te Groningen proclameerde gisteren tot definitieve candidaten de heeren Van Houten met 26 en Veegens met 19 stemmen. De heer Gleichman kreeg 10, prof. Drucker 6 stemmen. De kiesvereeniging „Groningen" stelde de heeren Veegens en Drucker met 14 en 13 stemmen. De heer Van Houten had er 3, de de heer Gleichman 1. Dr. Schaepman geeft in het Gentrum reken schap aan zijne katholieke landgenooten, waarom hy zone handteekening aan het mani fest der katholieke oud-leden der Kamer heeft geweigerd en tot eene afzonderiyke verklaring is overgegaan. Hy verklaart: „Indien ik het manifest myner vroegere medeleden had ge- teekend, dan zou ik eene streep hebben gehaald door alles, wat ik sinds jaren heb beleden, verkondigd en voorgestaan en dat zonder dat •en tittel of jota in myne overtuiging vras ge schokt of gewyzigd. Ik vraag welk een naam zulk eene handelwyze zou hebben verdiend, indien zy nog een naam waardig was? „Het is myn voornomen niet het manifest myner oud-collega's te bespreken of te beoor- deelen. Ik geloof, dat dit minder hoffeiyk zou zyn. Waar zy eenvoudig hunne overtui ging uitspreken, zonder redenen aan te voeren, daar heb ik die overtuiging te eerbiedigen. Zelfs vragen, die mij niet overbodig of onge rechtvaardigd toeschynen, b. v. deze: waarom verzwijgt men het toch niet onbeteekenende verschil van raeening, dat zich openbaarde by de stemming over art. 3, laat ik achterwege. Ik gun aan ieder zyne vreugde over de ver kregen éénheid, al vrees ik, dat het eene korte vreugde zal zyn. „Ik wil eenvoudig zeggen, waarom ik de regeling der kiesbevoegdheid, door de regee ring voorgesteld, niet voor ongrondwettig houd." Dit doet dr. S. met eenige aanhalingen uit do debatten van Maart 1887 over hoofdstuk III der Grondwet, op grond waarvan hy het recht meent te hebben te vragen, hoe men op grond van art. 80 de wetsontwerpen dor 'regeenng ongrondwettig heeten kan. Van algemeen stemrecht toch is hier geen sprake. De Standaard verklaart, dat na deDeputaten- ivergadering de leuze, waaronder de anti- ■;revolutionnairen ditmaal hebben op te trekken, jgfeeen oogenblik meer twyfelachtig is. I De leuze is en moet zyn: „Het volk achter de kiezers er in!" „Dit en dit alleen is voor ons „the good cry", geiyk de Engelschen het noemen, d. i. het luid geroep, dat voor elk kiezer verstaanbaar, scherp uitdrukt wat we begeeren, scheiding tusschen vriend en vyand maakt en in staat is ons te bezielen „In en achter „Patrimonium" kennen wy ze by tienduizenden, die, even warm als wy, met warme liefde voor het vaderland en voor Oranje bezield zyn, nadenken over wat er omgaat, en met iets van den ouden fleren burgergeest in het hart, gedurig de vTaag op de lippen nemen: Waarom sluit ge ons uit? Waarom moeten wy achter het hek blyven staan? Waarom gaat gy door de poorte der eere binnen, en moeten wy die poorte voor onze oogen zien dicht gaan? „Dat stil geroep nu van het „Volk achter de kiezers" is ons in het hart gedrongen. „Diep hebben we beseft, niet nu pas, maar reeds sinds lange jaren, dat, gegeven onze staatsinrichting geiyk die nu eenmaal is, die hardheid van hart tegenover het „Volk achter de kiezers", noch voor God noch voor men- schen gerechtvaardigd was. „Er moet geen „Volk achter de kiezers" overblyven. „Heel die tegenstelling en heel die onder scheiding moet weg. „Er zyn onder ons geene waardigen noch onwaaraigen, maar allen zyn we saam kinderen des volks; by 's lands zaken belanghebbenden; betrokken, en van naby betrokken zelfs, in den machtigen stryd der toekomst." Gemeenteraad van Leiden. Zitting