Burgerlijke Stand van Leiden, Burgerlijke Stand. PREDIKBEURTEN Flnantiëele Kroniek. Zooale gewoonlijk, moet ook dit overzicht aanvangen met de vermelding dat over Nederlandsche fondsen zeer weinig bijzonders valt te berichten. Alleen werd de aandacht getrokken door eene buitengewone prijsver- hooging der gestempelde obligation Cen traal-spoor, welke vermoedelijk haar ontstaan te danken had aan eene flinke kooporder, waartegen weinig of geen aanbod. De markt der tabak- en industrióele- waarden was geheel verlaten, alleen had in aandeelen Handelmaatschappij de omzet iets te beteekenen, hoewel in de koersen geene noemenswaardige verandering kwam. Van buitenlandsche fondsen kwamen Rus- s i 8 c h e plotseling geheel onder den indruk van het bericht eener ernstige ongesteldheid van den Czaar, waarvan de eerste berichten oen onrustbarend karakter droegen. De geheele lijst der Russische waarden toonde dan ook eene groote gevoeligheid, waarvan een meer of minder belangrijke teruggang het gevolg was. Toen evenwel de tijdingen spoedig meer geruststellend waren, konden de koersen zich belangrijk herstellen en maakte de gedrukte stemming spoedig voor een zeer levendige handel plaats, waarbij weer veel vraag voor binnen- en buitenland viel op te merken. Voor OostenriJk8che renten was het verloop zeer teleurstellend. Deze waarden verkeerden geheel onder den invloed der Wiener hours, alwaar eene zeer ongunstige beweging plaats vond, terwijl verder de daling der valuta, waardoor de coupon eene belangrijke vermindering ondervond, voor een groot deel tot de ontstemming bijdroeg. Eene veel betere markt bestond wederom voor Turksche fondsen. Sedert langeren tijd is dit het kenmerk, hetwelk zich onr.fgo- hroken voor deze waarden voordoet, waarvan de hoofdbeweging voornamelijk van Parijs uit gaat. Alleen de Turksche loten waren in minder goede houding. Do berichten, die men verneemt omtrent pogingon en plannen tot herstel van het crediet in Italië en tot regeling der financiën op deugdelijken grondslag, nemen voortdurend toe, doch veroorzaken tevens eene steeds grooter wordende verwarring, waaruit ton slotte geen goed overzicht meer kan worden verkregen. Daarenboven zijn de verschillende geruchten ieder oogenblik zoo met elkaar in tegenspraak, dat alle vertrouwen daarin gehoel moet verdwijnen Yoorloopig heeft men slechts do overtuiging, dat van eenig vast plan nog rit de minste sprake is. Herhaaldelijk worden in de laatste dagen geruchten vernomen van onderhandelingen over eeno nieuwe leening, waarvoor verschil lende onderpanden in den vorm van op brengsten eener belasting op tabak, wijn, enz., zouden worden aangewezen, doch even dikwijls komt tegenspraak achteraan met do groot-klinkende verklaring, dat de minister de regeling der vlottende schuld wel zal kunnen tot 3tand brengen met de hem ten dienste staande middelen. Op welke wijze dit zal kunnen geschieden, zal de tijd wel te aanschouwen geven. Intusschen is in de Duitscho bankierswereld evenwel eene beweging gaande, ten doel hebbende om met behulp van Duitsch kapitaal eenigen steun aan de Italiaansche financiën te verzekeres. Voor