ïï'ieiiwe verpachting dor Stadszaal. PREDIKBEURTEN In de gemeenteraadszitting van 22Febr.jl. werd ten aanzien van het gebruik van de Staöszaal door den gemeenteraad besloten: 1°. het verzoek van den pachter van het buffet der Stadszaal om de bestaande overeen komst te ontbinden, aan te nemen met ingang van 1 Mei 1894; 23. daarna eene tweeledige aanbesteding te houden: a. op nader door den Raad vast te stellen voorwaarden de zaal „en bloc" ter verhuren; b. de zaal te verhuren volgens nader door den Raad vast te stellen tarief; 3°. over de gunning, naar aanleiding van de tweeledige inschrijving, door den gemeenteraad te doen beslissen. Door den geraeenteraaa zal derhalve alsnu moeton worden overgegaan tot de vaststelling van de voorwaarden voor de tweeledige ver pachting. De bostaande voorwaarden van ver pachting zullen voor eventueels verpachting en bloc in vele opzichten moeten worden gewijzigd, terwijl ze voor eene verpachting alleen van de exploitatie van het buffet bijna onveranderd kunnen blijven. Do door B. en Ws. ontworpen gewilzigdo voorwaarden zijn thans den gemeenteraad ter vaststelling aangeboden, terwijl wat het tarief betreft naar hunne meening het be staande als maximum-tarief zoude moeten worden vastgesteld. Aan de voorwaarden der verpachting van de exploitatie der Gehoorzaal is het volgende ontleend Art. 1. De gemeente Leiden verpacht in hot openbaar hot aan haar toebehoorend ge bouw genaamd de Gehoorzaal, en de pachters woning met de zich in die gebouwen bevin dende waterk'idingon, verwarmingstoestellen pn gasleidingen. De pachter is vorplicht oen on ander aan te wendon overeenkomstig do bestemming dor Gehoorzaal voor tentoonstellingen en con certen allo soorten van oponbare vorraakolijk hoden en bijeenkomsten, voor het geven van particuliere partijen, bals, diners en voor bet houdcu van koffiehuis on restauratie. Voor verkoopi gen van roerend good heeft de pachter telkens de toestemming van Burg. en Weths. noodig. Art. 2. De verpachting geschiodt voor den tijd .ui vüt jiren, ingaande 1 Mei 1894 en dus eindigende uit. April 1899. Do betaling van de pacht goschiedt bij driemaandolijkscho termijnen, by vooruit betaling, op don eersten werkdag van elk kwattaal, ten kantore van den Gemeente- Ontvanger to voldoen. Art. 8. Do voordooien, onder deze verpach ting bedoeld, bestaan in a. hot kosteloos bewonen der vertrekken, voor den pachter en zijn gezin Ingericht, en het pobruik van het kantoor; b. hot verhuren van allo zalen en vertrekken voor do doeleinden, genoemd in art. 1, met inachtneming van het maximum-tarief, in deze voorwaarden vermeld; hebbende do pachter het recht vooruitbetaling van den huurprijs te vorderen; c. het gebruik van het in de Gehoorzaal aanwezig, aan de gemeente toebehoorend meubilair, benevens van de gasinrichling, waterleiding on verwarmingstoostollen d. het exploiteeren van de koffiekamer als zoodanig on do buffetkaraer van den foyer, alsmede hot gebruik van de aanrechtkamer, kleedkamer, den wijn bier- en brandstoffen- kolder, lift, provisiekamer, sousterrain, enz.; c. het loveren van vervorschingen en ver dere benoodigdheden by het gebruik der lokalen. Art. 4. De pachter is verplicht: a. het gebouw zolf to bewonon, doch is bevoogd, na bokomon goedkeuring van Burg. en Weths., in zyne plaats een ander