van hedennamiddag te twee uren. Voorzitter: de heer Was, burgemeester. Tegenwoordig do heeren: Juta, De Sturler, Dekhuyzen, Zillesen, Drucker, Du Rieu, Zaayer, Verhey van Wyk, Van Lidth de Jeude, Van Hamel, Fockema Andre©, Pera, Kerstens, Le Poole, Verster van Wulverhorst, Stad houder, Cock, Van Hoeken, Van Kempen, De Vries, Hasselbach, De Goeje, Kaiser, Siegenbeek van Heukelom en Driessen. Ééne vacature: die van wyien den heer Van der Breggen. De heer Siegenbeek van Heukelom, vroeger gezeten tusschen de heeren Verster van Wul- verhorst en Stadhouder, heeft thans de vorige plaats ingenomen van den heer Was, nl. tus schen de heeren Kaiser en Driessen. De notulen der vorige gewone vergadering (16 Maart) en der buitengewone vergadering (17 Maart, installatie van den heer Was als burgemeester) werden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde kwamen de volgende punten: 1°. Botioeming v*n een Ambtenaar van den Burger lijken Stand. 2°. Idem van eon lid van het Bestuur der vereeniging „de Praotiseho Ambachtsschool," (78.) 8°. Idem van een lid der CommiBeio voor de Straf verordeningen. 4°. Idem van oen lid der Commissie voor de Huis- houdeiyke Verordeningen. 6°. Verzoek van J. B. Hoogeveen, betrekkelijk afbraak van het voormalige Kruithuis aan den Vestwal (60, 75 on 80.),(waaromtrent de Btemmen hebben gestaakt in de Baadezitting van 15 Maart J.L) C°. Idem van J. E. Kikkert, om een godeelto van de Zoeterwondache eingelaloot te mogen over- wulvon. (70.) 7°. Voorstel omtrent de uitbetaling van de aan- noming88om aan de aannemers van do ver nieuwing der Turfmarktebrug. (73.) 8°. Idem tot vaetstelling van bet aantal brand spuiten. (76.) 9°. Verzoek van J. A. Veelo, om vrgscelling van schoolgeld voor de Kweekschool voor ondor- wjjzere. (77.) 10°. Concept-VerordeniDg, betreffende het bewonen van gebouwen, welke, ale schadelijk voor de openbare gezondheid, voor bewoning onge schikt zyn. (79.) 11°. Verzoek van G. Boot, huievrouw van H. Sirag, omtreDt den kooppr(je, voorgesteld voor den verkoop van de poort aan de Hoefetraat bij den Veetwal. (27 en 81.) Achtereenvolgens werden benoemd: Punt 1de heer mr. F. Was met alge meene stemmen, op één biljet na, dat in blanco was. De heer Was verklaarde de benoeming aan te nemen. Punt 2de heer W. Kok met 24 stemmen, terwyi 2 stemmen op den heer N. De Zwart waren uitgebracht. Punt 3: de heer mr. C. Cock met 18 stem men. Verder verkregen de heeren Zaayer en Kerstens ieder 3 en De Vries 2 stemmen. De heer Cock nam de benoeming aan. Punt 4: de heer dr. T. Zaayer met 21 stemmen. De heeren Kerstens en De Vries verkregen ieder 2 en de heer Verhey van Wyk 1 stem. De heer Zaayer nam de benoeming aan. Daarna kwam aan de orde punt 6, waar omtrent in de vorige vergadering de stemmen hadden gestaakt en nu op verzoek van den heer De Goeje het debat werd geopend omdat hy zyne uit te brengen stem wenschte te motiveeren. Hy had in de vorige vergadering voor de afbraak gestemd, doch zou er nu tegen stemmen na de uitgebrachte rapporten van deskundigen. Vroeger wiet hy niet dat er zooveel historische waarde aan verbonden was. Men had daarvan nooit laten hooren. Als bet kruithuisje nu blyft, hoopt hy dat het goed zal worden opgeknapt en onderhouden. De heer Van Kempen had ook eerst ge stemd tot afbraak, doch is eveneens van meening veranderd na het advies van dr. W. Pleyte. Tot stemming overgaande, werd overeen komstig het voorstel van B. en Ws. nu beslo ten m6t 21 tegen 6 stemmen het kruithuisje niet te doen afbreken, maar te behouden. Tegen stemden