het oogenblik zijn slechts losse plannen besproken en is men nog niet tot een bepaalden vorm gekomen, waarin hulp zou kunnen worden verleend, doch schijnt men het oprichten eener nieuwe bank mot Duitsch kapitaal wel te overwegen. De vry plotselinge koersvermindering der aandeelen Warschau -Woenen werd in het leven geroepen door de tijding, dat in het voorjaar eene nieuwe uitgifte zal plaats hebben van 11 millioen roebels nieuwe obligationtot welker uitgifte de Maatschappij gerechtigd is. Dat dit bericht geen aangenamen indruk maakte, kan genoeg worden verklaard uit de omstandigheid, dat de doeleinden, waarvoor dit kapitaal noodig is, niet zullen bijdragen tot vermeerdering der ontvangsten, terwijl do jaariykscho rentelast daarentegen niet onaanzienlijk wordt verhoogd. De niet onbelangrijke koersverlaging der aandeelen Baltische en Zuid-West- sporen, welke in den aanvang der week tot stand kwam, had geene andere oorzaak dan die, waardoor ook de flauwe stemming voor de Russische Staatsfondsen werd in het leven geroepen. De meeste Zuid-A merik a anscho waarden kenmerkten zich door eene gunstige houding. Het meest profiteerden Venezue- laan scha fondsen, die voor Engelsche reke ning werden gekocht. De aankondiging eener nieuwe geldzending naar Europa voor de vol gende coupon, alsmede de bekondmaking, dat de 16 Februari vervallende coupon zal worden tetaald, waren wel geschikt om de attentie op deze waarden te vestigen. Do 4 pcts.-obligatiön Brazilië deelden ook in de gunstige stemming. Men brengt de meerdere belangstelling voor dit fonds in ver- baad met aankoopen, welke, naar men zegt, voor het huis Rothschild worden uitgevoerd. Ook de waarden der Peruvian Co. ken- morktea zich reeds eenige dagen door flinke "raag, waar loor eene niet onbelangrijke koers- ▼chetfing ontstond. Tot heden is voor dit jrsohflnsel geene oorzaak bekend. Door de verhoogde koersen werden ten slotte veel wiii8tverkoopen uitgelokt, waardoor eene tyde- (Jke reactie ontstond. De zeer vaste stemming, welke gedurende lenige dagen op de Londensche beurs voor Imerlkaansche Spoorwegwaarden heersohte, vond betrekkelijk weinig weerklank op do overige markten. Hiertoe gaf voornamelijk aanleiding de ongunstige houding, welke door de N.-Yorksche banken werd aangenomen tegenover de Amerikaansche regeering, met betrekking tot de nieuwe leening, daar de wettigheid der uitgifte op zeer scherpe wijze werd aangevallen. Naderhand kwam echter toch het offlciëele bericht, dat door den rechter geene gronden konden worden gevonden, waarop de onwettigheid der uitgifte zou steunen en derhalve geen verbod daarvoor kon worden uitgevaardigd. Daarbij werd tevens vernomen dat reeds b\jna het geheele bedrag der leening was gegarandeerd, zoodat het welslagen dezer operatie als gelukt te be schouwen was. De gunstige stemming, welke hierop voor de markt werd verwacht, bleef uit, ten gevolge der zeer ongunstige indruk, welke word teweeg gebracht door de geruchten betreffende de regeling der Union Pacifics-poorwog. Het schijnt zeer waarschijnlijk te zijn dat op de aandeelen dezer Maatschappij eene aanzienlijke storting in geld zal worden gevraagd, men spreekt zelfs (hoewel zonder eenigen grond) van 25 pet. Voor het oogenblik is overigens niets bekend tot welke besluiten men op de dezer dagen gehouden beraadslaging van het reorganisatie-comité is gekomen en vermoedt men dat slechts de grondslagen van de regeling der schuld aan de regeering zijn besproken. Voor de obligatie-soorten der U.