De kapitein G. J. Van der Schroeff, van het 2de reg. inf., op zyne aanvrage, op pensioen gestold en het bedrag van het pensioen bepaald op f 1452 '8 jaars. Benoemd by het wapen der infanterie, by het löte reg., tot kapt., de eerste luit. H. C. G. Visscher, van het 7de reg.; tot eersten luit-., de tweede luit. N. W. Blom, van het corps; by het 0de regt., tot eersten luit., de tweede luit. A. L. P. Vogel, van het corps. Aan den heer mr. A. E. Elias, secretaris generaal by het departement van koloniën, vergunning verleend tot het aannemen van het ordeteeken van commandeur der orde van Jezus Christus, hom door den koning van Portugal geschonken. Benoemd tot landmeter eerste klasse by het kadaster A. J. Rasker, te Groningen, thans tweede klasse; tot landmeter tweodo klasse by het kadaster, J. J. Blom, te Eindhoven, than derde, en tot landmeter derde klasse by het kadaster, M. A. H. De Jongh, te Leeuwarden, thans vierde klasse. Gemengd Nieuws. Nu by het ingetreden voorjaars- en hot naderende zomerseizoen de dames voor de gewichtige vraag gesteld worden wat betreft hot doen eener keuze omtrent hun kostuum, heeft de heer J. H. Zurloh, aan de Botermarkt alhier, ook een gedeelte van zyn manufacturen-magazyn, nl. de inrichting uit sluitend voor mantels bestemd, in een nieuw gewaad gestoken. Zyn mantelmagazyn nl. i6 belangrijk uit gebreid, waartoe hy de boven den winkel ge legen kamers hoeft doen verbouwen en in ééne flinke, ruime zaal heeft doen hervormen. Kunnen daardoor de verschillende artikelen beter worden geëtaleerd en komen ze daartoe meer tot hun recht, een voordeel voor de be gunstigers van den heer Zurloh is daardoor bovendien verkregen, dat hun het doen eener keuzo thans wordt vergomakkelykt. De nieuwe inrichting is door een en ander tevens geriefeiyker en meer comfortabel, aan gezien de toegang tot deze zaal verbeterd is en ook de dag- en avondverlichting niet te wenschen overlaat. Als men nu verder bedenkt dat de heer Zurloh ook voor uitstekende qualiteiten zorg draagt, dan is hem zeker met de uitbreiding zyner inrichting veel succes toe te wenschen. Op 3 April zullen voor de recht bank te Rotterdam terechtstaan de twee beruchte inbrekers F. Fens en W. Vrouwen- felder, als verdacht in vereeDiging zich te hebben schuldig gemaakt aan braak en diefstal in eene villa te Kralingen. Ruim 20 personen zyn in die zaak als ge tuigen gedagvaard. Boide personen hebben voor gelyke feiten terechtgestaan voor de rechtbanken te Haar lem en 's-Gravenhage. De burgemeester van Engelen, De B., die nog stoeds, als van verduistering van gelden verdacht, in voorloopige hechtenis verkeert, zal voor de rechtbank verdedigd worden door mr. Hengst, advocaat en procureur te 's-Hortogenbosch. Do heer Hermann Rodenhof, aëronaute-constructeur te Amsterdam, welke by gelegenheid der Pinksterfeesten te Win schoten met zyn luchtballon „Jupiter" inden tuin van 't hotel „Wissemann" zou opstygen, heeft daarvan moeten afzien, omdat de gas fabriek te Winschoten de voor de vulling benoodigüe 435 MJ. gas niet leveren kan. To Amsterdam viel Zaterdag middag, te ongeveer twee uren, een mao, wonende Vierwindendwarsstraat en op weg zynde naar het Binnengasthuis, om daar be- handuld te worden, plotseling op de Bickers- gracht ter aarde. In een water- en vuurhuis binnengedragen zynde, bleek hy reeds over- loden te zyn. Eene vrouw en vyf kinderen biyven onverzorgd achter. Zaterdag middag had aldaar een treurig on geluk plaats op de Wcstersuiker-raffinadery. Een werkman van genoemde fabriek geraakte tusschen de machine, met het noodlottig ge volg, dat hy letteriyk aan stukken gesneden er uit werd gehaald. In don morgen van den 26sten Maart 11. is aldaar op oene bank in het