De Vrijzinnige Kiesvereeniging aldaar heeft bij de aanstaande verkiezingen tot candidaat voor de Tweede Kamer gesteld den heer mr. Bylant. Wegens het bedanken van de heeren Van der Breggen en Van Dort Kroon als leden der commissie ter beoordeeling der grens regeling tus8chen Boskoop en Waddingsveen zijn na gehouden stemming gekozen de heeren De Frankrijker en Van Otterloo. In eene vergadering van liberale kiezers te Alfen a/d. B. werd unaniem besloten den heer C. A. Zelvelder, te Utrecht, als candidaat aan te bevelen. Onder hartelijke blijken van belang stelling vierde de heer A. P. Zaalberg, burge meester van Aarlanderveen en Alfen, zijn 25-jarig jubilé in de gemeente Aarlanderveen. Zaterdag vergaderde te Haarlem de Alge- meene Vereenigicg voor Bloembollencultuur, onder presidium van den heer J. H. Krelage. Vertegenwoordigd waren alle afdeelingen, te zamen 24, met 26 donateurs, 1816 leden en 64 lid leerlingen. De rekening over 1893 wijst een batig saldo aan van f 3104,2iy2. Het totaal der rekening bedroeg f 5978,48'/,. Zij werd goedgekeurd. Aangenomen werd een voorstel van het hoofdbestuur om in het beurslokaal de noodige afscheidingen te doen maken, onder voorwaarde dat gegadigden zich zullen hebben aangemeld vóór 1 Mei e. k. en dat er minstens voor vier kamertjes zal worden ingeschreven tegen den prijs van f 5 per kamer en per beurssoizoen. Hierop kwam allereerst ter sprake de behandeling van het concept-programma voor de vijfde groote vfifjaarlfiksche tentoonstelling, welke in 1895 zal worden gehouden. Oegstgeest wenschte, om den uitvoer uit ons land van afgesneden bloemen onmogelijk te maken, dat het hoofdbestuur bij buiten- land8che regeeringen daarop hooge invoer- rochten, of van onze Regoering belangrijke uitvoerrechten tracht te verkrijgen. Het hoofdbestuur adviseerde tot afwijzing daarvan. Men herinnert zich in de geheele Vereeniging nog te levendig den bitteren strijd, ovor dit verzenden van afgesneden bloemen in haar midden gevoerd, en die gevolgd is ooor eene volslagen mislukking. Staande de vergadering trok Oegstgeest in het deel van het voorstel, strekkende om van de buitenlandscho regeoringen hooge invoer rechten te vragen. De afdeelingen Schooten, Velzen, Santpoort en Heemstede verklaarden zich ingenomen met het voorstel van Oegstgeest; de afd. Beverwijk bestreed dit en wees op den teleurstellenden uitslag van alle vroegere pogingen, aangewend om den handel in afgesneden bloemen tegen te gaan. Bovendien is van de Regeoring zulk een voorstel niet te verwachten. Hierbij 6loot zich de afd. Noord wijk aan. Nadat de voorzitter het nogmaals bestreden had, werd het voorstel van Oegstgeest ver worpen met 69 tegen 16 stemmen. Hierop werd uitvoerig gediscussieerd over de uitgavo van een plaatwerk, behelzende af- beeldingon van bloemen in de natuurlijke kleuren. Het hoofdbestuur had verklaard, zich daarmede zelf niet te willen belasten en had daarover onderhandulingen aangeknoopt met de uitgeversfirma de Erven Loosjes. Duidelijk bleek dat de afdeelingon het over het nut van zulk oene uitgave allen eens zyn en or alleen verschil bestaat over de wijze van uitvoering. Op voorstel van den voorzitter werd be sloten dat het hoofdbestuur over het voorstel der Erven Loosjes praeadviseeren en, nadat de afdeelingen bet behandeld zullen hebben, oene buitengewone algemeene vergadering uitschrijven zal. Door regenten van het geneeskundig gesticht „het St. Joris-Gasthuis" to Delft is de verbouwing en verbetering van het binnen- geslicht gegund aan de firma J. M. Van Ditmar ■fe Zn., te Middelburg, voor ƒ88,452. Voor de botrekking van loeraar in de wiskunde, werktuigkunde en cosmographie aan de H. B. S. met 5 j. c. te Haarlem wordt aanbevolen de heer G. De