Finantiëele Kroniek. De buitengewoon gunstige houding, welke in de vorige week de markt onzer Staats fondsen kenmerkte, kon deze week niet ge handhaafd blijven. De aankoopen voor Belgi sche rekening, waaraan voor oen groot gedeelte de buitengewoon hooge noteering was toe te schrijven, werden niet voortgezet, zoodat, toen de groote vraag ophield, de sterk opgedreven koersen onmiddellijk in reactie kwamen en bijna onafgebroken eene lagere noteering be hielden. Toch bleef de handel in N e d e r 1. Werk el. Schuld vast en was de kooplust hoofdzakelijk tot de 2'/2-pcts.-Schuld beperkt, terwijl de 3- en S'/a-pct. meer verlaten bleef. Vrij algemeen wordt thans reeds bij het aan koopen onzer Staatsschuld rekening gehouden mot de groote waarschijnlijkheid eener aflos sing of conversie, welke over twee jaren zoude mogen worden voorgesteld, en in verband daarmede is dan ook de grootere voorliefde voor de 2'/rpcts.-Schuld, hoewel de duurste, toe te schrijven. De Koloniale markt was tamelijk ver laten; des te meer levendigheid bestond daar entegen voor Tabakwaarden, waarin de handel een tamelijk speculatief karakter droeg. Inzonderheid was de aandacht bepaald tot de laag genoteorde soorten, waarbij dio anders ternauwernood worden aangekeken. De ver schillende A s sail an - waarden konden eene belangrijke prijsverbetering behaion, die echter ten slotte weer voor een deel verloren ging, welk lot ook de andore door de speculatie begunstige soorten deelden. De zeer belangrijke rijzing in de Nederl. Contraalspoor waarden, een gevolg der algemeen zeer gunstig ontvangen regolings voorstellen, werkte aanstekelijk op do obli gation Boxtel-Wezel, waarvan de twee soorten min of meer belangrijk in prijs voor uitgingen. Natuurlijk ging de rijzing weor voor de zooveelste maal vergezeld van geruchten eener overname der lyn, en hoewol dit laatste niet tot de onmogelijkheden behoort en het ter eener of anderer tijd wel eons zoo ver zal komen, kunnen toch de houders langzamerhand wel vertrouwd zjjn geraakt met de bekende be wering, dat „geduld oene schoone zaak is," en zullen ztf dus waarschijnlijk zich niet zoo go- makkelijk meer door het telkenmale weer- keerende gerucht laton verblijden. Den aandeelhouders der voormalige R y n - spoorwegmaatschappij wordt opnieuw een hinderpaal in den weg gelegd ten opzichte der einduitkeering. Moonden zij na het onlangs besliste pleidooi, dat thans tot verdeeling van het saldo zou worden overgegaan, nu zag de directie zich wederom genoodzaakt te ver melden dat zich nieuwe moeilijkheden hebben voorgedaan, welke haar beletten tot de uit- keering over to gaan. Do oorspronkelijke concessionnarisson namelijk hebben aanspraak gemaakt op het bedrag, hetwelk by do over neming door den Staat moer is betaald dan het bedrag, op de aandeelon gestort. De markt der Europeesche waarden had over het algemeen een gunstig aanzien. Russische waarden bleven kalm, zonder noemenswaardige beweging, terwijl Oosten- r ij k s c h e fondsen oenigszins flauwer waren, in verband met de nieuwe uitgifte van 40 millioen florijnen. Meer handel ontwikkelde zich daarentegen in Portugeesche fond sen, waarvoor de aandacht in den laatsten tyd meer en meer is ontwaakt. De zeer vaste houding, welke hiervoor te Parijs heerschte, bleef voor onze beurs niet zonder invloed, daar zjj aanleiding gaf tot vrij aanzienlijke inkoopen. Het schijnt dat meer dan één gerucht aanleiding heeft gegoven tot de veranderde houding, waarbij o. m. werd vernomen dat de Fr.msche regeering zich meer aan de be staande regeling zou laten gelegen liggen en stappon zou doon tot verkrijging van betere voorwaarden, waartoe het terughouden van den Franschen gezant zou dienen. Vorder