Vondelpark gevonden het lyk van een man, die later is gebleken te zyn een 27 jarig Duitschor; hy heoft zich vermoodeiyk vergiftigd. Gisteren is het lyk van een postbesteller opgehaald aan de Hernbrug. Des morgens is in den Singel by de Bloom markt hot lo\onloos ovorschot van een jongen man gevonden. Men veronderstelt dat het 't lyk is van den zoon van oen melkboer in de Looiersdwarsstraat, die vóór eenige weken niet in de ouderiyke woning was teruggekeerd. Er was eene promio van f 50 uitgeloofd, voor het geval hy levend zou worden gevonden. Een treurig ongeluk heeft gister middag omstreeks halfdrie op het IJ by de Handelskade te Amsterdam plaats gehad. De stoomboot „Do Stad Tiel," welke van hot Morwede-kanaal kwam, sloepto do boot van den beurtschipper op Vreeland, waarin de beurtschipper zolt met zjjno twee zonen van 15 jaar het waren tweelingen gezeten waren. De beurtschipper van Nichtevecht op Amsterdam, Van Emmerik geheeten, kwam juist van Vreeland on had het plan naar zyn schip, liggende in den Arastel by de Bakker straat, to gaan. Op de hoogte van de Handelskade by den strekdam kwam eene andere stoomboot op- stoomeD, en de golfslag werd zóó hevig, dat de boot omsloeg en alle drie te water ge raakten. De beurtschipper word met een zynor zonen gered en nsar het Binnen-Gasthuis vervoerd. Men hoopt hen nog in 't leven te houden. Wat men ook gedaan heeft om te trachten ook den tweeden zoon nog levend op het droge te brengen, alle pogingeü bleken vergeefs. Hy liet zyn leven in het water; het lyk van den knaap is eerst na geruimen tyd dreggens opgehaald. Wat den vader en den anderen zoon aangaat, dezen werden gered met eene jol van een nabyiiggend schip. In de omgeslagen roeiboot waren nog eenige zakken met waschgoed en enkele koop mansgoederen. Hedenmorgen is uit den Singel by de Brouwersgracht te Amsterdam het lyk opgehaald van een manspersoon; men ver zekerde dat hy sedert den beruchten mist niet meer was gezien. Gistermiddag zyn door de paar dentram te Utrecht twee kinderen uit één gezin overreden, mot het treurig gevolg, dat een der kinderen van 6 jaar gedood en het andere, zynde 4 jaar oud, een der armpjes verbryzeld werd. Te Surh u i sterveeneche-he i d e (Fr.) kwam, terwyl de vrouw van B. alleen thuis was, een man in de kamer met een zwart gemaakt gelaat. Hy vorderde van haar het geld, dat ze in huis had, en deod dit niet zonder bedreigingen. De vrouw nam eene geladen karabyn, welke by het kabinet stond, en toen zy op hem aanlegde, koos hy het hazenpad. Zy grendelde nu haastig de deur, maar viel daarna in zwym. Toen haar man thuis kwam, was zy nog zeer ontsteld. Het „Morgen blad et" te Christiania doelt mede dat men zich met 't oog op het door den Amerikaanschen journalist Wellmann gevormde plan eener Noordpool-expeditie, reeds tot verscheidene Noorsche professoren heeft gewend, met het verzoek of zy bereid zyn den tocht mee te maken. Men zal in Mei van Christiania vertrekken, in Spitsbergen het hoofdkwartier vestigen en vervolgens naar Frans-Jozef-land varen. De geheele expeditie zal 5 maanden duren, doch tevens zullen voor zorgsmaatregelen getroffen worden voor het geval, dat men in het noorden zou moeten overwinteren. De kosten der geheele onder neming zullen door eenige groote Ameri kaansche couranten bestreden worden, terwyi de heer Wellmann, de redacteur van de „Chicago Herald", de leiding der expeditie op zich zal nemen. In het Hongaarsche plaatsje Nagyalmagy bestaat nog altyd een eigen aardig gebruik, volgens hetwelk jonggetrouwde vrouwen op den naamdag van den heiligen Josephus en den daarop volgenden dag aan do op het marktplein verzamelde boeren en heeren kussen te koop bieden. Eene zoodanige „Kussenmarkt" werd