N°. 10384. Donderdag; 38 December. k°. 1893. feze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van <gon- en feestdagen, uitgegeven. Zaterdag-avond en Zondag Een uitstekende maatregel Feuilleton. HET SLOT ELKRATH. IDSCH DA&BLAD. PKUS DEZES COUBAUT: Voor Leiden per 3 maanden.f 110- Franco per post. Afzonderlijke Nommers0 05' PRIJS DER AD VERTEN TIEN Van 1 6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.06 berekend. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Bloei. kan nu iedereen het „Leidsch Dagblad" lezen. De loopers krijgen nameiyk een getal Dag bladen mede, die zij Zaterdagavond en ge woonlijk ziln het dan twee of drie bladen ihlle bezo-gen tegen betaling van 2'/i Cent bil ieder, die daartoe zfln verlangen te kennen geelt. lo. voor Sociëteiten of Kofflchuizcn, die door druk bezoek gaarne een tweede exemplaar verlangen; 2o. voor saateoloiers, die voor den Zondag hun eigen Dagblad willen hebben en behouden; 3o. voor hen, die op gewone avonden geen tyd tot lezen hebben, maar Zaterdag avond en Zondag des te meer; 4o. voor de dienstboden of andere werk hoekende personen om de kleine adver- tenflën in te zien. Enz., Enz. Men vrage by de loopers aan of geve naam en woonplaats op aan het BureelDoeza- straat 1. Leiden, 27 December. Naar aanleiding van het verzoek van den heer H. Van Druten, te Rynsburg, om vermindering van schoolgeld voor zijne dochter, leerlinge der Kweekschool voor onderwijzers on onder wijzeressen, deelen B. en Ws. mede dat vol gens bekomen inlichtingen de inkomsten van adressant vallen tusschon 1000 en 2000, zoodat zij in overwoging geven, met toepassing van hot bepaalde in art 1 en art. 3 van het besluit op de heffing van schoolgeld (Gem.blad No. 1 van 1893) het schoolgeld voor de dochter van adressant, leerlinge van "'weekschool, vast te stellen op zes gulden per kwartaal. Onder overlegging van eeno missive van de Commissie voor de Bewaarscholen, geven B. en "We. den gemeenteraad in overweging over te gaan tot do benoeming van een lid dier Commissie voor do vervulling van de vacature, ten gevolge van de periodieke af treding van den heer F. Do Stoppelaar. Ge noemde commissie beveelt daartoe aan de heeren F. Do Stoppelaar en S. C. Van Does- burgh. b. en Ws. deelen den gemeenteraad mede dat de kosten van de ingevolge 's Raads machtiging geplaatste buste van den heer A. J. Krantz in den gevel van hot Archiefgebouw, blijkens ingoloverde rekening van den beeld houwer E. A. F. Bourgonjon, te 's-Graven- hage, bedragen de som van 200. Zy stellen voor In de uitgaaf te voorzien door directe voldoening uit den post „Onvoor zieiio Uitgaven" van ent jaar eu ie dien einuo vast te stellen den overgelegden staat model A der begrooting. De commissie van flnanciön heeft hiertegen geene bedenkingen. Onder overlegging van het desbetreffend verzoek van J. A. De Boer, te Nieuwveen, deelen B. on Ws. don gemeenteraad medo dat de dochter van adressant den 5den Sep tember jl. als leerlinge op de Kweekschool voor onderwyzers is geplaatst, doch die in richting om gezondheidsredenen heeft moeten verlaten, terwyl zy den 14den dier maand is toegelaten als leerlinge der Meisjesschool 2de klasse. Naar hot B. en Ws. voorkomt, bestaan er alzoo alleszins termen voor eene gunstige be schikking op het verzoek en geven zy B. en Ws. mitsdien in overweging aan adressant terugbetaling te verleenen van schoolgeld voor zyne dochter, vroeger leerlinge der Kweek school voor onderwyzers, over de maanden October en November van