ADVERTENTIE N. hot il slachtoffers des te grooter geweest zijn. Gisteren zijti opnieuw vier der gewonden bezweken. Wederom werden gisteren zeven anarchis ten in hechtenis genomen. Het is nu geble ken dat de politie nog even te voren met den voorgenomen aanslag in kennis gesteld werd. Onmiddellijk zond hy 40 agenten, die evenwol helaas te laat kwamen om de gru weldaad te voorkomen. De Koningin-Regentes betoont hare bijzondere belangstelling in de slachtoffers ook van deze ramp, on heeft maarschalk Martinez Campos gelast de gezinnen, waar dooden gevallen zijn, uit haren naam te gaan opzoeken. Als bijzonderheid wordt nog aan de „Frankf. Zoitg." geseind, dat een reisgezel schap der bekende Berlijnsche firma - tangen juist de voorstelling bijwoonde, toen de ont ploffing plaats greep. Van deze reizigers werd gelukkig niemand verwond. Eon juwelier, die de voorstelling had bijge woond en zeer verheugd was, dat hfi er ongedeerd afgekomen was, werd bfi zijn tehuiskomst onaangenaam verrast door de ontdekking, dat hem een aantal juweelen versierselen ter waarde van 30,000 peseta's ontstolen waren. Toen do eerste ontsteltenis oon weinig ge weken was, werden allerlei verschrikkelijke bijzonderheden van den aanslag bekend. Een journalist vertelde, dat de onderkaak van een der slachtoffers bfi hem in de baignoire terechtkwam. Een ander beschrijft in de „Vanguardia," welke te Barcelona verschijnt, het ontzettende schouwspel als volgt: „Nadat de paniek, welke op de ontploffing volgde, een weinig bedaard was, ging ik in de schouwburgzaal, en wat ik daar in de halve duisternis zag, was verschrikkelijk. De der tiende en veertiende rij der fauteuils waren geheel verwoest door de ontploffing van de bom, welke daar was neergevallen. Tusschen de puinhoopen lag een stapel dooden en ge wonden. Ik zag o. a. eene dame in het wit gekleed, badende in haar bloed. Het gelaat was geheel verminkt, evenals het bovenste gedeelte van den romp; de borstkast was open en vertoonde eene bloedige massa. Verder lag nog eene dame, eveneens dood, het bleeke hoofd op de schouders gebogen; naast haar een heer in avondtoilet, met een wond aan het hoofd, en die voorover tegen den rug van een stoel was aangevallen. Iets verder een Franschman, wiens hoofd nog slechts eene vormelooze, bloedige massa was; een zijner landgenooten, die hem naar den schouwburg had vergezeld, vertelde m\j hoe hijzelf als door een wonder aan den dood was ontkomen. Beide vreemdelingen waren eerst dienzelfden morgen uit Frankrijk gekomen." Tot dusver zijn te Barcelona ongeveer vijftig anarchisten in hechtenis genomen wegens ver denking, dat zij schuldig zijn aan don aanslag. De politie is echter nog niet zeker, dat z(j inderdaad de schuldigen in handen heeft Meer en meer wint echter de meening veld, dat de misdaad gepleegd is door eenige anarchisten, die zich, zooals reeds vermeld werd, ten doel hebben gesteld wraak te nemen voor den dood van hun partijgenoot Pallas. De ministerraad heefc besloten, mot de meesto kracht togen de anarchisten op te treden. Alle vreemde anarchisten zullen over de grenzen worden gebracht en aan maar schalk Martinez Compos, don gouverneur van Ca'aloniö, zal eene buitengewone volmacht worden verleend, ten einde de woelingen der anarchisten te Barcelona te onderdrukken. Welke andore buitengewone maatregelen zullen genomen worden, is nog niet bekend. Onder de bevolking van Barcelona heerscht groote verbittering tegon do anarchisten. Men