Filigrainwerk. Tweede leid, O.C l.VOSVELD. In de Koffiebaal Burgerlijke Stand van Leiden, Bnltengewone Algemeene N ederland. Maatkuippeii. GE8R. HARZING, Xcpsr- sa Blilwlftgsrij, mm POTEN 42, OEN HAAG. Uit de hand te koop, Te koop of te huur: Te koop aangeboden: TE KOOP: zuivere Preanger-Koffie, oorlogsvaartuig, hetwelk zich by het eskader bevond. .Admiraal Benham, de commandant van de Noord-Amerikaansche schepen, hield toen eene conferentie met do bevelhebbers der andere eskaders, ten einde over Da Gama's voorstel to beraadslagen. De uitslag der be raadslagingen was, dat men Da Gama aan boord van een der schepen zou ontvangen, mits by president Peixoto zoodanige voor stellen deed, dat dientengevolge het einde van den strfld was te verwachten. Toen ad miraal Da Gama beloofde dat hy zich zou onderwerpen, werd besloten dat de bevel hebbers al6 bemiddelaars zouden optreden en president Peixoto de voorwaarden, welke Da Gama stelde, zouden mededeelen. Het antwoord van president Peixoto op het voorstel van admiraal Da Gama luidt niet gunstig. De regeering is nu meester van den toestand, sedert haar eskader is aange komen en daardoor den schepen der tegen- party de laatste hoop op behoud is ontnomen. President Peixoto heeft dus geweigerd de voorwaarden aan te nemen, waarop admi raal Da Gama zich wil overgeven. De verdere voorwaarden, welke Da Gama stelde, luidden dat de admiraal alle schepen en forten, die in z\jn bezit zijn, aan president Peixoto zou overgeven, mits hem en zyn officieren werd gewaarborgd, dat zy ongedeerd het land kunnen verlaten, terwyi z\)n matrozen en soldaten lijfsbehoud en amnestie wordt ver leend. Admiraal Da Gama bevindt zich aan boord van de Portugeesche korvet „Mindelo", waar hy den verderen loop, dien de zaak zal nemen, afwacht. President Peixoto liet Da Gama weten, dat hy zy'n voorstel niet kon aannemen. Do president gaf hem een hal ven dag tijd om zich te beraden en verklaarde dat hy voornemens was tot den aanval over te gaan, indien dan geen voldoend antwoord was ontvangen. Admiraal Da Gama heeft toen president Peixoto doen weten, dat hy, indien de regee ring tot schikking bereid is, naar Europa zal vertrekken. President Peixoto heeft echter ook <iit aanbod geweigerd en blyft verlangen dat admiraal zich met zyne aanhangers onvoorwaaraeiyk zal overgeven. Inmiddels worden alle maatregelen getroffen om ter stond tot den aanval te kunnen overgaan. Uit het Engelsche Parlement. By de bespreking van het adres van ant woord op de troonrede, diende de heer Laboucbère een amendement in, waarin de wensch werd uitgesproken, dat het Hoogerhuis zou v/orden verhinderd de totstandkoming van wetten tegen te houden en de regeeriug wordt uifgenoodigd te gelegenertyd voorstellen te 'T >on. opdat deze hervorming tot stand ko it amendement werd met 147 tegen 14;' dtunmen aangenomen. minister van financiën, sir William c, had dit amendement bestreden. In de redevoering, waarin de heer Harcourt hot voorstel van den heer Labouchèro bestreed, werd vooral op den voorgrond gesteld dat aan de regeering moest worden overgelaten, hoe zy eene dergelyke ernstige quaeetie als het geschil met het Hoogerhuis wil oplossen. Een amendement van den afgevaardigde Kenny werd met 286 tegen 96 stemmen vor- worj' In dit amendement werd verlangd, dat de Ieren, die zich in hechtenis be vinden wegens het plegen van aanslagen tegc? 'o openbare rust, amnestie zou worden ▼erlec..