Stoomtram HAARLEM LEIDEN. P. J. KEULS Co., Wijnkoopers. de Leidsche Bierhal. N«. 10211. Woensdag 7 Juni. A°. 1893. feze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Tweede Blad. Burgerlijke Stand. :Betuwsche Meilcërsen Gevraagd Rijpe Meikersen. 3. KantoorBurgsteeg 6. GrossierderijBurgsteeg TE KOOF*: GEOPEND Verhuisd, G. MEYER, Bloemist, LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden.f l.lt. Franco per post7.77".'. 7*77 1.40. Afzonderlijke Nommera..'7.7.".77... 0.05. PRIJS DEa AHVEETENTIÊN Van 16 regel» ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171» Orootere lettere naar plaatsruimte. Voor haft incasseeren buiten de stad wordt ƒ0.10 berekend. Gt-emenffd N i e 11 "w In het „Hotel Deutschmann", te Scheveningen, is een gezelschap afgestapt van 49 dames en heeren, behoorende lot de Midland-Railway-Institute, te Derby, die een bezoek brengen aan do badplaats en de residentie. Zaterdagavond halfzes is op de Prins Hendrikkade te Amsterdam een 7- iarig jongetje door eene zwaar beladen bierkar over de borst gereden. Het werd per vigilante naar hot gasthuis gebracht, alwaar het by aankomst reeds dood bleek te zjjn. Tegen den bestuurder der kar is proces-verbaal opgemaakt. Drie metselaars waren bezig een muur van een kelder in het huis van den landbouwer H. Lenderink, te Wezepe, (Olst) in te metselen. Plotseling viel de tamelijk hooge muur om en de metselaars kwamen er alle drie onder. Zy weiden bebloed en gekneusd naar huis gebracht. De toestand van dén hunner is zorgwekkend. Het vyfjarig zoontje van den heer IV. Hulshof, te Kiolwinderveer, is levenloos uit het diep by de sluisdeuren opgehaald. Het driejarig zoontje van den arbeider J. Smit, te Meerland, dat eenige oogenblikken aan het oog der moedor was ontsnapt, is in eene sloot naby de ouderlyke woning verdronken. By den veehouder S. Den Toom, onder Niouwerkerk aan den IJsel, is een kalf geboren, dat geheel don vorm heeft van een zeehond. Men gaat met het dier in do om streken te kyk. Sedert eenigen tyd varen ervan het Priesche dorp Oosterzee twee stoombooten op Heerenveen. Beide kapiteins zoeken elkander er onder te werken en zoo heeft de kapitein van de stoomboot „de Eendracht" besloten de passagiers nu heen en terug kosteloos te ver voeren. Dat daardoor de andere boot veel pas sagiers verliest, ligt voor de hand, en nieuws gierig ziet men uit naar het besluit, dat deze boot nu zal nemen om het kosteloos vervoer van passagiers te overtreffen. mishandeling niet doodclljkcn afloop. (Vervolg.) Subst.-officior van justitie mr. Pleyto, er op wljzendo, dat ondanks de zorgvuldige instructie en ondanks het gisteren gehouden verhoor, zeer veel duisters in deze zaak gebleven ie, meende evenwel, dat hetgeen de beklaagden opgeven onjuist is. Niet zonder eenige aan leiding heeft v. L. aan T. een slag gogeven, maar gelyk een der getuigen verklaarde, v. L. kwam naar buiten, omdat G. T en v. d. V. tegen de ruiten der herberg getikt hadden. Van L., een vechtersbaas, is toen naar buiten gekomen en heeft, dit staat vast, de bekl. geprovoceerd om te vechten. T. heeft toen met v. L. gevochten en v. d. V. heeft er zich mede bemoeid en den doodelyken slag toe gebracht, een slag zéó hevig, dat, gelyk een der getuigen verklaarde, men er eene koe door dooden kon. De schuld van T. achtte ZEd.Achtb. vooral waar v. L. hem had uitgedaagd niet bewezen en hy vorderde voor hem vryspraak terwyl voor v. d. V., wegens mishandeling, welke den dood ton gevolge hoeft gehad, 2 jaar en G maanden gevangenisstraf werd ge eischt. De toegevoegde verdediger, mr. H. J. De Rouville, meende dat, wat ook duister is ge bleven, het vaststaat, dat v. L. de beklaagden heeft uitgetart. En loontje kwam hier om zyn boontje, hoe treurig de zaak ook afliep. De heftige en brutale natuur van L. werd door pleiter in het licht gesteld, om duideiyk te maken dat het verhaal van beklaagden zeer goed waar kan zyn. Zy hadden zich slechts verweerd. Pleiter concludeerde, wat G. T. be treft, tot ontslag van rechtsvervolging. En