N°. 10448. Woensdag X4 Maart. A°. 1894. Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 13 Maart. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden Franco por post Afzonderlijke Nommers f 1.10. 1.40. 0.05. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeron buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Offïciëele Kennisjrevingon. Aflossing Gcldlecnlng. Burgomeestor on Wethouders van Leiden brengen I ter algemeens kennis dat brj do op heden plaats ge- I had hcbboiide nitlotirg van 8 ObiigaiicJ, elk groot éón duizend gulden, behoorondo tot de 3'/: percents geldleening van f 600,000, aangegaan krach tens raadsbesluit van 10 November 1888. zg-i uitge loot do Nos. 160,97. 210, 377, 445, 506, 560 en 579 en van 3 Obligation, mede elk groot duizend gul den, bebooroEdo tot do 3l/c percootB geldleening vsn ƒ250,000, aangegaan LrachtoDS Raadsbesluit van 19 Februari 1891, zijn uitgeloot do Nos. 605, 682 on 824 welke op den laten Joli e. i. aflosbaar zijn gestold, op welk ipdetip die Obligation ophouden rento te draden. Bnrgeraee8ter cd Wethouders voornoemd, H. C. JÜTA, Weth., waarn. Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, 12 Maart 1894. De „Nederlandsche Zondagsschool-Ver- eeniging" (afdeeling Leiden) bezorgde gister avond een groot aantal kinderen, naar we vernamen een vyfhonderdtal, in de zaal in het Noordeinde alhier een paar zeer genoeg- I lyke en tevens hoogst leerryke uren. Die breode schaar kinderen toch word daar onthaald op meerendeels zeer duidelijke toover- j lantaarnbeelden van groote afmetingtafereelen uit do Bybelsche geschiedenis; voorstellingen, I betrekking hebbende op do zending onder de Heidenen (voor welke zending tevens gecol lecteerd werd); gezichten uit Palestina; tref fende passages uit het bekende verhaal Jessica's i eeiste gebed", enz., enz. De reeks beelden op het witte doek word geopend met portretten van onze Koninginnen en voorstellingen van I Haar paleis in hot Noordeinde te 's-Gravenhage met hot ruiterstandbeeld eu 't lustslot Het Loo. Dat de kinderen zich niet verveelden, bleek uit de stilte, welke er, het verbazende aantal kleinen in aanmerking genomen, voortdurend in de donkore zaal heerschto, vooral, toen do dame, die zoo welwillend was om hetgeen te zien werd gegeven op te helderen en toe te lichten, het voor kinderen zoo treffende verbaal deed van de kleine Jessica. Zy* kon den kindertoon goed vatten en hoeft door hc-tgeen en de wijze, waarop zy sprak, getoond kinderen lief te hebben, kinderen te kennen. De christelijke kindersamenkomst word geopend en gesloten met gebed en gezang. Deze week zullen des avonds nog twee van die voor kinderen aangename bijeenkomsten plaats hebben, telkens voor kindoren van ongeveer denzolfden leeftijd. Naar dien leeftijd kunnen dan de toelichtingen ingericht rvordon. Op die wijze hoopt do „Nederlandscho Zondags- scliool-Vereeniging" zestienhonderd kinderen van zes tot twaalf jaren een genoegen te verschaffen en aan do hand van dio aan trekkelijke tableaux in weinig tyds veel, dat zonder aanschouwelijke voorstelling lang voor hen duister en onbegrijpelijk zou mooten blijven, ook bij het meest verstandigo gevrone onderricht op de Zondagsschool, klam, duidelijk en bevattelijk te maken. Uit pacdagogisch oogpunt beschouwd, vorricht de „Nederlandscho Zondagsschool-Vereenigirig" dus een goed werk; uit dat oogpunt zal ieder weldenkende, iede:, die weet hoe men onderwijzen moet, wil men vruchten van het onderwijs zien, vooral immers aanschouwelijk het streven die; Voreeniging kunnen, ja moeten goedkeuren. Voor hot examen in de nutiigc hand werken is geslaagd mej. J. A. Rodbard, uit Leiden. In de aanstaande vergadering van den Raad der gemeente