-. De heer Balfour, de leider der conservatieve party, richtte daarna tot de regeering de vraag, wat zy voornemens is to doen, nadat het bovenvermelde amendement van den heer Labouchère ondanks haar verzet is aangenomen. De minister Harcourt antwoordde dat de regeering hare taak voor het oogenblik op dezelfde wyze zal voortzetten. De heer Ohamberlain, de leider der liberale unionisten, stelde daarna voor, de beraadsla gingen over de troonrede voorloopig te staken, Want het Lagerhuis moet weten welke be slissing de regeering betreffende de aanneming van het amendement van dèn heer Labouchère zal nemen. De heer Harcourt vereenigde zich met dit voorstel en gaf zyne toestemming tot het schorsen der beraadslagingen. T elegr a m men. WASHINGTON, 13 Maart. De Amerikaan- sche gezant te Rio seint: De stad is byna geheel verlaten door de bevolking. De Brazili aansohe regeering heeft de voorwaarden, waarop admiraal Da Gama zich met zyne party- gangers wilde overgeven, geweigerd. De bat terijen zullen hedenmiddag om 3 uren het vuur op de opstandelingen openen, de forten zyn reeds om 12 uren met voren begonnen. De opstandelingen beantwoorden het vuur niet. RIO DE JANEIRO, 18 Maart. In den na- Hiiddrtg beschoten alle forten der regeering zeer hevig die der opstandelingen. Dezen antwoordden niet. Om vier uren stevende het eskader der regeering de baai binnende schepen en forten der opstandelingen streken toen de vlaggen en hunne officieren vluchtten boord van Fransche en Portugeesche kruisers. De admiraal Da Gama zou aan boord *ïjn gegaan van de Engelschen kruiser „Sirius," Het einde van den opstand, welke 7 Sep tember van het vorige jaar is begonnen, ver oorzaakt groote vreugde. PARIJS, 13 Maart. Te Parkje zjjn weder vier anarchisten in hechtenis genomen. Het kof te Montbneon heeft dec anarchist Paal Bernard wegens eene drie jaar geleden te Roanno gehouden redevoering tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. Een der by do bom-ontploffiing in het Terminus-koffiehuis gewonde personen, de teekenaar Bordes, is overleden. MADRID, 13 Maart. De liberalen van de rechterzyde en de protectionisten zyn over den afloop der crisis ontevreden, omdat met de opneming van Moret in het kabinet de democraten zegevieren. In finantiëele kringen wil men afwachten, hoe het buitenland het nieuwe ministerie beoordeelt. De „Impartial" zegt dat de samenstelling van het nieuwe kabinet al6 het ware een politiek testament is en gelooft, dat Sagasta zelf zyn aanstaanden val voorziet. De „Liberal" gelooft dat het kabinet den geheelen zomer zal duren, totdat de conser vatieven gereed zullen zfjn om het te ver vangen. De „Globe" verwacht dat de conservatieven en de republikeinen eene vinnige oppositie zullen voeren. LEIDEN, 14 Maart. Door het bestuur van het Leideche Studen ten-Muziekgezelschap „Sempre Orescendo" is aan de DamesvereenigiDg „Armenzorg", alhier, ter hand gesteld de som van f 206.50 als netto- opbrengst van het concert, op 27 Februari door „Sempre Crescendo" ten voordeele van „Armenzorg" gegeven. Hedennamiddag werd alhier in het Nuts- gebouw gehouden de gewone algemeene ver gadering der vennooten in de Leideche Brood fabriek. Uit de gedane mededeelingon bleek dat het debiet over 1893 in totaal bedroeg 1,898,604 kilogram brood en 725,792 stuks beschuit. De gemiddelde broodpryzen over 1898 waren gebuild brood 12 ets., ongobuild brood 10 ct6., krentenbrood 16.64 ets. per kilogram en rogge brood 11.82 ets. per 1 */i kilogram. Het dividend over het jaar 1898 is bepaald op 20 percent. De brandweer alhier zit ook al is er geen brand niet stil. Zy is dan wel niet in werkeiyke functie, maar is er integendeel op bedacht om die maatregelen te treffen, welke er toe kunnen leiden dat, by het ontstaan van brand, particulieren zoo spoedig mogeiyk tot blussching overgaan, ook zonder dat brand weer of politie reeds op de plaats des onheils zyn aangekomen. Zoo zyn