to stollen, welko persoon alsdan aan dezelfde verplich tingen zal onderworpen zyn als de pachter, op wion ochterdo geheelo verantwoordeiykheid biyfc rusten b. do koffiekamer van een doelmatig ameu blement, do toiletkamer van handdoekon, zeep en closetpapier en de buffotkamer by den foyer en het buffet in de koffiekamer van een vol doendon buffetinventaris te voorzienvoorts in don foyer een los buffet en eene toonbank te plaatsen in harmonie met het lokaal, alles ten genoegen van Burg. en Weth. c. steeds voorhanden te hebben de noodige ververschingon en zich te houden aan dopryzon, vermeld op het door Burg. en Weth. goed te keuren tarief; d. te zorgen voor voldoende bediening, ter beoordoellng van Burg. en Weth.; e. ten allen tyde beschikbaar te stollen een klachtenboek ter inschryving van klachten over de vervulling van zyne verplichtingen als pachtor, en dit boek elke maand in de eerste vergadering van Burg. en Wuths. aan dezen ter inzage te geven en voorts zoo dik wyis zulks door dit Ooilege verlangd wordt; f. zorg te dragen voor het behooriyk be waken, sluiten, luchten, schoonhouden en in orde brengen der lokalen en van de portalen, gangen en trappen, zullende ochter eenmaal 'sjaars het gebouw, mot uitzondering van de door den paohter bewoonde of gebruikte ver- trekkeu, vanwege de gemeente voor rekening van den paohter worden schoongemaakt. De parketvloer In den foyer aal ledero maand minstens eenmaal vanwege de gemeente voor rekening ran den paohter worden geboend; g. op zich te nemen hot onderhoud van het verpachte overeenkomstig de bepalingen van hot Burgelyk Wetboek betreffende huur en verhuur, zoomede hot onderhouden en vor- nieuwen van de gas- en waterleidingen. van de gasornamenten en van de verwar- mingsinrichtingen, alsmede de putten, regen bakken enz. schoon te houden; h. over te nemen do goederen en inrichtin gen door den tegenwoordigen pachter ten be hoeve van de exploitatie in de Gehoorzaal aangebracht en voorkomende op de door hem ingeleverde lyst, alles volgens taxatie en in den toestand waarin het zich op 30 April 1894 zal bevinden. De taxatie zal geschieden door drie deskundigen, van welke een wordt benoemd door Burg. en Weth., oen door den pachter en een door den eigenaar van de over te nemen voorwerpen; j. te vergoeden alle kosten van beschadiging der lokalen, portalen, gangen, trappen enz voor zooverre zulks aan gebrok van voorzorg, aan onachtzaamheid of nalatigheid van den pachter is te wyten, ter beoordeeling van Burg. en Woth.het beschadigde zal van ge meentewege worden hersteld. k. van elke verhuring tydig konnis te ge ven aan Burg. en Weth. en by weigering om eon of moer der lokalen te verhuren tegen tarief, daarvan medo kennis te geven aan Burg. on Weth., met vermelding van de rede non; gegadigden hebben beroep op Burg. en Weth., dio beslissen, aan welke beslissing de pachter verplicht is zich te onderwerpen. Art. 6. By het aanvaarden van de pacht wordt hem 09n duplicaat van den inventaris der aan do gemeente behoorende goederen gegeven, waarvan het origineel door hem wordt onderteekendby verandering van meubilair zal do inventaris dienovereenkomstig worden gowyzigd. Zoodra biykt dat eenig op den in ventaris vermeld voorwerp niet meer aan wezig is, dan is do pachtor daarvoor aan sprakeiyk en tot vergoeding