blijft, algemeen den Italiaan Soldati voor den hoofdschuldige houden. De stad Santander is na de verschrikkelijke dyamiet ontploffing aan boord van de „Machi- caco" bijna geheel verlaten. Meer dan 20,000 inwoners hebben to Sardinoro en in andere omliggende dorpen eene schuilplaats gezocht en houden daar voorloopig verblijf. Alle winkels en kantoren zijn gesloten en alleen de civiele en militaire autoriteiten zijn in de stad gebleven, om de verlaten haven tegen plundering te beschermen. De hoofdoorzaak dezer paniek is, dat in ee haven een tweede vaartuig is aangekomen, toebehoorende aan dezelfde maatschappij voor welke de „Machichaco" was geladen on insge lijks met een voorraad dynamiet aan boord. Het zal zeker nog wel eenigen tyd duren, voordat het gewone verkeer in deze belangrijke haven hersteld is. De begrafenis der slachtoffers van den aan slag te Barcelona heeft Donderdag op kosten der gemeente plaats gehad. Ondanks den hevigen regen woonde eene ontzaglijke menigte de treurige plechtigheid by. De droeve stoet bestond uit zestien lykwagens en werd voor afgegaan door vyf muziekcorpsen, die een doodenmar8ch speelden; alle autoriteiten en eene menigte verwanten en vrienden volgden de staatsie. Ten teek en van rouw waren allo winkels gesloten. 't Was een indrukwekkend schouwspel. De „Daily Telegraph" schryft over den aanslag, dat deze niet alleen Spanje betreft, maar de geheele beschaafde wereld, en dat de vooruitgang der menschbeid in gevaar is gebracht. Er is slechts ééne oplossing van den toestanduitroeiing der anarchisten, de vyanden der menschheid, onder welken naam zy ook bestaan, anarchisten, dynamitards, nihilisten. het kerkhof van Cergo zyn driehonderd graven gedolven. Het hoofd van Markies Poinbo is aan do overzijde der haven teruggevonden. Eene doodsche stilte zweeft over de stad. De lucht is bezwangerd met den reuk van brandende tabak, suiker en alkohol. Op de kaaien vindt men overal stukken van lyken, bebloede kleeren en voorwerpen. En tusschen dat alles familiën, die hunne dooden zoeken, priesters, die de lijken zegenen, menschen, die weenend dit tooneel van verwoesting ver laten. In de hospitalen of in de gebouwen, welke tot hospitaal zjjn ingericht, liggen honderden gekwetsten. Do doodsklokken luiden. De doods engel zweoft over de geheele stad. De minister van financiën heeft geen oogen- blik tijd verloren. Aanstonds na zijne aan komst riep hij den gemeenteraad bijeen, benevens al de nog levende overheden, den algemeenen raad en de voornaamste personen. Mot toelating van het gouvernement heeft h(j Jiine.10 tot prefect ad interim benoemd. Er is een comité gevormd van de voornaamste ingezetenen, om voor hot verzamelen van geldon te zorgen. De heer Camazo heeft te Madrid per tele gram 50,000 stukken waterlinnen, 4000 pakken gaze sublimée en 4000 meters taffetas en gewoon verbandlinnen gevraagd. BUITENLAND. Groul-Bi-i tauuië. Het amendement op het wetsontwerp tot regeling der verplichtingen van werkgevers tegenover hunne werklieden, door den heer Mac Laren voorgesteld, is gisteravond met 236 tegen 217 stemmen door het Lagerhuis verworpen. Het amendement wilde onder zekere omstandigheden verzekering tegen invaliditeit en ongelukken invoeren. Het feestmaal van den lord mayor van Londen was vroeger altijd een gewichtig feit, omdat dan de eer6te ministers van Enge land eene politieke rede hield. Gladstone, die niet populair is in de City, woonde het feestmaal niet bij