Feuilleton. IN BLOEI GEKNAKT. i ecrfll dan met een trompetje rond, waaruit zij schelle tonen weten te halen, en roepen uit, dat er brand is en waar de brand is. Dit alarm dient om de personen te waarschuwen, die tot de brandweer behooren, zoomede de velen, die met de brandweer niet te maken hebben, maar voor wie het een groot genot is om naar een brand te kyken, en die gewoonlijk In den weg staan en het blusschingawerk bemoeilijken. Bh ernstige branden kan dat brandalarm van nut zijn, maar meestal strekt het slechts om noodeloos onrust te verwekken. Het ge beurt niet zelden dat de brand reeds lang gebluscht is, als in andere deolen der stad de burgerij nog door het getoeter en geschreeuw verontrust wordt. Vooral in den nacht is dat hoogst onaangenaam, want het alarm is zoo luidruchtig, dat men al heel vast slapen moet, om niet in zijne rust gestoord te worden. In de afgeloopen week heb ben zich t9 Rotterdam 68 nieuwe gevallen van pokken voorgedaan. Dit is het grootste aantal, dat zich gedurende de afgeloopen 6 maanden aldaar binnen eene week voordeed. In eene horbergteIJselmuiden werd Zondagavond door eenige militairen van het instructie-bataljon op erge wijze huisge houden. Nadat hun was aangezegd de betaling van eenige gebroken glazen, werd een paar hunner zoo woedend, dat de bedienden wer den aangegrepen en mishandeld en ieder, die in hunne nabijheid kwam, met de inmiddels getrokken sabel kon kennis maken. Iemand uit Kampen bekwam o. a. eene nogal hevige hoofdwonde Ook den gemeente-veld wachter, die was komen toesnellen, en een der bel hamels naar hun naam vroeg, wilden ze te lijf. Doch dezo, een pootig man, moest er een eind aan maken en loste eindelijk een paar schoten, ten gevolge waarvan een korporaal in 't been getroffen werd en in 't hospitaal is opgenomen. De rechtbank te Groningen heeft Jan De Boer, schipper te Ooster wijt werd, wogens broedermoord veroordeeld tot 3 jaren gevangenisstraf. Moj. E. J. De B.de dame uit Aal ten, die, ofschoon zij 167 in haar bezit had, in den Franschen bazaar te Amsterdam allerlei snuisterijen wegnam en heen wilde gaan zon der te betalen, en na hare aanhouding op het politiebureau aan den dienstdoenden hoofd inspecteur van politie, die het proces verbaal opmaakte, een valschen naam had opgegeven, is wegens diefstal door de arrondissements rechtbank te Amsterdam veroordeeld tot eene gevangenisstraf van óéne maand. De eisch was 6 maanden. Van het opgeven van een valschen naam (valschheid in eene authentieke akte) werd beklaagde vrijgesproken, als zijnde dit feit als materiëele valschheid in geschrifte niet be staanbaar en als intellectueels valschheid niet strafbaar. In de nabijheid van Steenwijk heeft een ongeluk plaats gehad. De veehouder Veenstra uit de naburige gemeente Oldemarkt zou voor zijn zieken buurman met diens knecht een varken naar Meppel brengen. Even buiten de stad schrikte het paard voor eene hondenkar, het sloeg op hol, en V. viel voorover van den wagen. Bloedend werd hij naar oene naburige woning gebracht, waar hij na weinige uren overleed. De ongelukkige laat vrouw en kindoren na. De knecht hoeft zich ernstig aan het been bezeerd, terwijl nog een derde persoon, die zich mede op den wagen bovond, in gevaarlijken toestand ver- koert. Naar mon vorneemt, is het thans zeker dat er by Utrecht eene wielerbaan ge bouwd zal worden, en wel bij het fort de Bilt, naast het lawntennis terrein, onder de gomeonto Maartensdijk. De aanbesteding wordt dezer dagen verwacht en de baan zal