Inzenders van Advertentiën Onder R y s w ij k is een man door de stoomtram aangereden, omvergeworpen en een eind weegs medegealeurd. Toen men de machine tot staan had gebracht, bleek het dat de man reeds bezweken was. Uit Medemblik meldt men dat de bevolking van het rftks-krankzinnigengesticht aldaar zoo talrijk is, dat een deel der ver pleegden tydeiyk in het gerestaureerde kasteel „Radbout" moet opgenomen worden. De beruchte Pitoeng op Java. - De dezor dagen zoo veel besproken inlander Pitoeng, zoo 6chryft de „J.-B"., is eindelgk gevangengenomen. Yan zijne wederwaardig heden gedurende den laatsten tijd heeft hy evenwel weinig meer kunnen vertellen, daar hij reeds enkele uren na de gevangenneming aan de daarby bekomen wonden overleed. De opruiming van dezen boef is te danken aan den schout van Tanah-Abang. Deze nl. heeft Pitoeng Zaterdag middag door hem door eon spion eene amok-party voor te stellen van Meester Comelis naar Tanab Abang gelokt. Nadat dit gelukt was, begon genoemde schout, vergezeld van 4 opassers en den bewusten spion, de eigonlyke vervolging. Te ongeveer halftwee werd de vervolgde voor het eerst door den spion gezien in de nabyheid van het Chineesche kerkhof (Petodjo Oedik). Op de vraag van den spion of hy zich wilde overgeven, waren twee schoten uit Pitoengs revolver het antwoord, welke evenwel beicie hun doel misten. Ook de spion maakte van zyn vuurwapen gebruik, doch miste weder keerig. De vervolgde zette het nu op een loopen, doch kwam even later in botsing met een oppasser. "Weer werden hem een paar kogels toegezonden, die eveneens voorby vlogen. De langzamerhand in 't nauw gedreven vluchteling snelde thans naar den westelijken hoek van het vervolgingsterrein. Hier lag de schout, in hinderlaag en toen deze een eindje van hem af iemand in draf door de struiken zag loopen, vroeg hij den vlakby zynden wijk meester wie dat was. „Anak ketjil", zeide deze. Doch toen „'t kleine kind" zich omdraaide, staan bleef en den schout toeriep om eens bij hem to komen, waaraan deze onmiddellijk voldeed, loste het wurm 6en schot uit zijne revolver. On middellijk daarna gaf de schout op dezolfdo manier antwoord. Beide schoten misten. Een volgende kogel drong Pitoeng door den arm. Hjj bleef evenwel op zijne plaats en schoot weder terug, doch zonder succes. Een derde schot doorboorde den misdadiger de borst en deed hem ter aarde storten. Hierop liep !o schout naar hem toe, doch vlak bij den wonde gekomen, richtte deze zich op en zond nogmaals een kogel in de richting van zijn vervolger, welken deze evenwel door een vluggen zijsprong wist te ontwijken. Op hetzelfde oogenslik kwamen de oppassers, die het knallen der schoten hadden gehoord, aanïoopen, waarna eón van hen Pitoeng nog een kogel in 't onderste gedeelte van den rug schoot, di9 door het lichaam drong en den buik weer uitkwam. Dit schot maakte hem onschadelijk. Hy word onmiddellijk naar het stadsverband vervoerd. Do voor hem min der vleiende opmerkingen van de oppassers, die het transport begeleidden, beantwoordde Pitoeng door zoo nu en dan een vrooiyk liedje te zingen. Hy heeft, zooals reeds ge zegd, niet lang meer geleefd. Nadat hem, op zijn verzoek om een weinig „towak sama ys", een dorstlesschend drankje was toegediend, verklaarde hjj nog, dat hy liever wilde ster ven dan naar de gevangenis overgebracht worden. En hierin heeft hy zyn wil gekregen. Te halfacht overleed hy. De keizer van Oostenrijk heeft een aantal onderscheidingen verleend aaü buitenlanders, die zich verdien6te)yk hebben gemaakt jegens de in 1892 te Weonen ge houden tentoonstelling betreffende theater en muziek. Onder hen bevindt zich onze land genoot Daniël De Lange, die de Orde van de IJzeren Kroon ontving. De Weener eere-voorzitters der tentoon stelling verkregen reeds verleden jaar blijken van 's keizers tevredenheid over hunne be moeiingen. Zy echter, die voor do finantiëele resultaten hadden in te staan, ontvingen dezer dagen het verzoek, het tekort van 60,000 te dekken. Bedrijfsbelasting. In de Staatscourant van 18 dezer ie opge nomen een koninklijk besluit van 28 Oct. jl. (Stsbl. 