N°. 10240. Dinsdag 11 Juli. A0.1093. feze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Eerste Blad. LEIDSOÏÏ g8i DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maandenfl.lt. Franco per post1-4®- Afzonderlijke Nommers0-08. - ®lt nommer bestaat uit TWEE Bladen. Officicele Kennisgeyiiigoii. Burgemeester m Wethoudeie der gemeente Leiden brengen by dezo ter algemeens kennis dat de passage door do Donkers teeg, van heden, gedurende enkele dagen, wegens herMrating, voor rij- en voer tuigen zal zijn afgesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 10 Juii 1893. E. KIST, Secretaris. Leiden, 10 Juli. Door de Gedeputeerde Staten is by de behandeling van de bezwaarschriften tegen de kohieren der Plaatselijke Directe Belasting, cienst 1891 en 1S92, ten aanzien van de bezwaarschriften van L. A. H. Holthuizen, kinderjuffrouw, en B. Honing, huishoudster, beslist dat reclamanten te rangschikken zyn onder de by hunne meesters inwonende dienstboden, die krachtens het bepaalde by art. 3 van het heffingsbesluit in de belasting niet worden aangeslagen, en verklaard dat reclamanten ten onrechte zyn aangeslagen in de plaatselyke directe belasting en alzoo be paald, dat, met vernietiging van de aanslagen, zy van het kohier zullen worden afgevoerd. Vermits met de vrijstelling in art. 3 van de dienstboden, die by hunne meesters in wonen, niet anders bedoeld is dan de eigenlyk gezegde dienstmeiden en knechts vry te stel len, is het, naar het inzien van B. en Ws noodzakelyk, met liet oog op de bovenaan gehaalde beslissingen, in het heffingsbesluit op te nemen wat met de uitdrukking dienst boden bedoeld wordt. Geschiedt dit niet, dan zou het gevolg wezen van de meergenoemde beslissingen, dat voortaan niet meer worden aangeslagen do huishoudsters, juffrouwen van gezelschap, de winkeljuffrouwen en anderen, ook zoover ze een inkomen hebben van meer dan f 400. B. en Ws. geven den gemeenteraad mits dien in overweging tot de bovenbedoelde aan vulling van het besluit over te gaan, door vaststelling van het navolgend concept-besluit De Raad der gemeente Leiden, Hoeft besloten Het Raadsbesluit van den 22sten October 1877, regelende do heffing van eene plaatse lyke directe belasting te Leiden (Gem.-blad No. 4 van 1878), gewyzigd by Raadsbesluiten van den 16den December 1878 (Gem.-blad No. 1 van 1879), van den 6den October 1881 (Gem.-blad No. 5 van 1882), van den 23sten December 1886 (Gem.-blad No. 4 van 1887) en van den llden November/17öen December 1890, (Gem. blad No. 1 van 1891) in dier voege aan te vullen, dat art. 3 worde gelezen als volgt: „Dienstboden, die bij hunne meesters inwonen, worden in deze belasting niet aan geslagen." „Onder dienstboden zyn uitsluitend te verstaan dienstmeiden en knechts." Na overleg met de commissie van fabri cage, deelen B. en Ws. den gemeenteraad mede dat er geen bezwaar bestaat tegen de inwilliging van het verzoek van den heer F. A. Wilh. Schudel, om op de eerste étage van het in aanbouw zynd perceel aan de Papengracht No. 2 by de aansluiting van den voor- en zygevel, vormende een schuinen hoek, een balkon te plaatsen voorts om het nestaande keldergat aan den voorgevel te verplaatsen naar het midden van dien gevel, en eindelijk om twee nieuwe keldergaten te maken in de te leggen stoep langs den zygevel aan de zyde van de Papengracht. B. en Ws. geven derhalve in overweging de gevraagde vergunningen te verlecnen onder voorwaarde lo. dat de zijwanden van het te maken balkon worden gemaakt van doorschynend glas; 2o dat hot keldergat aan den voorgevel bimkn do rooiing