schynt ook van de zijde dor Portugeosche regeering het voornemen merkbaar te zjjn om vooral ton opzichte der houders van Portugeesche spoorweg - waarden tot eene goede schikking te geraken, waar mode ook do regeling van andere zaken in verband zou staan. Voorts werden Italiaansche fondsen togen verhoogde koersen verhandeld. Niet tegenstaande de stelselmatige tegenwerking en afbreking van Londen, bleef de opinie omtrent den toostand van het land en de vooruitzichten, om zeer kraebtigen steun te vorkrijgen, vrij gunstig. Het schijnt dat tus schen Berlijn en Rome reeds belangrijke onderhandelingen worden gevoerd met be trokking tot groote finantiëele operatién, waarvan wordt verwacht dat zy gunstig zullen uitvallen. De willige stemming voor do Staatsfondsen kwam ook don Italiaanschen spoor- wogwaarden ten goede, die vrij belangrijk in prijs vooruitgingen. Groote aankoopen voor Duitscho rekening, in verband met geruchten dat de voorgestelde vorhooging der coupon- bolasting niet op de spoorwogwaarden zou worden toegepast, vormden tot de verbetering wel de grootste aanleiding. Als een gevolg hiervan kwam ook cone flinke prysverhooging tot stand in certificaten Cirouin Etnea, die by belangrijke posten werdon opgenomen. Aandeelen Russische Zuidwest- spoor bleven tamelijk standvastig tegenover het gerucht, dat de overname der lijn door de reg« g spoedig zou worden in behande ling genomen. Op de markt der Zuid Amerikaansche fond sen trokken hoofdzakelijk Moxicanen en Brazilianen de aandacht. De eersten waren belangrijk hooger in aansluiting van de Berljjnsche beurs, waar het bericht, dat de réunie om in de rentebetaling te voorzien was aangekomen, een zeer gunstigen invloed uitoefende, daar hierdoor werd gelogenstraft het gerucht, dat de rente der 6 pets. schuld zou worden verminderd. Het verspreiden van dit onware bericht wordt aan de Londensche speculatie toegeschreven. Brazilianen hadden een geheel tegen overgesteld verloop, hetgeen niet te verwon deren is met den treurigen toestand, waarin het land thans verkeert. De vervanging van Presi dent Peixoto schfint niet de minste verande ring of verbetering ten opzichte der binnen- lanasche onlusten in het leven te roepen en wordt meer en meer de overtuiging uitge sproken, dat het land, by bestendiging van den burgeroorlog, onvermijdelijk een finantiëelen ondergang te gemoet gaat. In den loop der week kwam heel onver wacht in de Amerikaansche Spoorwogmarkt eene gunstige verandering. De terughoudend heid en loomheid, welke sedert geruimen tyd het kenmerk dezer afdeeling was, verdween vrij plotseling, om voor eene levendige houding plaats to maken. "Welke oorzaken hiertoe aanleiding gaven, valt moeilijk te gissen. De toestanden en vooruitzichten van den Amerikaanschen handel zijn nog niet van dien aard, dat op eenmaal gunstiger licht in de toekomst kan worden ontdekt, daar noch de spoorwegontvangston eene gunstige verande ring aanwijzon, noch de behandeling der tarief- wet op eene spoedige en gunstigo beslissing wijst, noch de zilverquaestie rodenon tot meer dere tevredenheid geeft. Het wordt dan moei lijk eene oorzaak tc vinden voor de veranderde stemming. Wel zjjn eenige gunstige bijzon derheden van eene Spoorwegmaatschappij be kend geworden, waardoor op de N.