en ook lord Roseberry, do minister van buitenlandsche zaken, had zich laten verontschuldigen. Daarom antwoordde lord Kinborley op de toost van den lord mayor op de ministers. Hy 6prak meest over de buitenlandsche politiek. De verhouding tot de vreemde mogend heden was hartelijk en goed, maar niemand kondo voortdurend benemen der legers in het buitenland die Europa tot een oorlogskamp maken zonder een gevoel van bezorgdheid aanzien. Van onze Amenkaansche broeders, zeido de minister, hebben wy niets te vreezen. De beide volken hebben door de scheidsrech terlijke oplossing der quaestie van de Behring- zee bewezen, dat geschillen zonder oorlog kunnen worden bijgelegd. Na eene welsprekende herdenking van de hartelijke ontvangst, die het Engelsche eska der in Italië beeft gevonden, zeide de minister dat Spanj'o Engelands sympathie genoot by do verdediging van zijn grondgebied in Marokko. Samen met andore Europeosche mogendheden wendde Engeland al zyn invloed aan, opdat daar do rust wordo hersteld. De directe onderhandelingen met den Emir van Afghanistan zyn met het beste gevolg bekroond; haar resultaat zal de verhouding tusschen Engeland en Afghanistan nog ver beteren. Van de onderhandelingen met Rusland is ook eene bevredigende oplossing van alle hangende quaesties te verwachten. In Siam volgt de regeeting eene welwil lende, maar vaste politiek en zy heeft grond te hopen, dat samen met Frankryk eene be vredigende oplossing zal worden gevonden. Wanneer de tyd voor de oplossing der quaestie van Matabelonland zal zyn gekomen, hoopt de regeering in overeenstemming met de Britsche Zuid Afrikaansche Maatschappy te kunnen handelen. Do regeeiing moot in die zaak stem hebben, maar het zou dwaas zyn de billyke aanspraken der maatschappy uit het oog te verliezen. Van den binnonlandschen toestaed spre kend, constateerde lord Kimberley verbetering op economisch gebied en sprak hy de boop uit, dat de werkstaking der kolendelvers spoe dig zou zyn geëindigd. België. Het college der Jezuïeten te Bergen is door brand vernield. De leerlingen konden zich nog in alleryl redden, doch de brandweer moest zich bepalen tot 't beveiligen der aangrenzende gebouwon. Porsoonlyke ongelukkon kwamen niet voor. De schade bedraagt 300,000 franken. Zuid-Afrika. De jongste depeches uit Zuid Afrika beves tigen het bericht omtrent de vernieuwde neder laag van Lobengula. Hy had een verlies van 1000 man ain dooden en gewonden, waarna hy Buluwayo verbranddo en de magazynen vernielde. Een paar Engelsche bandelaren zyn ongedeerd gebleven. Zy zyn aangetroffen onder speciale hoede van de koninklijke wacht. Loben gula vluchtte naar do rivier Zambesi. Een kleine troep Engolscbe ruitors haalde den koning in en trachtte hom over te halen om onder vrygeleide terug te keeren on onder toezegging dat hy eene goodo bejegening zou vinden. Lobengula weigerde echter. Beiangryk is het dat de neger-bondgenoot Khama met 1700 volgelingen van de Engel- schen deserteerde en spoorloos verdween. Telcgru m m o. In de maand October werden ir> de gemebr.te Leiden geslacht: 4 stieren, 305 koeien, 146 vette kalveren, 51 graskalveren, 60 paarden, 29 schapen, 22 geiten en 375 varkens. In do gemeente werden ingevoerd46 voeten en 1031'/j KG- versch rundvleesch, 24 voeten en 79 KG. versch kalfsvleesch, 24 voeten en 47 KG. versch schapenvleesch, 4 Voeten en en 711/, KG. versch varkonsvleesch, 40 voeten paardenvleesch, 214 buitenlandsche zyden spek, 9 inlandsche