Dinsdag; 13 Maart. A0. 1894, feze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van §on- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 12 Maart. H\ 1044-7. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leidon por 3 maanden. Franco per post Afzonderlijke Nommers f 1.10. 1.40. 0.05. PRIJS DER ADVERTENTEÈrNT: Van 1 6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt 0.05 berekend. Ol'lieiëelo Keunisgovingen. Jacht en Vlssehcry. Do BorgemecBter yan Leidou herinnert aan hen, die zich voor bet aanstaande eeizoon 1894/95 in het bezit wouschon to zien van Jacht- en Viachakten, of wel van cono koiteloozo vergtraiiin? tot uitoefe ning der Viescherij, dat do blanoo verzoekschriften ter bekoming daarvan, gratie ycrkrij.baar zijn ter gemeei te-secretarie, alwaar zij, tehootlijk iDgovnld en onderteokond, vóór den 15den April a. e. moeten terugbezorgd zijo, ten einde aan don Commiesaria der Koamgin in deze provincie to worden ingezonden. Tevc-ne wordt aan belanghebbenden herinnerd, dat blanco verzoekschriften tot het bc-koraen yan buitengewono machtiging tot het vtrdryvon van schadelijk gevogelte met pictoolachoten, het schieten van konijnen en ander schadelijk gedierto en hot v.aBchcn ala hot wator m&t ya bedekt is, mede gratis tc-r gemeonie-eeertiarie tor invulling ver krijgbaar zijn gesteld. Do Burgemeeator voornoemd, H. C. JUTA, Wethr., waarn. Burgemeester. Lolden, 10 Maart 1894. Oproeping In wcrkclljhen dienst van Miliciens-Verlofgangers der lichting van 1891. Burgomoeoter on Wethouders vau Loidon, Gezien do Circulaire van den Hoor Comm esatis dor koningin in do Provincie Zuid-HollaDd, van den 27aton Januari 11., A. No. 20 l/x (2do afd.). Pro vinciaal blad No. C Brengen ter kennis van ae navolgende in dozo gemeente goYoatigde mllioiona-vorlofgangoia der lich ting van 1891, dat zij, krachtens art. 125 der Militiewot, onder de wapenen worden geroepen, on daartoo op Dinsdt-g den 2ïeun Maart aauet., des namiddags vóór vier uren, by hun corps tegenwoordig mo-ten zyn, in uniform gekleed ca voorzien van al do voorwoipen van klcoding en uitmeting, door hen by huD vertrek mot gioot verlof medegenomen, alsmede vau vorlofpas en zakboekje, zullende de opgeroepen manschappen op Dinsdag den 17dcn April daaraanvolgende in hot genot van onbepaald verlof worden hersteld, als: ADRIANU8 THEODOBUS VAN SCHOUTEN, ANTHONIE HARTE VELT, PETRUS DEVILEE en NICULAAS JACOBUS KOK, behoorendo tot bet 3do Regiment Voldarlillorio; dat bedoelde miliciens mitsdien worden uitgenoo- dlgd, zich op Woensdag den 2 laten Maart aanslaande, dee voormiddags tusachou 10 on 12 uren, voorzien van huu zakboekje, aan to meldoir ter plaateelyko Seorotarlo, tot hot ontvangen van aanwijzing van do plaats, waarheen zij zidn bobben té begeven en van het hun eventueel toekomende daggeld of passage biljet; cn dat, byaldion ziokto of andore wetti.o redenon bon moohten voihiudoren aan dozo oproeping to Voldoen, zy daarvan tijdig tor plaataelyko Sccrot&rio behooron kennis le geven, in het eerste geval oudor ovorleggiBg eener genecakundigo verklaring. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. O. JUTA, Wc-th., waarn. Burgemooster. E. KIST, Secretaris. Leidon, 12 Maart 1894. Naar aanleiding van een tot den gemeente raad gericht adres van den heer J. Rinkos Borger, waarbij wordt verzocht eeno ijzeren pijp te mogen leggen, om daardoor wei, afkomstig uit do Leidscho Melkinrichting, te mogen leiden naar eene schuit in den Singel en 4 meter beschoeiing te mogen maken, geven B. en Ws., na overleg met de Com missie van Fabricage, in overweging, dat verzoek too te staan op de volgende voor waarden lo. de vergunning te vorleenen tot weder opzeggc-ns tegen betaling van eeno jaarlyk- 8che recognitie van f 1.50; 2o. dat van het te maken werk eeno teeke- ning