-Yorksche beurs veel levendigheid ontstond, doch de ware impulsie ontbrak on de veranderde houding kan slechts woiden toegeschreven aan de speculatie, die, de langdurige loomheid moede, de eerste gelegenheid aangrijpt (al is zy nog zoo onbeduidend), om de markt eene betere wending te geven. A tchisonwaarden waren zeer willig ge stemd, ten gevolge der geruchten, dat de coupon der 4 pets. 1ste hypotheek-obligation spoedig zou worden uitbetaald, en dat by het reorga nisatie-voorstel bystorting op de aandeelen niet in het vooruitzicht zou zyn gesteld. Omtrent de Union Pacific wordt ver nomen dat het plan „Boissevain" inhoudt: „Samensmelting van het goheele systeem tot éóne Maatschappij; aflossing der rogeerings- schuld in een tydvak van 100 jaren; storting op de aandeelen en vormindoring der rente op de obligation, in tweeden en volgenden rang uitgegeven. Rijnlanclscke Bank. Gemeente Aarlanderveen. Openbare vergadering van Woensdag 7 Maart. Voorzitter: de Burgemeester. Absent, zonder kennisgoving, Mr. C. Van der Lee. Na bepaling der stemorde, worden de notulen der voorlaatste vergadering gelezen en goedgekourd. Gelezen en voor kennisgeving aangenomen de sedert die vergadering ingekomon stukken, voor zoover mededeeling daarvan aan don Raad wordt veroischt. Medegedeeld het proces verbaal der op 16 Januari jl. plaats gehad hebbende opneming dor boeken en kas van den gemeente ontvanger, aanduidende een cassa-saldo van ƒ1605.266. Komt ter tafel een adres van don heer A. Ph. Van der Ploeg, civiel-ingenieur te 's Gravenhage, houdendo verzoek om deel neming door de gemeente, in het 0,142 gedeelte, bedragende ƒ113.60, in de kosten tot voorbereiding eener concessieaanvrage voor den aanleg eener drinkwaterleiding te Bodegrave, gebaseerd op het gebruik van Rynwater. Do Voorzitter brengt allereerst in herin nering, dat de onderhandelingen met de hoeren Van Dam en Biezeveld, over den aanleg eener duinwaterleiding, niet afge sprongen, maar verdaagd zyn tot na den afloop van het proces, dat de gemeente Leiden met de Leidsche duinwatermaat- schappy voert; terwyi het niet te ontkennon valt, dat ook na den afloop van dat proces nog zeer overwegend© wijzigingen in de concessie-aanvrage zouden noodig zyn, alvorens tot eene bevredigende oplossing dezer zaak de weg zou zyn gebaand. Inmiddels wordt er niets door verbeurd, om ook ter verkryging van goed drinkwater het oog te richten naar de thans voorgestelde wyzo van voorziening, waarbij echter al aanstonds op den voorgrond treden moet het vroegor genomen besluit, om nimmer mede te werken aan eene water leiding, waarvan do Ryn de bron is. Nadat nu de heer Van der Ploeg zyne plannen, in tegenwoordigheid der betrokken gemeentebesturen, had uiteengezet en het geloof had gewekt aan de mogelykheid van voldoende zuivering van Rynwater tot drink water, hebben B. en "Ws. het geraden geacht eorst, op het voetspoor van Alfeu, een des kundig onderzoek in te stellen by de heeren prof. H. Wefors Bettink, to Utrecht, dr. D. De Loos, to Leiden, en N. C. Vogel, directeur der drinkwaterleiding te Rotterdam, waarvan hot resultaat is, dat de heer Vogel de moge lykheid tot voldoende zuivering van rivier water gelyk te Rotterdam geschiedt aan neemt; prof. Wefers Bettink het Rynwater eorst d&n wil in aanmerking genomen zien als noodmiddel, wanneer alle andere water bronnen zyn mislukt; terwyi uit den aard der alsdan noodig geoordeelde voorzieuings- maatregelen, sterke twijfel aan de mogelyk heid tot voldoende Rynwaterzuivering blykt; en eindelyk dr. D. De Loos in zeer besliste bewoording constateert, dat naar den tegen- woordigon stand der wetenschap, het nog niet mogeiyk is rivierwater, dat, gelyk de Ryn, door faecaliën sterk verontreinigd is, zoodanig te zuiveren, dat het aan de eischen van goed drinkwater voldoet, vermits men by zuivering van zulk water nooit de volkomen zekerheid heeft, dat het niet schadelyk is voor de gezondheid. Op die adviezen en inzonderheid op het laatste hebben B. en Ws. het zich tot plicht gerekend den Raad te preadviseeren tot eene afwyzende beschikking op het onder worpelyke adres, vermits het geven van con cessie