167), tot aanwijzing der kringen van de commissiën van aanslag voor de belasting op bedrjjfs- en andere inkomsten en van hare standplaatsen. De provinciale inspectiën zyn gevestigd to Amsterdam, Rotterdam, Leeuwarden, Gronin gen, Zwolle, Arnhem, Middelburg, 's-Herto- genbosch en Maastricht. De leden der commissie van aanslag, buiten den voorzitter en den inspecteur der registratie, genieten ieder f 6 voor eiken dag, waarop zy hare vergaderingen bijwonen. De declaraties wegens presentiegeld worden per drie maan den ingezonden aan het departement van financiën. De commissiën van aanslag vergaderen in de gemeente, waarin zy gevestigd zyn, tenzy door den voorzitter eener commissie, welker werkk ing zich over meerdere gemeenten uit strekt, eene andere plaats binnen den haar aangewezen kring voor de vergadering wordt aangewezen. De reis- en verblyfkosten wor den aan de leden der commissiën, buiten den voorzitter, vergoed overeenkomstig de bepa lingen, vastgesteld by kon. besluit van 5 Jan. 1884. Zy worden gerangschikt in de derde klasse. De declaratie van reis- en verblyf kosten wordt eveneens ingediend by het dep. van financiën. LEIDEN, 1» Ifovcmber. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren fi.6° C. 49.1° Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uren 4.6° C. 40.1 F.'s middags om 12 uren 7° C. 44.6° F.'s namiddags 4 uren 5° C. 41° F. Yan de berichten, welke tot ons komen omtrent de kunstreis door ons land van den jeugdigen viool-virtuoos Hubermann, luidt het eene al schooner dan het andere. Alle bladen zyn vol bewondering over zyn spel. Wy herinneren en dus nogmaals aan dat dit hoogbegaafde kind, dat „bet schoonste en beste van zyn leven, zyn ziel, zyn kun stenaarsziel, aan zyn viool gegeven heeft," gelyk een der bladen Zich uitdrukte, a. s. Maandag ook hier ter stede zal optreden. Vele beoordeelingen liggen voor ons. Wy kunnen die natuuriyk niet alle overnemen. Alleen willen wy mededeolen wat de aUtr. Crt." o. a. zeide: „Meer dan 24 uren zyn reeds voorbfigegaan sedert wij Hubermann zagen en hoorden, maar nog gevoelen wy ons geheel en al gevangen in de machtige bekoring van hetgeen daar een kleine knaap, een kind nog in al zyn kinderlyken eenvoud en zyn jeugdige onbevangenheid, ons te genieten, ons te be wonderen gaf. Nog hooren wy dien toover- zang zyner viool een driekwart viooltje van welk instrument ons de schoonste muziek tegenklinkt. Wie is het niet met ons eens, dat wy hier kunst hoorden, rogelrecbt Uit de ziel ont sproten en geen kunstjes, na een eindelooze vingergymnasliek en een geostdoodend ge- repeteer mogelijk geworden. "Wy zagen hier niet voor ons oen dier holoogige, bleekwangige wonderkinderen, van wier, in een broeikas getrokken, vroegrype ontwikkeling het publiek in bewondering zit opgotogon, doch van wier talent op lateren leeftyd niemand ooit meer iets hoort, maar wy zagen een aardig levenslustig kereltje, wiens spel getuigt van een echt gezonde genialiteit." Ook van de beide hem vergezellende solisten, mej. Dyna Yan der Hoeven en de heer Mossel, verneemt men