'Gemeenteraad Tan Alkcmade. f Tegenwoordig allo leden. Voorzitter de hoer JT. II. Van Wichen, Burgemeester. De Voorzitter opont de vergadering on trekt No. 2 der stemmingslijst, waardoor Lij deze -vergadering de omvragen en stemmingen zullen aanvangen by den heer Elstgeest. De notulen der vorige vergadering worden na lezing onveranderd goodgekeurd en vast gesteld. Do Voorzitter doelt mede dat door heeren Gedeputeerde Staten is goedgekeurd het besluit, model A., tot het doen van onvoorziene uit gaven op don dienst 1893, en de gemeente rekening over den dienst 1892 by hun besluit van 3/G October 1893 is vastgesteld in ont vangsten op f 46,202.31 en in uitgaven op ƒ47,551.30 en het nadeelig saldo op 1348.99, te verantwoorden in uitgaaf op den dienst 1893 on de restanten Hoofdelyken Omslag 8.75 en ƒ1881.44 vergoeding van het Ryk in kosten Lager Onderwas, welk bedrag in do eerstvolgende rekening moet worden ver antwoord. B. en Ws. stellen voor deze laatste som niet over den dienst 1893, maar over den 'ienst 1894 te verantwoorden, hetwelk door den Raad wordt goedgevonden en aan do goedkeuring van Ged. Staten zal worden onderworpen. Wordt medegedeeld; lo. dat in de plaats van den brandmeester G. Casteiyn, die na dertigjarigen trouwen dienst voor dezen post bedankt heeft, is be noemd de onder-brand meester J. Klein Hz. en in diens plaats de lantaarndrager L. Pouw, en dat de spuit te Roelof-Arendsveen by de laatste beproeving aan vele gebroken onder hevig bleek te zyn, doch na de noodige repa ration weder kan gebruikt worden, maar dat Ier op aankoop eener nieuwe spuit moet ♦worden gerekend; 2o. dat by de op 18 Sept. 11. gehouden aanbesteding van schoolbanken, -kastjes en •tafeltjes, de laagste inschry ver voor de drie perceelen timmerwerk was M. Schoenmaker 'voor 203.50, 206.25 en 183.25 en voor het 4do perceel, vorfwerk, S. L. J. Husmann voor ƒ168, welke levering is gegund; 3o. dat zich voor de vrywillige oefeningen in den wapenhandel, die dit jaar na de loting een begin nemen, 28 jongelieden hebben aan gemeld 4o. dat het alhier to Oude-Wetering van 2228 September gehouden geneeskundig toezicht op schepen, daarlangs varende, om byzondere redenen is overgeplaatst naar de sluis te Leidschendam 5e. dat de dopr den Burg. uit do kas dezer gemeente gelichte som ad ƒ509.40, voorge schoten in de kosten van besmetteiyke vee ziekte, aan het Ryk is teruggedeclareerd 6o. dat de alhier gestationneerde Ryks- veldwacliter G. Turk mot ingang van 14 October 1893 is overgeplaatst naar Castricum en dat in diens plaats is benoemd A. B p. J. Bodaan, conducteur van de Tramway- maatschappy te 's-Hago. 7o. Prov. Blad No. 45 dezes jaars, hou dende afkondiging der Staten betreffende heffing van sluisgeldeo voor het gebruik van het scheepvaartkanaal tusschen Ryn en Schie; 8o. Prov. Blad No. 47, houdende bekend making der suppletoire beschryving voor de belasting op het personeel over het dienstjaar 1893/94; 9o. Prov. Blad No. 46, houdende reglement tot bevordering der Paardenfokkery in Z.-H. Ingekomen stukken: 1. Een adres van J. Sombeek, boekhande laar te Roelof-Arendsveen, waarin hy zich aanbeveelt ora tegen concurreerende pryzen schoolbohoeften te leveren. Burg. en Weths. stellen voor dit ter afdoening in hunne han den te stellen, hetgeen met algemeehe stem men wordt goodgevonden. 