11 1 Burgerlijke Stand. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur t Ik gevoel my tegenover de leden der IJs club verplicht met een enkel woord te moti- veeren, waarom ik niet zal voldoen aan het verlangen van don heer J. J. Van Hoeken tot rectificatie van de zinenede: aangezien deze mededeeling eerst ééne maand geleden geschiedde, waren het bestuur de handen ge bonden en kon het niet anders doen dan het voorstel van den heer Van Hoekon aan nemen." De heer Van Hoeken zegt, in de maand Maart van dit jaar met den heer Caron, pen ningmeester der IJsclub, over verhooging van huur gesproken te hebben. Doch de heer Caron heeft my gemachtigd namens hom de pertinente verklaring af te leggen, dat hij vóór Augustus of September nimmer met den heer Van Hoeken over verhooging van huur heeft gesproken. Wel is twee jaren geleden door hem met den heer Van Hoekon gesproken over de vergoeding voor het laten staan der Restauratie- en Bestuurstent en af heining, waarvoor de huurder eene vergoeding genoot; en, aangezien het land van huurder veran derde, zou de heer Van Saeken iio vergoe ding wel willen hebben, waarop do heer Caron als zijne meening uitsprak, dat, waar de heer Van Hoeken al het benoodigde hout had ge leverd en de huur genoot, deze vergoeding toch wel achterwege kon blijven. Daarbij is hot destijds gebleven. Onder deze omstandigheden zal het u dui delijk zijn, dat ik er niet aan denk, de bewuste zinsnede te rectificeeren of daarvan ook maar iets terug te nemon. Ik wensch echtor van deze gelegenheid gebruik te maken om u iets mede te doelen, dat een eigonaardig licht op deze zaak werpt. De heer Van Hoeken gaf als de voornaamste reden waarom hij hoogore huur verlangde op, dat de huurder van het land dezelfde huur niet meer wilde geven, daar het gras door het water veel te lijden had. Wat is ons nu echter bij onderzoek gebleken? De heer Corns. Dieben, stalhouder, huurder daarvan, verklaart dat hij by den heer Van Hoeken heeft aangevraagd het land wederom voor ƒ350 te huren, waarop hem is geantwoord, dat het bedrag tot ƒ400 moest worden verhoogd. Commentaar is overbodig. De heer Van Hoeken drjigt met verder schrijven en publiceerenl Ik verklaar reeds thans, dat ik daarop niet meer zal antwoorden, doch geef den heer Van Hoeken ernstig in overweging niet meer uit den fatsoenlijken toon te vallen door te spreken van „misleiding van de leden der Leidscho IJsclub". Waarlijk 1 indien men het hier boven staande nagaat, mag zeker de heer Van Hoeken wel in de allerlaatste plaats van „misleiding" sproken. Achtend, G. Henri Sijthoff, Secretaris der Leidsche IJsclub. Tijdrekening. Geiyk te verwachten was, is ook in de afdeelingen der Tweede Kamer or op gewezen dat de dubbele tijdrekening een grooten last oplevert, en het dan ook niet te verwonderen is dat zich eene sterke beweging in den lande vertoond heeft om op eenhoid van tijd aan te dringen. Aan dien wonsch kon thans te eer gevolg worden gegeven, nu de Duitsche vereeni- ging van spoor wegbosturon geen bezwaar schijnt te hebben tegen invoering van den Midden- Europeeschen tijd op do Nederlandsche spoor wegen, en de groote steden bereid z\jn dien tijd aan te nemen, als de Regeoring voorgaat. Dat die tijd boven den Green wichtyd de voorkeur verdient, scheen moeiiyk te ont kennen. De aanneming van den Midden Euro- peeschon tyd zou toch, in vorgelyking met den Amsterdamschen tijd, eene vervroeging van allo dagelykscho bezigheden met 40 minu ten ten gevolge hebbon, en, gelijk in Duischland ook do ervaring bewijst, eene groote besparing van uitgaven voor kunstlicht met zich brengen. Maar bovendien blijkt meer en meer, dat do aanneming