steeds niets dan goeds. De eerste zitting van den Militieraad voor de gemeente Oegstgeest zal plaats hebben te Leiden op Maandag 11 December a. s., des na middags te één uur. De loting voor de volgorde op de vor- zamellysten der ry- en trekpaarden (in zoo verre zy daarvoor in aanmerking komen) zal re Zoeterwoude gehouden worden op Dinsdag 21 November a. s., des voormiddag6 te 10 uren, in het Raadhuis. De Raad der gemeente Benthuizen be noemde in zyne vergadering van den 17den dezer mej. M. I. Posthumus, van Gouda, tot onderwyzeres aan de openbare lagere school aldaar. De agenda voor de tweede zitting der Provinciale Staten van Zuid-Holland op a. s Dinsdag, 2 Nov., 's voormiddags te 11 uren, bevat nog niet het belangrijke onderwerp der vaartverbetering Hollandschen IJsel-Rmgvaart Haarlemmermeerpolder. Het rapport daarom trent scbynt dus nog te moeten worden vast gesteld, zoodat de behandeling Dmsdag wel nog niet zal plaats hebben. Wel komt op de lyst der punten voor de mededeeling van nieuw ingekomen adressen te dezer zake. Gereed voor behandeling zyn de wijzigingen in de provinciale bogrootingen voor 1893 en 1894, welke by het sectie-onderzoek geene bedenkingen hebben uitgelokt, de rapporten in zake vaststelling en wijziging van eenige polderreglementen, waarvan de voorstellen geen stof hebben gegeven aan de Commis siên ad hoe tot eenige opmerking, en het rapport omtrent het reglement van politie voor het vaarwater tusschen Ryn en Schie tot wyziging der verordening op de stoom vaart in de boezemwateren. Do Commissie vereenigt zich in hoofdzaak met de gedane voorstellen, behoudens enkele wyzigingen. Zoo wenscht zy in het belang van aangespannen rytuigen ook het hyschen en stryken van zeilen te verbieden als oen rytuig nadert. De loting voor de volgorde op de verza- mellysten der ry- en trekpaarden, ten behoeve van het leger, zal plaats hebben voor de gemeente Zoetermeer, op Woensdag 22 November, des voormiddags te 10 uren, in het Raadhuis aldaar. Maandag 20 November vergaderen de Moderamina der drie sub-commissies in zake Neerboseh te Utrecht in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, met het Mode- ramen der geheele commissie, teneinde de rap porten en conclusion te hooren en te bespreken, die alsdan spoedig in een algemeene vergade ring zullen vastgesteld worden. {Amh. Cl.) De minister van binnenlandeche zaken, de heer Tak van Poortvliet, heeft zich heden naar Apeldoorn begeven. De afgetreden Gouverneur Generaal van Nederlandsch-Indië, de heer Pynacker Hordyk, wordt binnen weinige dagen in het vaderland terugverwacht. Alvorens in Den Haag aan te komen, zal hy eerst nog eenige dagen in Brussel ver toeven. Yan de 13 leerlingen der|Academie van Beeldende Kunsten to 's-Gra venhage, die zich aan het examen voor de akte lager onderwys handteekenen onderwierpen, slaagden er 11, nameiyk de dames: G. Bonting, C. Coronel, H. Van Dissel, J. Van Dooremaalen, N. Meilink, W. Nyenhuis, E. Schlette, C. Thomas, J. Van de Velde, A. Wagen voort en de heer Voerman. De jeugdige schilder A. Boudewjjnse, te 's-Gravenhage,heeft van het Luxemburgsche Gouvernement eene vereerende opdracht ge kregen, n.l. het schilderen van de portretten van de Koningen Willem I en Willem II, in groot ornaat, voor eene zaal in het nieuwe paleis van den groothertog van Luxemburg, welke versierd wordt met de afbeeldingen der vorsten, die over het groothertogdom hebben geregeerd. Voor de betrekking van hoofd aan twee openbare lagere scholen der lsto klasse te Amsterdam hebben zich 254 sollicitanten aangemeld. Te Kroonpolder heeft zich voor