mocht de rechtbank in de handeling van v. d. V. geen noodweer zien, gelyk pleiter meende dat hier aanwezig was dan hoopte hy,wy- zende op het goede verleden van zyn cliënt, dat eene lichtere straf zou worden opgelegd. Uitspraak over 14 dagen. ingezonden Zeer geachte Heer Redacteur Wees zoo vriondeiyk het volgende te plaatsen. Ik wenschte een paar woordjes in het mid den te brongen naar aanleiding van den in Uw nommer van heden opgenomen open brief, door Een vriend van de kleine burgerij en werklieden tot den Weledelgestr. Heer mr. W. v. d. Vliet gericht. Hoeveel waars er ook gevonden worde in dat schrpven, zoo keur ik het toch af, dat er in een niet speciaal aan juridische vraagstuk ken gewyd blad critiek op gewezen vonnis sen wordt uitgeoefend. In een tyd waar toch al zooveel oproerkraaiers van klassenjustitie spreken, had ik als vriend van den werkman de overwegingen in het vonnis maar gelaten voor hetgeen zy waren. Hoe zwak my ook de verschillende argumenten toeschenen, zoo verheugde my toch de vryspraak van mr. W. v. d. Vliet, zoowel omdat reeds het kwartiertje van het instellen van den strafeisch niet tot de aangenaamste moet hebben behoord in het leven van dien directeur en er in zyn ver- schynen voor den strafrechter al reeds eene zware straf voor hem was opgesloten, alsook, omdat ik van zyne directe schuld niet was overtuigd. Maar nu, na die redevoering, opgenomen in het verslag, waarin een absoluut ongepaste en voor velen onaangename toon wordt aan geslagen, waarin wraakzuchtige wanklanken worden gehoord, zoo iets als ik zal je wel laten boeten, Leidcnaars, nu ik mij weer vrij kan roeren, nu geniet des heeren Van der Vliets vryspraak niet meer zoo gulweg onze sympathie. Wel had Mr. Van der Vliet, met het oog op sommige zyner aanvallers oen Tu quoque Brute kunnen laten hooren, maar hy had zich ook daarna, in do volle overtuiging zyner onschuld en van zyn goed geweten, moeten wikkelen in zyn blanken mantel en bewaren een koninkiyk zwygen. Het zy dan nog eens gezegdHet water was slecht en al is het niet bewezen, dat aanwezigheid van aasjes en groen en draad en haarvormig vuil voor de gezondheid schadelyk is, in Duinwater, dat aan recht matige eischen zal beantwoorden, zyn die ingrediënten allerminst op hunne plaats. Waar het water vandaan komt, laat me vry onver schillig, als het my maar behooriyk gezuiverd bereikt. Laat dan nu deze voor allen zoo pynlyke historie eene les zyn voor de directie om hare verplichtingen na te komen, en in aansluiting met het pleidooi van eon vriend ran de kleine burgerij en werklieden zou ik hieraan willen toevoegen: Laat Mr. W. Van der Vliet door het opgeven zijner wraakzuchtige plannen ons allen meer nog tot de vaste overtuiging bren gen, dat zijne vrijspraak toas welverdiend, en dal zijn geweten zich van geen schuld was bewust. Hiermede zeide ik. Leiden, 5 Juni 1893. W. H. J., Jur. cand. ALKEMADE. Q eb or on: Laurenco Johanna, d. v. Willem Ohriatiaan Pieter Jacez. en Helena Boren- dina Brinkman. Gerardue Johannes Maria, z. v. Joseph Fangminn cn Anna Maria Dorenbos. CaihariDa, d. v. Pieter Nejjman en Matje Van der Zwet. Overleden: Levonloos aangegeven een kind v. h. mann. gealaoht van Boudewijn Hoogenboom on Johanna Van der Moer. Theodora Van Rjjn, éón maand, d. v. Gerrit Van Rjjn en Jacoba Van 't Hart. Gohuwd: Petrua Weaaelman, Jm. 26 jr., van Haarlemmermeer, en Maria Catharina Stenieee, 26 jr. alhier. Johannes Huigeloot, jm. 22 jr. en Wijoanda Van Veen, jd. 22 jr., beiden alhier. Pioter Haleboa, jm. 20 jr. en Petronella Worzijde, jd. 24 jr. LISSE. Geboren: Jacobus, z. v. G. P. War merdam en C. A. Langeveld. Jan Hendrik, z. v. J. Baak en G. Verkerk. Overleden: Margaretha Geera, 93 j. Pieter Leclercq, echtg. van N. A. Van der Mark, 37 J. Cornelia Jobina De Jong, 2 jaren. Pieter Van der Zon, echtg. v. M. Sprengere, 86 jaren. HILLEGOM. Geboren: Maria Cornelia, d. van Cornelia Beukera en Wjlhelmina v. d. Beid. Aaltje, d. van Lucaa Tempelman en Catharina Moolenaar. Gerrit, z. van Jacobus Matthya