zyden spek, 66 buitenlandsche hammen, 59 inlandsche hammen en 656'/, KG. gerookt vlee3ch. Voor de consumptie werden afgekeurd 6 runderen, 1 paard, 1 schaap, 27 KG. varkens- vleesch, 4 partyen borstingewandeu van run deren, 3 pariyen borstingewanden van var kens, 4 pariyen buikingewanden van runderen, 3 partyen buikingewanden van varkens, 27 runderlongen, 2 paardenlongen, 2 schapen longen, 1 geitelong, 24 runderlevors, 1 paar- dolovor, 1 schapelever, 1 varkenslever, 1 inndermilt, 1 p.isrdemilt en 1 party darmen van een kalf. De heer B. Fresco, te 's-Gravon- hage, kocht dezer dagen van het departement van marine 21 oude kanonnen voor eone som van f601, of /"41 per stuk. Iudertyd werd door hot betrokken departement voor diezelfde vuurmonden f 462,000, of ƒ22,000 per stuk, betaald. Vrydag vermaakten zich de leeilingen der openbare school aan de School straat te Hilversum met bardloopen. Een der knapen, de 11-jarige B. Brouwer, viel daarbij en bezeerde zich zoo ernstig dat hy niet kon opstaan. Hy werd in de school gedragen, waar hy spoedig door dr. Sloet werd onder- zocht. Hot bleek dat hy zyn dybeen had gebroken. Hedennacht Is te Oosterbeok een onbekend persoon doodgereden door de stoomtram. Een 60-jarig man, gelogeerd in eene slaapstede te Nymegen, is gestikt door eten, dat hem in de keel bleef steken. De zoutsmokkelary is aan onze zuidelyke grenzen nog niet ten einde, maar tiert veeleer, vooral nu het slachten van varkens in vollen gang is, tiert de smokkelaqj weliger dan te voren. De rechtbank te Marseille hoeft een lid van den gemeenteraad en zijne vrouw, benevens de moeder van een ander lid van den gemeenteraad, respectievelijk tot 3 maan den en 8 dagen gevangenisstraf veroordeeld. Allen hadden zich schuldig gemaakt aan verkoop van bons voor versterkende middelen, van gemeentewege verstrekt. De beide raads leden waren in de commissie voor do gast huizen. Eone goede drukfout. In eene advertentie in het „Berl. Tagebl." bieden een paar ryke jonge dames hare hand aan. Het slot luidt: Dlskredition spreekt vanzelf. De aanslag te Barcelona en de ramp te Santander. De beide in hechtenis genomen anar chisten Arago en Soldati blyven ontkennen dat zy schuldig zyn aan het werpen der bommen in het Liceo-theater. Niettemin zijn er ernstige bewyzen voor hunne schuld voor handen. In het bezit van Soldati is eon zak- doek gevondeD, in welke de politie de sporen meent te vinden, dat daarin eone bom is gedragen of gewikkeld geweest. Behalve deze beide personen, zyn nog eenige anarchisten, die onder verdenking staan, in hechtenis genomen, mear verder ia nog niets met eenige zekerheid over den uitslag van het gerechte- lyk onderzoek bekend. Men vermoedt dat de aanslag gericht was t9gen maarschalk Martinez Campos. Men wist dat ter oere van de eerste voorstelling in dit seizoen de eereten der stad in den schouwburg zouden zyn. Dit was dan ook het geval, want de eerste rang was bezet door de voornaamste families uit de stad, van wie dan ook velen het slachtoffer werden van den aanslag. Maarschalk Martinez Campos woonde de voorstelling niet by. Eenige leden van zun gezin waren wel in hot theater, maar bekwamen geen letsel. De beide bommeD, welke later in den schouwburg werdon gevonden, waren niet grooter dan een sinaasappel. Dat zy niet ont ploft zyn, is waarschynlyk slechts toe te schry- ven aan de omstandigheid dat zy op een te zacht oppervlak vielen, vermoodelyk op het lyk van oen der personen, die door