eenJga raadsleden enz., voorloopig candideerde: mr. Veegena met 28 stemmen en mr. Van Houten met 20 stemmen, terwijl op prof. Druckec 9 stemmen waren uitgebracht In de hedenavond te Amsterdam te houden gecombineerde vergadering van democratische vereenigiDgen zullen namens „De Unie" als voorloopige candidaten worden voorgedragen de heeren Van Dulvenbode, Nolting, Van Zinderen Bakker, Vitus BruiDsma, Fortuyn, Van der Zwaag, Helsdingen, P. J. Tak, Gerhard, Schook. Deze voordracht onder het thans nog gel dende beperkte stemrecht kan eenig denkbeeld geven van hetgeen te wachten staat als het stemrecht eenmaal zoo ver ia uitgebreid, dat alleen bedelaars thuis moeten blijven. Het weekblad „Patrimonium" bevat heden in vette letters het volgende kopschrift: „Patrimonium" ziet in het besluit onzer Koningin Regontesse tot Kamerontbinding de aloude trouw der Oranjes aan „de luyden van kleene middelen" bevestigd; het eert minister Tak's cordaatheid tegenover kib belende en beknibbelende bestrijders; en wenscht hem den moed toe om ten be hoeve van finale kiesrechtuitbreiding de daaraan vijandige „schrijfproef" uit zijn ont werp te verwijderen." Naar aanleiding van het deze week door don heer H. Ph. De Kanter in ons blad ge plaatst protest, dat hy in „De Leidenaar" ge noemd werd als candidaat van ons district, met eene zoo vreemde en voor hem geheel onbegrijpelijke toelichting, deelt de redactie van genoemd blad in haar jongste nummer het volgende mede: „Wy hebben ons tot den inzender, een zeer vertrouwbaar persoon, gewend, die ons vol komen vrfiheid gaf zyn naam aan den heer De Kanter mee te deelen en ods verder meldde dat hy voornemens was zich met een achry ven tot den oud-afgevaardigde te wenden." In de jongste vergadoring van leden der Katholieke party is een manifest aan de kie zers vastgesteld, dat hodenavoud in de Katho lieke bladen zal worden openbaar gemaakt. Dr. Schaepman heeft zich mot den inhoud daarvan niet kunnen vereonigen en het vol gend achry ven tot het Comité gericht: „Mijne Heeren 1 „Ik heb de eer U mede te deelen, dat ik het mij toegezonden manifest niet kan of mag onderteekenen. „In verband met vorige, in de Kamer en elders afgelegde verklaringen herhaal ik „Tegen de uitbreiding en regeling der kies bevoegdheid, zooals die in de ontwerpen der Regeering was belichaamd, bestaan by my nooh grondwettige, noch andere bezwaren. „De achryfproef acht ik een onnoodige en ongerechtvaardigde belemmering van het ver- krygon der kiesbevoegdheid. „In dien geost zal ik, zoo ik in de Kamer mag zitting nemen, tot de vaststelling van het kiesrecht medewerken. 80 Maart 1894. Dr. Sohaepman." Leiden, 31 Maart. De Raad der gemeente Leiden zal op Don derdag, den 6óen April a. s., eene vergadering houden. Hedenmorgen werd op de begraafplaats aan de Groonesteog ter aarde besteld het stoffeiyk overschot van wyien den heer P. I. De Fremery. Eene breede schare van belang stellenden van allorlei rang en stand had zich om de groeve vereenigd. Behalve tegenwoor dige raadsleden, bevonden zich daaronder eveneens oud-raadsleden, ook die thans elders gevestigd zyn. Het colloge van B. en Ws. met don gemeente socretaris was insgeiyks aanwezig. Toen de ïykstoet, bestaande uit den rouw- wageu en vier volgkoetsen, op den dooden akker was aangekomen, sloot eene lange ry der aanwezigen zich by de familie aohter de draagbaar aan. De kist was bedekt mot een fraai bloem stuk en een niet minder schoonen krans van „de gezamenlyke werklieden der Leideche Zoutkeet", geiyk op de linten te lezen was. Alvorens de kist in de