Voorschoten, welke op 15 dezer zal worden gehouden, zal o. a. aan do ordo komen een voorstel van B. en Ws. tot het stichten van een gemeentehuis met post en telegraafkantoor. Eindexamens der gymnasia en daarmede gelijkgesteld examen. Do minister van binnenlandscho zaken noodigt hen, die zich in 1894 aan een der bij artt. 11 on 12 der wet op het hooger onderwijs vermelde examens wenschon te onderwerpen, uit, daarvan vóór 1 April a. s. te doen blijken aan den inspec teur dor gymnasia te 's Gravcnhago, met op gave van hunne woonplaats en van de facul teit, waarvoor zij het getuigschrift verlangen, en met vermelding of zij leerlingen zijn der zesde klasse van een gymnasium, en of zy aan het eindexamen van óén der gymnasia, dan wel aan het examen voor eone Staats commissie wenschen deel te nemen. De Koninkl. West-Indische Maildienst kan ovor 1893 op gunstige uitkomsten wijzen. Van goed ingelichte zijde wordt gemeld dat over dat jaar 7 pet. op de aandeelen zal worden uitgekeerd. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat aan de Rijks hoogore burgerschool met 5-jarigen cursus te Tilburg te vervullen is de betrekking van leeraar in de wiskunde, werk tuigkunde en lijnteekenen. Jaarwedde 2000. Zij, die voor dezo betrokking in aanmerk ng wenschen te komen, gelieven zich vóór 24 Maart a. s. aan te melden bij den inspecteur van het middelbaar onderwijs, dr. W. B. J. Van Eyk, te 's-Gravenhago. Sts.-Ct Met leedwezen zal men vernemen dat Bigot aan eene zoodanige ziekte lijdende is, dat hy vermoedelijk het tooneel niet meer zal kunnen betroden, zegt de „A. C." Het percentage voor do gemeente-inkom stenbelasting te Delft bedraagt voor dit jaar 4.05 pCt. Het kohier is vastgesteld tot oen bedrag van f 135,213.12. Van medio Maart tot einde Juni wordt aan Hr. Ms. schepen „Dolfijn" en „Argus" weder het toezicht op de visscherij in de territoriale wateren opgedragen. Het. politietoezicht zal door Hr. Ms. „Dolfijn" worden uitgeoefend van do Eemsmonding tot aan hot Eierlandscho gat en door Hr. Ms. „Argus" van het Eierlandscho gat tot aan den Hoek van Holland. Hr. Ms. „Zeehond" zal meer bepaaldelijk voor het politietoezicht by de diepzeevisschery worden aangewezen. Na ultimo Juni zal eene andere regeling worden getroffen. Evenals ten vorigen jaro zyn aan de op zichters der kustlichten instruction verstrekt omtrent hot- toezien op de aanwezigheid van vreemdo visschers in of naby de territoriale wateren en omtrent telegraphiscbo raedsdaeling daarvan onderling en aan de inspecteurs van hot loodswezen. [Sis Cl.) Ilr. Ms gaffelschoener „Argus", comman dant de luit. tor zee 1ste kl. D. A. Mensert, bestemd voor do uitoefening van politietoezicht op do visschery, vertrok gisteren uit Nieuwe- diep naar do reode van Tessel ter oefening van de bemanning. Hi'. Ms. monitor „Tygor", commandant de kapt. lyit. ter zee W. G. Van Nes, is van Amsterdam te Nieuwediep aangekomen, tot bot houden van oefeningen met versperringen, waarmede gisteren i3 aangevangen. De minister van binnénlandscbe zaken brengt voorloopig ter konnis van belangheb benden, dat in 1894 do examens ter verkry- ging van akten van bekwaamheid voor lager onderwys in de Franscho taal zullen worden gehouden in Augustus, zoo noodig ook in het laatst van Juli, en die voor middelbaar onder wijs in December, zoo noodig aanvangende in hef laatst van November; die voor do Engolsche en Hoogauitsche talen, zoowei voor het lager als voor het middelbaar ondorwya, in Augustus, zoo noodig aanvangende in het laatst van Juli; die voor do gymnastiek, zoowel voor do akto lager onderwijs (vak S.), bedoeld in art. 65 du wet op hel lager onderwijs, als voor het middelbaar onderwys, en die voor do landbouw kunde, den tuinbouw