de eerste hom gedood werden. Dezelfde soort van bommen werd indertyd door Pallas gebruikt voor zyn aanslag op maar schalk Martinez Campos. Het was elf uren, het tweede bedryf van de „Wilhelm Teil" was juist begonnen, toen de ontploffing plaats had. Men weet nog niet van welke galory de bora geworpen word maar de man, die deze gruweldaad op zyn geweten heeft, schynt op de vierde of vyfde galery gezeten te hebben. Onder de vreemdelingen, oie als slachtoffer violen, is ook een Duitscher, Roggenbrood genaamd, en een Engelschman, Henry Ramm. Eene zuster van een der chanteuses is kort na de ontploffing aan hare wonden bezweken. Het getal der by den aanslag omgekomen personen is nu tot 30 gestegen. De Italiaan Soldati, op wien de zwaarste verdenking rust, was de leider der jongste werkstaking van de marmerwerkers. Eene huiszoeking, in züne woning ingesteld, heeft niets aan bet licht gebracht. Gjlukkigerwps werden de lichten niet uitge doofd ten gevolge van de ontploffing; de paniek zou dan des te verschrikkelyker en Het schouwspel, dat Santander oplevert, is nog altyd even droevig. De zee geeft aan do aarde talryke dooden terug. Men ziet niets dan begrafenisson in do stad. Op WASHINGTON, 10 November. De gezant der Vereenigde Staten te Rio-de- Janeiro heelt aan den minister van buitenlandsche zaken Gresham geseind, dat admiraal De Mello, in Brazilië, als oorlogvoerende party wenscht erkend te worden door de Vereenigde Staten. Na overleg met president Cleveland heeft de heer Gresham den gezant er op gewezen, dat De Mello er niet in geslaagd is eene poli tieke of militaire staatsinstelling te vestigen, die zou veroorloven hem als oorlogvoerend te erkennen. De minister voegde er by, dat de Vereenigde Staten eene volstrekte onzy- digheid zullen bewaren. WEENEN, 10 November. In parlemen taire kringen wordt met beslistheid verhaald, dat het tot stand komen van een coalatie Ministerie Windisehgratz door het gunstig resultaat eener heden gehouden conferentie verzekerd is. Volgens de „Presse" en het „Fremden- blatt" zou het kabinet beslaan uit: prins Windtschgratz, minister-president; markies Bacquohem, binnenlandsche zaken; Von Plener, financiën; graaf Falkenhayn, land bouw; graaf Welsersheimb, nationale verdedi ging; Madetjsky, eeredienst Jamorsky zpu minister zonder portefeuille worden, tdrwyi de portefeuille van handel aan een Dnitsch- liberaal zou worden opgedragen. LONDEN, 10 November. De „Times" heeft een brief ontvangen van den finanliöelen agent van Portugal te Londen, waarin deze uit naam van den minister van financiën verklaart, dat volgens de wet van 20 Mei de regeering zeker is, alle verplichtingen na te komen. LIVERPOOL, II November. In Lancashire hebben 3000 mynwerkers tegen het oudo loon het werk hervat. BARCELONA, II November. De staat van beleg is over deze stad afgekondigd. Veertig anarchisten zyn gevangengenomen en zullen voor den krygsraad terechtstaan. LONDEN, 11 November. De regeering der Vereenigde Staten heeft opnieuw verklaard, dat zy streDg onzijdig zal blyven in den Bra- ziliaansohen burgeroorlog, maar zy heeft, zoo als de „Times" uit Philadelphia verneemt, niet verhinderd, dat agenten der Braziliaanecho regeering een dynamietkanon van 43 ton ge wicht aan boord van de door de Braziliaansche regeering aangekochte „El Cid" geplaatst hebben en 400 man hebben aangeworven als bomanning. Vier gegradueerden Tan de Ame- rikaanscbe marine-academie zyn als officieren aangeworven. LONDEN, 