groeve werd neer gelaten, wydde de burgemeester, de heer mr. F. Was, eenige woorden van waardeering aan de nagedachtenis van den overledene, dien hy schetste als een der beste burgers van Leiden, als een man die voor onzo gomeonte veel, zeer veel goeds gedaan heeft en vol komen mocht aanspraak maken op het ver trouwen, dat de burgery wederkeorig In hem stelde door hem jarenlang af te vaardigen naar de gemeentelyke vertegenwoordiging, wolko hem daarenboven tot wethouder verkoos. Als zoodanig heeft hy veel en met toe- wyding gewerkt, totdat hy zich wegens *yn hoogen leefiyd en den staat zyner gezondheid genoopt zag zich uit het ambteiyke leven, ook uit dat als lid der Provinciale Staten, terug te trekken. De overledene had Leiden lief als slechts weinig anderen en gaf daarvan menig biyk. Hy werd door allen geacht en bemind en ook wegens zyn karakter zal zyne nagedachtenis Bteeds In eere worden gehouden. Do heer A L. De Sturler herdacht den over ledene niet als wethouder, maar als mede directeur der Leideche Zoutkeet, als hoedanig hy hem mede had leeren kennen en hoog achten Had de burgemeester er aan herinnerd hoe de heer De Fremery door allen geacht en bemind werd, niet het minst had dit be trekking op de werklieden van genoemde in- rlc'.Mng, voor wie hy steeds de welwillendheid «alre was en wlen hy altyd met raad on <Jaid; waar hy dit kon, de behulpzame hand bood. Den minderen evenmensch goeddoen was ook een zyner schoone karaktertrekken. Zyn heengaan zal door zeer velen nog lang worden gevoeld. Hy ruste thans in vrede! Namens de familie betuigde de heer J. Van Stralen, oud-wethouder van 's Gravenhage en oud kapitein der grenadiers, den harteiyken dank, voor de laatste eer aan zyn schoonvader bewezen, alsmede voor de deelneming, door de bloedverwanten dezer dagen ondervonden. By de Leidsche Spaarbank werd in de maand Maart ingelegd f 47,513.14 en terug betaald f 58,456.90'/,, terwyi zyn afgegeven 111 nieuwe en geheel afgelost 98 boekjes. Hetgezamenlyk tegoed der 9887 deelhebbers bedroeg ulto. Maart f 1,842,256.11. Door de liberale kiesvereeniging te Koe vorden is tot candidaat voor de Tweede Kamer geproclameerd dr. P. H. Roessiogh, te Leiden. De afdeeling „Westland" van de Alge meene Vereeniging voor Bloembollencultuur heeft de kanaalplannen voor eene verbinding van Scheveningen met den Nieuwen Waterweg behandeld en daarby als hare meening uitge sproken, dat het Westland zich met kracht moet aankanten tegen den aanleg van een kanaal tusschen Scheveningen en den Hoek van Holland. Deze zionswyze berust voor nam eiyk op de omstandigheid, dat het boe zemwater in het Westland op den duur brak zou worden, hetgeen voor de teelt vernietigend zou werken. Gisteren overleed te Gouda een man, wiens naam in de theologische en weten- schappelyke wereld hoog stond aangeschre ven, nl. dr. M. A. G. Vorstman, emeritus predikant aldaar. Ofschoon reeds 88 jaar oud, wydde by nog dageiyks eenigen tyd aan de studie, die hem zoo lief was en de vruchten waarvan hy zoo nu en dan in 't licht gaf. Vooral als degelyk beoefenaar van de Ho- breeuwsche taal bekleedde hy eene eersto plaats in ons land. Hy was niet alleen een zeer geleerd, maar ook een hoogst humaan man, die veel weldeed on aller achting genoot. Eenige jaren geleden overkwam hem een droevig ongeluk, waardoor by gedwongen was een zittend leven te leiden, maar in weerwil daarvan wist hy zekere opgewektheid en be langstelling in hetgeen er om hem voorviel te bewaren, dat zyn gezelschap gezocht deed zyn. Eene kortstondige ziekte maakte een einde aan dit nuttige