-P. be stond evenwel levendige vraag en liepen de koersen aanzienlijk hooger, waarschijnlijk in verband met bovenvermelde geruchten. Wel licht oefende ook het bekend worden dat de Februari coupons in Amerika ter betaling zijn geannonceerd, een goeden invloed uit. Daaren tegen blijft de Februari-coupon der St.-Louis San Francisco-obligatiën onbetaald. Aangezien er ten opzichte der uitbetaling der coupons Chesapeake Ohio South W. nog onzekerheid bestaat, kunnen die coupons voorloopig niet worden ingewisseld, doch behooren aan de obligatiën gehecht te blijven, daar de handel in deze stukken thans met inbegrip der Februari-coupons plaats heeft. Rynlandsche Bayik. Gemengd Nieuws. Naar men verneemt, heeft het Rijk het perceel Steenschuur No. 17 (naast de Lodewijks-kerk of Saaihal) gehuurd, waarin eenige nu verspreide rijks-belastingkantoren geplaatst zullen worden. Voor het publiek zou het zeker wensche)ijk zijn ook het registratie kantoor daar geplaatst te zien, doch hieromtrent verkeert men nog in 't onzekere. Het zal slecht met hem afloo- pen. Donderdag-middag kwamen twee tjalken, van schippers A. en B., van Leiden, en voeren zachtjes de Kaag voorbij, op ongeveer 10 meter afstands van elkander. De bestuurders dezer tjalken waren niet zoo eensgezind als de schepen, daar men uit hun luidruchtig gesprek kon opmaken, dat het er lang niet pluis was. Plotseling bukt schipper A., grijpt een teerkwast, drukt den kwast tegen den rech terschouder en neemt eene jagende (schietende) houding aan. Wip! ging schipper B., liet het roer los en sprong naar beneden in de roef. Hy dacht „Nu is mijn laatste uur geslagen"; doch eer schipper A. vuur gegeven had, bonsde de tjalk van B. tegen den dyk by de Leegh- water, zoodat men dacht, dat er niet veel meer dan spaanders zouden overblijven. Qeruimon tijd bleef schipper B. onzicht baar. Eindelijk kwam hy voor den dag en zag dat schipper A. rustig zyue reis naar Amsterdam had voortgezet. Schipper B. nam het roer weder ter hand en volgde zyn collega, zeggende dat hy te Amsterdam proces-verbaal zou laten opmaken. De rechteriyke macht zal dus moeten uit maken of een teerkwast onder de verboden wapenen behoort. De rustige rust, die de IJs club „Kagia" (Kaag-Leeghwator) dezen winter heeft genoten, biyft steeds rustig voortduren. Aan het „Vad." wordt geschreven dat by een der corpsen van het leger een tekort in de kas moet zyn van eenige duizenden guldens. Dit is uitgekomen in Oct. 11., toen men den kwartiermeester wilde verplaatsen en deze de handen aan zichzelven sloeg. Sedert al dien tyd wordt tevergeefs dag en nacht gewerkt om het kluwen vol van onregelmatigheden en ongerechtigheden te ontwarren. Het tekort in kas steeg voor een paar dagen naar men hardop fluistert