thans op vyf verschillende punten der gemeente, nl. in de politie- wachthuisjes, kleine, hoogroode wagentjes geplaatst, waarin aanwezig is alles om daarmede de duinwater leiding al dadeiyk in werking te stellen, tw. een sleutel om de straat-brand kraan te openen en een honderd meter lange slang, welker eene einde men er dan maar aan heeft te bevestigen. Is dit geschied, dan heeft men met het wagentje maar naar het perceel, waar brand is ontstaan, te rgden en de slang ontrolt zich vanzelf onderweg van bedoeld wagentje. Daarna kan men aan het andere einde er dadeiyk de koperen straalpyp aan vast schroeven en water geven, omdat een ander persoon inmiddels aan de brandkraan de kraan kan hebben opengedraaid. Dit bluschmiddel, als voorlooper van de hulp, welke na het alarm vervolgens zal op dagen, is zóó eenvoudig en licht, dat het zelfs door slechts twee personen kan bediend worden. De aanwyzing, waar men des nachts de sleutels van de politiehuisjes kan verkrygen, zal met roode letters worden gegeven aan de straatlantaarns. Natuurlyk zal dit zyn zoo dicht mogeiyk in de nabyheid van de bewaarplaats van deze nieuwe brand- of slangenwagentjes en tevens in woningen of openbare ge:ouwen, welke echter aan de telephoon moeten zyn aange sloten, waarmede, door tusschenkomst van het centTaal bureel, onmiddellyk de hoofden en verdere leden der brandweer kunnen wor den opgescheld. Hedenmorgen waren wy in de gelegenheid een wagentje met toebehooren als bovenbe doeld by wyze van proefneming in werking te zien en het resultaat kwam ons inderdaad zeer gunstig voor. Nog op andere wyze zal worden getracht dat de brandweer spoedig en zonder veel drukte kan worden gealarmeerd. Er zullen nl. in de stad voorloopig 21 brandschellen worden geplaatst, niet in kastjes op de open bare straat, maar in huizen, welke eveneens door roode borden zullen worden aangeduid. Het nette magazyn van boeden, petten en aanverwante artikelen van den heer H. A. Timmerman, aan den Nieuwen Ryn alhier, is bekend. Gedurende de laatste dagen heeft die winkel eene niet onbelangryke inwendige verandering ondergaan, dank zy de hand van den werkman en den schilder. Is hy eenerzyds meer overeenkomstig de eischen des tyds ingericht, aan de andere zyde heeft hy zoowel door de smaakvolle plafond- beschildering als door het opnieuw verven van den winkelopstand in oud-eikenhouten kleuren met brons afgezet een nog netter aanzien verkregen, terwyi de ks6ten van bin nen bovendien met karmyn-roodkleurig doek zyn bekleed en de afscheiding tusschen winkel en paskamer van draperieën ie voorzien. Verder zyn in de uitstalling aan de straatzyde spiegel ruiten aangebracht, aldus door de weerkaat sing een niet onaardig effect teweegbrengend. Zorgde de heer Timmerman er reeds voor dat de verscheidenheid der artikelen by hem groot is, zoodat zoowel kostbare als meer goedkoopere voor den werkman, zonder dat de quatiteit be wenschen overlaat, voorhanden zyn, ook wat zyn winkel zeiven betreft, toont hy nu alzoo met den tyd mee te gaan. Hedenmiddag wordt ons uit Den Haag geseind dat het „Haagsch-Dagblad" bericht betrekkeiyk eene ontslag aanvrage door het ministerie, ten eenenmale onjuist is. De minister van binnenlandsche zaken is gisteren langer dan een uur ten Paleizete 's-Hage geweest. Na afloop der audiëntie had de gewone vergadering van den Ministerraad plaats in de daarvoor bestemde zaal van het gebouw van het departement van justitie. Generaal Booth van het „Heilsleger" is hedenmiddag te éón uur per Staatsspoor in Den Haag aangekomen en door officieren en soldaten met de muziek van het heilscitadel aldaar aan het station begroet en st&dswaarts begeleid. Naar men