van don Greenwicbtyd voor de spoorwegen, posterijen en telegrafen, in den handel mot Duitschland tot groote nadeelen en moeilijkheden aanleiding geeft. Het leven is in Duitschland, met welk land wij de be langrijkste handelsbetrekkingen hebbon, door do invoering van den Midden Europeeschen tjjd vervroegd, en daarvan is onder anderen het gevolg, dat telegraphische berichten, die 's ochtends uit Nederland verzonden worden zoodra de telegraaf kantoren geopend zijn, daar later op den dag aankomen dan voor eene spoedige afdoening van zaken wenschelyk is. Ook voor de aansluiting der Nedorlandsche spoorwegen mot de Duitsche leverde de thans bestaande toestand groote moeilijkheden op. In België schijnt men algemeen overtuigd, dat de aanneming van den Groonwichtyd nadeelige gevolgen met zich hoeft gebracht. Wel komt deze tijd overeen met dien van Engo- land, maar waar de gemeenschap met Engeland niet per spoorweg, maar over zee plaats heeft, kan verschil van tjjd hier minder bezwaar geven, terwijl bovendien onze handelsbetrek kingen met Duitschland nog belangrijker zijn dan die met Engeland. Ten vorigen jare verklaarde de minister van waterstaat zich bereid met zijne ambtgenooten in nader overleg te treden omtrent eene wette lijke regeling van den tyd. Men zou gaarne vernemen, of een voorstel dienaangaande van deze Regeoring is te verwachten. Gemengd Nieuws. Na de driedaagsche gratis-be zichtiging van het wykgebouw „Pniël" alhier werd in de bussen aldaar gevonden de som van ƒ25.365. Tegen Johanna Melieste, 48 jaren, wonende te Amsterdam in de Hasselaarsteeg, is proces-verbaal opgemaakt wegens het op 10 dezer des middags omstreeks 2 uren ont vreemden van een boezelaar en eene vrouwen broek, bjj de landbouwers W. Y. en G. V., aan den Hoofdweg te Haarlemmermeer. Zy is aangehouden en ter beschikking gesteld van den officier van justitie te Haarlem. Den slachter K. S., te Woubrugge, werd dezer dagen door eene koe van den veehouder v. d. B. een dusdanige slag tegen de borst toegebracht, dat de man neerzeeg en geneeskundige hulp moest worden inge roepen. De man is per roeiboot naar zyne woning vervoerd. Zyn toestand is bevredigend en de man herstellende. Een inspecteur-rechercheur en een agent van de recherche te 's-Gravenhage hebben gisteren een man aangehouden, die Zondag te Wassenaar in eene woning in de duinen had ingebroken en een bedrag van ongeveer ƒ130 had ontvreemd. By zyne aan houding werd do verdachte in het bezit ge vonden van een groot gedeelte van het geld, terwyl het restant, op zyne aanwyzing, later in de duinen achter de cellulaire gevangenis te Scheveningen begraven werd gevonden. De man had zich 's nachts in het hooi by de woning te slapen gelegd, 's morgens het vertrek cier bewoners naar de kerk afgewacht en toen door den zolder en een muurtje zich toegang verschaft tot de plaats, waar het geld ver borgen lag. Door iemand, die te Rotterdam bekend staat als „flesschentrekker", is eene klacht by de justitie ingediend tegen eene firma, die eene party spiegels en meubelen geleverd had, maar, toen het betalen uitbleef, ze eenvoudig liet terughalen. Donderdag is te Arnhem een revolverschot gelost op een politie-agent, zonder hem echter te treffen. Aanleiding tot deze daad was waarschyniyk eene persoonlyke veete, waarmede de betrekking niets te maken had. Do dader is aangehouden. Notaris G. J. Spruit, te Ouderkerk a/d. IJsel, oen 77-jarige, heeft zyne betalingen gestaakt. (De Ned.) Gistermiddag zyn twee jeugdige Duitschers het slachtoffer geworden van een paar zoogenaamde kwartjesvinders. In den trein van Arnhem naar Utrecht hadden zy namelyk kennis gemaakt met een paar