de vaca ture van onderwyzeres geene enkele sollicitante aangemeld. Het traktement is nu tot 550 verhoogd en/"50 verhooging na 5 jaar getrouwe plichtsbetrachting. De minister van binnenl, zaken heeft: lo. bepaald dat, met ingang van 1 Dec. a. s., het verbod van het vervoeren van rundvee, niet gemerkt op de wyze sub 2o. in zyne be schikking van 30 Maart 11. voorgeschreven, in de gemeente Baarle Nassau wordt opgeheven, en 2o. met ingang van 1 Dec. a. s. den com mies 3de kl. van 'sRyks belastingen, H. De Baedts, te Baarle-Nassau (dorp) en den met 1 Mei jl. gepens. commies 1ste kl. van 's Rijks belastingen, A. Nuyten, te Ulicoten (gemeente Baarle Nassau"), eervol ontslag ver leend als tydelyk vee opzichter. Op gelijke wyze is opgeheven het verbod tot het vervoeren van rundvee in de kom der gemeente Putte en is met ingang van 1 Dec. a. e. eervol ontslag als tydelijk vee-opzichter ter standplaats Putte verleend aan den com mies 4de kl. van 's Ryks belastingen W. Van der Molen aldaar. De burgemeester van Krommenie (N.-H.), de heer J. B. Koeleman, heeft tegen half December zyn ontslag aangevraagd. Aan de „Amst." en het „H. Dbl." ver zekert mon, dat het bericht in sommige bladen, als zou do M. v. O. hot denkbeeld van verplaatsing der Boogere Krygsschool van Den Haag naar Breda hebben losgelaten, onjuist is. De plannen voor do verplaatsing zyn nog steeds in bewerking en er bestaat meer kans, dat die inrichting naar Breda wordt ver plaatst, dan dat zy in de residentie geves tigd blyft. De beroemde Saraaty is uitgenoodigd te Leiden mede te werken by de uitvoering van „La Damnation de Faust" van Berlioz (in Januari vormoedeiyk). Degezantschapsraad van Groot-Britannié, de heer Herbert, is heden aan het Hotel des Indes" te 's-Graven hage afgestapt. Door den minister van koloniën zyn tor beschikking gesteld van den gouv.-gen. van Ned.-Indiö, om te worden benoemd tot vice- commandeur voor het vak van scheepsbouw by het marine établissement te Soerabaia, de scheepmaker voor yzeren bouw by 's Ryks werf te Amsterdam J. Kcmin; de tweede timmerman in het vaste corps dek- en onder officieren van de Koninkiyke Nederlandsche marine G. J. Schuiteraaker en de scheepmaker voor yzeren bouw by 's Ryks werf te Amster dam P. Hendrik6e. Men seint uit Stokholm, dd. 17 Nov., dat het departement van koophandel de Neder landsche provinciën Zeeland en Zuid-Holland vi-y van cholera verklaard heeft. Als opvolger van den heer Lycklama Nyeholt, den afgetreden burgemeester van Rotterdam, wordt genoemd de heer F. 's Jacob, wethouder aldaar. By den heer H. Honig, uitgever te Utrecht, is verschenen „In ledige uren gedacht," door Jerome K. Jerome. Naar de 145ste Engel- sche uitgave, door Gerard Keller. Er zyn alleraardigste verhaaltjes in dezen bundel. Dat het oorspronkelyk© anderhalf hon derd uitgaven beleefde - verbeeldt u zoo'n getal voor een Hollandsch boek! behoeft waariyk niet te verwonderen, want deze schetsjes zyn amusant en belangwekkend ge noeg voor het groote publiek, terwyi zy tevens van zooveel talent en originaliteit blyk geven, dat ook de meer verwende en minder spoedig tevreden lezers het boekje niet gauw uit de hand leggen, als zy het eenmaal hebben opgenomen. Het zyn kleine opstellen en tafereelen, waaruit veel men schenken nis en opmerkings gave spreekt. Er ligt eene soort van humor in en daardoor vooral zyn ze aantrekke- lyk die met den „gebraikelyken" Holland schen humor ongeveer 't verschil vertoont van den „Pickwick" met de „Camera obscura;" toch doen ze nu en dan denken aan eene ver levendigde en verjongde editie van „Waar heid en