Vries, phil. docto randus, thans leeraar aan de cadettenschool te Alkmaar. De heer mr. J. A. Van Gilse heeft ver zocht, eerlang uit zijne betrekking als lid der redactie van de „N. R. Ct." te worden ont slagen. Rijkspostspaarbank. In Febr. 1894 is iogelegd /'l,71?,629.24'/i en terugbetaald f 1,186,332,35. Meer ingelegd dan terugbetaald /"681,1 ÖG.SO'/o. Aan het einde der maand Januari was ten name van de verschillende inleggers ingeschreven 32,958,119.28, zoodat het tegoed op ultimo Februari bedroeg 83,539,316.In den loop der maand zijn 67IS niouwo spaarbankboekjes afgegoven; 2060 zijn geheel afbetaald, zoodat er aan het einde der maand nog 411,810 in omloop waren. Ook Transvaal zal eene ridderorde krij gen. Een voorstel tot instelling van de „Orde van Verdienste" of „de orde van den Gouden Adelaar" is bij den Volksraad ingekomen. Sedert 1876, het bestuur van president Burgera, bestaat reeds eene orde in de Trans vaal, die van het „Eerekruis", welke werd uitgereikt ter boloouing van moed en dapper heid in den oorlog en tot dusver niet werd ingetrokken. Hot „H. Dagblad" deelt hot volgende mede: HH. MM. de Koningin en do Koningin- Regentes poseorden Zaterdag voor den Hof- photograaf H. W. Wollrabe tot het doen nemen van portretten, en lieten tevens, op do binnenplaats der Koninklijke stallen, oene photographic van zich vervaardigen in een met. vier paarden bespannen gala-rfituig. De groop stelt voor: H. M. de Koningin in staande houding met een vaandel in de hand, de Koningin-Regentes Daast Hare Dochter, en de beide Vorstinnen omringd door officieren van Hr. Ms. Huis. De photographieën zullen dienen bij de ver vaardiging van oene schilderij door den kunst schilder Hoynck van Papendrecht, ter herden king aan de plechtige vaandel-uitreiking, In het vorig jaar in de Maliebaan gehouden. Do minister van w., h. en n. brengt tor kennis van belanghebbenden, dat, blijkens ingekomen bericht van het Comité, hetwelk zich gevormd heeft tot bevordering van de belaDgen van Nederlandsche inzenders op de in 1894 te Antwerpen te houden tentoon stelling, als gedelegeerd commissaris van het Comité, in de plaats van den heer W. Trava- glino, is opgetreden jhr. J. Ortt van Schoon- auwen, te Haarlem, en voorts dat het lid van het Comité J. H. Krelage is opgetreden als voorzitter van de afdeeling Tuinbouw van genoemd Comité Ten behoeve der loterij, gehouden ten voordeelo van de R.-K. Ziekenverpleging te Hilversum, is door den Paus een fraai ge schenk ter beschikking gesteld, dat door bemiddeling van den internuntius mgr. Lo- renzelli, zal gezonden worden. Bij koninklijk besluit is de generaal-majoor H. W. Van Marie, van den grooten staf, com mandant der Stelling van Amsterdam, tevens bevelhebber in de 1ste militaire afdeeling, op zijne aanvrage, op pensioen gesteld en het bedrag van het pensioen bepaald op f 2700 's jaars en zulks met dankbetuiging voor de goede en trouwe diensten, door hem gedurende zijne veeljarige militaire loopbaan aan den lande en aan het leger bewezen. Benoemd C. Blankevoort, te Maastricht, voor den tfid van één jaar, tot adjunct-ingenieur der mijnen. Het stoomschip „Prins Willem III" arri veerde 31 Maart van West Indië te Nieuw- York; de „Anchises", van Batavia naar Am sterdam, passeerde 31 Maart Prawlepoint; de „Edam", van Amsterdam naar Nieuw-York, passeerde 1 April Wight; de „P. Caland" vertrok 31 Maart van Nieuw-York naar Am sterdam; de „Prinses Amalia", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 31 Maart Gibraltar; de „Reichstag" vertrok 1 April van Amster dam naar Oost Afrika; de „Prins Alexander", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 2 April te Padang; de „Prins Maurits", van Amsterdam naar Suriname, passeerde 31 Maart Ouessant; de „Soenda", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 2 April te Suez. Bfi koninklijk besluit zfin benoemd: tot directeur der Hoogere Krijgsschool, de majoor M. H. J. Plantenga, van den generalen staf; by den grooten staf, tot generaal-majoor, commandant der Stelling van Amsterdam, tevens bevelhebber in de eerste militaire afdee ling, de Kolonel K. Eland, van den generalen staf, toegevoegd aan den chef van dien staf; bij den generalen staf, tot kolonel, met be stemming om te worden toegevoegd aan den chef van den generalen staf, de luitenant kolonel W. Rooseboom, van dien staf, thans directeur der Hoogere Krijgsschool, uit welke betrekking hij, in verband met zfine nieuwe bestemming, op de meest eervolle wijze wordt ontheven; tot majoor, de kapiteins W. G. L. F. F. Van Hoogenhuyze, van het 2de regi ment veld-artillerie, en J. A. Van Eybergen, van den generalen staf. De majoor Van Eybergen is aangewezen voor de betrekking van hoofd der Ildo af- dooling van het departement van oorlog, met de waarneming van welke betrekking hfi thans tijdelijk belast is. Bij koninklijk besluit is de, met ingang van 1 April 1894, op zijne aanvrage, met rang van generaal-majoor gopensionnoerde kolonel jhr. W. L. Van Spengler, van den grooten staf, adjudant in gewonen dienst van H. M. de Koningin, benoemd tot commandeur in de ordo van Oranje Nassau. Bi) koninklijk besluit van dezelfde dagtee- kening is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau, de ritmeester J. G. baron Sfitzama, van den grooten staf, ordonnans- officier van H. M. de Koningin. Serge Panine. Ik blijf ©r hij: ik vind de keuze van die stukken naar Ohnet ongelukkig! Nu eens afgezien van do al-of niet-mooiheid van het verhaal, van de intrige, kleven er ook aan dit stuk weer gebreken, die bij een, uit een roman getrokken, tooneelspel onvermijdelijk sch\jnen. Hoe kan het ook anders Het papier is geduldig, maar het theaterpubliek niet. Wat men in oen boek langzaam, met vele omschrijvingen, in kleinigheden kan verhalen wat men uit de verte kan laten aankomen; wat men met klemmende bewijzen on logischo argumenten staven kan, wordt op hot tooneel zoo maar inééns, boemvoor onzen neus gezet en dan moeten wjj dat maar aannemen alsof het zoo hoort. Neen, hoor eens, d&t gaat niet! Het verband is weg, de samenhang ont breekt, er missen noodzakelijke schakels aan den ketting. Om aan dat gebrek zooveel moge lijk te gemoet to komen, wordt in het begin dor meesto bedrijven eene soort exposé gege ven hoo het nu eigenlijk met de zaak staat, wat deze of die sinds het vorige bedrijf alzoo voor kattekwaad uitgehaald heeft, wat er in de war gestuurd is, tussohen wie en wie er nu waarschijnlijk ruzie zal komeD, enz., enz. En de artisten mogen ons dat nu alles met erg leuke gezichten opsommen, het blijft niette min een erbarmelijk lapmiddeltje en het stuk wordt er niet belangwekkend door. In het onderhavige geval worden ons die mededeelingen gedaan door hier welgedan", wellevende lieden in zwarte rokken en witte dassen, die gasten zfin op eene soiree, en, behalve het misbaar, dat zfi achter de scher men maken als het vuurwerk begint, met het stuk hoegenaamd niets hebben uit te staan, of door een vertrouwden boekhouder in gesprek met een griezelig-edel menscb, Pierre Delarue. (Neen, edel dat die man is, dat is enormdaar hebben wij, gewone men- schen, zoo geen idee van). Verder laten de heer Cayrol en een min of meer idiote neef van den huize zich nog eens verleiden om wat te vertellen over ziohzelven en anderen en zoodoende moet de toeschouwer dan maar op de hoogte zijn en blijven hoe die geschie denis nu in elkaar zit en waarom die ver schillende menschen nu zóó doen en niet anders. En daarmede denkt dan een