dit jaar, tot een bedrag van tien gulden. Ter vervulling der vacature, welke aan de school der 4de klasse No. 1 ontstaan is door de overplaatsing van mej H. M. Poelman naar de Meisjesschool 1ste klasse, is de volgende voordracht opgemaakt ter benoeming van eene derde onderwyzores aan de genoemde school, op eene jaarwedde van ƒ550, als: lo. mej. G. J. M. Schretlen, onderwyzeros te Leiderdorp; 2o. mej. F. M. J. De Vries, werk zaam aan de openbare school der 3de klasse No. 4; en 3o. mej. C. D. Fortanier, werkzaam aan de school 4de klasse No. 2. Ter vervulling van de vacaturen, welke in de Plaatselyke Schoolcommissie ontstaan door de periodieke aftreding van de heeren dr. D. Bierens de Haan, dr. M. J. De Goeje, dr. J. M. Van Bemmelen en J. A. Van Hamel, heeft de Commissie den gemeenteraad de vol gende aanbevelingen van twee personen doen toekomen I. lo. dr. D. Bierens de Haan on 2o. dr. H. A. Lorentz. II. lo. dr. M. J. De Goeje en 2o. dr. J. Van Leeuwen Jz. HI. lo. dr. J. M. Van Bemmelen en 2o. dr. H. Treub. IV. lo. J. A. Van Hamel en 2o. H. C. Coebergh. Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van de wed. F. E. Van Dobben v. d. Kraan, geven B. en Ws. den gemeente raad in overweging aan adressante, wegens vestiging in de gemeente met 1 Mei van dit jaar, terugbetaling van schoolgeld te verleenen voor 4 kinderen, leerlingen der Meisjesschool 2de klasse, en 1 kiud, leerling der Jongens school 2de klasse, over de maand April, tot oen bedrag van vyf gulden. Ten aanzien van de ingediende bezwaar schriften tegen het primitief kohier der Plaatse lyke Directe Belasting van dit jaar, stellen B. on W8. voor af te toyzen de reclames van Wed. J. H. Lyphart—Koning, M. J. De Graaf, P. Boekwyt, Wed. W. A. Libosan, A. Wagemans, J. Schreuder, J. Loeber, W. F. Wyting, J. M. Woltera, P. Hakkenberg:, D. ■Loviuk, J. Van Weerwn, J. Van der Sluys, J. J. Kooreman, L. Suykerland, C. Kooreman, J. Schregel, A. Van Frank, S. Van Wieringen, Wed. J. Vallentgoed, P. A. Van der Veen, Wed. J. J. Ressenaar, T. H. Pourchez, M. H. Fontein, H. Peltenburg, C. Honig, S. H. Wfin- nobel, J. F. Van Wyngaarden, G J. Van Izonburg, W. L. Chrlatlaanse, A. M. Privé, L. A. H. Holthuson, H. C. Noyen, J. G. Van Deene, A. J. J. Booda, H. De Boer, J. H. Blommendaal Jr., G. Hillonaar, V. Sommers, J. G. Eggink, F. G. Cornolis, H. De Geus, Wed. A. C. G. Verbrugge, A. Cattol, A. Kapteyn den Boumeoster, Wed. J. Engels, A. De Hen, W. F. JoDgbloed, M. S. Selier, A. Van Asperen, A. Francken, J. Bink, C. Helmers, J. Bremer, H. B. Paats, J. Wolters, A. Disselvold, H J. Jesse, S. R. Steinmetz, M. Kloots, E. Y. Slot, J. C. Hoogeveon, J. Erades, J. J. Vreeburg, Wed. T. J. Haan, J. M. Kaneman, P. Nieboer, C. G. Martyn, C. Christiaanse, J. C. P. Steen- hauer, J. C. Heeraeyer, C. J. A. N. Van de Gent, J. F. Boekhoud, A. Immink, Wed. G. P. Van Cleef, F. Van Romburgh, J. B. Meynen, B. J. Van der Nat, J. S. Muth, J. T. Terburgh, W. Kruyf hooft, H. T. Schneider, P. Laman, J. W. Taffijn, W. Zwart, J. Ruigrok, I. Jacobson, H. Bentz, J. Couvée Azn., A. N. Visser, M. L. Herreur, A. Van Niekerk, J. A. Karstens, K. F. W. Van Luyken, S. M. Van Gelderen, A. G. C. Van Bruggen, P. Van Wyk, G. Korthof, H. N. Labroe, Wed. J. J. Gyzeny, J. Mooten, P. Vroom, N. P. Visser, K. A. L. Keuls, J. L. Verkoren, G. Sanders, C. J. Eggink Jr., J. J. Van Leeuwon, R Fuik, E. Kerkhoven, G. Van Herwynen, wed. J. Poptie, J. H. Van Helsdingen, P. Verstraaten, C. Stuivenberg, M. Hangjas, M. Spaarman, P. Amoldus, P. J. Keuls, L. A. Werner, wed. C. A. Schouten—Hoef