reeds tot achttien duizend gulden. Niet lang geleden is er by een ander corps ook een officier van administratie plotseling overleden, die een groot tekort naliet. Ver mogende familieleden zuiverden dit aan. Voor de arrondissements-rocht- bank te Haarlem is de zaak behandeld van J. Geylvoet, visscher te Haarlemmermeer, die in hooger beroep was gekomen van een vonnis van het kantongerecht te Haarlemmer meer, waarby hy wegens verschillende over tredingen van de jachtwet veroordeeld werd tot het ondergaan van 16 hechtenisstraffen, ieder van 7 dagen. In deze zaak werd een zestiental getuigen gehoord. Het O. M. vorderde wat de straf aanging bevestiging, doch overigens, daar er niet alle omstandigheden in vermeld waren, vernieti ging van het vonnis. Naar men nader omtrent den brand in de Tuinbouwschool „Amsterdam" ver neemt, was het archief van de vereeniging niet in het verbrande gebouw geborgen. Wel zyn er o. a. zeer belangryke geschriften, be trekking hebbende op de geschiedenis van Watergraafsmeer en Diemen, door de vlam men vernield. Zoo zyn er ook plaatwerken verbrand van afbeeldingen van buitenplaatsen, die vroeger aan den Diemerweg gelegen waren, of in de gemeente Watergraafsmeer stonden. Vorder verneemt men dat het verbrande schoolgebouw verzekerd was. Omtrent de oorzaak van den brand is nog niets bekend. Na vier uren de tyd, dat de lessen afgeloopen waren heeft niemand het gebouw meer bezocht, zoodat men denkt met kwaadwilligheid te doen te hebben. Judith Silas, beschuldigd van beleediging der politie op den Tweeden Kerst dag, is door de rechtbank te Amsterdam vrygesproken. De eisch van het O. M. was ƒ25 boete. Men schryft uit Amsterdam: Het z.g. „roode" comité ter behartiging van de belangen der werkloozen is geheel van tactiek veranderd. In den laatsten tyd deden die werklieden door tal van geheime vergade ringen en raadselachtige mededeelingen heel- wat griezelige praatjes ontstaan. Thans is echter ieder verheugd over den vreedzamen uitslag. Eiken dag komen een paar honderd werk- loozon op eeno bepaalde plaats byeen. Zy ver doelen zich daar in groepjes van tien èi twaalf, die onder leiding van den z.g. „woordvoerder" het welvarend deel der stad intrekken. Tot heden waren de hoofdgrachten aan de beurt. Huis aan huis weid aangescheld en als dan een dienstmeisje, met een nuffig tulen mutsje op, schuchter door het reetje van de deur keek, zag ze daar die armoedig gokleede, verwaar loosde mannen op de stoep staan, 't Gevolg was, dat gewooniyk terstond de deur weer werd dichtgegooid. Maar sommige dienstboden waren minder vreesachtig. Zy hoorden den hoofdman aan, die heel kalm vertelde, dat die monschen honger hadden en werk zochten, en wanneer haar medelyden zoo was gaande gemaakt, verdween zy even in de deftige voorkamer, om vaak terug te komen met wat geld of met de boodschap, dat meneer wel een flinken timmerman of een smid, of een stukadoor, of een schilder kon gebruiken. Ja, eenige ingezetenen werden zóó getroffen, dat zy die ruwe werklieden binnen noodigden in de mooie suite, om er met veel belang stelling de verhalen van al die ellende aan te hooren. Zoo