en de houtteelt, zoowel voor het lager als voor het middelbaar onder wys, in Augustus, zoo noodig in September; die voor middelbaar onderwys in hand- on rechtlijnig tpekenen en do perspectief, voor lager onderwys in het handtoekonen en voor het boeteeeren, in Augustus en September en zoo noodig in October; die voor middelbaar onderwys in do wis-en natuurkundige wetenschappen, boekhouden, Nederlandscho taal en letterkunde, geschiede nis, aardrykskunde, staathuishoudkunde, sta tistiek, staatsinrichting en schoonachryven, zoomede die voor lager onderwys in do wis kunde, bedoeld in art. 65 der wet op hot leger onderwys, in November en December. Het tydstip, waarop zy, dio zich aan deze txarnens wenschen te onderwerpen, zich daartoe zullen behooren aan te molden, zal nader worden bekend gemaakt. Het stoomschip „Amsterdam", van Nieuw York naar Rotterdam, passeerde 11 Maart Lizard; do „Eiatn" vertrok 10 Maart van Nieuw-York naar Amsterdam; do „Maasdam" vertrok 10 Maart van Nieuw-York naar Rotter dam; do „P. Ca'andvan Rotterdam naar Nieuw York, pass. 12 Maart Prawlepoint; do „Reichstag", van Oost-Afiika naar Ylissingen en Hamburg, arriveerde 10 Maart te Mar stille; do „Burgornoester Den'Tex", van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 11 Maart te Southampton; de „Drente", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 11 Maart van Port Said; do „Gedó", van Batavia naar Rotter dam, vertrok 11 Maart van Marseille; de „Se- marang", van Rotterdam naar Java, passeerde 10 Maart Sagros; do „Bundesrath", van Ham burg en Amsterdam naar Oost Afrika, ver trok 9 Maart van Lissabon; de „Kaiser," van Oost-Afrika naar Rotterdam en Hamburg, ver trok 9 Maart van Mozambique; de „Patroclus", van Amstordam naar Batavia, arriveerde 9 Maart te Liverpool; de „Spaarndam" arriveerde 12 Maart van Rotterdam te Nieuw-York; de „Ardjoeno", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 12 Maart van Aden; de „OraDje-Nassau" arriveerde 12 Maait van West-Iudiöte Nieuw- York. By koninklijk besluit is eervol ontslagen uit den zeedienst, op zyn verzoek, met 16 April a. s., do luit. ter zee 2de kl. C. J. R. Kroesen, behoorende tot Hr. Ms. zeemacht in Oost Indië. Jbr. iur. H. Van der Wyck, staatsraad in buitengewonen dienst, met ingang van 1 April 1894, benoemd tot lid van den Raad van State. Met ingang van 1 April a. s., de heer J. Luteyn, voor den tyd van drie jaren, benoemd tot directeur uit den handel van het Vry- Entrepot te Middelburg. Met ingang van 1 April benoemd tot griffier van hot gerechtshof te Leeuwarden, mr. P. J. J. Scholten, thans subst. griffier by dat college; tot subst.-griffier by bot gerechtshof te Leeuwar den, mr. F. C. Barbas, eervol ontslagen amb tenaar van het openbaar ministerie by de kan tongerechten te Middelburg en Goes, wonende to Brunamen. Vergund aan den Oost-Indischen hoofdamb tenaar dr. M. Treub, directeur van 's lands plantentuin te Buitenzorg, hot aannemen van het ordeteeken van ridder van de tweede klasse dor Kroonorde van Pruisen. De heer J. R. Van dor Monde, arts, be noemd en aangesteld tot officier van gezond heid 2de kl. by het personeel van den genees kundigen dienst van het leger in Ned.