in duplo wordo overgelegd; 3o. dat de weg door de gemeente wordt in orde gemaakt en de kosten daarvan door adressant worden gedragen; 4o. dat adressant de vergunning ovorlegge van Rijnland voor het geval voor de daar te stellen werken afdamming in den Singel noodig is; 5o. dat het onderhoud der te maken wer ken geheel voor rekening van adressant is on dat het geheel volgens aanwijzing en ten genoegen van den Gemeente-Architect wordt gemaakt; 60. dat do vergunning vervalt, indien daar van binnen 3 maanden na dato geen gebruik is gemaakt. Tevens deelen B. en Ws. mede dat er ook bij hen geene bedenkingen bestaan tegen do inwilliging van het verzoek van den heer V. Van Doveren, om ontslag uit zijno betrek king van tweeden onderwijzer aan de school der derde klasse No. 1. Zy geven derhalve in overweging hem dat ontslag eervol te verleenen overeenkomstig het advies van het hoofd der school met ingang van 1 Mei a. s. of zooveel vroeger als noodig zal blijken door de opening van de school te 's H^rtogenbosch, waaraan bij is benoemd, mits niet vóór 15 April a. s. - De Commissie van Financiën bericht dat zij geene bedenkingen heeft tegen de iü hare handen gestelde staten van af en overschrijving van de dienstdoende Schutterij ad ƒ7.69 en van de Bank van Leening ad ƒ187.34, beide voor den dienst van 1893, noch togen de rekening van de Plaatselijke Schoolcommissie, eveneens over 1893, in ontvangst en uitgaaf ad ƒ153.275, zoodat zij den Raad tot goed keuring van deze stukkon adviseert. Naar aanleiding van een desbetreffend verzook van mevrouw de weduwe Mafngay Dalen, deolen B. en Ws. mede dat de dochter van adressante wegens gezondheidsredenen en vertrek naar elders met 21 Februari jl. do Hoogere Burgerschool voor Meisjes heeft verlaten. Zjj geven mitsdien in overweging aan adres sante vrijstelling of terugbetaling te verleenen van schoolgeld voor hare dochter, vroeger leerlinge der Hoogere Burgerschool voor Meisjes, over do laatste twee kwartalen van den cursus 1893/94. Ton einde do uitbetaling te regelon van de uitkeering aan Gebr. Yan Ulden voor het reinhouden der gemeente, ingevolge Raadsbe sluit van 28 December 1893, bieden B. en Ws. den gemeenteraad ter vaststelling aan: lo. oen suppletoiren staat van bogrooting, dienst 1894, in ontvangst Hoofdstuk I, afd. I, art. la Volgn. la. „Gedeelte van het vermoe delijk batig saldo van den dienst 1893", „Memorie" en in Uitgaaf een nieuw artikel Hoofdstuk X, art. 17a, Yolgn. 175a, „Kosten van het rein houden der gemeente", Memorie. Deze staat strekt alleen als administratieve maatregel voor het in do begrooting brengen van het nieuwe Volgn. 175a; 2o. een staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1894, waarbij het voor melde Volgn. 175a wordt verhoogd met 2300, te vinden door afschrijving van den post voor Onvoorziene Uitgaven. Aan den Raad van de gemeento Leidou is namens het bestuur van do sociëteit „Arai- citia," door den secretaris van genoemde sociëteit medegedeeld dat op het terrein van do buitensociëteit „Amicitia" 8 boomen staan, die gedeeltelik oud, gedeoltelijk ziek cn daar door gevaarlijk zijn, alsmede 2 boomen, dio met hot oog op de uitvoeringen in de muziek tent erg in den weg staan, waarom adressant, namens het bestuur, beleefd verzoekt doze 10 boomen te mogen laten rooien en door andere, jonge vervangen. Na ingewonnen advies van de commissie van fabricage bestaat by het college van B. en Ws. geen bezwaar tegen de inwilliging van dit verzoek, zoodat zij in overweging geven te besluiten, dat de daarbij bedoelde tien boomen zullon worden verkocht on gerooid en door nieuwe worden vervangen. Do kosten voor de plaatsing van de nieuwe boomen kun nen ruimschoots uit de opbrengst van den verkoop worden gevonden. De eerw. heer Staal, seminarist te