leven. Ook de heer M. C. Feith, referendaris aan het Departement van Justitie, chef der afdeeling gevangeniswezen, behoort tot do ryks-hoofdambtenaren, die met 1 April ge durende 40 achtereenvolgende jaren den lande in die burgeriyko betrekking hebben gediend. De heer Gleichman, laatsteiyk president van de Tweede Kamer, houdt thans te Leeuwarden verbiyf. De minister van binnenlandsche zaken, de heer Tak van Poortvliet, heeft heden ochtend de residentie verlaten om geduronde de volgende week buitenslands te vertoeven. De heer W. Pik, leeraar in de Nederl. taal en letterkunde aan de Ryk6 hoogere bur gerschool te Leouwarden, zal, naar men ver neemt, als hoofdredacteur van de „Friesche Courant" optreden. Met aanvang van 1 Juni wordt de uit gave van de „Indische Tolk," mail-editie van het „Nieuws v. d. Dag," gestaakt. Vakopleiding. De commissie uit de Maatschappy van Ny ver heid tot het onderzoeken van den toestand der vakopleiding voor toekomstige workliedon in Nederland, i6 gekomen tot de volgendo algomeene conclusie. Van oordeel, en door de ontvaDgen rap porten in dit oordeel versterkt, dat het vak- onderwys on de vakopleiding in Nederland nog niet die algemeene belangstölling onder vinden, welke zy verdienen, stelt zy aan het hoofdbestuur voor om in do allereerste plaats de middelen te beramen, waardoor die belang stelling krachtdadig kan worden opgewekt. Al6 oen der middelen daartoe, stelt zy voor het houden van een congres. Tot dit congres noodigt zo uit do verschillende maatschappy en, veroenigingen en personen, van welke be langstelling in het ontwerp verwacht kan worden. De uitnoodiging geschiede op een programma, opgemaakt door eene speciale commissie, door het hoofdbestuur der Maatschappy te be noemen. Dit programma splits© het vraagstuk in zyne voornaamste onderdeelen als: 1. het lager onderwys in verband met vakoploidings-onderwys 2. het voortgezet lager en middelbaar onderwys in verband met vakopleiding; 3. de opleiding tot kunst- en gewone ambachten; 4. die voor de groote industrie; 5. tentoonstellingen van werkstukken van leerlingen, wedstryden voor leerlingen, proe ven van bekwaamheid en andere middelen om de belangstölling en den yver der direct belanghebbenden op te wekken 6. de rol van het particulier initiatief en van den wetgever; 7. het verband tusschen de onderdeelen 1 tot en met 6. Voor ieder van de punten 17 worde by voorkeur een tweetal inleiders gekozen, die vermoed kunnen worden in meening te ver schillen omtrent den te volgen weg. Mocht tegen het houden van dit congres bezwaar bestaan, zoo stelt de commissie voor, dat het hoofdbestuur zich wende tot de rogeering onder aanbieding der resultaten van huren arbeid met het verzoek om iü aansluiting met dit rapport, eene commissie te benoerae>. tot. het instellen van een nader onderzoek, waar toe aan de Maatschappy zoowel de middelen als de bevoegdheid ontbreken. BUITENLAND. Frankrijk. De Fransche minister van koloniën, de heer Boulanger, heeft een telegram ontvangen van den gouverneur van Senegambië, waarin wordt gemeld, dat het bekende opperhoofd Fodi-Silah, met wien de Engelschen in oorlog waren, zioh inderdaad in handen der Fran- schen bevindt. Na de verovering zyner hoofdplaats door de Engelschen is Fodi Silah op Fransch ge bied gevlucht en heeft zich aan den Fran- schen gouverneur van het kiesdistrict Caraba, den heer Desmoy, overgegeven. Wat er verder zal gebeuren met dit opperhoofd, dat het den Engelschen aan de Gambia steeds zoo lastig heeft gemaakt, is nog niet beslist. Te Parys is de bekende geleerde