N°. 10465. Donderdag 5 April. A0. 1894. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Eerste Blad. EIDSCH DA&BLAD PRIJS DEZER COURANT: Voor Loiden per 3 maanden Franco per posti Afzondorlyke Nommers f 1.10. 1.40. 0.05. PRUS DER ADVERTENTEËNï 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17 J. Grootere Van letters naar plaatsruimte. wordt f 0.05 berekend. Voor het incasseeren buiten de stad Dit nounuer bestaat uit TWEE Bladen. Officieel© Kennisgevingen. PATENTBLADEN. De Burgemeester, Hoofd van het Bestuur der ge meente Leiden, brengt tor kennis van gepatenteerden in het 3de kwartaal van dit dienstjaar, dat de Patent bladen, op vertoon van het aanslagbiljet, verkrijgbaar ztyn bb het College van Zettere aan hot Raadhuis dezer gemeente (kamer No. 16) op Dinsdag 3, Woens dag 4 en Donderdag 6 April o. k., telkens dee namiddags van één tot twee uren, terwijl na het veratrijken van dien termjjn, de onafgehaalde Patent bladen ter uitreiking moeten worden gegeven aan de Deurwaarders der Directe Belastingen, die voor hunne moeite mogen eisohen tien cents, zonder meer. Leiden, De Burgemeester voornoemd, a April 1894. F. WAS. Leiden, 4 April. Aan den gemeenteraad van Leiden is door de afdeeling Leiden en Omstreken van de Maatschappij tot bevordering der Bouwkunst een adres gericht, waarin zij te kennen geeft „dat zij in hare algemeene vergadering van 29 Maart 1894, met bijna algemeene stemmen heeft besloten instemming te betuigen met het advies van Burg. en "Weths., betrekkelijk het sloopen van het kruithuis aan den Vest- wal, en dat zij om de redenen, in de memorie van toblichting genoemd, het ten zeerste zou betreuren, als ook deze bijna eenig overge bleven herinnering aan den vestingbouw in ons land, werd weggenomen." De Commissie van Financiën deelt den gemeenteraad mede dat er by haar geene be denkingen bestaan tegen het voorstel van Burg. en Weth6. van den 29sten Maart jl. om de poort, gelegen aan de zuidzyde van de Hoefstraat, No. 69, kadastraal bekend Sectie E. No. 1240, met den omgelegen grond groot 45.42 centiaren, in eigendom af te staan aan G. Boot, huisvrouw van H. Sirag, tegen be taling van eene koopsom van f 135 en de kosten van overdracht en onder de verder in het rapport voorgestelde voorwaarden, en zulks in afwyking van het Raadsbesluit van 15 Februari te voren, waarby een koopprys van f 5 per qentiare was bepaald. ,JDe anti revolutionnaire kiesvereeniging „Nederland en Oranje" alhier heeft in hare gisteravond gehouden, druk bezochte leden vergadering, met groote eenparigheid tot candi- daat gesteld den heer H. Seret, oud-Kamer lid, voorstander van uitbreiding van kiesrecht zoo ver mogeiyk, nu reeds. Genoemde heer heeft zich tevens bereid ver klaard in openbare vergadering voor de kiezers op te treden, waarvan nader per advertentie aankondiging geschieden zal. De „Yryzinnige Kiesvereeniging" heeft den zelfden avond met groote meerderheid can- didaat gesteld den heer H. J. Bool, lid dor ontbonden Kamer. In do vergadering van gedelegeerden uit het district Katwyk, op „Zomerzorg" gehouden, is door de Katholieken tot candidaat voor de Tweede Kamer gesteld Graaf O. I. H. Yan Limburg Stirum. Zooals men weet, was de heer J. H. Donner tot nu toe de afgevaardigde voor genoemd district en had hy voor de voorstellen-Tak gestemd, waarin genoemde gedelegeerden aanleiding vonden hem niet op nieuw te candideeren. Het betreft hier dus niet den persoon, maar wol de zaak. Er bestaat gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Nieuw-York, door middel van het stoomschip „Dubbeldam", van Rotterdam vertrekkende. Ten postkantore al hier moeten de brieven, enz. ulteriyk Zaterdag ochtend om 7.60 bezorgd zyn. De wyze