Amster dam, benoemd tot voorzanger by de Nod. Israël, gemeente alhier, in plaats van den op zijn verzoek eervol ontslagen heer R. M Beuth, zal Vrijdag avond a. s. worden geïnstalleerd. Door den heer H. J. Van Nouhuys, directeur der stoombootmaatschappij „De Vol harding", als voorloopig candidaat voor de Provinciale Staten door de groepen der „Vrijzinnige Kiesvereeniging" gecandideerd, is aan het bestuur bericht dat hij niet bereid is eene candidatuur to aanvaarden. Eenige weken geleden werd in het schouw burglokaal „Vondelhoven" opgevoerd „Do Voddenraper van Parijs", by welke gelegen heid do directio de ervaring opdeed, dal een groot gedoolte van hel publiek steeds door zulke stukken „gepakt" wordt. Vandaar dat tegen gisteravond aangekondigd was „Twee Weozen", het bekende drama iu 8 tafereolen van d'Ennery, door de Vereenigde Ned. Tooneelisten van het Salon des Variétés te Amsterdam (directie don heer S. A. Frank). De zaal was tamelijk bezet en het stuk zelf bracht natuurlijk wederom velen in spanning vooral het vit-rdo tafereel „Het kerkportaal", als da r Ju blinde liaar lied zingt, en het zevende: „Kaïn eu Abel." Men kou wol oor.e speld hooren vallen, tot een zóó jeugdig aanwezige, dat hy wel totaal niets van hetgeen geschiedde zal hebben begrepen, deze stilte kwam afbreken en luide teekenen van aanwezigheid gaf. Over het algemeen werd bet geheele stuk goed afgespeeld; sommigen der voorgestelde personen werden echter wel wat overdreven weergegevon, zoodat eenige feiten nog erger worden dan ze reeds waren. Het decoratief van het tooneel was zeer toepasselijk. Op het zestal (alphabetisch) voor predi kant by de Evang. Luthersche gemeente te Amsterdam komt voor ds. C. A. Evelein, te Loidbn. Hedenmiddag ontvingen wy via Marseille de Indische bladen van 10—13 Februari. Behalve dat ook uit Leidon aan de Tweede Kamer oen adres van adbaesie wordt ver zonden aan het bekende van prof. Fockema Andrea, onderteekond door de meest bekende tegenstanders der invoering van den Midden- Europeeschen tyd ton ODzent, ligt ook op de Amsterdamsche beurs nu weer een adres ter toekoning, waarby verzocht wordt om, in plaats van den Greenwichtyd, den Amster- damschen weer als den officiëelen aan te nemen. Do minister van marine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de commissie, welke in dit jaar is buUst mot het afnemen van het examen aan do adspiranten voor eene plaat sing als adelborst 3do kl. by Jiet Koninkiyk Instituut voor de marine te Willemsoord, is samengesteld als volgt: voorzitterdegepensionneerde vice-admiraai- titulair W. L. A. Gericke, voorzitter der com missie tot het examineeren van zee-officieren en adelborsten; Leden: do gepensionn, kapt.-luit. ter zee titulair J. J. Kraakman, permanent lid der commissie of tot hot examineeren van zee officieren en adelborsten; de hooren dr. G. A. Oskamp, hoogleeraar-titulair by het Koninkl. Instituut voor de marine te WillemsoordJ. G. R. Vos, gewezen leeraar aan genoemd Insti tuut; J. A. M. Van der Brugb, oud-Instltuteur te 's-Gravenhage; J. P. Yan der Haas, hoofd der Moll school te 's-Gravenhage; J. Couvóe, hoofd der diaconieschool te Rotterdam; J. D. Van Wyk, hoofd eener gemeenteschool te Leiden; E. Yan Evordiugen, hoofd eener ge meenteschool te Delft. Plaatsvervangende ledenA. Van der Harst, hoofd oener gemeenteschool to Leiden; H. Niouwekerke, hoofd der Charitable Sociëteits- echool to 's-Gravenhage. Op 1 Januari van dit jaar bedroeg het getal kinderen in do gemeente Zoeterwoude, bovon do 6 en benoden de 12 jaren oud, 775. Yan dit aantal gingen ifr de gemeenteschool op de openb. school in db Hecrenstraat 156, op die in het dorp 31 on op de R.-K. bijzon dero scholen in de Zuidbuurt 176. En buiten do gewoonte: op verschillende scholen te Leiden 185, te Leiderdorp 70, te Voorschoten 28, te Benthuizen 11, teHazors- woude 6, to Oegstgeest 1 on te Pynakker 1. 