-Indië. Met ingang van 1 Mei a. s. aan J. R. Buissink, op zyn verzoek, eervol ontslag ver leend als directeur van het post- en telegraaf kantoor to Gemert. Met ingang van 1 Juli a. s. aan P. C. J. Meys, op zyn verzoek, eervol ontslag vorleend als directeur van het telegraafkantoor te Arnhem. Dorr- Jan C. Do Vos heeft boete gedaan, of neen, dat ligt niet in zijn karakter, maar hy heeft zich gewroken op oene edele, schitterende wyze. Na de opvoering van „Dora" reiken wy hem gaarne weder, als vroeger, uit de verte do hand ten toeken van sympathie en ongo veinsde bewondering. Hem en zyn gezelschap, want het heeft weer getoond dat het iets te genieten kan geven, dat tot het schoonste gerekend moet wordon van wat wy in dit seizoen gehoord hebbon. „Dora" is, mijns inziens, een van de beste stukken van Sardou, on, nadat het in zoo vele jaren in Loiden niet gespeeld was, deed het gisteravond zeker allen aanwezigen ge noegen, het weer eens, on vooral zóó te zien opvoeren. Het publiek was, helaas, niet tal rijk (aan wien de schuld?), maar het heeft met diepe belangstelling geluisterd, onverdeeld bewonderd en met geestdrift toegejuicht. Hoe kon het anders, waar de beide hoofdrollen zóó voortreffeiyk werden weergegeven? Aan mevr. Poolman in de titelrol breng ik myne oprechte hulde, haar spel was inderdaad schoon. Fyn en gevoelvol, hartstochtelyk en warm zonder overdry ving, met krachtige over tuiging en toch, waar het zyn moest, sober, gaf zy het ongelukkige jonge meisje en later de boleedigde vrouw weer. Royaards als Andró De Maurillac was prach tig. Zelden zag ik hem zóóveel kracht ont wikkelen, zóó aangrypend en moeslepend spelen. Zyne kunst bezit eone grooto, natuurlykc aan- trekkelykheid, die van den echten gentleman. Eene mooie stem, beschaafde manieren, eene volkomen zelfbeheersching en warme, zuivere gloed; dat zyn eigenschappen, die hem tot een buitengewoon artist stempelen en aan zyn optreden eene niet alledaagsche bekoorlykheid byzetten. Het geheolo vierde bedryf word m9esteriyk gespeeld, het behoort ontegen zeglijk tot hot schoonste van wat men op dramatisch gebied eischon kan. Mevr. Van Korlaar typeerde de markiezin zeer verdienstelijk. Ik heb wel eens eene andere opvatting van deze rol gezien, maar ik moet erkennen dat de hare ray zeer juist toeschoen. Zy hield heel aardig iets naïefs in haar karakter, wat, dunkt my, met de gedachten van Sardou uitstekend overeen komt. Want listig of koel berekenend is die vrouw niet, doch alleen wat lichtzinnig en onvoorzichtig uit nooddwang. Mevr. Van Kor laar hield het door haar gedachte karakter goed vol. Mevr. Róssing speelde eene rol, die geheel buiten haar kader valt. Haar talent, en dat bezit zy buiten kyf, ligt ergens anders; zy is eene uitstekende ingenue of coquette, en geene door het ongeluk misdadig geworden vrouw. Dat in aanmerking gonomen, speelde zy de gravin Zicka alleszins bevredigend; slechts zou wat meer warmte en nuance in hare stem onze ooren lieflijker hebben aangedaan. De overige damesrollen verdienen geene afzonderlijke vermelding. Ik zou anders nog maar bedenkingen moeten uiten tegen Movr. Van Westerhoven als vorstin Banatine, en daartoe was dat rolletje te klein en onbe duidend. De heer De Vos zelf speelde den afgevaar digde Favrolle, eene zeer passende rol voor hem. Hy deed het zeer goed en netjes, tot, in het laatste bedryf, een oogenblik ge vaar ontstond dat hy den fijnen humor, welke die acte kenschetst, uit het oog zou verliezen en komiek gaan worden, wat daar al zeer misplaatst zou zyn. Maar gelukkig dreef het gevaar spoedig over, zoodat ook by een aan- genamen indruk, als vanouds, heeft achter gelaten. Over den heer Alex. Faassen eene enkele opmerking! Wel is hy in hot gezelschap de eenige, die den baron Van der Kraff spelen moest, maar toch spijt het rne dat hy die rol gegeven heeft, want ze ligt buiten zyn genre. Van nature heeft Alex. Faassen iets goed- ronds over zich, dat hom aantrekkelijk maakt, oene volle, gemoedelyke stem, eene soort zee- mans-openhartigheid, eeno zokere militaire kranigheid in houding on manieren, die in byna al zijne rollen heel goed staat, doch dio hem voor deze rol bepaald niet geschikt maakt. Het is een punt van smaak, maar ik zou don baron Van der