Droomen." Zonder te kort te doen aan de waarde der overige stukjes (er zyn er verscheidene by, die met succes voorgedragen kunnen worden) wyzen wy op„Over kleeding en manieren", „Over kleine kinderen", „Over katten en honden". „O gy trouwe, eerlyko vriend" zoo spreekt in dit laatste schetsje de schryver tot zyn hond „met je diepe, heldere oogen, je verstandigen blik, die ods zegt dat ge reeds alles begrepen hebt, nog voordat je het verhaal gedaan is, weet je wel dat je slechts een dier bent, zonder ver stand?Weet je, dat iedere schurk, die nooit eene enkele goede daad bedreven heeft, die nooit andere dan lage, vuile gedachten heeftWeet je dat deze wezens allen je meerderen zyn, gy, braaf, goedhartig, onzelf zuchtig dier? Het zyn menschen, zïe-jo, en wenschen zyn de grootste, de edelste, de wyste en de beste schepselen in hetgansche heelal! Ieder mensch zal je dat vertellen" De vertaling was natuuriyk aan den heer Keiler uitnemend toevertrouwd. Het stoomschip „Amsterdam" arriveerde 17 Nov. van Nieuw-York te Rotterdam; de „Deucalion", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 17 Nov. te Perim; de „Menelaus", van Amsterdam naar Java, is voor den 17den Nov. te Colombo aangekomen; de „Prins Hendrik", van Batavia naar Amsterdam, pas seerde 17 Nov. Perim; de „Prinses Wilhel- mina", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 17 Nov. Perim; de „Dïdam", van Rotterdam naar Nieuw York, passeerde 17 Nov. Lizard; de „Rotterdam" arriveerde 16 Nov. van Rotterdam te Nieuw-York; de „Schiedam" ver trok 16 Nov. van Nieuw-York naar Amsterdam. By koninklyk besluit is eervol ontslagen met ingang van 1 Jan. a. s. J. J. Boelen, op zijn verzoek, als burgemeester van Stad- Almeloo. Verleend een pensioen van f 448 aan F. Schweighard, laat6telyk commies te water lste kl. by 'sRyks belastingen. Benoemd by het wapen der inf. by het 7de reg. tot tweeden luit de cadet E. J. L. J. Jans, herkomstig van de Kon. Mil. Academie. Telegrammen. LONDEN, 17 November. In het Lagerhuis deelde de heer Gladstone mede dat de regee ring niet voornemens is in deze zitting een ontwerp in te dienon tot den aanbouw van nieuwe oorlogsschepen. Tevens verklaarde de minister, dat er geene reden bestond om te vreezen (gelyk de „Times" herhaaldeiyk heeft beweerd), dat Engelands overmacht ter zee gevaar loopt. MILAAN, 17 November. De Oostenryksche minister van buitenlandsche zaken, graaf Kalnoky, is weer naar San Remo vertrokken. BERLIJN, 17 November. (R. C.) Hoewel de Afgevaardigden uit Elzas-Lotharingen besloten hebben zich niet formeel by de Centrumparty in den Ryksdag aan te sluiten, stelt deze nu toch met hen voor, aan het Ryksland volslagen antonomie te verleenon, onder intrek king der oestaande wet op do drukpers. De anti-semietische vleugel der conserva tieve party heeft een voorstel in den Ryksdag ingediend, strekkende tot het verbieden der immigratie van Israëlieten uit het buitenland. AIRDRIE (Schotland), 17 November. De brand in de myn Summeilie te Kirkwood, naby Coatbridge, is gebluscht. Men gelooft dat alle mynwerkers gered zyn. PARIJS, 17 November. De gezanten van den verdreven koning van Dahomey, Behanzin, zyn uit Parys vertrokken. Daar de minister van buitenlandsche zaken hen niet wilde ontvangen, hobben de gezanten onmiddellyk Pary6 weer verlaten, omdat het klimaat hun daar allesbehalve beviel. Intusschen blykt uit de laatste telegrammen van generaal Dodds, den Franschen bevel hebber in Dahomey, dat de tegenstand der Dahomeyanen geheel gebroken is. Koning Behanzin'6 opperhoofden hebben zich aan het Fransche gezag onderworpen. De veldtocht in Dahomey kan derhalve als geëindigd wor den beschouwd. LONDEN, 18 November. Het Fransche stoomschip „St.