paardenkoopers, die evenals zy naar Rotterdam reisden, doch te Utrecht nog zaken moesten doen, waarom besloten werd een trein over te blyven en alsdan samen verder te reizen. De niets kwaads vermoedende jongelingen werden echter al spoedig door hunne nieuwe kennissen in eene melkinrichting gebracht, waar men iets gebruikte en de paardenkoopers weldra de kaarten voor den dag haalden. Op de bekende wyze werden daarna ook de beide Duitschers overgehaald, om aan het spel deel te nemen, met het gevolg dat zy in weinige oogenblikken, de een 60 en de andere 20 mark, zynde alles wat zy bezaten, hadden verspeeld. Ziende, dat er niets meer voor ben te halen was, namen de pseudo paardenkoopers ylings de vlucht, de beide jongelieden verbluft achter latende. Hoewel door de politie, nadat van het ge beurde aangifte was gedaan, terstond een onderzoek werd ingesteld, was van de dader8 reeds geen spoor meer te vinden. In verschillende couranten wordt betreffende den moord, in het Asser Bosch gepleegd, vermeld, dat de vermoorde niet vreemd moet zyn geweest aan verschillende diefstallen, in de laatste jaren te Assen ge pleegd, en dat wellicht de geborgen buit ge- zamoniyk werd opgegraven in het bosch en daarby ruzie is ontstaan. Twee buren van den vermoorde zouden volgens die bladen in hech tenis zyn genomen. Naar de „Asser Ct." met zekerheid meldt, is tot nu toe geen enkel persoon ter zake van den moord in hechtenis genomen. Er bestaat, volgens dat blad, omtrent den dader nog geene enkele aanwyzing. Op het landgoed van denheer Langerhuizen, onder Bussum, is een der knechts, die bezig was boomen te snoeien, daarby uit een hoogen boom gevallen en was onmiddeliyk dood. De ongelukkige, Raven ge- heeten, was pas 27 jaren. Hy laat vrouw en kinderen achter. Te Uithoorn is een 4-jarig zoontjo van ds. v. L. spelende in het water goraakt en verdronken. Men schryft uit Renswoude: In de herberg van den heer Yan Egdom alhier had eene ernstige vechtparty plaats tusschen do lotelingen van hier en Woudenborg. De messen bleven niet in de scheden. Onder hen, die verwond werden, behoort ook een der huisgenooton van genoemden Van Egdom. Moord teMarolleput. Hot huisje van de weduwe Bart, waar het verschrikkeiyk drama, de beruchte drievoudige moord te Marolleput, is afgospeeld, is onder den hamer geweest. Niemand scheen lust te hebben in dit moordhol te wonen althans het werd voor afbraak verkocht voor de som van 5 gulden. QDoor een Donderdag-avond om elf uren in de katoenspinnery van de firma Wild, te Gent, ontstanen brand, is die inrich ting in drie uren tyds geheel vernield. De gansche voorraad goederen is eene prooi der vlammon geworden. De schade wordt geschat op 50,000 fr. Daar de brand uitbrak, nadat het werk reeds was afgeloopen, kwamen geen persoonlyke ongelukken voor. Te Tetuan heeft deSpaansche consul een Spaansch onderdaan, dien hy in hechtenis nam en die hem een dolksteek poogde toe te brengen, met eene revolver doodgeschoten. Volgens bericht uit Athene ont dekten Fransche opdelvers te Delphi twee gebeitelde lofzangen op Apollo, waarvan een met aanduiding der noten, vermoedelyk door Aristoxenos, een scholier van Aristoteles. De geleerden schatten den ouderdom van dezen steen op 2 eeuwen vóór Christus, en zy zien daarin den mogelyken sleutel voor oud-grieksche muziek, welke tot dusver ver loren was. De Franschen zullen dien lofzang uitgeven. Op de lyn Rome Napels heeft een spoorweg ongeluk plaats gehad, en wel tusschen de stations Monte-Cassino en Rocca Evandro. Eene brug stortte in, terwyl er een goederentrein overheen reed, waarschyniyk ten gevolge van de zware regens der laatste dagen. Twee locomotieven