2. Een schryven van de wed. A. Straathof, waarin zy oene strook gronds wil afstaan aan de gemeente tot het maken van een rywog van Rypwetering naar Hoogmade. B. en Ws. stellen voor dit adres insgelyks in hunne handen te stellen tot onderzook en advies. Burg. en Weths. dragen voor eon ontwerp besluit tot het doen van af- en ovorsohryving van ƒ66.086 van den post voor Onvoorziene Uitgaven op den post voor Druk- en Bindwerk, welke door de declaration met genoemd bo- drag zou worden overschreden. Dit besluit wordt na toelichting mot algemoene stemmen vastgesteld. Een ontwerp-besluit tot het doen van Onvoorziene Uitgaven op de Begrooting voor 1893 wegens do kosten van een aangeschaf- ten hevol ten behoeve der landeryon te Huig- sloot, tot een totaal bedrag van ƒ656, wat weder na eenige toelichting algemeen wordt vastgesteld. De begrooting van het 3de bataljon Rustende Schuttery in Zuid-Holland met memorie van toelichting voor 1894, in ontvangst en uitgaaf op oen geiyk bedrag van ƒ381, welke be grooting op voorstel van B. en Ws. na onder zoek wordt vastgesteld, zooals zy is ingediend. Nader wordt voorgenomen do in de ver gadering van 24 Aug. jl. door B. en Ws. aan geboden begrooting van inkomsten en uitgaven dezer gemeente voor het dienstjaar 1894 ad ƒ30,280.19 aan inkomsten en uitgaven met de daarby bohoorende Toelichting en verdere stukken ter goedkeuring op te zenden aan Godeputeordo Staten in dit gewest. Deze wordt art. by art. nagegaan, de geraamde bedragen met die van vorige jaren vergeleken en de gronden en redenen der ramingen voor 1894 door don Voorzitter uiteengozet. De heer E. J. Los wenscht in het midden te brengen, dat de zaken betreffende het Alg. Burg. Armbestuur thans in een bohoor- ïyken toestand verkeeren, doch dat dit arm bestuur, hetwelk ook geene fondeen bezit behalve eene inschryving op hot Grootboek der N. S., rentende 2!/i pet., nominaal 100, naar zyno meening geen redene van bestaan meer heeft, waarom hy voorstelt genoemd Armbestuur op te heffen en de aanwezige fondsen te bestemmen ten bate der gemeente kas. Na eenige bespreking wordt met alge- raeeno stemmen besloten aan Burg. en Weths. op to dragen dienaangaande oen onderzoek in te stellen en een nader voorstel te doen. Daarna wordt ter tafel gebracht een door B. en Ws. opgemaakt suppletoir kohier wegens Hoofdeiykon Omslag over 1893. Door den Voorzitter wordt voorgesteld, dit in be sloten vergadering te behandelen, hetgeen unaniem wordt goedgevonden. Hierna wordt de openbare vergadering gedurende den tyd, dat deze behandeling duurt, geschorst. Na heropening der openbare vergadering wordt het kohier in zyn geheel ter somma van 38.55 in stemming gebracht en met algemeene stemmen vastgesteld. Hierna niets meer te behandelen zynde en geen der leden op 's Voorzitters vraag meer het woord verlangende, wordt dezo openbare vergadering door den Voorzitter gesloten. Do geheimzinnig© verdwijning. Van oen onzer lezers, die de zomermaanden in Den Haag vertoefde, ontvangen wij, zegt de „Tel.", het volgende schryven. Op een goeden avond in den voorzomer, ik meen wel haast in de maand Juni, bevond ik my in de benedenzaal van een hotel in de residentie niemand was aanwezig anders dan de eigenaar misschien of diens zoon toon ik de gangdeur hoorde opengaan en in het Engelsch een gesprek voeren tusschen oene dame en een heer. Het gesprek duurde kort en de dame, die voor my onzichtbaar