tegen Juli voltooid zjjn. Het is eene particuliere onderneming. Onder Apeldoorn zyn drie hec- taron heide, behoorende aan de Uddelsche „Is de gravin in de blauwe kamer?" „Om u te dienen, freule 1" was het antwoord. Zt) besteeg daarop de eikenhouten, fraai goboeldhouwde trap, en de lakei, die haar was voorgegaan, opende de deur der blauwe kamer. Aldaar was, bij het schemerachtig licht van eene lamp, die op de fraai ingelegde tafel stond, eene dame van middelbaren leef tijd gezeten. Toen zy de deur der kamer hoorde openen, wendde zjj met trotschen blik het hoofd om, denkende een der bedienden te zullen zien binnentreden. Zoodra zij echter zag wie het was, verhelderde haar gelaat en de eerst zoo stugge trekken werden met een zacht rood overtogen. Toen de bedlends de deur aohter zich ge sloten had, liep de jonge dame met een: „acb, tante, wat ben ik ongelukkig 1" op de andere dame toe, sloeg de armen om haren hals en barstte in snikken los. „Maar, Hulda, wat scheelt je?" vroeg de ontstelds vrouw. „Hoe zijt ge zoo bedroefd?" ,0, tante, als u alles wist!" „Heeft mijn nichtje eene kleine teleurstelling ondervonden? Maar, kind, „ce ne sont pas toujours les möines, qui ont l'assiette au beurre." Denk aan de waarheid van die woor den. Den eenon dag zijt gij „la première," -tviAran doer ia het eene andere. .Cela maatschap en grenzende aan de bosschen van het kroondomein, in vlammen opgegaan. Daar men aan kwaadwilligheid meent te moeten denken, stelt de politie een onderzoek in naar de oorzaak van den brand. Het pakje kruiden door Melkge- vonden en welker gebruik zijn geheel gozin bijna het leven kostte, bestond volgons de onderzoekingen van prof. Oudemans uit Stra moniibladeren, die, na gerookt te zijn, worden verbrand, om door middel van den rook den benauwden asthmalijder verlichting te geven. Door onbekende oorzaken is gistermorgen het huis van den slager F. Leuw, te Monnikendam, met de aangrenzende kerk dor Israëlieten, in de asch gelegd. De kostbaarheden, welke tot de Synagoge behoorden, konden ook niet meer gered worden. Vrijdag-avond, by het voorbij rijden van een trein op de Rijnbrug te Keulen, liet de locomotief zooveel stoom vliegen, dat de paarden van een detachement kurassiers schrikten en in alle richtingen op hol gingen. Er z(jn verscheidene gekwetsten. Een huis vader ontving een zoo hevigen stoot tegen de borst, dat hy na twee uren in het gasthuis overleed. De Mormonen-zendelingen Julius Billeter en John Vettorlin, die de een sinds Augustus, de ander sinds Juni des vorigen jaars in Pruisen met hun „bekeeringswerk" bezig zijn geweest, zijn thans op bevel der regeering in hot belang der openbare orde van het Pruisische staatsgebied verdreven. Behalve de 101 kievitseieren van de „getrouwen van Jever", zal prins Von Bismarck op zijn geboortedag (1 April) uit Liegnitz 101 meeuweneieren ontvangen, ver gezeld van een gedicht in Silezisch dialect. De dames uit Rjjn Hessen hebben besloten den gewezen rijkskanselier een proefje van den edelston Rijn-Hessischen wjjn aan te bieden en hem daarbij oen adres van geluk- wensching te doen overhandigen. Het adres is reeds van 22,470 handteekeningen uit 150 plaatsen voorzien. Een hevige sneeuwstorm woedt in de Noordwestelijke staten van Amerika, welke reeds groote schade aangericht heeft. Een groot aantal huizen zijn van do daken beroofd, schoorsteenen werdon nedergeworpen. Een persoon is doodgevroren. In eene woning der Londonsche wjjk Clerkenwell is door het omvallen van eene paraffine-lamp