en vier wagens stortten in do dieptevier machinisten kwamen om. Eenige oogenblikken te voren was een personentrein over de brug gereden. Daar de baan ook op andere plaatsen veel van de regens geleden heeft, is de dienst gestaakt. Uit Monte Cassino wordt nog gemeld, dat in de straten het water een meter hoog staat. In Salerno is een huis ingestort on staan vele andere onder water, terwyl 1 per soon verdronken is. Ook op andere plaatsen is door overstroomingen groote schade aan gericht. By Rens (CaliforniÖ) zyn Zondag twee goederentreinen in volle vaart tegen elkander geloopen. Een machinist, een stoker en vier landloopers kwamen om, vele andere personen werden gekwetst, vyftien wagens geheel verbryzeld. Bedoelde machinist, Leach genoemd, raakte tusschen deelen der locomotief ingeklemd met verbrfizelde beenen on kon niet verlost wor den. Twee uren lang leefde hy nog in dien toestand. Verzamelaars van postzegels zul len met belangstelling vernemen, dat de repu bliek Uruguay nieuwe postzegels zal uitgeven. In Bulgarye is in 10 dagen geen enkel nieuw geval van cholera voorgekomen; men acht de besmetting geweken. BUITENLAND. Fran krijk. Aan het ministerie van binnenlandsche zaken is van de veiligheidspolitie te Parys bericht ontvangen, dat een groot aantal leden van de sociaal democratische werkmansparty besloten heeft, den dag van de opening der Kamer eene manifestatie te houden. De sociaal democratische afgevaardigden zouden zich en corps naar het Palais Bourbon begeven. Men zegt dat de prefect van politie zich niet tegen dien optocht verzetten zal. De beer Jamais, lid der Kamer voor het departement Gard en voorheen onder-secretaris van het departement van koloniën, is plotseling overleden. De bper Jamais beheerde de koloniale aangelegenheden tydens de expeditie tegen Dahomey, maar trad af toen het kabinet- Ribot viel. De overledene, van wien groote verwachtingen werden gekoesterd, bereikte slechts den leeftyd van 36 jaren. De „Gaulois" meent te weten dat de regeering zich niet tegen eene partiele amnestie, waardoor ook de heeren Rochefort en Dillon in het land zouden kunnen terug- keeren, zal verzetten. De advocaat van Cornelius Herz, sir George Lewis, heeft verzocht zyn cliënt niet voor den rechter in Bowstreet te Londen te doen verschynen, maar hem te Bornemouth te komen verhooren. Hy vroeg dit vooral op grond dat Herz, als groot-officier van het Le gioen van Eer, slechts voor een hof in rechten kan worden betrokkon en het bevel tot gevan genneming door een raadsheer en niet, zooals het geval is, door een rechter-commissaris moet zyn onderteekend. België. By gelegenheid der wereldtentoonstelling, welke in 1894 te Antwerpen gehouden wordt, zullen postzegels mot het wapon dier stad uitgegeven worden. Die zegels zullen dienen tot dezelfde doeleinden als de gewone post zegels. Op die postzegels zal het opschrift: „1894 An vers-Antwerpen, Belgique-België", staan. Zy zullen daarenboven voorzien zyn van een strookje met de melding: „Ne pas livrer le dimanche. Niet bostellen op Zondag", waarvan de bestemming en het gebruik be paald zyn by artikel 1 van het besluit van 15 Mei 1893. De waarden en de kleuren dier zegels zyn bepaald als volgt5 centiemen, groen op rose; 10 centiemen blauw op rose; 25 centiemen: karmyn op blauw. Deze postzegels zyn na don 31sten December 1894 niet meer geldig. De uitgifte dier postzegels zal be ginnen op den dag, dat de tentoonstelling geopend wordt. Gr i* o o t-B i* i tii ii i De prys der steenkolen blyft stygen. De werkstakende kolendelvers blyven de voor stellen der myneigonaren verwerpen. De ver bonden myneigenaren blyven elkaar trouw. De