ook den 19den en 20sten Maart van dit jaar gehouden. Voor een kus werd van 4 tot 20 oortjes betaald, al naar den ouderdom en het uiteriyk der verkoopsters. Het is nu buiten twyfel, dat Pauwels de langgezochte anarchist Rabardy is, die de aanslagen in de rue Sint-Jacques en op den boulevard Saint-Martin pleegde. De justitie heeft den brief, welken Pauwels aan z(jne vrouw geschreven had, door deskundigen laten vergeiyken met de brieven, welke Ra bardy had gezonden aan de beide commissa rissen van politie, die hy in de val wilde lokken, en do experts hebben uitgemaakt dat het handschrift hetzelfdo was. In do W e s t m i n s t e r A b d y w e r d Donderdag do Paascbgift van koningin Vic toria, de zoogenaamde „Royal Maundy", uit gereikt aan 75 mannon en 75 vrouwen, die den ouderdom van 75 jaren (de leeftyd der koningin) bereikt hadden. Vroeger werden steeds kloederen en voedingsmiddelen gegeven dit jaar zyn geschenken in geld daarvoor in de plaats getreden. Bovendien ontvingen, zoo als gebruikeiyk is, 1000 arme en zieke door de geesteiykheid aanbevolen personen van do koningin eene ondersteuning. Volgens ambtsberichten is in de provincie Luik de Aziatische cholera uit gebroken te Tillour, Jemeppe, Montegnée, Gra?o Berleur en Bierset, en zyn ook geval len voorgekomen in eenige gemeenten, naby de stad Luik gelegen. Om de namen van den nieuw be noemden ci vielen gouverneur van Madrid te onthouden, mag men die wel op schrift heb ben. Ziehier het lystje: Don Jose Angel Mena del Barco y Gayoso do los Cobos Pando Tellez Giron Godinez de Paz, duque de Tamamos. Een vermetel Amerikaansch luchtreiziger, Wilton, steeg dezer dagen te Cannes op zondor schuitje, slechts met een touw aan den ballon verbonden. Toen de ballon op ecno hoogte van 1500 M. was, dreef hy naar zee. Een oogenblik later zagen de verschrikte toeschouwers den luchtreiziger vallen. Onmiddeliyk stak oen aantal booten in zee. Toen men den ongelukkige vond, was hy echter reeds overleden. De beroemde ontdekkingsreiziger Cameron is op Paaschmaandag te London van zyn p gestort en aan do gevolgen be zweken. Cameron is do eerste Europeaan, die Cen traal Afrika doorkruist heeft van hotTangan jika-raeer tot de kust van den Atlantisch-n Oceaan. Oorspronkeiyk marineofficier, trad hy in 1872 in dienst van de Koninkiyke Maatschappy van Aardrykskunde te Londen en werd aan het hoofd gesteld der expeditie, die den door Stanley opgespoorden reiziger Livingstono nieuwe hulpmiddelen zou too voeren. Den 18den Maart 1873 verliet Cameron met Dillon en Murphy de stad Zanzibar; den 4den Augustus ontmoetten zy de bedienden van Livingstone, die het lyk huns meesters naar de kust vervoerden. Terwyi Murphy de zorg voor het lyk op zich nam, trok Cameron verder westwaarts; zyn metgezel Dillon schoot zich kort daarna in eene vlaag van waanzin dood. In Februari van het volgend jaar be reikte Cameron het Tanganjika-meer; van daar trok hy te voet dwars door Afrika en be reikte na vele omwegen in Nov. 1875 de kust van den Atlantischen Oceaan. Deze reis had uit een wetenschappeiyk oogpunt groot belang; Cameron toch verrichtte niet minder dan 4000 hoogtebepalingen en vermeerderde de kennis omtrent de byrivieren van den Congo. Na zyn terugkeer in Europa maakte hy reizen in het gebied van den Eufraafc en den Tigris, om de mogeiykheid van eene spoor wegverbinding tusschen Indië en de Middel- landsche Zee te onderzoeken. In 1882 keerde hy naar Afrika terug met den reiziger Burton, en bracht hy van de Goudkust eene ryke ver zameling naturalia voor het Britsch Museum mede. Hy schreef belangryke werken over Afrika en nam bovendien een werkzaam aandeel aan de stichting van den Congo-staat. Hy richtte eene der groote Anglo-Belgische handelmaat- schappyen op en reisde door geheel Europa om geestdrift te wekken voor de nieuwe kolonie. Aan Cameron en Stanley heeft de Congo staat voor een groot deel zyno tegen woordige ontwikkeling te danken. Naar men weet, zyn steeds aller lei berichten in omloop betreffende den onder gang der wereld. Ziehier eene kleine bloem lezing uit hetgeen dienaangaande gedurende de laatste jaren door de geleerden is verkondigd. 