110 kindoren bezochten omstreeks 1 Jan. 1894 geen school. Voor deelneming aan het onderwys in do 1ste klasse der Ryksnormaallessen to Ivatwyk hadden zich aangemeld en zyn op 10 dezer toegelaten 6 leerlingen, waaronder 2 vrouweiyke. De nieuwe cursus begint 1 April a. s. Aan de openbare school B te Waddings veen zullen, vermoedeiyk reeds in de volgende maand, twee vacaturen voor onderwyzer ont staan. Tot heden hebben zich nog geene sollici tanten aangemeld. Biykens de door Burg. on Woths. van Lisse vastgestelde kiezerslysten voor deTweode Kamer dor Staten-Generaal, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad bedraagt het aantal kiezers 267. Ten Raadhuize te Woubrugge ligt ter visie een verzook met byiagen van J. Heems kerk aldaar, om vergunning tot oprichting van eene slachtery in hot perceel, kadastraal bekend sectie B No. 2511, Wyk B No 106 in het dorp. Eventueele bezwaren daartegen kunnen 22 dezer, 's voorm. te 11 uren, worden ingebracht. Men schryft ons uit Waddingsvoon: In eun paar berichten uit Waddingsveen is ge sproken over eene grensregoling tusschen deze gemeente en het naburige Boskoop. Voor hen, dio in dozo quaestio belangstellen, diene hot volgende. Tot heden behoorde Snydelwyk, dat aan Boskoop grenst, tot Waddingsveen. Dio buurt is vrywel bevolkt en door het aantal kinderen werd reeds over den bouw eener school gesprokon, omdat het eind naar do scholen aan de Brug te ver was voor menigeen, ten eindo aldaar onderwys te ge nieten. Komt die buurt nu ondor Boskoop, dan is dit bezwaar opgohoven, evenals het aan schaffen van spuiten, het plaatsen van aan plakborden, enz. Gedeputeerde Staten stellen dus voor de grens tusschen Boskoop en Waddingsveen te trekken langs den zooge naamden derden tocht, waardoor hot stoomge maal der Putten onder de eer3te gomeente komt, zoomede de woningen uit hot Noord einde, Oostkant, te rekenen van af do klapbrug. Dat laatste moge nu finantióel nadeelig zyn voor Waddingsveen, zeker is het, dat, als Sny delwyk aan Boskoop komt, dio nadeelen nier kunnen opwegen tegen do voordoelen. Als vry zeker mag men dus wel aannemen, dat de reeds benoemde en vermelde commissie, ter beoordeeling dier grensregeling, hare adhassio wel zal hechten aan het voorstel van Gedeputeerde Staten. Haar besluit zullen we later in 4it blad meedeelen. Bedankt is voor het beroep te Charlois en Katendrecht door ds. U. Bootsma, to Zoe termeer en Zegwaard. Aan de Christ, school te Boskoop word benoemd mej. S. Roodhuyzen, van Veenendaal, die deze benoeming heeft aangenomen en met 1 April a. s. de betrekking hoopt te aanvaarden. Aan dezelfde school benoemde het bestuur als onderwyzer den heer H. N. Rentes, in gelyke betrekking te Oudewater, die eveneens die benoeming heeft aangenomen en met 1 Mei a. s. in functie hoopt te treden. Aan de Israölietische militairen der land macht, die niet aan de strengere tucht by hot algemeen depot van discipline onderworpen zyn en die hun eerlang invallend Paaschfeest ten hunnent wenschen to vieren, zal daartoe de gelegenheid worden gegeven door: 1. aan hen, wier ouders of betrokkingen in hunne garnizoensplaats wonen, op de feestdagen vry- 8telling van don dienst te verleenen; 2. aan de overige militairen een verlof te verleenen van en met 20 tot en met 29 April a. s. 3. aan hen, die mochten zyn opgeroepen om op 18 April a. s. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen te komen, uitstel van die opkomst te verleenen tot 29 April a. s. De minister van oorlog hoeft bepaald, dat boven en behalve de administrateurs, ge ëmployeerden en tijdelyke ziekenoppassers by de militaire hospitalen der 1ste en der 2de klasse zoo noodig en ter beoordeeling van den minister van oorlog, als burgerwerklieden, hoogstens tien kleermakers of naaisters tegen een daggeld van hoogstens een gulden in dier.st kunuen worden gestold. Onze "Vrouwen. Het is altyd glad verkeerd boven een aan kondiging of programma te laten drukken: „Eere Voorstelling." Dergelyko vooretellingen worden nu eenmaal niet door de directio van een gezelschap gemaakt tot wat zy zyn moe- ton, maar door "het publiek, en aangozien er nu Zatordag-avorid b\j de opvoering van „Onze Vrouwen" byna geen publiek aanwezig was (alles en alles by elkaar juist honderd perso nen), zoo is er van eene eero-voorstelling voor mevrouw Albregt niet voel te merken ge weest. Dit feit nu bewyst uitsluitend dat de suggestieve gedachte der directie A. Van Lier geen invloed gehad heeft op hot Loidsc-he publiek en volstrekt niet dat dat publiek in 't algemeen geene eer heeft willen bewyzon aan mevrouw Albregt. Zóó onverschillig en dom zyn wy in Leidon niet; en do klank van den naam Albregt Is waariyk nog goed ge noeg om velen naar den schouwburg te lokkon, maar toch liggen de rodenen zeer voor do hand, die deze feest-voorstelling min of meer deden mislukken. Zy zyn van huishoudeiyken en van artistieken aard; lo. aan eon erg druk schouwburg bezoek is hot Leidsche publiek niet gewend en er is in den laatsten tyd zooveel te doen geweest; men heeft dit seizoen al zooveel gezien en genoten, comedies en concerten zyn elkaar zóó snel opgevolgd, dat men nu klaarbfrjkeiyk wel eens wil ver- poozen, terwyi wellicht ook de keuze van don Zaterdag-avond van invloed geweest is op de opkomst. De invoering toch van dien avond als comedie avond is oene nieuwigheid, die wel in den smaak bleek to vallen toen er iets buitengewoons, als „Vorstenschool" of „Muurbloempjes", te genieten viel, maar die niet iedereen zich ter wille van een afgezaagd stuk als „Onze Vrouwen" laat welgevallen Gewichtiger zyn echter do kunst redenen. Mevrouw Albregt is eene Amsterdamsche grootheid, die daar door een groot deel van het publiek op do handen wordt gedragen, doch by ons in Leiden te weinig bekend is om op eene groote belangstelling te kunnen rekenen. Hoe zelden, buiten de kermis, treedt zy voor ons op, hoe weing weet ons publiok wat zy in staat is te gevon! Het „onbekend maakt onbemind" is hior ten volle van toe passing. Als zy kwam, gaf zy steeds eene verdienstelijke vertolking van eene gewone biyspel-rol te aanschouwen, altyd good en correct, maar nooit iets byzonders, waardoor haar naam on 'persoon langer in het geheugen der toeschouwers gegrift bleven dan een paar dagen; nooit iets, dat dieper tastte en tot het hart sprak, zóó, dat men weer dadelijk naar hare terugkomst verlangen moest. Vandaar dan ook dio zekere onverschilligheid ten haren opzichte, waarvan wy Zaterdag de blyken hebben waargenomen. Maar, al kan ik uit die rodenen nu voor myzelvon do leegte der zaal verklaren, ver dedigen doe ik daarom het feit niet. Integen deel, ik moet oeriyk bekennen dat het my zeer speet zóó vele plaatsen onbezet te zien Die holle zaal werkt zoo afkoelend, het is zoo ongezellig, het doodt alle warmte en geestdrift. En toch zou ik mevr. Albregt zoo graag wat hartelykheid, wat ongeveinsde belangstelling gegund hebben. Want, zy moge al geene ster geweest zyn, zy is en blyft toch eene zeer verdiensteiyke kunstenares, die een lang, werkzaam, vaak moeitevol leven achter zich heeft; die gewoekerd heeft met de talenten, haar geschonken, die altyd en overal gedaan heeft wat zy kon om hare kunst hoog to houden. Uit volle liefde en overtuiging hooft zy baar leven gewyd aan het toonool, met ernstigen wil heeft zy goarbeid, met beschei denheid slechts die rollen gespeeld, welko zy wist en voelde dat haren krachten niet to boven gingen. In haren bloeityd was zy eene uitstekende kracht voor het gewone