verneemt, heeft de Koningin- Regentes gi8ternamiddag den heer Geichman, president van de Tweede Kamer, en heden voormiddag jhr. Van Panhuys, vice-president van den Raad van State, in gehoor ontvangen, ten einde beide staatslieden te raadplegen over den politieken toestand. De receptie van den minister van buiten- landsche zaken werd gisteravond inzonderheid bezocht door onderscheidene leden van de Tweede Kamer, die in Den Haag wonen. Van de ambtgenooten van den minister Van Tien hoven versoheen alleen de minister van kolo niën baron Van Dedem op deze receptie, tevens „soirée dansante". Naar men aan het „D. v. N." mede deelt, is het zeker dat Jaap Eden in het Noorden blyft, wegens zyne verlooving met mej. Norsing, mede-eigenares van het „Nor- seng's Private Hotel" te Hamar. Het stoomschip „Gedé," van Batavia naar Rotterdam, is 13 Maart Gibraltar gepas seerd; de „Rotterdam" vertrok 14 Maart van Rotterdam naar Nieuw-York en was des mor gens te 7 u. 50 m. in zee; de „Salak" vertrok 14 Maart van Batavia naar Rotterdam; de „Semarang," van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 14 Maart te Marseille; de „Schie dam," van Nieuw-York naar Amsterdam, is 14 Maart Dover gepasseerd; de „"tfesta" ver trok 13 Maart van Cuxhaven naar Amsterdam. Academie-nieuws. Leiden: Het candidaats-examen in de rechten is heden met goed gevolg afgelegd door den heer J. B. Zuurdeeg Jr. INGEZONDEN. Aan de Redactie- van het Leidsch Dbl." alhier. WelEd. Heer! Mag ik door uw blad een woord van protest doen booren tegen het feit, dat „De Leidenaar" in zyn hedonavond verschonen nummer de aan de redactie van dat blad gezonden circu laire heeft openbaai- gemaakt. Ik doe dit reeds nu en niet Vrydag-avond in die courant zelf, omdat ik de mogelykheid niet uitgesloten acht, dat aan de redactiën dor verschillende bladen nog meer vertrouwelyke mededeelingen zullen gedaan worden, die geenszins voor openbaarmaking bestemd zyn. Het verwondert my, dat de redactie vaD „De Leidenaar" niet evengoed al6 gy begrepon hebt, dat, ook zonder het woord „vertrouweiyk" ie voegen aan de circulaire, zy in geen geval behoorde ter kennis te komen van hem, wien de ovatie geldt. Nu de redactie van „De Leidenaar" dit niet schynt begrepen te hebben, moet ik volstaan met dit woord van protest; al is dit niet namens de commissie ter voorberei ding, ik weet niettemin le spreken in den geest der commissie, die er niet op rekende en ook niet op rekenen kon, dat één der redactiën, zy het dan ook zonder kwade be doeling, van de circulaire vöorr haar blad ge bruik zou maken, in plaats van het als eene eenvoudige oproeping te beschouwen, om op den aangegeven tyd aanwezig te zyn. U dank zeggende voor de my verleende plaatsruimte, heb ik de eer hoogachtend te zyn Leiden, Uw Dw. Dr., 13 Maart 1894. Me. J. H. Goudsmit. [Nu door „De Leidenaar" en een paar bladen bulten de stad aan de vertrouwelyke mede- deeling publiciteit is gegeven en het geheim daardoor is vervallen, meenen we onzen lezers thans wel te kunnen melden waarop die vertrouwelyke mededeeling neerkomt. Er is namelyk eene commissie benoemd, welke zich onledig houdt om feesteiykheden voor te bereiden ter gelegenheid van de installatie van onzen nieuwen burgemeester mr. F. Was, op a. 8. Zaterdag. Het plan bestaat 's mid dags te vier uren met muziekcorpsen een optocht te houden van de Stadszaal naar het Stadhuis, aan welken optocht, met de com missie aan het hoofd, zich o. a. besturen van verschillende vereenigingen met banieren zullen kunnen aansluiten. Aan het Stadhuis zal den nieuwbenoemde eene ovatie worden gebracht, waar tevens een Leidsch inge zetene hem de gelukwenschen der ganache burgery zal