bestuurder der Shipley mynen, in Derby, ontving van de commissie der verbonden myn eigenaren, die te Manchester zetelt, toestem ming om te handelen naar hem goeddacht, omdat genoemde mynen in brand staan en by niet spoedige hervatting der werkzaamheden veel waarde zou verloren gaan. By de thans heerschende koude verontrust de werkstaking der kolendelvers in Engeland meer dan ooit. Er is sprake van eene nieuwe commissie te benoemen om een vergeiyk voor te bereiden. Deze oommissie zou bestaan voor de helft uit leden van het parlement, voor een vierde uit mynwerkers en voor een vierde uit eigenaars. De „Times" gelooft niet dat deze nieuwe poging beter zal slagen dan de vorige. Intus8chen wordt de ellende der werksta kers en hunne gezinnen haast ondraaglijk, in weerwil der inschry vingen, welke eenige bladen voor hen hebben geopend. Oostenrijk-Hong.-Monarchio. Met groote vreugde is in Hongarye de tyding vernomen, dat de keizer zyne goed keuring had verleend aan de indiening van het wetsontwerp op het verplicht burgeriyk hu- welyk. "Woensdag werd het te Pesth bekend, dat do minister-president Wekerlé des avonds met die goedkeuring uit Weenen zou aanko men. En hy kwam 's avonds te 9 uren en begaf zich dadelyk naar de club der regeeringsparty, waar alle ministers en afgevaardigden byeen waren. De heer Wekerlé bevestigde dat de keizer zyne toestemming had gegeven, maar behield zich voor nadero by zonderheden in het Huis der Afgevaardigden mede te deelen, als het wetsontwerp over 14 dagen wordt inge diend. Hy verzocht tevens, dat hem eene voorge nomen serenade met fakkellicht en andere demonstration zouden worden gespaard. De dagbladen brengen hulde aan keizer Frans Jozef, wien het te danken is, dat het kerkelyk-politiek programma, twintig jaar ge leden door Deak gestold, eindelyk zyne ver- wezeniyking te gemoet gaat. Gisteren was het Huis der Afgevaardigden dicht bezet en het ontving den minister pre sident met luide toejuichingen. De onderhandelingen van prins Windesch- gr&tz zouden gisteren eindigen. De grootste bezwaren zyn uit den weg geruimd. De markies Bacguehem zou de portefeuille van binnen landsche zaken, Yon Plener die voor financiën nemon. Graaf Falkenhayn en graaf Welters- heimb zouden hunne portefeuilles behouden. Jaworsky (Polen) zou opnieuw in het ministerie komen. Rusland. De onlangs overleden Russische componist Tschaikow6ky is Donderdag met groote praal te St. Petersburg begraven. Het lyk is in het Alexander-Newski-klooster bygezet. Tschaikowski, die jaarlyks 20,000 roebel of meer verdiende, laat geen vermogen na. Een honorarium van 1500 roebel, dat hy nog te vorderen had, is al het geld, dat hy nalaat. Yolgens bericht uit St. Petersburg, wordt by Lugansk, in het gouvernement Jekate rinoslaw, eene groote patronen fabriek ge bouwd, welke meer dan éón millioen roe bel moet kosten. Vereenigde Staten, Uit eenige cyfers blykt nader hoe verplet terend de nederlaag der democraten by de verkiezingen van de besturen in de staten der Unie geweest is. In Pennsylvaniö hadden de republikeinen eene meerderheid van 100,000 stemmen; in Ohio werden op Mc. Kinley alleen 70,000, dus nog 10,000 stemmen meer dan eer6t gemeld werd, uitgebracht. Tot burge meester van Brooklyn werd de republikein- sc.he candidaat Schieren gekozen met 28,647 stemmen meer dan de candidaat der democra ten. In de wetgevende vergadering te Nieuw- York hebben de republikeinen nu eene meer derheid van 16 stemmen. De effectenmarkt verbeterde ten gevolge van de verkiezingen, volgens den correspondent der „Times" waarschyniyk op grond van de meening, dat het protectionistsich tarief onaan geroerd zal blyven. Hierop