bleef, ging spoedig naar boven, terwyi haar begeleider de zaal binnenkwam en aan do leestafel tegenover my plaatsnemende, een gesprek aanving over Den Haag en zyne schoone omgeving, welke hy betuigde met zyne jonge vrouw, met wie hy een huwelyks- reisje deed, van heeler barto te hebben bewonderd. Buiten Den Haag kende hy, die in qualiteit van hofmeester toch nogal een en ander van de wereld gezien had, geene stad schooner dan Marseille met zyne bergachtige environs. Ovor de prachtige ligging dezer stad geraakte onze vreemdeling, die zich spoedig als een zeer spraakzaam man deed kennen, bijna niet uitgepraat. Toen myn vis-a-vis van dit ondei werp plot seling op het ryko chapitre van „likdoorns" verzeild raakte, vertelde hy, dat hy in hot wegnomen daarvan oene byzondere handigheid bezat, dat hy zich steeds tot de medische wetenschappen aangetrokken had gevoeld en door ernstige studie het eindelyk zoover gebracht had, dat hy aan boord reeds een tweo- of 'drietal verlossingen zonder eonigo hulp had beredderd on zelfs een matroos, dio by een val uit het want zyne hand had verbryzeld, deze hand had geamputeerd. Zyne kennis op dit gebiod dankte hy voornamelijk aan boek werken, welke vroeger in bezit waren geweest van een broeder, die als medicus praktizeerde in Britsch-Indiö, enzenz. Terwyl onze onderhoudende causeur, die voorgaf van geboorte „Flamand" te zyn en dan ook in zyn spreken den Viaamschon tongval verried, ons dit alles verhaalde en my wel willend aanbood myne likdoorns ik had gezegd my in het bezit van een tweetal te mogen verheugen wog te nemen, haalde hy een fraai pennemes te voorschyn, dat hy ons liet zien on wolks hoedanigheden hy ton zeerste prees. Als ik me niet bedrieg, zei hy dit mes, dat viymschorp moest zyn, voor vyf guldon van oen Brussolsch doktor te bobben gekocht. Later op den avond hoeft hy, op aandrang vooral van iemand, die ook met likdoorns ge- zogend was, met dit mes ten aanschouwen van misschien wel een tiental bezoekers, diesuc- cessieveiyk waren binnengekomen, op zeer vaardige wyze eerst myne en daarna de lik doorns uitgesaeden en gebrand van den heer, die by hem op do operatie had aangedrongen. Eén of twee dagen later heb ik den vreemde ling nog ééns weergezien en oonige woorden met hem gowissold. Ik meen, dat het by deze golegon- heid was, dat by my mededeeldo na zyne huwe- lyksreis een hotel te zullen betrokken te Silvertown, in Engeland. Hy zei tevens plan te hebben om met 'n dag ons land weder te verlaten, waarop de hotelhouder on ik hom een bezoek aan Amsterdam, waar de man voorgaf nog niet te zyn geweest, ton zeerste aanrieden. Wie nu was onze hofmeester-medicus? Niemand minder dan do beruchte De Jong. Toen ik de couranten berichten over de ver- dwyning van de beide vrouwen las, schoot my zyn persoon onmiddeliyk voor den geest, maar door zyne innemende manieren misleid en moer nog door een mislukt portret van hom, dat eenige dagen geleden in eon onzer dagbladen stond afgedrukt, dacht ik my te vergissen. Eeno andere, meer duidelyke beelte nis, die my een poosje later onder oogen kwam, deed my echter myne dwaling inzien. Het komt my niet waarschynlyk voor, dat doze medodeolingen over het geheel veel waardo zullen hebben voor onze justitie, daar hotgoen ik hier vermeldde, plaats had reeds in de maand Juni, terwyl do verdwyning van de twee vrouwen veel later