1. Het land vermindert on by ge volg zullen de menschen eindelyk moeten verdrinken. 2. Het ys aan de Noordpool stapelt zich langzamerhand op, zoodat op den een of anderen dag de aarde haar evenwicht zal verliezen en de menschen ten slotte verdelgd zullen worden door de stooten van beweeg bare voorwerpen. 3. De aarde beweegt zich naar de zon, zoodat de laatste mensch levend geroosterd zal worden. 4. Water wordt langzamerhand schaarscher, zoodat eenmaal menschen en dieren van dorst zullen omkomen. 5. In het begin van het jaar 3000 zullen de menschen beginnen achteruit te gaan en eindelyk zal de mensch niet grooter zyn dan een insect. 6. Do warmte, die de zon uitstraalt, wordt minder, het ys zal in omvang toenemen en ten slotte zal het menschdom van koude omkomen. IVIooi'd te Amsterdam. De droeve misdaad op den eersten Paasch- dag biyft nog steeds in het duister. Gisteren had in het politie bureau (oud gymnasium) do lykschouwing plaats, waaruit weer bleek, dat de moord moet zyn gepleegd door iemand, die het slachters vak verstaat. Intusschen is de heer Batelt met het twee manschap Panhorst en Verbeek bezig dooi de geheele stad getuigen te rechercheeren. Op de oproeping van den officier van justitie zyn nameiyk verschillende personen gekomen met merkwaardige inlichtingen. Eenigen hunner verklaarden gisteren, dat zy inderdaad Zondag-morgen tusschen 6 e.i 8 uren een man hebben gezien in den winkel van Schut. Men heeft het uiteriyk van dien man zelfs vry nauwkeurig kunnen beschrijven. Het onderzoek betreft ihans speciaal per sonen, die 's morgens vroeg daar in debuirt op straat zyn, zooals porders en melkboeren. Weder was de recherche zoekende naar liet spoor van eenige verdachte personen, die in den omtrek der woning van Schut zyn gezien. K., van wien wy gisteren spraken, heeft mon nog niet kunnen treffen, evenmin een man, die op den Zeedyk moet wonen. Steeds blykt duideiyker uit het onderzoek, dat de moordenaar Schut kende. De aanval geschiedde toch met de wetenschap, da' hy celibatair was. Eenige bladen wisten te verhalen, dat e -nige loten en verschillende andere voorwerpe i van waarde uit den winkel worden vermist, zoo ook het kasboek, en dat verder een bla 1 zou zyn gescheurd uit hel rekeningenboek. De „Tel." kan echter mededeelen, dat deze berichten volkomen onjuist zyn. Het i6 in tegendeel veel waarschynlyker, dat geon dief stal de oorzaak van den moord is, me i kan nameiyk niet met zekerheid zeggen hoeveel geld er in huis was. In elk geval heeft men de groote so n in den zak van den slachter gelaten, eene som, welke waarschyniyk bestond uit den in ioud van de winkollade. Na het opmaken van den inventaris bleek, dat geene kostbaarheden z(jn verdwenen en dat de meergenoemde prjmie- loten zyn verkocht. Tot do getuigen, die werden gehoord, be hoort ook eene juffrouw, wonende in de Jan- Yan-der-Heydenstraat. Zy was omstreeks zeven uren 's morgens voorby den winkel gekomen en had daar toen een man door de neergelaten gordijnen van do zykamor zien kyken. De justitie was weer geruimen tyd in den winkel werkzaam. Men vermoedt nameiyk dat een stuk vleesch gestolen is. Door nu eene lyst op te maken van de klanten van Schut, wil men nagaan hoeveel vleesch er ver kocht is. Het voorschoot van eon slagersknecht