hamer, J. A. Bots, A. Van Borselen Sr., W F. Jongbloed, wed. A. Van Schio, A. T. Van Erp, J. Slegtenhorst, B. Van Leeuwen, D. Siljee, J. Knotter, P. Do Bruin, G. In 'tHol, L. Van der Nat, W. Kalk hoven, J. Van Ulden, P. Niouwonburg, A. L. Klerk de Reus, wed B. Sijjger, wed. J. Van Ulden, G. De Vroede, C. Van Tertholen, A. J. Hendriksen, wed. H. J. J. Van der Linden, G. E3seling, H. H. Kok, C J. Coster, J. Van den Berg, F. Hakkaart, A. Eriks, J. M. Haan; en te verminderen: den aanslag van A. I. Witmans Azn. met ƒ6.04, H. Veilbrief met 8.25, W. Christiaanse met ƒ3.45, A. Van der Hoyden met ƒ10.50, B. P. J. Van Berkel met ƒ2.10, J. Labree met ƒ1.50, L. J. Van Loeuwen met 2.82, wed. W. Van Mannekus met 90, L. Dokker met ƒ1.50, G. H. Maat mot ƒ12.90, H. Gysman mot 7.50, G. C. MiDgelon mot 4.05, A. Terdu mot ƒ1.60, D. Van der Burg met 7.60, T. A. M. A. Hu- malda van Eysinga met ƒ15, E. C. Wiersma met 7.50, C A. Bos met 17.25, F. Harkink met ƒ3, Wed. A. H. PloegZaalberg met ƒ60, G. W. Zaalberg ƒ30, H. A. C. Zaal berg met 30, M. J. Scheltema met 28.50, M. P. Meerburg HCzn. met ƒ30, P. Schouten met 4 50, J. A Pommee met ƒ6.88, S. A. Meerburg met ƒ7.50, P. G. Doesburg mot 7.50, W. De Jongh met ƒ15, H. A. Krüger met 27.60, D. Bierens de Haan met ƒ150, J. P Trap met ƒ13.80, L. J. C. A. Gordon met ƒ26.26, wed. J. J. Goddyn met ƒ1.50, B. C. Looyaard met ƒ15, J. H. Le Noble met 5.40, J. Kriek met 2.94, L. Van Tol met 3.75, D. Cornet met ƒ6, A. Kloots met ƒ6, P. Latorvoer met 6.75, D. M. Nolet met 1.50, A. Omvlee met ƒ1.50, wed. R. Verschuiling met 11.25, D. A. Holtz met 11.88, wed. M. Karstens met ƒ6.75, W. Luereman met 8.25, M. Overduin met ƒ64.75, J. H. Van Rossum du Chattel met 14.70, H. G. Hülsmann met 2.25, A. Van Weeren met 9.87, J. Roman met 3.69, B. A. Harteveld met 3.66, J. J. G. Walle met ƒ6.48, J. W. Schwenck met 1.50, A. Kromwyk met ƒ3, M. De Haas met 3.75, J. De Koning met 18.06, P. Pallme met 4.50, C. Los met 12.42, J. Bink met f 11.88, J. J. Snouck Hurgronje met 42, F. C. Verhoef met 22.60, J. Van der Meel met 3.39, H. Selier met 3.60, F. Osterloh met 33.75, J. Van Beek met ƒ6.75, W. A. Maryt met ƒ5.82, E. Prins met ƒ1.41, J. Ligtvoet met 2.82, wed. K. Piket met 6.75, E J. Schoondergang met 5 64, P. Alma met ƒ180 ©n J. C. DysBaay met ƒ6.60; terwyl wordt voorgesteld te roiceren de aanslagen van: J. W. K. Hoevers, wed. A. Mizee, L. L. Van Praag, J. J. Slegtenhorst, J. P. Godyn, A. C. Van Egmond, P. A. Schoon dergang, W. F. Plu, J. H. Thiel, F. Buitenweg, A. P. Gunning, P. H. Spek, N. Ouwerkerk, P. Koper en J. Oudshoorn. Het totaaj bedrag der afschry vingen en door halingen bedraagt ƒ1333.56. Naar aanleiding van een verzoek van de weduwe B. A. Stieler Van Dissel, deelen B. en Ws. mede dat de zoon van adressante, F. J. Stieler, reeds op 14 October jl. de Hoogere Burgerschool voor jongens heeft verlaten on sedert naar Oost-Inüiö is vertrokken. Zy geveu mitsdien in overweging aan adresBante vry- stelling of terugbetaling van schoolgeld te verlee nen voor haren zoonvroeger leerling der Hoogere Burgerschool voor jongens, over de laatste drit kwartalen van den cursus 1893/94. De tooneelvereeuiging „De Vriendschap" gaf Zaterdag avond in het schouwburg-lokaal „Vondelhoven" hare tweede uitvoering. De zaal was feesteiyk met groen versierd en maakte een prettigen indruk. Wanneer or onkel verklaurd werd dit ieder zeer voldaan huis waarts keorde, zou dat reeds voldoende zyn, maar wel iets minder aangenaam voor de spelenden. De jeugdige vereeniging toch heeft goede krachten en daarvan flink gebruik gemaakt. Nadat eonige muzieknummers ten boste waren gegeven, opende de voorzitter met een harteiyk welkom den feestavond, 't Bestuur werd daarna verrast door een fraaien krans, namens de leden der vereeniging aan geboden, als biyk van waardeering voor onvermoeide zorgen, om de vereeniging in bloei to doen toenemen. Onder luide fanfares werd deze krans aan 't vaandel gehecht. 