brand ontstaan. Het vuur breidde zich zóó snel uit, dat de bewoners niet don tijd hadden zich te redden. Vijf van hen zjjn in de vlammen omgekomen, twee andere zijn deerlijk gewond. De begrafenis van do slacht offers der tweede ontploffing to Santander is mot heftlgo toonoelen gepaard gegaan. De menigte uitte allerlei verwenschingen tegen de technischo commissie, aan wie zy de schuld geeft van de ramp, en de troepen moesten tusschenbeide komen om het volk te weer houden van handtastelijkheden. Ofschoon men overtuigd is dat al het dynamiet nu onschadelijk is gemaakt, heeft de prefect in overleg met de technische com missie besloten, de overblijfselen van het wrak met buskruit te laten springen, uitsluitend om het publiek gorust te stellen. Een noodlottige brand heeft in het hospitaal van de Fransche stad Roucy gewoed. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat men do zieken op de bovenver diepingen niet kon reddon. Uit de puinhoopen zijn reeds zes lijken te voorschijn gehaald. De ontploffing in de kerk te Jallieu was het werk van eon kwajongen van zestien jaar; hy had eene koperen bus met kruit laten springen om don kerkgangers schrik aan te jagen. Hoewel niemand getrof fen werd, zjjn by do paniek toch vele perso nen ernstig gewond. Door de glasblazers te Riv ede- Gier is tegen dezo week tot eene algemeene werkstaking besloten. Dit besluit is een nieuw staaltje van de ne devrait pas monter jusquA la hauteur do v ton dódain."" „Dédain, tante? Ik ben wanhopig. Verbeeld u, ik heb hedenmiddag van Lieschon ver nomen, dat de verloving van Ludwig Von Sehnwitz met Laura Von Stonwerck op het bal masqué publiek zal worden. Lleschen had het van Heinricb, den kamerdienaar van graaf Kiehl, vernomen, en die zal het wel weten." „Maar, kind, op die praatjes van de be dienden kan men niet aan. En al ware het nu zooals ge zegt, gfi kunt wel andore aan bidders krijgen en Von Sehnwitz toonen, dat ge niets om hem geeft." „Acb, tante, ik heb hem zoo innig lief en ik dacht zoo zeker, dat hy my ook beminde. En dat het nu juist Laura Von Stenwerck moet z|jn; die heeft zooveel aanbidders en daarenboven is zy de „favorite" van de vorstin. Z y alles en i k niets." De gravin Von Hohenstein staarde peinzend voor zich uit. Blykbaar had ook zy geene aangename gedachten. Hulda zag met hare betraande oogen hare tante verwonderd aan. Elndeiyk was het alsof de trotsche vrouw uit een droom ontwaakte. Zy streek met de hand over het fraai gewelfde voorhoofd en zeide „Ja, het moet maar, „il s'agit de votre affaire," mfin kind." Zy sloeg daarop haren arm om den hals van Hulda, die geknield voor haar lag. Zy keek haar diep in de oogen en zeide: „Luister eens, Huidal Ik ben niet altyd zulk oene strenge, koele vrouw geweest, als ik nu voor ieder schyn te wezen. Ook ik ben verregaande dwingelandy der syndicaten. Zie hier de toedracht der zaak om dit te bewyzen. Do hoer Dériard, directeur van eene groote glasblazery, waar 1100 man werken, had in December een zekeren werkman Darton aan gesteld voor een bepaald werk aan den oven. Darton was ook speciaal bestemd om voor afwezige werklieden in te springen. Door zyne mede arbeiders werd by van het begin af met schuine blikken aangezien, omdat hy geen lid van hot syndicaat was. Men wilde hom over halen lid te worden, maar Darton stoorde zich daaraan niet. Toen begon men hem het leven te verbitterende schandelijkste scheld woorden werden hem onophoudeiyk naar het hoofd geslingerd; zoodra Darton werd aange wezen om voor