Burgerlijke Stand. b. dat zy in 1886 het groots reservoir, zyndo bot waterbassin, voornamelijk ten dool hebbende hot water uit de kanalen te ver zamelen, opdat daarvan altü'i genoegzame voorraad is voor het te Leiden benoodig 1 duinwater, gelegen ten zuid-oosten van tferi watertoren van de gedaagde te Katwijk, dieper lot op 4 Meter - AP. heelt uitgegraven, dat toen gebleken is, dat zich daar, doch geenszins over de geheele uitgestrektheid van hot reservoir, eene zeer dunne kleilaag bevond, die by de verdieping van het reservoir is doorgegraven, doch dat zich ook onder die kleilaag weder overal duinzand bevond, welk duinzand van de hoogere duinen door di j kleilaag niet afgescheiden is of kan zyn, om dat de bedoeldo kleilaag, zelfs al liet zy geen water door, wat zy wel doet, niet doorloo- punde en overal, doch slechts op kleine uit gestrektheden, aanwezig is. c. dat zg daarna in 1892 in datzelfde grooto reservoir heeft ingeslagen 30 2-duims Nortompypen, elk ter lengto van 10 11 waarvan het boveneinde op ongeveer 2 M boven den bodem van het reservoir uitsteekt en het ondereinde tot ongeveer 12 M. A.P. reikt, waardoor insgeiyks water uit het duin zand onder den bodem van het reservoir wordt verkregen, echter niet uit onder de kleilaag gelegen aardlagen, daar die kleilaag, voor zoover zy aanwezig was, by het uitgraven van het groote reservoir is verwyderd. d. dat zy na den aanleg dezer werken liet daardoor verzameld en aangevoerd water aan de verbruikors te Leiden heeft geleverd, doch dat zy sedert November 1892 op verzoek van den door den gemeenteraad van Leiden tot president-commissaris van gedaagde benoem den eiscber, geen water uit het kleine reser voir meer naar de filters heeft aangevoerd of >an de verbruikers te Leiden heefc geleverd, en de inrichting waardoor dat water in do filters kon worden gebracht, heeft verwyderd. e. dat al deze werken zyn gemaakt met voorkennis van den door den gemeenteraad van Leiden benoemden president-commissaris, openlyk, zonder daaromtrent eenige geheim houding to betrachten, en dat zy zyn vermei i in de verslagen, die door gedaagde aan hot gemeentebestuur werden gezonden en door dat bestuur werden opgenomen en afgedrukt, in de gemeente verslagen van Leiden, zonder dat daaromtrent vóór November 1892 eenige op- of aanmerking is gemaakt. dat al die werken zyn bekostigd door de Maatscbappy, gedeeltelyk ten lasto der exploitatie-rekening, gedeeltelyk ten lasto der kapitaal-rekening, en dat overeenkomstig de concessie de door de aandeelhouders goedge keurde jaariykscho balansen, waarop de uit- gavon voor die werken uit den aard der zaak invloed hadden en, voor zoover zy ten lasto der uitbreiding rekening zyn geboekt, zrlfs voorkwamen door B. en W. zyn goedgekeurd g. dat bepaaldeiyk het water uit de sub a bedoelde beek vóór den aanleg der waterleiding door de zorg van het Gemeentebestuur van Leiden in schuiten werd verzameld en te Leiden vanwege het Gemeentebestuur onge- filtreerd als goed duinwater werd verstrekt, en dan ook door dec gemeente-architect van Leiden, toen de onderhandelingen over de concessie werden gevoerd, als duinwater aan de toekomstige concessionarissen is aan gewezen, terwyi het concessionarissen zei ven zyn geweest, die, geheel afgescheiden van do hoedanigheid van dat water, dat ook zy als uitstekend beschouwden, zonder eenigen aan drang van het Gemeentebestuur de oorspron- kelyke prise d'eau hooger in de duinen hebben ontworpen; aangezien de werken by den eereten aanleg en waarvan de teekeningen door den Raad zyn goedgekeurd, dadelyk