No. 10416. Maandag 15 Februari. A". 1894. feze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Feuilleton. HET SLOT ELKRATH, LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Yoor Loidon por 3 maanden.1.10. Franco por post Afzonderlijke Hommers 1.40. 0.05. PRIJS DER AD VERTEN TIEN Van 1—'6 regels f 1.05. Iedere regel moer f 0.17J. Grootera letters naar plaatsruimte, wordt f 0.06 berekond. Voor het incasseeren bulten do stad Dit nommer bost nat uit DRIE Bladen. Derde Blad. Blikeziki. Aan de Abonnó's daarop, wordt by dit nommer voFzonden No. 20 van Kikeriki. Officiëole Kennisgevingen. Samenstelling der Kiezerslijsten. J)o Voorzitter van den Geme nteraad van Leiden; Gezien art. 7, al. 2, de Wet van 4 .luli 185U (St-sbl. No. 87), zooals die is gewyzigd bij art- VII der additioneels artikelen van de Grondwet; Noodigt de manotlgke iDwonere der gemeente uit om lo. Zoo zij in eene andere gemeente Ofer het la.tst- verloopeu dieDBtja«r derhalve over 1892/1*3 in de pertoncole bo aetiug ter zake van hunne woning naar eene hoo«ere huurwaarde dau die, welke volgeDS art 1 lett. a cn b, van de wet van -4 April 1843 (Stabl. No. 15, aanspraak geeft op vermindering tot een derdo of eo derde iredeelten der belaetn g naar d<- 'ine <ei>t8 grondslagen, of zoo zij in de grond belasting in erne andere gemeente of in meer go- meenten te zameD o*er het dienstjaar 1893 tot een bedrag van ton minste 10 zijn aangeslagen, daar van door overlegging der voor voldaan geieekende aanslagbiljetten vóór den 15den Februari e. k. ter Secre arie dezer gemeente te doen blaken; 2o. Zoo zij, Loofden van gezinnen of alleen wonende perronen zijnde, van den inwonenden eigenaar of eersten huurder van een woonhuis of afgezonderd gedeelte v n een woonhuis, waarvan de huurwaarde voor de or.-oueele belasting ten mme'e op het dubbele (en alzoo ten minste op 140) is gesteld van bet laagste in deze gemeente voor den vollen aanslag veroiechto bedrag i-edert den 15den Mei 11. een ge deelte iu huur hebben en bewonen, waarvoor geen afzonderlijke aanslag in de personeele belasting ge schiedt, maar waarvan de belastbare hnurwaarde, ongostoffeord, in verhouding tot de belastbare huur waarde van het woonhuis of afgezonderd gedeelte va<> het woonhuis geeobat. bet sab a van art. 1 der gewijzigde kieswet bedoeld bedrag van den vollen aanslag (voor Leiden 70) bereikt, en zoo zfl alzoo krachtens al. c van art. 1 der gewgzigde kies wet aanspraak mt-euen te mogen makcD om op de kiezerslijsten to worden geplaatet, daarvan aan gifte to d ion ter Secretarie dezer gemeente vóór don 15 den Februari a. So. Zoo zp als modeëigeuaars van onroerend goed kraohtena art. 7 al. 4 der gewijzigde kioewot boven genoemd aanspraak moonon te kunnen maken om gOflaatst tworden op do kiezerslijsten, daarvan eveneens vóór den 15den Februari a. a. ter Secretarie aangifte te doen. Do aaugifteu bedoeld onder 2o. en 3o. moeten gedaan worden volgons het bij Kon. besluit van 28 November 1887 (btsbl. No. 211) daarvoor vast gestelde model, waarvan do formulieren aan de floere- tarie kosteloos verkrijgbaar zqd. Leiden, De Voorzitter voornoemd, 20 Januari 1894. D2 KANTE 11. Leiden, 3 Februari. Men schryft ons uit Koudekerk, dd. 2 Fobr.Woensdag jl. gaf onze Rederijkers kamer „Tot Nut en Genoegen" in dit seizoen hare laatste uitvoering. De zaal was tamelijk bezet en, neemt men in aanmerking de moei lijkheden, waarmede de Kamer te kampen had, vooral in de laatste dagen, de uitvoering voorafgaande, dan kan men zeggen dat het spel zeer goed was. Doris Knoopenschaar" on „do verliefde Gemeente-Secretaris" waren de beide stukjes, welke zijn