moet zyn ge schied. Toch zou ik hare aandacht willen vestigen op do omstandigheid, dat Do Jong althans, naar my no waarnoming, by zonderen prys steldo op hot mos, waarmede hy my en den heer, van wion ik sprak, heeft ge opereerd en welk mes hy na de operatie met groote zorg reinigde, om het eerst weg te bergen nadat hy het aan verschillenden onzer in handen had gegeven ter bezichtiging. Do getuigenis, dat men mejuffrouw Juett na den 7den Juli nog in de buurt van Heelsum en Renkum zou hebben gezien, is volgens de „Arnb. Ct." by nader ondei zoek zeer vaag gebleken. Daarentegen wordt allengs meer gewicht gehecht aan oen getuigenis, vóór eenigen tyd door de „Arnh. Ct." meegedeeld, doch later in andere bladen tegengesproken, dat drie heidewerkers in de bosschen achter Rosen- daal op den 7den Juli De Jong en zyne vrouw hebben gezien, in de twee volgende dagen De Jong alleen, naby dezelfde plaats onrustig rondwarend. Toen Do Jong dien derden dag weer dezelfde werklieden herkende, die hem den vorigen keer ook al hadden nagekeken, nam hy de vlucht. Zy meenen gezien te hebben, dat hy dezen laatsten keer zyne schoenen op den rug droeg. Yan die ontmoeting, die hun nogal opviel, hebben zy reeds toen, dus voordat hun iets van de zaak-De Jong bekend werd, mededeeüng gedaan aan verschillende personen. Dat het juist de 7de Juli was, daaromtrent bestaat by hen volgens hunne verklaring geen twyfel, en wat de identiteit van den persoon betreft, zoo wordt het portret door hen herkend, wat nu niet zooveel bewyst, maar ook verschillende détails van zyn kleeding, o. a. de naar twee kanten in oen slinger hangende horloge ketting. Zeer trok het hunne aandacht, dat die persoon daar steeds in die afgelegen bosschen wandelde met een hoogen hoed. "Want het is eene inderdaad zeer afgelegen plek, waar die drie ontmoetingen plaats hadden in het bosch by den Yelperberg, die een heel eind van Velp verwyderd ligt, eenige myien achter Beekhuizen en het park van Rozendaal. De drie mannen hebben hem daar het eerst gezien 's morgens omstreeks halfelf, en daarna telkens weer tot halféén, toen de mannen naar huis gingen. Het paar heeft een geheelen tyd op eene hoogte gezeten. Den volgenden dag zagen dezelfde mannen hem op een eenigszins verder gelegen punt het bosch ingaan, en verloren hem daar uit het oog. Den derden dag zagen zy hem weer datzelfde bosch rondloopen. Een correspondent van de „New-York Herald", die zich speciaal aan deze zaak wydt, heeft met de bedoelde mannen de plaats be zocht. Zy vermoeden dat De Jong het lyk zou hebben goworpen in een zich daar in de nabyheid bevindenden put. De „Arnh. Ct." geeft van het verhoor dezer getuigon uit Rozendaal en hunne confronteering met De Jong do volgende beschryving: De rechter-commissaris had ons bevolen niet te spreken, als De Jong binnen zou zyn geleid, maar hem slechts nauwkeurig te bozien, al duurde dat ook nog zoo lang, want we be hoorden mot zekerheid te kunnen zeggen, of wo hom herkenden, dan niet. Zoodra we hem hadden herkend, zouden wy alleen zeggen: „Het is goed". Toen De Jong binnengeleid was, werd ter stond gevraagd: „Wel, hoe gaat het er mee?" „O, nu gaat hot nogal, boe, boe, boe, boe, maar van nacht, o zoo'n naren nacht gehad, boe, boe," antwoordde hy onder herhaald hoesten. „O foei, boe, boo, boe, zoo'n nare nacht I" „Gy hoest erg, Do Jong, heeft hetdrankjo je niet