by het verleenen der concessie als voor de be hoefte der eerste jaren zyn beschouwd, daar toch de Gomeente van den Staat der Neder landen ten behoeve der waterleiding de be schikking over de duinen tusschen Katwyk en honderd meters van den Wa6senaarscberi Slag in gebruik ontving en dat de Gemeente do beschikking hierover aan de Maatschappij afstond, welke duinen op bovengenoemde teekeniDgen niet voorkomen en de gedaagde ln die duinen reeds zeer vele kanalen heeft doen graven; Aangezien inderdaad de aanlog van die wer ken geschiedde zonder dat de Raad de plannen en teekeningen daarvoor had goedgekeurd; Aangezien echter de gedaagde met nadruk betwist dat het haar naar de concessie niet geoorloofd zou zyn niet-geautoriseerde werken aan te leggen of hebben; Aangezien immers de gedaagde verplicht is er voor te zorgen dat er steeds en voor de verbruikers voldoende hoeveelheid en zuiver Duinwater aanwezig zy Aangezien de gedaagde daardoor de ver plichting op zich heeft genomen om by toe neming van het waterverbruik de noodige uitbreidingswerken te maken, ten einde in de toenemende behoefte te kunnen voorzien, ter- wyie geen enkele bepaling der concessie, hoe zeer toch in de concessie voor verschillende onderwerpen goedkeuring door den Gemeen teraad of door Burgemeester en "Wethouders is voorgoschreven, bepaalt dat de plannen en teekeningen voor uitbreidingswerken aan de goedkeuring van den Raad moeten worden onderworpen, terwyi art. 2 alinea 2 der con cessie aan het Gemeentebestuur voldoend macht geeft, om de levering van voldoende zuiver duinwater te verzekeren; Aangezien gedaagde er de aandacht op ves tigt dat behalve de werken, waarover thans geklaagd wordt, door haar nog verschillende andere uitbreidingswerken zyn gemaakt, zon der dat de plannen of teekeningen daarvan door den Raad zyn goedgekeurd, waardoor in het steleel van eischer evenzeer in strjjd mei hare verplichtingen zou zijn gehandeld, terwyi hot zonder die werken onmogelijk zou zyn geweest de waterlevering, die in 1879 nog slechts 109,593 kub. meter bedroeg, in 1894 tot 900,950 kub. meter op te voeren; Aangözien gedaagde pertinent ontkent dat hei door de bedoelde wei ken verzamelde en aangevoerde water geen duinwater zou zijn en dan ook de bewering, dat de levering van net wAf<*r daarom ongeoorloofd zou zyn, mede is ongegrond; Aangezien al was dit alles anders, dan nog ijo eischer daartegen thans niet moer kan opkomen, nu lo. dio werken zyn aangelegd en het daarmede verkregen water is geleverd met voorkennis en zonder tegenspraak van den door den Raad benoemden commissaris, ten einde toezicht te houden dat de conces sionarissen aan hunne verplichtingen voldoen 2o. de balansen door Burg. en Weths. zyn goedgekeurd, op welke de uitgaven voor die werken uit den aard der zaak van invloed waren of voorkwamen, terwyl uit de door bet gemeentebestuur zelf gepubliceerde ver slagen bleek, dat die werken waren aange legd en daarmede vei kregen water werd ge leverd 3o door den gemeenteraad, ingevolge art. 18 litt d der Statuten op 10 December 1885 is goedgekeurd, dat door de gedaagde een geldleening groot 100 000 zou worden uit gegeven voor uitbreidingswerken, zonder dat daarby de eisch werd gesteld, dat plannen of teekeningen vooraf aan de goedkeuring van den Raad moesten worden onderworpen, terwyl bovendien in de toelichting tot dat voorstel werd gewezen op verschillende uit breidingswerken, die reeds waren uitgevoerd en waarvoor evenmin de plannen of teeke ningen aan de goedkeuring van den Raad waren onderworpen, zonder dat daartegen