overbrengen. Des avonds zou de schuttery-muziek hem eene serenade aan bieden. Meer meenen wy uit de school nog niet te mogen verklappen, indien wy ons zeiven ook niet aan onbescheidenheid wlMen schuldig maken. Red.] Aan het Bureel van het „Leidsch Dagblad" liggen nog brieven, welke z^jn ingekomen op de Advertentiön, geplaatst onder Nos. 490 401 503 513 526 532 588. De belanghebbenden gelieven deze af te halen. DJü UITGEVER. van 8 tot en met 14 Maart Bevallen: M. Robbertee geb. Bpaa D. D. Klink hamer geb. v. d. Oever Z. L. A. Filippo geb. Meyers Z. A. Boot geb. De Graaf D. S. O. Blijievon geb. v. Zgp Z. O. v. Duuren geb. v. Leeuwen D. J. v. Leeuwen geb. v. Ulden Z. A. Jansen geb. v. d. Lelie D. J. M. Brakel geb. Gorree Z. P. O. Arland geb. De Boo Z. O. Montfoort geb. De Yob Z. O. Den Os geb. Mol Z.J. v. d. Steen geb. Galjaard Z. J. v. d. Woerd geb. Overmeer Z. J. A. H. Smit feb. De Boo D. A. De Nie geb. Dnyvonbooden E. Verlind geb. Kettenis Z. M. v. Dnnren geb. Homminga D. J. Keereweer geb. v. d. Nat D. J. Buskens geb. v. d. Lelie D. A. Miere met geb. Mooten D. M. J. B. Berkbout geb. Beyer Z. M. v. Gent geb. Neuteboom Z. J. Crouegcest geb. Beekman Z. W. Zirkzee geb. Weyers Z. G. H. B. Martijn geb. Abel Z. W„ Smit geb. Prineenberg Z. H. Hageman geb. Mieremet Z. 8. P. v. d. Linden geb. Den Hoed D. G. Einó geb. v. Aohteren Z. P. Rietbergen geb. v. Kampen Z. M. A. F. Timp geb. Nierman Z. J. Starken- brog geb. v. d. Steen Z. OVERLEDEN: F. v. d. Steen M. 54 j. K.Ligtvoet W. 71 j. A O. Broers geb. v. d. Ven W. 66 J. Mr. F. G. Binsbergon W. 01 J. P. J. Up' rlaan M. 40 j. G. v. Weesel geb. Mooten W. 76 J.F. Flamman M 73 j. G. H. Flippo D. 9 d. H. Dekens Z. 3 m. H. O. P. H. Dflkman M. 60 j. A. Serlio M. 04 j. J. De Bolster D. 7. m. O. Pieket geb. Oarton W. 72 j. A. O. P. Schlegel geb. Pfeiffer W. 64 j. H. Sierat geb. Sweeris V. 74 j. L. Vooreaat Z. 2 j. D. v. d. Berg Z. 16 d. GEHUWD: F. Van der Mark jm. en A. Van Dalen jd. W. Plaamciicr jm. en M. E. Labordne jd. A. Bogaarda jm. on De Graaf jd. J. C. Smazen w. en E. Hofkee jd. ADVERTESTIËN. Voorspoedig bevallen van eene Dochter E. H. G. VAN WALSEM, 1774 4 Van Everdingen. Katwijk aan Zee, 13 Maart 1894. Bevallen van een Koon J. A. VAN HARTEVELD - De Koning. Leiden, 14 Maart 1894. Algemeene kennisgeving. 1748 4 Heden overleed, tot myne diepe droef heid, voorzien van de HH. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Dochter, Zuster en Behuwdzuster Mejuffrouw CORNELIA AGATHA MARIA BOETJE, m den ouderdom van 38 jaar. Uit aller naam, H. J. BOETJE. 's-Gravenhaoe, 12 Maart 1894. (Wagenstraat 119). 1770 13 Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig, doch ge duldig ïyden, onze innig geliefde Echtgonoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder MARIA VAN DER HEIJDEN, in den ouderdom van 67 jaar. Uit aller naam, J. T. OVERDIJK. Oude Veet 153. 1766 7 Heden overleed onze geliefde Vader en Broe der JOHANNES AALBERSBERG, in den ouder dom van bfina 44 jaren. Mede namens de Familie, J. AALBERSBERG. J. C. AALBERSBERG. Leiden, 13 Maart 1894. (Utrecht8che Veer 29.) 1764 9 Algemeene kennisgeving. De ondergeteekende betuigt zyn hartelyken dank aan den WeledelZeergel. Hoer Doctor G. M. KRUIMEL, wegens de belanglooze bo- handeling en verdere hulp, aan zyne Vrouw betoond. J. M. GEUKER. (Bouwelouwesteeg 41.) 1769 7 Voor de vele bewijzen van belangstelling met de geboorte onzer Dochter betuigen w[j onzen dank. 1750 6 C. VAN HOEKEN. P. VAN HOEKEN-Tisseur. Zoeterwoüde, 14 Maart 1894. Voor de vele bewyzen van deelneming, ondervonden by het overlyden van onze har- teiyk geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mevr. de Weduwe J. RITTNER BOS, geb. Lobff Schuphoven, betuigen wy onzen op rechten dank. Uit aller naam, C. L. S. VAN GELDER, geb. Rittnbr Bos. G. VAN GELDER. Lbtdbn, 14 Maart 1894. 