van verzending behoort duidelyk op het adres vermeld te worden. Tot tegenschatters voor de personeele belasting voor het dienstjaar 1894 '95 zyn te Zwammerdam benoemd de heeren D. Splinter en W. Van der Oest, beiden aldaar. Voor de vaceerende betrekking van onderwyzer aan school No. 1 (dorp) te Zwam merdam zyn geplaatst op de voordracht de heeren M. C. Ente, A. Hagens en "W. M. C. Regt, respectievelyk onderwijzers te Valburg, Oud Vosmeer en Nieuwveen. Er hadden voor die betrekking zich aangemeld 9 sollicitanten. Te Aarlanderveen is benoemd tot zetter voor '8 Ryks directe belastingen, in plaats van wyien den heer G. S. Ponsioen, de heer W. Niekerk. De overeenkomst, welke, naar dezer dagen gemeld werd, tusschen Nederland en België gesloten is, betrekkelyk de toelating van vee in de grensprovinciën, is aangegaan voor den tyd van 5 jaren. Daarby wordt, onder zekere voorwaarden, als waarborg tegen de verbreiding van besmettelyke veeziekten aan de landbouwers van ieder der beide landen toegestaan hun vee in het naburige Ryk te doen weiden. Voorts wordt toegelaten het vervoer van mest, mode onder bepaalde voor waarden, in verband met de veeartsenykundige politie. De landbouwers in de grensgemeenten zullen dus wederkeerig den mest uit hunne stallen mogen aanwenden voor de gronden, die zy wederzyds in de beide landen bezitten. De bepalingen van deze overeenkomst zullen toepasselyk zyn binnen een afstand van 5 kilometers ter wederzyden van de grens. Dr. Ruysch, medisch adviseur by het ministerie van binnenlandsche zaken en gedelegeerde by de gezondheidsconferentio te Parys, is wederom derwaarts vertrokken. De onderteekening eener overeenkomst zal deze week plaats hebben, in het laatst van welke de afgevaardigde te 's Gravenhage terugkeert. De officieren van het Nederlandsche en het N.-I. leger, gedetacheerd by den cursus der schietschool te 's-Gravenhage, zyn gisteren aan den generaal-majoor, inspecteur der infanterie, voorgesteld. Te Gouda werd gistermiddag het stoffe- lyk overschot van dr. M. A. G. Vorstman ter aarde besteld. Eene aanzienlyke schare belang stellenden was aanwezig, waaronder de predi kanten der verschillende gezindten, leden der kerkelyke colleges en vele vrienden van elders. By de geopende groeve werd het woord gevoerd door ds. H. C. N. Van Amerom, pred. by de herv. gem. te Gouda, ds. H. P. Schim van der Loeff, pred. by de remonstrantsche gem. te Leiden, ds. Carlier, pred. by do herv. gem. te Spankeren, en door zyn oppasser Binnendyk. De grondtoon van deze toespraken was hartelyke liefde en innige toegenegenheid voor den overledene, die zoo werkelyk geleerd en toch zoo eenvoudig, zoo zacht van aard en toch zoo streng van beginselen, zoo hulp vaardig en zoo weldadig was. Reeds in 1869 mocht hy na 40-jarige evangeliebediening zyn afscheid prediken als predikant te Gouda, doch ook n& dien tyd rustte hy niet, maar wyddo zich aan do studie en bleef met belang stelling deelnemen aan de vraagstukken van don dag. Met het overlyden van dr. Vorstman is een der oudste theologen van Nederland heengegaan en tevens een braaf, hooggeacht man, wiens nagedachtenis nog lang in eere zal blyven. Mr. J. M. L. H. Clercx, oud-afgevaardigde ter Tweede Kamer voor Weert, is na eene langdurige, ernstige ziekte overleden. De te 's-Gravenhage overleden baronesse Van Hogendorp, goboren gravin Van Limburg Stirum, vroeger grootmeesteresse van H. M. Koningin Emma, was de dochter van graaf Van Limburg Stirum, die met Gysbert Karei Van Hogendorp on graaf Van der Dnyn het beroemde drietal vormde, dat den eersten en krachtigen stoot gaf tot herstel van hot Stam huis van Oranje. Zy was gehuwd met een zoon van Gysbert Karei Van Hoogendorp. Bedankt is voor het beroep by de Ned.