op eenigerlei wyze is geprotesteerd. Aangezien geheel subsidiair wordt opge merkt: lo. dat het by onverhoopte toewyzing der vorderingen sub II A of B onmogelijk zal zyn gedurende de verlangde wyzigingon in do werken eenig duinwater aan de verbruikers te Leiden te leveren 2o. dat zelfs al ware het stelsel van eischer juist, de gemeente Leiden door de handelingen van gedaagde geen schade geleden heeft of kan geleden hebben. Aangezien gedaagde ten allen overvloede onder beroep op de onsplitsbaarheid van haar aveu, alle posita van eischer pertinent ont kent voor zooverre zy in deze conclusie niet uitdrukkelyk zyn erkend. Zoo concludeert de gedaagde dat de eischer in zyne vorde ring zal worden verklaard niet ontvankeiyk, immers hem die zal worden ontzegd, met zyne veroordeeling in de kosten dezer procedure. "Worden hierby overgelegd: lo. Akte van compromis. 2o. Cupie formatie van 5 Mei lSTfë. 3o. Gedrukt exemplaar der concessie. 4o. de gedrukte verslagen v^n den toestand der gemeente, Leiden, door Burgemeester en Wethouders aan den Gemeenteraad aange boden over de jaren 1879 tot en met 1892. 5. de door Burgemeester en Wethouders van Leiden goedgekeurde balansen over de jaren 1878 tot en met 1892. 6 Procesverbalen van het verhandelde in de vergaderingen van aandeelhouders en de gedaagde Maatschappy gehouden te Leiden op 31 Mei 1878, 24 Mei 1879, 2 Maart 1880, 22 April 1881, 15 April 1882, 28 April 1883, 12 April 1884, 11 April 1885, 1 Mei 1886, 28 Mei 1887, 26 Mei 1888, 25 Mei 1889, 31 Mei 1890, 30 Mei 1891, 6 Februari 1892 en 27 Mei 1893, opgemaakt het eerste door notaris Mr. A. J. Wynstroom en de overige door notaris W. F. Kaiser. 7. Gedrukt exemplaar van het verslag van don Leidschen Gemeenteraad van 10 December 1885 en van No. 159 der by den gemeente raad in 1886 ingekomen stukken. 8o. Copie conclusie van eisch. BUITENLAND. Frankryk. Heden zal de heer Jourde den minister van financiën Burdoau interpelleeren over het speouleeren van Paryeche bankiers in buitenlandsche fondsen, vooral met het doel om de Italiaansche fondeen hooger op te dry ven, dan deze waard zyn. De minister heeft gisteren verklaard, dat hy deze interpel latie zal beantwoorden, indien de heer Jourde zich tot de flnantióele zaken bepaalt en de politiek ter zyde laat. Een correspondent van de „Times" maakte dezer dagen een pelgrimstocht naar Boulogne sur-Mer om eenige stukjes gruis te verzamelen op de plaats, waar het standbeeld van Napoleon I heeft gestaan, dat, zooals wy onzen lezers hebben medegedeeld, by den laataten storm omvergewaaid is. Groot was zyne verbazing, toen hy hoorde dat diezelfde Franschen, die altyd van hun „grand empe- reur" gewagen, het steengruis hadden gebruikt om een landweg te herstellen. Groot-Brittinuië, Het conflict tus6cben Hooger- en Lagerhuis is nog steeds aan de orde. Het Hoogerhuis beraadslaagde gisteren over de amendementen, welke door het Lagerhuis gemaakt zyn op de amendementen van het Huis der Lords in zake de wet op de gemeente raden of parochieraden. De hertog van Devonshire (voorheen lord Hartington) zeide, dat de belangrijkste functie van het Huls der Lords bestaat in het onder zoeken en verbeteren van wetsontwerpen. De vraag, tot hoever men moet bly ven aandringen op de amendementen, moet welstaanshalve opgelost worden. Het Huis moet een maat regel bestryden, indien het bJykt dat de groote meerderheid des volks er tegen gekant is; maar ingeval er geen belangryk beginsel by gemoeid is, zou het Huis aan zijne macht afbreuk doen door op do amendementen te bly ven aandringen. Lord