werd verzonden naar het chemisch laboratorium, om te onderzoeken of de bloedvlekkon daarin af komstig waron van een mensch of van een dier. Dit laatsto is gebloken. K. heeft gisteren niet in zyne woning geslapen. Tot Nov. des vorigen jaar was Schut in betrekking by den heer H. F. Glsfke, vleesch- houw^r in de Fraascbe Laan. Zoowel de heer Glafke als zyne vrouw getuigen dat Schut tien jaren lang tot hun genoegen by hen werk zaam en altyd vrooiyk en opgeruimd was; dat hy een man was, met wien ieder het goed kon vinden. En ook de heer D. H. Doeksen, vleesch- houwer in de Albert-Cuyp-straat, die een viertal jaren met Schut werkte by den heer Glafke, die het slaapvertrek met hem deelde en veel met hem op en neer ging, verklaarde niet te kunnen begrypen hoe Schut een vyand zou hebben gehad, die hem naar het leven had kunnen staan. De moordenaar, als hy alleen is geweest, moet een krachtig persoon geweest zyn, want Schut was een kloeke jonge man, die kracht genoeg had om zich iemand van 't lyf te houden. Heden werden ter plaatse van den moord weer enkele getuigen gehoord, o. a. het meisje, dat, Zondag-ochtend te ongeveer zeven urtn langs de Ceintuurbaan gaande, daar een man, gekleed in gryze jas en met pet op het hoofd, ook door een der zyramen zag gluren. Zy kan echter omtrent dien persoon niet de minste aanwyzingen geven, daar zy hem slechts op den rug had gezien en bovendien weinig acht op den man had geslagen. Verder werd gehoord eene in de buurt van den vermoorde woonachtige mevrouw. Deze dame had Zaterdag het vleesch, dat zy by Schut besteld had, niet ontvangen, vandaar dat zy er Zondag ochtend te ongeveer halfacht even aanschelde, om den slager aan de be stelling te herinneren. Geen gehoor krygende en meenende dat de menschen nog sliepen, want zy wist niet dat Schut alleen woonde, keerde zy naar huis terug, doch schelde om ongeveer kwartier over achten nog eens, zonder dat ook toen werd open gedaan. Had zy toen de hand aan den deurknop geslagen, dan had zy in den winkel komende den vermoorde gevonden. De verloofde van den heer Schut was heden nog niet nader verhoord. Trouwens, zy weet niet veel meer te vertellen. Omtrent de premie- loten wist zy, zegt het „Hbl.", dat haar aanstaande een paar loten Brussel had, waar van hy de nummers in zijn zakboekje had geschreven, doch hy had ze na de trekking in November, toen hy geld noodig had om zyne zaken te beginnen, van de hand gezet en ze door oen neef, die in effecten handelt, laten verkoopen. Ook zy had by haar eerste verhoor ter plaatse het weekboek gemist, doch kan omtrent de verdwyning daarvan niets mededeelen. Nieuwe gezichtspunten zyn aldus niet ge opend. Gisteravond en hedennacht was de recherche yverig bezig het spoor te volgen van K., op wien, zooals reeds gemeld, eenige vermoedens rusten. Do heer J. G. G. Hariet, de vader van Schuts verloofde, schiyft aan de „Tel": „Zaterdag-avond om elf uron heeft myn doch ter Schut verlaten en wel alleon, on niet zooals wordt verhaald met hare moeder; deze toch is reeds byna achttien jaar overleden. „Uit het bovenstaande blykt tevens dat myue dochter niet om één uur den grond hoeft ge dweild. „Wat nu betreft het vermoeden, dat Schut na het sluiten van zyn winkel zou zyn uit gegaan, kan byna met zokerheid door haar worden tegengesproken. Dat was toch volstrekt niet in den aard van haren verloofdo. „Verder is zy wel in het huis van Schut geweest, doch men heeft haar niet gebracht in de nabyheid van den doode." Dc dood van ïiossuflt. Na de overrompeling van de opera te Pesth werd het gebouw bewaakt door twee eska drons huzaren tegen de rustverstoorders, die woedend zyn, omdat de zwarte vlag. die op het gebouw gehesch6n was, weer werd neer