voor eene drinkwaterleiding van zoo hoogst twyfelachtige deugdelykheid, wellicht voor all yd den weg zou afsnijden tot verkryging van water, dat meer aan de eischen der hygiëne voldoet. De heer Van Borssum Waalkes begint met nadruk te leggen op het feit, dat de onder handelingen mot de heeren Van Dam Bieze veld geenszins zyn afgebroken eu betoogt wyders, dat ook naar zyn gevoelen, de door den heer Van der Ploeg bedoelde concessie weinig waarborg oplevert voor een bevredigend succes; om die reden ondersteunt die spreker het preadvies. De heer Van Muiswinkel zegt te hebben vernomen, dat de heer Van der Ploeg het water wil benutten uit do Wiereke en hier door wellicht de tegen het Rijnwater gerezen bedenkingen veel van hunne kracht verliezen; waartegen echter van andere zyde wordt opge merkt dat het water uit do Wiereke, ofschoon uit den IJsel afkomstig, voor een groot deel vermengd is met polderwater, dat allerminst kan gezegd worden niet door faecalièn to zyn verontreinigd. Zelfs al wilde men hetbenoodigde wal er trekken uit da Brasem enneer, dan kan de Wethouder Boer persoonlijk getuigen van den walgelyken stank, die in zomer- en herfst tyd uit dat water, vooral by avonddamp, zich pleegt te ontwikkelen, zoodat men algemeen, inzonderheid aan de hand van dr. De Loos, huiverig zich betoont op het verzoek van den den heer Van der PJoog in te gaan en mits dien eenparig conform het preadvies wordt besloten. Alsnu is aan de orde de vaststelling van het kohier wegens hoofdeiykon omslag, dienst 1894, en wordt, ingevolge het R. v. O., de openbare vergadering voor drie kwartier geschorst. Na heropening der vergadering wordt ge zegd kohier, na het aanbrengen van eenige wyzigingen, behoudens de goedkeuring van de Gedeputeerde Staten, eenparig vastgesteld tot een bedrag van ƒ0241.50. Voorgenomen een adres van do hoeren J. W. Clant en P. .T. Oosthoek Azn. c. s te Alfen, houdende verzoek om toekenning van een jaarlyksch subsidie uit do gemeente kas, tot bevordering van do Alfenscho kaas markt, aan eene daartoe in het leven te roepen commissie van belangstellenden, welk adres mede is onderfeekend door een aantal ingezetenen van Aarlanderveen, Lage Zyde. De Voorzitter zegt dat het Dagelyksch Be stuur, na kennisneming van dit adres, heeft overwogen dat wel is waar de oprichting eener markt behoort tot de attributen van het Gemeentebestuur, maar niet de handel, op eene markt te dryven. Vermits nu de be doelde markt is opgericht te Alfenbehooren ook de kosten van inrichting tot de huis houding dier gemeente, welke uit de heffing van het tarief van marktgelden de voordoelen trekt, zoodat de huishouding der gemeente Aarlanderveen daarby eeenszins betrokken is terwyl de kosten tot verlevendiging van het marktbezoek meer eigenaardig behooren tot bet particulier initiatief dergenen, die daaruit voordeel denken te trekken. Op die gronden meenen B. en Ws. bezwaar te moeten maken tegen het beschikbaarstellen van gelden uit de Gemeentekas voor het in het adres om schreven doeleinde en adviseeren zy dus tot afwyzing van het verzoek. De heer Waalkes is met het oog op het geen door den Raad te Alfen terzake is be sloten, door dit afwijzend preadvies teleur gesteld, vermits, naar zyn oordeel, do ge meente Aarlanderveen wel degelijk by het slagen van eene Alfensche kaasmarkt belang heeft. Spreker stelt daarom voor te besluiten tot het toekennen van het gevraagde subsidie ton bedrage van ƒ150, aanvankelyk voor óunjaar. De Voorzitter repliceert, dat hem de vry- heid moet worden gelaten om de aangelegen heden zyner beide gemeenten te beoordeelen uitsluitend van het standpunt, waarop ny zich in iedor byzonder geval geplaatst ziet. Dat de bloei der gemeente