- Herv. gem. te 's-Gravenhage door ds. A. J. Th. Jonker Hz., te Dordrecht. De 2de luit. H. C. Wins, van het 4de reg. infanterie, die gedetacheerd is geweest op het fort Vechten, is te Delft in garnizoen teruggekeerd. De Vereeniging van Weesvaders, die zich ten doel stelt het verzorgen van die weezen, welke niet in een weezengostic.ht op genomen kunnen worden, doet na zes jaren werkens nogmaals een beroep op de Neder landsche weldadigheid. In eene daartoe uitgegeven circulaire zegt zy„Er zyn in ons land ruim 30,000 weezen. Moge hiervan ongeveer 13 duizend in gestichten goed verpleegd en nog enkele duizenden door uitbesteding tameiyk wel verzorgd worden, zonder eenige overdryving is het een feit, dat ruim 10 duizend weezen reikhalzend naar eene betere opvoeding uitzien. Vooral ten platten lande laat de weesverzorging nog veel te wenschen over. In de meeste gevallen worden de arme weezen tegen den laagsten prys uitbesteed by lieden, die zeiven weinig of geen opvoeding hebben genoten. De jongens leeren geene ambachten, de meisjes geene vrouwelyke handwerken, terwyl van geregeld schoolgaan geen sprake is. Veld arbeid verrichten is doorgaans het eenige doel. Mochten armbesturen al eens klachten verne men van minder goede behandeling der wee zen, zy durven meestal niet doortastend op treden, uit vrees opnieuw te moeten uitbe steden en dan tegen hooger bedrag. De vereeniging was door de goede hulp van vele edele menschenvrienden den 27sten Juli 1886 in staat gesteld, in eene huurwoning te Maarsen een gesticht te vestigen, waarin twee weezen werden opgenomen. Den 3den Juli 1888 kon het huis „Lindelaan", door de vereeniging aangekocht en tot weeshuis inge richt. feesteiyk worden ingewyd. In dat ge sticht zyn nu reeds 38 weezen geplaatst, terwyl voor rekening der vereeniging 4 weozen in 't Centraal Isr. weeshuis te Utrecht ver pleegd worden. De vereeniging wenscbt natio nale weeshuizen te stichten door het volk voor de weezen des volks, geene groote ka zernes, maar eenvoudige en doelmatig inge richte weeshuizen met een klein getal, b. v. hoogstens 30 pleegkinderen. Zy wil ook geen onderscheid van kerkelyke gczindto voorstaan, en wenschte daarom alleen geloofsgenooten in hetzelfde weeshuis te plaatsen, derhalve protestantsche weezen onder protestantsche, roomsch-katholieko onder katholieke on Israè lietische onder Israëlietische leiding. Verder wenscht zy de weeshuizen niet ge bouwd te zien in groote steden, waar dikwyls de verleiding zoo groot is, maar hot liefst in flinke dorpen met goede scholen, zoo mogelyk over het geheele land verspreid, maar bovenal in gezonde oorden, waar tevens voor de jon gens goede gelegenheid bestaat voor 't aan- leeren van een geschikt ambacht. Daarvoor is natuurlyk geld noodig, en daarvoor wordt eene bydrage gevraagd voor de arme, slecht ver zorgde weezen, voor wie in de gewone gestich ten geene plaats kan worden bereid. De commissie van toezicht ovsr het finan- tiëel beheer en het weeshuis „Lindelaan" Maarsen bestaat uit de bh.jhr. J. K. Vegelin van Claerbergen, mr. J. H. Caspers en J. De Klerck, terwyl onder de namen van hen, die de zaak van de slecht verzorgde weezen aanbevelen, voorkomen die van jhr. J. C. Strick van Linschoten, burgemeester van Maarsen, en J. N. Bastert, oud-minister van waterstaat,handelen nyverheid, te Maarseveen. Sollicitanten naar de betrekking van assistent by de scheikunde 1000) aan de ryksuniversiteit te Utrecht, worden uitgenoo- digd zich te wenden tot den minister van binnenlandsche zaken met een adres op zegel, dat vóór 18 April by den secretaris van curatoren moet worden ingeleverd. Doctoren en studenten in de faculfeit der wis- en natuurkunde