opgevoerd. Wat het eerste betreft, kunnen we niet nalaten een woord van lof toe te brengen aan Doris. Hij speelde bepaald goed. Do rol van Kroon, gepensionneerd ambtenaar en hengelaar, werd zeer goed weergegeven, vooral wanneer men weet dat hij, die de rol vervulde, slechts eenige dagen had noodig gehad om de rol te leeren. Ook Blumfeld vertolkte zijne rol zeer goed; in het algemeen: er werd goed gespeeld. Het tweede stukje wekte meer den lach lust op en viel zeer in den smaak van het publiek, hetgeen bleek uit het luid applaus. We wenechen onze Rederijkerskamer toe dat zij voort moge gaan op den ingeslagen weg en dat de bezwaren, welke bestaan tegen haren bloei, zullen weggenomen worden. Op het telephoonkantoor te Koude kerk werden gedurende de maand Januari behandeld 105 telegrammen, waarvan ver zonden 50 en ontvangen 55 stuks. Mr. C. J. E. Graaf Van Bylandt, lid der Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, hoeft zich bereid verklaard het eere voorzitterschap te aanvaarden van het internationaal congres voor binnenlandsche scheepvaart-belangen, dat in de laatste helft der maand Juli van dit jaar to 's Gravenhage bijeenkomt Gisteravond dineerden ten Hove: Graaf Van Limburg Stirum Noordwyk; mr. W. K. F. P. Graaf Van Bylandt, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister in disponibiliteit de heer Van der Oudermeulen, stalmeester in b/d. van H. M. de Koningin, en kolonel jonk heer Laman Trip, commandant van het regi ment grenadiers on jagers. Het „Hbld." dat een paar dagen geleden een overzicht gaf van het getal aanslagen en de opbrengst der vermogensbelasting voor de gemeenten van meer dan 20,000 inwoners, heeft thans cijfers gerangschikt naar het aantal aanslagen op de bevolking van elke stad en naar den gemiddelden aanslag van eiken belastingschuldige. Het komt tot de volgende orde. Op elke 1000 inwoners zijn in de vermogens belasting aangeslagen en hebben dus 13,000 of meer belastbaar vermogen in's-Gravenhage 32.8, Arnhem 31.2, Nijmegen 28.7, Haarlem 27.7, Breda 26.0, Utrecht 24.6, Groningen 23.1, Dordrecht 23.1, Leiden 21.4, 's-Hertogonbosch 21.0, Deventer 20.8, Nieuwer-Amstel 19.4, Leeuwarden 19.2, Maastricht 18.0, Delft 17.8, Zwolle 17 2, Rotterdam 16.7, Amsterdam 16.2, Tilburg 14.0, Schiedam 12.4, Helder 7.0. Ge middeld 20 0. Voor het gemiddelde der aanslagen vindt men deze volgorde: 's-Gravenhage/-163, Arn hem 155, Dordrecht 155, Amsterdam 152, Rotterdam ƒ134, Utrecht 131, Zwolle/-124, Leeuwarden ƒ122, Haarlem ƒ110, 's Bosch 106, Deventer 85, Leiden 80, Breda 78, Schiedam ƒ77, Groningen 73, Nijme gen 70, Tilburg 68, N. Amstel 66, Maastricht 63, Delft ƒ60, Helder ƒ29. Ge- middold ƒ128. Vermoedelijk loopen de cijfers van de overige gemeenten dos lands nog meer uiteen. Naar men verneemt, is baron De Sendal, vroeger zaakgelastigde van Portugal by ous Hof, benoemd tot commandeur in de Oranje- Naus8au-orde. Van viering van het 60 jarig jubilé van den heer C. De Groot als burgemeester van het eiland Marken, waarvan ln dit blad van Donderdag melding werd gemaakt, zal wel geen sprake zyn, daar de jubilaris sinds vier weken zeer ernstig 0Dge6teld is (Influenza). Zyn toestand blyft steeds zeer zorgvol. By koninkiyk besluit van 1 dezer is aan eene commissie opgedragen een onderzoek in te stellen naar de mogeiykheid om vereen voudiging en daardoor bezuiniging te verkrygen by de uitvoering, het beheer en het onderhoud van burgerlyko en militaire bouwwerken in Nederlandsch-Indiö, en zyn benoemd: tot lid en voorzitter dier commissie, de met verlof in Nederland aanwezige generaal-majoor, laatsteiyk chef van het wapen der genie in Nederlandsch-Indiö, J. P. Van der Eb; tot leden, de gep. hoofdinspecteur der spoorweg diensten en van het stoomwezen in Ned.