Alfen beduidend zou be vorderd worden, door eene levendige zuivel- markt, kan door niemand worden betwyfeld, zoodat de Raad dier gemeente te beoordeelen heeft langs welken weg de vorming van zoo danige markt is te bevorderen. Thans is het onderwerp echter te bezien van Aarlander- veensche zyde en dan kan spreker zich moeilyk voorstellen, dat de grooto handels plaatsen als Amsterdam en Rotterdam eon beroep zouden doen op ue fondsen der om liggende gemoenten, ter bestrijding van de kosten, uit hunne noodig geoordeelde handels- inrichtingen voortvloeiende, al valt het niet te ontkennen, dat die omliggende gemeonton uit den handel, door die inrichtingen gebaat wordende, voordeel trekken. Van dit stand punt bezien, persisteert hy* by de juistheid der meening van het Dagelyksch Bestuur. Buitendien moet de levensvatbaarheid van eena markt allereerst blyken uit de deelneming der naaste belanghebbendenin casu de koop lieden en de zuivelproducenten, en waar deze ten eenenmalo ontbreekt, gelyk tot heden te Alfen hot geval was, kan eene kunstmatige verlevendiging door gemeentelyken steun be- zwaariyk geacht worden voldoende gemoti veerd te zyn. Immers moest in den vorigen zomer de handel te Alfen worden gedreven door byeengebrachte geldmiddelen, iets wat toch niets anders kan genoemd worden dan eene schynvertooning. De heer Waalkes antwoordt dat wel is waar op de voorgestelde wyze handel is ge dreven, doch het totaal bedrag, dat verhandeld is, de bijeengebrachte som verre overtrof; op dien grond houdt spreker zich overtuigd dat de Alfensche markt door den steun der be trokken gemeenten slagen moet. Daarby voert hy aan, dat door het verplaatsen van het marktbezoek van Bodegrave Daar Alfen, eene beduidende bezuiniging zou worden verkregen op het wegenonderhoud in de gemeente, welk laatste argument de Voorzitter meent te moe ten ontzenuwen door de opmerking, dat alsdan het verkeer op do wegen in omgekeerde richting zeer zou toenemen. De heer Van Muiswinkel gelooft ook dat eene bloeiende Alfensche kaasmarkt voor de Aarlanderveensche burgery voordeelen zou afwerpen en uit dien hoofde zou die spreker, ware die markt door gemeentelyk subsidie te helpen, zich bevoegd achten om tot de verleening daarvan mede te werken; doch onder de tegenwoordige omstandigheden kan hij niet aannemen dat het beoogde doel zou bereikt worden en uit dien hoofde zal hy voor het preadvies van B. en Ws. stemmen, en zulks te meer, vermits hy ten eenenmale in hot onzekere verkeert omtrent de middelen, die adressanten zich voorstellen aan te wenden. De heer Kop spreekt als zyne overtuiging uit, dat de Alfensche kaasmarkt als mislukt is te beschouwen en geene middelen in staat zullen zyn om daarin verandering te brengen. Eene markt toch, zoowel by de producenten als by do kooplui gelykelyk ongewild, kan bozwaariyk dien naam dragen. Nadat do heer Waalkes nog eenige inlich tingen had gegeven omtrent de vermoedelyke bedoelingen van adressanten, als het uitloven van premiën en het uitoefenen van persoon- lyken invloed op de kaasproducenten, enz., wordt tot stemming overgegaan en het voor stel van den heer Waalkes, dat het eerst in stemming gebracht wordt, met zes stemmen tegen drie vorworpen, terwyl het preadvies van B. en Ws. met 7 stemmen teg6n 2 wordt aangenomen. Voor het voorstel van den hoer Waalkes stemden, met dien heer, de heeren J. J. Wolmerstett en J. Rylaarsdam; terwyl tegen het voorstel van B. en Ws. stomden do heeren J. v. Borssum Waalkes on J. J. Wolmerstett. Benoemd tot leden van de vorscbillende stembureolon in het jaar 1894voor het onder bureau op het Dorp, de heoren J. Kop en P. J. Van Niökerk, met don heer Mr. C. Van dor Leo als Voorzitter, en voor het