Georges Pouohet, hoogleeraar ïn de vergelijkende anatomie, aan de influenza gestorven. Pouchet schreef jarenlang het wetenschap- pelyk feuilleton in de „Siècle". In de „Revue des deux Mondes" plaatste by onlangs nog eene bolangryke studie over de sardjjnen. De „Figaro" hecht groot gewicht aan de o iderscheiding, welke de heer Carnot van den knzer van Oostenryk heeft ontvangen. Niet alleen omdat de H. Stephanusorde na de orde van het Gulden Vlies do hoogste onderschei ding is, waarover keizer Frans Jozef beschikt, maar ook omdat het grootkruis aan den heer Carnot werd uitgereikt op denzelfden dag, waarop de ontmoeting tusschen de keizers van Oostenryk on Duitscbland te Abbazia plaats had. Aan deze ontmoeting heeft men eene buitengewone politieke beteekenis willen toe- schryven, maar keizer Frans Jozef heeft willen toonen, dat er niets tegen Frankryk be raamd werd. In allen gevalle, zegt het blad, biykt uit het gebeurde, dat de betrekkingen tusschen Frankryk en het drievoudig verbond verbeterd zyn, want de keizer van Oostenryk zou de insignes van de H. Stephanusorde niet hebben geschonken aan het hoofd van een staat, die niet in goede betrekkingen stond met een zyner bondgenooten. DuItHchland. Onder grooten toevloed van belangstellenden is in de Michaeliskerk te Hamburg een lyk- dienst voor Hans Von Bülow gehouden. Het lyk, dat uit Oalro naar Hamburg vervoerd is, werd daarop naar het crematorium to Ohlsdorf overgebracht, waar het ingevolge den wil van den ovorledene verbrand zal worden. Oostenrijk-Hon^.-Monarchie. Keizer Frans Jozef is te Abbazia aange komen, ten einde den Duitschen keizer een bezoek te brengen. Nadat de keizer zyn gast een officiöel be zoek had gebracht in do villa Amalia, waar het Duitsche koizerspaar verbiyf houdt, ge bruikten de keizers samen het dejounor en maakten daarna een zeiltochtje met het yacht „0hri8tabel." Vervolgens werd het middagmaal gebruikt en 's avonds vertrok Frans Jozef weer naar Mattuglia, van waar hy onmid- deliyk naar Weenen zal terugkeeren. Do bevolking ontviDg den Oostenrykschen keizer met geestdrift. De inwoners staken de vlaggen uit ter eere van het bezoek en juichten den keizer toe, telkens wanneer hy zich óf alleen öf met den Duitschen keizer in het openbaar vertoonde. Tydens den avond werd eene algemeene illuminatie georgani seerd. De byeenkom8t der beide keizers was zeer vriendschappeiyk, gelyk natuurlijk te verwachten was, maar zy heeft geene poli tieke beteekenis, daar het uitsluitend het doel was van den Oostenrykschen keizer om zyn bondgenoot, nu deze in zyn ryk vortoefde, te verwelkomen. Tot beschouwingen over den politieken toestand in Europa zal daarom deze keizors-byeenkomst wel geen aanleiding geven. Men beschouwt het te Weenen als zeker, dat keizer Wilhelm, wanneer hy van Abbazia naar Beriyn terugkeert, den 12den of den 13den April ook te Weenen een bezoek zal brengen. Te Buda-Pesth biyft alles rustig in af wachting van de aankomst van het stoffeiyk overschot van den Hongaarschen patriot Kossuth en zyne echtgenoote. De minister president. Weckerlé is van zyne reis naar Weenen te Pesth teruggekeerd. Van officiöele zjjde wordt het bericht tegengespro ken, dat de ministers zullen deelnemen aan Kossuth's ter-aardo-bestelling. Geen der staats ambtenaren zal de plechtigheid bijwonen, maar overigens zal door hot ministerie alles gedaan worden, wat in zijn vermogen is, om de plechtigheid to doen slagen. Dezen uitslag heeft de reis des heeren Weckerlé naar Weenen ten minste gehad, dat nu allo geruchten over eene ministoriëele crisis zyn