Salisbury verklaarde dat hy het in het algemeen met den vorigen spreker eens was, maar hy wilde opkomen tegon de inter pretatie, volgens welke het voorlaan aan het Huis onmogeiyk zou zyn, amendementen te maken, als uo regeering vast besloten is die niet aan te nemen. Spreker zal bly ven aan dringen op de amendementen nopens de ver krijging van grondbezit en de liefdadige schen kingen. De minister-president Lord Kimberley ver- klaardo dat het de wensch der regeering is, dal eene wet, welke door iedereen verlangd wordt, geen gevaar zal loopen door quaestiën die geen principiëel belang hebben. Het amendement van Lord Devonshire no pens de veikryging van grondeigendom werd aangenomen. By de voortzetting van de behandeling van het parochie-ontwerp, werden door het Hooger huis do meeste dor amendementen van het Lagerhuis aangenomen. Daarentegen werden toch eenige amendementen, welke het Hooger huis had aangenomen, gehandhaafd, met name de amendementen betreffende den grondeigen dom en de dotaties. Gem.engd Nieuws. Na eene afwezigheid van onge veer viör en twintig jaren zal de heer David Tob. Bamberg onze gemeente weer eens bezoeken. Morgen- en Maandag-avond geeft hy namelyk twee gecombineerde voorstellingen met medewerking van zyn zoon Tobias in het schouwburglokaal „Vondelhoven". Hij verze kert ons dat de schoonste nummers van zyne vinding op beide avonden zullen worden ten toongesteld, alsmede zyne „gemecaniseerde" dwergen, enz. Voor liefhebbers zal dit dubbel optreden ongetwyfeld zeer welkom zyn. De Leidsche Wielrijders-ver eeniging „All Right" zal een van plaats tot plaats rit uitschrijven vau Leiden naar Utrecht en terug. Men schrijft ons uit Alfen aan den Ryn: Toen Donderdag-morgen op zyn gewonen tyd zekere Van der O., te Gouw- sluis, niet op tyd kwam eten, gingen zijne mede-werklieden hem op de werkplaats, die van den heer Schouten, roepen, en vonden hem in de smedery, waar hy zich door op hanging van het leven had beroofd. Omtrent de oorzaak, welke tot deze daad aanleiding heeft gegeven, loopen verschillende geruchten. Hedenmorgen is N. B., landbou wer te Zoeterwoude, op den weg naar Stomp- wyk, waar hy naar eene begrafenis ging, aangereden door een rytuig, zoodat het lemoen brak, waarna men het rytuig heeft aan den kant gezet. Eenige oogenblikken later kwam de landbouwer T. K. met diens vrouw in eene tilbury er voorby, doch zyn paard schrikte van den wagen, waarop K. wel uit het rytuig sprong om het paard by de teugels te vatten, maar struikelde. Toen ging het paard ervan door, maar werd door den bestuurder van een melkwagen, uit Leiden komende, weer gepakt. Persooniyke ongelukken hadden by oen en ander niet plaats. Sinds j. 1. Zaterdag wordt een der beambten van het postkantoor te Amster dam vermist. Hy was uitgezonden door een zyner chefs om zegels te halen, doch hy is sedert niet teruggekeerd. Men vermoedt dat hem een ongeluk is overkomen. Hy heet Van Dorsten en was besteller, werkzaam by de afdeeling „post pakketten" aan het Centraalstation. Men meldt uit Arnhem: De trein van 7 u. 12 m. uit Emmerik is Vrijdagavond vlak by het station alhier in botsing geko men met eene rangeerlocomotief. De machi nist, de stoker en een conducteur werden ernstig gewondeen der reizigers, te Arnhem woonachtig, bekwam lichte kwetsuren. De locomotief en de postwagen werden verbrij zeld. De trein, welke gisteren om 11.23 van Ruurloo vertrok, kwam te Deutiohera aan met twee hevig brandende goederenwagens met poetslappen. De brandweer blusclite het vuur. De wagons waren te Enschedee geladen en