-Paul," van Lissabon, is by Kaap Fini6tère verongelukt. Tien der op varenden zyn gered. Twee booten met de overige schipbreukelingen worden nog vermist. Graaf Yon Hartemiu. f Gelyk wordt gemeld, is te Gratz na eene kortstondige ziekte plotseling overleden prins Alexander van Battenberg, de eerste vorst van Bulgarye, die sedert eenige jaren onder den naam van graaf Von Hartenau te Gratz leefde. Prins Alexander was de tweede zoon van prins Alexander van Hessen, uit liet huwo lyk van dezen prins met gravin Von Haucke, en voerde den titel van prins Von Batten berg. Als vry williger nam hy deel aan den Ru6sisch-Turkschen oorlog in 1877, als ad judant van grootvorst Nicolaas, don opper bevelhebber van het Russische Donau leger. Daar de prins tot de verwanten van czaar Alexander II behoorde, kwam hy in de eerste plaats in aanmerking, toen Bulgarye na den oorlog tot een vorstendom werd verheven en er een vorst moest worden gekozen voor den nieuwen troon. Op aanbeveling van den czaar koos de Bulgaarsche nationale verga dering in 1879 Alexander tot vorst, en eenige maanden later hield hy te Tirnova zyn plechtigen intocht. De regeering over het vorstendom Bulgarye verschafte prins Alexander weinig genoegen. De vereeniging van Bulgarye met Oost Ru- menië, welke hy doordreef, haalde hem de vyandschap van czaar Alexander III op den hals en daarna volgde do oorlog met Servië, die, hoe gunstig deze stryd ook voor Bulgarye mocht eindigen, hem weer nieuwe moeilyk- heden, nu met Oostenryk, berokkende. De Russische party in het vorstendom stak steeds stouter het hoofd op en eindigde zelfs met den vorst op te lichten en over de grenzen te brengen. "Wel-is-waar koerde Alexander op verlangen der Bulgaren terug naar Bulgarye, waar de populaire vorst weer met gejuich werd ingehaald, maar toch achtte hy zich genoodzaakt afstand te doen van den troon, daar het hom onmogeiyk was zich tegen den zin van czaar Alexander in Bulgarye te handhaven. Kerkelijke Berichten. "Woubrugge: In de afdeeling Woubrugge van den Nederlandschen Protestantenbond zal Zondag 19 dezer, 'savondB te zeven uren, godsdienstoefening worden gehouden, waarby als voorganger zal optreden ds. Kutsch Lojenga, van Leiden. %Aarlanderveen: Te Aarlanderveen zal Zondag-voormiddag te halftien, wegens onge steldheid van ds. Willebrands, de hoer Voors, candidaat in de heilige theologie te Leiden, voor de Ned.-Herv. gemeente optreden. Aeadeuiie-uienws. Utrecht: Door de geneeskundige Staats commissie te Utrecht i6 tot tandarts bevor derd de hoor W. P. Mulié Jr., van Leiden, en tot arts de heer H. Tobbe. Groningen: Door de Staatscommissie te Groningen is bevorderd tot arts de heer B. Van der Sluis, cand.-arts, geb. te Oosterwolde. CORRESPONDENTIE. Niettegenstaande voor de buiten Leiden wonende Abonnés de bon reeds Woensdag-avond in het Leidsch Dagblad werd afgedrukt, ontvingen wy heden Zater dag morgen nog vele aanvragen, wolk© echter alle terug moesten worden gezonden aangezien de boekjes des Vrydags halfzes reeds waren uitverkocht. M ar ktberickteu. Leidon, 18 November. Granen. De aanbiedingen ■waren beden wel zoo ruim, de bandel ging echter niet ving. Witte Tarwe, zoowel Jarige ale Nieuwe, kwam in beate qualiteit weinig voor, zooda- geone hooge prijzen te bedingen wareD. Nieuwe Roode uit Haarlemmermeer wordt nu ook meer aangeboden, maar te boog op prrje gehouden. Rogge, Geret en Haver prij-houdend. Voetstoots Erwten tot lagoro pTijzen aangeboden met weinig