Kraff het liefst zien: Heel fijn, uiterst geslepen, met oppervlakkig zeer innemende manieren, eene zachte, plooibare stem, een intrigeerenden comediant op de planken. Uiteriyk zou by zoo chic, zoo voor naam mogelyk moeten zijn, buigend vrieude- lyk, listig vleiend, met een gehuicheld lachje, honigzoet en quasi oprecht-onschuldig, zyne schurkachtigheid verbergende achter beschei denheid en zachtheid, een echte ouderwetsche falsaris. En wat gaf Alox. Faassen nu te aanschou wen? Een mensch met eeno roode pruik, als symbool van gemeenheid, die tamelyk rond en min of meer onhandig met zyne opdracht on zyne personen omspringt, die zyne slechte bedoelingen laDg niet genoeg bemantelt en wien men op het eerste gezicht zyn vertrou wen al zou weigeren, wat heelemaal niet in de bedoeling van den schryver heeft gelegen. Zyn spel was niet valsch, niet bedriegiyk genoeg, hy was meer flesschentrekker dan diplomaat. Dat speelde Van Schoonhoven van het Nederlandsch Tooneel vroeger veel beter, en bet zou eene prachtige roL voor Jaap Haspels wezen. Doch ik geef myne meening graag voor beter, en zóóals de heer Faassen zyno rol bogreep, speelde by ze goed door gevoerd, consequent ten einde. De heer Erfinan gaf den Hongaar Tekli, niet het minst door zyne grime, goed weer. De toiletten der dames waren met smaak en zorg gekozen. Het geheel voldeed ten zeerste en moge zich ook al eene enkele op- of bemerking hebben voorgedaan, zy zyn niet8 vergeleken by de erkentelyke hulde, die wy in het algemeen verschuldigd zyn. Na deze opvoering roepen wy dan ook gaarne don heer De Vos met zyn gezelschap oen welgemeend „Tot weerziens 1" too. v. B. Gemengd Nieuws. Gisteravond orastrooks halfacht werd te Rotterdam brand ontdekt op een der zolders van het gebouw dor „Nieuwe Rotter- damsche Courant in de Witte-De-Withstraat. Do chef-machinist J. Thyssen, spoedig gewaar schuwd, begaf zich oogenbhkkoiyk naar den zolder, waar het gevaar dreigde, en zag een ge deelte daarvan, dienende tot bergplaats van papier, in lichterlaaie staan. In een oogwenk werd het vuur door den hevigon wind tot een helschen gloed aange blazen. Het zinken dak smolt en vormde prachtige fonteinen van kleurige vonken, terwyl het brandend papier door do straat fladderde als zwermen van vuurvogels. Uit alle deelen dei stad snelden de nieuws gierigen toe om het fantastisch schouwspel te genieten, gelokt uit hunne woningen door de hemelhooge vlammen. Spoedig verschenen natuuriyk do verschil lende handspuiten, waarvan do kracht evenwel niet groot genoeg was om het water over het dak heen te voeren. Do slangen moesten dan ook door het gebouw naar den zolder worden gevoerd, waar het vuur in het daar opge stapelde papier woedde. Van bekamping met goeJ gevolg kon eerst sprake zyn, toen de stoomspuiten op het terrein verschenen en voor het gebouw en naast elk6n vleugel werden opgesteld. Zij konden echter niet verhinderen dat het vuur zich over den geheelen zolder verspreidde. Aan den rechtervleugel is op de eerste ver dieping de zettery, waar men het personeel in het eerste halfuur voor de nacht- of ochtend-editie nog dapper aan het werk zag. Later, toen ook daar de brand zich vertoonde, moest geweken worden voor het water. Te negen uren werkten nog negen hand en drie stoomspuiten, doch men hadtocbhet vuur onder de knie, zoodat alle gevaar voor verdere uitbreiding geweken en te kwart over tienen de brand gebluscht was. Het bleek toen dat het westelyk gedeelte van den zolder, zich uitstrekkende boven de redactiekamers aan de zyde der Witte-De- With- en Eendrachtstraten, geheel uitgebrand was, doch het overige gedeelte van dien zolder grootendeels gespaard bleef. Veel grooter dan de brandschade is evenwel de waterschade. Deze