een afwezig werkman in te springen, legde dadelyk de geheele ploeg, waartoe hy behoorde, het werk neer. Daar dit alles niet hielp, begaf eene deputatie zich naar den directeur om het ontslag van Dargon te vragende directeur zeide, dat ieder in de fabriek vry was om al of niet lid te worden van het syndicaat, en weigerde beslist. Daarop ontving Dargon een brief, waarin hij met eene bom gedreigd werd, als hy geen lid werd. Dargon diende eene aanklacht in, en de scbry vor van den brief werd tot zes dagen gevangenisstraf veroordeeld. De directeur wilde den briefschrijver ontslaan, maar op verzoek van Dargon zelf zag hy van zijn voornemen af. Woedend over het nuttelooze hunner pogin gen, hielden de werklieden eene vergadering en besloten het werk te staken, als Dargon niet ontslagen werd. Eenige dagen later werd Dargon by zyne komst op de fabriok met eene hagelbui van steenen ontvangen, maar toen hy toch aan den arbeid toog, staakte de ge heele dagploeg het werk, en de nachtploeg volgde dit voorbeeld. De directeur liet toen door een deurwaarder proces-verbaal opmaken en sloot de fabriok. Elfhonderd menschen waren dus werkloos, omdat het syndicaat een eeuvoudigen work man wildo dwingen, lid to worden. En nu heeft zoo waariyk het syndicaat de werksta king in alle fabrieken bevolen. Men kan een langdnrigen stryd verwachton, want de direc tion weigeren te buigen voor deze schandelyke tirannie. BUITENLAND. Spanje. Met het oog op do aanstaande opening der Cortes worden te Madrid de noodige maatregelen genomen om anarchistische aan slagen, zooals in do Fransche en Italiaansche Kamer «yn gepleegd, te voorkomen. Tot de tribunes der Kamers zullen alleen personen zonder mantel of overjas worden toegelaten, en dan nog slechts op vertoon van genum merde toegangskaarten, waarvan er bovendien slechts een beperkt aantal beschikbaar zyn gesteld. Nu het tractaat tusschen Spanje en Ma rokko door de koningin regentes i6 bekrach tigd, zal maarschalk Martinez Campos, wiens tegenwoordigheid nu niet langer to Melilla wordt vereischt, weldra naar Spanje terug- keeren. Koningin Christina was voornemens den maarschalk, als biyk van waardeering voor de bewezen diensten, een adeliyken titel te verleenen, benevens een jaargeld, maar de oude vecht generaal hoeft deze onderschei ding van de hand gewezen. Trouwens, ook reeds na den Carlisten oorlog, werden den maarschalk dergelyke bewyzen aangeboden. Yoor zichzelven weigerde hy deze, maar wel werden toen zyne beide zonen tot mar kies van Seo de Urgel en graaf van Baztan verheven. In elk geval zal den maarschalk by zyn terugkeer in Spanje zokor een byzonder huldebetoon ten doel vallen, want de Span jaarden zyn zeer tevreden, dat het geschil nu ten minste op dezo wyze voorloopig in der minne is geschikt. In hoever de eulten inderdaad de verplichting, wblke hy op zich eenmaal vol illusies de wereld ingetreden, ook ik dacht dat er voor my slechts rozen zonder doornen zouden bloeienhelaas, ik verkeerde slechts korten tyd in die meening! Ik was hofdame by de moeder van onzeu tegenwoordigen vorst. De vader van Laura Yon Stenwerck bekleedde daar een even hoogen post en was evenzeer in de gunst van den vroegeren vorst, als hy het nog heden is. Ik beminde hem en zoo, hot scheen, had hy my ook lief. Maar, terwyi ik myzelve met de schoonste verwachtingen vleide, ter- wyi ik droomde van eene toekomst vol rozen geur en manescbyn, bedroog hy my. Eens, toen de verjaardag van len nu overleden vorst gevierd werd, stelde hy als zyne