N°. 10444. "Vrijdag O Maart. A°. 1894, feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. PRIJS DEZER COURAUT: Voor Leidon per 3 maanden Franco per postp - Afzonderiyke Hommers f 1.10. 1.10. 0.05. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 1-6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17 Grootore letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Ofilciëelc Hennisgeviugoii. Burgomeosttr cn WethoaderB der gomeente Leiden brengen bij deze ter algerneona kennis det wegeoa het leg c-n Tan een zinker der Duinwaterleiding, de vaart door de Oude Lïeerengracht op Vrijdag 9 Maart a. e., van 'a morgens 7 tot 's avonds 7 uren, zal zjja gestremd. Burgemeester on Wethouders voorroeind, H. C. JUTA, Weth., waam. Burgemeester. E. EIST. Secretaris. LeideD, 7 Maart 1894. LeideD, 8 Maart. Madame Cognault, dio morgen in deStads- zaal albier optreedt, heeft te Amstordam op het concert, gisteravond door haar in de kleir.e zaal van hot Concertgebouw te Amsterdam gegeven, bewezen dat zjj, sinds zjj de Haagsche opera verliet, do zangkunst nog niet verleerd beeft. Met groote keelvaardigheid heeft zij een viertal opera aria's gezongen en evenals toen zij het publiek verrukte in do rollen van „Philine", „Rosine", „Juliette" en „Ophflie", bowonderde men nu haar krachtig orgaan, hare schitterende techniek en schoone voordracht. Vooral in de „Variations do Cendrillon" van Nicolo had zij ruimschoots gelegenheid mot hare talenten als coloratuurzangeres te schitteron. Het echtpaar Bosmans, dat aan het concert medewerkte, deed het publiek genieten van eone zeer schoono vertolking van Grieg's violon celsonate en van oenigo kleinere werken. Het publiek had er talrijker kunnen z(Jn. In de hoop hierdoor het bezoek aan hot concert, dat hier morgenavond plaats heeft, te verlevendigen, wenscht onzo muziekver slaggevor, Mr. E., in herinnering te brengen, hoe mevrouw CogDault, destijds verbonden aan de Kon. Fransche Opera to 's Gravenhage, den öden Hoi 1893 bier goheel belangeloos haro medewerking verleende op het concert ten behoeve der Inrichting voor Fabrieks meisjes, doch vooral hoezeer z\j toon door haron voortreffelijken zang aller harten voor zich wist to winnen. Daar is morgen eene schoone gelegenheid om to toonon dat do indruk van die overwinning nog niet is uitgewischt' net samenspel van het echtpaar Bosmans behoeft hier toch geene nadere aanbeveling? - Do groepenvorgadering dor „Vrijzinnige Kiesvereoniging", welker besprekingeu geheim zijn, hebben tot uitslag gehad dat, wanneer onzo niouw benoemde burgemeester, mr. F. Was, genogen wordt bevondon het lidmaat scbap der Provinciale Staten te bekloeden, deze als candidaat der vrijzinnigen wordt ge proclameerd. - BjJ de verkiezing van 7 leden voor de commissie ter beoordeeling van de ontworpen grensrogeling tussclien do gemeenten Boskoop tn Waddingsveen, by welk ontwerp een ge deelte van Waddingsveen by Boskoop gevoegd wordt, zyn te Boskoop gekozen de heeron H. Le Coultre, L Erkolens, C. B. Van Nes, C. B Lünnemann, M. J. Goudkade, C. Bulk en P. Van Nes Az. - Do door Burgemeester en Wethouders der gomeente Ter-Aar vastgestelde lysten der kiezers van loden van do Tweede Kamer dor Slater,-Oeneraal, de Provinciale Staten eD den Gemeenteraad, bedragen 211 kiezers. - Naar men mededeelt, heeft de muziek uitvoering van de vereeniging „Beethoven", te Alfen gehouden op 26 Febr. 11., een batig saldo opgeleverd van r43 95, welk bedrag ondor de besturen van do Weeshuizen te Alfon cn te Oudsboom zal worden verdeeld, ten eindo den verpleegden daarvoor dezen zomer, op do eer.e of andere wijze, oen aangenamen dag te bezorgen. - Ned. Hervormde Kerk. Ds. A. Dameté, pred. te Oosterwolde (Fr.), heeft togen 1 September eervol emeritaat gevraagd. Beroepen is te Woubruggo ds. K. Havin»a te Den Ham (O.) h£Vxamon de nuttige hand- verken zyn geklaagd do dames P. A. Charbon en II Cnarbon, beiden te Heemstede, on J M Den Hartog, to Langerak. - In het Gebouw voor Kunsten on Weten schappen to 's Gravenhage werd gisteravond door do Haagsche afdeeling der Maatschappij tot bevordering der Toonkunst „La damnation de Faust ten gehoore gebracht. De Koningin- Regentes woonde het geheele concert by.