strekt zich uit over de redactie- en administratiebureaux, de biblio theek, de machinekamer, de kelderverdie pingen, met éón woord over alle vertrekken, zich aan de straatzyde der Witte-De-With- en Eendracht6traat bevindende. De zettery en drukkery bleven nagenoeg goheel gesprard. Behalve het bureau dor „N. R. C.", leed ook de woning, grenzende aan dit bureau, voel waterschade. Ook die woning liep aan vankelijk gevaar. Men vermoedt dat de brand ontstaan is tusschen halfzos en halfacht, in welk t'jdeüp een drietal lieden, in dienst van de Telephoon- maatschappy, op den zolder zyn geweest, waar de brand ontstond, om het op het dak staande dradenrek na te zien. Dezen hobb a niets bemerkt en om halfacht 6loogen do vlammen uit het dak. Nader meldt men nog het volgende: Wy waron in de gelegenheid het gebouw in oogenschouw te nemen en er behoort moed too om eenigszins ver door te dringen, daar stroomen water ons op de trappen to gemokt kwamen. De zolder zelf, waarop de brand ontstond, is geheel vernietigd. Alle daaronder gelegen redactie-bureaux op bel-ótage en eer ste verdieping dry ven van het water, dat door do zolderingen sypelt, en zyn alle onbruikbaar, Do ruimte, waarin de rotatiepers staat, is ook met water gevuld, doch de pers zelf is merk waardiger wyze drooggebleven. Ook van de zettery is maar een gedeelte nat, zoodat or van nacht met kaarsen zoo goed mogelyk werd gewerkt. Do uitgifte van het ochtendblad was ver zekerd, want mocht het werk in het gebouw niet gelukken, dan staan, naar wy vernemen, de zettery en drukkery van het „Rotterdamsch Niouwsblad" ter beschikking, welke de direc teur van dit blad onmiddeliyk aanbood. Van verschillende andere zyden is aan do directie aanbieding gedaan om personeel on hulpmiddelen te harer beschikking testellen. De heer Nygh was by het uitbreken van den brand uitstedig en moest per telegraaf van do ramp in kennis worden gosteld. Naar men wil, is ook oene massa papiere i van waarde verloren gegaan, daar het archief ook op den zolder bewaard zou zyn. Ook do bibliotheek is zoo goed als bedorven. Ten slotte verdient nog vermelding, dat do tweede stoombrandspuit eerst drie kwartier na het uitbreken der vlammen op het terrein verscheen, terwyl het nog geruimen tyd duurde voor zy water kon gevon, daar zij zonder stoom-op aankwam. De meeste spuiten waren te 10 uren inge rukt. Men was nog steeds bezig om eonigo orde in den chaos te brengen. Hot dak is totaal vernield. Aanvankelyk vreesde de commandant van de brandweer dat de vlammen een doortocht zouden vinden door do verschillende lucht kokers, die het geheole gebouw dooisnyoen. Het flink optreden van de branuweer, die reuzonkracht toonde, voorkwam echter groo tere onheilen. Do burgemeester, de heer s' Jacob en vele andore autoriteiten waren van het begin af op het terrein aanwezig, dat de politie mot groote moeite wist vry te houden, want dui zenden drongen achter do agenten op. Voor allo vensters, op de daken, overal stonden de nieuwsgierigen en intusschen klon ken krachtig de bevelen van de overmannen der brandweer. De stoomspuit van het weste lyk stoomgemaal rukte het eerst aan. De redactieboeken van dr. Zaayer zyn gerbd. Omtrent de oorzaak van het onheil wordt ook gemeld dat do brand vermoedeiyk ont6tond door eeno vulkachel, welke hard werd ge stookt, te midden van do stapels oud papiei en de oude letterkasten op den zolder. Tersiond zyn maatregelen genomen om in de uitgave van de courant geeno vertraging te doen ontstaan. Zoo werd, gebruik makende van de aan geboden hulp, de ochtend-editie dezen nacht gereed gemaakt aan het bureau van „Het Vliegend Blad", hetwelk over twee rotatie-

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 1