biyspel, menigen avond heeft zy het publiek doen schudden van het lachenzy kon zoo aardig, zoo los en ongedwongen, zoo vry en natuur- lyk spelen. En bovenalzy was consciëntieus. Zy speelde altyd goedeeno kleine rol of eene grooto, belangryke, dat was hetzelfde; geheel vry van kuren of nukkeD, gaf zy steeds met opgewektheid on gloed het beste, datzy to gevon had. Om al hare goede eigenschappen dan had ik wel gewild dat haar in Leiden wat meer belangstelling betoond ware geworden, doch het heeft niet zoo mogon zyn. Te meer. daar Zaterdag-avond het gezelschap Van Lier zjjn beste beentje vóór zette. Er word met animo, flink en vlug gespeeld, allen doden hun bost en kondon hunne rollen. Mevrouw Albregt gaf nog een aardig type te zien, nog was zy flink en vaardig en speelde hare rol los en met veel routine. De heer Van Boem ala Van Doom was goed. Onwillekeurig moet ik hier de vergelijking maken tusschen zfinp opvatting en die van den heer Wagemans. De laatste was ongetwyfeld kom.schor, de wyzo byv., waarop hy voorjaren mevr. Bruyn- Sablairollo steeds met „Be6te Adelheid" aan sprak, was onbetaalbaar; maar het spel van den heer Van Beem was juister. De heer Isouard Van Lier speelde den kluchtigen Poper man byna zoo goed als Van Zaylen en dat is oeno groote lofspraak. Zyne vertolking geleek als twee droppels water op dio van den Rotterdamschen artist, behalve dat hy juist het glanspunt uit zyne rol, het vermaarde „u schertst" uit het 3de bedryf, wegliet en daardoor zeker volon teleurstelde, dio zich op dat moment alweer hadden gespitst. Do hoor Bouwmeester was te theatraal. U(j zotto melodrama-gezichten, zwaaido te veel mot do panden van zyne jas, spreidde zyne beenen te wyd uit on sprak te voel met oene draken- stem. Wat meer natuurlykheid en alledaagsch gemak zou zyn spel zeker goed gedaan hobbon. Do heer Lageinan was hoel goed in zyn ernstig rolletje. Toch zio ik voor my hem liever in een ander genre, byv. als de booron- recruut in „Onze Soldaten". Van de dames beviel my hot beste Moj. Cohen als Fanny Hilberg. Zy is eene aardigo verechyning. Zy bewoog zich mot gemak en eeno zekere élóganco. Ook Mej. Van Dyk was niot onverdienstelykze was honderd percent boter dan als Mamsolle Nitoucho. Trouwens, allen spooldon min of meer goed, slocht waa bepaald niemand, en or was vooral eenheid on samenwerking, die de voorstelling vlot van stapel doden loopon. Dit miste dan ook zyno uitwerking niet en, het publiek moge dan niet talryk geweest zyn, vermaakt heeft het zich wel, en een harteiyk, welgemeend applaus heeft allen artlsten daarvan hut beste bowys geschonken, zoodat ik durf voorspellen dat, wanneer hot Amsterdamscho gezelschap nog eons terugkomt mot een goed bezet stuk en eene minder wtidsche aankondiging daarvan, hot in Leidon eon welwillend onthaal zal vinden. v. B. De vee- eu vleeschkeuring cn wat zij medebrengt. Naar aanleiding van de in do zitting van don Gemeenteraad op 16 November 1893 tot het Collego van B. en Ws. gerichte vragen, in zake een laboratorium voor don Inspecteur van do vee on vleeschkeuring, deelen B. en Ws. thans mede dat raet de woorden„het wetenschappeiyk gedeelte der vee- en vleesch keuring" bedoeld werden de microscopische en enkele chemische onderzoekingen, die som- tyds noodig zyn om zekerheid te verkrygen omtrent den waren aard van eenig by hot onderzoek met het bloote oog opgemerkt gebrek dat de oorspronkolo aanvraag van een eer ste bedrag ad ƒ300 is ingetrokken, wordende thans do geboelo benoodigdo som aange vraagd; dat do verlangde raming van de uitgaven, die wy te dezer zake nog in de toekomst hebben to wachten, nu tegeiykertyd wordt overgelegd. Ten einde tot dit laatste te kunnen geraken,1 hebbeD B. en Ws. een onderzoek ingesteld

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 1