zagen wy door de hooge spiegelruiten van een prachtig heerenhuis eene oude dame zitten, druk redeneerend met een tiental werk loozen. Toen de mannen vertrokken, stopte zy een hunner een bankje van veertig in de hand. Op deze wyze balen die clubjes heelwat op, geld en, wat zy nog liever hebbenwerk. Men laat hen straten schrobben, tuinen in orde maken, meubelen herstellen en klein huisraad vervaardigen. Iq een groot huis op de Prins-Hendrikkade werden er zelfs twintig aan het schoonmaken gezet, een werk, dat hun driehonderd gulden zal opleveren. Ook werd overal eene circulaire afgegeven, waarin de toestanden worden geschetst. Dat had by zon der gunstige resultaten. De politie heeft het intusschen met dien nieuwen maatregel zeer druk. Elk clubje toch laat zy vergezellen door twee rechercheurs. 't Is voor de politie eene moeilyke zaak. Zy staat voor de vraag, of deze beweging behoort tot bedelary of niet. In het eerste geval is zy natuuriyk verboden by de wet. Toch schynt de burgemeester te hebben gelast niet op te treden, zoolang de orde niet wordt verstoord. Het comité van zyn kant heeft besloten de dagelyksche wandeltochten door de stad voor loopig te staken. Dit is der politio natuuriyk lang niet onaangenaam. Men schryft aan het „Utr. Dbl.": Dezer dagen kon men in de dagbladen lezen, dat er te Amsterdam en to Rotterdam inrich tingen bestaan, welke aan bedelaars kinderen verhuren om die op hunne bedeltochten mee te nemen. Dit is niets nieuws. Het is eene industrie, welke altyd bestaan heeft en steeds op groote schaal gedreven werd. De bedelaars kunnen zich te kust en te keur voorzien van al wat zy noodig hebben. Willen zy doorgaan voor een ongelukkige, die reeds sedert meer dan 25 jaren aan beide beenen verlamd is, en in een wagentje voort getrokken worden dan kunnen zy mèt het wagentje eene opgeschoten meid huren, die het voorttrekt en de centen ophaalt. Denken zy, dat het meer het medelyden zal opwekken, wanneer dit geschiedt door eene bejaarde vrouw, die voor himne wederhelft kan doorgaan, ook deze kunnen zy in huur krygen, desverkiezende eene met een lap voor een der oogen, wat er toe bydragen kan om de harten tot uitreiking van eene aalmoes te bewegen. Wil diezelfde lamme ter afwisse ling als blinde zyn mótier voortzetten, dan wordt hem een jongetje geleverd, dat hem op straat geleidt. Eene ongetrouwde, kinderlooze bedelares, die begrypt dat zy, zonder door een talryk kroost omringd te zyn, niet veel medelyden zou vinden, huurt vier of vyf kleine kinderen, die er op gedresseerd zyn om haar „moeder" te noemen; gewooniyk huurt zy er ook nog een zuigeling by, dien zy op den arm draagt. Gebrekkige kinderen doen meer van huur dan andere, omdat z\) ook aan de bedelaars meer opbrengen. Een meisje, dat erg mank loopt en er erg ladend uitziet, en een jongen, die op krukken springt, zyn productieve en bygevolg in de bedelaarswereld zeer gewilde artikelen. r.i Ook volwassenen, die in een toestand ver- keeien, waardoor ze het medelyden moeten opwekken, zyn in huur te krygen. Vóór eenige jaren was er te Amsterdam eene vrouw, die haren werkelyk zeer gebrekkigen