Wandelaars Wttrl JyvJ -M14' Humoristisch Weekblad. AANBESTEDING. N°. 10160 Donderdag <3 April. A0.1893. Derde Blad. (Deze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. AANBESTEDING. ft L j. h. w¥ yiv't Bevat elke week verhalen in geestigen trant en is bovendien met tal van illustratiën voorzien. Dit blad wordt des Zaterdags bij het „Leidsch Dagblad" bezorgd en is alleen voor de Abonnés daarop verkrijgbaar voor slechts 25 CENTS PER 3 MAANDEN. Franco per post 0.30. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. BASCULES, LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT I Voor Leidon per 3 maanden1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommer9..0.05. Leiden, 5 April. Door den kolonel garnizoens-commandant is verzocht dat een gedeelte van de Stads- timmerwerf moge worden bestemd voor eene uitbreiding van de cantines der kazerne aan de Morschpoort. De cantinelokalen namelijk zijn te klein en hebben geen voldoend licht, ten gevolge van de geringe afmetingen der vensters, terwijl, ten gevolge van de verbouwing van 's-Gra- venstein, verschikkingen in de kazerne noodig zijn, zoodat alsdan gelijktijdig de vergrooting van de cantines zou kunnen worden verricht. Om aan een en ander te gemoet te komen, wordt verzocht: vergunning te verleenen tot vergrooting der vensters, tot het maken van twee deuren naar de zijde van de timmer werf en het in gebruik geven van een ge deelte der timmerwerf, groot ongeveer 157 centiaren het behoud van vrij uitzicht over het Galge water en het stellen van een laag ijzeren hek als afscheiding aan die zijde; het plaatsen van een steenen scheidings muur met toegangsdeur, ten gebruike van de gemeente als toegang tot het schuitenhuis. Uit een door de Commissie van Fabricage ingesteld onderzoek is gebleken dat geen be zwaar bestaat aan het verzoek van den kolonel garnizoenscommandant gunstig gevolg te geven, terwijl het gedeelte grond, dat voor eene uitbreiding der cantines wordt aange vraagd, niet noodig is voor de gemeente. Thans toch is eene strook grond, groot 120 centiaren, langs het water buiten gebruik ge steld door het aanwezig zijn van broeikassen. Deze kunnen zonder bezwaar worden op geruimd, het terrein bestraat en de beschoeiing langs het terrein bij de broeikassen worden vernieuwd. B. en Ws. geven den gemeenteraad op grond van een en ander in overweging een gedeelte der timmerwerf, groot 157 centiaren, grenzende aan de kazerne, aan het Rijk tot wederopzeggens in gebruik te geven, tot het doen vergrooten van de vensters dercantine, tot het doen maken van twee deuren naar de zijde van de timmerwerf en tot het stellen van een ijzeren hek en een scheidingsmuur met toegangsdeur, overeenkomstig de over gelegde schetsteekening, alles voor rekening van het Rijk en onder bepaling dat de scheidings muur, voorzien van eene deur, benevens liet ijzeren hek, de afmetingen moeten bekomen en worden ingericht overeenkomstig aanwijzing van B. en Ws. Bljjkene een ingesteld onderzoek omtrent een ingediend adres van den heer H. W. Hoogeboom, houdende klachten over hinder en last veroorzaakt door den aan de Oude Heerengracht geplaatsten bak voor de be waring van sintels, enz. van de Leidsche Zoutkeet, moeten, volgens B. en Ws., die klachten als overdreven worden beschouwd. Voor de opruiming van de naast den bak ge worpen voorwerpen wordt thans geregeld zorg gedragen, zijnde de pachter van het op halen van de asch en vuilnis daarop attent gemaakt. Tegen overdekking van den bak bestaat bezwaar, terwijl het doen maken van een kaaimuur aldaar voorzeker gewenscht zou wezen. Reeds meermalen was daarvan dan ook oprake, maar daartoe is