° Een uitgelezen publiek was tegenwoordig onder anderen de ministor Tak, en or,der zeer vele kunstbeoefenaren en kunstvrienden worden opgemerkt de heeren Daniël De Lan^o Richard Hol, ds opera zanger Van Loo enz Voor den aanvang van hot vierde gedeelte van het toonwerk werd aan den heer d.e do uitvoering leidde, namens de dames en heeren van hot koor, oen kolossale bloomkrar.» veroerd, onder fanfares van hot orkest en daverend gejuich van het publiek. By haar vertrek betuigde de Regentes aan bestuurders haren dank voor de schoone ver tolking van het kunstwerk. In de gisteron gehouden vergadering van den gemeenteraad van Haarlem kwam het bericht in van mr. H. Enschedé, dat hy tegen lo. April ontslag neemt a's wothouder van deze gemeente. Mr. Enschedé was niet aan wezig, maar de voorzitter wijdde niettemin aan zjjn persoon een woord van dank voor de aan do gemeente bewezen goede diensten, hetwelk de llaad mot applaus bekrachtigde. Goedgekeurd werd door den Raad de over eenkomst met het waterschap Rijnland be treffende den bouw van de sluis to Spaarndam, dio grooto zeeschepen in staat zal stellen Haarlem te naderen Zooals reeds werd mede- ge Jeeld, maakte de minister van waterstaat van deze overeenkomst afhankelijk zijne toe zegging, om by do eerstvolgende begrootiog eene som van f 105,000 by de Kamers aan te vragen als tegemoetkoming van hot Ryk in do helft van do kosten. Zonder debat of hoofdelijke stemming werd een voorstel van B. en Ws. goedgekeurd tot bekrachtiging van een door hen gedanen aankoop van grond aan den Kampersingel, om op een gedeelte daarvan een niouw gebouw te zetten voor stads apotheek. Dit terrein kost f 10,968.50. Er is opnieuw eGn request van ingezetenen ingekomen, om door ovorleg met de Imp. Cont. Gas Association verlaging van den gaspiy9 te verkrijgen. De eigenaar van de erfpacht van het voormalig fabrieksterrein de „Phoenix" biedt aan daarvan afstand te doen (dio pacht duurt nog tot 1933) op voorwaarde, dat hem oen klein gedeelte daarvan in eigondom worde afgestaan. Voorts een verzoek van de veree niging „Helpt Elkander", om niet, zooals door circa 6000 adressanten is gevraagd, het Raads besluit tot inkrimping der kermis in te trokken en de kermis te herstellen op den ouden voet. Nador wordt gemeld datrTftror "de Re- monstrantsche gemeente lo Groningen niet oen weeshuis wordt opgericht, maar stappen worden gedaan ter verpleging van weezen in het huisgezin. Aan het gecombineerd weeshuis te Zalt- Boramel is door w(jlen mevrouw J. W. Van Essen, wed. J. M. G. Hoffman van Hove, ƒ3000 vermaakt. Voor 1895 is uitzending verzocht uit Nederland van 24 onderwijzers en 3 onder wijzeressen, allen in liet bezit der hoofdakte en akto voor de Fransche taal. De „N. R. Ct." ontving per telegraaf ongunstige berichten uit Atjeh. To Melaboeh heeft een treffen plaats gehad, waarbij wy 7 dooden en 17 gewonden hadden, onder welke 2 officieren, die zwaar gewond werden. Molaboeh, op de Westkust van Sumatra, in het gouvernement Atjeh en Onderhoorig- hoden, is sinds geruimen tyd een govaarlyko post. In don loop van het vorige jaar kregen wij telkens berichten, dat onze