1762 10 De Rangschikking in het Faillissement van P. ¥AK ROOIV, in leven Winkelier te Leiden, is door den Curator nedergelegd ter Griffie derArrondissements-Rechtbank te's-Gra- venhage, om daar gedurende 14 dagen te verbiyven ter inzage van een ieder. De Curator, 1768 8 Mr. J. C. VAN DER LIP. By vonnis der Arrondissemente-Rechtbank te '8-Gravenhage van den 13den Maart 1894, is het Huwelijk, bestaande tusschen 911IVA 8MIT, zoüder beroep, wonende te Leiden, en JACOBUÜ 8ELH5R, Koopman, wonende te Leiderdorp, op vordering van eerstgenoemde door Echtscheiding ontbonden verklaard, met alle gevolgen, daaraan door de Wet ver bonden. De Procureur der EiBcheres, 1767 11 Mr. J. C. VAN DER LIP. Naanalooxc Vennootschap van verze kering op het leven, GEVESTIGD TE AMSTERDAM. der Dioordmtykschc ütooviboot-UnaU sciiappU op Vrgdag 2S Maart a,a.,dce morgana te EK uren, in het Logement „Het Hof van Holland", te Koord cUlt. Ponten ter behandelingArt. 14 en 22 d«r Statuten. 1778 9 Het BESTUUR maakt door deze bekend dat als Agent voor Lelden mede is opge treden de Heer A. L. (MJAST, aldaar. 1761 9 Weder gelegenheid om zich in 6 lessen grondig te bekwamen in het ICaatkalppen en Pasklaarmaken van Kostumes, Mantels, enz Prys f6. Aanvang 20 Maart. Inlich ting dageiyks. Ook kunnen 's avonds nog eenige Leerlingen geplaatst worden. Mej. PLOMP-8TEIXFOBT, 1766 10Noordeinde 51, 5 Ot». »i E. E. F>AF>E, Klosje* «kik en dun draad gedraald draad Slangendraad, alle kleuren Bouillon*, alle kleuren 1755 10 Langebrug 51, Hoogewoerd 109, Hoogewoerd 109, bevelen zich beleefd aan voor olie moge lijke reparatie. 1772 7 Men verlangt, liefst dadelijk, in een klein, deftig gezin: eene nette van middelbaren leeftijd en van goede getuigen voorzien. 1771 12 Adres franco letter Z aan den Ouden en Nieuwen Boekhandel van J. H. DUNK, Rotterdam. Spreekuïoa voor Breuklyders, dageiyks, tusschen 1 en 3 uren en 's avonds van 8 tot 9 uren, uitgezon derd 's Zondags. 1087 10 EOVEJSTHUIS. Terstond tc huur, op gowilden stand: een net ingericht BR FEW fliLI#, waarvan de huur grootendeels door onderhuur wordt gedekt, daar d3 Kamera byna altyd aan H.H Studenten zyn verhuurd geweest. Huurprys billyk. Inlichtingen geeft F. G. ZIRKZEE, Apothekersdyk, alhier. 1749 9 te Katwyk aan Zee, onmiddellyk aan 't strand en de zee gelegeneen HUI8, met Warande, bevattende vier Kamers en Keuken, Schuur en Erf. Te bevragen by de Wed. H. v. d PLAS, aldaar. 1775 7 een groot, aterk PAKHUI*, annex Woning en Koestolling, gelegen aan het water en tot vele doeleinden geschikt. Groot ongeveer 300 M. AdresHooigracht 110 - 112. 1756 6 eene solide Bleckerg vakpers eu een Tent» wagen. Br. No. 1724. Advert.-Bureau P. G. JANSEN, Spui 163, Den Haag. 1724 5 een uitstekend loopend Vlerzak-BIljart met toebehooren, hangend of staand Rak, naar verkiezing, uit de Fabriek van HUIK, Rotterdam, voor den prys van f IOO. Adres: L. HAGBftAlTI, Mr. Biljart- maker, Lange Kranestraat 94, Den Haag. Aan hetzelfde adres zeer goede gebruikte Keuen van ƒ0.80, f 1.en hooger. 1742 10 TE KOOP: Een nieuw WOOSHUI8 met 2 Beneden kamers, Keuken, Kelder en 2 Bovenkamers, alsmede een nieuw Bloombollenhuls en circa 60 R. R. Bollengrond, te lllilegom, aan de Zanderyiaan naby de Asselerbrug. Te aanvaarden 1 Juni e. k. Te bevragen ten kantore van Notaris VAN STOOKUM, te Lisso. 1780 8 brandt men dagelijks op Duitsche wijze: 389 12 uitmuntende door geur en smaak. Prils per 5 ons Cents. VERKOUW STOKmiYZEN, I NIEUWE RIJN 47.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 3