bewerker (wie het is, weet ik niet) de zaak gered te hebben en een goed passend, logisch volgend tooneelstuk gefabriceerd te hebben, dat het publiek behoorlijk in spanning zal brengen en houden? Mis, meneer! Het is alles ver- geefsche moeite, hoeveel inspanning men er ook aan ten koste legt; laat- romans wat ze zjjn en maak er geen drama's uit, het gaat niet! Het is en blijft broddelwerk! En, niet genoeg dat van het publiek verwacht wordt dat het naar dergelijke onbelangrijke dingen zal zitten kijken met verlangende en aan dachtige gezichten, als eene kat naar een haringkop, nu zouden wfi het achterna nog mooi moeten vinden ook? Ik zou je danken! Ziezoo, doze kleine bedenking tegen liet stuk moest mo even van het hart. "Wat het spel betreft, daarvan kan ik niet anders dan met den meesten lof gewagen. En nu raak ik weer op dreef, nu ik haar weer begroeten mag, die door ziekte geruimen tijd aan het tooneel onttrokken bleef. Na eene ongesteld heid van vele weken, die oen oogenblik angst deed ontstaan dat de gevolgen voor de vader- landscho tooneelspeelkunst wel eens nood lottig zouden kunnen worden, trad Mevr. Catharina Beersmans voor het eerst weer voor ons op. Met fanfare3, bloemen on g-juic!i weid zij ontvangen en het is mij aangenaam de gevoelens, door het publiek zoo ondubbol zinnig aan d n dag gelegd, hier openlijk onder woorden te mogen brengen. Waar ik dat doe met warmte en van ganscher harte, waar ik haar een hifi welkom toeroep„welkom weer op Uw gebied, waar Ge reels zoovelo scbocne lauweren hebt behaald, welkom ook iri Lei 'cn daar weet zy zelve het best dat dat geeno fidele klanken zfin, maar dat wfi innig dank baar ons voelen dat zy behouden bleef voor haarzelve, voor hare kunst, voor onsGezond en flink trad zfi weer naar voren en als de wenschen van vele vrienden en bewonderaars iets vermogen, zal dat nog lang, zeer lai.g zóó blfivon. Eene reeks van jaren moge zij nog de groote ster blyvun, die ons betooveren kan, moge zfi ons nog boeien door haar machtig talent. Gezondheid en kracht werden haar ook uit Leiden toegewenscht Hare rol van mevrouw Desvannoos was niet van dien aard, dat ze al hare schitterende gaven kon tentoonspreiden en zich in hare volle kracht geven, maar toch had zfi in het 4de en 6de bedrfif öogenblikken, die ons weer als vanouds meesleepten, die toonden dat haar kracht en gloed ongebroken zfin en dat wy nog, als zfi eene rol harer meer waardig zal vertolken, aan hare lippen zullen hangen en bewonderend opzien tot haar als oi ze grootste tragédienne. Op ééne uitzondering na word zfi door de overige artisten uitnemend ter zfide gestaan. Die uitzondering was mej. Alida Klein. Was zfi soms inderdaad ongesteld? Een enkel kuchje zou het mfi doen geloovon, haar spel althans was zoo mat, zoo vermoeid, als wy dat niet van haar gewend zfin. Er moet zeker iets aan gehaperd hebben, bfi tusscheupoozen sprak zfi bfina fluisterend. Wfi zullon haar daarover maar niet hard vallenhierna beter, zegt de almanak. Mevr. Van Eysden gaf de hartstochtelijke iol van Jeanne mooi weer, haar spel verdient onze volle waardeering. Tartaud had een zeer gelukkigen avond, dergelfike melodramatische rollen zfin bfi uitstek voor hem geschikt. In het tweede bedrfif en in het vfifde, in de tooneelen van woede en drift, was hfi zeer goed. Henri De Vries gaf den hoofdpersoon, Prins Sergo Panine, op zfine eigenaardige, teekenonde manier weer. Het was de fijne schurk van top tot toen, voor zenuwachtige juffrouwen op de galerfi om uit hun vel te springen. Hfi was zeer correct, zeer voornaam on buitengewoon gemeen. Zfin sterven was prachtig. Faassen was voortreffalfik als do gluipenae speculant; z|jne grime, spraak en manieren, alios droog bfi hem tot een hoogst