komen by voorkeur in aanmerking. Te Rotterdam zal 28, 29 en 30 Augustus bet internationaal Oucl-Roomsch Katholieke congres worden gehouden. Van doorgaans zeer goed ingelichte zyde verneemt de „Bode", dat aan het ministerie met yver gewerkt wordt aan do pensioen regeling van onderwyzersweduwen en -weezen. Het plan moet zyn in 1879 reeds deze rege ling in werking te doen treden. Een fonds van eenige millioenen is noodig, doch roeds meer dan de helft daarvoor is gevonden. Men zoekt nog naar middelen om de rest te dekken. Geiyk men weet, had een consortium van vyf vermogende heeren uit Indiö aan den heer "Willem Van Zuylen voorgesteld, het volgend jaar, wanneer zyn contract met de Vereenigde Tooneelisten zal zyn afgoloopen, eene kunstreis naar de Oost te maken en in zonderheid te Batavia,} te Soerabaia en te Semarang op te treden, zoowel alleen, tot het houden van voordrachten, als in liefhebbers gezelschappen, tot hot vertoonen van stukken. Het voorstel was aanlokkelyk; de gestelde voorwaarden waren mooi. Maar na ryp beraad heeft de heer v. Zuylen, om verschillende rede nen, gemeend het te moeten afwyzen. NR. G.) Het stoomschip „Amsterdam" arriveerde 3 April van Rotterdam te Nieuw-York; do „Didam", van Nieuw York naar Rotterdam, passeerde 3 April Dover; de „Prins van Oranje", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde te Port Said 3 April; de „Jason" arriveerde 2 April van Amsterdam via Liverpool te Batavia; de „Utrecht", van Rotterdam naar Java, ver trok 3 April van Southampton. By koninklyk besluit is benoemd tot lid van het college van regenten over de gevange nissen te Arnhem, mr. D. R. B. baron Van Lynden, rechter in de arrond.-rechtbank aldaar. De kapitein W. J. Van Selm, van het 2de reg. inf., op zyne aanvrage, op pensioen gesteld, en het bedrag bepaald op f 1539 'sjaars. Benoemd, by het wapen der inf.: by het lste reg., tot lsten luit., de 2de luit. T. Van der Ploeg, van het corps; by het 2de reg., tot kapitein, de lste luit. J. Van Voorthuysen, van het reg. gren. en jagers. De voordracht van dr. W. NT. Du Rieu op Bouwkunst. Na goedkeuring der notulen verkreeg dr. W. N. Du Rieu het woord om een en ander over arcaden of bogen, gangen en andere Italiaansche bouwwerken mede te deelen, als toelichting op oene reeks door hem tentoon gestelde photographieën en gravuren, van verschillende meesterwerken van bouwkunst, welke hy op zyne reizen bezichtigd had. Het uitgangspunt van zyne beschouwingen was het schilderachtig gelegen stadie Freuden- stadt, aan de grens van Wurtemberg gelegen, waar spreker op zyne rei6 door hetSchwarz wald eenigen tyd vertoefde. Dit stadje was in de 16de eeuw een toevluchtsoord van om hun geloof vervolgde Zuid Duitsche werk lieden en mynwerkers. Uit de vestiging dezer Zuid-Duitschers volgden natuurlyk eenige eigenaardige gewoonten van het Zuiden, en daaraan schreef spreker ook de op het markt plein aanwezige, van hout geconstrueerde galeryen toe. Deze galeryen of bogengangen in het Zuiden dienden tot bescherming tegen de heete zonnestralen en verschaften daardoor aan de bevolking eene koele wandelplaats, terwyl zy tevens by winkelbuizen dienstbaar werden gemaakt om er uitstallingen onder te plaatsen. In het Schwarzwald was natuurlyk eene houtconstructie de aangewezen weg om de bogengangen na to volcrer In Freudenstadt is ook nog eeno kerk, welke wel niets met de bespreking over arcaden te maken heeft, maar welker merk waardige grondvorm toch waard is er even de aandacht op te vestigen. De kerk is gebouwd in den vorm van een winkelhaak, waarvan in den eenen arm de plaatsen voor de mannen en in don anderen arm die voor de vrouwen zyn. In den hoek bevindt zich het spreekge stoelte. Het gebouw