versterking, do schepen in de baai en sloepen, die langs de kust voeren, beschoten werden. Een waar roo- vorsnest mag het lieeton. In het verslag om trent de voornaamste gebeurtenissen in het gouvernomont Atjeh en Onderhoorigheden, loopende van 3 tot en met 16 Januari, het laatste verslag, dat de mail ons gebracht heeft, lezen wjj: „Zoowol te Melaboeh als to Poela Raja zijn de toestanden zeer bevredi gend. El-iers ter Westkust valt op politiek ge bied meer en meer toenadering van de zyde der hoofden op to merken." Dat het verslag wèl deed, van geeno toe nadering dor hoofden te Melaboeh te gewagen, bewast het telegram, dat wy heden ontvangen hebben, zegt de „N. R. C." Naar do „Tijd" met leedwezen verneemt, is mr. J. M. L. H. Clercx, afgevaardigde voor het kiesdistrict Woert, van de laatste HH. Sacramenten voorzien en bestaat er weinig hoop op herstel. De burgemeester van Kattendjjke, de hoer G. J. Van den Bosch, is voornemens tegen 1 April eerst ontslag als zoodanig aan te vragen. Een gedeelte van de loden der Tweede Kamer, behoorende tot de liberale party, hield Dinsdag avond, onder voorzitterschap van het lid mr. Borgesius, eene clubvergadering in het gebouw dier Kamer. Bltfkens een in Stbld. No. 36 opgenomen besluit, tot bepaling van het maximum der verpleegden en het minimum dor geneeskun digen in het provinciaal krankzinnigengesticht „Meerenberg", te Bloemendaal, mogen aldaar niet meer dan 1313 krankzinnigen verpleegd worden, nl. 255 mannen en 255 vrouwen in het gebouw, tot stand gebracht krachtens de vergunning, verleend by kon. besl. van 30 Nov. 1835, en 393 mannen on 410 vrouwen in het andere gebouw. Het stoomschip „Edam" arriveerde 7 Maart van Rotterdam te Nieuw-York; de „Jason", van Amsterdam naar Batavia, pas seerde 7 Maart Perim; de „Kanzier" arriveerde 6 Maart van Hamburg cn Amsterdam te Dar- es-Salaam; de „Werkendam" vertrok 7 Maart van Rotterdam naar Nieuw York. By koninklyk besluit is, met ingang van 1 April a. s., aan jhr. F. E. M. Van Alphen, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend als lid van den Raad van State, met dankbetui ging voor de vele, goede en langdurige dien sten, door hem aan den lande bewezen. Den heer J. R. G. De Veer, administrateur van financiën en lid van den raad van bestuur in do kolonie Curasao, thans met verlof hier te lande, op zyn verzoek, met ingang van 1 Mei a. s., eervol ontslag uit 's lands dienst verleend. Tentoonstelling Antwerpen. Do nieuwsbladen van onze zuidelijke broo deren geven byna dagelyks tydragen omtrent dezen World's fair, en du de datum der opening (5 Mei) nadert en zoowel opbouw als afwer king dor „paleizen", „paviljoenon" en andere „construction" vorm aannemen en aanwyzen, welke grocte afmetingen en bel.ingryke onder- deelon het machtige geheel zullen daarstellen, nemen zy toe in het toezwaaien van lof aan ontwerpers en uitvoerders, die, zooals nu reeds duidelijk blykt, do zaak breed hebben opgevat en werkelijk iets zóó schoons gaan leveren, dat ongetwyfeld niet alleen de geheele Belgische bevolking, maar ook een hoogst aanzieniyk aantal vreemdelingen zich daardoor zal aangetrokken gevoelen. Te eerder zal dit geschieden, omdat de I voortbrengselen van nijverheid, handel, weten schap en kunst, zeden en gebruiken van zoo goed als alle landen van de wereld de meest verwijderde streken niet uitgezonderd - daar gedurendo zes maanden zullen worden uit gespreid en getoond aan het waakzaam oog van belanghebbende handelaren en indus- triëelen en aan dc-n verbaasden blik van bo langstellenden, aan dezen ter voldoening van genot, aan genen tot vermeerdering van kennis en practisch nut. Dat tontoonstellers zei ven door hunne in