-Indiö, J. K. Kempees; de hoofding. 1ste kl. der burger ïyke openbare werken in Nederlandsch Indiö, J. Schaiy; de met verlof in Nederland aan wezige ingenieur 1ste kl. der burgeriyke open bare werken in Nederlanasch-Indiö, D. Havelaar, en tot lid en secretaris, de met verlof in Nederland aanwezige kapitein der genie van het leger in Nederl.-Indiè J. G. H. DeVoogt. Door den inspecteur der infanterie, den generaal Hennus, is het dragen van buiten model-kleeding ten strengste verboden. Door den minister van oorlog was eone daaromtrent te nemen resolutie aan de inspec teurs overgelaten. Gisteren gaf jhr. mr. G. J. Th. Bee- laerts van Blokland, in zyne hoedanigheid van diplomatiek vertegenwoordiger der Zuid- Afrikaansche Republiek, te zynen huize te 's-Gravenhage een gastmaal, waaraan ver- scuillende hoofden van vreemde missién en eenige autoriteiten genoodigd waren. —Uit Den Haag meldt menHot komt B. en Ws., in overeenstemming met het gevoelen van de betrokken commissiön, wenscheiyk voor, om het Gemeente-ziekenhuis, zoowei het oude als het nieuwe gedeelte, en de barakken op het terrein dier inrichting eleclrisch to verlichten. De raming van kosten voor eene installatie van eene zoodanigo verlichting geeft een bödtag van 40,000 aan. B. en Ws. vragen een krediet tot dat bedrag by den Raad aan. Het stoomschip „Amsterdam" kwam Donderdag-nacht van Nieuw-York te Rotter dam binnen. Naar men verneemt, zou ook eene der maatschappyen tot redding van dren kelingen te Nieuw York geldon trachten te verzamelon om de nagelaten betrekkingen der omgekomenen te ondersteunen. De equipage der „Maggie E. Wells" werd door een ande ren schoener gered, het schip werd in brand gestoken en de opvarenden werden te Halifax aan wal gebracht Het koninkiyk jacht „Victoria and Albert," Donderdagavond ter reede van Vlissin- gen gekomen, kwam gisterochtend te 10 uren in de haven aldaar, aan de gewone ligplaats. Keizerin Friedrich, komende van Berlyn, ver gezeld van graaf Seckendorf en verder gevolg, kwam per trein van 9 u. 22 min. te Vlis- siogen aan, opgewacht door oen Engelschen officier en den vice-consul van Engeland, den heer P. L. De Bruyne. H. M. begaf zich ter stond aan boord van het jacht, hetwelk te 10 u. 16 min. de haven verliet met bestemming naar Port Victoria. De minister van oorlog brengt ter kennis van belanghebbenden, dat op 1 October 1894 als volontair kunnen worden toegelaten a. by den artillerie-cursus te Delft: 9 jonge lieden; b. by den voorbereidenden practischen cursus der Militaire School te Haarlem: 20 jongelieden. Z. Exc. vestigt er de aandacht op, dat dit jaar voor het laatst jongelieden als volontair tot vorenbedoelde inrichtingen van militair onderwys worden toegelaten. Verdere by zonderheden bevat „Sts.-Ct." no. 28. Het centraal bestuur van het Ned. Werkliedenverbond heeft besloten, opnieuw een adres te richten tot de Tweede Kamer in zake kiesrecht-uitbreiding. Van dit adres zullen afdrukken gezonden worden aan de afduelingen en verschillende vereenigingen, met aanbeveling het te ondersteunen. Het jaarverslag van de Unie „Eene school met den Bybel" over 1893 wyst weder eene vermeerdering van alle cyfers aan. Het aantal scholen steeg van 546 tot 658, het aantal leerlingen van 89297 tot 91690. Voor deze 91690 leerlingen wordt jaarlyks (berekend tegen f 20 min 5 aan rijks-subsidie 15 per kind) ongeveer ƒ1,375,360 door de ouders en belangstellenden in de school met den By bel vrywillig te zaraen gebracht. De ryks-subsidie