weerlegd. Do trein, welke Kossuth's lyk naar Pesth brengt, is te Verona, Treviso en Udine, tel kens, wanneer er eenig oponthoud was, door eene talryke menigte belangstellenden ont vangen. De stedelijke autoriteiten waren aan de stations aanwezig en legden kransen op de lykkist. Gistermiddag om drie uren ver trok de trein uit Udine, wanr Kossuth's zoon zyn dank betuigde voor de eerbewijzen, welk het stoffelijk overschot zyne vaders op Itali- aansch grondgebied was ten deel gevallen. Het. spreekt vanzelf dat Kossuth's l|jk by de aankomst te Pesth met groot eerbetoon zal worden ontvangen Tydens *yn bezoek te Weenen bad de heer Weckerlé ook eene conferentie met zyn Oostenrykschen ambtgenoot, den minister van financiën Von Plener, over de valuta regeling. De laatste moeilykheden, welke de voltooiing dezer flnantiëele hervorming nog beletten, zyn nu uit den weg geruimd, zoo dat dit gedeelte van het program, waarmede het ministerie Windischgr&tz is opgetreden, althans weldra tot uitvoering zal worden gebracht. Ter eere van Kossuth, wiens stoffelyk overschot heden te Buda Pesth zal aankomen, is de geheele stad met rouwvlaggen getooid. Een groot aantal deputaties zyn er aan gekomen, benevens vele inwoners uit de andere plaatsen des lands, die de begrafenis plechtigheid willen bywonen. De beurs is gesloten. Het social istencongres te Weenep heeft besloten, vast te houden aan de betooging op 1 Mei. Tevens werd besloten dat de party zal moeten pogen, in Oostenryk den acht-urigen werkdag te verkrygen. Groot-Britannië. In Berwickshire heeft Donderdag eene ver kiezing voor het Lagerhuis plaats gehad, ter vervanging van Marjoribanks, den tegenwoor- digen lord Tweedmouth. De liberaal Tennant werd gekozen, met eene meerderheid van 666 stemmen op den conservatieven candidaat. De millioenenrede in het Engelsche huis zal het bewys leveren van eene betrekking tusschen het weder en de opbrengst der accynzen. Eene nauwgezette studie der cyfers heeft den kanselier der schatkist de over tuiging geschonken, dat by warm weder de accynzen belangryk minder opbrengen, aan gezien de bevolking dan meer met bier dan met geestryke dranken haren dorst poogt te lesschen. Portugal. De onderhandelingen tusschen de Fransche en Portugeesche regeeringen over de bekende geschillen zyn nog niet geëindigd. Toch wordt reeds van goeder hand uit Parys gemeld, dat Portugal, na de terugroeping van den Franscben gezant Blhourd uit Lissabon, meer inschikkelykheid betoont, dan aanvankeiyk het geval was. Het geschil over Zanzibar, waar de Por tugeesche consul-generaal den Franschen allerlei moeilykheden veroorzaakte, is reeds overeenkomstig de wenschen der Fransche regeering bygelegd en eveneens heeft Portugal zich reeds bereid verklaard de verlangde schadeloosstelling uit te keeren aan den aannemer der havenwerken te Lissabon, wien door de staking van dezen arbeid door de Portugeesche regeering groote schade was berokkend. Alleen is nog geene overeenstemming ver kregen betreffende de waarborgen, welke de Fransche schuldeischers der Portugeescho Spoorweg maatschappy verlangen. De Fran sche regeering blyft echter op haar standpunt en weigert te dezen opzichto too to geven. De Fransche gezant zal niet naar Lissabon terugkeoren, voordat Portugal, ook wat dit geschil betreft, eene aannemelyke schikking heeft goedgekeurd. JEt.Miila.ticl. Volgens bericht uit St. Petersburg hield do Czaa* uit zyne ziekte eene lever aandoening over en zal Z. M. waarschyniyk daarvoor van den zomer naar eene buitenlandscho bad plaats gaan. Uit St.