de heeren Zillesen, Van Hamel, Kerstens, Stadhouder en Van Hoeken. By punt 6 stelde de heer Fockema Andre© als amendement voor om aan de vergunning de bepaling toe te voegen dat er geen inrich ting inag worden gemaakt, waardoor het water kan worden verontreinigd, welk amendement door B. en Ws. werd overgenomen. De heer De Vries gaf eenige opmerkingen ten beste omtrent de beteekenis van het Nieuw Amsterdamsch Peil wat betreft den bovenkant der te maken houten fundeering op 0.90 meter daaronder. De heer Cock voegde daar zyne meening aan toe en dacht dat het beter was de oude, bekende bepaling te behouden, maar maakte er geen voorstel van. Na nog eene opmerking van den heer Hasselbach, werd het verzoek, gewyzigd overeenkomstig de gemaakte opmerkingen, zonder hoofdelyke stemming toegestaan. By punt 7 wees de heer Driessen er op dat de burgemeester nu anders geadviseerd heeft dan vroeger by eene andere zaak, maar spr. zou daarom nu toch de boete willen kwytschelden, omdat er door de gemeente geen schade geleden was. De Voorzitter gaf de redenen op (in bet rapport van B. en Ws. vermeld) waarom nu kwytschelding wordt voorgesteld. De heeren Van Kempen en Fockema Andre© brachten ook nog een en ander in het midden terwyi de heer Driessen van meening bleef dat de Raad zich aan inconsequentie zou schuldig maken als thans van de toepassing der boete werd afgezien, waartegen de heer Zil- lessen herhaalde dat het werk is gemaakt in een zeer ongunstig tydperk en zelfs uitstekend is afgeleverd, niettegenstaande den lagen in schrijvingsprijs. De heer De Vries brak ook eene lans voor den aannemer, voor wiens rekening z.i. alleen eene schade van ƒ120 mag komen voor meerdere kosten van toezicht gedurende de vertraging. De heer Driessen verlangde geene hoofde lyke stemming over het voorstel, dat ten slotte unaniem werd goedgekeurd, zoodat de boete niet zal worden toegepast. Punt 8 werd op dezelfde wyze goedgekeurd, na een paar opmerkingen van den heer Zaayer (die beproeving van de nieuwe brandslangen met twee stralen in overweging gaf, in ver band met vroeger door hem opgedane ervaring) en den heer Van Hoeken (die voorloopig nog uitstel in overweging gaf van dit voorstel, totdat het plan compleet was). Evenzoo werd punt 9 goedgekeurd zonder stemming. Punt 10: de ontworpen Bouwverordening, gaf tot enkele opmerkingen aanleiding, doch niet van dien aard, dat er wyzigingen van be lang in werden aangebracht, alleen in een paar artikelen ter wille van de duidelykheid. De geheele verordening werd zonder hoofde lyke stemming goedgekeurd, evenals ten slotte punt 11 der agenda om den koopprijs op ƒ135 en de kosten van overdracht te bepalen. Niemand verder het woord verlangende, sloot de Voorzitter de vergadering. Door hem was in den aanvang der zittiog medegedeeld dat sedert de vorige vergadering o. m. waren ingekomen Eene missive van mr. F. Was, houdende mededeeling dat hy naar aanleiding van zyne benoeming tot burgemeester, ontslag neemt als lid van de Plaatselyke Schoolcommissie. Missive van Ged. Staten van Z.