't Biyspol „De Korporaal en het Dienst meisje" en het tooneelspel „De Werkstaking," door Rosier Faassen, liepen goed van stapol, en de spelenden werden met een luid applaus beloond. „Schuiven gaan zo", blyspel met zang, deed ieder schudden van 't lachen. „De komische scènes |„Contracten" en „Een net mensch" droegen niet weinig het hunne er toe by om de feestvreugde te vorhoogen. Waariyk, de vereeniging mag met genoegen op deze welgeslaagde uitvoering, welke mot een bal werd besloten, terugzien. Men schryft uit Leiden aan de „Tijd": „De yverige pastoor der St.-Petrus-parochie beraamt ernstige plannen tot den bouw van een nieuwen, den Heere waardigen Tempel. De parochiekerk van den H. Petrus, al moge het gebouw op zichzelf nog hecht zyn, haar toren is dit sedert lang niet moer kan in geen enkel opzicht aanspraak maken te zyn een den Heere waardige tempel; bovendien is het gebouw te klein, om de talryke parochianen te kunnen bevatten. Het wanstaltige van het kerkgebouw is door uit- bouwingen nog verslimmord. De grootste zorg, waarmede men in den regel by den bouw van nieuwe kerken, een geschikt terrein, te kampen heeft, komt hier gelukkig niet voor. Tot de parochie behoort de by kerk van den H. Lodewyk. Deze kerk, na de bekende ramp op 12 Januari 1807 door koning Lode wyk Napoleon gesticht, is omringd van een daarby behoorend zeer uitgestrekt terrein, dat ruimte genoeg aanbiedt, als men de tegen woordige kerk afbreekt, om een nieuw, ruim, grootscb tempelgebouw te stichten, terwyl er bovendien nog terrein genoeg overbiyft voor den bouw van eeno nieuwe pastorie, waaraan zelfs een tuin kan worden toegevoegd. De tegenwoordige St.-Petruskerk eene stichting van wyien den aartspriester van Holland en Zeeland, pastoor Kervel z.g. zou uitstekend kunnen worden ingericht voor een vergaderlokaal van de eerlang te stichten afdeoling Leiden van den „Ned. R.-K. Volks bond." Zoo zou het eene plan het andere in de hand kunnen werken, terwyl de tegon- woordige pastorie, als daarvoor zeer gunstig gelegen, gomakkeiyk als hoerenhuis van de hand zal zyn te doen. De tegenwoordige bijkerk van den H. Lodewyk is in hot bezit van buitengewoon ryke gouden on zilveren sieraden, welke ongotwyfeld den nieuw te stichten tempel ten goede zouden komen. Mogen deze plannen van pastoor Vernieuwen spoedig tot uitvoering komen, is do wonsch, dien byna alle parochianen vurig koesteren." Te Amsterdam slaagde voor hot examon van boekhouden in do praktyk, afgenomen door de vereeniging van handelsbedienden „Vooruit," de heer D. M. Keulemans, van Leiden, leerliDg van onzen stadgenoot den heer A. H. Van den Oever, leeraar M. O. in boekhouden. Ten Raadhuizo te 's-Gravenhage is aan besteed do levering der benoodigde magazyn- goederen, gedurende het dienstjaar 1894, voor de gemeente-gasfabriek, in 20 perceelon. Minste inschryvera waren o. a. voor het perceel verfwaren de heeren H. C. Visser Zn., te Leidon, voor 742.82. In een der laatste nummers van hot tydschiïft „L'Art" worden door onzen to Parys govoatigdon landgenoot D. Franken Dzn. DOOB GOLO RAIMUND. 