was bokend om de goede acustiek. Na deze inleiding besprak dr. Du Rieu de galeryen te Bern, welke een somber aanzien geven, evenals die te Bologna, omdat deze aangebracht waren in zeer nauwe straten. Te Bologna zyn echter de arcaden ryk ver sierd. Eon merkwaardig gebouw met eene prachtige bogengang is het gebouw der Spaar bank te Bologna. In tegenstelling met deze bouwwerken in andere Italiaansche plaatsen, waar het marmer als bouwmateriaal is aan gewend, zyn te Bologna de arcaden in terra cotta uitgevoerd. Andere merkwaardige bogengangen vindt men aan het stadhuis te Verona, de arcaden aan de kantoorgebouwen der Oostersche koop lieden te Venetië met hun eigenaardig Moorsch karakter; de prachtige galeryen aan en in het Doge-paleis in genoemde stad, die op het St.-Marcusplein, de ruime en hooge galeryen aan het koninklyk paleis te Turyn en buiten Italië in denzelfdon geest uitgevoerd aan het stadhuis te Brunswyk, in de rue Rivoli te Parys en de fraaie galery langs het kanaal te Hamburg van de Haven naar het Stadhuis. Vervolgens word de aandacht gevestigd op het Paleis van de Medicis te Florence met zyne prachtig uitgevoerde loggia, waarin fraaie beeldengroepen zyn opgesteld, om daarna over te gaan tot bespreking van eenige klooster gangen, in hel byzonder die by Palermo, op Sicilië, en die in het ryke plaatsje Amalfi, by Napels, de dubbele bogengang San-Paulo by Rome, de vierkante binnenplaats met bogen gangen ia het Karthuiser klooster St.-Martino by Napels met zyne vele wit marmeren zuilen, eene rustige en koele wandelplaats voor de daar wonende geestelyken; de galeryen aan de prachtige Karthuiser-klooster kerk te Pavia. Als galeryen, overeenkomende met deze kloostergangen, werden genoemd de oude, reeds verdwenen Beurs te Amsterdam die van de oude Beurs te Antwerpen. Fraai uitgevoerde galeryen vindt men aan de hoofdkerk te Trente, terwyl arcaden-ryen in ronden vorm zyn te vinden aan den scheeven toren en den Dom to Pisa. Naar aanleiding hiervan word oven stilgestaan by dat scheevo, maar belangwekkende bouwwerk en zyne interessante omgeving en tevens gewezen hoe men in navolging van dit bouwwerk te Bologna twee scheevo vierkante torens heeft gemaakt, welke do omgeving door hun onaangenamen vorm ontsieren. Hierna volgde de bespreking van eene reeks van prachtige Italiaansche bouwwerken. In de eerste plaats van den Dom van Florence met zyn kostbaren, onlangs geheel vernieuw den gevel, tot in de kleinste détails keurig uit gevoerd. De Kerk le Prato in Toscane, aan welks gevel als erker een ryk uitgevoerd spreek gestoelte is aangebracht, van waaruit éénmaal per jaar aan den volke de heilige sjerp der Madonna wordt getoond, welke in de kerk als reliquie wordt bewaard. De smaakvolle Dom van Sienna met zyn prachtig gebeeldhouwd fries in de kerk, voor stellende de ry van Pausen van Petrus af. De keurig gerestaureerde kerk te Orvieto, een plaatsje op een berg gelegen, met hare fraaie colonnetten in het portiek by een der ingangen. De kerk te Monsa, waar deyzeren kroon wordt bewaard, welke volgens de over levering uit een der spykers van het heilige kruis gesmeed is. Kerken te Genua, enz., allen schitterende voorbeelden van Italiaansche bouwkunst, waarby de arcaden in toepassing zyn gebracht. Alvorens hiermede te eindigen, vestigao spreker nog even de aandacht op het schoon ste monument van Italiaansche bouwkunst, de St.-Pieterskerk, en hare omgeving te Rome, de bogtngangen, daar zoo juist aangebracht, op het plein van St.