man dage- Jyks in huur gaf aan een jongen bedelaar, die met hem door de stad trok. De vrouw had geen lust om zelve to loopen bedelen; daarom vergenoegde zy zich met een deel van de winst; toch leverde het verhuron van den ongelukkigen man haar nog een aardig week geld op. Een ouden blinden klarinettist vond men dagelyks op straat mot een dertigjarige vrouw, die hem geleidde en, terwyl hy zyne vervelende deunen blies, met een bakje rond ging. Niemand dacht anders of de vrouw was zyne dochter. Do waarheid echter was,, dat zy of ejgenlyk haar man, den armen, blinde gehuurd had. Van het geld dat opgehaald werd en dat was niet weinig kreeg de blinde nauwelyks genoeg te eten om het leven te kunnen houden; het grootste gedeelte van dat geld werd door don man van de vrouw aan jenever besteed en de rest diende tot onderhoud van man en vrouw beiden en hun talryk kroost. 50 jaar schutter. Den 15den Februari is de heer S. Zomer, adjudant-onder officier by de achutlery te Purmerend, wien by Kon. Besl. van 25 Febr. 1879 de perso- neele rang van 2de luitenant werd verleend, 50 jaar in genoemde betrekking werkzaam. De 76-jarige geaard is daarby nog gezond en krachtig van gestel en leidt, als instruc teur, de militaire oefeningen met jeugdig vuur en on vermoeiden Jjver. Als iets nieuws onder de zon deelen wy mede, dat de aannemer van 't stichten eener heerenhuizinge te Benedenknype (Fr.) aan de uitbesteding der uitgraving en ophoo ging van het terrein de voorwaarde heeft ver bonden, dat, als er geld in den grond mocht worden gevonden, dit aan den aannemer van 't gebouw moet worden afgestaan. Deze huizinge wordt gesticht op de plaats, waar eeuwenlang de zoo bekende herberg: „De gekromde Baars" heeft gestaan. van 25 tot en met 31 Jan. BEVALLEN: A. M. Jagel geb. Haarlem Z. H. L. O. Verhoeven geb. Meyere D. A. Bos gebEars D. L. Mennee gob. v. Luik D. A. S. v. d. Vliet geb. Meteohor D. M. Oldenbnrg geb. De JoDg Z. O. T. v. d. Meer geb. Mniteman D. J. W. De Mey geb. Verhoef Z. 8. C. Do Wolf geb. 8olier Z. W. Smit geb. v. d. Wetering Z. A. v. Oyen geb. v. Hoorn Z. M. H. Overdpk geb. 8tlkvoort2Z. G. Rozior geb. Klein D. M. J. Groot geb. Zaalberg Z. A. 8. Spek geb. v. d. Roek Z. F. Boot geb. Trouwee D. M. G. v. d. Klis geb. Korpereboek Z. G. A. 8. Wagtondonk geb. Stafleu Z. O. v. Weat- broek geb. Woudatra Z. A. C. Loeber geb. Brouwer D. O. M. Laaachuyt geb. Ober Z. J. M. L. Schoondergang geb. Speet D. E. O. Kompere geb. Doove Z. O. M. Kanbier geb. Verver Z. J. G. Breedeveld geb. Kling Z. E. Sjardin geb. Leget Z. J. C. 6ingerliDg geb. Vallentgoed Z. M. S. Ober geb. Goabertna Z. GEHUWD: J. Van Straten Jm. en B. Van Lint jd. J. T. G. Klaverwtjden jm. on M. Van Aokeren jd. J. Van der Linden w. en J. M. Van Niorop jd. A. J. Vreeburg Jm. cn M. O. Van den Berg Jd. OVERLEDENJ. Dea Tombe geb. Jonker V. 66 j. J. O. Dorrepaal M. 23 j. Z Retol Z. 7 j. J. O. De Kort M. 55 j. J. Mnntinga M. 81J. 8. Groen M. 74 j. B. v. d Staay M. 55 j. A. Veretraateu Z. 4 j. L. Doorneveld D. 82 j. F. O. Doove geb. v. Mil Z. levenl. J. Brokkaar Z. 3 m. P. W. Oo8terbcoV M. 50 J. C. Eaaeling W. 81 j. B. A. v. Ulden