80) Wilt gi) de lieden hier in de buurt behulp zaam zjjn in bet uitvinden van allerlei ge ruchten, .ie gij uwe vrouw zoo driftig na loopt en eene scène op de publieke straat Ou ermjjdeljjk ia? Word eeret bedaard en laat ook Magdalene tyd om tot zichzelve te komen nog kunt gy elkander zonder berouw en zonder schuld onder de oogen komen. Indien Magdalene gehoord heeft, wat hier gesproken la, dan weet zy, dat ik waard ben, uwe vriendin te zyn; dan weet zy ook, waarin zy te kort komt en zal zy het u vergeven, dat gy van den beginne af aan niet openhartig met haar geweest zyt. Vóór allee echter moet gy elk opzien vermyden, dat Magdalenee vurig ge moed nog onaangenamer zal aandoen danu; bedenk, hoe de blikken der menechen toch reeds op u gericht zyn en geef niemand aan leiding om aan uw geluk te twyfelen. Dat is de venynigste worm, die daaraan kan knagen; die vernietigt uw eigen vertrouwen en daardoor tevens uw schoonsten trots." „Ach, laat my, Leonore, ik smeek het u", bad hy met de grootste gejaagdheid; „gy kent Magdalenes hartstochtelyk gemoed niet; het komt my plotseling voor, alsof alle schuld aan my lag. Wat wilde zy, vanwaar kwam zy, waarheen is zy nu? Zy kan bier lu hot dorp nergens blyven. Dat huis, myn vaderiyk huis", voegde hy er met bitterheid by, „is voor haar gesloten en de terugweg le verre, te verre voor haar zonder bescherming. Zy zal naar de boutvestery torugkeeren en ik moet haar zoo spoedig mogolyk inhaleD. In dien toestand mag zy niet naar huis terug- keeren; zoo niet van my scheiden voor een langen, treurigen nacht, zonder een enkel woord van opheldering." Hy drukte Leonore de hand en snelde Magdalene na. Zoover hy den weg kon overzien, was er van zyne jonge vrouw niets te bespeuren. Hy keek rechts en linke en de voorbygan- gers, die den jongen graaf kenden, zagen hem, ondanks hun eerbied, met vorwondering aan. Wat mocht hem, na zulk eene lange afwezigheid, weder in deze streken brengen? Die vraag lag op alle gezichtenhy gevoelde dit met misnoegen en wrevel, maar voor geen geld ter wereld zou hy hun hebben willen vragen, hoe groot zyne onrust ook was, of zy Magdalene ook gezien hadden. Hy liep den straatweg af, dien hy geheel kon overzien, maar nergens zag hy een vrou wenkleed, noch een voertuig, dat Magdalene zou hebben kunnen wegbrengen. Na een kwartier uure was hy overtuigd, dat zyne pogingen vruchteloos waren en met een bang hart keerde hy om, onzeker waarheen zich te begeven. Naar Piledorf? De weg daarheen lag iets zywaart8, maar het was nauwelyks aan te nemen, dat zy in den gemoedstoestand, waarin zy verkeerde, aan de rust en de be echermiug van oen vreemd huie de voorkeur zou geven boven de ouderiyke woning. Lang- zaam ging hy terug; hy was misnoegd op zicbzelven, over de onrust, die hem beheerechto en toch kon hy zo niet tot zwygen brengen. Voor het dorp stond obdo menigte men echen, wier aantal steeds toenam; voor de dorpsherberg was hot oen wezeniyk gedrang. Het kwam hem voor, alsof de bhkken dier menechen op hem gevestigd waren mede- lyden of bedreiging uitdrukkende. Hy ver- waardigde zich niet iete te vragenhy wilde met opgeheven hoofde door de menigte heen- gaanmaar de menschen gingen vanzelf uit één, weken schuw en duisterend terug en lieten hem doorgaan. Daardoor was het hom mogeiyk vry roDd te zienvoor de herberg stond het wagentje van den houtvester uitgespannen hy her kende dit onmiddeliyk en met de gerust- stellende