hoofd bureau op de Lage Zyde, waarvan de Burge meester Voorzitter is, de heeren M. Van Muis winkel en Jb. Rijlaarsdam. Tot lid van do schuttery-commissie voor hot loopende jaar wordt aangewezen de Wet houder C. Boer. Eenparig vastgesteld een Raadsbesluit, model B, begrooting 1893, tot af- en over- schryving op do posten bureaubehoeften en druk- en bindwerk, bedragende ƒ92 435. Uit de toelichting van deze posten bleek, dat de overschrijvingen op do beide posten hoofd- zakeiyk het gevolg waren van de uitvoering van Rykswetten, waarvan de heeren Waalkes en Van Muiswinkel de onbillykheid in het licht stellen, al moeten zy voor de bestaande wettelijke voorschriften in dit opzicht het hoofd buigon. Nadat de heeren J. Kop en P. J. Van Niekc-rk nog by B. en Ws. hadden aangedrongen op gestrenge handhaving van het provinciaal reglement, op de wegen, tegenover schippers, die vaak by de schutsluis op den Ziendeweg verschillende materialen langs de rijbaan plegen neer te leggende heer Van Mu<s- winkel had gewezen op de wonschelijkheid van zandstrooiing by gladheid op den weg in het bebouwde gedeelte van wyk III, en de heer J. G. Bocxo had gevraagd om voor ziening in do gebrekkige bestrating nevens de oude begraafplaats op het Dorp, en de Voorzitter had toegezegd over deze punten mot het Dagolyksch Bestuur in overleg te zullen treden, worut do vergadering gesloten. Gr e in e ii g' cl IX i e \i w s. Op de circulaires, te Rotterdam rondgezonden betreffendo het geven van stoelen aan winkeljuffrouwen, zyn 5S antwoorden met betuiging van instemming ingekomen. In ver reweg de meeste daarvan werd medegedeeld dat reeds lang aan het vrouwelyk personeel gelegcnhoid tot zitten werd gegeven, in de overige werd dit voor het vervolg toegezegd. Op do overige 218 circulaires werd geen ant woord ontvangen, zoodat de medewerking van de winkeliers niet zoo algemeen is als men gehoopt had. Het jachtterrein van H. M. de Koningin, grenzende aan de Gooische heide, is, door het huren van eene aanmerkelyke uitgestrektheid heidegrond, aanzienlijk ver groot. Genoemde heide behoort aan het bestuur van Stad en Lande van Gooiland. Werd er gejaagd, dan was de heide de toevlucht voor het wild, dat door broodjagers werd buitge maakt. Thans is dio kans verkeken. Nog geen maand geleden veroor deelde de rechtbank te Heeren veen oen vee houder tot 15 dagen gevangenisstraf, omdat hy de melk, die hy aan de boterfabriek afle verde, met 10 pet. water vervalscht had. De straf schynt echter niet af te schrikken, want gisteren moesten weer twee boeren terechtstaan, beschuldigd van hetzelfde feit. De eene zaak werd behandeld, de andere uit gesteld. De beklaagde beweerde dat hy alleen het spoelwater by de melk gevoegd had, doch dr. Ruys, leeraar aan de R. H. B.-S. te Hee renveen, die de melk onderzocht had, consta teerde, dat de melk40 pet. water bevatte. Het O. M. oordeelde dat de straf in ver houding moest zyn tot de mate der vervalsching en eischte tegen beklaagde 2 maanden ge vangenisstraf. In het pensionaat der normaal school voor meisjes te Doornik werd oene tooneelvertooning door de leerlingen gegeven. Eene der speelsters naderdo to dicht het gaslicht en haar kleed vatte vuur. Er ont stond een groote schrik. Het arme meisje is erg verbrand aan armen en het gelaat. Haar toestand is zeer ernstig. Eergisteren had op den Berlyn- schen ceintuurspoorweg tusschen de stations Charlottenburg en den Dierentuin, een ongeluk plaats. Dien morgen was een troep van acht werk lieden aan den arbeid op den spoorweg, die naar Charlottenburg voert; zeven van hen legden de sporen en de palen, dj achtste was mot een grooten hoorn gewapend, om do aankomst van de treinen aan te kondigen. Eorst