bestemd voor Gent. De lading is geheel ver loren, doch de onderstellen der waggons zyn be houden gebleven. In het treinenverkeer is geen vertraging ontstaan. Gistermorgen had aan het Linde- boomje by Zutfen een treurig ongeval plaats. Terwyl eenige mannen bezig waren om oen zwaren boom, welke op een wagen lag, van een heuvel af te ryden en den boom te water te krygen, struikelde G. J. Meyerink, knecht van den metselaar Rood, en had het ongeluk onder den wagen te geraken. Voordat nog geneeskundige hulp had kunnen ingeroepen worden, was de ongelukkige reeds overleden. Uit Arnhem wordt berichtdat Van Emmenes, die zich naar België had be geven, zich by de justitie heeft aangemeld om de negen maanden gevangenisstraf, waartoe hy veroordeeld is, te ondergaan. Eene kleine menigte wachtte het rytuig op, waarmede hy naar het paleis van justitie was gereden en zong het vryheidslied. De waarde van de te Amersfoort gevonden gouden munten wordt geschat op f 36,000. Wat gy doet, doet dat goedl Te Nieu w-York is gearresteerd zekere heer Erastus Wiman, die valsche wissels maakte tot een bedrag van omtrent f 700,0C0. De anarchisten te Parijs. Te Parys stond gisteren voor het hof van assises der Seine terecht de anarchist Louis Léauthier, die den 13den November 11. in een „bouillon Duval" een moordaanslag pleegde op den heer Georgewitch, minister-resident van Servië te Parys. Hy bracht zyn slachtoffer met een mes eene wonde toe in de borst, ten gevolge waarvan de heer Georgewitch eenige weken lang in gevaar verkeerde. Prof. Brouardel, als deskundige gehoord, verklaarde dat het gebezigde wapen voldoende is om den dood te veroorzaken, en dat, hoe wel de wond genezen is, de heer Georgewitch de gevolgen van den aanslag nog lang zal biyven ondervinden. Hy zal altyd aan de borst lydende blyven en soms veel pyn hebben. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie eischte de doodstraf. De verdediger van beklaagde, mr. Lagasse, zeide dat eene poging tot moord de doodstraf niet verdient. Hy bezwoer de jury, het anar chistisch element buiten rekening te laten by deze misdaad, welke zonder politieke bedoe ling was gepleegd, en het aantal martelaars, die de anarchisten kunnen vereeren, niet groo- ter te maken. Léauthier las eene memorie voor, waarin hy verklaarde anarchist te zyn en de anarchie verheerlykte. De jury verklaarde Léauthier schuldig, met aanneming van verzachtende omstandigheden. Ingevolge dit verdict, veroordeelde het hof Léauthier tot levenslangen dwangarbeid. By het vernemen van deze uitspraak riep de veroordeelde: „Leve de anarchie 1" Poisson, de politie agent, die den anarchist Henry met levensgevaar gevangennam, is nu zoover hersteld, dat hy weder uit mag. De prefect van politie heeft hem 620 fr. ter hand gesteld uit bya^gen, voor hem in ontvangst genomen. Henry, de dader van den aanslag in het café „Terminus", zou bekend hebben de bom in November van het vorige jaar te hebben neergelegd in de Avenue de 1'Opéra 11. Hy zou zonder medeplichtigen hebben gehandeld. De rechter van instructie Meyer heeft het dossier van de zaak-Henry thans aan het parket overhandigd. Men denkt dat de zaak nog op 't einde dezer maand voor het assisen hof zal komen. Academie-nieuws. Utrecht: Geslaagd voor het arts-examen lste gedeelte, de heeren J. M. Baart de la Faille en P. H. J. Berends. Tot arts bevorderd de heeren A. L. Prins en Y. A. Van Popta. Groningen: Door de geneeskundige staatscommissie werd tot arts bevorderd de heer H. A. Meerdink, cand.-arts, geboren te Vriezenveen, terwyl door den heer J. Luining, cand.