zekerheid, dat Magdalene zich hier- heen begeven zou hebben om naar huis terug te keeren, ging hy er met troteche schreden heen. Hy was alleen verwonderd over de vele meDschen, die voor het huie stonden; hy vond het onaangenaam, Magdalene onder dezen hoop te moeten zoeken, en toch deed het verlaDgen om haar terug te vinden, hem alle bedenkingen overwinnen. Ook in buis deed zyne verschyning de levendige gesprek- ken verstommende enkele woorden, die uit een verwyderden hoek van het vertrek zyn oor troffen, bleven voor hem onbegrypelyk. Waarom ging hy niet vooruit? Wat deed hem als vaatgenagj ld op den drempel de- deur blyven etaan? Daar wae zy Immers, by zag ze, zy lag daar voor hem, zoo stil en zachtaardig als ooit te voren. Maar het weelderige fraaie haar golfde loe om hare schouders, hare witte kleederen waren druipnat, hare groote oogen openden zich niet tot een groet dor liefde en verzoening. „MagdaleneI" stiet hy uit, „Magdalene!" en stortte zich toen als waanzinnig op het ïyk. Het was doodstil in de rondte en al had zyn kreet alle omstanders de spraak en de bewegiDg ontnomen één wa8 er toch, dien die kreet deed ontwaken. De houtvester, die tot nu toe met het hoofd voorovergebogen op de tafel ale een steonen beeld roerloos had gezeten, maakte zich met geweld los uit de armen der boeren, die hem wilden weerhouden. „Maakt ruim baan", schreeuwde hy, „laat my loe; nu moet ik met hem spreken." Met één sprong wae hy naast Adalbert en rukte hom met een krachtigen ruk overeind en zag hem vlak in het gelaat. „Daar," stiet hy met moeite uit, „daar ligt myn kind, myn e e n I g e t e kind wat heeft men haar op het slot gedaan?" De jonge man staarde hem aan, alsof by uit een vreeselyken droom ontwaakte hy begreep het niet, dat die man rekenschap van hem eiechte. „Maak haar wakker," zeide hy eindeiyk op een doffen toon, „maak haar wakker!" De heelmeester van het dorp kwam eenige schreden vooruit. „Men haalt den dokter, genadige heer maar het ie tevergeefs, geloof my; er is niets aan te doen, het is de dood." Dat woord, dat vreeaeiyke woord, dat uit- drukking gaf aan Adalberts bange vrees, dat hem het bloed in de aderon had moeten doen verstyvon, scheen hem tot het bewustzyn terug te brengen. „Niet dood!" riep by, terwyl hy opnieuw naast haar nederknielde, „neen, Diet dood, slechte bewusteloos. O, myn Godl Vader, zeg het my, zy zal immers ontwaken, zy moet my immers eerst nog vergiffenis schenken voor myne onverstandige, kleiDmoodige woor den; zy moet het hooreD, dat ik haar lief heb, zy moet het gelooven en leven." Maar al lag er een glimlach om den bloe ken mond, zy opende dezen niet om te eproken, zelfs niet, toen de teedore, kleine hand eens kinds liefkoozend het stille gelaat streelde. De kleine Wolfgang was van den echoot der medeiydende waardin afgogleden en onbe merkt de treurige groep genaderd. Hy kon Dog niet veel spreken, niets dan eenige lief- koozende woorden stamelen, die eene moeder leert en een kind zoo spoedig napraat. „Mama, word wakker", zeide het kind, „toe, mamaatjelief, word wakker." De waardin wilde het kind ïd de armen leggen van den vader, maar het kind wendde zich, wellicht verschrikt door de zonderlinge uitdrukking zyner oogen, van hem af. In dit oogenblik werd de deur geopend; de dokter van het dorp, die juiet was thuis- gekomen, kwam scbieiyk binnen en begaf zicb, zonder eene enkele vraag te doen, naar de plaats, waar Magdalene was noergelegd. (Wordt vervolgd

Leidsch Dagblad | 1893 | | pagina 1