vorplicht. Art. 7. Door don pachter moot een daartoe geschikt persoon (ter beoordeeling van Burg. en Weths.) voor de bediening en hot onder houd der inrichtingen voor de verwarming worden aangesteld on in dionst gehouden. Wanneer dio persoon niet aan do door Burg. en Weths. gestelde oischon voldoet, zyn dezen bevoogd op kosten van den pachter een ander ter hunner keuze aan te stollen. Burg. on Woths. bohoudon zich het recht voor om gedurende den geheelen pachttyd de verwarmingstoestellen ten allen tyde te doen onderzoekenzonder hunne toestemming mogen daaraan geone veranderingen of her stellingen geschieden. Art. 8 By het aanleggen, veranderen on herstelion van leidingen voor biorpompen, voor wateraanvoer of voor electrische schellen of spreekbuizen en in het algemeen overal waar voor bel aanbrengen door den pachter van inrichtingon, toestellen of voorwerpen ten bo hoeve van de exploitatie, broek werk, het op nemen van vloeren enz. noodig is, moeton allo gemaakte beschadigingen, van welken aard ook, volkomen ten gonoogen van Burg. 'en Weths. worden hersteld. Hei aanbrengen van deze verschillende zaken moet steods in overleg met Burg. en Weths. geschieden. Do bovenbedoelde leidingen mogen na hot einde van den pachttyd door den pachter niet worden weggenomen, maar biy ven tegen betaling van de te taxoeren waarde het cigondom van de gemeente. Do taxatie goschiedt door drie deskundigen, van welke oen wordt benoemd door Burg. en Weths., oen door don pachter on de dordo door de beido benoemde deskundigen, of, in geval van vorschil tusschen hen, door den Kuntonroehtor to Leiden. Art. 10. De pachter zal boven en behalve hetgeen by de vastgestelde tarieven voor ververschingon en zaulhuur is bepaald, niets anders in rokening mogen brengen dan eer.e kleine vergoeding voor het bewaren van kioodingstukkon en het verhuren van voet bankjes, voetkussens en warmwatorstoven; stoven mot vuur mogen niet worden gebruikt. Art. 11. Alle kosten van verlichtiDg, duin- waterverbruik en verwarming zyn voor reke ning van den pachter. By het gobruik of de beproeving der brand- kranen zal het verbruikte water den pachter worden vergood. Art. 13. De stadswerklieden, die van wege Burg. en Woths. wordon aangowezen om als brandwacht dienst te doen, moeten door den pachter worden betaald. Indien groote zaal, foyer, rook- en receptie kamers gobruikt worden 4 man, per uur en per man 15 ets. voor groote zaal, rook- en receptiekamers 4 man, per uur en per man 15 ets., voor kloino zaal, receptiekamer en foyer 3 man. per uur on per man 15 ets., voor kloino zaal 2 man, per uur en per man 15 ets., voor foyor alloen 2 man, per uur en per man 15 ets., voor receptiekamer 1 man, per uur 15 ets. Art. 14. Do pachter zal noch in het gebouw, noch in de paohtorswoning petroleum mogen gebruiken of aanwezig hebben. Art. 18. Burg. en Weths. behouden zich de beschikking voor over een of meer der lokalen wanneer zy die in het belang der gemeente of van door d© goraeonte voortdurend gesubsi- diéerde instellingen, ter hunner beoordeeling, noodig hebben, zonder daarvoor huur aan den pachter schuldig te zyn. De kosten voor ver warming en gas zullen dan aan den pachter vergoed worden. De gemeente heeft by verhuring volgens tarief altyd de voorkeur boven andere huurders, mits de pachter 2 x 24 uren te voren ge waarschuwd zy. Onverminderd het bepaalde by art. 188 der Gemeentewet, kunnon Burg. en Wethe. den pachter verbieden de lokalen te verhuren voor doeleinden, welko zy ongeoorloofd achten Art. 25. De prys, waarvoor de pachter van de exploitatie der Gehoorzaal do verschillende zalen kan verhuren, mag niet meer bedragen dan tegen het navolgend tarief: De groote zaal met foyer, tot 's namid dags 5 urenƒ25.