onbetrouwbaar persoon te maken Van Iverck- hoven en Victor Faassen waren in hunne kleinere rollen zeer verdienstelijk. De heer Van Eysden had de ondankbare taak dat Ijzingwekkend edele mensch weer te geven. Hoe komt het toch dat, goed bedoelde maar wat overdreven zieloadel op het tooneel zoo lachwekkend kan werken? Ik weet het niet, maar wél dat het allesbehalve aangenaam is voor zulke wondermenschen te moeten spelen. Van Eysden beet kloekmoedig door den zuren appel heen en maakte er van wat er van te maken viel. En nu hoop ik, ten slotte, dat we voor heel langen tfid met stukken van Ohnet afge daan hebben. v. B. Gemengd Nieuws. Morgen, Dinsdag 8 April, zal het 25 jaar geleden zfin dat de heer Jac. Kooien in dienst trad bfi de heeren A. en J. .Tongmans en Zonen alhier, in welke reeks van jaren hfi zich ateede in de sympathie zfiner superieuren en patroons mocht ver heugen. Dat het den fiverigen en bekwamen man moge gegeven worden, nog vele jaren zfine taak met denzelfden lust en opgewektheid te vervullen, is voorzeker de wensch zfiner vele en dankbare leerlingen. De handelaren in rfiwielen Gebr. Straatsburg, Boommarkt, alhier, zfin benoemd tot officiöele rfiwielenherstellers van den Bond, hetgeen door een bord, boven hun magazyn aangebracht, den belanghebbenden wordt ken baar gemaakt. Gistermiddag omstreeks twee uren kregen F. en diens schoonzoon over de eene of andere oorzaak hevigen twist met elkander, hetgeen ten gevolge had, dat F. door zfin schoonzoon in de Kfifgracht gegooid werd. Gelukkig kwam er spoedig hulp opdagen, die F. uit het water haalde en bedoelden schoonzoon naar huis bracht. De Leidsche Wielrfi dersvereeni- ging „All Right" gaf Zaterdag-avond in het schouwburglokaal „Vondelhoven" haren twee den Momus-avond, welke zoowel door heeren als door dames zeer druk bezocht was. Het uitgebreide programma bevatte weer allerlei komische en andere voordrachten met en zonder zang, verschillende muzieknommers en ook een kluchtspel („Hercules") voor zes personen, terwfil het, na de openingsrede van den voorzitter, ook niet aan velerlei toespra ken ontbrak tot en van de Bonds officials, bestuurders van bevriende zustervereenigingen en Wielerpers-vertegenwoordigers, die plechtig ontvangen werden. Al de toespraken getuig den van wederkeerige waardeering en menige wensch werd voor den verderen bloei van de byaa éénjarige vereeniging geuit. Wat te zien werd gegeven deed thans meer dan do vorige maal aan wielersport denken. Heel aardige wielerstanden werden or op het touneel, beschenen door bengaalsch licht, in wit tricot-kostumes vertoond, b. v. net gerang schikte groepen voorstellende: vóór den wed- etiyd, het vertrok, een wielerzon, de eendracht, zigzag hoogstand, eene wieier pyramide on tot slot een tableau-vivant als eene hulde aan den Algemeenen Noderlandschen Wioliyiers- uonü, waarby men, naast de wielersport, zolfs van luchtsport getuige kon zfin wegens den persoon, die een vliegenden engel voorstelde, ter eener zfide met het brandende bengaalsch vuur en ter anderer zfide den roem van de .-port uitbazuinende. Daverend werd een en ander toegejuicht. Een zeer opgewekt bal besloot deze gezel lige samenkomst. De Schaak- en Damvereeniging te Waddingsveen is Vrydag 11. opgeheven. Zfi telde veertien leden en bestond circa tien jaren. Bfi het repareoren van een hooiberg op hot cif van Gjraveustoin aldaar viel plotseling de kap naar beneden en nam in een oogwenk eene gansch omgekeerde houding aan, niet ongelfik aan eene parapluio, waar de wind onder speelde, 't Spreekt vanzelf, dat er mat«rieele schade door geleden werd. Woensdag 4 April a. s., des avonds te zeven uren, zal in de zaal van den logementhouder J. Guldemond, te Woubrugge, oene vergadering worden