-H. ten ge leide van het extract van het kon. besluit, houdende goedkeuring van het Raadsbesluit van 26 Jan./22 Feb. jl. tot heffing van brug geld in deze gemeente. Verzoeken van R. E. Tilman, A. L. Klerk de R9U8, J. Ten Bruggenkate, dr. H. L. Van der Lee en mevrouw Van Riemsdyk Kreene om afschryving van plaatselyke directe be lasting dienst 1893, wegens woonplaatsver- andering. Een voorstel van den onderwyzer, belast met het herhalingsonderwys, afd. Jongens, tot uitbreiding van het hulppersoneel aan die school wegens het toenemend aantal leerlingen. Een verzoek van G. C. Vis om vergunning tot het doen leggen van eene brug over de Zylsingolsloot voor het perceel kadaster sectie A. No. 1773. Het verslag van de Plaatselyke School commissie omtrent den toestand van het lager onderwys in 1893. Een verzoek van mej. B. Van Velzen, wed. C. Omvlee, om in hare betrekking van stads- vroedvrouw te worden gecontinueerd. Een verzoek van mevr. F. W. Van der Goes om vrijstelling van de betaling van schoolgeld voor hare dochter, leerlinge aan de Hoogere Burgerschool voor meisjes, over de eerste twee kwartalen van den cursus 1893/94. Een verzoek van den heer D. Hartevelt om een nieuw riool te doen maken van het perceel Rapenburg 68 naar de gracht en eene nieuwe stoep te doen leggen. Een verzoek van mr. F. Was om ontslag als curator van het Gymnasium. Een verzoek van G. Dekens om verminde ring van zyn aanslag in de plaatselyke directe belasting dienst 1894. Verder werd nog medegedeeld dat de ver kiezing van twee leden voor den gemeente raad, ter vervulling der vacaturen, ontstaan door het door den heer mr. F. Was genomen ontslag en het overlyden van den heer J. Van der Breggen Az., is vastgesteld op 8 Mei a. s., en de herstemming, zoo noodig, op 22 Mei d. a. v., en dat in de bureelen van stemop neming zitting hebben de volgende heeren, als in het hoofdbureel: de burgemeester, voor zitter, en de heeren Van Lidth de Jeude en De Vries, leden; in het onderbureel aan den Burg: de heeren Dekhuyzen, voorzitter, Driessen en Drucker, leden in het onderbureel in de school aan de Mare de heeren Verster van Wulverhorst, voorzitter, Cock en Du Rieu, leden. By de verkiezing van een lid der Tweeoe Kamer op 10 April a. 8., en zoo noodig by de herstemming op 24 April, hebben zitting: in het hoofdbureel sde burgemeester, voor zitter, en de heeren Van Hoeken en Van Hamel, leden; in het bureel aan Den Burgde heeren De Sturler, voorzitter, Le Poole en Kerstens, leden in het bureel school Marede heeren Siegenbeek van Heukelom, voorzitter, Pera en Verhey van Wyk, leden. NB. De vorige maal stemden vóór het be houd van het kruithuisje de volgende 11 heeren De Vries, Hasselbach, Driessen, De Sturler, Dekhuyzen, Du Rieu, Fockema Andre®, Cock, Verster van Wulverhorst, Van Lidth de Jeude en Juta. Daartegen stemden de volgende 11 heeren: De Goeje, Kaiser, Zillesen, Van Hamel, Van Hoeken, Kerstens, Stadhouder, Verhey Van Wyk, Zaayer, Pera en Van Kempen. Telegrammen. De man is, zooals men weet, reeus opgenomen in genoemd gesticht Dr. Ruysch, geneeskundig regeerings- adviseur, is van de gozondheids-f Jüferenfcie in Parys te 's-Gravenhage teruggekeerd. De arrond.-rechtbank te 's Gravenhage veroordeelde in de heden gehouden strafzitting den gewezen ontvangersklerk te Delft, die een bedrag van 1000, hem by vergissing te voel uitbetaald, verduisterde, tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Marktberichten* Delft, 5 April. Granen met weinig handel, de prijeeo liepen weer iets lager. Witte Tarwe ƒ5.20 a ƒ6.—. Boode /"6.26 a ƒ5.60, Bogge ƒ8.90 a ƒ4.20. Zomergeret ƒ8.80 aj'4.85, Ohevalier- ƒ4.75 5.60. Haver f 2.60 a ƒ4.