is, wat president Cleveland betreft, weinig kans. Gisteren meldde althans een telegram, dat eene Boodschap te wachten is, waarin krachtig op herziening van de tarief- wet wordt aangedrongen. In Nieuw-York zullen do republikeinen waar schyniyk 35,000 stemmen meorderheid hebben. Als redenen voor het welslagen wordt o. a. opgegeven, dat zy door de onafhankeiyke democraten zeer geholpen werden. In al de noordeiyke staten heerscht bovendien eene algemeene ontevredenheid over de depressie in handel en ny verheid, welke aan de regee ringsparty geweten wordt, en in Nieuw-York een toenemend verzet tegen de dwingelandy der „bosses." Brazilië. De „Times" verneemt van 3 dezer uit Rio-de- Janeiro over Montevideo, dat do buitenlandscho gezanten het verzoek van De Mello als oorlog voerend erkend te worden, als voorbarig be schouwen. In de openbare meening is een krachtige onderstroom ten gunste van de op standelingen. Men gelooft dat, als zy slaagden, het militairisme afgeschaft en het regeering- stelsel hervormd zou worden. De voorloopige regeeriDg heeft de volgende benoemingen gedaan: minister van binnen landsche zaken Cassal, gouverneur van Santa- Catharina Machado; oorlog Pino; marine De Mello; bevelhebber van het zuidelyk eskader admiraal Lara; buitenland Silveira Martins. Martins is een invloedryk man; hy was leider der onwenteling. Men acht het waarschyniyk, dat de vyan- deiykheden weldra zullen gemaakt worden. Peixoto trekt zyne zuidelyke troepen in Rio Grande samen onder het bevel van zyn minister van oorlog. De „New-York Herald" verneemt uit Monte video, dat volgens bericht uit Rio-Grande eene schermutseling heeft plaats gehad tusschen de opstandelingen en de voorposten der bondstroepen te Santa-Anna. Na een levendig gevecht van twee uren trokken dp bondstroepen af. Italië, De Italiaansche regeering schynt op dik' oogenblik te onderhandelen over den verkoop van do spoorwegen aan eene finanüëele maat- schappy voor 500 millioen gulden. Het sociaal democratisch centraal-comitê te Palermo besloot zyn aanhangers overal de meeste kalmte aan to bevelen. Het comifcó denkt er te gelyk over, de beweging naai Zuid Italië over te brengen. Het gerucht heeft zich weer verbreid, dat de Paus lydende was. Ten Yaticane werd verzekerd dat zy'n toestand niets te wensohoa overliet; slechts eene lichte heeschheid heeft gemaakt, dat de audiëntie, welke aan 400 Italiaansche pelgrims zou verleend worden, is uitgosteld. Daar Leo XIII eene redevoering moest houden en volgens zyno gewoonte met iedei der pelgrims een enkel woord zou spreken, heeft mon gemeend dat het ver-* standig zou zyn die audiëntie te verschuiven. Te Milaan werd dezer dagen eene ver gadering van anarchisten gehouden, waar een aanslag voorbereid zou wordcD. De politie drong de zaal binnen, deed de 63 aanwezigen de handboeien aan en bracht ze naar do ge vangenis over. De „Popoio Romano" schryft: Nu onze bondgenooten ons niet op economisch gebied kunnen helpen, moeten wy onzebuitenlandsche politiek veranderen. De „Messagero" laat zich in gelykea geest uit. Depechee uit Rome melden het volgende: Gisternacht is Constanzo Ghauvet, eigenaar en directeur der officieuze „Popoio Romano", onder beschuldiging van bedrog tegenover do schatkist, in hechtenis genomen. Togelykertyd werd door de politie de hoofdinspecteur der douanen, graaf Gallina, in bewaring gebracht.' Aanleiding tot deze geruchtmakende arresla* ties moet het volgende zynin overleg met Gallina en den invloedryken Cbauvet zou de groothandelaar Pinto, te Novara, door middel van valsche documenten, de schatkist voor een bedrag van 400,000 lire hebben bestolen. Cbauvet, die door zyn