-arts, geboren te Noordbroek, met goed gevolg het eerste gedeelte van dat examen werd afgelegd. Telegrammen, CALCUTTA, 28 Februari. In eene buiten gewone vergadering van de Bengaalsche kamer van koophandel is heden met 61 tegen 16 stemmen eene motie aangenomen, waarin men zich verklaarde tegen de wederopenstelling der Indische Munten voor de aanmunting van zilver. ST.-PETERSBURG, 28 Februari. De minis ter Von Giers bracht een beteren nacht door. De benauwdheid der ademhalingsorganen kon echter slecht6 door kunstmatige ademhaling verzacht worden. RIO-DE JANEIRO, 24 Februari. Op het transportschip der opstandelingen in Brazilië, „Mercurius," is de stoomketel gesprongen. Vele personen zyn gedood. PARIJS 24 Februari. De ontdekking dat do man, die de bom in het hotel „Terminus" heeft geworpen, ook aan eene vroegere derge- lyke misdaad schuldig is, wordt in Frankryk beschouwd als een nieuw bewys dat het ge tal actieve anarchisten minder groot is, dan het schynt. Dezelfde namen komen in ver schillende processen voor en alleen zy, die hen toejuichen en met de misdaden van anderen vrees pogen aan te jagen, zyn vry talryk. Er is alle grond te gelooven, dat Europa tegen woordig wordt verontrust door een handvol fanatieke krankzinnigen, die hunne gruwelen plegen, zonder eenigen redelyken grond. Om hen onschadeiyk te maken, moeten zy worden gevangen en het is een troost dat dit geschiedt, want dan zal weldra de laatste van zyn leven of van zyne vryheid zyn beroofd. LEIDEN, 24 Februari. Als biyk dat de gemeonte Sassenheim, wat het finantiëele betreft, vooruit gaat, kan gemeld worden dat evenals het vorige jaar, de hoofdeiyke omslag met 200 Is verlaagd en alzoo gebracht op een minimum van /"2000. De vry willige oefeningen in den wapen handel in de gemoente Sassenheim, waaraan 17 jongelingen hebben deelgenomen, zullen a. s. Maandag eindigen. Men verneemt dat de heer M. J. H. Van Lier, directeur der Nederlandsche kanse lary en honorair consul-generaal te Parys, voornemens is binnenkort 's lande dienst, waarin hy zoovele jaren werkzaam was, te verlaten. De nieuwbenoemde commandant der zeemacht in Ned-Indië, schout-by-nacht Kruys, heeft gisteren ook een bezoek gebracht aan den minister van koloniën, in overleg met wien zyne benoeming is geschied. De gedelegeerden van spoorwegmant- schappyen bier te lando en uit het buitenland zyn eerst heden te 's-Gravenhage bijeenge komen tot bespreking van de a. s Zomer dienstregeling en waren daartoe vergaderd in de directie-kamer van het station der Staats spoorwegen aldaar. De ongesteldheid van dr. Schaepman, lid van de Tweede Kamer, is niet verslim merd. {D. v. Z. H.) Te Utrecht is heden overleden mr. E. Du Marchie van Voorthuysen, een der mannen van het geslacht, dat de in 1848 herziene Grondwet in vrijzinnigen geest hielp uitvoeren. Echter sloot hy zich nooit uitdrukkelyk aan by de toenmalige liberale party (volgelingen van Thorbecke), maar deed zich in zyne parlementaire loopbaan kennen als een gematigd liberaal, onafhankelyk lid, die zich by geen party liet inly ven, maar steed6 zich in zyne adviezen en by het uitbrengen van zyn votum zich liet leiden door wat naar zyn gomoedeiyke overtuiging met het ware belang dos lands overeenstemde. Van 13 April 1858 tot in Sept. 1873 was hy een der vertegenwoordigers van het dis trict Utrecht in de Tweede Kamer; by de periodieke verkiezingen van laatstgenoemd jaar wsrd hy door mr. J. Messchert van Vollenhoven, dien de anti liberalen tegen over hem candidaat hadden gesteld, ver vangen. In het volgende jaar kozen