geholpen?" „Neon, mynheer, niets, boe, boe, boe." De getuigen, vergetende voor een oogenblik hot ernstige van het tydstip, vonden die woor denwisseling, afgebroken door hoestbuien, erg grappig, te meer, omdat zy beiden terstond hom beslist herkonden, die hen op de heide eens zoo dreigend had aangezien. „Gy moest u geheel hebben gekleed, De Jong", hernam de rechter, „uw overhemd ont breekt". „Boe, boe, dat doe ik niet l" „Gy moet, hoort gel" „Geef me dan, boe, boe. uit den koffer een schoon." „Mynheer, het is goed," spraken nu de ge tuigen, waarop terstond last werd gegeven Dj Jong weg te leiden. Het lyk van moj. Roobol is thans ook herkci door den bewuston Arnhemschen conducteur, den man der getuige van eergisteren. Het lyk is aan do Nieuwer-Amstelsche politie overgegeven, om binnen die gemeente van gemeentewege begraven te worden. Dezelfde verwarring, als te Londen is voor gekomen met den naam De Jong Schouwen burg, heeft, volgens een der Haagsche bladen, plaats gehad met een jongmensch uit Den Haag, zoon van eeno geachto familie, die dezen zomer met zyne zuster in eene Duit- sche badplaats vertoefdo. Afgaande op eene vermeende overeenkomst in namen, berichtte de eigenaar van hel hotel, waarin bedoelde heer en dame hadden gelogeerd, dat „de moordenaar en zyn slachtoffer" zich in zyn hotel hadden opgobouden! De „Amsterdamscho Courant" publiceert heden eene tweede reeks van antwoorden over de quaestie betreffende het hypnotiseoren van verdachten. Ditmaal zyn het de antwoor den van mrs. B. J. Polenaar, E. Van Lier, J. Kappeyne Van de Copello en M. J. Pfin- appel, te Amsterdam, en prof. mr. J. DonTeia Nieuwenhuis. te Groningen, die allen on ver schillende gronden tot hot besluit komen, dat do toepassing der hypnose op verdachten tegen hunnen zin volgens onze wetgeving niet ge oorloofd is, noch behoort te zyn. Ook prof. mr. P. W. A. Cort Van der Linden te Amster dam verklaart zich in do „Amsterdammer" in aenzolfden geest. Met prof. Domela Nieuwen huis is hy echter van oordeel, dathethypno* Liseeren van verdachten met hunnen wil ge oorloofd is. KOLONIËN. BATAVIA, 9 12 Sept. (Vervolg.) Met leedwezen wordt vernomen, dat de substituut-officier van justitie te Soerabaia, do heer Gatsonides, aan den disck gezeten, geheel onverwacht door een zeer ernstig toe val werd getroffen. Of de ongesteldheid zich als eene van biy- venden aard, dan wel als eeno slechts tydelyke laat aanzien, schynt nog niot met zekerheid te zeggen. Men schynt het geval echter nogal bedonkelyk te achten. Met den gezondheidstoestand is het vol gens de „Tel." de laatste dagen te Semarang weder slecht gesteld. Koortsen, hoest en oog- pyn zyn schering en inslag en wat een lui, die het koude Salatiga of het koele Oenga- rang opzoekenhelaas, niet ieder is daartoe maar in staat. Ook hebben zich eenige ge vallen van buikaandoeningen voorgedaan met doodeiyken afloop. Door don Gouverneur-Generaal van Ned.