bedraagt ongeveer 458,450. Het aantal (hulp)onderwyzers en (hulp)on- derwyzeressen, die aan de scholen met den Bybel werkzaam zyn, bedraagt 1334 en dat der kweekelmgen ongeveer 600. Het grootste aantal scholen vindt mon in Zuid-Holland (141 scholen met 28,655 leer lingen), het minste in Limburg (1 school mot 31 leerlingen). In Drente zyn er 11, in Noord- Brabant 16, resp met J 815 en 2085 leerlingen. Het voornemen bestaat, in 1894 nieuwe scholen te openen te Driel, by Zalt Bommel, Naarden, Sliedrecht, Grypskerke en Sleeuwyk. De firma Van Lier zal weldra een nieuw toonoelwerk van den heer Rosier Faassen voor het voetlicht brengen, getiteld: „Een Amster- damsche Kaartlegster". (N. v. d. D.) Naar de „Tyd" uit goede bron verneemt, hebben zes Nederlandsche famlliën, ten gevolge van de invoering der Vermogensbelasting, zich metterwoon te Brussel gevestigd en koestert men aldaar de verwachting, dat nog anderen dit voorbeeld zullen volgen. Het stoomschip „Bundesrath", van Oost- Afrika naar Rotterdam en Hamburg, passeerde 2 Febr. Suez; de „Antenor", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 2 Febr. Gibraltar; de „Dubbeldam" vertrok 1 Febr. van Nieuw- York naar Rotterdam; de „Jason", van Am sterdam naar Java, arriveerdo 30 Jan. te Liverpoolde „Kaiser", van Hamburg en Amsterdam naar Oost-Afrlka, arriveerde 80 Jan. te Aden de „Patroclus", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 1 Febr. Suez; de „Prins Hendrik", van Amsterdam naar B .tavia, vertruk 1 Febr. van Suezde „Scbie dam", van Amsterdam naar Nieuw-York, passeerde 1 Febr. Scillyde „Soembing" arriveerde 2 Febr. van Rotterdam te Batavia; de „Soenda", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 2 Febr. te Padang. Men schryft uit 's Gravenhage: Het nationaal tooneel was de vierde in de ry van kunstinstellingen, welke H. M. de Koningin- Regentes sedert de vorige maand met Haar bezoek vereerde. H. M., die by Haar aankomst ln den schouw burg gisteravond, namens den Raad van beheer der Kon. Vereeniging „Het Nederlandsch Too neel" ontvangen werd door den administrateur te dezer stede, verscheen te kwart voor negenen in Haar loge kort na het tweede bedryf van het geestige tooneelepel van Justus Van Maurik „Men zegt", dat dezen avond voor eene volle zaal werd opgevoerd. Juist speelde het Hollandsche orkest het muzikaal intermezzo, dat by de entrée der Regentes werd afgebroken on vervangen door het „Wilhelmus." De toeschouwers op alle rangen namen de gebruikelijke eerbiedige houding aan en H. M. bleef gedurende de begroeting mot het „Volks lied" voor Haar fauteuil staan. Op een gueridon dor linkerzyde was een fraaie bloemruiker aan wit satynen linten voor H. M. geplaatst, die zich by dit bezoek aan den Hollandschen schouwburg liet ver gezellen door baronnesse Van Ittersum, hof dame; majoor jhr. v. d. Poll, adjudant; baron H. Taets van Amerongon, kamerheer en luit. graaf Dumonceau, ordonnance-officier, H. M. de Koningin-Regentos woonde de op voering van het blyspel „Men zegt" tot het einde by. Onder het spelen, door het orkest, van het Wilhelmuslied werd H. M. uitgeleide gedaan door den administrateur, wien zy haar compliment maakte over het spel der art.isten, en wien zy verklaarde zich goed te hebben geamuseerd. By koninkiyk besluit is benoemd tot hoofdcommies ter inspectie der directe belas tingen, invoerrechten en accynzen te Groningen W. Duns, commies ter inspectie van genoemde middelen aldaar. Benoemd tot kantonrechter te Druten, mr. G. J. Van Heyst, thans subst.-griffier by de arr.-rechtbank te 's-Hertogenbosch. Benoemd tot notaris binnen het arrondisse ment Leeuwarden, ter standplaats St.