persoonlyken invloed by het douane bestuur het bedrog mogelyk maakte, moet daarvoor eene belooning van 30,000 lire genoten hebben. Chauvets arrestatie wekt te meer opzien, omdat zy samenvalt met de onthullingen van den afgevaardigde Cavallotti omtrent het ver leden van Chauvet. Hy verklaart namelyk met de stukken te kunnen bewyzen, dat Chauvet slechts door herhaalde geldafpersingen, o. a. van wyler. kardinaal Antonelli, door valsch- heid in geschrifte en door het houden van een geheim speelhuis ryk geworden is. Inderdaad werd in 1S8J reeds in een oplichtingsprocea door het Openbaar Ministerie tegen Chauvet, als medeplichtige, 71/» Jaar tuchthuis geëischt, maar toentertyd werd hy vrygesproken. Hy heeft intusschen toch reeds vroeger met de gevangenis kennis gemaakt; in militairen dienst nl. werd hy wegens bedrog tot 3 jaren gevangennistraf veroordeeld. D verhinderde evenwel niet dat Chauvet, sedert het bestuur van Dcpretis, alle kabinetten met zyn blad als hoogofficieuze verdediger diende. Giolitti schynt eindelyk voor den aandrang der openbare meening bezweken te zyn en den man te hebben laten vallenChauvet zelf verklaart volkomen onschuldig en slechts het slachtoffer te zyn van de intriges van zyn jarenlangen radicalen tegenstander Cavalotti. Ook het geheele personeel der redactie ver klaart in hem het volste vertrouwen te hebben en verzekert dat zyne inhechtenisneming op eene dwaling berusten moet. (N. R. C.) ALKEMADE. Geboron: Johannes, z v. Leendert Van Esmond on Margaretha Van der Klerk. Pietje, d. v. Jan Taik en Maria JohaDna Noordor- meer. Adrianus Johannes, z. v. Cornehe l'Amie en Maria Verdnin. JohanLos Adrianus Wille- brordua, z. y. Nioolaas Petrus Verkleg en Catharina Schrama. Overleden: Wouter Van Klink, 64 Jr., ongehuwd. ALFEN. Bevallen: A. Do Heij geb. Van der Geest D. Ovorloden: C. Vermoul D. 8 j. H. Van Vooret, echlgen. van J. Van Zwioten, 46 J. J. Borger D. 19 j. Gehuwd: G. J. Van Aalst en J. 81ootweg. BODEGRAVE. Bovallon: 8.Kapteijngeb.Bout hoorn D. O. v. d. Neut geb. L&ffrée Z. Gehuwd: J. Do Vink jm 42 J. cn N. Zaal jd. 34 j. BOSKOOP. B o v a 11 o nC. M. Blom geb. Brand Z. A Benschop gob. Voreluie D. O v or leden: M. Blankc-n 13 j. Gehuwd: G. Dod Dunne 2i j. cn C. M F ixjd 23 J. HAZERSWOUDE. Bevallen: O P. Groot gob. Cok D. J. Van der Mtij geb Baak O. W. Brouwer geb Van Rijmel D. J. Vos geb.Kleiboer Z. E. Schoonderwoerd gel» Verl-, D. Overleden: A. Oppobiar, echt;,- van I. Brom mers. 33 j. LEIDERDORP. Bovallsn .1 V rloog geb. Wasaena r D. P. M. Verklei) -„oh tvr-s. oJia^hZ. L. Van Egmond geb Van Leeuw»a Z O. De Jong geb. v. Wmkol Z. M. Oost erom g-b. Öe Jong D. W. C. Evers geb. Vi-eer I> Overleden: C. Cram* D. 1 w. Gelinwd: D. Sligler, 26 j., e J O n 21 j. NIEUWKOOP. 11 o vail en J. fci.cg i cprnibZ. P. Van Koert geb. Van Ho iten O. O v erl ed en: N. Reioo, echt rt'. Burger, 79 j. W. Van der Voorn, Z. IA in O Liadcxike, wed. van G. Rademaktr, 76 j. OEQ8TOEEST. G e boren Evr. E ihotfc JohaDna Wilholmina, d. van H. Greeven en J. Ssllzherr Ovorloden: H. v. Maastricht 24 d. M. T. A. v. Zoelen 3 j. C. M. Juffer man* 'J j. Gehnwd: J. J. Baron Tacts v. Amcrongc-n tot Woudenberg en Jonhvrouwe C. Barnaart. OUD8HOORN. Bo vallen: G. Prins geb. Van Amsterdam D. Gehuwd: J. E. O. Steinfoort, jm. 27 j., en G. E. v. Zwieten, Jd. 28 j. J. Koning, Jm. 26 j., en C. Van Duin, jd. 24 J. REEUWIJK. Bo va 11 en:" 8. Van Duiken geb. Perdijk D. 8. Overdam geb. Bademakers D. TER-AAK- B e vallen: E. Eberh»rdgeb. Fransen D. Overleden: Levenloos aangeg. Z. van J. Van der Hoorn en M. SchuileDburg. Gehuwd: J. Verhaar, jm. 26en G. M. Loogiaao, jd. 24 j.

Leidsch Dagblad | 1893 | | pagina 2