zendingen en door het toonen van hunne nyverheid in groote mate de aandacht op hunno voortbrengselen vestigen, bohoeft wel geen betoog; or zyn toch ook bier te lande voorbeelden te over, dat vroeger gehouden tontoonstellingen aan do opkomst, de uitbrei ding en het duurzaam vestigen van takken van handel, industrie, wetenschap en kunst krachtige stooten hebben gegeven. Wy achten het dan ook hoogst gelukkig voor ons land, dat zich ter behartiging van de belangen der Nederlandsche afdeeling op dc-ze tentoonstelling oen comité gevormd heeft en dat zy, die door inzendingen op dezo „show" wenschen deel te nemen, niet zonder leiding behoeven te zyn, dat zy integendeel te zamen een goed Noderlandsch geheel kunnen vormen. De Nederlandsche regeoring, afgeschrikt door de dostyds nauwelyks verkregen medewer king der wetgevende vergadering tot het verleenen van eone betrekkelijk zeer geringe subsidie aan het Comité voor de Tentoon stelling to Chicago, heeft gemeend aan liet comité voor de Antwerpsche „World's fair" zelfs den geringsten geldelyken steun te moeten weigeren en is het slechts dank aan eigen opoffering en aan afgevraagdo mede hulp van vrienden, dat het Nederlandsch comité slagen zal de vaderlandsche ny verheid, enz. bohoorlyk ten dienste te zyn. Het Neder landsch comité heeft, naar wy vernemen, van de Antwerpscho Tentoonstellings commissie forfait overgenomen eene oppervlakte van 2200 M2 in het Ny verheids-Paleis en 300 vierk. Meters van de ruimte, die in den tuin voor Tentoonstelling beschikbaar was. De ruimte van 2200 vierk. Meters bestaat uit een aaneengesloten oppervlak, waarvan circa 1000 M2. hoofdgalerij en circa 1200 M2. zygalery. Van die ruimten zullen circa 2000 M. worden ingenomen door Nederlandsche ny ver heid, handel, enz. on circa 200 M. door die van Nederlandsch Indië. De toevloed van ge gadigde tentoonstellers was vooral in de laatste dagen zeer aanzieniyk, zoodat het comité volledige overname der gecontracteerde ruimte te gemoet zietzyne beschikbare ruimte in den tuin is reeds bezet on daarenboven komen Nederlandsche inzendingen in de af zonderlijke internationale afdeelingen voor scheepvaart, voor krygswezon en voor wer kende stoommachines. De Nederlandsche af deeling belooft er dus goed te zullen uitzien. Zij, die omtrent het een of ander alsnog inlichtingen wenschen te ontvangen, kunnen zich 6teeds wenden tot den secretaris van het Nederl. Comité, Mr. J. H. L. Bergsma, Heerengracht No. 127, te Amsterdam. Wat aangaat de internationale tentoonstelling van Schoone Kunsten, die terzelfder tyd gehouden wordt, doch in een afzonderlijk gebouw in den tuin van do Wereld Tontoonstelling op gericht, daarvoor is een afzonderlijk Neder landsch Comité werkzaam en kunnen de by deze afdeeling belanghebbenden inlichtingen verkrijgen by den heer Willy Martens, te 's Gravenhage, door de Regeering benoemd tot regeorings-commissaris voor de afdeeling Schoone Kunsten, buiten bezwaar van den lande. Tydens den duur van de tentoonstelling zullen nog afzonderiyke tentoonstellingen van Landbouw, Veeteelt, Tuinbouw, enz. gehouden worden, waarvoor in het Nederlandsch Comité, als speciale leden, de heeren H. F. Bultman, Mr. A. Ferf en J. H. Krelage zitting hebben en dio ten bepaalden tjjde wel speciale oproe pingen zullen dosn. Voor de e8r van de Nederlandsche Nyver- heid, Handel, Wetenschap, Kunst en ook van Landbouw, Tuinbouw, enz. vertrouwen wy, dat do voortbrengselen uit Noderland in groo ten g6talo r.iet alleen, maar ook door zorg zame afwerking en veelvuldigheid van zaken eone waardige plaats zullen innemen. Gemengd Nieuws. To ongeveer halftien gister- avond is aan do Vlietbrug, alhier, een persoon te water geraakt, wonende aan Vreewijk. Op zyn hulpgeroep kwamen eenige personen op dagen om den drenkeling te helpen; een schuitenjager zag zyno pogingen met goed gevolg bekroond en ontving daarvoor oor.e geldelyke belooning. By J. D., to Hoofddorp, zyn in den nacht van 5 op 6 dezer 4 kippen en een haan verdwenen. Er schijnen tegenwoordig honden to zyn, die zich het „vak" van kippendief eigen maken. Tot gomoente-vold wachter to Haarlemmermeer is benoemd Gysbertus Sloot weg, thans te Leiden. Moordaanslag te Rotterdam.