van de stoep blijve; 3o. dat de stoep langs den zygevel aan de Papengracht niet meer dan 1.20 meter uit den gevel worde gelegd en de keldergaten binnen do rooiing van die stoep biy venvoorts, zoo de stoep niet wordt afgesloten, de kel dergaten te dekken met yzeren roosters, waarvan de stylen hoogstens 5 centimeters, van midden tot midden, van elkander ver- wyderd mogen zijn, en 4o. dat voor elk der keldergaten worde betaald eene recognitie van 0.60 'sjaars, overeenkomstig het tarief. Ten gevolge van het aan mej Jansen verleend eervol ontslag uit de betrekking van tweede onderwyzeres aan de Meisjesschool 2de klasse, is er eene vacature ontstaan, ter vervulling waarvan de volgende voordracht is opgemaakt: lo. mej. S. H. E. Prins; mej. A. C. Hofman en mej. C. A. Fischer, allen werkzaam als onderwyzeres aan genoemde Meisjesschool. Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van J. Van den Broek, deelen B. en Ws. mede dat de zoon van adressant eerst op 1 Juni jl. tot de Hoogere Burgerschool voor Jongens is toegelaten, zoodat zy in over weging geven aan adressant vrystelling of terugbetaling van schoolgeld te verleenen voor zyn zoon, leerling der H. B.-S. voor Jongens, over de eerste drie kwartalen van den cursus 1892/93. Naar aanleiding van een gelyk verzoek van H. H. B. Vos, deelen B. en Ws. mede dat de zoon van adressant, leerling der Hoogere Burgerschool voor Jongens, in den aanvang van Mei jl. de school heeft moeten verlaten wegens eene ernstige ziekte, waarvan hy nog niet hersteld is. Er bestaan h. i. alzoo termen tot inwilliging van het verzoek, op grond waarvan zy in overweging geven aan adres sant vrystelling of terugbetaling van school geld te verleenen voor zyn zoon, leerling der H. B.-S. voor Jongens, over het laatste kwartaal van den cursus 1892/93. By de behandeling van het voorstel van B. en Ws. in zake do regeling van de keuring van vee en vleesch, enz. in de Raadszitting van 22 Juni jl. werd door den heerFockema Andreae de opmerking gemaakt, dat, vermits nu ook een keurmeester van ooft zal worden aangesteld, het wenschelyk is in de Verordening op het keuren van ooft eene bepaling op te nemen dat het toezicht op de naleving van de Verordening en het opmaken van proces verbaal is opgedragen, behalve aan 's Ryks ambtenaren en gemeente politie, ook aan den keurmeester van het ooft. Zich met die opmerking vereenigei.de, wordt thans door B. en Ws. voorgesteld de Ver ordening in dien zin aan te vullen. Vervolgens is in de dne Verordeningen omtrent de keuring bepaald dat die Veror deningen in werking treden op een nader door den Gemeenteraad aan te wyzen tydstip. Het komt B. en Ws. voor, dat die in-werking- treding zou kunnen worden bepaald op 1 October 1893, vermit6 tegen dien tyddedoor hen te benoemen beambten in functie zullen kunnen treden en de verder voor de invoering noodige maatregelen kunnen zyn vastgesteld, terwijl alsdan vermoedelyk do besluiten, regelende de heffing en invordering van keur- loonen, door de Koninklyke goedkeuring zullen zyn bekrachtigd. Verder is bij Raadsbesluit van 22 Juni jl. o. a. bepaald dat zal worden aangesteld een eerste keurmeester van vee en vleesch, op eene jaarwedde van 1400 en 5 pCt. van de opbrengst der keurloonen voor ee en vleesch. Het is na ingesteld onderzoek gebleken dat dezo jaarwedde eenigszins zal moeten worden verhoogd, wil men in staat zijn een in alle opzichten geschikt persoon met dezebetrekking le belasten, terwyl bet bovendien wenschelyk is aan den to benoemen ambtenaar een anderen titel toe te kennen dan van Eersten