— Van 's namiddags bi/2 uur 50. Den geheelen dag60. De groote zaal zonder foyer, tot 's namiddags 6 uren20. Van 's namiddags 5'/a uur 40. Den geheelen dag De bovenzaal met foyer, tot 's namid dags 5 uren12.— Van 's namiddags 5l/2 uur 24. - Den geheelen dag30. De bovenzaal zonder foyer,tot's namid dags 5 uren5.— Van s'namiddags 5y2 uur 8. Den geheelen dag10. Do foyer tot 's namiddags 5 uren. 10. Van 's namiddags 5'/2 uur „20.-- Den geheolen dag25. De beide receptiekamers, wanneer deze niet begrepen zyn in eene goiyk- tydige verhuring van do groote zaal tot 's namiddags 5 uren 4.— Van 's namiddags 5y2 uur 6 50 Don geheelen dag8. Een van de receptiekamers, wanneer deze niet begrop n is in eene gelyk- tydige verhuring van de grooto zaal, tot 's namiddags 5 uren 2.50 Van 's namiddags öy2 uur 3.50 Den geheelen dag5. Tooneol- en gymnastiekverenigingen on muziekgezelschappen, die de grooto zaal voor één avond of voor don geheelen dag hobben gehuurd, kunnon deze medo voor degeneraio avondrepetilie gebruiken. Alsdan wordt in het eerste geval voor b9ide avonden het tarief van een geheelen dag toegepast, en in het tweede goval voor den repetitieavond slechts hot tarief voor het gebruik der zaal tot 's na middags 5 uron gevorderd, tenzy de groote zaal door anderen reeds mocht zyn gehuurd. Aan muziekgezelschappen, maatschappijen, genootschappen of verenigingen moot des- verlangd een abonnement verleend worden voor minstens 20 dagen of avonden per jaar; in dat geval wordt de huurprys met 25 pet. vorminderd. By het gebruik van de groote zaal behoort dat van de stemkamer en de receptiekamers. By verhuring van de bovenzaal of receptie kamers is de ingang aan de Aalmarkt met gobruik van de garderobe en do achtertrap aldaar. De prys van het verbruikte gas wordt aan de huurders der lokalen in rokening gebracht volgens den vastgestelden gasprys. Alle geschilion omtrent de uitlegging van dit tarief werden doer B. on Ws. beslist. J3i*ieven uit A.mstei*clam. IV. CAFÉ-CHANTANTS. Het tooneel te Amsterdam moge in verval zyn, de tooneelkunst moge kwyrien, do tooneelkunsteninakory beleeft dagen van bloei en er kan geen café concert zoo schunnig opgericht worden, of net trekt publiek en do eigenaar kan een duitjo overleggen. Het grooto publiek is met naïef genoeg meer om zich te vergapen aan de melodrama's; het ryk van den pèrc noble en zyn onafscheide- lyken marqué is in zyue nadagen en de tooneeldirecteur ziet met schrik dat het niet meer de gouden tyd van vroeger is, toen met hot aantal dooden op de planken het aantal bezoekers in de zaal rees. De nieuwere litera tuur, zy moge verduideiykt en aangeprezen worden zooveel men wil, heeft voor de groote massa weinig bekoring on daar de meusclieti toch hunne avonden „prettig" buiten willen doorbrengen, worden de voorstellingen dei specialiteiten-gezelschappen druk bezocht. Ik ben geen kniesoor, die alle