11 November. „De Standard verneemt uit Nieuw-York, dat de minister van financiën, Carlisle, tegenbevel gegeven heeft omtrent het geleideiyk aanmunten van het zilver in de schatkist. De goudreserve in de schatkist zal waarschynlyk vermeerderd worden door verruiling van het overtollige zilver tegen hot goud in de banken. LONDEN, 11 November. Aan de „Daily News" wordt uit fort Victoria gemeld, dat kolonisten, die uit Buluwayo kwamen, opge togen spreken over de goudbeddingen in het Matabolenland en daar zullen blyven. Dichtbundel van Leo XIII. Leo XIII is groot op velerlei gebied, ook als dichter en als Latinist. Vóórdat hy den Heiligen Stoel bekleedde en ook nog wol sedert dien tyd, heeft hy Latynsche verzen gemaakt, die van den zomer by zyn gouden bisschopsfeest tot een bundel zyn verzameld en in druk gebracht door de eigenaars der beroemde drukkery „Patro- nato" te Udine. Het was oen geschenk, door die heeren den Paus by het jubileum aange boden, prachtig uitgevoerd. Daar er 6lechts honderd exemplaren van dezen bundel gedrukt zyn, die de Paus aan verschillende personen over de geheele wereld uitreikt, moet het als een zeer groot voor recht worden beschouwd in het bezit te komen van zulk een zeldzaam exemplaar. Ook aan één onzer landgenooten viel dat ten deel. En het is wel de moeite waard juist in deze dagen op te merken, nu ook van nietrkatholieko zyde bereidwilligheid ge toond wordt om den Paus alle mogelyke eer te bewyzen, dat de Nederlander wien Leo XIII deze onderscheiding deed te beurt vallen, niet is eener zyner geestolyke ondordanon. De Amsterdamsche hoogleeraar Boot, de ruim 30-jarige philoloog, ontving vóór eenigen tyd bot bericht, dat de Paus besloten had hem oen exemplaar van don dichtbundel te geven als erkenning van zyn verdiensten als kenner der Latynsche taal. Het zon echter nog eenigen tyd duren eer het boek hem kon geworden, daar het niet geraden was een zoo kostbaar werk op do gewone wyze to verzenden. Toen nu onlangs ochtor de bisschop van Haarlem, mgr. Bottomanne,uit Rorno herwaarts terugkeoren zou, heeft Z. H. er dezen mede belast (om het den minister van Buitenland sche Zaken ie overhandigen, die het den hoogleeraar verder zou doen toekomen. De pauselyke internuntius verzocht echter den minister zich met liet overhandigen van dit geschenk te mogen belasten, en Donderdag bezocht Z. Exc. in gezelschap aan baron Wit tort van Hoogland daartoe prof. Boot te zyne huize. Door 's hoogleeraars vriondelijke bereidwil ligheid was do „Telegraaf" gisteren in de gelegenheid het boek te bezichtigen. Het is inderdaad als drukwerk zeer fraai en kostbaar uitgevoerd, met hot portret des Pausen in kleurendruk voorin, de titel van ieder gedicht weelderig versierd met vignetten in kleuren goud- en zilverdruk. Als inleiding schreef Prof. Brunelli een overzicht van 's Pausen dichter leven. Na de gedichten volgen nog Latynsche opschriften, door den Paus by verschillende elegenheden vervaardigd, alsook spreuken en ten slotte eenige aardigheden, charades zou men ze willen noemen, raadselversjes, byv. „Myn eerste" enz., een couplet over lac (melk), het volgende couplet over het tweede deel van het te raden woord: rima (scheur), het geheel lacrima (traan). Dergelyke aardigheden zyn natuuryk by- zaak, het meerendeel van don inhoud is meer ernstige, gedeeltelyk gewyde poëzie. Opmerkelyk is ook een gedicht, op 21 jarigen leeftyd vervaardigd, waarin de jeugdigen priester op grond van