gehouden ter bespre king van maatregelon tot weling der bedelarfi. H;t voorloopig comité bestaat uit de heeren Wr. Den Hertog, H. Heenk, A. L. Wichers en J. Van Dam. Als een bewfis, dat. niet enkel bij de rechtbanken voel zaken aanhangig zfin, kan dienen dat Vrfidag jl. aan het kanton gerecht to 's Gravenhage 62 nieuwe zaken zfin aangebracht. Door de politio te 's-G ra ven h age is eene zwendelfirma man, vrouw en kind als vreemdelingen zonder best-mna- middelon over de grenzen gezet, dioopnaam van dr. Mortens bestellingen in het buitenland deed. Zaterdag-morgen is onder Sloter- dfik door eene machine van de Holl. Spoor wegmaatschappij oen man overreden, die zich met het hoofd op de rails had gelegd. Uit een briefje, dat in den zak van den ongelukkige werd gevonden, is gebleken dat hfi zelfmoord heeft willen plegen. Zfin hoofd werd totaal verpletterd, zoodat de dood onmiddellijk moet zfin ingetreden. Zaterdagavond brak een felle binnenbrand uit in de machinekamer van de sodafabriek der heeren Kortman en Schulte aan de Achterhaven to Rotterdam. De brand breidde zich in don aanvang snel uit en giDg kort daarop in een uit6laanden over, zoodat de vlammen zich aan de achterzijde met kracht uit het gebouw een uitweg baanden. Langs de pfipen van de machine en door de gaten, waardoor de drijfriemen naar de bovenver diepingen loopen, trokken do vlammen ook naar die verdiepingen. Spoedig was de brandweer ter plaatse en werden de spuiten in werking gesteld, die in ruim een uur tfids den brand bluschten. De brand bepaalde zich in hoofdzaak tot de machinekamer, doch ook werd belangrijke schade toegebracht aan de eerste verdieping, waar de fabricage is gevestigd, zoomede aan zienlfike waterschade aan den aanwezigen voorraad soda. De gebouwen en voorraad zfin bfi verschil lende maatschappijen tegen brandschade ver zekerd. De eerste grasboter. De zuivel fabriek te Kampen heeft j.l. Donderdag de eerste grasboter van dit jaar aan H. M. de Koningin aangeboden, welke volgens daarop ontvaDgen bericht in dank door H. M. is aangenomen en met veel smaak gebruikt ge worden. Naar men verneemt, zal Hendrik De Jong op den 12den April voor 4 kamer der rechtbank te Amsteri m terechls ter zake van oplichting tot een bedrag van/" 100 ten nadeele van den logementhouder Kramer, op de Martelaarsgracht. In deze zaak worden 11 getuigen gehoord, onder wie drie geneesheeren, die zullen ver klaren, of naar hun inzicht De Jong in deze toerekenbaar moet worden g tachi. DedirecteurvaudeBankvereeni- ging te Friedrichstadt is in hechtenis genomen wegens verduistering van golden der Bank tot een bedrag van 400,000 mark. Hy heeft de mis daad bekend. In de Coour d'Alene-bergen, in den Araerikaanschen staat Washington, zfin drie gezinnen onder eene groote lawine bedol ven. Meer dan 12 personen zfin omgekome Te Santander is men Vrfidag morgen begonnen met het opruimen van In t wrak der „Cabo Macliichaco" door middel van dy nam ietpatronen. Men had alle mogelyke voorzorgsmaatregelen genomen om nieuwe on gelukken te voorkomen. Meer dan 20,000 in woners hadden de stad verlaten en wachtten in do naburige dorpen tot alles zou zfin af^eloopen. De omtrek van de haven was in een grooten kring door de troepen afgezet de zieken uit het hospitaal waren naar barakken buiten de stad vervoerd en ook de gevangenen in de centraio gevangenis waren naar eene veilige plaats gebracht. Dank zfi der toewfiding van twoe burgers, die, ondanks het daaraan verbonden bezwaa hadden aangeboden in duikerkostuum in liet wrak af te dalen, had men do zekerheid gekregen, dat in het achtterruim van de boot tusschen de steenkolen zich nog eene hoeveel heid nitroglycerine bevond en nog eeni^o kisten vol dynamiet. De bemanning van de torpedo