Z. 7 m. M. O. v. Patten D. 78 J. O. J. Brusae D. 68 j. J. v. d. Drift M. 64 j. O. Pont D. 78 j. J. Tegolaar Z. 4 m. A. A. W. Hoeion Z. 7 m. J. E. Reeringh geb. Tomaon W. 78 j. H. v. d. Meer Z. 3 m. -- A. De Groot Z. 8 m. I. O. v. d. Walle D. 86 j. W. Kramer M. 66 j. O. Aaaier geb. Oollet W. 78 J. P. v. d. Heijden Z. 18 J. H. Bavelaar Z. 22 j. H. P. Schretlen M. 70 J. ALKEMADE. Geboren: Jan, Z. van Martinne Van Nieuwkoop en MarijtJo Hnlebo?. Cornelia Henricna, Z. van LeoD&rdua Pouw en Elieabeth Maria Van der Geeet. JohanDea, Z. van Jaoobaa Arnoldua Upland en Jobanna Bakker. Gerardna, Z. van Gerardua Koek en Martha Van Veen. Oatharina Cornelia, D. van Ario Van der Voort en Naatje Die- aeldorp. Petrua Jacobus, Z. van Pietor L'Ami en Maria Van Haaatrecht. Margaretha, D. van Nicolaae Turk en Hendrika L'Ami. Theodorua Z. van Cornelia Looa en Adriana Zwetaloot. Jacobus Jaoob, Z. van Arie Verhagen en Neeltje Van Vliet. Overloden: Maria Verganut 50 J., eohtg. van Hendrik Van Heek. Johaona Van der Hoorn 8 J., D. Van Johannes en van Komelia Borst. Maria Van Dnnren 77 j., wed. van Dirk L'Ami.Gijaberta Hpzelendoorn 1 m., D. van Joh&n en van Neeltje Onwerkerk. ALFEN. Bevallen: J. M. Jonkergouw geb. Van Kleef D. A. E. Van OJen geb. Boaschaart Z. W. Kompier geb. Bpollu Z. A. Van Egmond gob. Do Neef D. Overleden: H. Van Koaeel, eohtg. van M. v. Hooff, 72 j. M. De Jong 82 J. W. Verkerk Z. 15 j., (te Leideo). T. E. Van der Lindon D. 1 j. BODEGRAVE. Bevallen: W. De Graaf geb. Ekelmana Z. O. A. M. Do Graaf geb. Verkade Z. Overleden: L. Schellingerhout 18 m. G. Jacoba, eebtg. van N. H. Van Dpk, 65 J. BOSKOOP. Ovorloden: H. Boaman 81 j. HAZERSWOUDE. Bevallen: A. Langbont geb. Hepkoop D. J. v. d. Bosch geb. Van Hoff D. H. P. E. Snsan geb. Marqaenie D. Overleden: W. v. d. Wel Z. 5 J. J. J. Boach M. 74 j. N. v. d. Wel Z. 1 j. LEIDERDORP. Bevallen: H. Raeser g^b. Do Lange D. W. Van der Blom geb. Jacoba D. W. O. 8. Koeken geb. Bakker Z. M. Middelkoop geb. Van der Nagel levenl. Z. Overloden: A. Verboog Z. 20 m. J. L.Van Heiningen Z. 19 J. A. Do Koniog D. 84 j. Gehuwd: K. H. K. Wptema 25 j. en H. Van der Stoel 21 j. NIEUWKOOP. Bevallen: J. Koperdraad geb. Murk Z. J. Kwakbonboa geb. Van der Laan Z. IJ. M. Kranenburg geb. Tyaterman Z. Overloden: A. Van IJk, wed. van G. Zwart, 81 j. A. Koperdraad Z. 2 d. Gehuwd: J. Weerdenbnrg Jm. 29 j. en J. Van Vunren jd. 24 J. NOORD WIJK. Geboren: Alida, d. v. M. Marpais en A Van der Vpver. MaartJe, d. v. P. L. Van der Depl en H. Plag. Maarten, s. v. M. Korbee en J. v. d. Bent. Overleden: O. Spaanderman, 10 w. O. Oasflere, 89 j., eohtg. v. P. Kapteijn. A. Van Rooflen, 71 j., wed. v. Ohr. Arlm&n. OUDSHOORN. Bevallen: T. De Vink geb. Jongeleen Z. J. M. De Vlaming geb. Van der Loo Z. A. W. Verdupn geb. Van der Linden D. Overleden: G. Koelewjjo, eebtg. van M. Van Donk, 68 j. TER-AAB. Bevallen: N. Slingerland geb. lm* morzeel Z. Overleden: O. Van der Zwaan, eohtg. van J» Boemeper, 73 j. H. J. JaDSsen D. 8 m. WOUBRUGGE. Overleden: M. Vorbagen, eohjljb van N. O. Kempenaar, 72 j. Zondag 4 Februari 1894. Buitengewone collecte ten behoeve der Booglandsche Kerk. Lijdensteksten 1 6. me 's Voormiddags te 10 uren. PIETERSKERK: Do Wolff. HOOGLANDSCHE KERKBriët. OOSTER KERK: Gunning. MARE KERKHagen 's Namiddags te 2 uren. OOSTERKERK: Oberman. Cat. 16j BETHLEHEMSKERK: Prof. Gunning. 