café concerts met een „foei, wat slechtigheid 1" veroordeel Waar het genre tot kunsi verheven is, zooals door madame Judic en madame Théo, waar er zelfs ieta geniaals ingebracht is, zooals Michel Solser dat verstond, daar zie ik niet het kwade van deze vertooniugeu in. Madame Judic heb ik hier oonige malen in Van Lier'a Grand Théatre gehoord. Zy zong eenigo onnoozele Fransche liedjes, liede kens, die zonder eenige verdienste waren, tenzy men het een Franscb chansonnetto als verdienste wil aanrekenen, dat het niet schuin is. Doch de wyz9, waarop zy de woordjes accentueerde, do wijze waarop zy de zmnetjes onderstreepte, hot guitige van haron oogopslag, waron zoo aantrokkelyks, het geheel was van zoo onschuldige bekoorlykheid, dat niemand zich kon weerhouden om haar toe te juichen. Michel Solserkortelings overleden, was eveneens een café-concert-komiek, zoo vol dartelen, ongedwongen humor, zoo vol fijn ge voel, dat zyn roem welverdiend is en zyne nagedachtenis behoort in eere te blyven by allen, die de kunst hoogschatten. Maar wat er meer op do planken van het cafó-chantant wordt vertoond, is over 't alge meen zoo weinig kunstvol, zoo smaakbeder- vend, dat het niet anders dan betreurd kan worden, dat deze instellingen het vermaak van den dag zyn. In de laatste jaren is het aantal der café- chantants te Amsterdam zeer toegenomen en het voornaamste is wel het sedert een jaar bestaande Théatre De Vereeniging in de Kal- verstraat. Wy hebben de kermis afgeschaft en straat- acrobaten worden niet meer toegelatenmaar hoe verdedigt men het dat wat voor den min deren man is verboden voor den gegoede tegen entree toegankelyk wordt gesteld? De kunstenmakery aan trapéze, ringen on rek vind ik eenvoudig walgelyk. In De Vereenig g woonde ik by voorbeeld by dat een jong meisje langer dan tien minuten met hot hoofd naar beneden aan een trapéze hing. Tot belooniug had zy de toejuichingen in ontvangst te nemen van een groot, deftig publiek, waaronder vele dames. Wat is toch het schoone van de a-..oba- tischo vertooningen? Waarin zit toch het aan- trekkelyke? Vrouwen treden op en werken met zware gewichten, kinderen makon par- terro-gymnastiek en wringen zich in allerlei onmenschelyke bochten. In Victoria, een ander café chantant, werkte een Hercules met een elfjarig jongetje. Dat kind, als clown gekleed, moest zich om het lichaam van den man rollen, en toen dit niet good lukte, hielp cc man den jongen, maar zoo ruw, dat de klei: een kreet van pyn uitstootte, wolke door de muziek ternauwernood overstemd werd. La zag ik den jongen achter de coulissen sta schreien. Do oefeningen der mannon worden te me bewonderd naardat ze gevaarlykor zyn. E reuzenzwaai van het eene rek naar hot ander waarby de kunstenmaker groot go vaar loc- do ledematen of de armen to breken, wor als hot toppunt van kuost beschouwd. Slang m8n8chen wringen zich in een onmog-: klein tonnetje en jongleurs worpen n petroleumlampen of scherpe messen als et oiaar govaariyk is, prikkelt het. Dametjes, in korte kleedjes, zingen in 1: t meorendeel der café-chantants-liedjes, die nooi vernieuwd schijnen to worden en waarop oi./O grootvaders en grootmoeders op de kermis n al onthaald werden. Hoo schuiner oio prul! zijn, hoe meer ze worden gebisseerd. So.. komt oen Duitsch of Fransch komiek ons