— Het „IlOtel des Pays-Bas" te Rotterdam, waaraan in het benedenhuis is toegevoegd een restaurant met kellnerinnen-bediening, welke beide zaken gedroven worden door den hoor M. Schllecker, een Duitscber van geboorte, werd Dinsdag-avond bezocht door een Duit scber, ingenieur van beroep en genaamd L. Weibel, die, in het bezit van eone belangryko geldsom, op reis was naar Amerika. Te middernacht verzocht de heer Schliecker - aldus lozen we in de „N. R. C." den ingenieur om betaling, dio dezo om welko reden is niet bekend nadrukkeiyk weigerde. Een twist was hiervan het gevolg, die hier mede eindigde, dat den ingonieur vorhinderd werd zonder betaling te vertrekken. Ruim een uur daarna verzocht de ingenieur een oogenblik van het geheim gemak gebruik te mogen maken, hetgeen hem werd toege staan. Terugkomende, was liy met eone revolver gewapend, die by op den eigenaar richtte, waarna hy een paar schoten loste, waarvan één den heer S. aan het hoofd trof, eeno onbeduidendo wond veroorzakende. Na het lossen dezer schoten ontstond ex tus- schen beiden eene worsteling, met het ongo- lukkig gevolg, dat er nog oen schot afging en een kogel don hoer Schliecker in den buik trof. Deeriyk gewond viel deze op den vloer, waarna de ingenieur de vlucht nam op het geheim geraak, waar hem kort daarna (het was inmiddels halftwee geworden) de ter hulp geroepen politie aantrof. Twee geneesheoren, ter assistentie geroe pen, oordeelden den toestand van den gewonde voorloopig wel niet lovensgevaariyk, doch achtten zyne onmiddeliyke overbrenging naar bet Ziekenhuis noodzakelyk. Daar is hot ge lukt den kogel uit de wond te verwyderen. Do ingenieur Weibel, een 29-jarig man, is naar het politie-bureel gebracht. Het „Rott. Nbl." geeft van dit geval do volgende lezing: Een vreemdeling, die flink van geld voor zien was, kwam Dinsdag avond in het koffie huis No. 33 aan de Hoofdsteeg een glas bier drinken. Hy vertoefde er nog geruimen tyd on toen hot er op aankwam om de zaal te verlaten, kreeg hy met don hotel- en restau- ratiehoudor M. Schliecker quaostio over het betalen van het gelag. De vreemdeling, die zeker meende dat hij met afzetters te doen had en men het hier op zyn geld muntte, vluchtte de gelagkamer uit en sloot zich in een klein appartement op. Hier haalde hy eene revolver voor den dag, om zich en zyn eigen dom te verdedigen, maar de huisgenooten van den kastelein en deze zeiven wiston de deur te openen en verschaften zich toegang tot het vertrekje. De vreemdeling, die met de revolver gereed stond om te vuren, werd go- heel onverwacht door zyno vermeende vyandon aangepakt. In de worsteling, die nu ontstond, ging het vuurwapen eenige keeren af en do heer Schliecker stortte, in het ondorlyf ge troffen, neder, enz. De ingenieur is gisteravond naar het huis van bewaring aan do Korte Hoogstraat over gebracht. De predikant J. Barger, te Har- lingen, heeft eene jongedochter zyn er gemeento doodgeschoten en is gevankelyk naar Leeuwar den gebracht. Het vermoorde meisje was als naaister werkzaam aan huis van den predi kant. Deze liet haar Dinsdagavond op zyno studeerkamer komen om haar geld aan to bieden. Wat