Philippo en Cornelia Eliaal eth Houwaart. Johanna, d. van Dirk Haater en Grietje Ruiter. Hendrik, z. van Martinua War merdam en Johanna Eliaabeth Blom. Ondertrouwd: Bernard Heinrich Topper en Johanna Jacoba Kroon. Getrouwd: Ja8per Goemana en AdrianaHelena Koop. David Veer, wonende te Delft, en Isabella Charlotte Toe Water. Overleden: Margaretha v. Bourgonje, 58 j., echtgen. van Leendert v. Maria. Gerrit Dodel 53 j., eohtgf n. van Johanna v. Oekenburg. NOORDWIJK. Geboren: Margaretha Johanna, d. van W. Do Haas en M. v. d. Borg. Jan, z. van F. H. Baalborgen en A. Paeachier. Olaaina Gerarda Johanna, d. van M. J. WaeBenaar en M. Haaaing. Antonie Cornelia, z. van C. v. d. Niet en J. Wasse naar. Jacobus z. van C. v. d. Hoonaard en K. Plug. Overleden: F. J. Bardok, 7 j. VOORSCHOTEN. Ondortrouwd: Th. Van den Berg en O. M. Hendriks. Geboren: Alida, d. van A. N. Van Leeuwen en A. M. Dobbe van Bergen. Alida, d. van O. C. Broukink en M. A. Stooneveld. Catharina Maria, d. v. Adrianua De Broijn en C. Overdeveat. Theodorua Jobannea, z. v. Theodorne Van Lochem on H. M. Van Leeuwen. WARMOND. Geboren: Joannes Jacobue, z. v. A. H. Beugeladijk, on M. Do Jong. Overleden: Gerarda Van dor Steen, wed. van J. Brama, 71 jaren. Ondertrouwd: Adrianus Johannea Van den Burg jm. 26 jaar cn Anna Van der Voort jd. 26 jaar. ZOETERWOUDE. Geboren: Hugo Petras, z. van H. Zwetsloot en J. E. Ammerlaan. Gehuwd: C. Roodonbnrg jm. 26 j. mot H. Boakoe jd. 21 j. Overleden: M. Droef d. 3 m. Wed. M. L. A. Van Wensen geboren Stiiiter 78 J. H. Ter atogen jd. 28 j. Noord-Znid-Hollandscho Stoomtramweg- Maatschappij Haarlem—Leiden. Opbrengst in Moi 1892 1898. Verachil. Reizigers 7151.74s 8345.65s 1193.91 Goederen 624.08 701.02 76.94 Te zamen verv. 7775.82s 9046.675 1270.85 Vorige maanden 26615.97s 31245.97 -f 4630 00 Verv. 8ed. 1 Jan. ƒ31391.795 ƒ40292.645 59P0.85 Diveraon 5389.89 8280.99s 2108.89* Totaio opbr. ƒ39781.684 43573.64 3791.96 s Por dag-kilom. 9 347 10.306 0.958 i Fraclitigo verzend J. GERRITSEN tc Dodewaard, cn wel: 5 KG.- na ontvangst van post- wissel, ad f 1.35. Bij grooter quantum "-'ciale cyinditicn eene gemeubileerde Zit- en Slaapkamer met Kost. Brieven onder No. 3543 aan het Bureel van dit Blad. 5 Voor eene Dame of 1 a 2 Hinderen, die een gez. tehuis wenschen, bestaat gun- Mfgc gel. lot inwoning met pension, voor korten of langen tijd, by eene zeer be schaafde fam., woonachtig te Schevoningen aangenaam huiselijk verkeer verzekerd. Fraaie stand, dicht aan zee en boscbjes. Brieven te adres.lett. B Agence de Jour- naux, Plein 15, Den Haag. 3553 9 Na ontvangst van postw. gr. fl.— ver zendt JOH. TERWOERT, Boomgaard Smitsakkers, te Heteren, 4J kilo franco per poet. 3650 6 Telephoonnumnter 107. Champagne. - Heidsiek Monopole Sec, Pommery Greno, Auger Godinot, Mout <fc Chandon. Fijne Likeuren. Chartreuse, jaune et verte, Bénédictine, Malpas, Elixir d'Anvors, Liqueur des Charmettes, jaune, verte ot blanche, Triple-Sec, Kummol cristallisé, Marasquin, Vermouth, Kirschwasser suisse, Old Scotch whiskey, Finest Old whiskey, Advocaat. Oude Jenever. - Hulstkamp, Nightcap, Old Jewel. 1475 22 Zeer laag tarief voor Bestelgoederen. Onverschillig over welk gedeelte van den Tramweg het vervoer plaats heeft: Per zending van 5 Kilogram of minder gewicht ÏO Cents. Van elke 25 Kilogram of onderdeel daarboven wordt per zending berekend5 Cents. Zendingen tot een gewicht van 200 Kilogram worden als bestelgoed aangenomen. Lichte goederen van grooten omvang, zooals Meubelen en dergelijken, worden berekend naar het dubbele gewicht. 5940 32 eon goedloopend Biljart met toebe- hoorcD, tegen zéér billeken prjjs. Brieven Cafó „De Landbouw," Bleyenburg 31, Den Haag. 3540 6 Geheel gerestaureerd. Bierbestellingen worden direct uitgevoerd en bezorgd. 3646 11 My aanbevelend, A. F. VAST DER HAAR. Langebrug, hoek Korte Diefsteeg. van APOTHEKEPiSDIJK 1 naar Donkersteeg 16: die zich beleefd bljjft aanbevelen voor het leveren van Bouquctten, Kransen, Ver sieringen, enz. 3655 10

Leidsch Dagblad | 1893 | | pagina 5