bruid eene eenvoudige landfreule voor; een bak- vischje, dat verlogen voor zich uitstaardeen niets scheen te weten van de formaliteiten, die noodzakeiyk zyn om aan het hof geen dwaas figuur te maken. Hy was echter verrukt over hare naïeveteit en schynbare onschuld. Ik was doodeiyk beleedigd, vroeg myn ontslag als hofdame en vestigde my hier. Nooit, als alleen wanneer de noodzakelykheid het my gebood, ben ik weder aan het hof geweest. Ik heb ook Yon Stenwerck zeer zelden weder gezien. Ik wilde echter te L. biyven wonen, want hy mooht niet denken, dat ik ter wille van hem van woonplaats veranderde. Wanneer ik hem ontmoette, kon ik niet nalaten hem steeds wraakzuchtige blikken toe te werpen. Ik wilde dat myn aanblik hem steeds zyne ontrouw in herinnering zou brengen. Wel bemerkte ik dat zyne jonge vtouw er onder heeft genomen, zal nakomen, is eene zaak, die eerst later aan de orde zal komen. De bisschop van Cordova heeft een ongeteekenden blief ontvangen, waarin hem aangekondigd werd dat de kathedraal in de lucht zal vliegen uit wraak wegens het ter- dood-brengen van anarchisten te Xeres. Rusland. In weerwil van officieuze tegenspraak houden sommige bladen vol dat de keizer van Rusland voornemens is, het volgend najaar den Duitschen keizer een bezoek te brengon. Zeker schynt dat het sluiten van het handelstractaat ook politieke gevolgen zal hebben. Zoo schryft een correspondent van de „Daily Telegraph," dat de samenkomst der keizers in den nazomer of in den herfst eene uitgemaakte zaak is, al zyn de tyd en de plaats nog niet vastgesteld. Terwyl de St.-Petersburger bladen, zegt de correspondent verder t Duitsch-Russisch tractaat als het begi e nieuwe economische periode be groete. wordt het in de hoogöre politieke kringen als van niet minder internationaal gewicht beschouwd, namolyk als grondsteen van een op „godsdioustige monarchale be ginselen" op te richten bolwerk tegen de aanvallen van het socialisme en de anarchie. Deze meening wordt door den Czaar gedeeld. In een gesprek met een aanzienlyken Rus zoide do Czaar, dat de anarchie de eenige ge duchte vy.and van den vrede en den vooruit gang was, en daarom zonder genade moest worden uitgeroeid. Mon zal zich herinneren dat graaf Caprivi dezer dagen te Dantzig heeft gesproken van een aaneensluiten der Europsesche volken, daar zy afzonderiyk niet sterk genoeg waren om op de „komende eventualiteiten" voor bereid te zyn. Velen meenen dat ook de Duitscke rykskanselier het socialisme op het oog had; anderen evenwel geloo7en dat hy alleen eene samenwerking op economisch gebied heeft bedoeld. De Paryscho correspondent der „Timos", die de geheimen der vorsten en volken open baart, soms den vorsten en volken zei ven, maakt nu bekend dat de koniDg van Dene marken in een vertrouweiyk gesprek zou hebben verzekerd, dat de Czaar en de keizer van Oostenryk hun best zouden doen om bezuinigingen op de Europeesche oorlogs- begrootingon mogeiyk te maken. „Ik heb nooit", zoo laat de correspondent den Deen- schen koning zoggen, „den keizer van Duitsch- land er een woord van durven zeggen, omdat een jong souverein altyd van nieuwe lauweron droomt, maar de koning van Italië zou zeker niet tegen eene vermindering der militaire uitgaven zyn en Spanje heeft ook de vrodelie- vendste bedoelingen, zooals uit zyne toena dering tot Frankryk biykt." Brazilië. Engeland en Italië worden gezegd voor de opstandelingen, die in handen van Peixoto zyn gevallen of zullen vallen (b.v. Da Gama en zyno officieren, als zy