—. Blauwe Erwten 5.26 a 6.50. Bruineboonen ƒ6.a ƒ7.76, Paardenboonen ƒ5.20 a ƒ5.60. Duivenboonen f6. a ƒ6.40. Koolzaad 8.a 9.25. Zomer-Kool zaad a Kanariozaad ƒ7.a ƒ8.60. Hennepzaad ƒ6.60 a ƒ9.50, allee per HL. STOKHOLM, 4 April. De Zweedsche consul-generaal te Sbangal (China) deelt mede dat het station der Noorsche zendelingen te Iling door de Chineezen is verwoest. De zendelingen zyn gered. Verdere byzonderheden ontbreken nog. MEXICO, 4 April. De berichten der Noord- Amerikaansche bladen, dat de Mexicaansche regeering voornemens is de betaling te staken van de rente der buitenlandsche schuld, i6 volkomen onjuist. In de boodschap, waarmede hy het Congres heeft geopend, verklaarde presi dent Diaz uitdrukkelyk, dat de regoering zal voortgaan het krediet der republiek te ver sterken en de eer des lands ten opzichte van de andere landen op te houden. LONDEN, 4 April. Men maakt zich onge rust over het Ned. schip „Hainaut", kapitein Gerdes, dat 22 Jan. van Antwerpen naar Nieuw York vertrok en 16 Fobr. Lizard pass. VENETIË, 4 April. De koning en de koningin van Italië worden Zaterdag hier verwachten zullen eene ontmoeting hebben met den keizer en de keizerin van Duitschland. LONDEN, 5 April. De Fransche anarchist Meunier, dader van den aanslag in het café Véry te Parys in 1892, is gisteravond in hechtenis genomen in het Victoria-station te Londen, op het oogenblik dat hy naar Antwer pen wilde vertrekken. Hy bood wauhopigen tegenstand. Een metgezel van den anarchist werd eveneens gevangengenomen. Men vond op Meunier eene geladen revolver en vele patronen. LEIOEN, 5 April. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 9° C. 48.2° Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uren 8.6° C. 47.3 F.; 's middags om 12 uren 14.5° C. 58.1° F.'s namiddags 4 uren 16° C. 60.8° F. De Dameszangvereeniging „Es-Moll", alhier, zal op Dinsdag 24 April haar tweede concert in dit seizoen geven, ditmaal ten voor- deele van de alhier gevestigde vereeniging „Liefdofonds", welke ten doel heeft de onder steuning van stille, fatsoeniyke armen. Het O. M. by de Haagsche rechtbank vorderde in de heden gehouaen strafzitting, by verstek, voor een molenaarsknecht te Leiden, die alhier op 23 Juli van het vorige jaar een persoon, met wien hy woorden had, met een klomp op het hoofd had geslagen, 3 boete of 3 dagen hechtenis; voor een jeugdigen blokmakersknecht uit Aarlanderveen, die op den 6den Febr. jl. uit de bakkery van V. aldaar een zilveren horloge had gestolen en dit ten eigen bate had verpand, naar hy zeide om eene hem opgelegde boete van 1 te betalen, hem opgelegd wegens bloemenpluk ken, 2 maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 8 dagen. H. M. de Koningin Regentes heeft zich hedenvoormiddag te halfelf door den tuin van het Koninklyk Paleis begeven naar het sterf huis van baronesse Van Hogendorp, geb. gravin Van Limburg Stirum, aan het Noord- einde te 's-Gravenhage, en was aldaar tegen woordig by den lykdienst aan de nagedachtenis der ontslapen vrouwe gewyd. Deze plechtig heid werd ook bygewoond door Hr. Ms. kamerheer baron Taets van Amerongen, ge kleed in ambtsco8tuum, benevens van tal van dames uit de aanzienlyke kringen, door baron Van Dedem, minister van koloniëngraaf C. J. E. Van Bylandt, graaf F. Van Bylandt, den heer C. J. Van der Oudermeulen en ver schillende leden der hofhouding. By het stoffeiyk hulsel sprak de predikant ds. Van Gheel GilJemeester eene korte rede uit, besloten met gebed. Onder kransen en palmen bedolven, waar onder een palmtak, door de Regentes als biyk barer vereering van de beminde overledene op de Jykkist gelegd, werd het stoffeiyk hul sel van baroneese Van Hogendorp te elf uren naar de algemeene begraafplaats geleid. Op den doodenakker bevond zich eene breede schare van vrienden, vriendinnen en belang stellenden uit alle kringen der samenleving. Aan het graf der Van Hogendorps aange komen, vereonigden zich de vele belangstel