gelaten. Vrydag-namiddag hebben nieuwe be toogingen in de straten plaats gehad, niet tegenstaande verscheidene eskadrons ruitery en voetvolk in de straten patrouilleerden. In den loop van den avond ontstonden op ver schillende punten der stad oploopen. In vele straten zyn ruiten en lantaarns in 6tukken geslagen; men wierp met steenen naar de politie en de troepen, die verplicht waren herhaaldeiyk het volk uiteen te jagen. Erge botsingen hadden plaats tusschen politie en volk voor de opera, toen men de zwarte vlag van het gebouw wegnam. Vele betoogers zyn gekwetst, alsook soldaten en politie-agenten, die door de steenen getroffen werden. De straten, die naar de groote boulevards leiden, waren door de troepen afgesloten. Tehalftien begon het rustiger te worden, te halfelf waren de straten ledig. In den loop van den avond werden 36 personen aangehouden en omtrent 40 gekwetst. Het gouvernement heeft be sloten dat do zwarte vlag slechts van Zondag af op de openbare gebouwen zou geheschen worden. De schouwburgen zullen evenwel voorstellingen geven, behalve op den dag der aankomst van Kossuth's lyk en op den dag der begrafenis. Drie magazynen, waaronder een porselein- magazyn, zyn geplunderd. Zeer vol was het Vrydag voor dc Kamer. Al de afgevaardigden waren in 't zwart gekleed. De tribunes waren vol. 't Was middag toen de voorzitter met ontroering den dood van Kossuth aankondigde. Al de afgevaardigden stonden op. De presi dent verzocht eenparig het voorstel aan te nemen, strekkende om in het proces-verbaal de diensten neer te schryven, door Kossuth bewezen, en eene dc naar Turyn te zenden. Een spreker der onafhankelyken hield eene lofrede op Kossuth. Hy stelde voor de begrafenis te doen plaats hebber, op kosten vaD den Staat en de diensten van Kossuth door eene wet te vereeuwigen. Hermann, voorzitter van de groep Eötvos, verklaarde dat voorstel te ondersteunen. Graaf Apponyi stelde voor te verklaren dat de geheele natie den rouw draagt over Kossuth en vroeg dat de begrafenis zou plaats hebben op kosten der Kamer. Hy verklaarde zich echter tegen het inschryven van Kossuth's verdiensten in eene wet. De minister-president Weckerló verklaarde, in naam der regeering, zich aan te sluiteD by het voorstel van den president der Kamer. Met groote meerderheid werd dan ook dat voorstel aangenomen. In Hongarye zyn na Vrydag geene wan- ordeiykheden meer voorgekomen. Gedeelteiyk is dit te danken aan de krachtige maatregelen der autoriteiten, maar niet minder aan een telegram van Kossuth's zonen aan den burge meester van Buda-Pesth, waarin zy hun leed wezen uitspreken dat huns vaders dood tot ongeregeldheden heeft aanleiding gegeven en verzekeren, dat, indien de orde nog verder wordt gestoord, zy zich niet gerechtigd achten, het lyk van hunnen vader naar Hongarye te brengen. Te Pesth worden reeds uitgebreide toebe reidselen getroffen voor de ontvangst van Kossuth's stoffelyk overschot. De Oostenryk- sche consul te Turyn heeft Kossuth's zonen medegedeeld, dat de Oostenryk-Hongaarsche regoering geene bezwaren heeft tegen het ver voer van Kossuth's lyk naar Hongarye. Tevens is daar een beambte aangekomen van het ministerie van onderwys, ten einde Kossuth's bibliotheek in ontvangst te nemen, welke, naar men weet, door den patriot aan het nationale museum te Pesth is vermaakt. In afwachting van de aankomst van Kos suth's lyk blyft nu alles te Pesth rustig. De betoogingen zyn gestaakt en de politie-agenten houden zich daarom op den achtergrond. Tot handhaving der openbare orde by de begrafenis plechtigheid heeft zich eene nationale garde gevormd, grootendeels bestaande uit studenten, die nu reeds 3000 man ter beschikking heeft. Deze handhavers der orde zullen