keur- j meester, en zulks ten einde te voorkomen dat de zoogenaamde eerste keurmeester by het publiek gelyk worde gesteld met de aan hem ondergeschikte gewone keurmeesters. B. en Ws. zouden daarom de jaarwedde wenschen te zien vastgesteld op ƒ1600 en 5 pCt. van de opbrengst der keurloonen en aan bedoelden ambtenaar den titel willen geven van Inspecteur van de vee- en vleesch- keuring. Wordt deze titel vastgesteld, dan zal ook in enkele .artikelen der Verordening op de keuring van vee en vleesch eene wyziging moeten worden aangebracht, nl. in die artikelen, waarin van de keurmeesters sprake is. De Commissie van Financiën heeft geene bedenkingen tegen de in hare handen gestelde rekening van de Stedelyke Werkinrichting, dienst 1892, en stelt derhalve voor die reke ning goed te keuren, in ontvangst en uitgaaf ad ƒ16885.455, alzoo sluitende quitte. - Betreffende het verzoek van den heer J. Roem, omtrent overwulving van een gedeelte der Zoeterwoudsche Singelsloot en van de sedert ingediende plannen, deelen B. en Ws na overleg met de commissie van fabricage, mede dat tegen de inwilliging van het verzoek geen bezwaar bestaat. Zy geven mitsdien in overweging: lo. aan adressant vergunning te verleenen om het gedeelte der Zoeterwoudsche Singel- sloot voor de kadastrale perceelen Sectie F. No. 1074 tot en met No. 1081 te overwulven, onder voorwaarde: a. dat de sloot, alvorens te worden overwulfd, behoorlyk worde schoongemaakt; b. dat alles geschiede overeenkomstig de overgelegde teekening volgens aanwijzing en onder toezicht van den gemeente-architecten alle schade aan den berm door de gemeente worde hersteld, waarvan de kosten door adres sant moeten worden vergoed; c. dat de vergunning vervalt, wanneer daarvan niet binnen drie maanden gebruik wordt gemaakt d. dat adressant drie dagen voor den aan vang der werkzaamheden daarvan aan den gemeente architect schrifteiyk kennis moet geven e. dat dit verzoek alleen wordt verleend aan adressant, coch niet aan zyne recht- verkrygenden 2o. het door de overwulving verkregen terrein aan adressant tot wedoropzeggens in gebruik te geven, tegen betaling van eene jaarlyksche recognitie van 31/, cent per cen tiare, onder bepaling dat die grond als tuin worde aangelegd en op een meter afstand van de boomenrij door een yzeren htk, goedge keurd door Burg. en Weth., worde afgescheiden, en dat het terrein behoorlyk worde onderhouden. - Ter vervulling van de vacature, ontstaan door de overplaatsing van den 2den onder wyzer L. Van Oeveren van de school der 3de kl. No. 2 naar de Jongensschool 2de kl., is de volgende voordracht opgemaakt, ter be noeming van een tweeden onderwyzer aan de eerstgenoemde school, op eene jaarwedde van ƒ700, als: lo. W. J. Jong; 2o. A. Dirks; en 3o. J. Christiaanse, allen werkzaam als onderwyzer aan openbare scholen in deze gemeente. Na ingesteld onderzook deelen B. en Ws. mede dat geen bezwaar bestaat tegen de inwilliging van het vroeger vermeld verzoek van het Bestuur der Cferistelyke Wykvereeni- ging „Pniël", zoodat zy in overweging geven aan adressant tot wederopzeggens vergunning te verleenen a. tot het leggen van twee hardsteenen dorpels voor do beide ingangen perceelen Middelstogracht No. 60 en 62a de een 40 en de tweede 50 centimeters uit den gevel uit springende, overeenkomstig aanwyzing van j rooimeesters, onder bepaling dat de vry'ko- mer.de klinkers het eigendom der gemeente blyven en vanwege de gemeente voor reke ning van adressant zullen moeten worden weggevoerd; PRIJS DER ADVERTENTIÊN: V*n 16 regelt ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootere lettere naar plaatsruimte. Yoor h«& incasseeren builen de stad wordt ƒ0.10 berekend. b. om eene loozing te leggen voor spoel water en loozing voor faecaliên ten dienste van de perceelen Middelstegracht No. 60 en 62a in aansluiting aan het gemeenteriool, onder voorwaarde, dat het werk worde ver richt" volgens aanwyzing en ten genoegen van den Gemeente Architect, de kosten van her- stratingen, door de gemeente te verrichten, door adressant worden gedragen en dat eene recognitie worde betaald van 1 per jaar. Naar aanleiding van art. 1 van het Reglement voor de Bank van Leening, bieden B. en Ws., ter vervulling van de vacature, ontstaan ten gevolgo van het overlyden van mr. J. Th. Buys, voor de benoeming van een Commissaris der Bank van L9ening, de na volgende in alphabetische orde gestelde voor dracht aan: lo. mr. H. Van der Hoeven; 2o. dr. Th. W. Van Lidth de Jeude; 3o. C. Wassenaar, met voorstel om alsnu tot eene benoeming over te gaan. De uitslag van het admissie-examen tot de Hoogere Burgerschool voor Jongens is als volgt: lste kl. Aantal 58. Toegelaten 35, nameiyk: IL F. Schlette, P. W. M. Trap, L. C. Bol, H. Kruyff, W. A. Laverman, A. A. Van der Patten, C. Ripping, A. J. Dykman, K. Over, A. R. Adam, K. J. Bosman, P. J. Meerburg, J. M. Kuyl, J. F. Bornwater, J. L. K. Timmermann, T. L. Van Hasselt, B. J. M. Kortmann, A. Van Driel, D. G. Van der Made, M. L. Ouwerkerk, G. A. E. Duyster, B. Verhoeven, H. G. Van Sillevoldt, E. J. Los, A. C. Steffelaar, F. A. Vaillant, J. G. Sytsma, H. P. Van Vuuren, J. J. R. Burg, J. L. Wissen- burgh, G. v. d. Valk Bouman, J. R. F. Vyzelaar, W. J. N. Gori, E. G. P. Van Sypfeld en L. A. J. Koning. Voorwaardelyk 4, nameiyk C. H. Westdyk, C. T. J. Van den Bergh, C. Ouwehand en K. A. Schmidt. Afgewezen 19. 2de kl. Aantal 1. Afgewezen. 3de kl. Aantal 2, Toegelaten, nameiyk: C. H. Van den Broek en P. A. Van der Burg. 4de kl. Aantal 4, Toegelaten tot de 3de kl. Gerarda Lens, J. P. Metman en W. J. O. Sluiter. Toegelaten tot de 4de kl. (voorwaard.) B. W. Van Welderen Rengers. De uitslag der overgangs-examens aan de hoogere burgerschool voor meisjes was als volgt: lste klasse 27 leerlingen; onvoorw. be vorderd 17, voorw. 3, niet bevorderd 7. 2de klasse 19 leerlingenonvoorw. be vorderd 14, voorw. 2, niet bevorderd 3. 3de klasse 17 leerlingen; onvoorw. be vorderd 13, vooiw. 4. 4de klasse 17 leerlingen; onvoorw. be vorderd 15, niet bevorderd 2. Aan bet admissie examen werd deelgenomen door 25 leerlingen voor de lste klasse, waar van 18 werden toegelaten. Voor de Kweekschool voor Zeevaart alhier hebben zich in het afgeloopen kwartaal 326 jongens aangemeld, waarvan er 237 af gekeurd en 89 aangenomen zyn. By de heden gehouden openbare verkoo- ping van cokes, in partyen van 10 en 5 Hectoliters, waren de pryzen4 en 2. Tegen gisternamiddag drie uren had de heer A. G. Hessels de leden van de Sociëteit „Concordia" met hunne dames en kinderen uitgenoodigd om in den tuin van genoemde Sociëteit, welke met planten en bloemen ver sierd was, eene muziekuitvoering by te wonen, aan welke vriendelyke uitnoodiging door meest alle leden werd gevolg gegeven. Na de pauze nam de heer A. G. Hessels het woord, om do Commissie en de leden dank te zeggen voor het genoegen en de hulde, hem onlangs op zyn 80sten verjaardag bewezen; alsmede voor het prachlige album, j hem geschonken, met Aquarellen van onzen b6kwamen te;kenaar en artist den heer R. Raar alhier, die op hoogst vcrdienstelyke i wyze zich van do hem'opgedragen taak heeft I

Leidsch Dagblad | 1893 | | pagina 1