coupletten vergasten. De liedjes van d«. Duitschei' hebben altyd een geur van i.i leverworst; de Franschman schynt zyn réper toire van de lichtste soort samengeliari-M bobben. Wat de Hollanders aangaat, die op -1 tooneel hunne lauweren plukken zy p. over 't algemeen in 't kader. Hoe deze kunstvertooningen gewild zyn biykt wel uit het feit, dat in den afgeloop zomer na de landbouw tentoonstelling «1 genoodigden van het comité voor een avond Vereeniging afhuurden, om van eene voorst ling van 't specialiteiten gezelschap to geniet- In 't groot Amsterdam had men geen ec«.-: i genot aan to bieden, naar het schynt. Dat studenten, provincialen, die de bloemei j oens buiten zetten, en jongelui deze inric tingen bezoeken, laat ik nog daar; maar on* beschaafd publiek, jonge meisjes, moedeis met dochters trokken er heen, bewonderen de lovensgevaarlyke evolution der sterke mannen en besteden tyd en geld voor deze vertooningen, waarvan niets geleerd, waarby veel verloren wordt. Maar het allerergste vind ik dat de café concerts kinder?oorstel lingen engageeren. In myue jeugd kreeg ik Zaterdags éón een», welke geldsom ik verdoeldein twoo halve centen Eén halve cent werd trouw opgeofferd aan Mietje do oliekoekenvrouw, de andere wa de billyke entroeprys, waarvoor het my ver gund werd op den eersten rang hot lyrische drama te beschouwen, dat Jan Klaassen met Katryn, zyn huisbaas en den dood afspeelde. Twintigmaal kon ik het drama zien opvoeren en twintigmaal genoot ik opnieuw als de slagen neervielen op de houten koppen. Dat was waar kindergenot; dat was onschuldig vriendelyk vermaak. Maar onze kindertjes gaan nu tegen een hal ven gulden ontrée na het café-concert. Daar hooron zo fr&ulein E's i een Duitsch liedje zingen en monsieur Dolouj» oen Fransch couplet voordragen. Als de kin deren vyftien jaar zyn, sprekeu ze al mee over mimiek on voordracht en stem, en op twintigjarigen leeftyd zyn het blasés, die alleen Schopenhauer en Nietzsche genietbaar vinden en o zoo levensmoede zyn, en den ouders veel verdriet bezorgen. Maar zyn die ouders zoo heel onschuldig aan hun eigen leed; verdienen zy niet ten deelo de verwytingen, die de kinderen hun naar 't hoofd slingeren? B. Gemengd Nieuws. In de achtste en laatste Volks- byeenkomst op Woensdag 14 Maart a. s. wacht den ongetwyfeld velen bezoekers weor een groot genot. Alsdan toch zal door de leerlingen der Volkszangschool uitgevoerd worden de Kinder cantate „Michiel Adriaansz. De Ruyter". Dat kan weer een aangenamon avond geven Te Woubrugge is de ooievaar reeds gearriveerd, en wel vroeger dan gewoon - ïyk. Moge deze lentebode werkolyk de aan kondiger van een goed voorjaar zyn! Het been van schipper Spruit van Nieuwer-Amstel, wien in hot begin dezer week zoo'n noodlottig toeval op het Brasemer- meer overkwam, door het verward raken in een sleeptros, is reeds in het gasthuis te Amsterdam geamputeerd moeten worden. De ongelukkige is gehuwd en was kostwinner voor vrouw en zeven kinderen. Te Clermont-Ferrand heeft Dins dagnamiddag een muilezeldry ver van het 929te regiment, op den zolder van een gebouw, waar de geweermaker gevestigd is, eene doos met slaghoedjes in kwikfulminaat doen vallen. De doos ontplofte. Het dak werd vernield; een sergeant-majoor en de muilezeldrijver werden erg gekwetst. De ontploffing deed bevolking hevig schrikken. Zondag 11 Maart 1894. NED.