's Avonds te 6 uren. PIETERSKERK: De Hoest. Woensdag 7 Februari. Openbare Huwelijksinzegening te halftwee. PIETERSKERK: Briët. 's Avonds te halfacht. MAREKERK: Hagen. EGLISE WALLONNE. Matin A dix heures, Cbavannes. LUTHERSCHE KERK. Voormiddag halfelf, Evelein. Avond 6 uren, Van Kleeff. REMONSTRANTSCHE KERK. Voormiddag halfelf, Schim van der Loeff. DOOPSGEZINDE KERK. Voormiddag 10 uren, Prof. Gunning. GEREFORMEERDE KERKEN. HOOIGRACHT. Collecte voor het Orgel. Voorm. 10 en 'b avonds 5 uren, Van Prooa^ Zondag 11a. HEERENGRACHT. Collecte voor de Kerk. Voorm. 10 en 's avonds 6 uren, HolBter. Zondag 87. Woensdag 7 Februari. 's Avonds te halfacht, Ds. Van der Hoogt, pred. te Katwijk a/d. RMt. OUDE VEST. Collecte voor de Kerkelijke kas. Voorm. 10 en 's avonds 6 uren, Rudolpif1 Zondag if. i V-1| GEREFORMEERDE KERK NIEUWE Voorm. 10 en 's avonds 6 uren, Van IjgQflpj Zondag 4- Donderdag 8 Februari. 's Avonds te halfacht, Van Loon. BETHLEHEMSKERK. Zondag-voorm. 10 uren, Kinderkerk. Dinsdagavond halfnegen, Bijbellezing. Obèrmafi. ZAAL NOORDEINDE. Zondag-voorm. 10 uren, Kinderkerk. Dinsdag-avond 8 uren: Lidmatensamenkom&t met vrouwen, Briët. WIJKGEBOUW LEVENDAAL. Zondag-voorm. 10 uren, Kinderkerk. Donderdag-avond halfnegen: Bijbeloefening, De Wolff. Bekendmakingen van kerkelijken aard. Kerkeraad van de Ned. Berv. Gemeente. Voorzitter: DE WOLFF. Scriba: DE HOEST. Diakenen der Ned.-Herv. Gemeente ver melden met hartelijken dank de ontvangst, als een dankoffer, van N. N. f 60, alsook dat bi) hen ingekomen is f 16.24', zijnde '/t der nalatenschap van wijlen Mej. de Wed. F. Verder bevelen zy do schaalcollecte voor de armen op Dinsdag 6 Febr. a. b. dringend aan. Allen die begeeren een bewys van Stem bevoegdheid te bezitten, kunnen de biljetten daarvoor kosteloos aanvragen by den Koster der Pieterskerk, en we) op Maandag, Dinsdag en Woensdag, 5, 6 en 7 Februari, tusschen twaalf en drie uren 's namiddags. Deze biljetten moeten dan Donderdag of Vrydag, 8 of 9 Februari, behooriyk ingevuld en onderteekend, by denzelfdon Koster worden ingeleverd. Biljetten, die later inkomen dan Zaterdag 10 Februari, zullen niet worden ingeschreven. Een ied6r lette op deze dagen, opdat men zich later niet beklage zijne stem* bevoegdheid niet te kunnen uitoefenen. De Hoofdcommissie der verkiezingen: Ds. DE HOEST. H. N. VAN AMEROM. A. A. DE GRAAFF. In dank ontvangen voor onze Chr. scholen van de Jongedochters-Vereeniging Spr. 9 10a f 2 nagekomen Kerstgave. Ds. BRIËT. In hartelyken dank ontvangen van E. d. L. en aan den Correspondent van „de Hope Israels" overhandigd, f 0.50 voor de zending onder Israël. Genoemde correspondent is de heer A. Van Borselen, Oude Singel 184. Ds. GUNNING. Ds. DE HOEST brengt zyn dank aan allen, die hem 28 Januari verbiyd hebben door be- wyzen van belangstelling, inzonderheid door hunne giften vooj Wilkarbeid.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 6