er toen tusschen hen beiden is voorgevallen, is niet mGt zekorheid bekend. Alleen is gebleken, dat hy uit eene revolver zeven schoten op haar heeft gelost. Men heeft vyf kogels in het hoofd van liet meisje ge vonden. De misdadiger is een man van ruim 40 jarigen leeftijd. Eone lovende aanbeveling van hot huwelyk is iemand te Schoonhoven. Do man, die» 72 jaren oud en voor do tweedo maal weduwnaar is, stapte jl. Vrijdag m6t zyno 20 jaren jonge bruid aan zyno „groene" z\jde naar het stadhuis, om in ondertrouw to worden opgenomen. De politie heeft aan het lyk van den 20 jarigen J. v. d. H., te Tjalleberd, dat Maandag-middag in een weiland aldaar ge vonden werd, geene uiteiiyko kwetsuren ont dekt, zoodat in dezen aan oen ongeval moet gedaebt worden. Zyno kleederen waren door nat, torwyl by onderzoek is goblek dat by meer borrels gebruikt had dan men eer6t vermoedde. Waarschijnlijk is hy in hot water geraakt, heeft den wal weten te bereiken en toen zyne jas uitgetrokken. Hy is to an nog ongeveer 20 pas voortgeloopen en daar be zweken. Alles wat by op zak had, o. a. eon horloge, werd op het lyk gevonden. In de Maas, bij Wessom, is 's nachts een met kalk beladen schip gezonken. Do eigenaar en zyn knecht lagen in het schip to slapen en hebben zich met grooto moeito gered. Ten gevolge van wonden, ontstaan door do brandende kalk, zal de knecht waar- schijniyk de oogen moeton missen. Aan den Hoek van Holland ver miste een inwoner, tydeiyk verbiyf houdendo by een der ingezetenen, Maandag uit zyn koffer eeno som van ƒ1170. De politie is er mede in kennis gesteld en ao9t gestreng onderzoek. De man is reeds op gevordordon leeftyi en is onlangs uit zyn werkkring getreden, om verder van zyno spaarpenningen te leven. Gisteren deed do rechtbank to Amsterdam, 5do kamer, uitspraak in do zaak van Noach Bienstock, beklaagd van don Parij- schen handelaar in edelgeeteenten, Caesar, voor een zeer aanzieniyk bedrag aan paarlen te hebben opgelicht. De rechtbank meende dat beschuldigdo wol lydende was aan neurasthenie, doch niet aan verstoring der geestvermogens, verklaarde hem derhalve toerekonbaar en veroordeeldo hem tot eene gevangenisstraf van twee jaren. Omtrent de verwonding metdoodo- ïyken afloop, welke te Nijkerk heeft plaats gehad, wordt van daar gemeld: De justitie uit Zwolle, Maandag naar hier overgekomen, heeft het onderzoek voortgezet, met het gevolg dat een bevel van voorloopigo aanhouding verleend is tegen den vermoode- lyken dader, zyndo zekere II. M., die daaroi Maandag-avond gevankelyk naar Zwolle iz overgebracht. Een nieuwe Stanl oy. A an boord van eene stoomboot naar Australië werd door do Engelsche politie op verzoek der ouders opgepakt een jongeheer, die ontdekkingsreizen wilde doen. Hij toog naar Australië in 't bezit van 40 pd. st. cn een geweer, revolvers, dolken en andore wapenen. Men heeft te Kutten borg, in Oocton- ryk, een jongeling aangehouden, die, als De Jong, beschuldigd wordt verscheidene jonge meisjes, uit verschillende deelen van Bohemen, te hebben doen verdwijnen. Hy beloofde mot baar te trouwen en wist aldus meer of mindor belangryko sommen )o3 te maken. Er i3 een onderzoek bevolen. De correspondent van het „Hbl." te Jassy (Rumcniö) schryfr, dd. 4 dezer: Hedenmorgen 8.40 hadden we hier wedor eene aardbeving, ditmaal zóó hevig als wei nige lieden zich herinneren kunnen. De huizen worden zeer duideiyk heen en weer geschom meld, de hanglampen bowogen zich nog eenige minuten later en zelfs werd do dour van do kast op myne kamer dichtgeworpon. Oolukkic-i was de aardbeving zonder schokken, zoodat er geene ongelukken voorgekomen zyn.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 1