-HERV. GEMEENTE. Lydensteksten 22 25. 's Voormiddags te 10 uren. PIETERSKERKBriët. HOOGLANDSCFIE KERKVan Boekeron. OOSTERKERKOberman. MAREKERKDe Hoest. 's Namiddags te één uur. MAREKERK: Van Boexeren. Kin der kei k. 's Namiddags te 2 uren. HOOGLANDSCHEKERK: Do Wolff. Cat. 21 BETHLEHEMSKERKOberman. 's Avonds te 6 uren. PIETERSKERK: Van der Lip. WOENSDAG 14 MAART. Openbare Huwelijksinzegening te halftwee. PIETERSKERK: Briët. 's Avonds te halfacht. MAREKERK: De Hoest. EGLISE WALLONNE. Matin dix heures, Chavannes. LUTHERSCHE KERK. Collec e voor de Kerk. ."•••middag li ui Van KleefF j Bevestigingian /ond 6 uren, Evelein. j nieuwe leden. REMONSTRANTSCHE KERK. iormiddag halfelf, Schim van der Loeff. DOOPSGEZINDE KERK. ormiddag 10 uren, Kutsch Lojenga. GEREFORMEERDE KERKEN. HOOIGRACHT, v jormiddag 10 uren, Vi Proosdy. Avond 5 uren, V n P oosdy.Zond.löö, WOENSDAG 14 MAART. Namiddag halftwee, Huwelijksbevestiging. HEERENGRACHT. Voormiddag 10 uren, Holster. Avond 5 uren, hulster. OUDE VEST. Voorm. 10 en 's avoi.ds 6 uren, Rudolph. Zondag 12. GEREFORMEERDE KERK NIEUWE RIJN, Voorm. 10 on 's avo/u s 5 uren, Van Loon. Zondag 8. WOENSDAG 14 MAART. Bid og. Voormiddag 10 uren, Van Loon. Namiddag halfdrie, Van Loon. Avond halfacht, Van Loon. BETHLEHEMSKERK. Zondag-voorin. 10 uren, Kinderkeik. Dinsdagavond halfnegen, By bellezing, Oberman ZAAL NOORDEINDE. Zondag-voorm. 10 uren, Kinderkerk. Dinsdag-avond 8 uren: Lidmatensamenkomst met vrouwen, Briët. WIJKGEBOUW LEVENDAAL. Zondag-voorm. 10 uren, Kinderkerk. Donderdag-avond halfnegen: Bybeloefening, De Wolff. Bekendmakingen van kerkelijken aard. Kerkeraad van de Ned Herv. Gemeente. Voorzitter: DE WOLFF. Scriba: DE HOEST. Kerkelyke attestatiën moeten worden aan gevraagd by den wykpredikant en ingeleverd aan de kostery der Pieterskerk. De aanmelding by den koster voor de kerke lijke huweiyksinzegening moet geschieden dee Maandags te voren, en de aangifte tot den Doop uiteriyk daags te voren en niet later an te negen uren des avonds. De schaalcollecto voor hot Ned. Herv. Minne huis, op 6 Maart 11. gehouden, heeft opgebracht 250.115. Diakenen der Ned.-Herv. Gemeente berichten met dankzegging de ontvangst van eene gift van f 2.50 voor de armen. De collecte voor de Hooglandsche kerk, Zondag 4 Maart 11. gehouden, heeft opgebracht f 46.265. Met veel dankzegging ontvangen voor onze Chr. Wykvereeniging te Utrecht drie uitgelote aandeelen van „Pniël." Eene aangename verras sing voor ons bestuur, dat nog alt(jó, behalve met een renteloos voorschot, worstelt met eene schuld van meer dan ƒ2000, voor welke rente moet betaald worden. - Ook onze zieken kas is uitgeput; wie helpt ons een handje? S. H. J. DE WOLFF. Met hartelijke dankzegging is door mjj ont vangen voor onze Chr. scholen: van N. N. 0.50 en aan nieuw geld, opgezameld door eene dienstbode f 9.80. Ds. BRIËT. CORRESPONDENTIE. Ingezonden stuk ken of mededeelingen, waarvan de inzenders hun naam niet aan de Redactie bekend maken, worden ongeplaatst ter zjjde gelegd. Aan het Bureel van het „Leidsch Dagblad" liggen nog brieven, welke zijn ingekomen op de AdvertentiCn, geplaatst onder Nos. 305, 374, 381 en 477. De belanghebbenden gelieven deze af te halen. DE UITGEVER.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2