-Petersburg wordt gemeld, dat 19 studenten van de militaire academie zyn aangehouden, omdat zy deel uitmaakten van eene revolutionnaire vereeniging. Berichten uit Odessa melden dat er dage- yks arrestatiën worden gedaan van personen, welke verdacht worden nihilisten te zyn. Grootvorst "Wladimir, opperbevelhebber van de garde en van het militair district St.-Petersburg, hoeft eene dagorder uitgevaar öigd, waarin hy, er op wyzende dat het geloof de beweegkracht is tot de verhevenste daden, zyn officieren voorschryft, dat zy en hunne troepen onvoorwaardeiyk de kerkelyke vasten- wet in acht moeten nemen. Aan de bevel hebbers wordt voorgeschreven naamlysten op te maken van de officieren, die de vasten niet in acht nmeen. Brazilië. Te Rio de-Janeiro blyft do gele koorts nog heerschen. Het aantal slachtoffers, dat deze ziekte eiken dag eischt, bedraagt ongeveer 70. Overigons blyft de toestand gunstig. Men verwacht nu, dat weldra president Peixoto's vloot naar het zuiden zal vertrekken, ten einde admiraal De Mello daar aan te tasten. Misschien komt dan de opstand ten slotte tot een einde. Veroeuiffde Sta. teil. President Cleveland heeft eindelijk eene be slissing genomen en, naar men weet, gewei gerd zyne bekrachtiging te geven aan de be kende Bland-bill betreffende de aanmunting van zilver ten behoeve van de schatkist op grond van het bekende recht van seigniwage. Volgens deze wet zou de regeering verplicht worden 58,000,000 dollars aan zilver aan te munten. Do meerderheid der democraten, welke zitting hebben in de finantiéele Senaats commissie deze commissie bestaat uit 11 leden, waarvan 6 tot de democraten en 5 tot de republikeinen behooren bad den president verzocht de wet goed te keuren, maar daaren tegen verklaarden zich de toongevende bankiers en kooplieden te Nieuw-York en ia de andere voornaamste steden des lands tegen het ontwerp. By deze quaestie stonden de democraten uit bet westen en zuiden der Staten tegen over die uit het oosten. De democraten uit de zuideiyke en westelijke Gtaten, die tegen de opheffing der bekende Shermanwet waren, zagen in de Bland bill een laatste redmiddel om hun toestand te verbeteren, maar presi dent Cleveland weigerde gehoor te geven aan den aandrang, die van deze zyde werd ge oefend, en weigerde de wet te bekraohtigen, waardoor de zilver wetgeving nog meer in de war zou gebracht worden. Te Nieuw-York heeft het besluit van den president een goeden indruk gemaakt. Dat het Congres met eene meerderheid van der stemmen de wet nog zal aannemen, het geen het veto van den president krachteloos zou maken, is niet waarschyniyk, maar steeds blyft nog het gevaar bestaan, dat de heer Bland gevolg geeft aan zyn voornemen om zyn wetsvoorstel in den vorm van een amen dement weer vast te knoopen aan de tarief- wet, welke nog steeds door den Senaat moet worden goedgekeurd. Het is dus steeds nog mogeiyk dat de be krachtiging van de afschaffing der Mac Klnley- wet op deze wyze opnieuw wordt vertraagd, maar dat het den zilver-maonen zal gelukken de totstandkoming der tarief hervorming tegen te houden, blyft steeds zeer onwaarschyniyk. Eene beslissing is nu ophanden, daar de Senaat den 2den April het ontwerp tot herziening der tariefwet in behandeling zal nemen. Egrypto. Uit Kaïro wordt aan de „Times" geschreven Volgens particuliere berichten uit Konstan- tinopel zal de Sultan twee vertrouwde agen ten naar Egypte zenden, om een onderzoek in te stellen naar een geheim genootschap te Kaïro, dat ten gunste van Engeland heet te werken tegen het gezag van den Khedive en de suzereiniteit Tan den