boot „Condor" had in het wrak dynamietpatronen aangebracht, welke door een electrischen stroom van den wal af konden ontstoken worden. Om 10 uren had do eerste ontplufflng plaats, zonder ongelukken te veroorzaken. Tegen twaalf uren volgden weer drie ontploffingen met denzeli- den goeden uitslag; alleen werden eenige telephoondraden gebroken. Zaterdag werd het werk der opruiming voortgezet; het wrak is nu geheel uiteenge slagen en men vertrouwt dat geene ontplofbare stoffen meer voorhanden zfin. De bevolking is dan ook gerustgesteld en naar de stad teruggekeerd. Eene helse he machine. Men meldt uit Londen, dd. 31 Maart: Hedenna- middag is in een hotel te Blackheath nabfi Greenwich eene helscho machine gevondc-n; de hotelhouder kon nog bfitfids de brandende lont uitblus -■ hei,. II t toestel bestond uit oene flesch, mot een zwart poeder, spfikers, steenen *n schroeven; aan de flesch wa6een meialen kistje met fnlminaat verbonden. Wie de helsche machine daar geplaatst had, ligt nog in hot duister. Volgens een later bericht is gebleken dat de bom niet gevaailyk is en dat men don hotelhouder slechts scbuk heeft willen aan jagen. De cholera is opnieuw te Kon- stantinopel uitgebroken, eD in vrfi hevige mate. Tot de laatste slachtoffers behoort de heer Forni, directeur-generaal der Turksche Tabak- regie-Maatschappij, wiens gezin medo is aan getast. Men schrfift dit toe aan het gebruiken van oesters en de autoriteiten hebben nu den verkoop van alle soorten van schaaldieren verboden. Om hot huis van Fomi is e6n cordon van soldaten geplaatst, om de versprei ding der besmetting te voorkomen. De Grieksche regeering zal vermoedelijk de quarantaine verscherpen. Burgerlijke Stand van Leiden. Eerste huwelijksafkondiging van 1 April. IT. J. Yan Leeuwen Jm. 22 j. en M. Van Wik jd. 22 j. J. A. Straathof jm. 40 j. en M. T Honebeek jd. 30 j. J. O. Valderen jm. 21 j. en M. De Groot jd. 22 j. N. Droef Jm. 24 j. en J. Toske Jd. 18 j. W. J. Brugmano jm. 21 j. en J. Lagns jd 22 J. J. Van der Linden jm. 21 j. oa J. Kromhout jd. 20 j. H. Eradus jm. 22 j. ea M. Van Rooaenbeek jd. 20 J. J. D. Singe iog jm. 24 J. en B. E. Gnocchi jd. 22 j. M. Groenenry w. 61 j. en M. O. Nijkamp jd. 22 j. H. O. Knap pert Jm. 29 j. en J. M. Jansen jd. 31 j. J. A Hupken8 jm. 25 j. on J. O- De Winter Jd. 22 j.J LI38E. Gehuwd: Cornelis Van dor Kltauw e-» Adrian» Sprokkelenburg. Jan Nieuwenhoven tu Maria Bekkers. Geboren. CathariDa Maria, d. v. J. Bergmsn en O. Van der Yoort. Jacoba Johanna, d. v. II. Der Nederlanden en G. Den Boer. Martita, d. G. Sogers en J. Mfindere. NOORDWIJK. Geboren: Maria Jacoba Hemie'ie, d. v. N. v. d. Voet en J. Barnboorn. Corno.. d. v. C. M. v. d. Leo co A. E. Timmer». Gehuwd: J. Hoogeivoret, 31 j., cn W. Van der Toom, 29 j. D. A. Lunchen, 26 J., cn .v. Bare hoorn, 23 j. Overleden: A. P. Verrips, 16 d. VOORSCHOTEN. Geboren: Pieter Johan, van J. Stout en P. J. Do Braiu. Fredenk Johan -r-p. z. van C. li. v Vliet en C. P. Hooymane. Leeod-n, z. van L. Verhaar en L. v. Egmond. Overleden: Heater Leem wis 77 j-, echtg. ran J. F. Berkhaizen. Geveilde perceel© n. Gehouden Verkooping aan den BurgalhiAr, op Zaterdag 31 Maart 1894, ten overstaan lo. A. Yan Leeuwen, notaris te Leiden. Het heerenhuis met tuin Hoogewoerd 56, ko per de heer A. D. Vfigh q.q., voor ƒ5005; het huis Oude Rijn 156, kooper de heer D. Van Nassau q.q., voor 2751; het huis Laüge Bouwelouwen6teeg 38, kooper do heer S. Laurier voor 1125; het huis Lange Bouwe- louwensteeg 39, kooper de heer H I. Sloots, voor 755; het huis Lange Bouwelouwenstee;c 43, kooper J. W. P. Licht q.q., voor 1020. 2o. Mr. J. A. F Coebergh, notaris te Leiden. Het huis Oude Ryn 26, kooper de heer

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2