-ïndiö zija de volgende beschikkingen genomon: Bg het Boschwezen op Java en Madoera: Toegovoegd: Aan don houtvester bolaet met bet beheer over het boschdietrict Sem» rang-Vorsten landen d« ASDirant-houtvestcr W. A. Baron Van Aebeck. Departement van Oorlog. Verleend Eene maand verlof naar Batavia en Buitenzorg wegens particu liere belangeD, aan den majoor-intendant J. H. C. Vermeer; eeno maand verlof naar Lawang wogens ziekte, aan den teekenaar bij den artillerie-constructie winkol to Soerabaia J. J. Man. O vorgeplaa tst: Bij het 13de bataljon to Soera baia do lsto lnit. to Atjeh F. P. M. P. Éerkeljon; by het 18do bat. te Buitenzorg, do lste luit. te Atjeh W. B. Oort, bij do troepenmacht te Atjeh ter nadere iudeeling de 2de luit. bij de garnizoens- compagnie te Sorang L. F. Kroon on do lsto luit. to Buitenzorg O. G. H. Krapels; by het 2do depotbat. te Magelang do lste luit. bij het 6do bat. aldaar K. M. Do Jager; by hot Gde bat. te Mage lang, de 2do luit. brj hot 2do bat. aldaar P. J. Gruijter; van hot 2do naar hot lido bat. to Mr. Cornclie, do 2de luit. E. S. De Klerk; van bot 2do naar het depotbat. te Magelang, de kapiteins C. N. J. Kepper, en C. F. Van der Ende; bij het Sdo depotbat. to Magelang, do 2do lnit. bij het garn.-bat. to Bandjermasin G. H. De Wilde; bij het garn.-bat. der Z. en O. afd. van Borneo, de lste luit. bij het 13de bat. to Boe abaia R. C. H. Bou- man; bij het strafdetachement to Ngawi, do 2do luit. by hot Gde bat. te Soerabaia H. O. F. P. Le Roux. Oepartemcnt van Oorlog. Goplaatst: Bij het 6de bataljon te Semarang, de oulaDgs uit Nederland aangekomen 2do luitenant G. W. J. Walravenbij het 2do bataljon te Magelang, do 2de luitenant v. d. d. h. t 1. W. O. Gerlacbbij bet rechterhilf lste bataljon to Soerakarta do van verlof uit Nederland teruggolcoordo kapitein dor infanterie A. E. N. B. Otken; brj het 18do bataljon te Buitenzorg, de kapitein dtr infanterie F. W. O. Nieuwland. Overgeplaatst: Als chef der triangulatie- brigade de luit.-kolonel der infantoiio H. D. M. Bos boom idem naar PadaDg de officier van gezondheid 2'le klaeeo to Locboe Sikaping dr. II. W. Beekhuis; idem naar Loeboe Sikaping do officier van gezond heid 2de klasse te Ooloe Lim&u Manis H. J. Zijletra. Goplaatst: Bij don goweetelykon en plaatse- lijken geneeskundigen dienst tor Sumatra's Westkust to Padang do officier van gezondheid 2de klasse, be stemd voor don dienst bier to lande, L. A. Demmere. Verloond: Een twoejarig verlof naar Europa, wogens vijftien jaren onafgebroken dionet in Nodcr- landsch-Indië, aan den kapitein dor infanterie W. Boer. Bevorderd: Tot dirigcoreni offl. van gez. 2do klasse by den militairen goneesknndigon dienst, do offi. van gez. lsto kl. J. A. B. Maethofl". Departement van Marine. Benoemd: Tot 3den stuurman bij do Gouverncments-Marine, R. F. Bakker, daartoe door het Opperbestuur ter beschikking go- stcld van do Iodische regeering en goplaatst aan boord van bet stoomschip „Albatros"; tot loerling- maobinist n. J. Theijs, partioulier, en goplaatst aan boord van het stoomschip „Zwaan"; tot 3den machinist V. L. Portier, thans leerling-machinist, on overgeplaatst van bet stoomschip „Condor" op hot stoomschip „Raaf". Ovorgoplaatat: Van bot stoomschip „Raaf" op het stoomschep „Koetei", do 2do macbioiet J. J. Bisschop; van hot stoomschip „Zwaan" op het stoomschip „Condor" de leerliDg-machiniet H. A. Moyor. Ontslagen: Op verzoek, eervol uit 'slande dienst, met iDgang van 4 October 1893, de licht- opzichter der 2de klasse bij don dienst dor kustver- 1 chting in Nederlandscb-Indiê G. A. Th. Zürher. Opgavo van passagiers, van Batavia naar Maraeillö en Nederland vertrokken per Nod. e s. „Merapi" De kapitein der iDfanterio J. O. P. Mossel, echt- geooote en 4 kinderen, onderwijzor lsto kl. L. H. Verhoog, echtgenoote en 7 kinderen, mevrouw