uitgeleverd worden), tusschenbeide te zyn gekomen. Zy dringen op clementie aandat althans gespaard mogen worden wie zich niet aan het gemeene recht vergrepen hebben! De VereenigdeStaten wen- schen daarentegen ook in dezen onzydig te biyven en zich van inmenging te onthouden. Men vreest nu voor het lot van een groot aantal staatkundige gevangenen. Door het weder van kracht stellen der oude plakkaten, waardoor vreemdelingen, die in eenig opzicht aan een opstand deelgenoot kunnen worden geacht, aan parate executie blootstaan, loopen buitenlanders te Rio ernstig gevaar, en met name Portugeezen en Engelsclien, op wie de regeeringsparty gebeten is. De „Now-York Herald" beeft weder tyding ontvangen van eene ovorwinning der opstan delingen. Santa Maria, eene versterkte plaats, moet in hunne handen gevallen zyn en de tegenparty aanmerkelyke verliezen hebben ge leden. President Peixoto heeft de nationale garde leed, maar wat ging ray dat aanHet woord „wraak" was myn devie3. Ieder steentje, dat hem zal kunnen wonden, heb ik zorgvuldig gegaard, om het hem ter rechter tyd naar het hoofd te kunnen slingeren. Hy schynt echter even ongevoelig to zyn voor myn haat, als hy vroeger voor myne liefde geweest is. Zyne vrouw werd hem spoedig na de ge boorte van eene dochter ontnomen en van dien tyd af was zyn kind hem alles. Daar hy vreesde dat de kleine Laura aan het hof onder minder goeden invloed zou komen, zond hy haar naar Holland; maar dat weet ge, en het overige weet ge ook. Ik zoek echter nog steeds naar voldoening van myne wraak zucht en ik gevoel het, die tyd zal eens komen." Met een diepen zucht besloot zy hare rede. Hulda had ademloos geluisterdduizend tegenstrydige gedachten woelden in haar brein. Liefde en haat streden om den voorrang. „Die Yon Stenwercken brengen blykbaar ongeluk over oDze familie; wanneer zal de tyd der vergelding komen?" dacht zy. „Hebt u den heer Von Stenwerck later nog wel eens gesproken?" vroeg Laura met bevende stem. „Ik heb altyd vermeden den onwaardigen man een woord toe te voegen," antwoordde de gravin trotsch. „Had hij u ten huweiyk gevraagd?" „Dat nu juist niet, maar blikken kunnen soms meer zeggen dan woorden kunnen uit drukken daarenboven daoht iedereen aan het hof dat wy een paar zouden worden. Ik maakte op den dag, dat hy zyne van ver legenheid blozende bruid aan ons voorstelde, mobiel verklaard en troepen naar het zuiden gezonden om de opstandelingen te bestryden. De Mello beweert dat Peixoto, nog vóór hot einde van zyn mandaat (lo. November), de regeering zal overgeven aan den onlangs gekozen president dr. Prudente de Moraos, omdat de zuidelyke staten dreigen zich af te scheiden en eene afzonderiyke republiek te vormen. INGEZONDEN. Mynheer de Redacteur Is naar aanleiding van het kruithuisje op don Vestwal, d it ik U vorzoek eenigo plaats ruimte voor mfine inzending af te staan. De stemming in onze laatsto Raadszitting deed zien dat de eene heifc der aanwezige leden met hare zionswyze lijnrecht stond tegen over die der andore. Ik noem aau dat het niet aan motieven ontbroken hoeft en ieder der loden zyne stem naar overtuiging heeft uitgebracht. Doch waren de leden nog een9 gaan kyken naar het kruithuisje, hadden zij dan eensec-n bl:k geslagen op do omgeving er van, dan zouden zy moeten erkennen, dat, waar bet geene roden van bestaan meer hseft, omdat in de behoefte aan eene bewaarplaats van bus kruit buiten onzo gemeente is voorzien, het huisjo behoort to verdwyneD. Waar de heer Dr. W. PLyte eene lans breekt