Sultan. De Fran sche diplomaten schynen voor het oogenblik het terrein hunner werkzaamheden verlegd te hebben van den Nyl naar den Bosphorus, en het te doen voorkomen alsof de ontevre denheid, die hier In vele kringen heerscht, tegen het gezag van den Sultan gericht is, alleen om des Sultans wantrouwen tegen de Brit8che politiek te versterken. Denemarken. Den laten April eindigt in Denemarken het flnantiëele jaar en dan zal blyken, of voortaan constitutioneel zal worden geregeerd of wel weder een buget zal worden gede creteerd, zooals vele jaren het geval wa6. De onderhandelingen der regeering met de ge matigde fractie der linkerzyde staan niet hoopvol en de legerwet, die de uitgaven be snoeit en den diensttijd verkort, wordt geene voldoende concessie der regeering geacht. De begrooting is door de Eerste Kamer aangenomen en door de rechterzyde weder overeenkomstig het oorspronkeiyk regee- rings voorste veranderd. Nu keert zy tot de Tweede Kamer terug en wordt weder in handen eener commissie gesteld. De gematigde leden der linkerzyde in deze com missie hebben zich uitgelaten, dat zy zich niet geroepen voelden over de byzonderheden to beraadslagen, over welke tusschen de beide Kamers verschil van meening bestaat. Zy willen voorstellen, de wyzigingen, door de Eersto Kamer aangebracht, eenvoudig te schrappen. De radicale linkerzyde zal tegen de geheels bogrootiDg stemmen en de rechterzyde keur» de besluiten der Eerste Kamer goed. Er if dus weinig uitzicht op eene minnelyke schik king en waarschyniyk zal ten tienden mals eene begrooting worden gedecreteerd. Telegra ïu in o n. WASHINGTON, 30 Maart. De heer Blan- zal Dinsdag a. s. zyn ontwerp betreffende d zilver-aanmunting (zie de buitenlandscho be richten) weer by het Congres indienen, in d verwachting, dat het ontwerp dan door he Huis van Afgevaardigden en den Senaa met eene meerderheid van */s der stemmer zal worden aangenomen, waardoor het vei van president Cleveland krachteloos zoi worden. WASHINGTON, 30 Maart. De beer Isaa. Pequa is gekozen tot voorzitter van den raao van beheer der Central-Pacific"-lyn. De heoi C. Huntington heeft zich nog bereid verklaarJ lid van den raad van beheer te blyven. BUDA-PESTH, 30 Maart. Hedennamiadag tr 3 uren is 't l|ik van Kossuth alhier aangekomeD en daarna in plechtigen optocht onder hel luiden der klokken naar hot ?iTi«semn gebracht, waar bet tot de begrafenis op Mamdag zal blyven. Aan alle Italiaansche stations, waar de rouwtrein passeerde, werd by met eerbewijzen ontvangen, maar op Oostenryksch gebied waren de stations door gendaimen bezet en werd het publiek geweerd. Nauwelyks had de trein de Hongaarsche grenzen overschreden, of groote menigten begroetten den nationalen heros, bedekten zyne kist met kransen, terwyi vurige redevoeringen werden gehouden. KOPENHAGEN, 31 Maart. De jarenlange 8tr|jd tusschen het Folkething en de regeering is door eene gisteren gesloten overeenkomst geëindigd. Het Folkething en het Landsthing hebben voor de eerste maal sinds 1885 de flnantiëele wet goedgekeurd, waarin de uit gaven, welke vroeger door de regeering zon der goedkeuring werden gedaan, zyn opgeno men. Uitgesloten zyn slechts de uitgaven voor het corps gendarmerie. WEENEN, 31 Maart. De meeste werklieden der gasfabrieken te Weenen hebben het werk gestaakt, omdat een werkman tegen hun wil was ontslagen. Zooals m9n weet, zyn thans vertegenwoordigers der sociaal-democraten van Oostenryk te Weenen vergaderd en zy hebben dadelyk hunne sympathie met deze werk-

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 12