mot het oog op de daaraan verbonden kosten nog niet over gegaan. Het maken van een kaaimuur over eene lengte van 80 meters is bjj eene hoogte van 1 meter begroot op ƒ1400 en bjj eene hoogte van 1.75 meter op ƒ2195. By het opmaken van de begrooting voor het volgend jaar kan intusschen ook dit punt in overweging worden genomen. B. en Ws. geven alsnu in overweging aan adressant te kennen te geven dat er geene termen bestaan om tot opruiming of over dekking van den bedoelden bak over te gaan. In de Raadszitting van 15 December jl. werd besloten de pacht van den afval van en de levering der benoodigdheden voor de Beestenmarkt te verlengen tot uit. Augustus 1893, ten einde met ingang van 1 September a. s. eene gelyktydige openbare verpachting te kunnen houden van hot baggeren in de gemeente-wateren, het ophalen van de asch en het vuilnis, de riool- en kolkspeciön, de faecaliën, verzameld door de exploitatie van het Liernurstelsel, en den afval van de Bees tenmarkt voormeld. Met 1 Mei a. s. nu eindigt de verpachting van de faecaliën, verzameld door de exploitatie van het Liernurstelsel, waarvan pachter is J. Van Ulden alhier, voor ƒ0.021/, per 100 kilogram. B. en Ws. geven den Raad uit dien hoofde in overweging ook deze pacht onder de be staande voorwaarden te verlengen tot uit. Augustus 1893, waartoe de pachter zich be reid heeft verklaard. Naar aanleiding van het verzoek van A. Koudys, te Noordwykerhout, ter bekoming van grond langs den Haarlemmertrekweg, deelen B. en Ws. don gemeenteraad mede dat eerst later door adressant eene teekening is overgelegd, waarop is aangeduid welke grond wordt verlangd, op grond waarvan de behandeling eenigszins is vertraagd, en dat tegen het uitgeven van den grond in erfpacht by de Commissie van Fabricage geen bezwaar bestaat. Zy geven mitsdien in overweging aan adressant een gedeelte grond langs don Haarlemmertrekweg en wel van Sectie B. No. 909, ter oppervlakte van 961 centiaren, in erfpacht te geven voor den tyd van 10 jaren, tegen betaling van eene jaarlyksehe recognitie van f 0.03s per centiare, makende een bedrag van ƒ33.633 per jaar, ingegaan 1 Januari 1893, ondor bepaling dat, wanneer het land als bouw land gebruikt wordt, boven de gewone recog nitie betaald wordt voor struikgewas ƒ0.05 per centiare 'sjaars en voor den houthak f0.045 per centiare 'sjaars, wat do recognitie voor den houthak betreft bovendien genoemd bedrag van 0 045 per centiare over de afge- loopon drie jaren, op grond dat het houtgewas voor drie jaren het laatst is gekapt en de recognitie berekend wordt naar eene driejarige kapping. De Commissie van Financiën deelt den gemeenteraad mede dat zy geenerlei beden king heeft tegen bovenstaand voorstel. De Provinciale Vereeniging van Ambte naren ter Gemeente-secretarie in Zuid-Holland heeft te 's-Gravenhage hare vijfde algemeene vergadering gehouden. De vergadering werd geopend door den voorzitter, don heer Blankestyn, 'an Oegst- geest. Nadat de notulen der vorige vergadering waren gelezen en goedgekeurd, werd mode- deeling gedaan van enkele berichten van huishoudelyken aard. Vervolgens werd door den secretaris, den heer Zaneveld, van Lisse, een schryven ge lezen van de Zustervereeniging in de provincie Utrecht, betreffende de oprichting van Yer- eenigingen in die provinciën, waar zulks nog niet is geschied. Besloten werd aan de Zuster vereeniging te kennen te geven dat de ver gadering bereid is hare medewerking te verleenen, onder voorbehoud evenwel van den aard der voorstellen, welke later door do Vereeniging in Utrecht zullen worden gedaan. Nog was ingekomen een schryven van de Zustorvereoniging in Noord-Holland, houdondo toezending van een concept reglement voor een op to richten woduwfonds. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor heè incasseeren buiten de stad wordt ƒ0.10 berekend. Ter fine van onderzoek en rapport gesteld in handen van eene commissie, bestaande uit de heeren: Van der Salm, te Sliedrecht; Oudenaarde, te Lekkerkerk, en De Voort, te 's-Gravenhage. Door het bestuur werden voorgesteld een tweetal wyzigingen in de statuten. Na door den heer Zaneveld voornoemd te zyn toege licht en daarop gevolgde discussie, werden beide wijzigingen met algemeene stemmen goedgekeurd. Voorts werd de rekening met de byiagen gesteld in handen eener commissie, bestaande uit de heeren: Van der Salm, te Sliedrecht; De Ridder, te Alkemade, en Van Luik, te Monster. Deze commissie zal in de eerstvolgende vergadering rapport uitbrengen. Ten slotte werd door het bestuur, by monde van haren secretaris, verslag uitge bracht omtrent den toestand der Vereeniging, waarmede de vergadering hare instemming betuigde. De volgende vergadering zal gehouden worden te Dordrecht. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. De zangvereeniging Amicitia", te Nieuw koop, onder beschermheerschap van den heer burgemeester, hield don tweedon Paaschdag in 't kerkgebouw der Ned.-Herv. gemeente hare eerste openbare uitvoering. In aanmerking genomen, dat zy slechts een half jaar bestaat, mag een woord van lof aan zangers en zangeressen, maar bovenal aan den directeur, den heer A. J. Van Ry'e, h. d. 8. aldaar, niet onthouden worden. Zy ga op den inge slagen weg voort! Dan kan het niet uitblyven of by eene volgende uitvoering zal het blyken, dat zy goode vorderingen in de edele zang kunst heeft gemaakt. De Koninginnen brachten gisteren te 's-Gravenhage een bezoek aan het Panorama- Mesdag en daarna aan het atelier van den kunstschilder Bisschop, in de Scheveningsche boschjes, ten einde het portret te bezichtigen van de Koningin-Regentes, dat geschilderd wordt voor eene instelling te Leeuwarden. Ter gelegenheid van den a. s. verjaardag van H. M. de Koningin zullen aan de ver schillende regimenten infanterie nieuwe vaan- dols worden uitgereikt. Hot stoomschip „Gedé", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 4 April van Southampton. Bij koninklyk besluit is de luitenant kolonel van den goneralen staf A. L. W. Seyffardt, minister van oorlog, benoemd en aangesteld tot kolonel by dien staf. Op ninat, lever ik gansch fyn elk model, olke soort SCHOENEN byzonder gemak- keiyke pas. 1435 10 o. DIS jrorvo-, Donkersteen 9. Hooyewoerd 23. OEN IIA.AC*: Oude Molstraat 16. Op Maandag 10 April, des namiddags te twee uren, zal in Cafó „Den Burcht" worden AANBESTEED: 2027 18 Het verder afbreken van de perceelen Nos. 10, 11 en 12 aan de Rijnkade en liet ter plaatse bouwen van DRIE WOON HUIZEN. Bestek en teekeningen liggen ter inzage in voornoemd Café, alwaar teekeningen a ƒ1.— per stel verkrygbaar zyn. De aanwpzing zal geschieden op Zaterdag 8 April, des voormiddags te tien uren. Inlichtingen te bekomen by den Architect Haven 5. w. FONTEIN. SOLIDE van 100, 150, 200, 300 Ko. geregeld voorbanden. 100 Ko. van af ƒ7.-. 2070 13 Maten. Gewichten. M. EANGEZAAL KOON. Op Vrijdag 7 April n. s., des namid dags te twee uren, zal in het Café „den Burcht" worden AANBESTEED: Het afbreken en weder opbou wen van perceel St.-Aagtenstraat No. 32, hoek Nieuwe Beestenmarkt. Bestek en Teekening liggen ter inzage in voornoemd Café. 1972 15 De aanwyzing zal plaats hebben op Woens dag 5 April, des morgens te elf uren. Inlichtingen worden gegeven door den Architect G. VAN DRIEL, Zonneveldsteeg 14.

Leidsch Dagblad | 1893 | | pagina 9