kenbaar zyn aan een witten band om den arm. In den nationalen schouwburg en de op-, ra zyn de voorstellingen hervat, maar er war n weinig toeschouwers. De directie had een groot aantal vrykaarten uitgedeeld, ton einde de voorstellingen te doen slagen, maar ook daarvan werd geen gebruik gemaakt. Ook in de provincie-stoden is alles kalm gebleven. Overal wordt op allerlei wyzen doordeinwc ners rouw betuigd over den dood van den nationalen held, maar nergens kwamen ongo regeldheden voor. Men verwacht daarom, dat geene verdere rustverstoringen zullen plaats vinden. Het ministerie-WeckerIé zal echter nog een feilen aanval moeten weerstaan, want zoowel de antiliberalen als do uiterste linketzyde zyn voornemens van Je Kossuth-zaak gobru'k te maken tot een nieuwen aanval, zoodra de Kamer weer byeenkomt. Over den vermoede- lyken uitslag v&n dezen stryd ie nu nog niets te| zeggen dan dat de liberale party blyft by haar voornemen om het kabinet te steunen, ten einde te verhoeden dat wegens de Kossuth- quaestie de kerkelyko hervormingsplannen vse het tapyt vcrdwynen. De begrafenis-plechtigheid is nu bepaald op heden, Woensdag. Na do godsdienstoefening in de Protestantsche kerk 's morgens te Turyn zal het stoffelijk overschot van Kessuth, zyne echtgonoote en dochter vervoerd word6n naar het station, waar eene rouwkamer is ingericht. Eerst 's avonds to acht uren zal Jo extra trein, waarmede Kossuth en de talrykd Hongaren, die naar Turyn zyn gekomen om hem de laatste eer te bewyzen, vertrekken naar Pesth. Aan het station te Turyn zal eene depu tatie aanwezig zyn uit den gemeenteraad van Pesth, die van den Turynschen gemeen teraad de verdere zorg voor Kossuth's ter- aarde-bestelling zal overnemen; vooraf gaat een andere trein met de Hongaarscho depu tation. Deze treinon worden Vrijdagochtend te Pesth verwacht. Onmiddeliyk na do aan komst te Pesth zal do stoet zich begeven naar het nationale museum, waar de ïyk- kisten voorloopig zullen worden geplautst. Burgerlijke Stand van Lui.uii, van 22 tot en met 29 Maart. Co vallen: M. Kreuger gob. v. d. Burg Z.A. Slewo geb. v. Leeuwen Z. A. v. d. Flier geb. Bak ker D. J. Do Wil geb. Mynheer D. O. v. de Wyngaard geb. v. d Linden Z. C. P. Bij ling geb. v. d. Akker Z. J. 8ira geb. Diaaevtlt Z. M. M. A. Hummo geb. Rozoboom D. W. O. J. Corba geb. D.omel D. W. M. Cornelisden geb. B'arren- burg 1). M. v. Tol geb. Verhoogt Z. M. Eraden geb. Van Zyp D. C. Gans geb. Cor_ot Z. A. W. Slowe geb. v. Volzon Z. P. Biere geb. Rietkerken D. o. M. Pauw gob. Corncliaee Z. M P. Favier gob. De Zeenw Z. J. C. v. d. Ven gtb. Hoppen brouwer D. H. M. v. ltooyeu geb. Krüger Z. A. Kranenburg geb. v. d. Nat D. J. Courgoie geb. Mader Z. 8. J. C. De Wekker geb. De Wekker Z. M E. Kramp gob. Karbtens D. O. Verwergeb. Meyers D. J. H. v. d. Berg geb. Haas Z. J Schild geb. v. d. Broek Z. Gehuwd: W. Van den Wijngaard jm. en G. Lavorman jd. W. B. Uitenhout Jm. en T. Van Bieeeren Jd. F. L. Do Groot Jm. en T. De Graal j^,N. Van Loef Jm. en L. Do Mejj Jd. J. Kruia w. on C. O. F. De Jong Jd. P. Stol jm. en J. R .neelaar jd. Overleden: N. v. d. Vliat D. 76 j. A. M. Verhoeven D. 11 m. I. Brokaar W. 70 j. B. Dc Kier M. 60 j. J. J. ▼- M ast rig t D. 4 m. J F C. Baart «eb. Karstens V. 44 j. 8. De Jong Dumortior V. 70 J. O. 13. Duyeter W. 74 J. v. d. Lubbe gob. Vorstenge Z. levenloos. T v. d. Lubb/ geb. Versteege V. 43 j.W. C. geb. v. d. Wagt V. 80 j. C. Ju geb 1.. 42 j. H. v. d. Kaay D 8 j. M. E. Kra o.v Bindervoet W. 75 i. J. H. Jedeloo M. 62 J. W. v. Polaanen W. 86 j. E. J. Horiee D. 7 c. BUITENLAIN O. Frankrijk. De Parysche gemeenteraad ligt met da regeering overhoop. De regeering heeft dö

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2