-Pieter, als schuilplaats tegen de warmte der zonnestralen, om na eene wandeling onder deze galeryen ons nog even een kykje te geven in het prachtige portiek der kerk. Tot slot bezichtigden wy nog den gevel der laatst gebouwde kerk te Marseille, welke echter weldra veel van haar schoon zal ver loren hebben door den nadeeligen invloed van de nabyheid der zee, welke door hare salpeter- uitdampingen veel schade berokkent aan den marmersteen. Ook de galery in het justitie- gebouw te Weenen mag als een vervolg op de besprekingen van den arcaden-bouw niet onvermeld blyven. De voorzitter dankte dr. W. N. Du Rieu voor zyne belangryko mededeelingen. De onverdeelde aandacht der leden was het beste bewys, hoezeer de reisindrukken van den hooggoachten spreker worden op prys gesteld. G. v. D. Dc verkiezingen. Haarlemmermeer. Gisteren werd te Amsterdam de vergadering gehouden van de centrale liberale kiesvereeniging in het hoofd- kiesüistrict Haarlemmermeer. Deze werd bijgewoond door leden uit Sloten, Hillegom, Heemstede, Bennebroek, Lisse, Haarlemmer meer, Aalsmeer on Uithoorn. Alleen de afd. Aalsmeer met 11, Sloten met 3, Hillegom met 4 en Heemstede met 3 stemmen nainen aan do candidaatstelling deel, met het gevolg, dat mr. H. Ph. De Kanter, te Haarlem, thans afgetreden afgevaardigde voor Bergum, met 14 stommen tot candidaat geproclameerd werd. De heeren Onderwater, Van Waveren, Leembruggen en Evelein namen hun ontslag als bestuursleden, zoodat alleen ds. Van Cleef als bestuurder overbleef. De voorzitter, de heer H. F. Bultman, heeft nu, gebruik makende van de omstandig heid, dat do vergadering niet voldoende ge convoceerd was, tegen de verkiezing gepro testeerd en eene nieuwe vergadering uitge schreven, waarin opnieuw het stellen van een candidaat aan de orde zal worden gesteld. De centrale anti-revolutionnaire kiesvereeni ging „Nederland en Oranje" ontving van mr. Reekers een scbryven, waarin deze zich wèl verklaarde voor uitbreiding van kiesrecht, maar niet in den zin en naar do strekking van het ontwerp-Tak, hetwelk hy ongrond wettig achtte. Dientengevolge meende de kies vereeniging mr. Reekers niet weder te moeten aanbevelen. De heer G. B. 't Hooft, lid van de Prov. Staten van N. H., is nu candidaat gesteld. Bodegrave. Door de liberale kiesvereeniging „Stolwyk" is tot candidaat gekozen de heer A. Knyff Hz., lid der Pr. St. van Zuid Holland. Ook de liber. kiesv. „Schoonhoven en Om streken" stelde den heer Knyff candidaat. Daar in de vergadering te Gouda van de centrale kiesvereeniging „Burgerplicht", te Bodegrave, de definitieve candidaatstelling voor de aanst. verkiezing werd uitgesteld, heeft de afdeeling Bodegrave 11. Zaterdag eene byeen- komst gehouden, waarin de heeren R. L. Martens, burgemeester der gemeente Bode grave, met 29 stemmen, en de heer Gleich- man met ééne stem tot voorloopige candidaten werden gesteld. Gouda. De R. K. kiesvereeniging „Recht voor Allen" heeft den heer C. E. J. graaf Van Bylandt cand. gesteld. Alkmaar. In eene vergadering, gehouden door afgevaardigden van alle liberale kies vereeriigingen in het district Alkmaar, be staande uit „de Bond van liberale plaatselyke kiesvereenigingen" te Schagen, Barsingerhorn, Wieringerwaard en Harenkarspel, de „Centrale liberale Kiesvereeniging" en „Eensgezindheid" te Alkmaar en „Vryheid" te St.-Pancras, is de wenschelykheid uitgesproken, dat do kiezers, die den heer Van der Kaay niet meer weDschen, gezamenlijk een tegencandidaat stellen. Medegedeeld werd dat de heer Van Gilse kennis heeft gegeven, de candidatuur van den Bond aan te nemen, en indien hy gekozen wordt, zitting te nemen voor het district Alkmaar. Maandag-avond had te Alkmaar ook eene vergadering plaats van hoofden der radicale en der vooruitstrevende liberale party in het hoofdkiesdistrict Alkmaar. Tegenwoordig waron d« haida nandidatan mr M. W F. Tranb an

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 1