voor het behoud, uit oudheid- on geschied kundig oogpunt, zou ik vooratellen het dan maar te laten vervallen. "Was het nog uit den tyd van het beleg, dan ken 't er nog me# door, maar 't is van lateren tyd, bezit ulfc bouwkundig oogpunt geene waarde, en slaat daar in den weg, spottendo met do pogiogeaj die ondernemers doen om den Vestwal te maken tot eeno rnooio kade. Bezien wy de omgeving, dan wordt aai| den Singel en de Yestwalz jJo druk gebouw^' Dit moeten wy huldigen en dan geloof ik, dat hat noodig is, dat belanghebbenden gehoN pen worden in hunne pogingen tot verfraaiing# En wil men dan toch eene herinneriDg heb* ben aan het feit, dat dddr de stadsmuur in stortte, welnu, laat mon er een gedenkstceii plaatsen. Daaraan, geloof ik, zullen belang hebbenden by de verfraaiing van den Vestwal wel het hunne willen bijdragen. Men brak in Leiden poorten af, die heelwat meer bouwkundige en oudheidkundige waarde hadden dan het kruithuisje. Er zyn uog andere oude herinneringen weggemaakt, waar voor men ook wol byzondere redenen gehad zal hebben. Doch men bestendige niet een toestand, wanneer het biykt dat eene ver* fraaiing en verbetering tegengehouden wordt* Ik hoop, Mynheer de Redacteur, dat nog eens grondig over de zaak zal gedacht en dan met besliste meerderheid het besluit ge* nomen zal worden dat het kruithuisje plaat# zal maken voor een eenvoudigen gedenksteen# Onder dankzegging voor de opneming, toeken ik my met verschuldigde achting: Iemand, die voor verfraaiing ia. Leiden, 26 Maart 1894. Aan de Redaatc oan het „Leidsch Dagblad*\ m Door eene vriendelyke hand gewerd my hedenmorgen „De Leidenaar" van gisteravond Myn naam wordt daar genoemd als candt* daat voor het district Leiden met eene toe* lichting, zóó vreemd en voor mij geheel onbe» grypeiyk, dat ik my genoodzaakt zie daartegen ten ernstigste te protesteeren. Wilt u my daartoe in de gelegenheid stel* Ion, en zoo spoedig mogeiyk aan uwe lezers mededeelen, dat candidatuur en toelichting geheel buiten mijn weten zyn opgegeven, en kon ik den auteur daarvan uitvinden ik hem zeer zeker verzoeken zou my voortaan aanbevelingen te sparen, die ik om vorm en inhoud ten eenenmale moet afwyzen. H. Ph. D« Kanter. Haarlem, 28 Maart 1894. een jammeriyk figuur en dat is iets, dat eene geboren gravin Van Hohenstein in der eeuwigheid niet vergeet. Ik baat daarom zoo wel Von Stenwerck als zyn kind, en lk zal, zoo lang ik leef, hen, waar ik kan, met mijne wraak achtervolgen." „Maar, tante, Laura kan het toch niet helpen dat haar vader u bedrogen heeft?" „'t Is wel mogoiyk, kind, maar zoolang ilp hem vereerd zie aan het hof en zyne dochter gelukkig met den man harer keuze, heb ik geen vrede." „Er is niet veel kans, tante, dat uw wensoh bevredigd wordtdegenen, die u met uwe wraak wilt treffen, staan op het hoogste toppunt van hun geluk." „Ik heb er ook dikwyis aan gewanhoopt, kind, maar na hetgeen ik hedenavond ver neem, schynt het my toe, dat ik nader aaü myn doel kom." Ik begryp niet op welke wyze, tante; u moet niet denken, dat ik Laura iets kwaads toewensch, omdat zy my, naar ik meen, Von Sehnwitz' liefde ontstolen heeft." „„II ne faut. pas parler de corde dans la maison d'un pendu", kind, als ge my niet van uwe ongelukkige liefde verhaald hadfc, dan was myn geheim misschien met mij ten grave gedaald. Nu echter de inwendige stem, die aanspoort tot wraak, weer in my levendig geworden is, nu zeg ik: Coüte que coüte, ik wil aegerierenl" {Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 6