aftrek. Paardenboonen pryelioudeDd. Duivenboonen lager te bekomen. Kanarezsad alleen in mindere qualiteit aangeboden. Koolzaad vaet. Witte Taiwo 5.50 a 6.60. Roodo f5.76 a 6. Walla-Walla 6.10 a 6.80. Nieuw-ZoolandBohe a per 80 KG. Zomergerst ƒ8.65 a ƒ4.10. Winter- ƒ4.5© a ƒ4.90. Ohevalior- f 4.86 a ƒ5.50 per HL. Rogge 4.50 a ƒ4.90 per 74 KG. Haver 3 60 a 4.35 per 60 KG. Blauwe Erwten 6.75 a ƒ6.per HL. Paardenboonen ƒ5.50 a ƒ8.per HL. Dnivenboonos 6.30 a 6 50 per HL. Bruiueboonen 7.25 a f9— per HL. Winter-Kooleaad 8.80 a ƒ9.10. Zomer- f a por HL. Kanariezaad 6.25 a 7.50 per HL. fiennepzacd 6.75 a ƒ10.per HL. Boter: Aanvoer 4860 kilogr. late qoalit. per 1/4 58.— a 66—, 2de qualit. per l/4 vat ƒ50.— a 66. - lste qualit. per kilogr. ƒ1.45 ƒ1.66; 2de qualit. per kilogr. ƒ1.26 a ƒ1.40. Laugo Zwarte Turf, 5000 dabh. HL., 0.21 a 0.26. Hoofddorp, (Haarlemmermeer), 16 Nov. Jarige tarwe f .- f Witte tarwe ƒ6.a ƒ6.26. Zomer riutarwe ƒ0. a f 6.60Rogge f 4.25 ƒ4.70. Havor ƒ0.— a ƒ8,Obovaliorgerst 5 26 a 6.60. Wintergorat a ZomeTgoretf a Duivenboonen ƒ6.16 a ƒ6 40. Paardonboonon ƒ5.50 a 6 90. Bruineboonen a 8.Groene Erwten 6.76 a ƒ6.Kanarie-zaad 6.50 a ƒ7.26. Blauw Maanzaad ƒ18.— a 14.26. In de Mted. Werklnr. zyn opgenomen Volw. Totaal DATUM. DAGEN. pers. ren. 12 Nov. Zondag 70 18 88 13 Maandag. 91 21 112 14 Dinudag 87 22 109 15 Woensdag 96 29 125 16 Donderdag 9fi 24 123 17 Vrydag 98 29 122 18 Zaterdag 81 19 100 LICHTOTKRKTE. Resultaten der waarnemingen aan de Gasfabriek. WEEK van 5—11 November. Datum. Uur Aantal. Gem. EDg Btandk. 6 Nov. 6.30 7.45 7 16. 6 5 30 7.45 8 16.2 7 5 30 7.46 7 16.4 8 5.30 8.— 8 16. 9 6.30 8.— 7 16.2 10 5 30 7.46 8 16. 11 5.30 7.46 8 16.2 Dit boteekent: Wanneer men 5 cubic feet 141.6 liters per uur van zulk gas verbrandt in ©en Sugg's Looden-Argaod-Standard burner No. 1. met 24 gaatjes, wordt een licht verkregen, dat in sterkte gelijk staat met 16, 16.2, enz. 8tandaardk&arpen, waarvan elke kaars 20 grains 7.8 grammen Spermaceti per uur verbrandt. O.-I. MAILDIUXSTKN. Dagen van verzending uit Leiden. Via Amsterdam (Ned. Zeepost) 3 en 17 Nov.; laatste lichting aan het postk. 's nachts 12 u. Via Genua (Ned. Mail) 14 en 28 November; laatste lichting aan het postk. 's av. 5.40. Via Rotterdam (Ned. Zeepost) 10 en 24 Nov. laatste lichting aan het postk. 'sav. 10.10. Via Marseille (Ned. Mail) 7 en 21 November; laatste lichting aan het postk. 's av. 5.40. Via Marseille (Fransche Mail) 11 en 25 Nov.; laatste lichting aan hot postk.'s morg. 7.30. Via Brindisi (Engelsche Mail) 3 en 17 Nov.; laatste lichting aan het postk. 's nam. 12.45. Wed. West-Indische Hall. Naar Suriname (Ned. Guyana): 8 en 22 November over Engeland. Laatste lichting aan het postk. 'smorg. 7.80. Naar Suriname (Ned. Guyana): 8 November via St.-Nazaire. Laatste lichting aan het postk. 'smorg. 7.30. Naar SnriDame (Ned. Guyana): 22 November van Amsterdam. Laatste lichting aan het postk. 's nachts 12 u. Naar Curasao eiken Dinsdag en Zaterdag. Laatste buslichting te 5.40 's avonds. De uren van lichting zyn gerekend naar den spoort yd, dus 20 minuten achter by den plaatselyken tyd. en van andere voor hot Leidsch Dagblad be stemde stukken wordt beleefd verzocht de kopie daarvan slechts op ééne zyde van het papier te schryven, en niet ter weerszyden, niet tegen elkaar. Ook is het wenscheiyk dat vooral de namen zeer dutdeiyk worden geschreven. Beide maatregelen zyn in het belang van spoed en juistheid. By het ter perse gaan wan dit num mer waren dc Amsterdamsche Beurs- noteerfngen van heden nog niet door ons ontvangen.

Leidsch Dagblad | 1893 | | pagina 3