G. L. Burt geboren Zeveryo, Jongedames 8. G., M. L. C. W., O. C. J. D. B J. en A. M. ZoverijD, do heer O. D. Birnio 8r., do chef der werkplaatsen by do exploitatie der Staatsspoorwegen op Java te Modioem n. C. RaveD, do heeren A. A. F. Heineken, A. J. Swaviug, P. L. Krancher, J. Knijpers, J. C. Bremcrs, J. F. Van dor Vliet, L. Van der Houten, L. dr. Van Tengnagell de Ra d, benevens Hr. Ms. troepen en schepelingen. BUITENLAND. Franlcrijlc. Do Italiaansche gezant te Parys heeft van den minister van het huis des konings een telegram ontvangen, meldonde dat koning Humbert met leedwezen do ziekte van Mac Mahon vernomen hoeft. De koning, gedachtig aan het roemryke aandeel, door den maar schalk in den oorlog van 1859 genomen, wenscht barteiyk dat de maarschalk nog langen tyd gespaard biyve voor de dankbaarheid der Italianen en de bewondering van het dappere Fransche leger. De hertogin van Magenta seint dat haar echtgenoot, maarschalk Mac Mahon, een onrus- tigen nacht heeft doorgebracht. De toestand blyft zorgwekkend; op zyn hoogen leoftyd (85 jaar) is de minste ziekte voldoende om het leven in gevaar te brengen. President Camot heeft een eigenhandig schryven gericht aan mevrouw Mac Mahon, om haar zyno deelneming te betuigen, en verzocht, geregeld op de hoogte te worden cehouden van den toestands des maarschalks. ÜnlÉsohlQa<J*. Generaal Von Kirsc'hhoff, did êifistsg pleegde op den hcor Havich van hot „Bor- liner Tageblatt", zal terechtstaan voor een' krygsraad, bestaande uit een generaal-oppor-! bevelhebber, drie generaals van legercorpsen, drie divisie-generaals en drie brigade-generaals. Do behandeling der zaak zal met gesloten deureo plaats hebben. Naar aanleiding van dezo zaak dringen de bladen op herziening van het wetboek van strafrecht aan, daar de militaire rechtspleging geene voldoende waarborgen van onpartydig- heid en openbaarheid biedt en een privilege schept voor de officieren, die zich schuldig maken aan vergrypen tegen het gemeene recht. Grroot-Bji'itaiiiiië. Er waren gisteren talrijke verschynselen, welko op oen naderend eindo van de werk staking in de mynen wyzen. De besturen van vele groote mynen hebben gisteren hun voor nemen te kennen gegeven, den arbeid te her-! vatten tegen het oude loon. In twee kolenmynen der smedery-maat- schappy St.-Anton, welke 2000 man in dienst hebben, is de arbeid hervat. Ook de andero mynen hervatten het werk. Officieel wordt bekend gemaakt datlorc' Elgin tot onderkoning van Indië is benoemd. Brazilië. Aan de „Now-York Herald" wordt uit Montevideo geseind, dat admiraal De Mollo' oen manifest heeft uitgevaardigd, waarin by tot weerlegging der geruchten als zou hy een herstel der monarchie in Brazilië bcoogen verklaart dat, wanneer hy zegeviert, hy de republikeinsche instellingen ten strengste zal handhaven. Voorts beschuldigt hy president Peixoto, de grondwet te verkrachten en de hulpbronnen des lands op te offeren, door hot aan den burgeroorlog bloot te stellen. De Mello verzekert dat hy niet naar het gezag haakt, maar dat hy alleen het land wil redden en hot volk wil bevryden van dwinge-, landy, in het vast vertrouwen dat hom de eind-zegepraal zal zyn. Gisteren zyn af en toe schoten gewissold tusschen de forten van Rio-do Janeiro en hot eskader der opstandelingen. In de stad is! alles rustig en de zaken gaan haren gere- gelden gang. r7 President