kwam er een trein voorbij, die van Charlottenburg naar Erkner ging, en die eene groote massa stoom liet ontsnappen. Deze stoom, zoowel als rook uit den schoorsteen, daalden naar beneden, zoodat de werklieden geheel in eene wolk van stoom waren gehuld, en de opzichter het naderen der andere treinen niet kon bemerken. Nu naderden er juist van twee verschillende zyden treinen, en de werklieden, die ze niet konden zien, ontweken den eenen op derails van den anderen. En toen eindelyk de rook was opgetrokken, vertoonde zich een ver- schrikkeiyk tooneel. Op de rails lagen vyf vreeselijk verminkte lyken. Van het eene was het hoofd gescheiden, het andere misto de beenen, een derde armen en beenen tegelyk; slechts nog één lichaam toonde eenigo tee kenen van loveü. Emile Henry zal nog'niet in de tweede helft van Maart voor de assisen ver schijnen. De kamer van inbeschuldigingstelling heeft nog niet beslist over de vervolgingen be trekkelijk den aanslag in hetotel „Terminus". Men wacht daartoe het einde af van het onder zoek over den aanslag in de rue dos Bons Enfants. Men zegt dat het parket gen ego a de ver klaringen van den anarchist als waar aan te nomen. Er dient nu echter beslist te worden of de anarchist wegens de twee aanslagen, voor twee verschillende jury's zal moeten ver- schynen, of wel, of het verkieslyker is do twee zaken ineens te behandelen. Men denkt dat er tot het laatste zal besloten worden. Gelukkige echtl Leerlinge der hoogere burgerschool„Nou, mama 1 nu zal u toch wel tevreden zyn over myne maandiyst landhuishoudkunde, zeer goed; astronomie, goedaquarel teekenen en muziek, voldoen :o!v Mama: „Uitstekend, hoor! En nog me< r zal ik tevreden zyn, als je aanstaande man nu maar genoeg van de huishouding weet en bewyzen geeft dat hy koken kan en op do machine kan naaien, want dan zyn de »ersla voorwaarden voor een gelukkig huweiyk vereenigd." Een belangrijk werk. Den 22sten Febr. jl. heeft de minister van waterstaat goedgekeurd hot plan van het gemeentebestuur van 's-Gravenhage, ot aan leg van eene havon met zwaaiplar.t- wegen, spoorwegverbindingen, gemeentelyke -.erg- en werkplaatsen en andere inrichtingen in het belang van handel en verkeer, waarvoor be halve de door de gemeente reeds langs min- noiyken weg aangekochte gronden, nog ter reinen en wateren noodig zullen zyn, waarvoor onteigening vereischt wordt. Dit werk is to beschouwen als oene voortzetting van net by de provincie in uitvoering zynde werx tot verbetering van de vaart tusschen -Ie Schie en 's-Gravenhage. De havenwerken zyn ontworpen in verbin ding met den Trekvliet, naby den windmolen van den Noordpolder; zy strekken zich in zuidwestelyke richting uit op een afstand van ongeveer 200 M. van en nagenoeg evenwydig aan de z. g. Laak tot den spoorweg Den Haag - Rotterdam. De afmetingen der werken zyn zoo bepaald, dat Rynaken van 70 M. lengte kunnen doorvaren tot den spoorweg Tus schen den Ryawykschen weg en den Trek vliet wordt eene ruime voorhaven gemaakt; tusschen den spoorweg en tusschen de haven en de Laak zyn spoorwegverbindingen ont worpen en voorts de volgende inrichtingen: a. Petroleumhaven en bewaarplaatsen van brandbare stoffen; b. Entrepothaven en an- nexen; c. Verbreede havengedeelten voor zwaai- plaatsen; d. Veemarkten, slachterij e. Ge meente- berg- en -werkpla son; Asch- en vuilnisstaai ;<7. F brieksterreinenh. Opslag plaatsen. Over de haven is eene brug ontworpen, be staande uit eeu vast en beweegbaar gedeelte, voor gewoon en stoomiramwegverkeer in den Ryswykschen weg. Het aantal perceelen (weg, water, erven, weiland, enz.), dat voor onte.gening in aan merking komt, bedraagt pl. m. 130.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 6