lenden en vrienden van de overledene om de groeve, waar ds. Van Gheel Gildemeester een woord van herinnering aan de beminnelyke afgestorvene sprak en met een gebed zyne ïykrede eindigde. De zoon der overledene dankte met een enkel woord voor de eer, der gestorvene bewezen. Hedenochtend werd voor het Haagsche kantongerecht uitspraak gedaan in de zaak van den zg. dr. Hofmans, die enkele weken geleden terechtstond wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde. Op verklaring van den geneesheer van het krankzinnigengesticht te 's-Gravenhage, is Hofmans, als niet toerekenbaar, vrygesproken. UITLOTINGEN. Paleie voor Volkeviyt. Premie- loten 1867. Trokking op 31 Maart 1894. 24 eerieën: 140 626 1645 1829 2080 2597 274S 3087 3293 3G49 269 1651 1742 1864 2806 2695 2960 8110 8401 3869 446 1617 1780 2079 Premiëntrekking op 1 Mei 1894. 4 pOt. Ooetonr. L>>ten v. 1854 a 250 fl. Premie trekking van 2 April 1894, betaalbaar 80 Juni 1894. Op 2 Januari getrokken eeneëo: 207 218 253 419 570 604 614 613 708 761 783 896 936 965 1089 1096 1399 1445 1611 1626 1595 1612 1656 1695 1716 1747 1774 1784 1786 1951 1977 2089 204)2128 2213 2201 2868 2445 2529 2S15 2639 2714 2746 2500 2802 267] 3005 3111 3149 3153 3182 8232 3272 3301 8374 3420 3513 3688 8666 3669 3895 8940. Hoofdprijzen100,000 fl. eerie 1977 nr. 37; 10,000 fl. eerie 761 nr. 40. Alle overige nummere, in bovenstaande eerieen /orvat, atf* aflosbaar met 300 fl. Ondertrouwd j. van BEEK, Woduwn. van C. M. v. d. Meer, en a. s. KUITER8, Wedw. van W. P. v. d. Dbipt. Leiden, b April 1894. (Gerecht No. 13.) 2388 6 Eenigste en algemee?ie kennisgeving. Ondertrouwd ANTONIUS J0ZEPHU8 BIESIOT en wilhelmina hendrika withake. Leiden, 5 April 1894. 2836 6 Eenige en algemeene kennisgeving. Ondertrouwd GERARDUS NICOLAAS DE RU en hendrika van der zeeuw. Leiden, 5 April 1894. 2826 5 Ondertrouwd: johannes loeber, Weduwn. van H. A. C. Baumann, en catharina angenita louise nijl and. ^gdb™oh, 1 5 april 189'- 231) 7 Ondertrouwd petrus a. wernink en christina w. van n0uhuy8. Oudshoorn, 5 April 1894. 2817 B Getrouwd: PAÜLUS MARIUS EIGEMAN, Beroepen Predikant te Nigt-evecht, en adriana sillevis, die harteiyk dank betuigen voor do vele bij ken van belangstelling, by hun huwelyk on dervonden. Leiderdorp, B April 1894. 2314 9 De Heer en Mevrouw EIGEMAN -koning en de Heer en Mevrouw SILLEVIS Van Broekhuizen bedanken voor de talryke be- wyzen van deelneming, by hot huwelyk hunner kinderen ondervonden. N.-Loosduecht, j 2316 7 Leiderdorp, j Getrouwd o. l. de vries met A. P. HONDIUS, die tevens dank zeggen voor de vele bewyzen van belangstelling, by hun huwelyk onder vonden. Leiden, 6 April 1894. 2319 8 Bevallen van een levenloos Kind G. A' WESSELINK, geliefde Eclitgenoote v.tn C. J. EGGINK Jr. 6 April 1894. (Nieuwe Ryn 67.) 2330 6 Heden overleed, in de hope des Eeuwigen Levens, onze dierbare en zorgvuldige Echt genoot©, Moeder, Behuwd- en Grootmoeier DIRKJE VAN LEEUWEN, geb. Van Leeu wen, in den ouderdom van 67 jaren, diep be treurd door haren Echtgenoot en hare kindi ren. Uit aller naam, G. J. VAN I-EEUWEN. D. POELIJOE C. POELIJOE 'J\ mmasse. D. WIJNBEEK. Leiden, W. SLOOS. 2301 ib 4 April 1894 J. SLOOS Wijnbeek. (Van derWerfstraat No. 46.) Bezoek n worden niet afgewacht. Heden overleed, na eene ongesteldheid van vier weken, de Heer ADRIAN US VAN SAN TEN, onderwyzer aan de openbare school le Maasland, in den ouderdom van 26 jaren. Uit aller naam, .TAK. VAN SANTEN. Maasland. I u.f., VOUHS'.HOTBN. Ap 1 23 jG 8

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 3