Peixoto heeft een manifest uil-, gevaardigd, waarin hy verklaart dat, indien de verkiezingen voor het Congres niet gunstig" voor hem mochten uitvallen, hy den wil des, vaderlands zou weten te eerbiedigen. Gretnecut<5i*aa.cl van Lcidou. Zitting van liedennamiddag te 2 uren. Voorzitter: de heer Do Laat de Kanter, Burgemeester. Tegenwoordig de heeren: Juta, Do Sturler,. Dekhuyzen, Zillesen, Drucker, Du Rieu, Verhey I Van Wyk, Van Lidth de Jeude, Van Hamel, Fockema Andrete, Pera, Kerstens, Lo Poole, Verster van Wulverhorst, Siegenbeek van Heukelom, Stadhouder, Cock, Van Hoeken, Van Kempen, De Vries, Hasselbach, Do Goeje, Kaiser, "Was en Driessen Afwezig met kennisgeving de heeren Zaayer en Van der Breggen. Na lezing der notulen van de vorige ver gadering deelde de heer Du Rieu mede dat hem by onderzoek gebleken is dat hy niot verkeerd was ingelicht, toen hy in de vorige vergadering mededeeldo dat net hoofd der' school 4de klasse meer dan 25 had aange vraagd voor het schoonhouden, enz. zyner schoollokalen. Spr. had toen gezegd dat ge noemd hoofd 50 had aangevraagd, waarover de wethouder van financiën toon zyne ver wondering te kennen gaf, maar het moest zelfs 55 zyn, dus nog 5 meer. De heer Juta, wethouder, zeide deze zaak' te zullen onderzoeken, waarna de notulen werden goedgekeurd. Aan de orde kwamen de volgende punteu 1°. Benoeming van oono derde onderwijzeres aan do Meisjesschool 2de klasse. (256) 2°. Idem alevoren aan do Jongensschool lste kl. (257) 3°. Idem van eene twoedo onderwijzeres aan do Meisjesschool 2do klasse. (258) 4°. Idem van een eersten onderwijzer aan ac school 4do klasse No. 2 (269) 5°. Idem van een lid dor Commissie van Toezicht op do scholen voor Middelbaar onderwijs. (260) 6°. Verzoek van H. Pnf kna, om eono stoop t-e mogon leggen voor perceel Groenestetg No. 59. (255)' 7. Idem van H. H. B. Vos, om gedeoltolijke vrij stelling van schoolgeld. Kweekschool voor Onder-' wijzere. (261) 8°. Idem van J. Borger, omtrent demping van een gedeelte sloot langs don Hoogen Rijndijk. (263) 9°. Idem van het Bcstnnr van de Leideche Bouw maatschappij, omtrent het leggen van eene brug over de sloot langs den weg bnitcn de voor malige Rrjnsbnrgerpoort nabij de Poelbrng. (264 ou 273) 10°. Idem van W. J. Zwetsloot, tor bekoming van grond bniten do voormalige Marepoort. (265) 11°. Bcgrooting voor 1894 van de Bark van Looning. (267) 12°. Verzoek van hot Bestuur der Afdeeling Leiden van de Maatschappij tot Bevordering der Toon kunst, om vermindering van zanlhuur voor de repetition der zangvoreonigiDg. (272) 13°. Idem van A. Schaft, om eono stoep te mojen leggen voor de perceelen Hoefatraat Nos. 3 en 5. (271) 14°. Idem van A. Muller, om vrijstelling of terugbe taling van schoolgold Middelbaar onderwys. (268) 15°. Voorstel tot verhooging van de jaarwedde van den leeraar in do Wiskunde aan hot Gymnasium. (253 en 274). Achtereenvolgens werden benoemd: Punt 1 mej. C. C. J. Boer, te Voorschoten, met 23 stemmen. Op mej. A. M. Prins alhier was 1 stem uitgobracht en 1 biljet was blanco. Punt 2 mej. A. Prins alhier met 24 stommen. Één biljet blanco. Punt 3 mej. H. M. Köhlmann alhier met 24 stommen. Één biljet blanco. Punt 4 de heer Ruurd Adama alhier met' 20 stemmen. Op den heer Ph. Rank alhier,! No. 3 van het drietal, waren 3 stemmen uit gebracht en 1 biliet was blanco

Leidsch Dagblad | 1893 | | pagina 2