-Jacobi- Parochie, gemeente Het Bildt, A. Tadema, candidaat-notari8 te Fran oker. Verleend een pensioen van ƒ183 aan P. W. Erkelens, gewezen machinist by devisschery- politie op de Schelde on Zoeuwsche stroom e n. Met ingang van 1 Maart a. s. benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Assen, H. W. De Ridder, thans in geiyko betrekking te Harderwyk. De gewone audiëntie van den minister van justitie zal op 6 dezer niet plaats hebben. DOOB GOLO RAIMUND. 88) Maar de storm gaat voorby en wat waar en sterk ia geweest in onze gevoelens, dat blyft bestaan. Ik kon haar vergiffenis schen ken, maar wy bleven gescheiden, ook ln onze harten. Ik wilde en mocht niet vergeten dat zy de vrouw was van een man, die my met vaderlyke toegenegenheid in zyn huis ont ving. Myüe voornomens zouden gomakkeiyk uit te voeren zyn geweest, indien Adeiheid haren echtgenoot niet verzwegen had, dat zy eer.it eene andere verbintenis had moeten verbreken, voor zy zyne vrouw kon worden. Ik wil dit gebrek van vertrouwen niet te hard voiooraeelen, maar het was eene groote zwakheid, die nu slechte gevolgen voor ons had. Eon gemeenschappeiyk geheim is een gemeen-chappeiyke band en indien ik alleen in do zaak betrokken ware geweest, zou ik thao6 nog den generaal allea eerlijk geopen baard hebben. Maar ik had geene vryheid zoo te handelen; dit waa een punt, waarover Adeiheid alleen te beslissen had. Den gene raal werd dus alles verzwegen, maar bedro gen, Elizabeth, werd hy niet. Ik ben niet gekomen als oen huichelaar of een dief, die eer wil stolen en vredoik bon frank en vry gekomen en zonder verwyt vertrokken. Ik ben der verleiding, ik ontken dit niet, ont weken; het is vermetel ze te zoeken; ik heb het steeds vermeden, my met Adeiheid alieen te bevinden en wanneer ik vaak dit huis met zalige kalmte verliet, dan was dit geens zins de gouden vrucht van verboden liefde. „De generaal zelf was het, die my byna dwong zyne vrouw naar het bal te verge zellen. In do lange uren, dat zy aan myn arm hing, was het byna onmogelyk zich niet in het verleden te verliezen en met de her inneringen daaraan vergat ik een oogenolik, dat ik op het tegenwoordige alle recht ver loren had. „Dat is myne schuld, Elizabeth; zeg my, dat gy my gelooft; bevryd my van de smart, dat ik eene vrouw, op die tot nu toe geen smet kleefde, in en voor uwe oogen vernederd heb." „Ik goloof u", zeide zy zacht, „het staat niet aan my te rechten of te veroordeel en." „Toch wel", antwoordde hy, „gy zyt vlek keloos als het licht, en rein en waar; wat weet gy van de stormen der hartstochten, die onzen wil verlammen en onze beste voor nemens als kaf doen verstuiven 1 Ik moest deze bekentenis afleggen, aan u alleen op de ge heel i wereld, en nu zal ik geduldig afwachten of gy my vergiffenis wilt geven." Er stonden tranen in hare oogen, toen zy zeide: „Die zoudt gy ook op eene andere plaats vinden, mynheer de graaf; ik ben overtuigd, dat zelfs de generaal u beiden vergiffenis zou schenken." „Elizabeth". zeide hy vol gevoel, .God zegene u voor dit goede woord, dat Adeiheid rein wascht van alle verwyt en verdenking, en dat my ontlast van eeno zware verant- woordelykheid." Hy had hare handen gegrepen, terwyi hy in baDge verwachting op haar antwoord wachtte; nu echter bracht hy ze dankbaar aan zyne lippen. „Wat moet hy haar nog altyd beminnen I" dacht het joDge meisje, terwyi zy hem schuchter hare handen onttrok en hem een oogenblik met betraande oogen aanzag.