zyn kwalen en ziekelyk gestel, een spoedigen dood verwacht, dien hy onbevreesd met moed en opgewekt heid tegemoet gaat. En desniettegenstaande is hem een zoo lang loven geschonken, een leven, waarin zooveel vsn zyn eertyds zwakke krachten is gevergd. (Tel.) INGEZONDEN. Een vriendelijk verzoek. Zou onze geëerde stadsregeering, ten allen tyde zoo bereid op billyke wenschen harer medeburgers in te gaan, niet eens hare aan dacht willen wyden aan de Spanjaardsbrug en de bruggen op den Zijldijk t 't Is er tegen woordig 's morgens-vroeg verbazend glad door de vorst, en de paarden maken telkens aan stalten uit te glyden en neer te tuimelen. Hoewel er een stadswerker vlak aan de Spanjaardsbrug woont, is er zelden of nooit voldoende zand gestrooid. Wy vragën vriendelyk dat hierop gelet worde, waardoor ondergeteekenden tot groote dankbaarheid gestemd zullen worden. M. Van Steen. Wed. C. Van Tkylinqkn. C. Ramp. J. P. Fontein. J. Buys, Sb. H. Den Hollander. J. Van der Poel. J. Vtnk. S Heemskerk. H. Heykoop. J. Kooreman. C. Voet. LEIDEN, II IVovcmber. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 4° C. 39 2° Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uren 4Q 0. 39.2 F.'s middags om 12 aren 6.5° C 43.7° P.'s namiddags 4 uren 4C. 39.2'' P. De Raad. der gemeente Leiden zal op Donderdag 16 November a. 8., eene vergadering houden. Door den Raad der gemeente Katwyk is, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend aan den heer R. J. Slootweg als ontvanger dier gemeente. Tot rector van het ütrechtsch stu denten-corps is gekozen de heer M. Wy't Wz., met 89 van de 114 uitgebrachte stemmen. Zoowel uit de residentie als van elders ontving de schout-by-nacht dr. Van Leent, heden blyken van belangstelling in zyn 25- jarig jubileum. Hodenochtend was het op zyn bureau aan hot Departement van Marine een byna onafgebroken komen en gaan van autoriteiten, collega's,'ambtenai en en beambten, die den algemeen geachten inspecteur van den geneoskundigen dienst der zeemacht kwamen compllmenteeren. Het bestuur der „Vereoniging Midden stand" te 's Gravenhage, heeft zich tot de Tweede Kamer gewend met een adres, waarby wordt opgekomen tegen het verkoopen door de Coöperatieve winkelvereeniging van „Eigen Hulp" aan niet leden, omdat dit z. i. is te beschouwen, als eene overtreding der wet op de Coöperatie. Adressant verzoekt herziening der Coöpera- tiewet en bepaling dat overtreding dier wet wordt gestraft, by herhaling met ontbinding der Coöperatieve Vereeniging. 1SJ-JAR5GE ECHT VEREEUWIGING van L. J. v. DIJK kn J. H. DIJKMAN. Leiden, 12 November 1893. 6867 6 13-25 NOVEMBER, hopen onze geliefde Zwager en Zuster HERMANNS GALJAARD en GERRITJE BOOM den dag te herdenken, waarop zy voor <wn«lf en een holf jaar in den echt zyn verbonden. Leiden, Oranjegracht 147. 6865 8 Heden overleed, na een lang, smarlelyk, doch geduldig lilden, voorzien van de HH. Sacramenten der Stervenden, myn geliefde Echtgenoot IEAN HENRI MARIE WATRIN, in Jen ouderdom van 48 jaren. Mode namens do Familie; Wed. J. H. M. WATRIN-Scurauwers. Leiden, 11 November 1893. (Vliot 32.) 6861 9 Gevoelig voor de bewyzen van deelneming, betoond by het overlyden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer A. W. DIESTELHORST, botuigen wy onzen hartelyken dank. Wed. A. W. DIESTELHORST Van der Maiick. M. M. SPARNAAIJ diestelhorst. A. SPARNAAIJ. 6846 11 H. A. DIESTELHORST. M. DIESTELHORST-Diesteluorst

Leidsch Dagblad | 1893 | | pagina 3