de Provinciale Staten van Utrecht hem tot lid der Eerste Kamer, in welk Staatslichaam hy zitting had tot in 1883, toen hy cUn wensch te kennen gaf, dat zyn mandaat niet zou worden vernieuwd. Inzonderheid op het gebied der financiën was mr. Du Marchie van Voorthuysen een erkende specialiteit. Zyne laatste levensjaren bracht hy als ambteloos burger door en hield hy zich ver van het openbare leven, zich in bescheiden afzondering wydende aan de werken der liefdadigheid. lioode Kruis. Aan den gegageerden soldaat van het Oost- Indisch leger Andreas Schuermans, thans wonende te Maastricht, in het vorige jaar in Atjeh verwond en dientengevolge ernstig ver minkt in het gelaat, is door het Hoofdcomité van het Nederlandsche „Roode Kruis" eene gratificatie verleend van f 100, waarvoor hem, door tusschenkomst van don inspecteur van het Geneeskundig Staatstoezicht, dr. E. Wint- gens, secretaris van het Roode-Kruis-comité te Maastricht, een nieuw kunstgebit is bezorgd CORRESPONDENTIE. X. vraagt waarom, by invallend dooiweder, niet met bekwamen spoed alle bruggen worden gereinigd van hot vele zand, dat er tydene de sneeuw en de vorst op is gestrooid, en of daarmede bepaald moet worden gewacht totdat de Zondag voorby is. Beursbericht. Amsterdam, 24 Februari. Do aandeelen Handel maatschappy warén heden flauw op berichten van faillissementen te Batavia. SASSENHEIM. OvorlodeD: Johannes Van Nieuwkoop, 86 Jaar, echtgenoot vau JohanDa Lugtig- heid. Roelof Rgneburger, 12 maanden, Zoon van Cornelia Bijneburger en Oornelia Willemina Elizabeth Bohippers. Marktberichten. Leiden, 24 Februari. Granen in vaste stemming dooh zonder verhoogiug van prijzen. Witte Tarwe tege do bestaande prijzen gemakkelijk te planteen, terwijl de veel mindere soorten alleen tegen voer- prfizen te vorkoopen zQn. Itog<o alap, 10 Oente lager. Geret, Duivenboouon en Kanariezaad in betere stem ming; overige artikelen ooverandord. Witte Tarwe 6.80 a 6.20. Roode ƒ5.10 a ƒ5.75, Walla-Walla ƒ6.90 a 0.10. Nieuw-Zeolandeohe f a per 80 KG. Zomergeret ƒ3.60 a ƒ4.—, Winter- ƒ4.00 a 6. Ohevalier- ƒ4.80 a 5.75 por HL. Rogge 4 10 a ƒ4.40 per 74 KG. Haver f 8.25 a ƒ4.per 50 KG. Blauwe Erwten ƒ5.30 ƒ5.80 por HL. Paardenboonen f 5.20 a ƒ5.60 per HL. Duivenboonen f 6.90 a f6.40 per HL. Bruineboonen ƒ0.60 a 8.por HL. WLnter-Koolzaad 8.25 a 9.40. Zomer- ƒ10.50 a ƒ11.per HL. Kanariezaad ƒ6.90 a 8.26 per HL. Hennepzaad ƒ6.76 a ƒ9.60 per HL. Boter: Aanvoer 6060 kilogr.; leto qualit. per 1/4 ƒ02 a 722de qualit. per 1/4 vat f 48.— a f 60.— lete qualit. por kilogr. 1.65 a ƒ1.80; 2do qualit. per kilogr. ƒ1.20 a ƒ1.50. Lange Zwarte Turf,dubb. HL., 0.22 a ƒ0 25. UITLOTINGEN. Congo. - Serie 663 no. 8 fr. 160,000, s. 14648 no. 12 fr. 2600, e 44923 no. 11, 8. 14549 no. 23 en e. 49472 no. 1 elk fr. 500, 8. 9315 noe. 7 28 6 eD 19, 8. 658 dos. 16 10 24 en 20, e. 49472 noe. 4 24 28 en 16, 8. 62917 no. 22, e. 14 -13 noa. 19 en 5, e. 19630 no. 9, 8. 21979 noa. 3 en 17, e. 1581 noe. 23 en 14 elk fr. 200. 8er. 658 1681 9316 14549 14643 19680 21979 27186 39004 44928 4947& en 62917 elk fr. 130. de Sted. Werklnr. z(Jn o,|rnoairi i DATUIL DAG BH. Volw. pers. Kinde ren. Totaal 18 Febr. Zondag 71 22 98 19 Maandag. 96 24 119 20 Dinsdag 109 28 187 ai Woensdag 109 29 188 22 Donderdag 111 28 189 28 Vrpdag 106 24 129 34 Zaterdag 84 14 98 Aan het Bureel van het „Leidsch Dagblad" liggen nog brieven, welke zijn ingekomen op de Advertentiön, geplaatst onder Nos. 225 en 258. De belanghebbenden gelieven deze af te halen. DE UITGEVER.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 9