„Hoe welsprekend maakt hem dit gevoel en hoe gewillig neemt hy hare schuld op zich." De kamenier kwam in dit oogenblik binnen om iets te brengen en Elizabeth liet Adeiheid zeggen, dat graaf Elkrath by haar was. Hoe zacht ook haar oordeel over andoren was, jegens zichzelve was zy gestreng en zy wachtte zich zorgvuldig zelfs voor den schyn. Adeiheid kwam, nadat zy die boodschap ont vangen had, byna onmiddellyk bovenzy was vrooiyk en goed geluimd, als altyd, en nam biykbaar het nachteiyk tooneel veel lichter op dan hy; zy scheen zelfs geneigd het tegeo- over Elizabeth geheel te ignoreeren. „Nu, graaf Elkrath, hebt gy uitgeslapen en zyt gy den schrik te boven gekomen?" vroeg zy op een lossen toon. „Dat noem ik eene ontnuchtering na een genoegiyken bal-avond. Wy zullen allen aan dien nacht nog lang denken." „Zoo lang wy leven", antwoordde hy ern stig; „ik heb eene gelofte afgelegd in deze reine handen, Adeiheid t Myne dwaasheid heeft veel valechen schyn op u geladen, maar myno oprechte bekentenis heeft dien doen verdwynen; gy kunt Elizabeth driest en vol vertrouwen in het gelaat zien." Een oogenblik zag Adeiheid hom aan, alsof zy hare ooren niet vertrouwde, maar toen zy zag dat het hem ernst was, antwoordde zy op oen spottenden toon „Ik zou my dit ook zonder uwe pathetische vei klaring veroorloofd hebben, beste graaf, ten minste in zooverre het woord driest betreftvol vertrouwen dat is iets anders." Zoo or nog eene vonk van liefde voor haar in zyn hart gegloord had, dan zou dit ant woord die ten eenenmale hebben uitgedoofd. Hy schaamde zich in dit oogenblik byna nog meer over zyne liefde dan over zyn vergryp, dat hy zoo openhartig had beleden. „Ik heb juffrouw Elizabeth verklaard, hoe ik er toe kon komen, genadige vrouw, dat gene te vergeten, wat ik u en uw ecutgenoot verschuldigd ben", zeide hy koel. „Ik heb haar bekend dat gy my eens dierbaar waart, dat gy my toen het recht toegestaan hadt, wat ik gisteren, door myne herinneringen medegesleept, my aanmatigde te nemen. Ik verzoek u in deze verklaring niets meer te zien, dan eene rechtvaardiging voor u en eene verontschuldiging voor my." „Dat ik u vergiffenis heb geschonken, weet gy reeds uit myn eigen mond", antwoordde zy vermetel; „maar het valt my volstrekt niet in, my tegenover de gouvernante van het kind omtrent iets, wat dan ook, te recht vaardigen. Tot nu toe heb ik nog niet getooud dat ik eenige waarde hecht aan haar oordeel van haar wordt niets anders verlangd dan dat zy yveng haren plicht betracht. Juffiouw Graun is door myn man by hare intrede in ons huis omtrent bare positie en de vryhoden, die daaraan verbonden zyn, nauwkeurig inge licht en ik zou u wel willen verzoeken, myn heer de graaf, die niet uit te breideo; dat zou voor my en myn man beiden zeei lastig zyn." „Vergeef het ter wille van het verleden, indien ik wenschte dat gy rein en vlekkeloos zoudt zyn in elks oogen, onverschillig van wie. Het was myn plicht, zelfs den valschen schyn weg te nemen, die op u kon vallen en te bekennen dat ik alleen de schuldige was. Voor doD indruk van d i t uur zijt g(J alleen verantwoordeiyk." Hy stak Elizabeth de hand toe, boog voor Adeiheid en liet de beide vrouwen in de pyoiykste stemming achter. Terwyi Elizabeth achter de portièros vor- dween, om weder aan het bed van het kleine meisje plaats te neme ging Adeiheid naar het venster on keek Wolfgang na. Wat hy rechtvaaidiging noemde, was hare vernedering; haar hoogmoed tegenover de gouverna te maakte plaats voor hevige yverzucht. Welk eene zedelijke waarde moest hy haar wel toekonnen, dat hy het noodig oordeelde, haar eene verklaring te geven omtrent iets, dat haar eigeniyk in het geheel niet aanging! Wordt v&rvolgd^

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 9